A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Patrik. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Patrik. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. június 3., péntek

Nem is tudom hol kezdjem.

Voltunk Milánnal cirkuszban. Itt van a Cora melletti réten. Marcikáéktól kaptunk tegnap estére 2 tiszteletjegyet.
Patrikot végül nem vittük el, pedig nagyon gondolkoztunk rajta. vele ma néztük meg az elefántot, tevéket, pacikat.
Olyan jól sikerült a kirándulás-az ikrekkel mentünk-, hogy Patrik hazafelé elaludt(csinálják a Tisza-hidat, 1 órát késett a busz...). Végül délben értünk haza, akkor ébredt.:( és újra Milánért menet a hátamon aludt el, egy kis plüss pacit szorongatva, amit el is hagytunk. Hiába mentem vissza, még a buszhoz is kimentem, amikor visszafordult az állomásról, de nem lett meg.

Milcsinek tetszett a cirkusz, kevesellte az állatokat-nekem kicsit lapos volt az előadás, bár voltak benne valóban lélegzetelállító produkciók.:-O

Milcsi újra köhögős, ma el is vittük a doktornénihez, hogy meghallgassa, de semmi. Ugyanazt írta, amit 3 napja adok Milánnak.
Oviba menni akart!MA volt a főbróba az évzáróra!Nagyon örülünk a lelkesedésének, tavaly oda se ment a többiekhez!Most versel:)

És Patrik is. Napi egy verset képes kisBogyóm megtanulni.

Gazdag Erzsi: A kis kakas rézgarasa

Elgurult egy rézgaras.
Fölkapta egy kis kakas.

Ha fölkapta, jól tette,
a bögyébe betette.

De a bögye kidobta,
mérges lett a kakasra.

Összeszidta a kakast:
"Búzát adjál, ne garast!"

Kis kakas a piacon
búzát vett a garason.

Ezt adta a begyének,
most már békén megélnek.

Ezt tanítottuk ma Milánnak oviba menet. Mostmár Ő is mondja.
Patrikkal ma már a tarka cicásat kezdtük. és lassan a Spanyolországban vett Pocoyot is kivülről fújja-angolul.
A Kisvakond utazik 3/4e már megy. :)Könnyű lesz követnünk, hogy a gondozó nénik mondókáznak, énekelnek-e....
AZóta sincs pelus. SZól, és rohanunk. Délutáni alváshoz és éjszakára kap, d e ma véletlenül az éjszakai is száraz maradt.
Még a cumi problémát kellene a nyáron megoldanunk..

Tegnap Hannácskáék jöttek játszani. Patrik elemében volt.



Délután Lilliék jöttek hozzánk.

Én munkahelyet váltok. Közelebb kerülök Milcsihez, a Tisza-partra.

Posted by Picasa

2011. május 30., hétfő

Hétvége

Nagyi iskolai kiránduláson volt Prágában.

SZombaton Mamáék voltak itt.
Vasárnap gyereknapoztunk a Tiszaligeti Szabadidőközpontban. Kibicikliztünk-közben megnéztük a Kossuth téren a veterán autókat, motorokat.
Dodzsemeztek 2szer, egyszer valami sárkányos hullámvasútra ültek. Patrik nem szívbajos;)
Felhős, hideg időnk volt sajnos.

Patrikon hétvége óta nincs pelus. SZól és a nagyWCbe intézi dolgát. Napi 1szer van "bugyicsere".
MA pl. az oviban voltunk Milánért, amikor szólt, hogy pisilni kell, szaladtunk az ovisWCre. Szerintem ha megyünk, ezentúl látogatjuk:)

2011. április 3., vasárnap

Nagy WC :D

Ha Milcsi pisilni megy, Patrik megy vele, odaáll mellé aWCnél, lehúzza a nadrágját-Milán vagy Mi kikapcsoljuk a body-t, levesszük a pelust-, feláll a fellépőre és pisilnek. Már egy hete minden este együtt pisilnek, most hétvégén napközben is!
Nem mondom, hogy minden pelus száraz, de nagyon ügyes!Nyomja és csurog:D

2011. március 9., szerda

Statuszvizsgálat


15kg.
88cm
18 foga van10fent, 8 lent (és a 2 már át is törte az ínjét).
22es cipőcskét hord, 86-92rucikat.
Posted by Picasa

Képzeljétek!

