A következő címkéjű bejegyzések mutatása: betegség. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: betegség. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. április 14., csütörtök

Zombi

Este 9re középiskolás barátnéim invitáltak egy csajos beszélgetős estére.
NAgy dilemmában voltam, hogy csatlakozzam-e, ugyanis Zolit morgó hassal, vödör mellett fekve hagytam itthon-bántott is a lelkiismeretem, 1 órácskát maradtam, pedig szívsen maradtam volna még.

11kor Zoli kezdte...Éjfél körül megkönnyebült, ledőltünk, kis Patrik kezdett mocorogni. Fél1:"Anya, hasam fáj"...leköltöztem. 1óra:"anya, beteg vagyok"
na akkor már szaladtam a vödörért, vízért, kivettem, azt mondta "lefeküdök".Ledőltünk a kanapéra, 2 perc nem telt állt, hányt. Nem voltam elég gyors. Kihányta magát, már szaladt is a Nagyihoz-mentünk fürdeni, átöltözni-, mintha reggel lenne:"Szíja, Nagyííí!!!"
Fél2.visszafeküdtünk, Zoli fent, én lent.
2 óra, Zoli szalad. én 1 perccel utána, csak hallgatózni akartam, hány-e még.( Mostmár tudom a jó Isten keltett fel a kanapéról.)
Furcsa zajt hallottam, nem értettem mi az.
Hát elájult,-aki ismerős nálunk tudja, a régi WC előterébe a kukára, vegyszerekre esett rá.
Remegtem, mint egy falevél, de észen voltam-csúnya egy látvány, meg kell hagyni, ha ájult. Próbáltam a lábait felemelni, tartani. (Közben Anyukám is jött segíteni, de nem igen tudott.)
ott van egy kis csap, azt rányitottam, akkor tért magához. Hosszú tíz percek teltek el, mire észhez tért, és át tudtok segíteni az ágyig.
Nagyinál ágyaztunk meg, a gyerekeknél bekapcsoltam a figyelőt, semmit nem aludtam, mert folyton azt hallgattam mi van odaát.

4kor Patrik szólt, hogy" kakáltam".
Tisztába tettem, de nem ment a hasa, fél5kor aludt vissza, én 5felé a kanapén aludtam el, fél6kor csengettek. Az újsághordó. Kétszer is, biztos ami biztos,hogy rossz újságot dobott be, kéri vissza.
sztem olyan csúnyán néztem rá, szólni nem szóltam....

SZóval fél óra alvással zombiként járok kelek.
APa maradt. Pihenget. patrik elevenebb mint máskor, mintha semmi se történt volna.
Márcsak Milánért és Nagyiért imádkozunk. mert borzasztó egy vírus ez! Milán nem fájlalta hasát, sőt, még reggelizett is, így elmertem vinni oviba.

Éppen 2 hónapja estünk át egy hasonló nyavaján.kicsit gyakran bukkan fel Nálunk.

2011. április 1., péntek

Patrik

Újra orvoshoz mentünk délelőtt.
tegnap elkezdett folyni az orra, estére már állandó száraz köhögés irritálta.
Éjszakája nyugodt volt, végig aludta, sőt, még háromnegyed7kor Milánra sem ébredt fel.
AZ orra folyamatosan patakokban csörgedezik, (most is alszik, nyugodtan. nem köhög, csak ha ébren van)

Beroduallal inhalálunk, köptető és kalcium szirupot, Aeriust kapott, és Rectodel kúpot kellene adnom 2 este, de szerintem ezt kihagyjuk, hacsak nem hallom rémesnek.
megint honnan a csudából jött elő ez az újabb bronch. ?

Remélem mire bölcsibe6oviba megyünk, túl lesz ezeken a betegségeken!
MA adtuk be a papírt a Jósika úti bölcsibe, és amikor jöttünk ki az ajtón, éppen akkor jött le egy hölgy az irodából, aki hozzám jár spinningre....

2011. február 25., péntek

Kis betegek


A délelőtt így telt.
Milán feküdt, Patrik mesélt:"egy kakaska, két kakaska, vége a mesének."
DÉlután mindketten elaludtak.

Mindkettőnek szinte folyamatosan a hasa megy.
Milán beveszi a Smectát, Patrik nem hajlandó.
Főtt krumplit, répát és kubut kapnak-doktornő javasolta-/kapnának, ha ennének.
Hála Istennek viszont isznak szépen.

