A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Milán. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Milán. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. június 6., hétfő

Évzáró az oviban

Gyereknappal egybekötött, és a ballagás is.:)
De ovink még van. 2 hét.

Én fél9re mentem, mert szerepeltem is. Én voltam az Aranyszőrű bárányban a leány, aki elsőként ragad hozzá a bárányhoz.Mi segítettünk székeket, asztalokat , szőnyegeket pakolni.
Kis Családom 10re jött. Vittük a sütinket;)

Először a 3 ovis csoport szerepelt. Milcsiék népi dalokból, játékokból adtak elő egy kis fűzért. ANnyira, de annyira jó volt!
És Milán énekelt, táncolt, SZEREPELt!(nem mint tavaly...) Nagyon boldogok voltunk, hogy így láthattuk!
Többek között egy
Galgamácsi mondókát is eljátszottak:

Ács, bács, takabács,
Arra ment a vén takács.
Azt mondta, hogy ácsi bácsi,
Adjon dinnyét János bácsi!

Nem, nem, még nem érett!

Ács, bács, takabács,
Arra ment a vén takács.
Azt mondta, hogy ácsi bácsi,
Adjon dinnyét János bácsi!

-6 tallérért odaadom.
-Mindjárt le is szakajtom!
Ez olyan, mint a rög, ez olyan, mint a tök!(és közben billegeti a gyerekek fejét:D Miláné volt a tök:D)
Ez jó!Add a kezed!
1 dínár, 2 dínár Neked ezért több nem jár!









Végül mi jöttünk SZülők.
NAgyon nagyon vicces volt, édes, aranyos, bevontuk mindhárom csoportot. A Milán csoportjának a királylányt kellett felvidítani, akkor jöttek aszínpadra, énekeltek. Néztem az arcukat, mintha tényleg ott lennének a mesében. Nagyon jól kitalálta a rendezőnk:D
De arra senki sem gondolt, hogy amikor jön az asszony a nagyfakanállal és mondja nekem:"hogy nesze nesze, Te világ lustája..." én meg jajgatok, akkor a kisPatrikunk olyan, de olyan keserves sírásba kezd-ez a mese kezdetétől kb3perc) a végéig, hogy zeng az egész templomkert. én is odaszaladtam, de nem tudtuk megnyugtatni. Most még pogácsával, sütivel se. Mekkora traumát okozhatott ez a kislelkének, hogy Anyát bántják!?!

AZ ovisok műsorát olyan szépen végig nézte az elsősorból Nagyi és Apa mellett.

Posted by Picasa

2011. június 3., péntek

Nem is tudom hol kezdjem.

Voltunk Milánnal cirkuszban. Itt van a Cora melletti réten. Marcikáéktól kaptunk tegnap estére 2 tiszteletjegyet.
Patrikot végül nem vittük el, pedig nagyon gondolkoztunk rajta. vele ma néztük meg az elefántot, tevéket, pacikat.
Olyan jól sikerült a kirándulás-az ikrekkel mentünk-, hogy Patrik hazafelé elaludt(csinálják a Tisza-hidat, 1 órát késett a busz...). Végül délben értünk haza, akkor ébredt.:( és újra Milánért menet a hátamon aludt el, egy kis plüss pacit szorongatva, amit el is hagytunk. Hiába mentem vissza, még a buszhoz is kimentem, amikor visszafordult az állomásról, de nem lett meg.

Milcsinek tetszett a cirkusz, kevesellte az állatokat-nekem kicsit lapos volt az előadás, bár voltak benne valóban lélegzetelállító produkciók.:-O

Milcsi újra köhögős, ma el is vittük a doktornénihez, hogy meghallgassa, de semmi. Ugyanazt írta, amit 3 napja adok Milánnak.
Oviba menni akart!MA volt a főbróba az évzáróra!Nagyon örülünk a lelkesedésének, tavaly oda se ment a többiekhez!Most versel:)

És Patrik is. Napi egy verset képes kisBogyóm megtanulni.

Gazdag Erzsi: A kis kakas rézgarasa

Elgurult egy rézgaras.
Fölkapta egy kis kakas.

Ha fölkapta, jól tette,
a bögyébe betette.

De a bögye kidobta,
mérges lett a kakasra.

Összeszidta a kakast:
"Búzát adjál, ne garast!"

Kis kakas a piacon
búzát vett a garason.

Ezt adta a begyének,
most már békén megélnek.