Bilizik Patrik, szól, hogy kaka, és ráül és tele a bili:)
a hétvége óta(szülinap) szól, először azt hittem, csak véletlen, de mostmár napok óta ez a gyakorlat.

a másik:hogy valami láthatatlan madzag lehet kettőnk között, mert nem tudok kilépni úgy a szobából, hogy ne jönne velem/utánam.
ez is egyik napról a másikra. Fogalmam sincs, kiváltotta-e valami.
tegnap reggel elvittem Milánt oviba, annyira de annyira sírt Patrik, nagyinak nehezen sikerült csak megnyugtatni a kis dalospacsirtát.

Állandóan énekel, de állandóan. Milán 5 éve alatt negyed ennyit nem énekelt, mint Patrik ezidáig:D

2011. március 5., szombat

Csodabogár


MAMáékkel és Molliékkal ünnepeltünki ma.
2 emeletes("elemetes") csokitortával.





A Mi Drága Kicsifiunk komoly, ugyanakkor folyton mozgó 2 évessé cseperedett. Szépen mondatokban és választékosan beszél, mindent megért, és mindent elmond, megmagyaráz. Folyamatosan bővül a szókincse. Érdeklődik, és állandóan beszél, kérdez.Tele mi ez kérdésekkel;). Gyönyörűen mondja a mondókákat, énekel . Folyamatosan, lelkesen és hangosan. 8ig elszámol, 1-2 között különbséget tesz, elmondja hány éves.

Jó étvágyú, ügyesen eszik egyedül, használja a kanalat (és mindkét kezét). Szinte minden evő- a főtt ételek tekintetében.

AZ alvás igényét egyértelműen jelzi. SZól, hogy "menjünk aludni", délután kb 2 órát alszik, este a 8as fürdés és mese/ének után általában fél7ig alszik. Cumival.:(( Plusz a pótcumi és valami plüs állat(Pepító vagy Malakka)

Hatalmas a mozgás igénye, imád szaladgálni. Viszont az utcán ügyesen kezünket fogva sétál, de szívesen utazik és alszik a hátamon is.

(A státusz vizsgálat után számokat is közlünk:)


Fantasztikus kiskölyöknek tartjuk második bébinket! Egy csodabogár! Ahogy két évesen jár a szája, és úgy beszél, mint egy( ici pici )felnőtt. Tele szeretettel és értelemmel, tengernyi mosollyal tölti meg napjainkat!

Köszönjük, hogy vagy nekünk!






Posted by Picasa

2010. december 19., vasárnap

Patrik

Jól viseli.
Jól aludt, nem nyűgös, a bóbitáját nem bántja!
egyedül pelenkázni nem tudjuk, csak állva. kicsit macera, erre találták ki a bugyipelenkát!



Bőbeszédű, gyönyörűen mondatokban beszél. Ragoz, és olyanokat mond!
MOst gyakori a "csunya vaaagy!"
"buta vaagy!"
"bizony, bizony"
és mi csak nevetünk, ha éppen nem a hajunkat tépjük, mert rosszalkodnak.
Ugrálnak, kergetőznek...én pedig már félek, hogy megússzuk-e ép bőrrel ezt a 3 hét téli szünetet.


oviban készültek pénteken.

2010. november 19., péntek

Mi ez? korszak, délutáni "ágyikóba"n alvás

Patrik kérdez. Néha rájön, és akkor folyamatosan, meg sem áll, csak mutogat, hoz és kérdez:"Mi EZ?"

2 napja bent alszik a kiságyban. Tenap délután4(azaz NÉGY) órát sikerült átaludni 11-3ig.

