A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sütés. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sütés. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. március 15., kedd

Tavasz


ANnyira örülünk, hogy végre süt a nap, jó idő van!Már annyira vágytunk ki a szabadba!
Felkerült a csúszda, előkerült a homokozó felszerelés, a traktor, a biciklik....
KIcsit kertészkedtünk is. Mindenki sokkal jobban érzi magát(csak Apa lába gyógyul így sokkal lassabban)


Mostmár csak behozni nehéz a Fiúkat!


Végre Milán nem mignon-t kér a cukrászdában, hanem linzerkarikát.
A hétvégén tavaszias óriás linzervirágokat sütöttünk. Hamarabb elfogyott, mint gondoltuk.

Posted by Picasa

2011. február 13., vasárnap

Még hétvégéről


Patrikéknak angolon egy kis hernyóról mesélnek, aki átrágta magát egy cupcake-n.
Gondoltam keresek receptet és sütök a hétvégén cupcake-t, hogy megtudjuk mitől is lett a kishernyó olyan kövér.
Mivel a négercsókot szeretik, így a négercsók cupcake-re esett a választásom.
CSak úgy falták....

Közben farsangoztunk is egy kicsit.:)

AZ álarc szót kimondva megdermed az arca, odajön, "nem félek álarctól".
Közben a jelmezt felvette.
Posted by Picasa

2011. január 9., vasárnap

Napok

Pénteken angoloztunk, új tanárt kaptak a Fiúk. Kicsit féltünk, Milán nagyon megkedvelte a régi "nénit".
Úgy tűnik nem törte meg a változás.
Már pénteken este együtt énekeltek. Ezt. Patrik is énekli és csinálja. Hihetetlen!( a Mennyből az angyalt is énekli, hiába vége a karácsonyi idénynek, Nálunk még tart. A karácsonyfát sem akaródzik lecsupaszítani).

Könyvtáraztunk. Újra állatos enciklopédiákkal tértünk haza. Milánt nagyon érdeklik az állatok. HA más csatorna nincs is, csak a NatGeo, Discovery, és Animal Planet legyen!

Milcsire újabb hóbort jött rá: öltözteti a mackóját, viszi enni, pisiltetni(szombat és vasárnap). Igazi családtag lett! Velünk is ebédelt:)


SZombaton reggel úszni mentek Apával. Nagyon kevés ez a heti 1, de úgy néz ki már tudunk menni heti2szer. Mert így úgy tűnik, csak azért járunk, hogy ne felejtsen, de előbbre nem halad.

Milán mmesél! el sem akartuk hinni, de végül 4 és fél évesen jutottunk el ide: ül az Anna és Peti könyvvel a kezében. és szóról szóra mondja a mesét.

Tegnap délután NAgyival Mollinál voltak, ma délután Lillike jött Apukájával. Hála Istennek sikerült egy kicsit több időt együtt töltenünk Velük.



Patrik állandóan énekel. Reggel, délben, délután, este, altatáskor.
ÉS a bilibe pisil(vagy a WCbe). Ráül és azonnal. Akkorákat tapsolunk!Próbáljuk egyre gyakrabban szorgalmazni. Csak az a baj, hogy Ő még nem szól.

Újabb recept: Duplán csokis muffin
sok sok muffint megsütöttem már életemben, de ezek akkorák, de akkorák és olyan, de olyan finomak lettek! napi 12 fogyott el, 2 nap alatt 24 hatalmas, sztem több is fogyott volna, ha nem 12formás lenne a sütőm;)
(receptet küldöm, aki kéri)






Posted by Picasa

2010. december 19., vasárnap

Mézes projekt III.-favorit

Mézes puszedlit sütöttünk.

Mert a figurásakat már nem ette Milánt, csak a Sparos mézest:)
SZóval a recept innen.
AZt hiszem egyértelmű favorite lett. AZonnal.
RÖGTÖN puha, isteni finom. Milcsi a felét ebéd utáni mese nézés közben befalta.