Ezt tanítottuk ma Milánnak oviba menet. Mostmár Ő is mondja.
Patrikkal ma már a tarka cicásat kezdtük. és lassan a Spanyolországban vett Pocoyot is kivülről fújja-angolul.
A Kisvakond utazik 3/4e már megy. :)Könnyű lesz követnünk, hogy a gondozó nénik mondókáznak, énekelnek-e....
AZóta sincs pelus. SZól, és rohanunk. Délutáni alváshoz és éjszakára kap, d e ma véletlenül az éjszakai is száraz maradt.
Még a cumi problémát kellene a nyáron megoldanunk..

Tegnap Hannácskáék jöttek játszani. Patrik elemében volt.



Délután Lilliék jöttek hozzánk.

Én munkahelyet váltok. Közelebb kerülök Milcsihez, a Tisza-partra.

Posted by Picasa

2011. április 30., szombat

Milán 5 éves lett!


Isten éltessen Drága KisFiunk!

Olyan KIcsi, és közben olyan NAgy!És már 5 éves!
Annyira most volt az az április 30-a reggele, amikor ott feküdt mellettem bebugyelálva a kórházi ágyon, átöleltem, puszilgattam és csak gyönyörködtem benne, próbáltam magamba szívni az illatát.
mintha tegnap lett volna.

és most ahogy nézem, amikor elmélyülten munkálkodik valamin, éppen rajzol, társasozik, már olyan nagy, de ha odaszalad, hogy megölel, az ölembe kucorodik vagy este megsimizem, mielőtt felmegyek, olyan kicsi még....És mégis a fél világunk. Életünk Csodája. Kettő közül az egyik:D

Kedden voltunk a gyerekorvosnál és a védőnőnél strátuszvizsgálaton:20.8kg, 112cm, látása, hallása rendben. 31es cipőket hord.

olykor szófogadó, olykor szófogadatlan. Inkább nem hallja meg amit mondok neki, mint igen.
Néha morgós, néha durcás, néha az ovis "szlenget" használja nagy bánatunkra.
Szeret oviba járni, szeret legózni, kreatívkodni, rajzolni, színezni, vagdosni. Imádja az állatokat. Imád biciklizni, futni. A számok jobban érdeklik(kivonás, összeadás), mint a betűk.(minden betűt ismer, elbetűz, de nem olvas)
AZ evés az utolsó helyen áll nála, minden más előbbre való, így akkor eszik, ha etetjük(vagy oviban van) vagy ha édesség van;)
Az R-el és az S-sel hadilábon állunk, néha megy, néha nem.
Ritkán öltözik egyedül, pedig menne neki.
A tesóját imádja!gyömöszölni is!de ez kölcsönös:)



nagyon készültünk erre a nagy napra! Milcsi nagyon várta már.

záporokat, zivatarokat ígértek, de 3.éve minden zsúrra kiszemelt napunk így telt:kipakolunk, bepakolunk, .....
hát most nem kellett újra kipakolni. Szakadt az eső 4 órakor, így bentragadtunk. De hála Istennek jól kihasználtuk a helyet, mindenki talált magának játékot, helyet...
3 hercegkisasszonyunk és 6 kis hercegünk volt. Koronákkal, tündérpálcákkal.



Mivel Milcsi várat szeretett volna, így VÁR tárgykörben gondolkodtunk, így eköré építettük fel a zsúrt is.
a meghívót, meglepiket, ajándékokat, tortát.(28tojásból készült, és alig ettek belőle)
Ez a fa vár volt a Mi ajándékunk és egy nagy fehér mackó(mint a Patrik pepítója, ezt kérte Milcsi még hónapokkal ezelőtt)


Zsúrról a fotók ITT.
Köszönjük a köszöntéseket, jó kívánságokat Milán nevében is!
Posted by Picasa

2011. március 2., szerda

Segítség!Kamaszodik?!

vagy csak a kórház+ a hasmenés-hányás járvány vette el az energiámat és a türelmemet?
Szégyen, nem szégyen: elfogyott.
Milcsivel összezördültünk ebéd után. Durva volt!
rettenetesen kiakadtam.
ez nem akarat, ez nem hiszti.ez önkifejezés egy szörnyű formája.
Nem szólok hozzá.
Már bánja, próbálkozott kommunikálni velem....végül elaludt-a NAGY csendben.
Reméelm közben elgondolkozott!Mert rá fér.

mielőtt felébredt elmentem a városba, kicsit fejet szellőztetni, verses könyvet szerettem volna Patriknak(1 órát töltöttem a libriben)

Már csörgött a telefonom, hogy "Anya, hol vagy?gyere haza!"


