A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Patrik szavai. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Patrik szavai. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. szeptember 30., csütörtök

Én, én ééééén


Ma sajnos ki sem mozdultunk. EZ meglátszott Milán esti viselkedésén.
NAgyon, nagyon csúnya rohamot produkált-talán azért, mert fizikailag ma nem fárasztottuk le. Nem volt séta, se udvar, se játszótér.
Este NAgyi vigyázott a fiúkra: Apa SZMK-n Mami helyett, Mami edzésen.

Délután PAtrik kapott sírógörcsöt. (tegnap estihez hasonlót). Érthetetlen. AZtán kicsit rámdölt, majd hirtelen úgy leugrott, mintha mi sem történt volna.


"Én, én éééééééééén!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
ez Patrik .
a pelus felvétel is én, én ééééén! a palacsinta vagdosás, az ebéd kanalazás, az orrszívózás, a ...minden ÉN,ÉN,ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉN!!!!

MA Milcsi dalocskát tanított Patriknak. A Cickom, cickom kezdetűt. este elénekelte Patrik apának.
(így a repertoár: Hol jártál báránykám?, megy a gőzös....,boci, boci, ...., cickom, cickom....)

Nézegettem egy Thomasos társast a Fiúknak, de úgy döntöttünk, lehet,hogy azzal sem játszanának többet.
Ezt pedig együtt csináltuk Milánnal, olyan lelkesen válogatott, vagdosott, ragasztott és dirigált:)
csak egy régi újság kellett hozzá és egy karton.
Posted by Picasa

2010. augusztus 17., kedd

igen!

Program és tenni való dús napunk volt a mai.
Nagyi korán elutazott Bogiékhoz. A Fiúk nagyon keresték reggel, pedig este el is köszöntek.

Délután elmentünk fagyizni/kávézni(amit éppen sikerült felhörpintenem Patrik mellett nem nevezném ezt a tevékenységet kávézásnak), sétáltunk, okosjátékokat néztünk...

éppen együtt értünk haza Apával. Csak Ő a másik irányból jött!

AZ új szerzeményünk a LÜK családból való. Korábban láttam már gyerekmagazin lapjain, de nem igazán nyerte el tetszésemet. ÍGy elmagyarázva, megmutogatva, átlapozva afejlesztő füzeteket láttam meg benne a "fantáziát".
Előnyei: újrahasznosítható(Patrik is tudja majd használni, nem kell beleírnia Milánnak), bővíthető.
Néha sajnálom a XX.század gyerekeit. ;)


Patrik használja az IGEN!-t. (azt mondja: IEN. és bólint egy nagyot:) )Ennek borzasztóan és nagyon örülök!
Reggel SZÍjával ébresztett.
Tisztán mondja, hogy kukucs, Fáj. és mutatja. HA MIlánnak fáj akkor is. Nagyon együtt tud érezni.
és az első szavas könyvünkből úgy sorolja angolul a szavakat....Annyira Édes!
Posted by Picasa

2010. július 16., péntek

PAtrik és a meglepetései, Milán a HŐS. Imádom ezt a korszakot!

Angol...Mivel látom, hogy nagyon jól haladunk, így még nagyobb rajtam a nyomás;))
A hétvégén flashcardokat gyártottam, karikára fűztem, varrtam egy jó nagyzsebes nadrágot magamnak, hogy beleférjenek....na ez itt csak vicc:)

A lényeg, amit csinálunk mondom, mutatom, pörgetem és keresem. (közben próbálok kifejezéseket is használni, mert Milán füle is mindig Rajtunk van. Nála látom már, hogy nagy hiba volt csak a szavakra korlátozódni.)



Patrik figyel. Én figyelem, és látom, hogy ragad rá!
MA pl. azzal szórakoztatta magát délután, hogy feküdt a szőnyegen, és a lábait emelte,közben mondta, hogy ap, letette, és mondta, hogy daun.Percekig, aztán a karjaival ugyenezt. Szerintem így pihent.