NEM tudom, hogy ezért-e vagy mert nem voltunk délelőtt levegőn, vagy beteg lesz....
de éjszaka fél11kor felébredt, sírva kiabált két órán keresztül, hogy anyaaa, anyaaaa, anyaaaa....!
felvettem, simiztem, "Vissza", erre visszatettem, sír tovább, kivittem, felvittük.sír. "le, le".levittem. Pontosan 2 óra múlva aludt vissza-ahogy picikorában.
Fél4kor újra kezdte fél5ig....nem aludtunk sokat.

ANyukáááák! Fejős Éva Hotel Baliját és az Eper reggelire olvastátok már? naggggyon jó!!!

2010. november 2., kedd

HISZTI

Csupa nagy betűkkel.
Kb. 5ször. Másfél óra alatt.Utcán, téren, bolt előtt, boltban. Teljesen mindegy. Földön fetrengéssel, sírással.
Patrik.
Leizzadtunk Milánnal rendesen.
Még jó, hogy Milán ILYEN!

2010. október 6., szerda

Ovi szünet, Apa szabi

Kedden ovi után mentünk Milánnal angolra.
NAgyon tetszett neki! Jól érezte magát-bár az elején nagyon meg volt szeppenve, inkább belém bújt volna.
PAtrikot szerda 9re kell vinnem, igen ám!de Milánnal mit csináljak addig, hiszen oviszünet lesz.-gondoltuk végig így hazajövet.
"Hát Apa maradjon itthon Velem!Vegyen ki szabadságot!" Milcsi fél pillanat alatt meggyőzte Apát, így a mai napot együtt töltöttük itthon.
Patrik óra közben úgy de úgy elkezdett sírni, és kiabálta,hogy haza, haza!!-de hogy mi váltotta ki?honnan jutott eszébe? fogalmam sincs!

HAzafelé Apával és Milánnal találkoztunk a piacon. Éppen Maminak szerettek volna virágot venni:)

MA is sokat társasoztunk, olvastunk, napközben kicseréltük a szobabútort, végre visszakerült a bőr kanapé így több mint másfél év után:)
Apa nekiállt falat kaparni, glettelni, festeni....

4re Apa vitte Milánt újra angolra a nagyobbakhoz. Ez lesz a Milán csoportja.(az uszival még nem tudjuk mi lesz.)

Este 1 dalt énekeltek folyamatosan. De mindakettő, pedig 2szer hallották:)
"Walking, walking, walking, walking, hop,hop,hop.
:running, running, running:, now let's stop!"

PAtrik annyira beszél, annyira mondja!Kis tündér. Építi a síneket. Egyedül.
"Fijom!Ijen!"-így eszik."Elég" és "..szépen" így fejezi be az egyedül kanalazást.
MILÁN, GYELE! de hangosan, és erőteljes hangon...hogy Milán is hagyja abba fürdést.
és sorolhatnám. sorolom is majd:) csak szedjem össze a gondolataimat.

CSak a séta megy nehezen! "ééééén!éééén!" és nem fogja a kezem.
pedig így nem mászkálok Vele!
Már látom magam előtt a földre vetéseit!(Milánnál erről lemaradtam;))
SZép napunk volt a mai! Napsütéses kellemes őszi idő volt.

Kedden szakadt az eső. egész álló nap. Patrikkal Hannacskáéknál voltunk délelőtt játszani.

2010. szeptember 9., csütörtök

Vége az apás napoknak





Pedig már úúúúúúúúúúúgy megszoktuk!

Szerdán volt Apa MRen a térdével.
Nem láttak semmi "kórosat". Így ma elsántikált dolgozni. Nagy nagy kupac papír várta, jól halad vele;))

Milcsi nyúlfarknyikat alszik az oviban-pedig 6kor KELünk, mindannyian. Fél9kor már minketten durmolnak.
Nem tudjuk mennyit ehet-azt mondja eszik, 2szer is szed, de ovis uzsi után még lecsúszik 1 kakaós csiga, aztán még ez-az vacsira!Tartsa meg jó szokását!:)

