A következő címkéjű bejegyzések mutatása: fogzás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: fogzás. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. július 23., péntek

Patrik 14.foga

P
bal oldalon lent, de a 15. is nagyon iparkodik:)
hála Istennek észrevehetetlenek!
Patrikot csak dícsérni tudjuk!:)
Posted by Picasa

2010. július 6., kedd

Fiúk-helyzetjelentés-elúszott kiruccanás-MÉGSEM SKARLÁT!!!!!!

Reggel:
Végig aludták teljesen nyugodtan az éjszakát. Patrik 1ig 2 nagyobbat sírt, de aztán reggel8ig aludt. Láztalanul.
Milán 9előtt 2 perccel ébredt. Még mindig a torkát fájlalja.
A gyógyszert alig bírtam belekönyörögni. Végre újra iszik!
(Milky Wayes boci tejet iszik, ennyi a tápláléka. tegnap 3x2dl a tea mellett )
Enni továbbra sem hajlandó.

PAtrik eszik, iszik, eleven. A nyelve van tele köles nagyságú hólyagokkal.
Jó kedvű, újabb szavakat tanulgat: tányér, meleg, villa, a kedvencünk, amit leggyakrabbn használ: NA!
ÉS Mollit sokszor emlegeti:MOI

Dél:
Krumpli főzelék keksszel.(nem bánom én csak egyen).
PAtrik eszik. Még ha sír, mert fáj, akkor is tovább eszik. Ő ilyen! BArackot is kér, pedig rettenetesen csípheti.
Milán most is bocitejet iszik a 2 falat főzelék mellé.

Délután:
Játszanak, Patrik aludt.
Uzsira már senki sem eszik semmit.

Este 6 óra:
PAtrik újra lázas és vigasztalhatatlanul sír fél8ig. Nurofen szuszpenziót próbáltam volna beadni, de nem fogadja el. Semmit! A Borzasztó fájdalmaiat próbálja elmondani, csak vergődik, vagdossa magát. Hozzám bújni csak nagy sokára esik jól.

Negyed9kor aludt el. Nurofennel a fenekében.

Ma(-csütörtökig) Pestre mentünk volna. Kirándulni. Milánnak régóta igérjük a Vidámparkot és a gyerekvasutat.MAri meghívott Bennünket, hogy aludjunk ezen a pár napon Nála.
Sajnos le kellett mondanunk.

Csütörtökön Mollika 4. szülinapi zsúrja lesz. Oda sem mehetünk. NAGyon szomorúak vagyunk!

ÉS a lényeg! Mégsem SKARLÁT???
Andi barátnőmmel-vagyis a gyerekeink -sorstársak vagyunk. Pedig 100km van közöttünk, és kb 1 éve nem találkoztunk. SZóval Ő küldte át az alábbi cikket. AMiért nagyon hálás vagyok neki!

A kellemetlen tünetekkel járó kéz-láb-száj betegséget vírusok okozzák, ezért az antibiotikumos kezelés hatástalan, csupán a tüneteket enyhíthetjük. Főként nyáron és ősszel fordul elő.

Először 38-39,5 Celsius-fokos láz és torokfájás jelentkezik. Ezt követően apró, kerek, piros hólyagocskák jelennek meg a szájban a nyelven, a szájpadláson, a pofazacskók belső felületén, a fogínyen. A gyerek nem akar enni, mert fájdalmas a rágás, nyelés. Rövidesen a tenyéren és a talpon, az ujjak között is feltűnnek a három-hét milliméter átmérőjű, folyadékkal telt hólyagok. Esetenként a popsit, sőt az egész testet elárasztják a kiütések. A talpon kialakuló hólyagok miatt minden lépés fájdalmat okoz. Körülbelül öt nap alatt száradnak le, előbb barnára színeződnek, majd heg nélkül gyógyulnak. Az egész betegség hat-kilenc nap alatt zajlik le, rendkívül ritkán lép fel szövődmény. Orvosi szempontból veszélytelen, ám a hólyagok okozta fájdalom meggyötri a kisgyereket. Az evést nem kell erőltetnünk, de adjunk bőségesen inni hideg vizet.

SZóval biztos,hogy nem skarlátos Milán. A doktornő is azt mondta "nagyon csúnya vírusfertőzése van. Skarlát....úgy gondolom" Ő sem akart antibiotikumot adni, mivel szedte már vasárnap óta, így szedni kellett tovább.
Igaz, hogy minden tünet egyezik, de Milánnak nem volt 39fok feletti láza és nincs annyi pöttye sem, mint skarlátos gyerekek fotóin.

Sajnos a lényegen mégsem változtat. A gyerekek borzasztó kínokat és így Mi is borzasztó napokat élünk át!

Közben Patriknak áttört a 13.foga.(jobb felső ) A Nyála csurog. Ezért is és a nem nyelés miatt is. Ömlik.
Ettől kaphatja a következő fertőzést:(


2010. május 6., csütörtök

Fogzás

5.20.
és elgondolkoztam: én nagy vagányan leírom, hogy kibújtak a kisörlők...de hogy bújtak. csak éppen áttörték Patrik ínyét. 2-2 fehér csík látszik. Hol vannak azok még a teljes kibújástól. Annyira be van dagadva az alsó ínye mindkét oldalt, hogy majdnem összeér.

MA pizzagolyót sütöttünk. AZt hiszem Patrik vezet:))
Egyszer rendeltünk itt SZolnokon, izgatta a fantáziámat. Hát ez is van olyan finom. Sőt! a fotózásról lemaradtam, addigra elfogyott. De vasárnapra ilyet is sütünk. és akkor fotózom is.

Niki járt nálunk. A fiúknak megint annyi de annyi finomságot hozott. Együtt mentünk Milánért(vihar volt ma), nagyon meg volt illetődve+szégyenlős volt. :(

2010. május 5., szerda

12.fog

kibújt Patrik 12.- hónapok óta várt alsó szem-foga(a másik 3 már teljesen kint van:))

nagyon vagánykodik...míg le nem esik


Ma ebéd után haza hoztuk Milánt az oviból. Mollikáék ígérkeztek egy kis játékra.


Ügyesen játszottak. A délutáni nem alvás ellenére nem volt veszekedés,nyűgösködés sem.

AMikor elmentek, Milán és Apa 2-2 keréken elmentek akisparkba. Milán úgy csinálja ezt a 2 keréken pedálozást, mintha mindig is ezt gyakorolta volna(mostmár a traktor nem is érdekli)
Posted by Picasa

2010. április 27., kedd

GOND....+ 11.fog

A galéria lépcső. továbbra is.

HAlljátok közben mekkorákat hahotázik?(haha, haha, ...)
ÉS ha szigorúan nézek rá, akkor mégjobban nevet.

Imádjuk! a rosszaságával együtt.
JA és kint van a 11. foga. ÍGY az összes első örlő kibújt. juhhhhhhhé!
Posted by Picasa

2010. április 26., hétfő

10.fog


a jobb alsó örlő.
nagyon megindultak:D
de ennek ellenére az utóbbi pár nap napban fél9től 7ig alszik!
MA például 7.40kor ébredt az Úrfi!
Posted by Picasa

2010. április 22., csütörtök

Patrik 9. foga

kijött a bal felső örlő.
DE jön atöbbi is ezerrel. Hatalmasra duzzadt az ínye alul-felül és patakokban ömlik a nyála. Már a kis pamut előkék sem elegek, szinte óránként átázik.

éjszaka is fel-fel kiabál szegényke. Nem kell lemennünk, mert nem sír, csak néha-néha nyüsszent egyet.