AZt hiszem megijedtem, mi jön még?ez csak a kezdet, és még csak 5 éves lesz, hol van még a 14, 18....20?!

2011. január 9., vasárnap

Napok

Pénteken angoloztunk, új tanárt kaptak a Fiúk. Kicsit féltünk, Milán nagyon megkedvelte a régi "nénit".
Úgy tűnik nem törte meg a változás.
Már pénteken este együtt énekeltek. Ezt. Patrik is énekli és csinálja. Hihetetlen!( a Mennyből az angyalt is énekli, hiába vége a karácsonyi idénynek, Nálunk még tart. A karácsonyfát sem akaródzik lecsupaszítani).

Könyvtáraztunk. Újra állatos enciklopédiákkal tértünk haza. Milánt nagyon érdeklik az állatok. HA más csatorna nincs is, csak a NatGeo, Discovery, és Animal Planet legyen!

Milcsire újabb hóbort jött rá: öltözteti a mackóját, viszi enni, pisiltetni(szombat és vasárnap). Igazi családtag lett! Velünk is ebédelt:)


SZombaton reggel úszni mentek Apával. Nagyon kevés ez a heti 1, de úgy néz ki már tudunk menni heti2szer. Mert így úgy tűnik, csak azért járunk, hogy ne felejtsen, de előbbre nem halad.

Milán mmesél! el sem akartuk hinni, de végül 4 és fél évesen jutottunk el ide: ül az Anna és Peti könyvvel a kezében. és szóról szóra mondja a mesét.

Tegnap délután NAgyival Mollinál voltak, ma délután Lillike jött Apukájával. Hála Istennek sikerült egy kicsit több időt együtt töltenünk Velük.



Patrik állandóan énekel. Reggel, délben, délután, este, altatáskor.
ÉS a bilibe pisil(vagy a WCbe). Ráül és azonnal. Akkorákat tapsolunk!Próbáljuk egyre gyakrabban szorgalmazni. Csak az a baj, hogy Ő még nem szól.

Újabb recept: Duplán csokis muffin
sok sok muffint megsütöttem már életemben, de ezek akkorák, de akkorák és olyan, de olyan finomak lettek! napi 12 fogyott el, 2 nap alatt 24 hatalmas, sztem több is fogyott volna, ha nem 12formás lenne a sütőm;)
(receptet küldöm, aki kéri)






Posted by Picasa

2010. augusztus 30., hétfő

Hiszti és Mozi

A Mozi csak Milánra vonatkozik. Túl van első mozis élményén. Imolával végig nézték a Tisza Moziban a Bogyó és Babóca- 13 meséből álló filmet. NAgy örömmel tért haza! Holnap is menne:)
Sajnos amikor elkezdtek Mollival játszani, folyamatosan hiszti rohamok törtek elő Milánból,. AMint Molli ránéz egy játékára, azonnal lecsap Rá. Molli ezt nehezteli, ha Mollinak átadom Milán hisztizik. És ez így megy...és nem értjük miért csinálja?!

NA, és akkor szóljunk a másik kis Hisztisünkről! jajaj! Ebben az a rossz, hogy úgy látjuk, ez állandósodik, nem csak idény jelleggel tört elő Patriknál!
GYakran és mindenért toporzékol, kiabál és sír. Rendkívül nagy akarat szorult belé.
Sajnos sejtjük kitől örökölte, így ez a rossz szokás még marad egy darabig....

A zuhanórepüléseitől sem kímél Bennünket. Felmászik, rámászik(fotel, zebra, asztal, szék, tricikli) és onnan ugrik le. brrrrrrrrrr

Milánnal ma is elmentünk úszni. Ő nagyon ügyes volt, végig úszta a kismedencét keresztben karúszó nélkül(a nagyba ma nem mentek, 14 fok volt, a víz is hideg volt) én fagyoskodtam a parton, pedig 2 pulcsi is melegített.
Mivel Tibi bácsi nagyon megdícsérte, így mi is. Megkapta régen várt LEGO Duplo lánctalpasát.(azzal alszik:)

Őszi cipő vadászaton vagyunk, ugyanis Milcsi az összes pár zárt cipőjét kinőtte. 30as cipőt kergetünk neki, de SEHOL sem találtunk (nem kínai boltban) . Utolsó kétségbeesésünkben a kínai boltban kapott egy edző cipőt, egyszerűen muszáj volt venni neki a hétre valamit, szerdától ovi, és nagyon hideg van/lesz.