Patrikunk 18hós méricskelésésnek eredményeiről sem számoltunk még be: 13 kg és 81cm.
Édesen mondja amondókákat, dalocskákat(megy a gőzös, hol jártál báránykám, csip csep csepereg..., és a többi az angolokkal együtt)

Ekezdtünk buszozni. És meg is mutatja itthon Apának, nagyinak hogy örül, amikor jön a busz:D.
MA sikerült elaludni a11kor a buszon. Hiába beszéltem....
Posted by Picasa

2010. szeptember 3., péntek

Másfél éves Patrik

Posted by Picasa
Nem akarjuk elhinni, pedig muszáj lesz!Öregszünk, és ez a Gyerekeink cseperedésén látszik a legjobban.

Nem győzünk hálát adni a Jó Istennek, hogy Ő is van nekünk!
Néha azt szeretném, ha kamerára vehetném az estéinket, vagy a reggeli közös ébredezéseiket, a hangos és vidám játékaikat...hogy egyszer majd nyugdíjas éveinkben visszanézhesük.

Patrik produkciói fenomálisak, percről percre megnevettet Bennünket.
Tegnap este is, odajön hozzám:Gyele! ...Tom és bólogat, és feltelepszik a kanapéra, kis idő múlva lepattan, odamegy a tv-hez és bekapcsolja. és mondja:Dzseri.
-Tom és Jerry-t szeretnél nézni?
-Ien-hangzik a válasz.
De közben akkora bólintásokkal.
ÉS közben mindent mond. Milánnak mesélek, odatelepszik-addig furakodik, míg Ő ül az ölemben, hogy Ő lássa legjobban a mesekönyvet...figyel nagyon 2 teljes percig és már rohan is tovább...és mondja, hogy marcs, és magas térddel menetel, aztán ranig, és szalad...és saját magát szórakoztatja, és persze bennünket is.
Felhúzza a nadrágom szárát, és szomorú arccal mondja, hogy fáj, és teszi a jeget a bokámra-pedig nem is nekem fáj:)
Eszik, és mondja, hogy foló, és fújja, fújja. Én!Én! egyedül akar enni és kanalazni.
HAjnal fél6kor szól, hogyEló! Mami, Mami!Tejci, Teci!(vagy Szíja, vagy moning szokott még előfordulni ébresztőkor, de ma. pl. csak egyszerűen ennyit mondott-de azt kb 5ször, hogy túluludi. azt hittem álmodom;))
aztán még énekelget 1 órácskát az ágyában, vagy éppen számol(általában angol szavakat ismételget így hajnalok hajnalán), közben csitítgatjuk, hátha Milán tudna még aludni.

Második napja, hogy a kanapén alszik el ebédután-ilyenkor már nagyon álmos. Nézi a kis meséjét, mi még ebédelünk, halljuk, hogy énekel a gyerekekkel, és egyszer csak csend. Patrik elaludt.

Márcsak egy nagyot alszik napközben, ebéd után. Este 8ig bírja.
Rengeteget beszél. Szavakat mond. Már nagyon sokat használ.

A Sajtot imádja(de mindent!!!!!).
A hajszárítót utálja.
és annyi de annyi mindent lehetne Róla mesélni!




Imádjuk a Mi kis Bogyókánkat!Isten éltessen!

2010. augusztus 30., hétfő

Hiszti és Mozi

A Mozi csak Milánra vonatkozik. Túl van első mozis élményén. Imolával végig nézték a Tisza Moziban a Bogyó és Babóca- 13 meséből álló filmet. NAgy örömmel tért haza! Holnap is menne:)
Sajnos amikor elkezdtek Mollival játszani, folyamatosan hiszti rohamok törtek elő Milánból,. AMint Molli ránéz egy játékára, azonnal lecsap Rá. Molli ezt nehezteli, ha Mollinak átadom Milán hisztizik. És ez így megy...és nem értjük miért csinálja?!

NA, és akkor szóljunk a másik kis Hisztisünkről! jajaj! Ebben az a rossz, hogy úgy látjuk, ez állandósodik, nem csak idény jelleggel tört elő Patriknál!
GYakran és mindenért toporzékol, kiabál és sír. Rendkívül nagy akarat szorult belé.
Sajnos sejtjük kitől örökölte, így ez a rossz szokás még marad egy darabig....