Összeszámoltuk eddig 8 adag mézest sütöttünk, és nincs látszata.
A tervem bégül nem sikerült, mert 4 mézes receptet szerettem volna kipróbálni, de 3nál megállok.
HA figurásra kell szavazni egyértelműen az 1. receptet ajánlom, ha puszedliről van szó, ez a recept a nyerő!

De azt hiszem elárulhatom hogy a puha mézes titkai:
1. éjszakára hűtőben álljon az összegyúrt tészta
2. 180fok(én légkeverésesen sütöttem)
3. AMikor még sütnéd, akkor vedd ki a sütőből! Ne hogy kiszáradjon!
+1. HA mégis kemény lenne(mert volt ilyen, sokáig sütötem), tedd pléh dobozba pár cikk alma kíséretében MELEG helyre(én a gáz konvektorra tettem:)), 1 éjszaka alatt megpuhul.

Mindenkinek finom puha mézes kalácsokat kívánunk!

2010. december 9., csütörtök

Mézes kalács projekt 2.


teljes mértékben Milán keze munkája.
A nyújtás, a kiszúrás, a tepsibe tevés és a lekenés is.

Itt a recept: Mézes teasütemény és az ínycsiklandozó fotó(mi az illatokat mellékeljük hozzá;))
Ismét azonnal ehető és puha kalácsot sütöttünk!

(egy kislány volt Nálam tanulni sütés után, megkínáltuk a friss mézesekkel. AZt kérdezte és ez nem volt előtte kemény, vagy nem fog bekeményedni?????mert Náluk mindig kő kemény. Mondtam, hogy eddig Mi is 2 hetet vártunk rá...:D)
Posted by Picasa

Mézeskalács projekt start

Még egyik évben sem sikerült azonnal ehető IGAZI mézes kalácsot sütnünk. Pedig Milán imádja a mézes sütiket, ezért mindig igyekeztem időben és sokat készíteni.
Úgy tervezem, hogy idén több mézes kalács receptet is kipróbálunk. Tegnap el is kezdtük.
ezzel: Rögtön puha mézeskalács



Milán már alig várta, hogy gyúrhassa, szagathassa.


Na és az eredmény! azonnal ehető, finom, puha mézes.
Már díszítenünk sem kellett! Púpos tányérokkal hordták és tűntették el.
reggelre elfogyott:)
Már bent várakozik a hűtőben egy újabb recept újabb adag tésztája.

Posted by Picasa

2010. október 10., vasárnap

Napjaink

ANnyira gyorsan szaladnak a napok.
Reggel a Fiúk ébresztenek, "Anya, Anya!Gyele le!"
APa lejön, én még befeléfordulok...APa tejet és kakaót csinál.(Jót tett neki a térdsérülés:) nekem jól esik még az a 2 perc. Nem tudom, ha dolgozom....;))

Új játékokat gyártunk délelőttönként. Bebizonyítottuk, hogy nem kell több ezer forintos játék, minek? elegendő 1 cipősdoboz és egy kis színespapír, ja és az építőkockáink egy formabedobóhoz.(vagy a társasokhoz karton és képek)



Amikor elkészült, Patrik egész délelőtt ezzel játszott. Dobálta és rázta a kockákat.
AZtán Milcsivel folytatták este.

Pénteken hazahoztuk Milánt ebéd után, akkor ébredt Patrik, amikor kijöttünk az oviból. Együtt szaladtak haza(mert sétálni nem nagyon akaródzik a Fiúknak)
Imádnak együtt lenni, együtt játszani.

SZombat reggel Nagyi süllőt hozott a piacról a Fiúk örömére(persze Milán délben meg se kóstolta)

11re gyerekelőadásra mentünk.Öreg néne őzikéje mesejáték volt Tökfesztivál keretében.
Sajnos Patrik azonnal sírva fakadt, el kezdett remegni, hogy "ki, ki!"
Kijöttünk, el is aludt.(Milán maradt Édesapával, neki tetszett.)