Milcsinek délutánra 39.3at mértünk, Nurofent kapott.
Este mindkettő csak feküdt: Mese olvasás, origami(most ez a nagy kedvenc), mese nézés(A dzsungel könyve-ez a másik kedvenc Patriknál is).
Néhány falat kiflit ettek vacsira.
Fürdés után egy adag nurofent kapott Milán, negyed9re kereken 40fokos láza volt. NA, itt ijedtünk meg! nem hogy lefelé, de felfelé indult.
Hűtőfürdőztünk(olyan bátran tűrte), borogattuk, végül 9re 38ra lement, és el is aludt. Patrik még a kanpén, Milánt várva.
Mindakettő nagyon gyenge, kis bágyadtak voltak egész nap.

Köszönjük a gyógypuszikat és a jó kívánságokat, nagyon iparkodunk!
Posted by Picasa

2011. február 23., szerda

Láz

AZ éjszaka darabos volt. Éjfél körül még a hasament, aztán hajnalban ébreszett újra. de üres volt a pelus.Felhoztuk a galériára, visszaaludt egy kis nyűgi után.
Fél8kor ébredtünk-Milánt Apa vitte me oviba, később kellett mennie dolgozni.

Délelőtt patikába, postára mentünk, de kb.20 lépést tett meg a lábacskáin, a többit a kezemben-persze ma ahordozó itthon maradt.

11kor elaludt, 3kor ébredt-közben volt fent, de visszaaludt-lázasan. Hónaaljban mértem neki 39fokot.
Hűtőfürdő, kúp, este megint 39.
AZ estét a karomban töltötte.
MA nem evett, inni is csak módjával. Viszont a hasa így nem is ment már délután óta.A fenekét fájlalja.

2011. február 5., szombat

Éjszakai láz

Patrik 23kor ébredt, ébresztett.
Remegett a kezemben egész testében, belém fúrta a fejét. Nem sírt, csak ezt hajtotta, hogy"anyaaa, anyaa"
Én nagyon megijedtem, sírtam, hogy mi van a gyerekkelNem fázott, nem ijedhetett meg, mert nem sírt.Mi még nem láttunk epilepsziát, vagy ahhoz hasonlót, el se tudtuk képzelni, hogy mi lehet Vele.
Lázát mértük:37.3, azaz semmi. és remegett tovább.
Még az ügyeletet is hívtuk....
Letettük a földre, hogy játszana-e, beszélgetne-e....remegett tovább.
Végül magunk közé vettük, hajnal1kor tűz forró volt, 39.8.
Hajnalfél3kor kiizzadt, átöltöztetük, "ágyikómba" kéredzkedett. És azonnal elaludt.

MA eleven volt, ugrált, rohant...élvezik a Fiúk Kitti és Bogi társaságát!

Patrikot délután fél3kor sikerült elaltatni, Milcsit nem kellett;)), fél6kor a kanapén aludt el.

Most dícsérgettem a Bronho-vaxomot, erre itt van ez a nátha és a láz....de én akkor is hiszem, hogy nagyon jól reagál rá a szervezetük.

2011. január 12., szerda

Újabb vírus

ezúttal én kaptam.
Este elmentem a háziorvoshoz, mert mindenem fájt, a légcsövem majd' szétégett, lázas voltam....
Meghallgatott. "Sok a tüdőgyulladásos szövődmény. Ha nem a gyerekektől kaptam, akkor tuti lebetegszenek Ők is2
megköszönve "kedvességét" eljöttem.
Aspirint szedek kettesével, de 11kor olyan magas volt alázam, hogy Apát ugrasztottam újabb lázcsillapítóért.
Fél11kor Apa :"Patrik öklendezik".
Láz ide, fájdalom oda, rohanás le. Patrik hányt. Keveset, de éppen eléggé megijedtünk.
Magunk mellé költöztettük, pontosan fél óránként sírt fel, hányt egy kicsit, és visszaszundított. Így ment 3ig.
Láza nincs, 6kor ébredt, 9kor aludt újra el.
Egyikünk erre dől, másikunk arra.
Hiába az elhatározás, hogy nem kapunk el több nyavaját, valami mindig utolér bennünket.

2010. december 28., kedd

Arcüreggyulladás

MA még mindig lázas volt Milán, így a délutáni rendelésre elvittük. Egész nap élettelen volt, sokat feküdt. Állandóan az orrát fújja, talán kevesebbet köhög.
A doktornő hallgatta a tüdejét(a bal oldala tele van), arcüreggyulladása van. "AZ a minimum"
(azért nem eszik, mert az orrváladéka a gyomrába csurgott...nem részletezném tovább).
Antibiotikumot kezdtünk este, ACC100at. Melegíti az arcát.
ADom továbbra is a Bronchovaxomot(-bár a kommentekben írtátok, hogy valakinek nem vált be-én még bizakodom)

2010. december 26., vasárnap

Torokgyulladás+varrat kivétel

Milán gyakorlatilag 23a este óta folyamatosan lázas. 38.5-39között mozog a testhőmérséklete.
Rettenetesen köhög és náthás. Orrdugulósan, tele az "arca". Melegítjük, fújja. Néha lefekszik, aztán lemegy a láza és újra játszós kedvében van.
Tegnap este apa elvitte az ügyeletre.
Semmi új gyógyszert nem kapott. (megveregettem a vállunkat. )
Éjszaka félóránként hívott le, hogy zsepit kér, orrot fújjunk, teát kér. Hajnalban újra kapott lázcsillapítót.
PAtrik CSAK náthás, viszont Ő szombat óta.