A zuhanórepüléseitől sem kímél Bennünket. Felmászik, rámászik(fotel, zebra, asztal, szék, tricikli) és onnan ugrik le. brrrrrrrrrr

Milánnal ma is elmentünk úszni. Ő nagyon ügyes volt, végig úszta a kismedencét keresztben karúszó nélkül(a nagyba ma nem mentek, 14 fok volt, a víz is hideg volt) én fagyoskodtam a parton, pedig 2 pulcsi is melegített.
Mivel Tibi bácsi nagyon megdícsérte, így mi is. Megkapta régen várt LEGO Duplo lánctalpasát.(azzal alszik:)

Őszi cipő vadászaton vagyunk, ugyanis Milcsi az összes pár zárt cipőjét kinőtte. 30as cipőt kergetünk neki, de SEHOL sem találtunk (nem kínai boltban) . Utolsó kétségbeesésünkben a kínai boltban kapott egy edző cipőt, egyszerűen muszáj volt venni neki a hétre valamit, szerdától ovi, és nagyon hideg van/lesz.

Apa itthon ragadt. Még a héten.

2010. augusztus 26., csütörtök

Apa lába

Sajnos ma nagyon maga alatt volt. Egész nap!

Szerintem ma tudatosult benne, hogy a péntek-szombati Volán Kupán(ami évente 1szer van és országos, és keddenként erre készültek), nem tud részt venni, idézem: "még pom-pom lánynak se jó, mert ott is ugrálni kellene!"
Ülni sem esik jól neki, abszolút nem tudja hajlítani.
MAjd szombaton nézi meg egy sebész itt Szolnokon.

Milcsi az úszással nagyon jól halad, most hogy mindennap megyünk, nagyon szépen fejlődik,A kismedencét karúszó nélkül kitett fejjel végig ússza. hozzá teszem, ha odafigyel!

Mégsem hozzuk haza az oviból! azt javasolták, csak jutalomból és max heti 1szer. Szót fogadok,nehéz szívvel.

PAtrikunk ma a Csipp, csepp csepereg-et és a Hol jártál Báránykám dalocskákat pótolgatta, ahol én lemaradtam, vagy megálltam. Másfél éves kis koravénünk!:)
Reggel már válogat, hogy tejcsi, kakaó, vagy kávé! tejet vittem, kakaót kért:)

Ahogy Milcsit hívja, hogy "Micsi, gyele" és kézen fogja-annyira szép pillanatok!

Tegnap este és ma reggel lázas volt-éjszaka többször felsírt, de délutánra már nem volt még hőemelkedése sem.
A 16.foga púposodik, de még nem tört át.

2010. augusztus 15., vasárnap

Patrik


ez a fotó a tegnapi zsúron készült. AMikor már végleg kimerült....Szerintem éppen annyira volt energiája, hogy a szemét nyitva tartsa.

továbbra is énekel, este, hajnalban, nappal....egyenlőre még éjszaka nem. ÉS továbbra is ennyi a repertoárunk: E-I-E-I-O mú, mú, mú.
a másik: amti dumti val.
reméelm bővül, mert szerintem a mai tömött busz is unta az íajózást.
tesék, kéem,
szép, jo, itt, fáj, síj
olló, kakaKó(ez nagyon viccesen hangzik Tőle,)dinye, tejci, tita(cica),
Milán továbbra is MIAU, de a Lilli , Mojji, olyan szépen hangzik a szájából.

ennyi mára a Kis Cuki gyerekünktől!
Posted by Picasa

2010. augusztus 4., szerda

Mollika

Mollit vártuk mára. Nagyon. Patrik 5.30 óta...Patrik 7kor ébresztette Milánt. Rosszul sikerült ébresztés volt. Milán nyűgösködött.
Mollikáék fél10 után érkeztek, Patrik már délelőtti álmát aludta. Milán nem tudott magával mit kezdeni. Borzasztóan viselkedett! HA kalap van rajta azért, ha nincs azért szindróma. Sírt, hisztizett. Ok nélkül.

