Gőzerővel angolozunk és matekozunk.
VAlami isteni sugallat ihletet adott.
http://www.ixl.com/ innen csináljuk Milcsivel a matekot.
www.starfall.com innen Patrikkal.
és erre akadtunk a könyvesboltban, bár eredetileg ajándéknak vettük, de nem bírták ki. AZóta napi 1 dalocskával gazdagodunk. öröm őket nézni:) még nagyon lelkesek. Jól szórakozunk közben.
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: angol. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: angol. Összes bejegyzés megjelenítése
2012. július 5., csütörtök
2010. szeptember 21., kedd
Angol óra
MA voltunk először Patrikkal. Fun& Gym, azaz sok sok mozgással kísért játékos angol tanulás.
Leginkább a Bukfenc órákhoz tudnám hasonlítani.
Mozgásfejlesztéshez szükséges eszközök széles választéka kísérte az órát.
Kicsit félénk volt, és kicsit akaratos(ha eltettek valamit, ami Neki tetszett). De megyünk a jövő héten is!
Milán már alig várja, hogy mehessen!
Este szülőértekezletünk volt. Végre Apával kettesben töltött program.GYalog mentünk. HAzasétáltunk.
Milánra nagyon, de nagyon büszkék voltunk! Nem lövöldözik, nem robotozik. TArtja magát a mi erkölcsi normáinkhoz.
NAgyi volt a két Fiúval.
Bújócskáztak, bebújtak a Nagyi teraszánál lévő 2 ajtó közé, és Milán rá is zárta. Úgy, de úgy megijedt, mikor rájött, hogy nem nyílik.-de az egyikőjüknek sem jutott eszébe, hogy a szoba ajtót nyissák ki! Nem értjük!
Patrik el is mesélte,hogy" Milán.félt".
Ezt leszámítva gyorsan eltelt az estéjük.
2010. augusztus 17., kedd
igen!
Program és tenni való dús napunk volt a mai.
Nagyi korán elutazott Bogiékhoz. A Fiúk nagyon keresték reggel, pedig este el is köszöntek.
Délután elmentünk fagyizni/kávézni(amit éppen sikerült felhörpintenem Patrik mellett nem nevezném ezt a tevékenységet kávézásnak), sétáltunk, okosjátékokat néztünk...

éppen együtt értünk haza Apával. Csak Ő a másik irányból jött!
AZ új szerzeményünk a LÜK családból való. Korábban láttam már gyerekmagazin lapjain, de nem igazán nyerte el tetszésemet. ÍGy elmagyarázva, megmutogatva, átlapozva afejlesztő füzeteket láttam meg benne a "fantáziát".
Előnyei: újrahasznosítható(Patrik is tudja majd használni, nem kell beleírnia Milánnak), bővíthető.
Néha sajnálom a XX.század gyerekeit. ;)