Reggel 8ig aludtunk!(Milán fél10ig)
Utána vittem Patrikot varrat kiszedésre. 2 pillanat volt, de még sem tűrte jól.

2010. december 23., csütörtök

Betegség betegség hátán

Nem szűnik meg aggódásunk egyik kis betegünk felé, kezdjük a másik kis betegünk irányába... persze az aggódás folyamatosan és örökké tart.

CSak egy gyors bejelentkezés, mert megyünk apával angyalkásat játszani.;)

Hétfőn éjszaka nekem volt magas lázam. Hirtelen jött: remegtem , mint egy falevél, és fájt minden porcikám. Hajnalban még gyenge voltam, mint egy harmat, délelőttre nyoma sem volt a hirtelen jött és ment valaminek.
(közben bezárt a kondi, ahol dolgoztam, olyan hirtelenséggel jött a lesújtó hír, mint derült égből a villám ér... De büszke vagyok kis csapatomra, összetartunk:) de erről majd egy másik postban)

Szerda reggelre Patrik lett olyan, de olyan náthás, hogy a szemeit alig bírta nyitva tartani. Gyakran náthás, de ez felül múl minden eddigit.

Közben Mi Milánnal Pestre mentünk(9es busszal, metróztunk, a Westendben karácsonyfát és hatalmas karácsonyi díszeket néztünk, jégkorisokat), de már a12órási vonattal hazafelé robogtunk-a tömött vonattal.

Csütörtök reggelre Milcsi köhögött igen mélyről és csúnyán, estére 38fokot mértünk .

De azért délután korizott. Hatalmasat fejlődött tavaly óta! Egyedül végig csúcsik a pályán, esés nélkül!

2010. december 7., kedd

Nyavaja

Milcsi maradt. Nem vittük oviba. 9ig aludt:)
Így gyorsan eltelt a délelőtt. Kicsit sétáltunk a friss levegőn.
Patrik ebéd után(alig evett) nagyot aludt.
4kor nagyapáék jöttek.
Fél7kor felöltözve idultam volna edzésre, Patrik sugárban lehányt...
Mennem kellett, nem tudtam mást csinálni, Apával volt.
Milán ügysen nagy testvér módjára viselkedett és aggódott a kis testrvéréért(hihetetlen mikre képesek a gyerekek)
Végül fél11ig ülve fogtuk a kezünkben, hol hányt, hol elszunyókált.
hajnalban felébredt, jó kedvű volt és virgonc. Kakaóért hisztizett.
Teát, vizet ivott. Belé nem kellett könyörögni.
Reggel úgy ébredt, mintha semmi sem történt volna az este.
Nem tudjuk miből van?!;)
A mosógép jól állja a próbát.:)

2010. december 4., szombat

Ember tervez...

Délelőtt olyan ügyesen játszott a 3 lurkó! Öröm volt Őket ELnézni.
NA, az ebéd közben már nem nagyon volt kedvem mosolyogni. Mindegyiknek volt valami nyűge.
1 re a SZÍN-MŰ-HELYbe mentünk Mikulás előadásra a 2 nagyobbal.
Várták, készültünk, bementünk, helyet foglaltunk. Még el se kezdődött, de MIlán arca már furcsa volt." Menjünk!" Nem tetszettek neki a fények. Elkezdődött az előadás, valami zöld hajú manó jött(nagggyon csúf volt), Milán az ölembe bújt. Elkezdett sírni a királylány, Molli is rákezdett: "Anya kell, anya kell!"
kényetelen voltam kijönni velük. Milán a pocakját fájlalta, én meg 1 megállót gyalogoltattam Velük.