Apa itthon ragadt. Még a héten.

2010. augusztus 26., csütörtök

Apa lába

Sajnos ma nagyon maga alatt volt. Egész nap!

Szerintem ma tudatosult benne, hogy a péntek-szombati Volán Kupán(ami évente 1szer van és országos, és keddenként erre készültek), nem tud részt venni, idézem: "még pom-pom lánynak se jó, mert ott is ugrálni kellene!"
Ülni sem esik jól neki, abszolút nem tudja hajlítani.
MAjd szombaton nézi meg egy sebész itt Szolnokon.

Milcsi az úszással nagyon jól halad, most hogy mindennap megyünk, nagyon szépen fejlődik,A kismedencét karúszó nélkül kitett fejjel végig ússza. hozzá teszem, ha odafigyel!

Mégsem hozzuk haza az oviból! azt javasolták, csak jutalomból és max heti 1szer. Szót fogadok,nehéz szívvel.

PAtrikunk ma a Csipp, csepp csepereg-et és a Hol jártál Báránykám dalocskákat pótolgatta, ahol én lemaradtam, vagy megálltam. Másfél éves kis koravénünk!:)
Reggel már válogat, hogy tejcsi, kakaó, vagy kávé! tejet vittem, kakaót kért:)

Ahogy Milcsit hívja, hogy "Micsi, gyele" és kézen fogja-annyira szép pillanatok!

Tegnap este és ma reggel lázas volt-éjszaka többször felsírt, de délutánra már nem volt még hőemelkedése sem.
A 16.foga púposodik, de még nem tört át.

2010. július 16., péntek

PAtrik és a meglepetései, Milán a HŐS. Imádom ezt a korszakot!

Angol...Mivel látom, hogy nagyon jól haladunk, így még nagyobb rajtam a nyomás;))
A hétvégén flashcardokat gyártottam, karikára fűztem, varrtam egy jó nagyzsebes nadrágot magamnak, hogy beleférjenek....na ez itt csak vicc:)

A lényeg, amit csinálunk mondom, mutatom, pörgetem és keresem. (közben próbálok kifejezéseket is használni, mert Milán füle is mindig Rajtunk van. Nála látom már, hogy nagy hiba volt csak a szavakra korlátozódni.)



Patrik figyel. Én figyelem, és látom, hogy ragad rá!
MA pl. azzal szórakoztatta magát délután, hogy feküdt a szőnyegen, és a lábait emelte,közben mondta, hogy ap, letette, és mondta, hogy daun.Percekig, aztán a karjaival ugyenezt. Szerintem így pihent.

A van, tu, fri, fo, fá már nagyon megy. Apával nem akartuk elhinni!(lehet, hogy először magyarul kellene számolni megtanítani a gyereket... úgy csak az eee megy)

A nóz, ájz-t mondja-bocsi, aki így nem bírja látni se, de nekem így kell leírnom.
A ket, fis és a ká(car) is .
az aeroplane-re is mond vmi ilyesmit.

A magyart is töri már:)
ÉN!! jajaj, de tudja kiabálni, ha valamit Ő szeretne csinálni.Pl. egyedül önteni a vizet, egyedül inni, enni.
tejcsi' mostanában ezt is halljuk a "viz" mellett.
Bömbi-annyira tisztán mondja kutyának.
dzsejji-t mond aTom és Jerryre és nagy széles vigyorral ül fel a kanapéra....
csüccs, csúszda, szúj, bili, kaka, (de nem szól, csak ha már én észre vettem... és látja a pelus tartalmát), kuka, vijá(virág)
és azt hiszem abba hagyjuk mostmár a felsorolást, mert napról napra többet mond ki egyedül. Nem győzné a blog;))

És persze egyre több szót utánoz.

és mindent és mindenkit utánoz. Válogatás nélkül. Legyünk itthon, vagy a játszón.

MA Milán HŐS volt. Ő kapta el Patrik kezét, Patrik lógott kb 1 méteres magasságban, Milán tartotta, hogy ne essen le a mászókáról. Hiába álltam ott a mászóka mellett, nem a csúszda irányába indult el, hanem a mászóka felé. Mire megkerültem...ha Milán nincs ott, leesik Patrik másfél méterről.
Ennyit az EUs játszóterekről. Hosszú lenne leírnom, mert nem is látjátok magatok előtt, hogy milyen és mi hol helyezkedik el, de ha pl. az oldala nem sötétkék teli fa lenne, hanem korlát, akkor az anyuka betudna nyúlni ilyen esetekben, hogy elkapja kicsi fiát... és nem kell rajtra készen várnom, hogy melyik irányba szaladjak vajon...