Patrik használja az IGEN!-t. (azt mondja: IEN. és bólint egy nagyot:) )Ennek borzasztóan és nagyon örülök!
Reggel SZÍjával ébresztett.
Tisztán mondja, hogy kukucs, Fáj. és mutatja. HA MIlánnak fáj akkor is. Nagyon együtt tud érezni.
és az első szavas könyvünkből úgy sorolja angolul a szavakat....Annyira Édes!
Nagyi korán elutazott Bogiékhoz. A Fiúk nagyon keresték reggel, pedig este el is köszöntek.
Délután elmentünk fagyizni/kávézni(amit éppen sikerült felhörpintenem Patrik mellett nem nevezném ezt a tevékenységet kávézásnak), sétáltunk, okosjátékokat néztünk...
éppen együtt értünk haza Apával. Csak Ő a másik irányból jött!
AZ új szerzeményünk a LÜK családból való. Korábban láttam már gyerekmagazin lapjain, de nem igazán nyerte el tetszésemet. ÍGy elmagyarázva, megmutogatva, átlapozva afejlesztő füzeteket láttam meg benne a "fantáziát".
Előnyei: újrahasznosítható(Patrik is tudja majd használni, nem kell beleírnia Milánnak), bővíthető.
Néha sajnálom a XX.század gyerekeit. ;)
Patrik használja az IGEN!-t. (azt mondja: IEN. és bólint egy nagyot:) )Ennek borzasztóan és nagyon örülök!
Reggel SZÍjával ébresztett.
Tisztán mondja, hogy kukucs, Fáj. és mutatja. HA MIlánnak fáj akkor is. Nagyon együtt tud érezni.
és az első szavas könyvünkből úgy sorolja angolul a szavakat....Annyira Édes!
2010. július 16., péntek
PAtrik és a meglepetései, Milán a HŐS. Imádom ezt a korszakot!
Angol...Mivel látom, hogy nagyon jól haladunk, így még nagyobb rajtam a nyomás;))
A hétvégén flashcardokat gyártottam, karikára fűztem, varrtam egy jó nagyzsebes nadrágot magamnak, hogy beleférjenek....na ez itt csak vicc:)
A lényeg, amit csinálunk mondom, mutatom, pörgetem és keresem. (közben próbálok kifejezéseket is használni, mert Milán füle is mindig Rajtunk van. Nála látom már, hogy nagy hiba volt csak a szavakra korlátozódni.)

Patrik figyel. Én figyelem, és látom, hogy ragad rá!
MA pl. azzal szórakoztatta magát délután, hogy feküdt a szőnyegen, és a lábait emelte,közben mondta, hogy ap, letette, és mondta, hogy daun.Percekig, aztán a karjaival ugyenezt. Szerintem így pihent.
A van, tu, fri, fo, fá már nagyon megy. Apával nem akartuk elhinni!(lehet, hogy először magyarul kellene számolni megtanítani a gyereket... úgy csak az eee megy)
A nóz, ájz-t mondja-bocsi, aki így nem bírja látni se, de nekem így kell leírnom.
A ket, fis és a ká(car) is .
az aeroplane-re is mond vmi ilyesmit.
A magyart is töri már:)
ÉN!! jajaj, de tudja kiabálni, ha valamit Ő szeretne csinálni.Pl. egyedül önteni a vizet, egyedül inni, enni.
tejcsi' mostanában ezt is halljuk a "viz" mellett.
Bömbi-annyira tisztán mondja kutyának.
dzsejji-t mond aTom és Jerryre és nagy széles vigyorral ül fel a kanapéra....
csüccs, csúszda, szúj, bili, kaka, (de nem szól, csak ha már én észre vettem... és látja a pelus tartalmát), kuka, vijá(virág)
és azt hiszem abba hagyjuk mostmár a felsorolást, mert napról napra többet mond ki egyedül. Nem győzné a blog;))
És persze egyre több szót utánoz.
és mindent és mindenkit utánoz. Válogatás nélkül. Legyünk itthon, vagy a játszón.
MA Milán HŐS volt. Ő kapta el Patrik kezét, Patrik lógott kb 1 méteres magasságban, Milán tartotta, hogy ne essen le a mászókáról. Hiába álltam ott a mászóka mellett, nem a csúszda irányába indult el, hanem a mászóka felé. Mire megkerültem...ha Milán nincs ott, leesik Patrik másfél méterről.
Ennyit az EUs játszóterekről. Hosszú lenne leírnom, mert nem is látjátok magatok előtt, hogy milyen és mi hol helyezkedik el, de ha pl. az oldala nem sötétkék teli fa lenne, hanem korlát, akkor az anyuka betudna nyúlni ilyen esetekben, hogy elkapja kicsi fiát... és nem kell rajtra készen várnom, hogy melyik irányba szaladjak vajon...
Kétlábon próbál ugrálni. Néha össze is jön!