2re hazaértünk, lefeküdt mindkettő(Patrik már aludt), mesét kértek.
Milán fél4kor sugárban hányt. hasament.
a falnál fehérebb volt, néhányszor kiszaladt belőlem a vér, mert azt hittem elájul.
este 7ig 6szor hányt+hasament.
Erő elhagyta, borzasztóan legyengült, szeme fekete, arca hófehér, borzasztóan nézett ki.
elvittük az ügyeletre.
KApott 1 injekciót és 1 óra haladékot, ha nem hány este 8 után, akkor nem kell a kórházban maradni. ANnyira nem volt ereje, hogy még az injekció beadásakor se nyikkant meg.
ÍGy látni azt aki MINDENÜNK!
AZóta Nem hányt.
kortyonként kap 5 percenként teát/vizet, míg el nem alszik. 9kor aludt el.
(holnaptól Dedalon kúp 3x1, 3. naptól Smecta).
Mi ez már megint?
Holnap a Fővárosi cirkuszba mentünk volna, Maritól kaptunk jegyeket. Mindannyian.
ANnyira várják!

NAGyon szerettem volna Milcsit az oviból kivenni, lehessen itthon Velünk, csak úgy önzőségemből.
De nem akartam, hogy az ovis karácsonyi/adventi készületből kimaradjon. Így még jobban vártam a kerácsonyi szünetet, hogy többet lehessek Vele!
Nem ilyen áron akartam, hogy maradjon!

2010. november 5., péntek

Cumi nélkül betegen

továbbra sem javul Patrik. Ugyan már láza nincs, de fáj, fáj....csíííp, csíííp....nem eszik, kb. 2 dl-t sikerült ma belediktálnunk.
Köztünk kezdte az éjszakát, fél óránként ébredt SÍRVA(nem csak sírt, nagggyon, sírt), 2 körül hogy "le, le"levittem, betettem az ágyba, én a kanapén(ami baromira kényelmetlen) próbáltam a lehettetlen. Továbbra is ébresztett....

Cumi nélkül éli napjait. El sem fogadja!Még a kezébe se kell.
Éppen ezért ma csak 10-11ig aludt, még a piacon aludt el a hátamon.
2 körül a babakocsiban próbáltam altatni, kanapén, sehol sehogy nem ment.(a hordozót kimostam, a legjobbkor, de ma volt 18fok:)

A beteg gyerekemmel mentem ma bevásárolni, hát..., soha többet!!! NAgy kereszteket vethettek, amikor elhagytuk az áruházat.

Milán NAgyival Pestre vonatozott. Kombínóztak, játszóztak a Westend C. tetején:)
Milán sem evett ma, csak 4 Mami féle (Starbuks méretű) csokis kekszet. Lehet, hogy benne is bújkál ez a valami? Vagy csak szolidaritást vállal a testvérével?

2010. november 4., csütörtök

Herpangina=hólyagos torokgyulladás

Már megint.
Éjszaka Patrik közöttünk aludt. HA aludtunk volna. De csak sírt a kis Drága.
5.50ig bírtunk vele, akkor jöttünk át a Nagyihoz.

Egész nap szinte csak sírt, hogy" fáj, fáj, ....csíp, csíp"......és sííííííííííír.
Ennivalót nem fogad el, inni iszik, szerencsére.
Elvittem az orvoshoz, szája, torka tele van fehér hólyagokkal, a nyála ömlik. Még mindig lázas.
Csak torokfertőtlenítőt, kamillateát írt a doktornő. És vitamint kapjon.

Reméljük MIlcsi nem kapja most el.

2010. október 15., péntek

Másnap, harmadnap

Éjszaka volt Patriknak egy köhögős rohama. Még 1 óra előtt ébredt. Kb. 1 órát voltunk ébren Vele. AZtán visszaaludt, még egyszer ébresztette a köhögős, de ez nem volt annyira vészes.

PAtrik fél8kor ébredt(én is, APa is elkésett:)), Patrikot átvittem Nagyihoz. Milán 9kor ébredt!!!(ja!Ő is köhögős, de Ő nátha miatt, így Őt sem akartam ma oviba vinni)
NAGy nehezen összeszedelőzködtünk és elindultunk sétálni a jó levegőre, csak, hogy ne rohanjanak.
Végül Patrik a hátamon tette meg a távokat, mert annyira zihált...
Kimentünka Tisza-partra:kavicsoztak és leveleket szedtünk.

Délre a kórházba vittem egy pulmonológushoz(Gyuri javaslatára és segítségével"hát nem látom, hogy már lila a bőre?hypoxiás.")
Végül a gyerekszakorvos elmondta, hogy Patrik nem enyhe eset, mert nyugalomban is hallani ahogy veszi a levegőt.
Más gyógyszereket írt, és adjak kúpot most és estére egyet.
HA újra fullad, azonnal hozzuk be, mert inhaláló készülékkel segítik. Hidegpára, nyitott ablak, ha köhög, hideg levegőre vigyük azonnal.

HAzafelé az autóban elaludt, kitettük a kocsijába, és éberen figyeltük.