Végül 11óra felé higgadt le. Amikor eszembe jutott, hogy készítsünk zászlókat!


Végül festés lett belőle(kiváló módszer zászlók és színek keverésének tanulására), és sorra készültek a zászlók.

Kolbászos krumpli levest ettünk, és tűrógombócot. Ismét Patrik nyert!:)

Ebéd után kicsit bent játszottunk, amikor felszáradt a fű(éjszaka sok eső esett és nagy vihar volt, hatalmas széllel, folyamatos mennydörgéssel) kimentünk az udvarra.
Már ott sem volt semmi baj. Traktoroztak, homokoztak és pancsoltak, ugróiskoláztak.


AZ Patrik fején sár és nem sérülés.



Mindenki ugrált.



éhes csipet csapat

3 óra körül mentek el, mi is bejöttünk az udvarról. Nem sokáig tartott a lehűlés(pedig ma mentek volna vidámparkozni)

Este a 2 fiúval kimetem a játszóra. ABban bízva, ott kevesebb szúnyog fal fel bennünket.
Végül nem találkoztunk eggyel sem.

A legújabb: hogy a traktorral megyünk ajátszóra. Patrik az utánfutóban csücsül, Milán hajtja. Édesek!
már csak 1 hónap és a legkisebb értelmesebbünk másfél éves lesz!
MA Mollit tanította Milán spanyolul számolni-közben Patrik mondta, hogy kvatro, szinko, szejsz(4,5,6)Tátva maradt a szánk.
Mindennap gazdagodik arepertoárja. De ha majd rendesen elkezd beszélni, nagyon fog hiányozni, AZ, ahogy megértet velünk és elmagyaráz nekünk mindent.
Milán lelkesen nézi spanyolul a háziállatokat továbbra is.



Posted by Picasa

2010. július 7., szerda

Újabb nehéz nap

Kicsi Patrikunk nagyon rosszul viseli a "megpróbáltatásokat".
Még altatás után magam mellé vettema kanapéra, mert kb. 20perc után keserves sírással ébredt. Éjszaka nagyon gyakran felsírt. Hajnali 1kor újabb kúpot kapott, végül 6ig nyugodtan aludt.

A nyelve széle tele van hólyagokkal, a keze feje és tenyere úgyszintén. (Neki alábán csak elvétve van. Mintha kevesebb lenne, mint Milánon van, viszont a Patrikéi nagyobbak.)

AZt hittem Milán majd ma azt se tudja mit egyen az 5 napi éhezés után. AZt mondja teljesen meggyógyult, semmije sem fáj. De enni köszöni továbbra is csak csipeget(szerintem a gyomra is nagyon összeszűkülhetett a koplalástól)
Palacsintát és tejberizst kért.
reggelire 1 db jó reggelt kekszet evett tejjel, ebédre 1 palacsintát. Uzsira tejberizst. VAcsira a Milkys tejet.

PAtrik csak vizet iszik, de azt szorgalmasan kéri. Hozza amásfél literes üveget és a kisüvegét, és mondja, hogy "viz" és nagyokat bólint hozzá. és 1-2 kekszet rágicsált el. Mást nem is fogad el. HAtározottan mondja, hogy "nemmmm!"
NApközben rengeteget sírt, felkéredzkedik, megnyugszik, játszik egy kicsit, és újra rázendít és jön és... nagyon keveset aludt napközben. Még mindig 38.5feletti lázakat mértem Nála,

SOkat angoloztunk ma. CSak nézem, mire képesek, már Patrik is rengeteget tud! (MA olyan angol cd-t hallgattunk, amit még soha, az Up&downra emeli karjait fel-le és mondja hozzá. Imádnivaló! Tapsol, integet ha éppen azt hallja. )

De egy kis frászt is hozott rám: reggel a konyhában csak azt hallom, Milán szalad, "MAmi gyere, nézd a Patrikot!" Megyek be a szobába, keresem. egy pillanatra megijedtem, sehol a Kicsi. Hát fent ült a galérián.....