A van, tu, fri, fo, fá már nagyon megy. Apával nem akartuk elhinni!(lehet, hogy először magyarul kellene számolni megtanítani a gyereket... úgy csak az eee megy)

A nóz, ájz-t mondja-bocsi, aki így nem bírja látni se, de nekem így kell leírnom.
A ket, fis és a ká(car) is .
az aeroplane-re is mond vmi ilyesmit.

A magyart is töri már:)
ÉN!! jajaj, de tudja kiabálni, ha valamit Ő szeretne csinálni.Pl. egyedül önteni a vizet, egyedül inni, enni.
tejcsi' mostanában ezt is halljuk a "viz" mellett.
Bömbi-annyira tisztán mondja kutyának.
dzsejji-t mond aTom és Jerryre és nagy széles vigyorral ül fel a kanapéra....
csüccs, csúszda, szúj, bili, kaka, (de nem szól, csak ha már én észre vettem... és látja a pelus tartalmát), kuka, vijá(virág)
és azt hiszem abba hagyjuk mostmár a felsorolást, mert napról napra többet mond ki egyedül. Nem győzné a blog;))

És persze egyre több szót utánoz.

és mindent és mindenkit utánoz. Válogatás nélkül. Legyünk itthon, vagy a játszón.

MA Milán HŐS volt. Ő kapta el Patrik kezét, Patrik lógott kb 1 méteres magasságban, Milán tartotta, hogy ne essen le a mászókáról. Hiába álltam ott a mászóka mellett, nem a csúszda irányába indult el, hanem a mászóka felé. Mire megkerültem...ha Milán nincs ott, leesik Patrik másfél méterről.
Ennyit az EUs játszóterekről. Hosszú lenne leírnom, mert nem is látjátok magatok előtt, hogy milyen és mi hol helyezkedik el, de ha pl. az oldala nem sötétkék teli fa lenne, hanem korlát, akkor az anyuka betudna nyúlni ilyen esetekben, hogy elkapja kicsi fiát... és nem kell rajtra készen várnom, hogy melyik irányba szaladjak vajon...

Kétlábon próbál ugrálni. Néha össze is jön!




Bilin ül, csak éppen mindig fordítva.
Édes, amikor mondja, hogy bili.
mutogatja a pelusát, hozza a bilit. Leveszem a pelust. Ráül. DE akkora örömmel! Kb. 1 percig rajta ül. AZtán feláll róla. Elmegy onnan És mosolyogva pisil. Éppen oda, ahol van;))Sosem vagyok elég gyors!
Jókat szórakozunk. De azt hiszem Ő jobban!

És amikor elcsen egy színes ceruzát, és eltűnik....művész lesz belőle-olyankor azt gondolom. Alkot. csak éppen falra, ajtóra, padlóra, könyvbe...csak papírra nem.((

Gyönyörűen eszik egyedül kanállal, villával-kivéve a levest- főzeléket, tésztát, husit. Ül a nagy asztalnál nagy széken, vagy az Ő kis asztaluknál a puffon és nagy koncentrálással kanalaz.

A héten a kánikulában felvette a spanyolok életritmusát: délben alszik el -3ig, akkor ebédel....



Szóval imádom ezt a korszakjukat!

Patrik ügyesen elalszik és nagyokat alszik, eszik, eljátszik, elmondja(ha nem, akkor elmutogatja, hogy mit szeretne. HA pl. álljak fel és menjünk valahova, megfogja a fejem és húzna fel, és mondja, hogy app!)
AHogy minden nap mond valami újat, hogy szinte úgy viselkedik, mint egy 3 éves! SZámomra hihetetlen, de csodálatos!


Eláraszt a cuppanós puszijaival, amilyen édesen kiabál, hogy Mámi, Mámi! vagy Appa, appa!
Szalad Milán után, hogy Miján, Miján. vagy ahogy kukucskál, félre csapott fejjel:D és ahogy hangzik a szájából a kukk:D

Milán gyönyörűen bánik a kis testvérével, ahogy óvja, terelgeti, ragaszkodik hozzá.
Amikor jön délután, míg Patrik alszik, hogy" tanuljunk! És iskolás módjára készíti el a feladatokat, kérdezi az angol szavakat, akkor az én komoly NagyFiam!
Amikor a repülőjét emelgeti a levegőbe és koncentrál, és folyamatosan kérdez, akkor is!
De amikor odabújik, és "puszi mami, puszi", vagy magához húzza Morzsi kutyáját, akkor még mindig az én PiciFiam.