Közben Milánnal alkottunk:


és Noddys társassal gyarapodott a társas állomány.

2edzésemre gyomorgörccsel és busszal mentem, néztem állandóan a telefonom.
De bíztam benne, hogy nem lehet semmi baj!

Éjszakára MIlcsivel megbeszéltük, hogy Nagyival aludjon, nagyon lelkes volt, rákészült(még a kutyaházat is átköltöztette), végül másfél óra hánykolódás után az ágyába kötött ki. Fél perc alatt aludt el.
Így nem aludtunk nyitott ablaknál, csak a hidegpára ment.
1szer köhögött, de nem volt annyira vészes. Így már biztos, hogy kifelé megyünk.

Reggel az orrunkig nem láttunk el, akkora volt a köd. Milánt akartam orvoshoz vinni. Végül autóval mentünk.
Milánt meghallgatta. Ott volt Patrik a mellkasomon, de rá se nézett, meg se hallgatta. Bemásolták az ambuláns papírt...ennyi.
katasztófa az orvosunk.
(Milánnak is egy másfajta köhögés csillapítót írt fel, pedig 2 napja Patrik is azt kapott, csak más néven. a patikusok okosabbak és figyelmesebbek.) Hársfateázunk mézzel.

Milánnal Patrik alvás idejében társasoztunk. Végig játszottuk az összeset.
Délután végre jó idő lett, és kisütött a nap, így gyorsan kimentünk.
PAtrik elindult a triciklin!




Új dalocskákat énekel.
Köhögnek mindaketten, mostmár kicsit szakadozgatva.
Reméljük az éjszakájuk nyugodt lesz.


Posted by Picasa

2010. október 13., szerda

Laryngitis=rémálom

Patrikot egészségesen fektettük le tegnap este.
Éjszaka felsírt, és kutyaugatásszerű volt a köhögése.
Reggel rohantam Vele az orvoshoz.

A doktornő semmit nem mondott a laryngitis-en kívül.
Így net elé ültem, hogy tudjunk valamit. Nem nyugodtam meg.
Még szerencse,hogy Rectodeltünk van itthon-még egy ügyeletes orvos írta Milánnak. Mert most is, hogy 1 órája alszik, olyan rohamszerű köhögések jönnek rá álmában....félelmetes. A gyomrunk görcsben, nem is merjük felügyelet nélkül hagyni 1 percre sem.

sajnos estére be is lázasodott.

Croup syndroma (Krupp szindróma) - gégehurut - laryngitis subglottica

A vírusfertőzések gyakrabban érintik a gégét, a légcsövet vagy a hörgőket.
Tünetek: Típusosan az éjszakai, hajnali órákban, pár napos bevezető nátha után, a téli-őszi időszakban jelentkezik. (A gyermek „egészségesen” fekszik le, a Szülők hangos, ugató köhögésre, kifejezett belégzési nehezítettségre, stridorra, fulladásra ébrednek.) Nedves, ködös időben szokott jelentkezni. A kisgyermekek gyakran megijednek a kiadott hangtól, heves sírásba kezdenek, melynek köhögés, erőltetett légzés a vége. A köhögési hang rekedt kutyaugatáshoz hasonlít. Súlyosabb esetben a bordaközi izmok, és a szegycsont felett levő rész behúzódását is észleljük.
Teendő: A krupp tünetei igen riasztóak a gyakorlatlan szülő és gyermek számára egyaránt. Gyors segítség ilyenkor, ha gyermeket felöltöztetve a hideg levegőre visszük, ablakot nyitunk, hidegpárát alkalmazunk. A tapasztalt családoknál szteroid tartalmú kúp (Rectodelt) is van otthon (ha nincs, akkor majd ezután lesz), melynek alkalmazása után várható a tünetek enyhülése. Orvosi segítségre súlyos, fenti terápia után fél órával is jelentkező stridor esetén lehet szükség, illetve első alkalommal vagy csecsemőkorban. A betegség az éjszakai órákban jelentkezik, nappal általában tünetmentesek. Akik nappal is fulladnak, súlyosabb esetnek számítanak, valószínűleg kórházi kezelésre szorulnak. A csecsemők, fiatal kisdedek közreműködés hiányában ronthatják saját esélyeiket az erőltetett légvétellel, sírással. A betegek rendszerint mentővel vagy első ügyeleti ellátás után érkeznek kórházba, ahol a súlyossági foktól függően kapnak gyógyszeres kezelést (Inhalációs kezelés) folyamatos hidegpárásítás mellett.
A betegség lefolyása: A krupp 1-2 nap alatt oldódik, a betegség hurutos köhögéssel, náthával fejeződik be. Ritkán intenzív osztályos ellátás, gépi lélegeztetés válhat szükségessé. A korábban alkalmazott gégemetszést ma már nem végezzük. Annak a gyermeknek, akinek egyszer volt kruppos megbetegedése, kisiskolás koráig várható, (főleg télen,) hogy lesz még hasonló tünete. A krupp 5 éves kor felett már ritka betegség.
Hidegpárásító és a szteroidos kúp beszerzése az otthoni ápolást megkönnyíti.

