A következő címkéjű bejegyzések mutatása: játékgyár. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: játékgyár. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. március 4., vasárnap

tavaszi alkotások




közben március 15.ére is készülünk:)

Sarkady Sándor: Fel!

Itt az óra,

itt az óra!

Aki vitéz

fel a lóra!

Rajta vagyok, rajta máris-

vitéz volt a nagyapám is.


Patrik már harsogja. Milán inkább a "A jó lovas katonának...."dalt énekli.


Milcsi holnap marad nagyival-hőemelkedése volt dél körül. este láztalan.



Posted by Picasa

2011. március 7., hétfő

Papírmasé légbalon



Innen.

Gyors, olcsó és mutatós.

Egyik este egyik gyerkőc ágya felett lebeg, másik nap másiké felett.:)



Posted by Picasa

2011. március 1., kedd

Pótolnak:)

Korán kelők lettünk. Patrik....
Milcsi nyűgösen ébredt, ez sajnos rányomta a napunkra a bélyeget.:(
Olykor olykor nehezen kezelhető, elveszíti a fejét, arrogáns, durva .....aztán megbánja és bújik.
reméljük ez a nem szivetmelengető hangvétel hamar elmúlik.

SZóval pótolnak.
reggelire 2 kakaóscsiga, 10 kisebb pogi eltűnt-a mérleg Patrik felé billent:D.
DÉlelőtt Győri kekszet kértek, ebédre nem győztem a halászléből a halat a tányérjukra pakolni, Milcsi megevett egy nagy adag tésztát, Patrik csak módjával.

Uzsira pogit kértek;)Apa hozott egy jó nagy zacskóval, mire észbe kaptunk eltűnt és még vacsiztak is.
Gyakorlatilag egész nap ettek.

csak Patrik aludt el.

inhalálnak

pótoltuk a múlt héten elmaradt álarcosbálat(az oviban lett volna pénteken, de Milcsi lemardat róla)

Beszéltem ma az óvó néninkkel. 10-10en vannak a csoportokban. Vírusos tüdőgyulladásról és hasmenésről számolnak be aszülők.
Úgy döntöttünk maradunk, lehet, még aköv hét elején is.

Itt vannak az origamis alkotásaink.




Milcsi kitalálja, megnézzük a neten és már csináljuk is;)
van pingvinünk, macink, zsiráfunk, bálnánk, fókánk, delfinünk, békánk, kígyónk, krokodilunk és hajónk,...
nem győzöm.

Posted by Picasa

2011. február 15., kedd

Játékok


az idei heti táblánkat még nem is mutattuk.
A Túlélő képe vándorol....


este ugróiskoláztunk. egy nem volt elég.
Patrik is állandóan ugrabugrált volna, így Milánnak csináltam egy másikat.

Közben Patrik bukfencezik tovább. Többször sikerül már, mint nem.

Só-liszt gyurmázunk 3 napja. Állatokat. természetesen. Majd ki is lesznek szárítva, ha Milán "rábólint".
(egy állatos könyvben volt arecept:1 bögre só, 1 bögre víz, 2 bögre liszt és a sütőben 120fokon 2-3 órát kell szárítani, aztán lehet festeni)

Nagyi az iskolából optikai készlettel jött haza. Egyik este távcsövet, mikroszkópot szereltünk.

A társasozásra nem tudjuk rávenni. NAgyon nagy bánatomra. egy időben olyan sokat játszottunk.
Most az autók se érdekli.
Csak az állatok, az állatos könyvek és az Anna és Petik és az ugra-bugra..............Brrrrrrrrr.


Posted by Picasa

2010. október 19., kedd

Végül Patrik közöttünk aludt. Fent a galérián. Fél12tájékán feladtam. (már 3 cumival alszik, ha így haladunk tele lesz az ágy)

7kor ébredtünk.

Milcsit az oviba vittük Patrikkal, mert fényképeszkedés volt.
Addig Patrikkal Tiszapartoztunk, a színház lépcsőjén kb 200szor ment fel és szaladt le. Végül fáztam(sztem lázas állapotomban állandóan izzadok, nyelni alig tudok és úgy köhögök, minden porcikám fáj, de jól vagyok;)), beültünk a színházzal szembeni kávézóba. PAtrik benyomott egy adag tejszínhabot, én ittam egy lattet.