Bilin ül, csak éppen mindig fordítva.
Édes, amikor mondja, hogy bili.
mutogatja a pelusát, hozza a bilit. Leveszem a pelust. Ráül. DE akkora örömmel! Kb. 1 percig rajta ül. AZtán feláll róla. Elmegy onnan És mosolyogva pisil. Éppen oda, ahol van;))Sosem vagyok elég gyors!
Jókat szórakozunk. De azt hiszem Ő jobban!
És amikor elcsen egy színes ceruzát, és eltűnik....művész lesz belőle-olyankor azt gondolom. Alkot. csak éppen falra, ajtóra, padlóra, könyvbe...csak papírra nem.((
Gyönyörűen eszik egyedül kanállal, villával-kivéve a levest- főzeléket, tésztát, husit. Ül a nagy asztalnál nagy széken, vagy az Ő kis asztaluknál a puffon és nagy koncentrálással kanalaz.
A héten a kánikulában felvette a spanyolok életritmusát: délben alszik el -3ig, akkor ebédel....
Szóval imádom ezt a korszakjukat!
Patrik ügyesen elalszik és nagyokat alszik, eszik, eljátszik, elmondja(ha nem, akkor elmutogatja, hogy mit szeretne. HA pl. álljak fel és menjünk valahova, megfogja a fejem és húzna fel, és mondja, hogy app!)
AHogy minden nap mond valami újat, hogy szinte úgy viselkedik, mint egy 3 éves! SZámomra hihetetlen, de csodálatos!

Eláraszt a cuppanós puszijaival, amilyen édesen kiabál, hogy Mámi, Mámi! vagy Appa, appa!
Szalad Milán után, hogy Miján, Miján. vagy ahogy kukucskál, félre csapott fejjel:D és ahogy hangzik a szájából a kukk:D
Milán gyönyörűen bánik a kis testvérével, ahogy óvja, terelgeti, ragaszkodik hozzá.
Amikor jön délután, míg Patrik alszik, hogy" tanuljunk! És iskolás módjára készíti el a feladatokat, kérdezi az angol szavakat, akkor az én komoly NagyFiam!
Amikor a repülőjét emelgeti a levegőbe és koncentrál, és folyamatosan kérdez, akkor is!
De amikor odabújik, és "puszi mami, puszi", vagy magához húzza Morzsi kutyáját, akkor még mindig az én PiciFiam.

Boldogság nézni és hallgatni Őket! HA semmit sem kellene csinálnom , akkor sem unnám meg soha! Mert ezekkel a pillanatokkal nem is lehetne betelni! Ezekből a pillanatokból egy ÉLET is kevés!
Mivel az idő gyors rohanása ellen tehetetlenek vagyunk, így csak az lehet a dolgom, hogy próbálom mindennap minden pillanatában élvezni, hogy két ilyen csodálatos gyermeket adott a jó Isten!
A hétvégén flashcardokat gyártottam, karikára fűztem, varrtam egy jó nagyzsebes nadrágot magamnak, hogy beleférjenek....na ez itt csak vicc:)
A lényeg, amit csinálunk mondom, mutatom, pörgetem és keresem. (közben próbálok kifejezéseket is használni, mert Milán füle is mindig Rajtunk van. Nála látom már, hogy nagy hiba volt csak a szavakra korlátozódni.)