Boldogság nézni és hallgatni Őket! HA semmit sem kellene csinálnom , akkor sem unnám meg soha! Mert ezekkel a pillanatokkal nem is lehetne betelni! Ezekből a pillanatokból egy ÉLET is kevés!
Mivel az idő gyors rohanása ellen tehetetlenek vagyunk, így csak az lehet a dolgom, hogy próbálom mindennap minden pillanatában élvezni, hogy két ilyen csodálatos gyermeket adott a jó Isten!

Posted by Picasa

2010. július 10., szombat

Patrik újdonságai

Imádjuk nézni, ahogy eszik. Önállóan és nagyfiúsan. NAgyszéken, nagy lendülettel, összpontosítva, kellő komolysággal.








és amiket mond!
egyre többet és egyre többet
tita=cica
hoppá
csüccs

A nap meglepetése: tuna Mijá=csúnya Milán::))

ha elkezdjük hogy one...ő folytataja, hogy tu, fri. ez komoly! bár még a spanyol himnuszt nem énekli. igaz
kicsit spanyolos beütéssel beszél: a dupla ll-eket j-nek ejti;))

Mióta beteg lett már csak délután alszik. Ebéd után teszem le, a délelőtti szundik hirtelen elmaradtak. Este fél9kor alszanak el. Villámgyorsan.

Posted by Picasa

2010. július 9., péntek

Nadi

Reggel így köszönt Patrik Nagyinak.
ANnyira édes volt!
Mostmár mondja, hogy Apa, Nadi, Mijá(n), Moi, Mámi
kanal, táér, banan...ezek a legfontosabbak:) és az a sok más.

Jól aludtak és a napjuk is jól telt! Hála Istennek! Esznek, isznak, játszanak:)
Milánnak adom a Béres cseppet és a Cebiont ezerrel. Hogy ahéten megerősödjön, és a jövő héttől ismét mehessünk úszni.
Őszintén:nekem is hiányzik az a 2 óra kikapcsolódás, hogy csak ülök ott a medence szélén, nézem Milánt, nézelődök, beszélgetek Anyukákkal és közben barnulok. A sport, mert biciklizünk oda-vissza. De neki is hiányzik, mert már emlegeti.

2010. július 6., kedd

Fiúk-helyzetjelentés-elúszott kiruccanás-MÉGSEM SKARLÁT!!!!!!

Reggel:
Végig aludták teljesen nyugodtan az éjszakát. Patrik 1ig 2 nagyobbat sírt, de aztán reggel8ig aludt. Láztalanul.
Milán 9előtt 2 perccel ébredt. Még mindig a torkát fájlalja.
A gyógyszert alig bírtam belekönyörögni. Végre újra iszik!
(Milky Wayes boci tejet iszik, ennyi a tápláléka. tegnap 3x2dl a tea mellett )
Enni továbbra sem hajlandó.

PAtrik eszik, iszik, eleven. A nyelve van tele köles nagyságú hólyagokkal.
Jó kedvű, újabb szavakat tanulgat: tányér, meleg, villa, a kedvencünk, amit leggyakrabbn használ: NA!
ÉS Mollit sokszor emlegeti:MOI

Dél:
Krumpli főzelék keksszel.(nem bánom én csak egyen).
PAtrik eszik. Még ha sír, mert fáj, akkor is tovább eszik. Ő ilyen! BArackot is kér, pedig rettenetesen csípheti.
Milán most is bocitejet iszik a 2 falat főzelék mellé.

Délután:
Játszanak, Patrik aludt.
Uzsira már senki sem eszik semmit.

Este 6 óra:
PAtrik újra lázas és vigasztalhatatlanul sír fél8ig. Nurofen szuszpenziót próbáltam volna beadni, de nem fogadja el. Semmit! A Borzasztó fájdalmaiat próbálja elmondani, csak vergődik, vagdossa magát. Hozzám bújni csak nagy sokára esik jól.