HAzasétáltunk a Fiúkkal fél11körül, közben még a Kossuth téren szaladoztak, a patika játszósarkában játszottak.
PAtrik elaludt hazafelé.

Milcsivel megebdéletünk, azán elvonult vonatozni, addig sütöttem, vasaltam. Játékot eszkábáltunk. Pöckölős:)

Kis angyal volt ma!

PAtrikkal este újra meglátogattuk kedvenc doktornéninket(először felhívtam, hogy vigyem-e, vagy elég a kamilla tea), mert PAtriknak csúnyán váladékozik mindkét szeme tegnap óta.
Végül szemcseppet kapott.
De ennyi beteg gyereket!

Korai fürdi után kis mesenézés nagyinál. Összebújva.
Posted by Picasa

2010. október 10., vasárnap

Napjaink

ANnyira gyorsan szaladnak a napok.
Reggel a Fiúk ébresztenek, "Anya, Anya!Gyele le!"
APa lejön, én még befeléfordulok...APa tejet és kakaót csinál.(Jót tett neki a térdsérülés:) nekem jól esik még az a 2 perc. Nem tudom, ha dolgozom....;))

Új játékokat gyártunk délelőttönként. Bebizonyítottuk, hogy nem kell több ezer forintos játék, minek? elegendő 1 cipősdoboz és egy kis színespapír, ja és az építőkockáink egy formabedobóhoz.(vagy a társasokhoz karton és képek)



Amikor elkészült, Patrik egész délelőtt ezzel játszott. Dobálta és rázta a kockákat.
AZtán Milcsivel folytatták este.

Pénteken hazahoztuk Milánt ebéd után, akkor ébredt Patrik, amikor kijöttünk az oviból. Együtt szaladtak haza(mert sétálni nem nagyon akaródzik a Fiúknak)
Imádnak együtt lenni, együtt játszani.

SZombat reggel Nagyi süllőt hozott a piacról a Fiúk örömére(persze Milán délben meg se kóstolta)

11re gyerekelőadásra mentünk.Öreg néne őzikéje mesejáték volt Tökfesztivál keretében.
Sajnos Patrik azonnal sírva fakadt, el kezdett remegni, hogy "ki, ki!"
Kijöttünk, el is aludt.(Milán maradt Édesapával, neki tetszett.)


Ebédután Mami shoppingolni ment Marcika anyukájával, a Fiúk Apát nyúzták, kertet ástak...16fok, ragyogó napsütés.
Szerintem este fél perc alatt aludtak el.

VAsárnap reggel misére mentünk. Végig maradtunk, ügyesek voltak a Fiúk.
HAzafelé sétáltunk a kisparkban, gyönyörködtünk az őszi színekben pompázó fakoronákban, kicsit libikókáztak, hintáztak.

Délelőtt Milán és APa ástak tovább. (apa dereka kész. és nyakig a náthában) PAtrikkal micimackós társast készítettünk. (Milán nagyon szeret társasozni. De Patrik is:)"Te jössz!")

Ebéd után Milán rájött, hogy a kekszes doboz kiürült, így süssünk olyat, mint amikor a Molli volt itt. Ki emlékszik?


Áldás ez az elektromos sütő. 1 óra se kellett, már ehették is.
(villámgyors tortának neveztem el, Milcsinek ez a színes tetejű torta
Stahl recept:8tojást 24 dkg cukorral habosra keverünk, bele 21dkgliszt+3dkg kakaópor+sütőpor keveréke, végén belekeverünk 12 dkg olvasztott vajat.
2 nagy tepsibe öntöm, egyszerre sül 180fokon kb5perc alatt légkeverésen.
a krém: fél liter tejbe 2 csomag pudigport főzök, végén 20dkg cukor, vagy kevesebb, de akkor csokit olvasztok bele, ha langyos 12dkg margarinnal kikeverem
ennyi és csoki a tetejére.)

PAtriknak elővettük a Bóbita könyvet, már énekli:) Milánnak is kedvence volt.
Tudtátok, hogy nagyon fontosak a NÉPMESÉK a gyerekek lelkifejlődésében?Olvassatok nekik sokat!

Este Milánt fodrászoltuk.Gyorsan elaludtak.

Posted by Picasa

2010. október 2., szombat

Te jössz!