Patrik figyel. Én figyelem, és látom, hogy ragad rá!
MA pl. azzal szórakoztatta magát délután, hogy feküdt a szőnyegen, és a lábait emelte,közben mondta, hogy ap, letette, és mondta, hogy daun.Percekig, aztán a karjaival ugyenezt. Szerintem így pihent.
A van, tu, fri, fo, fá már nagyon megy. Apával nem akartuk elhinni!(lehet, hogy először magyarul kellene számolni megtanítani a gyereket... úgy csak az eee megy)
A nóz, ájz-t mondja-bocsi, aki így nem bírja látni se, de nekem így kell leírnom.
A ket, fis és a ká(car) is .
az aeroplane-re is mond vmi ilyesmit.
A magyart is töri már:)
ÉN!! jajaj, de tudja kiabálni, ha valamit Ő szeretne csinálni.Pl. egyedül önteni a vizet, egyedül inni, enni.
tejcsi' mostanában ezt is halljuk a "viz" mellett.
Bömbi-annyira tisztán mondja kutyának.
dzsejji-t mond aTom és Jerryre és nagy széles vigyorral ül fel a kanapéra....
csüccs, csúszda, szúj, bili, kaka, (de nem szól, csak ha már én észre vettem... és látja a pelus tartalmát), kuka, vijá(virág)
és azt hiszem abba hagyjuk mostmár a felsorolást, mert napról napra többet mond ki egyedül. Nem győzné a blog;))
És persze egyre több szót utánoz.
és mindent és mindenkit utánoz. Válogatás nélkül. Legyünk itthon, vagy a játszón.
MA Milán HŐS volt. Ő kapta el Patrik kezét, Patrik lógott kb 1 méteres magasságban, Milán tartotta, hogy ne essen le a mászókáról. Hiába álltam ott a mászóka mellett, nem a csúszda irányába indult el, hanem a mászóka felé. Mire megkerültem...ha Milán nincs ott, leesik Patrik másfél méterről.
Ennyit az EUs játszóterekről. Hosszú lenne leírnom, mert nem is látjátok magatok előtt, hogy milyen és mi hol helyezkedik el, de ha pl. az oldala nem sötétkék teli fa lenne, hanem korlát, akkor az anyuka betudna nyúlni ilyen esetekben, hogy elkapja kicsi fiát... és nem kell rajtra készen várnom, hogy melyik irányba szaladjak vajon...
Kétlábon próbál ugrálni. Néha össze is jön!

Bilin ül, csak éppen mindig fordítva.
Édes, amikor mondja, hogy bili.
mutogatja a pelusát, hozza a bilit. Leveszem a pelust. Ráül. DE akkora örömmel! Kb. 1 percig rajta ül. AZtán feláll róla. Elmegy onnan És mosolyogva pisil. Éppen oda, ahol van;))Sosem vagyok elég gyors!
Jókat szórakozunk. De azt hiszem Ő jobban!
És amikor elcsen egy színes ceruzát, és eltűnik....művész lesz belőle-olyankor azt gondolom. Alkot. csak éppen falra, ajtóra, padlóra, könyvbe...csak papírra nem.((
Gyönyörűen eszik egyedül kanállal, villával-kivéve a levest- főzeléket, tésztát, husit. Ül a nagy asztalnál nagy széken, vagy az Ő kis asztaluknál a puffon és nagy koncentrálással kanalaz.
A héten a kánikulában felvette a spanyolok életritmusát: délben alszik el -3ig, akkor ebédel....
Szóval imádom ezt a korszakjukat!
Patrik ügyesen elalszik és nagyokat alszik, eszik, eljátszik, elmondja(ha nem, akkor elmutogatja, hogy mit szeretne. HA pl. álljak fel és menjünk valahova, megfogja a fejem és húzna fel, és mondja, hogy app!)
AHogy minden nap mond valami újat, hogy szinte úgy viselkedik, mint egy 3 éves! SZámomra hihetetlen, de csodálatos!

Eláraszt a cuppanós puszijaival, amilyen édesen kiabál, hogy Mámi, Mámi! vagy Appa, appa!
Szalad Milán után, hogy Miján, Miján. vagy ahogy kukucskál, félre csapott fejjel:D és ahogy hangzik a szájából a kukk:D
Milán gyönyörűen bánik a kis testvérével, ahogy óvja, terelgeti, ragaszkodik hozzá.
Amikor jön délután, míg Patrik alszik, hogy" tanuljunk! És iskolás módjára készíti el a feladatokat, kérdezi az angol szavakat, akkor az én komoly NagyFiam!
Amikor a repülőjét emelgeti a levegőbe és koncentrál, és folyamatosan kérdez, akkor is!