Kétlábon próbál ugrálni. Néha össze is jön!




Bilin ül, csak éppen mindig fordítva.
Édes, amikor mondja, hogy bili.
mutogatja a pelusát, hozza a bilit. Leveszem a pelust. Ráül. DE akkora örömmel! Kb. 1 percig rajta ül. AZtán feláll róla. Elmegy onnan És mosolyogva pisil. Éppen oda, ahol van;))Sosem vagyok elég gyors!
Jókat szórakozunk. De azt hiszem Ő jobban!

És amikor elcsen egy színes ceruzát, és eltűnik....művész lesz belőle-olyankor azt gondolom. Alkot. csak éppen falra, ajtóra, padlóra, könyvbe...csak papírra nem.((

Gyönyörűen eszik egyedül kanállal, villával-kivéve a levest- főzeléket, tésztát, husit. Ül a nagy asztalnál nagy széken, vagy az Ő kis asztaluknál a puffon és nagy koncentrálással kanalaz.

A héten a kánikulában felvette a spanyolok életritmusát: délben alszik el -3ig, akkor ebédel....



Szóval imádom ezt a korszakjukat!

Patrik ügyesen elalszik és nagyokat alszik, eszik, eljátszik, elmondja(ha nem, akkor elmutogatja, hogy mit szeretne. HA pl. álljak fel és menjünk valahova, megfogja a fejem és húzna fel, és mondja, hogy app!)
AHogy minden nap mond valami újat, hogy szinte úgy viselkedik, mint egy 3 éves! SZámomra hihetetlen, de csodálatos!


Eláraszt a cuppanós puszijaival, amilyen édesen kiabál, hogy Mámi, Mámi! vagy Appa, appa!
Szalad Milán után, hogy Miján, Miján. vagy ahogy kukucskál, félre csapott fejjel:D és ahogy hangzik a szájából a kukk:D

Milán gyönyörűen bánik a kis testvérével, ahogy óvja, terelgeti, ragaszkodik hozzá.
Amikor jön délután, míg Patrik alszik, hogy" tanuljunk! És iskolás módjára készíti el a feladatokat, kérdezi az angol szavakat, akkor az én komoly NagyFiam!
Amikor a repülőjét emelgeti a levegőbe és koncentrál, és folyamatosan kérdez, akkor is!
De amikor odabújik, és "puszi mami, puszi", vagy magához húzza Morzsi kutyáját, akkor még mindig az én PiciFiam.

Boldogság nézni és hallgatni Őket! HA semmit sem kellene csinálnom , akkor sem unnám meg soha! Mert ezekkel a pillanatokkal nem is lehetne betelni! Ezekből a pillanatokból egy ÉLET is kevés!
Mivel az idő gyors rohanása ellen tehetetlenek vagyunk, így csak az lehet a dolgom, hogy próbálom mindennap minden pillanatában élvezni, hogy két ilyen csodálatos gyermeket adott a jó Isten!

Posted by Picasa

2010. június 30., szerda

Milán

MA ismét nehezebb volt Vele.
(Tegnap olyan jó napja volt, egyszerűen nem tudom előre, hogy mi lesz, akármennyire is próbálok kerülni bármiféle olyan konfliktus helyzetet)
Egyszer csak rájön: és elkezd duzzogni, pontosan úgy kell elképzelni, mint egy méregzsákot.
és kiabál, hogy " buta vagy!SZégyelheted magad! Sírhatsz! Megérdemelted" és van hogy mellé kapunk egyet:(
De pl ez akkor is lejátszódhat, ha nem piros a leves, hanem zöld.
Kb. 3 hete csinálja.
SZeretnék megoldást találni, szeretném megnyugtatni, segíteni, hogy megoldja a problémáját(amit én a fáradságra fogok). Szépen nyugodtan beszélek hozzá, de volt már, hogy elszakadt a cérna...

Pedig annyira próbálom lekötni.
Tényleg azt érzem, hogy estére minden energiámat leszívták.
Ilyenkor bízom abban, hogy holnap jobb napunk lesz.
A jó napok után hálát adok, és ilyennek kérem a következőt:)
Várom a holnapot!