A Fiúk jól aludtak és jól vannak!
Milánnak semmire semmi panasza!
Így délelőtt nagy lelkesedéésel újra kiszeretette volna menni a Kossuth térre.
(további képek itt)




Körhintáztak.
Milán az összes fajátékot kipróbálta.
Volt bűvész, bábszínház, kukorica morzsolás...sok sok szórakozási lehetőség.


MA sokat társasoztunk. Így ma Patrik leggyakrabban használt szavai:"Te jössz!":)

Este ki akartam dobni a tejes kartont. De eszembe jutott, hogy milyen jó lesz garázsnak.
Amikor Milán meglátta, azonnal mondta,hogy "kifesthetem? jó lesz garázsnak!"
Így fél óráig színezték mindaketten, aztán órákon keresztül a karton dobozzal játszottak. Volt garázs, alagút, repülőgépleszálló pálya...
Mi mindenre jó egy tejeskarton?:)
Posted by Picasa

2010. szeptember 30., csütörtök

Én, én ééééén


Ma sajnos ki sem mozdultunk. EZ meglátszott Milán esti viselkedésén.
NAgyon, nagyon csúnya rohamot produkált-talán azért, mert fizikailag ma nem fárasztottuk le. Nem volt séta, se udvar, se játszótér.
Este NAgyi vigyázott a fiúkra: Apa SZMK-n Mami helyett, Mami edzésen.

Délután PAtrik kapott sírógörcsöt. (tegnap estihez hasonlót). Érthetetlen. AZtán kicsit rámdölt, majd hirtelen úgy leugrott, mintha mi sem történt volna.


"Én, én éééééééééén!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
ez Patrik .
a pelus felvétel is én, én ééééén! a palacsinta vagdosás, az ebéd kanalazás, az orrszívózás, a ...minden ÉN,ÉN,ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉN!!!!

MA Milcsi dalocskát tanított Patriknak. A Cickom, cickom kezdetűt. este elénekelte Patrik apának.
(így a repertoár: Hol jártál báránykám?, megy a gőzös....,boci, boci, ...., cickom, cickom....)

Nézegettem egy Thomasos társast a Fiúknak, de úgy döntöttünk, lehet,hogy azzal sem játszanának többet.
Ezt pedig együtt csináltuk Milánnal, olyan lelkesen válogatott, vagdosott, ragasztott és dirigált:)
csak egy régi újság kellett hozzá és egy karton.
Posted by Picasa

2010. szeptember 19., vasárnap

Fiú szakasz és ötleteik:)


"Megy a gőzös, megy a gőzös..."

Ez a kutyaház Milcsi ötelete volt. 1 perc alatt elkészült a pelenkás dobozokból(Apa jól bevásárolt délután, Milán gyorsan hasznosította a 4 dobozt)

ÉS Apa ötletei: síp és büntetőlapok:)
Míg én pénteken edzésen voltam, APa piros és sárga lapokat osztott. (És almás palacsintát sütött. ÉS elmosogatott)
Szuper jól elszórakoztatta a srácokat!
Posted by Picasa

2010. augusztus 16., hétfő

Akvárium

Patrikunk 5.30kor rákezdett íaíajózni....

Ennek örömére korán el is aludt!

Reggel annyira párás volt alevegő, hogya 24emeletes eltűnt. Milcsi mindenféle történetet kitalált, hogy vajon mi is történhetett vele az éjjel?!

Milcsivel buszoztunk, piacoztunk, és kreatívoskodtunk.
ÍGy készült el ez az akvárium. eredetileg madzagon lógnának a halacskák, de Patrikunknak úgy nem tetszettek a hakak-Ő így mondja, ha nem éppen fis.

Nagy siker lett!(cipősdoboz és 1 fólia, néhány kavics és kagyló a hozzávalók)

3óra körül Milánnak meséltem A három kismalacot(most ez a kedvenc) és a Pinokkiót-Patrik újra szundított-, de közben éreztem, hogy a szemeimet ki kell támasztani, különben nem fogok látni tovább olvasni....eszembe jutott, hogy van Pinokkiónk dvd-n, hátha milcsi nézi. és nézte, szerintem első mese, ami hosszabb és végig nézte.(Ha valakinek van három kismalaca dvd-n megosztaná velünk?előre is köszönjük)
SZóval míg ment a mese, pihentettem a szemeimet:)


Posted by Picasa

2010. augusztus 4., szerda

Mollika

Mollit vártuk mára. Nagyon. Patrik 5.30 óta...Patrik 7kor ébresztette Milánt. Rosszul sikerült ébresztés volt. Milán nyűgösködött.
Mollikáék fél10 után érkeztek, Patrik már délelőtti álmát aludta. Milán nem tudott magával mit kezdeni. Borzasztóan viselkedett! HA kalap van rajta azért, ha nincs azért szindróma. Sírt, hisztizett. Ok nélkül.