Milán ma már nem aludt, így este ment a "harc". Ez is bizonyítja, hogy jól van.

(AZ a sok sok gyógyszer, amit kiváltatnak és ott marad...láttuk Koreában, hogy pontosan kis zacsikban kicsomagolva kapta meg Vera a pirulákat. 1db sem veszett kárba! Mi meg a nagy üveg gyógyszerből vettünk be 2 este 5ml-t.)

2010. július 4., vasárnap

Még mindig beteg

Éjszaka párszor arra ébredtünk, hogy " annyira fáj!"
Ivott pár korty teát, mindig hamar visszaaludt. (Sállal körbetekerve alszik, játszik, zuhanyzik. Nem hajlandó levenni)

Negyed7kor ébredtünk. Minden gyerek! Mollika is battyogott át fél7kor.

Reggel nem volt Milán lázas, viszont azt vettük észre, hogy a lábfején és a lábszárán apró piros hólyagos, köles nagyságú pöttyök vannak. Sűrűn. Azonnal interneten keresgéltük a gyermekkori kiütéseket. Egyértelműen a bárányhimlőre illettek a tünetek.
Apa elvitte Milánt az orvosi ügyeletre, ahol a doktornéni azt mondta, hogy nem bárányhimlő.
Viszont újra lázas volt, a torka nagyon csúnya, így újra antibiotikumot kapott.

MA 3szor 3 falat teába áztatott kekszet sikerült belé nyomnunk. Viszont a teát folyamatosan kortyolgatja. AZ esik jól neki.
NAgyon furcsa a beszédje, a kis ajka is sötét meggy piros, és olyan, mintha még az is be lenne dagadva. (vagy csak furán tartja, ahogy nem nyel )

Egyébként játszanak És EGYÜTT! Mindig együtt! Vonatoznak, autókat tolnak, este az udvaron is egy kupacban vagy körbe körbe mentek, vagy csúszdáztak(Patrik jól bírja anagyokkal az iramot fel is le is, nem maradt le egy körrel sem), homokoztak.

A Fiúkat8kor tettük le aludni, mi Apával ezután ültünk le vacsorázni. Végre nyugodtan és csöndben. NAGyon régen volt ilyen! Molli csatlakozott hozzánk a 6 órási nagy tányér tejbegríz után, még eleszegetett velünk édesen!




Reméljük holnapra sokkal jobban lesz! NAGyon jól tűri, nem nyűgös-nincsenek kitörési rohamai-. azt látjuk rajta, hogy rettenetesen fáj a torka, és hősiesen viselkedik.

PAtrik újabb szavai: dínó-ez nagyon tisztán
nénó, ez folyamatosan és nagyon hangosan amentőautó tolás közben.
M Apl. azzal szórakoztatta a gyereksereget, hogy a zebráról direkt leesett, és közben mondta, hogy Bumm és nagyot nevetett.

A Little Einsteint néztük, Ő is térdét üti, hogy minál előbb felszálljon az űrhajó. AZonnal leutánoz MINDENT!
Posted by Picasa

2010. június 29., kedd

Patrikunk

NAgy az ÖRÖMÖM! MA hallottam először(azóta többször is), hogy MAMI! ÉS ma osztogatott először akkora, de akkora cuppanós puszikat!
Mindenki kapott, még a játékok is:)


Nagyon régen írtam már Róla.

MAga a megtestesült elevenség! Mondja és megy és nevet és meg nem áll.
Mindig kiszúrja mit nem szabad levenni, megenni, ..mert azt tuti leveszi és megeszi és kiborítja....
NAgyon szeret(nek) az előszoba kanapén ugrálni! az előszoba ablakban ácsorogni. Afüggönyt hetek óta vissza sem húzzuk.AZ előszobában a kb. harminc pár fülbevalómat-kiaggatva egy üvegpohár szélére- napi 3 szor borítja fel. Nem tudom elég messze tenni, hogy ne érje el.