Ebédután Mami shoppingolni ment Marcika anyukájával, a Fiúk Apát nyúzták, kertet ástak...16fok, ragyogó napsütés.
Szerintem este fél perc alatt aludtak el.

VAsárnap reggel misére mentünk. Végig maradtunk, ügyesek voltak a Fiúk.
HAzafelé sétáltunk a kisparkban, gyönyörködtünk az őszi színekben pompázó fakoronákban, kicsit libikókáztak, hintáztak.

Délelőtt Milán és APa ástak tovább. (apa dereka kész. és nyakig a náthában) PAtrikkal micimackós társast készítettünk. (Milán nagyon szeret társasozni. De Patrik is:)"Te jössz!")

Ebéd után Milán rájött, hogy a kekszes doboz kiürült, így süssünk olyat, mint amikor a Molli volt itt. Ki emlékszik?


Áldás ez az elektromos sütő. 1 óra se kellett, már ehették is.
(villámgyors tortának neveztem el, Milcsinek ez a színes tetejű torta
Stahl recept:8tojást 24 dkg cukorral habosra keverünk, bele 21dkgliszt+3dkg kakaópor+sütőpor keveréke, végén belekeverünk 12 dkg olvasztott vajat.
2 nagy tepsibe öntöm, egyszerre sül 180fokon kb5perc alatt légkeverésen.
a krém: fél liter tejbe 2 csomag pudigport főzök, végén 20dkg cukor, vagy kevesebb, de akkor csokit olvasztok bele, ha langyos 12dkg margarinnal kikeverem
ennyi és csoki a tetejére.)

PAtriknak elővettük a Bóbita könyvet, már énekli:) Milánnak is kedvence volt.
Tudtátok, hogy nagyon fontosak a NÉPMESÉK a gyerekek lelkifejlődésében?Olvassatok nekik sokat!

Este Milánt fodrászoltuk.Gyorsan elaludtak.

Posted by Picasa

2010. augusztus 3., kedd

Kánikula

Pestre mentünk volna ma és holnap. MA Marival a Csodák Palotájába, este Apa is csatlakozott volna, szerdán Vidámparkoztak volna Milánnal.
Ehelyett: a meteorógusokat hallgatva lemondtuk. Esős, hideg időt jósoltak keddre, szerdára. Apa végül visszamondta a szabit.
Így jártunk:)
MA reggel Nagyi a Kárpátaljára utazott(Ungvár, Munkács) a nyugdíjas pedagógusok szervezésében.

5.50kor ébredtek. Brrrrrrrrrr.
Fél8kor Fiúkkal az uszodába mentem. Patrik a hátamon. Másfél órát kibírt.Milán ügyesen úszott. (A láb tempója nagyon szép, de a kart még mindig nem úgy csinálja, ahogy már kellene. Azzal szenvedünk.)





9kor átöltöztem én is, a babamedencéhez mentünk. A térdigérő víz is veszélyes Patriknak. Mert Ő bele akar hasalni. Hiába a karúszó. Nyel akkorákat!

Így a medence szélén próbáltam tartani. kevés sikerrel!

Fél óra után feladtam, hazajöttünk. Patrik kifelé jövet még a hátamon elaludt.

HAzaérve sütöttünk,

Citromos pite.Ötlet Vera barátnőmtől, recept innen.
Igazi könnyű, nyárias finomság.

Milán jégnyalókát készített(ez a 3.adag a nyáron) citromos mézes mentatea.NAgyon szereti. és még színezék és E-betű mentes is!

(A nyelvét figyeljétek, akár csak Gyuri!:))


Ebéd után Milcsi meglökdöste Patrikot, ezért leszidtammire meghúzta a hajam, erre ráütöttem a kezére. Megsértődött.
Bevackolta magát a kanapén a párnák közé. Elaludt.!!!
2kor Patrik is.
Így pihenhetek is:)

4kor Lillikéékhez mentünk játszani. (Apa focizni ment) Milán játszott, Patrik evett:((.Szinte végig.
3D szemüveggel aszfaltkrétát kapott Milcsi, így nagyon iparkodott haza. Kipróbálni.
Patrik homokozott. vagyis magára szórta ahomokot. aztán belehasalt, és fejjel is állt benne....