De amikor odabújik, és "puszi mami, puszi", vagy magához húzza Morzsi kutyáját, akkor még mindig az én PiciFiam.

Boldogság nézni és hallgatni Őket! HA semmit sem kellene csinálnom , akkor sem unnám meg soha! Mert ezekkel a pillanatokkal nem is lehetne betelni! Ezekből a pillanatokból egy ÉLET is kevés!
Mivel az idő gyors rohanása ellen tehetetlenek vagyunk, így csak az lehet a dolgom, hogy próbálom mindennap minden pillanatában élvezni, hogy két ilyen csodálatos gyermeket adott a jó Isten!
2010. július 7., szerda
Újabb nehéz nap
Kicsi Patrikunk nagyon rosszul viseli a "megpróbáltatásokat".
Még altatás után magam mellé vettema kanapéra, mert kb. 20perc után keserves sírással ébredt. Éjszaka nagyon gyakran felsírt. Hajnali 1kor újabb kúpot kapott, végül 6ig nyugodtan aludt.
A nyelve széle tele van hólyagokkal, a keze feje és tenyere úgyszintén. (Neki alábán csak elvétve van. Mintha kevesebb lenne, mint Milánon van, viszont a Patrikéi nagyobbak.)
AZt hittem Milán majd ma azt se tudja mit egyen az 5 napi éhezés után. AZt mondja teljesen meggyógyult, semmije sem fáj. De enni köszöni továbbra is csak csipeget(szerintem a gyomra is nagyon összeszűkülhetett a koplalástól)
Palacsintát és tejberizst kért.
reggelire 1 db jó reggelt kekszet evett tejjel, ebédre 1 palacsintát. Uzsira tejberizst. VAcsira a Milkys tejet.
PAtrik csak vizet iszik, de azt szorgalmasan kéri. Hozza amásfél literes üveget és a kisüvegét, és mondja, hogy "viz" és nagyokat bólint hozzá. és 1-2 kekszet rágicsált el. Mást nem is fogad el. HAtározottan mondja, hogy "nemmmm!"
NApközben rengeteget sírt, felkéredzkedik, megnyugszik, játszik egy kicsit, és újra rázendít és jön és... nagyon keveset aludt napközben. Még mindig 38.5feletti lázakat mértem Nála,
SOkat angoloztunk ma. CSak nézem, mire képesek, már Patrik is rengeteget tud! (MA olyan angol cd-t hallgattunk, amit még soha, az Up&downra emeli karjait fel-le és mondja hozzá. Imádnivaló! Tapsol, integet ha éppen azt hallja. )
De egy kis frászt is hozott rám: reggel a konyhában csak azt hallom, Milán szalad, "MAmi gyere, nézd a Patrikot!" Megyek be a szobába, keresem. egy pillanatra megijedtem, sehol a Kicsi. Hát fent ült a galérián.....
Milán ma már nem aludt, így este ment a "harc". Ez is bizonyítja, hogy jól van.
(AZ a sok sok gyógyszer, amit kiváltatnak és ott marad...láttuk Koreában, hogy pontosan kis zacsikban kicsomagolva kapta meg Vera a pirulákat. 1db sem veszett kárba! Mi meg a nagy üveg gyógyszerből vettünk be 2 este 5ml-t.)
Még altatás után magam mellé vettema kanapéra, mert kb. 20perc után keserves sírással ébredt. Éjszaka nagyon gyakran felsírt. Hajnali 1kor újabb kúpot kapott, végül 6ig nyugodtan aludt.
A nyelve széle tele van hólyagokkal, a keze feje és tenyere úgyszintén. (Neki alábán csak elvétve van. Mintha kevesebb lenne, mint Milánon van, viszont a Patrikéi nagyobbak.)
AZt hittem Milán majd ma azt se tudja mit egyen az 5 napi éhezés után. AZt mondja teljesen meggyógyult, semmije sem fáj. De enni köszöni továbbra is csak csipeget(szerintem a gyomra is nagyon összeszűkülhetett a koplalástól)
Palacsintát és tejberizst kért.
reggelire 1 db jó reggelt kekszet evett tejjel, ebédre 1 palacsintát. Uzsira tejberizst. VAcsira a Milkys tejet.
PAtrik csak vizet iszik, de azt szorgalmasan kéri. Hozza amásfél literes üveget és a kisüvegét, és mondja, hogy "viz" és nagyokat bólint hozzá. és 1-2 kekszet rágicsált el. Mást nem is fogad el. HAtározottan mondja, hogy "nemmmm!"
NApközben rengeteget sírt, felkéredzkedik, megnyugszik, játszik egy kicsit, és újra rázendít és jön és... nagyon keveset aludt napközben. Még mindig 38.5feletti lázakat mértem Nála,
SOkat angoloztunk ma. CSak nézem, mire képesek, már Patrik is rengeteget tud! (MA olyan angol cd-t hallgattunk, amit még soha, az Up&downra emeli karjait fel-le és mondja hozzá. Imádnivaló! Tapsol, integet ha éppen azt hallja. )
De egy kis frászt is hozott rám: reggel a konyhában csak azt hallom, Milán szalad, "MAmi gyere, nézd a Patrikot!" Megyek be a szobába, keresem. egy pillanatra megijedtem, sehol a Kicsi. Hát fent ült a galérián.....
Milán ma már nem aludt, így este ment a "harc". Ez is bizonyítja, hogy jól van.
(AZ a sok sok gyógyszer, amit kiváltatnak és ott marad...láttuk Koreában, hogy pontosan kis zacsikban kicsomagolva kapta meg Vera a pirulákat. 1db sem veszett kárba! Mi meg a nagy üveg gyógyszerből vettünk be 2 este 5ml-t.)
2010. június 30., szerda
Milán angol szótára