Végül 11óra felé higgadt le. Amikor eszembe jutott, hogy készítsünk zászlókat!


Végül festés lett belőle(kiváló módszer zászlók és színek keverésének tanulására), és sorra készültek a zászlók.

Kolbászos krumpli levest ettünk, és tűrógombócot. Ismét Patrik nyert!:)

Ebéd után kicsit bent játszottunk, amikor felszáradt a fű(éjszaka sok eső esett és nagy vihar volt, hatalmas széllel, folyamatos mennydörgéssel) kimentünk az udvarra.
Már ott sem volt semmi baj. Traktoroztak, homokoztak és pancsoltak, ugróiskoláztak.


AZ Patrik fején sár és nem sérülés.



Mindenki ugrált.



éhes csipet csapat

3 óra körül mentek el, mi is bejöttünk az udvarról. Nem sokáig tartott a lehűlés(pedig ma mentek volna vidámparkozni)

Este a 2 fiúval kimetem a játszóra. ABban bízva, ott kevesebb szúnyog fal fel bennünket.
Végül nem találkoztunk eggyel sem.

A legújabb: hogy a traktorral megyünk ajátszóra. Patrik az utánfutóban csücsül, Milán hajtja. Édesek!
már csak 1 hónap és a legkisebb értelmesebbünk másfél éves lesz!
MA Mollit tanította Milán spanyolul számolni-közben Patrik mondta, hogy kvatro, szinko, szejsz(4,5,6)Tátva maradt a szánk.
Mindennap gazdagodik arepertoárja. De ha majd rendesen elkezd beszélni, nagyon fog hiányozni, AZ, ahogy megértet velünk és elmagyaráz nekünk mindent.
Milán lelkesen nézi spanyolul a háziállatokat továbbra is.



Posted by Picasa

2010. június 30., szerda

Milán angol szótára


3 napja újra lelkesek vagyunk. Apa fénymásolt(spanyol Első szavaim csodálatos és kedvenc könyvükből), Milán vagdos és ragaszt.
Egyenlőre nagyon lelkes. CSak az ismétlés szintjén vagyunk. Azok a képek kerülnek be először, amiket ismer. Később jönnek az újak. NApi 5re gondoltam e g y e n l ő r e.

PATriknál is tervezek hasonlót, de nem könyv alakban. A fejemben megszületett a terv, már csak meg kellene valósítanom.
Posted by Picasa

2010. június 18., péntek

hungarocell nyaklánc


Miért jó, ha az ember webáruházon keresztül vásárol?

Mert a dobozt telerakják hungarocell formákkal, amit Milán lelkesen felfűz.
Nem tudtam, hogy már ilyen ügyesen használja a tűt!
Posted by Picasa

2010. június 17., csütörtök

Nyári napló


Olvasó napló féle. Tele tesszük nyári emlékekkel, emlékezetes napokkal és pillanatokkal, hogy majd télen jól essen belelapozgatni.
Apa nyomtat, Milán vagdos és ragaszt, én jegyzetelek, Patrik gyűri.
Ez az igazi csapatmunka.
Posted by Picasa

2010. június 16., szerda

Egér





még Madridba utazásunk előtt kerestem és találtam, végül csináltam ezt az egeret.
PAkolás közben varrtzam-így valóban gyorsan elkészíthető. ÉS nagyon élethű.
Gyereknapi meglepetése volt Milcsinek , hogy az egérmániáját kielégítsük.
Posted by Picasa

2010. május 10., hétfő

Angyalka az oviból



sajnos Milánt reggelente megint sírva hagyom ott. Hétfő óta. Fogalmunk sincs mi történt. CSak azt kéri, hogy "ebéd után gyere értem".

Posted by Picasa

2010. április 30., péntek