Végül eszébe jutott, hogy a bébimaratonra ma még nem készült. Rótta a köröket. mezítláb. Megállás nélkül. (néha annyira megijeszt, mert pihenni nem áll meg, csak amikor már annyira...hogy levegőt is alig kap. Ez kb 10-12 folyamatos kör után következik.

7kor zuhi, aztán a háziállatokat néztük spanyolul.
Patrik fél9kor aludt el, Milán....

Posted by Picasa

2010. július 26., hétfő

Hmmmmmm


Patrik nem adja fel! sem az evést, sem a hajnali ébresztést!
5.30kor rákezd: "Mámi, mámi!!...tejci, tejci!"
és addig mondja, amíg nem kér, amit kap.

Milán-t "Miau"zza.
Szija, Gyeje! Kéjek...és addig húz, von, amíg nem megyünk és adjuk.
"Mian síj" és odabújik hozzá, megsimogatja, puszilgatja. Ilyenkor tudom, hogy ezekért a pillanatokért érdemes. Korán kelni, fáradtnak lenni....Máminak lenni.


Fantasztikusak a gyerekeink!
Hihetetelen Patrik mennyire fejlődik, napról napra. olyan de olyan tisztán ejt szavakat.
Pl. KÁVÉ -na! de ezen nem csodálkozunk:)

Egyet nem szeret: Milán annyira félti, óvja, és sajnos Patrik ezt korlátoknak érzi.

De amilyedn csendben eljátszanak. Amilyen komolysággal tolják az autókat. Néha hallom: "Na, Patrik! Mami! patrik elvette...."
Vagy jön Patrik hozzám az ártatlan nagy szemeivel, és mondja"EL" közben felemeli és leejti a karját. és akkor már tudom, Milán elvett Tőle valamit.




ma kapros túróst sütöttünk. Innen.
Míg Patrik aludt. Milán mért, tette, keverte a tölteléket. Isteni finom lett!

2010. július 10., szombat

Milán szivárvány tortája

Nagyi ma indult Montenegroba.
Apa vitte Kecskemétre, fél6kor indultak.
Én is keltem velük, elintéztem a postámat, aztán neki láttam Milán kérésére-ezt nem lehet kihagyni-tortát sütni.
Tegnap bevásárolni voltunk a Sparban, ahol meglátta a színes tortadarát. Kérdezte mi ez?
...."Akkor süssünk tojtát!"
Igazából azért ültem le reggel a gép mellé, hogy keressek valami gyors receptet, amit még Milán is megenne, de végül nem böngésztem.

A zebra tortát imádja, a vaníliakrémet is( a vanília pudingba 10 dkg vajat keverek).
A kettő együtt nem lehet rossz-gondoltam, hát nem is lett.
A 3 fiú délután 4re több, mint a felét befalatozta.
Patrik villát kért, nagy székre mászott és 2 szeletet eltűntetett uzsira.

Megnéztem a neten, nem találtam Milán tortát, így ezt a kreációt első szülöttünknek ajánjuk:)

Jól vannak, Ő nagyot aludt ma(fél7kor ébredt, így Ő nyalogatta ki a vanílikrémes tálat). Milán fél9kor ébredt.


Délután fürödtek egy kicsit.

Ma megijedtem, amikor volt egy kis időm olvasni, hogy" 1 flakon naptej 1 napra 2 embernek" kellene hogy elegendő legyen, nem úgy ahogy a magyarok többsége használja, hogy még a tavalyit keni....
Reggel öltözés előtt kellene magunkat alaposan bekenni.
Ha csak 5percere megyünk ki, vagy fa árnyékában töltjük az időt, akkor is használjunk fényvédőt !