2010. október 1., péntek

Derült égből villám

Délelőtt napsütéses időnk volt, így kirándulni indultunk a Tiszaligetbe:)
SZokásukhoz híven végig szaladták az utcát.



Ú gy terveztük, hogy körbe sétáljuk a tavat,


de olyan magas a vízszint, hogy nyakig ért a sár a vízparti úton.


Így visszafordultunk.
Elsétáltunk a játszótérre.Először Patrik csak a kapuban állt. Nekem úgy tűnt, lelassult ma.
Végül Ő is kedvet kapott.




A 11órási 15össel jöttünk haza, hazafelé Patrik széken ülve cumi nélkül elaludt.

Ebéd után Milcsivel társasoztunk, építettünk, mesét olvastunk...
egyszer csak 3órakor felkiabál:"nagyon fáj a fülem!"
Fél5kor szinte már toporzékolt, hogy induljunk már az orvoshoz. Szerencsére Nagyinak eszébe jutott, hogy a fül-orr gégész magánrendelése éppen péntek este van.
(Nekem 5,6kor edzés, elvittem Őket, de )Apa vitte orvoshoz Milánt.
Középfülgyulladása van, antibiotikumot kapott.
De honnan?
Orvos után felsétáltak a Kossuth térre:Vásári forgatag van. FA és népi játékokkal, vásárral.
ÉS a meglepim! pakolok edzés után..."Anya!" úgy megörültem Nekik!
Milcsi azonnal kipróbálta a bringát, a kondigépeket...

PAtrik még mindig náthás, ökle a szájában, nyála patakokban-azt nem tudom, hogy a nátha miatt, avgy foga akaródzik kibújni.
Reméljük nyugodtan tudnak majd aludni!
Posted by Picasa

2010. július 7., szerda

Újabb nehéz nap

Kicsi Patrikunk nagyon rosszul viseli a "megpróbáltatásokat".
Még altatás után magam mellé vettema kanapéra, mert kb. 20perc után keserves sírással ébredt. Éjszaka nagyon gyakran felsírt. Hajnali 1kor újabb kúpot kapott, végül 6ig nyugodtan aludt.

A nyelve széle tele van hólyagokkal, a keze feje és tenyere úgyszintén. (Neki alábán csak elvétve van. Mintha kevesebb lenne, mint Milánon van, viszont a Patrikéi nagyobbak.)

AZt hittem Milán majd ma azt se tudja mit egyen az 5 napi éhezés után. AZt mondja teljesen meggyógyult, semmije sem fáj. De enni köszöni továbbra is csak csipeget(szerintem a gyomra is nagyon összeszűkülhetett a koplalástól)
Palacsintát és tejberizst kért.
reggelire 1 db jó reggelt kekszet evett tejjel, ebédre 1 palacsintát. Uzsira tejberizst. VAcsira a Milkys tejet.

PAtrik csak vizet iszik, de azt szorgalmasan kéri. Hozza amásfél literes üveget és a kisüvegét, és mondja, hogy "viz" és nagyokat bólint hozzá. és 1-2 kekszet rágicsált el. Mást nem is fogad el. HAtározottan mondja, hogy "nemmmm!"
NApközben rengeteget sírt, felkéredzkedik, megnyugszik, játszik egy kicsit, és újra rázendít és jön és... nagyon keveset aludt napközben. Még mindig 38.5feletti lázakat mértem Nála,

SOkat angoloztunk ma. CSak nézem, mire képesek, már Patrik is rengeteget tud! (MA olyan angol cd-t hallgattunk, amit még soha, az Up&downra emeli karjait fel-le és mondja hozzá. Imádnivaló! Tapsol, integet ha éppen azt hallja. )

De egy kis frászt is hozott rám: reggel a konyhában csak azt hallom, Milán szalad, "MAmi gyere, nézd a Patrikot!" Megyek be a szobába, keresem. egy pillanatra megijedtem, sehol a Kicsi. Hát fent ült a galérián.....

Milán ma már nem aludt, így este ment a "harc". Ez is bizonyítja, hogy jól van.

(AZ a sok sok gyógyszer, amit kiváltatnak és ott marad...láttuk Koreában, hogy pontosan kis zacsikban kicsomagolva kapta meg Vera a pirulákat. 1db sem veszett kárba! Mi meg a nagy üveg gyógyszerből vettünk be 2 este 5ml-t.)

