A következő címkéjű bejegyzések mutatása: játszótér. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: játszótér. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. július 14., szerda

Napjaink

Megint nem volt netünk, ezért tűntünk el. Hát, ez sem bírja ezt a rettenetes hőséget!

Mi reggel piacolunk, boltozunk, megfőzök, 9re már mindig a kisparki játszón vagyunk. Állandó kis bagázs jön össze minden délelőtt, ha valaki később jön, már hiányoljuk:)




Patrik a játszótér bohóca:D


Patrik "táncol" a homokban, míg bele nem zuttyan. AZtán meghepereg benne, mint a tengerparton csinálta....jajaj

Milán is talált játszópajtásokat, és Patrik is-úgy tűnik a nagyok társaságát részesíti előnyben.

A héten az úttestet foltozzák(:)) , így külön látványosságban is van részük. Nagy érdeklődéssel figyelik, ahogy dolgoznak a munkagépek.

A fiú szakasz





Imádom Őket!!!

SZóval így telnek a nyugalmas délelőttjeink.

Ők játszanak, én beszélgetek.
A lényeg hogy árnyékban vagyunk, kellemes a levegőn.

Fél12kor szoktunk haza indulni, Patrikot a hátamra "dobom"(odafelé lábacskáin jön), és mire hazaérünk, el is alszik. Átteszem a babakocsiba(folyosón marad), és alszik tovább. 2-3 órát. Addig Milánnal lezuhanyozunk, megebédelünk, játszunk, tanulunk...és várjuk apát.

Most Tom és Jerry őrület van. Egy filmet látott még hétvégén a Nagyinál. NAGyon tetszett neki. Még szerencse, hogy van belőle bőven. AKkorákat kacag rajta! Már Patrik is mondja, hogy cseri-vagy vmi ilysmi;))

Uzsi után festetteünk. Milánban újra éledt a zászló-mánia!
Patrik vízzel fest, mert első dolga az volt, amikor a festékes ecsetet megkapta, hogy a szájába vette:(
MA este fürödtek a medencében,



PAtrik az üres medencében hintázott.
még 7kor biciklire pattantunk és megettük az évi 1 gombóc adagunkat.

Posted by Picasa

2010. június 19., szombat

Repülőmúzeum

MA reggel vitte el Mollit apukája. Kirándulni indultak.
Eredetileg úgy volt, hogy Nagyival és a 2 gyerkőccel mi is vonatra szállunk, és csatlakozunk hozzájuk(Apa Volán focin).
De este meggondoltuk magunkat, amit Milán reggel nagggyon rossz néven vett, és óriási bömbölős sírással adott róla tudomást.

Patrik 3. napja fél6kor kel. (de jó volt ez a pár hónap;)) Így már túl volt első nyúrfarknyi alvásán, amikor mindenki a saját biciklijére pattant, és elindultunk Szandaszőlősre a repülőgépmúzeumot megnézni.
Milán 2 keréken tekerte, tekerte, néha elbámészkodott, néha úgy éreztem inkább hátrafelé megyünk. (közben szembe jött Velünk a Gösser Zitrone plakát is:))

De legyűrte a távot! Szerintem egy 4 éves gyerektől hatalmas teljesítmény! sok- sok kereszteződés, alagútba be-ki(közben vízen gázoltunk át), meredek emelkedőkön, fel-le, nagyon ügyes volt. 55percig tartott az út folyamatos biciklizéssel!!! (csak oda).
Patrik hátul hangosan mondta, mondta a magáét-gondolom, hogy éppen mit lát, merre járunk. vagy Ő is Milánt hajtotta;))
Fél órát sétálgattunk(Patrikot terelgettük jó irányba) a repülőgép parkban.

El kellett olvasnom minden gépnél, hogy hány ezer méteren repülhet.

Az utasszállítóra felszállhattunk. Patrik azonnal beült az első sorba.(csak néztem, hogy úristen, ilyen géppel repültünk '86-ban Drezdába? hogy mertünk erre felszállni?!?)


ÉS elindultunk haza. Újra 55percig tartó út várt még ránk. Kicsit izgultam, hol akar majd Milán megállni, leszállni, de nem! hajtotta, és gyűrte a kilométereket. Néha ugyan buzdítani kellett(már úgy éreztem magam, mint edzésen).
Ezek után ebédre hatalmas tányér paradicsomlevest, és egy nagy tányér paprikás krumplit tolt le. NAgyon megéhezett(de én is).
AZt mondta Milán: alszik ebéd után. Már örültem., PAtrikot kitettem, fél pillanat alatt ealudt. Milánnak rongyosra meséltem a szám. DE hiába.
Végül 2kor feladtam, 24es buszra szálltunk, a Széchenyin volt elintéznivalóm. De mekkora szerencse, hogy odavitt a véletlen. Olyan szuper és annyi de annyi új játszóteret fedeztünk fel. SZinte a madridi játszótereken éreztük magunkat:)
A Hild V. és a Lovas I. között több blokkból (korosztályok szerint) álló játszótér kerül hamarosan átadásra. a játékok állnak, a parkot még rendezik, a kerítés hiányos. De már most sokan voltak. Milán nagyon élvezte. ÉS reméljük a vandálok ezt nem szemelik ki majd maguknak(mint a Várkonyi térit)

SZínes és szuper jó játékok várják a kicsiket és nagyokat is.

hazafelé még megálltunk a McDo-s játszón, közben Lidliztünk.
AZ udvaron kertészkedtünk, amikor Apa hazaért kezdődő izomlázával.
PAtrik ma fára mászós kedvében volt. A 2 fa között ingázott, és próbált serényen felkapaszkodni, aztán a hinta állványon próbálkozott tovább. Közben saraz, vizet kiborít, tocsog, lépcsőt mászik(tényleg írtuk már, hogy kapaszkodás nélkül felmegy egyedül a 4 lépcsőfokon?), a bicikli kerekét forgatja, közben feketére keni magát...az olajjal.
Az asztalról mindent leszed(ne), enne, inna, nagyinál pakol....és meg nem áll.
Csak én várom már az este fél 9et,hogy leülhessek, és megkóstolhassam a citromos Gösseremet és a Nagyi meggyes pitéjét.
Hé csajok! Nem akarlak Benneteket elkeseríteni, de ....finom, finom, de ez még mindig nem a Shandy!;))
Továbbra sem belőlünk fog meggazdagodni a söripar:)

Szóval volt programunk mára bőven! De már alszanak!

Posted by Picasa