Negyed9kor aludt el. Nurofennel a fenekében.

Ma(-csütörtökig) Pestre mentünk volna. Kirándulni. Milánnak régóta igérjük a Vidámparkot és a gyerekvasutat.MAri meghívott Bennünket, hogy aludjunk ezen a pár napon Nála.
Sajnos le kellett mondanunk.

Csütörtökön Mollika 4. szülinapi zsúrja lesz. Oda sem mehetünk. NAGyon szomorúak vagyunk!

ÉS a lényeg! Mégsem SKARLÁT???
Andi barátnőmmel-vagyis a gyerekeink -sorstársak vagyunk. Pedig 100km van közöttünk, és kb 1 éve nem találkoztunk. SZóval Ő küldte át az alábbi cikket. AMiért nagyon hálás vagyok neki!

A kellemetlen tünetekkel járó kéz-láb-száj betegséget vírusok okozzák, ezért az antibiotikumos kezelés hatástalan, csupán a tüneteket enyhíthetjük. Főként nyáron és ősszel fordul elő.

Először 38-39,5 Celsius-fokos láz és torokfájás jelentkezik. Ezt követően apró, kerek, piros hólyagocskák jelennek meg a szájban a nyelven, a szájpadláson, a pofazacskók belső felületén, a fogínyen. A gyerek nem akar enni, mert fájdalmas a rágás, nyelés. Rövidesen a tenyéren és a talpon, az ujjak között is feltűnnek a három-hét milliméter átmérőjű, folyadékkal telt hólyagok. Esetenként a popsit, sőt az egész testet elárasztják a kiütések. A talpon kialakuló hólyagok miatt minden lépés fájdalmat okoz. Körülbelül öt nap alatt száradnak le, előbb barnára színeződnek, majd heg nélkül gyógyulnak. Az egész betegség hat-kilenc nap alatt zajlik le, rendkívül ritkán lép fel szövődmény. Orvosi szempontból veszélytelen, ám a hólyagok okozta fájdalom meggyötri a kisgyereket. Az evést nem kell erőltetnünk, de adjunk bőségesen inni hideg vizet.

SZóval biztos,hogy nem skarlátos Milán. A doktornő is azt mondta "nagyon csúnya vírusfertőzése van. Skarlát....úgy gondolom" Ő sem akart antibiotikumot adni, mivel szedte már vasárnap óta, így szedni kellett tovább.
Igaz, hogy minden tünet egyezik, de Milánnak nem volt 39fok feletti láza és nincs annyi pöttye sem, mint skarlátos gyerekek fotóin.

Sajnos a lényegen mégsem változtat. A gyerekek borzasztó kínokat és így Mi is borzasztó napokat élünk át!

Közben Patriknak áttört a 13.foga.(jobb felső ) A Nyála csurog. Ezért is és a nem nyelés miatt is. Ömlik.
Ettől kaphatja a következő fertőzést:(


2010. július 4., vasárnap

Még mindig beteg

Éjszaka párszor arra ébredtünk, hogy " annyira fáj!"
Ivott pár korty teát, mindig hamar visszaaludt. (Sállal körbetekerve alszik, játszik, zuhanyzik. Nem hajlandó levenni)

Negyed7kor ébredtünk. Minden gyerek! Mollika is battyogott át fél7kor.

Reggel nem volt Milán lázas, viszont azt vettük észre, hogy a lábfején és a lábszárán apró piros hólyagos, köles nagyságú pöttyök vannak. Sűrűn. Azonnal interneten keresgéltük a gyermekkori kiütéseket. Egyértelműen a bárányhimlőre illettek a tünetek.
Apa elvitte Milánt az orvosi ügyeletre, ahol a doktornéni azt mondta, hogy nem bárányhimlő.
Viszont újra lázas volt, a torka nagyon csúnya, így újra antibiotikumot kapott.