2010. július 6., kedd

Fiúk-helyzetjelentés-elúszott kiruccanás-MÉGSEM SKARLÁT!!!!!!

Reggel:
Végig aludták teljesen nyugodtan az éjszakát. Patrik 1ig 2 nagyobbat sírt, de aztán reggel8ig aludt. Láztalanul.
Milán 9előtt 2 perccel ébredt. Még mindig a torkát fájlalja.
A gyógyszert alig bírtam belekönyörögni. Végre újra iszik!
(Milky Wayes boci tejet iszik, ennyi a tápláléka. tegnap 3x2dl a tea mellett )
Enni továbbra sem hajlandó.

PAtrik eszik, iszik, eleven. A nyelve van tele köles nagyságú hólyagokkal.
Jó kedvű, újabb szavakat tanulgat: tányér, meleg, villa, a kedvencünk, amit leggyakrabbn használ: NA!
ÉS Mollit sokszor emlegeti:MOI

Dél:
Krumpli főzelék keksszel.(nem bánom én csak egyen).
PAtrik eszik. Még ha sír, mert fáj, akkor is tovább eszik. Ő ilyen! BArackot is kér, pedig rettenetesen csípheti.
Milán most is bocitejet iszik a 2 falat főzelék mellé.

Délután:
Játszanak, Patrik aludt.
Uzsira már senki sem eszik semmit.

Este 6 óra:
PAtrik újra lázas és vigasztalhatatlanul sír fél8ig. Nurofen szuszpenziót próbáltam volna beadni, de nem fogadja el. Semmit! A Borzasztó fájdalmaiat próbálja elmondani, csak vergődik, vagdossa magát. Hozzám bújni csak nagy sokára esik jól.

Negyed9kor aludt el. Nurofennel a fenekében.

Ma(-csütörtökig) Pestre mentünk volna. Kirándulni. Milánnak régóta igérjük a Vidámparkot és a gyerekvasutat.MAri meghívott Bennünket, hogy aludjunk ezen a pár napon Nála.
Sajnos le kellett mondanunk.

Csütörtökön Mollika 4. szülinapi zsúrja lesz. Oda sem mehetünk. NAGyon szomorúak vagyunk!

ÉS a lényeg! Mégsem SKARLÁT???
Andi barátnőmmel-vagyis a gyerekeink -sorstársak vagyunk. Pedig 100km van közöttünk, és kb 1 éve nem találkoztunk. SZóval Ő küldte át az alábbi cikket. AMiért nagyon hálás vagyok neki!

A kellemetlen tünetekkel járó kéz-láb-száj betegséget vírusok okozzák, ezért az antibiotikumos kezelés hatástalan, csupán a tüneteket enyhíthetjük. Főként nyáron és ősszel fordul elő.

Először 38-39,5 Celsius-fokos láz és torokfájás jelentkezik. Ezt követően apró, kerek, piros hólyagocskák jelennek meg a szájban a nyelven, a szájpadláson, a pofazacskók belső felületén, a fogínyen. A gyerek nem akar enni, mert fájdalmas a rágás, nyelés. Rövidesen a tenyéren és a talpon, az ujjak között is feltűnnek a három-hét milliméter átmérőjű, folyadékkal telt hólyagok. Esetenként a popsit, sőt az egész testet elárasztják a kiütések. A talpon kialakuló hólyagok miatt minden lépés fájdalmat okoz. Körülbelül öt nap alatt száradnak le, előbb barnára színeződnek, majd heg nélkül gyógyulnak. Az egész betegség hat-kilenc nap alatt zajlik le, rendkívül ritkán lép fel szövődmény. Orvosi szempontból veszélytelen, ám a hólyagok okozta fájdalom meggyötri a kisgyereket. Az evést nem kell erőltetnünk, de adjunk bőségesen inni hideg vizet.

SZóval biztos,hogy nem skarlátos Milán. A doktornő is azt mondta "nagyon csúnya vírusfertőzése van. Skarlát....úgy gondolom" Ő sem akart antibiotikumot adni, mivel szedte már vasárnap óta, így szedni kellett tovább.
Igaz, hogy minden tünet egyezik, de Milánnak nem volt 39fok feletti láza és nincs annyi pöttye sem, mint skarlátos gyerekek fotóin.

Sajnos a lényegen mégsem változtat. A gyerekek borzasztó kínokat és így Mi is borzasztó napokat élünk át!