3 napja újra lelkesek vagyunk. Apa fénymásolt(spanyol Első szavaim csodálatos és kedvenc könyvükből), Milán vagdos és ragaszt.
Egyenlőre nagyon lelkes. CSak az ismétlés szintjén vagyunk. Azok a képek kerülnek be először, amiket ismer. Később jönnek az újak. NApi 5re gondoltam e g y e n l ő r e.
PATriknál is tervezek hasonlót, de nem könyv alakban. A fejemben megszületett a terv, már csak meg kellene valósítanom.
2010. június 25., péntek
Újabb pukli-ezúttal Patrik buksiján
Eszter előbb írta kommentbe, hogy balesetes buksira a feketenadálytő krém vált be Náluk.
Nem értettem, honnan tudja, mi történt ma?
(de leesett persze, hogy Milán kiskobakjára gondolt. Köszönjük)
ESte éppen amikor indultam volna az 5ös edzésre, Patrik elesett a szobaküszöbén, neki vágódott az előszobában lévő játéktartópuff kemény fa élének.
Borzasztóan nézett ki. szinte az egész homloka hosszában. Lila-fehér, piros színben pompázott a kezdődő dudor.
AZonnal jeget nyomtunk rá, Így is nagy , de talán nem akkora.

Milán szinte ugyanezt "játszotta el" mikor ekkora volt, csak az Ő feje a lépcső élével találkozott.
PATrik az utóbbi pár éjszakánkat hangos sírásokkal tarkította és nem is egyszerű megnyugtatni. lehet, hogy újra valamelyik fogacskája garázdálkodik? De napközben nincs semmi baj, nem is nyűgös.
Édesen utánozgat. Énekli a McDonaldban az EIEIO-t.Táncol hozzá és tapsol.
Egyébként ma olyan jó napjuk volt a Fiúknak. Ilyeneket szeretnék máskor is!