Mindent" elmond" és megért. Kicsit szögletes fejmozdulatokkal.
pl ha tv-t akar nézni, felmászik a kanapéra, bevackolja magát a párnák közé, ....

Továbbra is mindent eszik és bármikor képes és szerintem amennyit csak adnánk.
Sajtimádó!
Az innivalót/vizet-kivéve kakaó- előszeretettel borítja ki. Mindegy hogy az övé, vagy Miláné.
SZereti etetni, itatni az állatokat.és hozzá lelkesen pampog.(pl lovat kis vödörből ittaja-nem emlékszik egyikünk se hogy mutatta volna neki)
Ha Nagyi eszik a konyhaasztalnál, odaáll elé és kunyerál, de újabban csak odatolja amásik széket az asztalhoz(nagyi mellé), felmászik, és úgy várja a falatokat:)

Utánozza a szavakat, próbálja mondogatni a szavak első szótagját.

A cselekedeteinket is leutánozza, amihez nyúlunk, és visszatesszük, Ő ugyanazt csinálja, amit mi tettünk előtte.

A lépcsőn lefelé vagy ülve megy le, vagy megáll és tarja akis kezét, hogy segítsünk. Felfelé egyedül is feljön kapaszkodás nélkül.


VAlamelyik reggel már a kanapén aludt , amikor Milánnal usziban voltunk. NAgyi a konyhában főzött, be volt kapcsolva ababaőr.
Hát Nagyi csak arra lett figyelmes, hogy nyílik az ajtó, de szemmagasságban senkit nem látott. Megijedt. Hát mikor lenézett, akkor látta, hogy Patrik hálózsákban totyog előtte.

Változó, hogy este csendesen, vagy kicsit nyűgösebben alszik el. De általában 8 órakor.
Fél7körül ébred(de volt már fél 9is)
ALszik délelőtt 10től 1 órácskát és még délután szintén kb. 1 órát 3 óra körül.

NAGyon szeret a biciklin ülni, de autóban is szivesen utazik:) VAgy Milán utánfutójában.
A várba úgy mászik fel és csúszik le, mint a nagyok!

A homokot továbbra is meg-megkóstolja.


Posted by Picasa

2010. június 25., péntek

Újabb pukli-ezúttal Patrik buksiján

Eszter előbb írta kommentbe, hogy balesetes buksira a feketenadálytő krém vált be Náluk.
Nem értettem, honnan tudja, mi történt ma?
(de leesett persze, hogy Milán kiskobakjára gondolt. Köszönjük)
ESte éppen amikor indultam volna az 5ös edzésre, Patrik elesett a szobaküszöbén, neki vágódott az előszobában lévő játéktartópuff kemény fa élének.
Borzasztóan nézett ki. szinte az egész homloka hosszában. Lila-fehér, piros színben pompázott a kezdődő dudor.
AZonnal jeget nyomtunk rá, Így is nagy , de talán nem akkora.

Milán szinte ugyanezt "játszotta el" mikor ekkora volt, csak az Ő feje a lépcső élével találkozott.

PATrik az utóbbi pár éjszakánkat hangos sírásokkal tarkította és nem is egyszerű megnyugtatni. lehet, hogy újra valamelyik fogacskája garázdálkodik? De napközben nincs semmi baj, nem is nyűgös.

Édesen utánozgat. Énekli a McDonaldban az EIEIO-t.Táncol hozzá és tapsol.

Egyébként ma olyan jó napjuk volt a Fiúknak. Ilyeneket szeretnék máskor is!

Este Apukájával a spanyol meccset nézte-közben be nem állt a szája. AZt mondta teljesen természetesen, hogy beszélget a spanyolokkal, hát Ő ismeri őket.

Reméljük a reggelink is spanyolos lesz. Croissant a la plancha.:) A croissantok már a hűtöben alszanak, csak arra várnak, hogy reggel süssem őket és frissen megegyük.
Reméljük Petiéknek is jut belőle. Holnap délelőtt hozzájuk megyünk a reggeli úszás után.



Posted by Picasa