Közben Patriknak áttört a 13.foga.(jobb felső ) A Nyála csurog. Ezért is és a nem nyelés miatt is. Ömlik.
Ettől kaphatja a következő fertőzést:(


2010. július 4., vasárnap

Még mindig beteg

Éjszaka párszor arra ébredtünk, hogy " annyira fáj!"
Ivott pár korty teát, mindig hamar visszaaludt. (Sállal körbetekerve alszik, játszik, zuhanyzik. Nem hajlandó levenni)

Negyed7kor ébredtünk. Minden gyerek! Mollika is battyogott át fél7kor.

Reggel nem volt Milán lázas, viszont azt vettük észre, hogy a lábfején és a lábszárán apró piros hólyagos, köles nagyságú pöttyök vannak. Sűrűn. Azonnal interneten keresgéltük a gyermekkori kiütéseket. Egyértelműen a bárányhimlőre illettek a tünetek.
Apa elvitte Milánt az orvosi ügyeletre, ahol a doktornéni azt mondta, hogy nem bárányhimlő.
Viszont újra lázas volt, a torka nagyon csúnya, így újra antibiotikumot kapott.

MA 3szor 3 falat teába áztatott kekszet sikerült belé nyomnunk. Viszont a teát folyamatosan kortyolgatja. AZ esik jól neki.
NAgyon furcsa a beszédje, a kis ajka is sötét meggy piros, és olyan, mintha még az is be lenne dagadva. (vagy csak furán tartja, ahogy nem nyel )

Egyébként játszanak És EGYÜTT! Mindig együtt! Vonatoznak, autókat tolnak, este az udvaron is egy kupacban vagy körbe körbe mentek, vagy csúszdáztak(Patrik jól bírja anagyokkal az iramot fel is le is, nem maradt le egy körrel sem), homokoztak.

A Fiúkat8kor tettük le aludni, mi Apával ezután ültünk le vacsorázni. Végre nyugodtan és csöndben. NAGyon régen volt ilyen! Molli csatlakozott hozzánk a 6 órási nagy tányér tejbegríz után, még eleszegetett velünk édesen!




Reméljük holnapra sokkal jobban lesz! NAGyon jól tűri, nem nyűgös-nincsenek kitörési rohamai-. azt látjuk rajta, hogy rettenetesen fáj a torka, és hősiesen viselkedik.

PAtrik újabb szavai: dínó-ez nagyon tisztán
nénó, ez folyamatosan és nagyon hangosan amentőautó tolás közben.
M Apl. azzal szórakoztatta a gyereksereget, hogy a zebráról direkt leesett, és közben mondta, hogy Bumm és nagyot nevetett.

A Little Einsteint néztük, Ő is térdét üti, hogy minál előbb felszálljon az űrhajó. AZonnal leutánoz MINDENT!
Posted by Picasa

2010. január 30., szombat

4ből 3

náthás. Már csak APa (és Nagyi ) tartja a frontot. Bár APának a torka már fáj! Tegnap délutánra már Milánnak is nagyon folyt az orra.
Eszembe jutott, hogy jaj, csak ne hogy arcüreggyulladás legyen a náthákból. Elindultam infralámpát keresni, persze ahol jártam, ott nem volt, majd 1 hét múlva. Köszönöm, de a gyerkők most betegek. Marcikáék segítettek ki Bennünket. Persze Patrik köszönte, de nem kért belőle. Milánnak tetszett a dolog, de a türelme hamar elfogyott.
Éjjel Patrik végig aludt(fél7kor letettük aludni, mert én edzést tarottam 7kor, ott semmi bajom nem volt....), Milán ébredt többször, mert annyira be volt dugulva az orra, hogy nem kapott levegőt.

Reggel Milán szánkón Nagyi iskolájába ment disznóvágásra. NAGyon érdekelhette, mert egész nap foglalkoztatta.
Talán már annyira nem náthás, mint tegnap este volt. PAtriknak sem kellett óránként orrot szívni.

Este hármasban voltunk a Fiúkkal. APa meccsen, Nagyi disznótoron. Így magam fürdettem, altattam Őket. AZ altatás része érdekes volt. Patrik kezét fogni kell, 30perc volt pontosan, mire elaludt, addig Milán folyamatosan azt mondogatta, hogy Mami, gyere ide! Mami, miért nem jössz ide hozzám? AMint elaludt Patrik, odamentem Milánhoz(valamelyikünk ott szokott ülni az ágya mellett, mesélünk, akinek Patrik nem fogja  akezét;)), na a lényeg, ezután fél perc alatt elaludt. SZegénykém!

Délelőtt fánkot sütöttünk. HA már farsang van, legyen fánk is! Milán nyakig lisztes volt, és  a konyha....szerintem tovább tartott a takarítás;))
Aatalmas porcukros fánkoknak NAGy sikere volt Milcsinél.





Posted by Picasa