Posted by Picasa

2010. július 8., csütörtök

Molli szülinap

Megint csak hajnaltól volt nyugodalmas az éjszakánk.
Reggel már Krisztina telefonált, hogy Moollika is lázas tegnap este óta. PÖttyök van a lábán. Elmentek a doktornénihez. Rettenetesen sajnáljuk! ANnyira készült a mai NAGY napjára.
Sajnos a zsúrt le kellett mondania, nehogy megfertőzze a kisbarátait.

MA Patrik napja hasonlóan telt, mint a tegnapi. 1 órát aludt ebéd után.
Tejet iszik és csipeget. AZ étvágya messze nem olyan, mint régen!(De még Miláné sem tért vissza!)De Ő legalább eszik valamit.

Délelőtt ezt a rajzot készítette Milán Mollikának. Nagyot néztünk! Végre nem csak paca és firka(persze azok is nagyon szépek tudnak lenni...)

Mollikát ábrázolja akép virággal a kezében.:)



Mákvirág kalácsot sütöttünk. Még szerencse, mert így legalább ettek valamit a Fiúk délre. Milán ismét paradicsomlevest kért, de tökfőzeléket nem. PAtrik a husi levestől is sírt. Kalácsot viszont evett! NAGy széken. Már az etetőbe nem akar beleülni.

Kár, hogy a fotó nem adja vissza az illatát. (a kenyérsütőgépeseknek 10 perces munka elpakolással együtt! megéri, mert isteni finom!)


Végül délután ellátogattunk Mollikához, hogy felköszöntsük 4. születésnapján. (Patrik Apával maradt).
Hála Istennek Mollikának jó kedve volt, nem volt lázas!

NAgyon jól éreztük magunkat a kerti party-n.
Posted by Picasa

2010. július 2., péntek

Milán lázas

Reggel sokat úszott, lassan fejlődik, de nem bánom! A lényeg, hogy élvezi nagyon és szívesen jár minden REGGEL.

Délelőtt Patrik sokat aludt, mert 5kor ébredt:(
Milán a konyhában segített,cukkinit reszelt(és az ujját).
Ezt készítettük ebédre(Ő meg se kóstolta).
NAgy nehezen- kb 2 kanál cukor után- a tegnapról eltett sóskát ette meg-Ő kérte tegnap is.
Délután játszottunk, NAgyiztak, mert én sütit (tegnap is és ma is ugyanezt. elfogy 1 tepsivel annyira finom.pedig nálunk nem jellemző,hogy nem marad másnapra) sütöttem, aztán pizzat, mert Milán azt kért. -Gondoltam sosem evett még, de hátha most!
NAgyon fáradt volt egész délután, álmos, de most nyugodt. Nem volt kiabálós/veszekedős kedvében lefeküdt, de nem aludt. Feküdt az előszoba kanapén, olvasgattunk, angoloztunk.
Fél5kor éreztem, hogy melegebb, mint szokott. 38.5 volt, de semmijét nem fájlalta(hasát, de azt állandóan mondja)
Nagyival baba nézőbe kellett mennünk 5re- sajnos ma nem kellett edzésre mennem, de Milán miatt így sokkal jobb volt, 2 órát nehezen bírtam volna, anélkül, hogy tudnám mi van Vele.
Ő rögtön akkor elaludt a kanapén.
Fel sem ébredt, pedig megpisiltettük, kapott egy kúpot, áttettük akiságyába, és aludt tovább.

Reméljük nyugodt éjszakaája lesz és ezt a nyavaját hamar legyűri kis szervezete.

2010. június 27., vasárnap

Vasárnap

SZemerkélő esős reggelre ébredtünk.
VAlahogy nem akar kivergődni az időjárás és nyáriassá fordulni, legalább egy kicsit.

10 óra felé már nem esett, Milán és Apa bicikliztek a Zagyva-gáton. Addig Patrik aludt, én főztem-sütöttem.
Délre értek haza, amikor újra eleredt az eső.