Este Apukájával a spanyol meccset nézte-közben be nem állt a szája. AZt mondta teljesen természetesen, hogy beszélget a spanyolokkal, hát Ő ismeri őket.
Reméljük a reggelink is spanyolos lesz. Croissant a la plancha.:) A croissantok már a hűtöben alszanak, csak arra várnak, hogy reggel süssem őket és frissen megegyük.
Reméljük Petiéknek is jut belőle. Holnap délelőtt hozzájuk megyünk a reggeli úszás után.
Nem értettem, honnan tudja, mi történt ma?
(de leesett persze, hogy Milán kiskobakjára gondolt. Köszönjük)
ESte éppen amikor indultam volna az 5ös edzésre, Patrik elesett a szobaküszöbén, neki vágódott az előszobában lévő játéktartópuff kemény fa élének.
Borzasztóan nézett ki. szinte az egész homloka hosszában. Lila-fehér, piros színben pompázott a kezdődő dudor.
AZonnal jeget nyomtunk rá, Így is nagy , de talán nem akkora.
Milán szinte ugyanezt "játszotta el" mikor ekkora volt, csak az Ő feje a lépcső élével találkozott.
PATrik az utóbbi pár éjszakánkat hangos sírásokkal tarkította és nem is egyszerű megnyugtatni. lehet, hogy újra valamelyik fogacskája garázdálkodik? De napközben nincs semmi baj, nem is nyűgös.
Édesen utánozgat. Énekli a McDonaldban az EIEIO-t.Táncol hozzá és tapsol.
Egyébként ma olyan jó napjuk volt a Fiúknak. Ilyeneket szeretnék máskor is!
Este Apukájával a spanyol meccset nézte-közben be nem állt a szája. AZt mondta teljesen természetesen, hogy beszélget a spanyolokkal, hát Ő ismeri őket.
Reméljük a reggelink is spanyolos lesz. Croissant a la plancha.:) A croissantok már a hűtöben alszanak, csak arra várnak, hogy reggel süssem őket és frissen megegyük.
Reméljük Petiéknek is jut belőle. Holnap délelőtt hozzájuk megyünk a reggeli úszás után.
2010. június 22., kedd
Patrik

Marival "beszélt" vasárnap este telefonon.
Egyre többet (:))értek abból, amit mond, utánoz. 1-2 szót nagyon tisztán mond:
nem, baba, kakukk, Milán, jó, így , és ha számolunk, akkor az egy-et.
Nagyon szeret számolni, olyan édesen rakja a mutatóujjacskáját ilyenkor.
a down szót gyakran használja:)gyakran mászik fel:)
Ma újabb rácsodálkozás történt. Énekeltem a Head, shoulders, knees and toes...t, Patrik pedig mutogatta a kezecskéivel, hajolt le, csinálta. Nagyot néztem.
A formabedobás továbbra sem érdekli, az autók tologatása , vagy a bútoron ugrálás jobban leköti!:))
MA délután mindaketten egyszerre alszanak, így ,megyek csinálok egy kávét és gyorsan a kezembe veszek egy könyvet:)
nem mentünk úszni, a hatalmas szél fújt és nagyon hűvös lett.
2010. május 14., péntek
Angol
Tegnap csak ámultam a 14 hónaposunk tudományán.
A wave-re integet, (és a Hellora is rázza akezét, ha a gyerekek elkezdik énekelni)
a Wheels on the bus-ra karkörzéseket csinál,
Up ra felemeli a kezét, vagy a fejét és felnéz,
a stamp your feet-re a lábával "dobbant"
clap, clap-re tapsol.
próbálom kitudakolni a további "szókincsét"...


és örökké mosolyog! Imádni való kis lurkó!
A wave-re integet, (és a Hellora is rázza akezét, ha a gyerekek elkezdik énekelni)
a Wheels on the bus-ra karkörzéseket csinál,
Up ra felemeli a kezét, vagy a fejét és felnéz,
a stamp your feet-re a lábával "dobbant"
clap, clap-re tapsol.
próbálom kitudakolni a további "szókincsét"...
és örökké mosolyog! Imádni való kis lurkó!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