MA 3szor 3 falat teába áztatott kekszet sikerült belé nyomnunk. Viszont a teát folyamatosan kortyolgatja. AZ esik jól neki.
NAgyon furcsa a beszédje, a kis ajka is sötét meggy piros, és olyan, mintha még az is be lenne dagadva. (vagy csak furán tartja, ahogy nem nyel )

Egyébként játszanak És EGYÜTT! Mindig együtt! Vonatoznak, autókat tolnak, este az udvaron is egy kupacban vagy körbe körbe mentek, vagy csúszdáztak(Patrik jól bírja anagyokkal az iramot fel is le is, nem maradt le egy körrel sem), homokoztak.

A Fiúkat8kor tettük le aludni, mi Apával ezután ültünk le vacsorázni. Végre nyugodtan és csöndben. NAGyon régen volt ilyen! Molli csatlakozott hozzánk a 6 órási nagy tányér tejbegríz után, még eleszegetett velünk édesen!




Reméljük holnapra sokkal jobban lesz! NAGyon jól tűri, nem nyűgös-nincsenek kitörési rohamai-. azt látjuk rajta, hogy rettenetesen fáj a torka, és hősiesen viselkedik.

PAtrik újabb szavai: dínó-ez nagyon tisztán
nénó, ez folyamatosan és nagyon hangosan amentőautó tolás közben.
M Apl. azzal szórakoztatta a gyereksereget, hogy a zebráról direkt leesett, és közben mondta, hogy Bumm és nagyot nevetett.

A Little Einsteint néztük, Ő is térdét üti, hogy minál előbb felszálljon az űrhajó. AZonnal leutánoz MINDENT!
Posted by Picasa

2010. június 22., kedd

Patrik


Marival "beszélt" vasárnap este telefonon.

Egyre többet (:))értek abból, amit mond, utánoz. 1-2 szót nagyon tisztán mond:
nem, baba, kakukk, Milán, jó, így , és ha számolunk, akkor az egy-et.

Nagyon szeret számolni, olyan édesen rakja a mutatóujjacskáját ilyenkor.
a down szót gyakran használja:)gyakran mászik fel:)

Ma újabb rácsodálkozás történt. Énekeltem a Head, shoulders, knees and toes...t, Patrik pedig mutogatta a kezecskéivel, hajolt le, csinálta. Nagyot néztem.

A formabedobás továbbra sem érdekli, az autók tologatása , vagy a bútoron ugrálás jobban leköti!:))

MA délután mindaketten egyszerre alszanak, így ,megyek csinálok egy kávét és gyorsan a kezembe veszek egy könyvet:)
nem mentünk úszni, a hatalmas szél fújt és nagyon hűvös lett.

Posted by Picasa

2010. június 15., kedd

Patrik szavai

Ebéd után a 2 fiúval tanácsadáson voltam. sajnos másfél órát vártunk. Milán kisangyal módjára viselkedett. Édes volt, csendes, segítőkész, igazi komoly nagy fiú.
De Patrik! jajaj....azt gyakorolta a váró kövén, amit a homokban csinált a tengerparton, vagy a vízben: hasra vetette magát.

2 oltást kapott. egyet a karjába, anáál egy hangja sem volt. Csodálkoztunk!
a 2.at acombjába kapta, akkor sírt.
7-10 nap múlva láz, betegség jelentkezhet, mert lenyengített vírust kapott(kanyaró, mumsz stb ellen)
Lemérték: 40dkg híján 12 kg, így ma este már csak 1 joghurtot kapott vacsira;))

Újabb szavai: Kakukk-olyan édesen mondja!
Szerin tema Mijánt és a Mamíííít is mondja.
Dinnye.
és utánoz, a szavak elejét mindenképp.

2010. május 13., csütörtök

Tányér

Spenótot ettünk délben. Természetesen ezt is egyedül, kanállal szereti enni. Egy darabig szépen kanalazott.

Sajnos a végére megunta, és a másik kezével belenyúlt. ez még nem is lett volna baj, de éppen viszketett a szeme...

PAtrik első határozottan felismerhető szava a a VÍZ mellett, a TÁNYÉR.
Mi is lenne, ha nem ez?

a ké, a gyí, a palinta is megy már.

ÉS egyszer már hallottam, amikor hazaért Milcsi az oviból, hogy MÍÍÍÍ, de ez lehetett éppen vélet len is;))
Posted by Picasa