Ebéd után Mamáékhoz mentünk-egy kicsit nagyon erőszakos invitálás után-malac nézőbe. Kedden 12 kismalac született. ez ám az esemény!;)) Nem lehet kihagyni.
Hazafelé Milán elaludt az autóban. Fél6kor ébresztette Patrik:"Miján, Miján, Miján...."és megy és bújik. nem lehet betelni Vele.
Így Milcsi este 10ig ébren volt.

Csokis sütemények csokis süteményét sütöttem : Csokoládékrémes csokirolád.
Gyors, nem pénztárca kímélő, és csak a fantikus csokirajongóknak ajánlom, mert extrán csokis. Igazi "exkluzív" süti.


Inkább olyan lélekmelegítő féle, ahogy apránként falatozza az ember. Ahogy olvad a krém a szánkban, valami mennyei!
Valami könnyű hab, vagy gyümölcs mindenképpen "elfér mellette"
A krémje 4 dl habbá vert tejszín és 30 dkg 70%os fekete csokoládé. Nagyon különleges, szerintem. Érdemes kipróbálni. (gyorsan elkészíthető. Szerintem max. 20perc munka+ a piskóta hűlése)
Biztos vagyok benne, hogy a krémjét még használni fogom, de a piskóta receptjét nem!!
Recept innen.


Posted by Picasa

2010. június 26., szombat

SZombat

Reggel szakadó esőre ébredtünk(egész éjszaka esett). Így Apa nem tudta megnézni, Milán hogyan halad az úszással.
Nem nagyon emlékszünk ilyen nyárra, hogy lassan július és még mindig kabátban járunk.

Sajnos Patrik darabolta az álmainkat. De úgy rendesen. Olyan nagyon szomorúan sír fel. ALig tudjuk megnyugtatni. (éjszaka 10-éjfélig és 3-4 óra körül újra.)

Szóval korán keltem, így az ígért finom reggelit ehették a Fiúk.

ACroissant-ok gyönyörűek és finomak lettek. Bár ennél is légiesebb változatra vágyom:) De lehet, ha kelni hagyom, és nem a hűtőben alszanak, jót tenne nekik.
Recept innen.
MAradok Limara hűséges követője;)) Bár legközelebb nem kör alakúra nyújtanám, hanem téglalapra és úgy háromszögezném-kis téglalapokra, majd 2be, mint az Egyszerűen bonyolult/it's complicated/ filmben, ahogy Meryl Streep csinája:) és a 2. adagom, amit már meleg sütőbe tettem, sokkal szebb lett.
Egyébként onnan kívántam meg a csokis croissant. De igazából Madrid óta keresek itthon finom krokikat.
AZt hiszem megtaláltam. Egy kis esti munkával kész a finom reggelink!

Délelőtt Petikéékhez mentünk játszani. Milán már nagyon várta a közös délelőttöt.
A Fiúk először csak kapkodták a fejüket a tömérdek játék és autó láttán. Nagyon örültünk, mert a Fiúk annak ellenére, hogy régen találkoztak, ügyesen játszottak. Hol együtt, hol egymás mellett. Petike bemutatta számítógépes játékparkját és tudományát is! NA, ott néztem rendesen. Felnőttek nem kezelik úgy a számítógépet, mint Petike 4 évesen!
Milánnak nagyon tetszett minden. SZomorúan jött el Tőlük.
Patrikot rögtön megebédeltettük, azonnal elaludt. (fél9ig aludt a fájdalmas éjszaka után)
Milánnal és Nagyival elmentünk bevásárolni, addig Apa takarított.
Patrik már negyed3kor ébredt, így hosszú délutánunk volt. 8kor aludtak el a Fiúk. AZóta Patrik már 2 szer visított fel, Szegénykém!

2010. június 14., hétfő

TúróRudi házilag

MA Milánnal megtettük ugyanazt a távot, amit tegnap 4esben. de ezúttal Milcsi 2 keréken jött.
NAgyon ügyes!

betértünk a boltba, mert citromot szretett volna nyalogatni.
közben kitalálta, hogy túró gombóc legyen a holnapi ebéd, én meg azt hogy csináljunk uzsira túrórudit(Vera barátnőmtől jött az ötlet, mert amit nagy örömmel vittünk magyarhonból túrórudit, sajnos nem volt nagy keletje egészségükre való tekintettel És hogy milyen igaza van! pedig ezt még egyetemista koromban is megerősítette egy Élelmiszeriparifőiskolás csoporttársam, hogy több benne a szalmonella, mint a...)
SZóval csináljunk itthon!

Fotó most nincs, mert nem volt fotózható:DDD
De elfogyott!
Inkább Patrikot kellett volna lencse végre kapni! szerintem csak a ruhája alatt nem volt majszos!

Szóval tejbegrízt főztem 4 dl tejből, és ebbe kevertem bele fél kg túrót . Mikor kihűlt rudakat formáztam, és leöntöttem csokival.(nem lett olyan kemény, mint a bolti, de nem is volt annyira egészségtelen!)
Gyorsan kész lett és hamar el is fogyott!

2010. május 19., szerda

3asban sütöttünk (hajtovány Limarától)

Patrik fogta-és hadonászott vele - a nyújtófát. Néha nagy nehezen odaadta. Milánnak. Ő is nyújtotta, kente az Ő kis tészta darabját. Csupa-csupa liszt volt mindene.
De Isteni lett az eredmény!

recept itt:
Zsombi zsúron ettünk ilyen finomságot, de a Mi kooperációnk sokkal finomabb lett!
Mamáékat vártu ezzel a meleg sós sütivel délután.
Jó szívvel ajánjuk mindenkinek!

Posted by Picasa

2010. május 15., szombat

villanytüzhely

elfelejtettem említeni, hogy Nagyi lecserélte a gázsütőnket.
azóta még nagyobb lelkesedéssel sütünk.
MA délre túrós bukta volt a kedvenc csirkeragu levesünk mellé.(délután 2 adag kakaós pillangót sütöttünk a Zsombi zsúrra)




ez pedig Sportszelet. Péntekre vittük az oviba egy kis csemegének.


NAgyi Krakkóban iskolakiránduláson van. Reméljük ott nem esik, itt egész nap szakad.
Posted by Picasa

2010. május 6., csütörtök

Fogzás

5.20.
és elgondolkoztam: én nagy vagányan leírom, hogy kibújtak a kisörlők...de hogy bújtak. csak éppen áttörték Patrik ínyét. 2-2 fehér csík látszik. Hol vannak azok még a teljes kibújástól. Annyira be van dagadva az alsó ínye mindkét oldalt, hogy majdnem összeér.

MA pizzagolyót sütöttünk. AZt hiszem Patrik vezet:))
Egyszer rendeltünk itt SZolnokon, izgatta a fantáziámat. Hát ez is van olyan finom. Sőt! a fotózásról lemaradtam, addigra elfogyott. De vasárnapra ilyet is sütünk. és akkor fotózom is.

Niki járt nálunk. A fiúknak megint annyi de annyi finomságot hozott. Együtt mentünk Milánért(vihar volt ma), nagyon meg volt illetődve+szégyenlős volt. :(

2010. április 29., csütörtök

Első felvonás


Mamáék jöttek ma Milán szülinapot ünnepelni.
ezt a szuper traktort kapta. Mindkét fiú rettenetesen élvezte!!!

Patrik befészkelte magát az utánfutóba, és amíg Milán húzta, ki se szállt. CSak nevett-jó fél órán keresztül. HA kimászott evett vagy ivott egy kicsit, és újra visszaült.



SAját készítésű ricotta torta. Kiwi és ananász díszítéssel(Milán rakosgatta tegnap este). NAGyon finom lett(belül márványos)



Közben a postával Bogiék is egy nagy csomagot küldtek Dékány Milán részére. Legot kapott. AZonnal neki álltak Apával az autót összeállítani belőle.

(recept innen)csak módosítottuk:))
Posted by Picasa