A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bölcsi. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bölcsi. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. szeptember 1., csütörtök

Barát

MA én mentem Patrikért bölcsibe-mert úgy néz ki, a gondozó nénikkel apa fog találkozni, de heti 1szer én is szeretnék, a lényeg-nagyon megörült:"Te jöttél értem?"

AZt mondja, Ági,hogy elment Nórika óvódába, ma már nem találta Patrik a helyét. Ági után menne, beszélgetne, de Ő meg szoktatja az új jövevényt.
Kiderült,hogy Nóri volt az egyetlen a csoportban, akivel Patrik hosszan-párbeszédekben- eltudott beszélgetni. Egész nap folyamatosan együtt voltak és csevegtek.

Most értettem csak meg, milyen szörnyű lehet egy kiskölyöknek, ha nem érteik a saját kis nyelvét.
VAgy amikor éppen az a baj, hogy már túlságosan is beszélne, de nincs kispajtás, akihez.

állítólag lelkiproblémát okozhat neki, hogy elment a barát. remélem,hamar feltatlálja magát, új társat talál, vagy megy olyan kicsi az elkövetkezendő hetekben, aki Patrik szintjén beszél.

2011. augusztus 12., péntek

2.hét 5.nap

5.52kor ébredt Patrik:"mikor megyünk a bölcsikébe?apa visz?" és már indult volna.
én meg meg voltam ijedve, hogy milyen fáradt és nyűgös lesz délelőtt.

felöltöztünk, hátizsák, maci, párna és indulás a buszhoz hármasban. Mindkettőnk kezét fogta.idilli volt:)
a bölcsihez közeledve megint szaladt, egyenesen a kapuig.
Váltócipő csere, kézmosás, apának megmutattunk minden szükségeset. 2 cuppanós puszi apának, és mi ketten bementünka csoportszobába. a térdemre ült. aztán elment 2 plüss állatért, visszaült."mikor megyünk haza?"
na, akkor most köszönjön el anyuka-mondta a gondozó néni.(eredetileg 15percet maradtam volna).
megpusziltam, átvette ági és Patrik rázendített:"anyaaa, anyaaa..."
és hátra se néztem, ki a kapun, és ott álltam a kerítésen kívül és hallottam a segélykiáltásait. és akiben a legjobban megbízik OTT hagyta. és lassan hazaindultam Milánhoz.
nehéz napom volt, de próbáltam 100%osan Milánra figyelni. nagyot bicikliztünk, játszóztunk, kreatívkodtunk.
fél2re mentem vissza.

a másik gondozó néni jött, hogy Patrik most ébredt, de nem hozza még ki, csendben nézelődik, addig elmondja, hogy Ági mit üzen(A4es lapra leírva minden)
kb 10percet sírt erőteljesen
odaült az asztalhoz, de nem reggelizett.Inkább lefeküdt a matracára, nem aludt el.
odamentek hozzá a többiek és Ági a reggeliztetés után, énekeltek, meséltek, beszélgetett, jó kedvű lett.9kor már az udvarra szaladt ki a többiekkel.
napközben már nem sírt.
ügyesen ebédelt-2tányér sóska, rántott hal, fél banán, egyedül ment aludni-nem feküdt mellé Ági, pár perc alatt elaludt.

Egy picit megnyugodtam ezeket hallva.
Visszament Mónika miután elmondott mindent, újra jön:"Patrik visszaaludt.megnézem?"
Édesen aludt .
leültem olvasni.
végül 2 óra után nyílt az ajtó:Patrik kezében a párnájával és Pepítóval sétált ki.

nagyon sokat tanultam a 2 hét alatt: de főként türelmet és a gyermeki szépséget!Hogy még annál is szebb, mint amit naponta látok és megélek. hogy akarjak még többet belőle!mert Anyának lenni még a küzdelmes pillanatokban is nagyon nagyon szép!
és ilyen szerencsés az aki a nap 24 órájában ezt megélheti , aki kisgyermekek között lehet!

Patrik nagyon ügyesen vette az akadályokat. Szívesen emlegeti a bölcsit, szívesen beszél róla, és örömmel megy!
nagyon nagy segítség, hogy ennyire kedves és szeretettel teli gondozó nénijeink vannak. Anukák helyett anyukák!én álmomban se gondoltam volna, hogy egy bölcsödében ilyen odaadással gondozzák a gyermekeket.
nem csak Patrikot segítették át ezen a nehéz 2 héten, hanem engem is. Nélkülük közel sem lennénk ennyire jól;)

2011. augusztus 11., csütörtök

2.hét 4.nap

a szokásos időben mentünk, 5perc alatt öltöztünk fel, az udvaron mosott arcot és pisilt-tábori körülmények között, de Lilli és milán még aludtak.
Patrik nyugodtan reggelizett-én félre ültem, aztán elköszöntem. Nem sírt, játszott tovább.
fél1re kellett visszamennem.

A gondozó néni kint kávézott, kérdeztem már alszik?12óra 1 perckor aludt el, sírás nélkül. Viszont nem ebédelt, annyira fáradt volt.pedig leves is volt és palacsinta is. odaült az asztalhoz, de aztán meggondolta magát, és inkább lefeküdt a matracra. és el is aludt.
2kor lábacskáin mosolyogva szaladt hozzám nyomában a másik gondoz ó nénivel.

MA napközben egyszer sírdogált, de nem volt hosszú, sokat van Ágival, Ági mellett.
AZt mondja Ági, hogy nagyon jó kedvű kis gyerek, és oilyan gyorsan vág az esze!

Valóban egy csodagyerek!Igaza volt a doktornőnek, amikor Patrik születésekor- látva a köldökzsinóron a csomót- ezt mondta.

De a gondozó nénink is csodálatos! Jobbat nem is álmodhatnánk!

2011. augusztus 10., szerda

2.hét 3 nap

háromnegyed8ra mentünk, a hogy szoktunk.
Milán éppen akkor ébredt, amikor indultunk. Patrik mondta Milánnak, hogy "bölcsikébe megyek, de majd jövök haza, jó, Milán?"
Gyalogosan, az utca végéig sétálva, onnan a hátamon(már 2.nap), a bölcsike kerítése előtt lekéredzkedik, hogy "futhatok?"
Szóval jó kedvűen, vidáman és lelkesen indult a napunk. Játék, reggeli, játék. Teljesen a háttérben voltam 9ig. AKkor elköszöntem és kijöttem. 11.30ra mentem vissza.
(közben hazajöttem, Lilli jött nyaralni, elmentünk buszozni, könyvet venni Nagyival, Ők maradtak Kossuth terezni, játszózni a Tisza-parton, én hazajöttem. Jobb ha nem vagyok egyedül.)
11.30kor kijött a gondozó nénink, hogy semmi baj nem volt, nem volt sírás, egyszer keresett, de mondták,hogy dolgozni van."Dolgozni?jo."és ment tovább.
Úgy, de úgy megkönnyebbültem abban a pillanatban.űPár perc múlva újra Ági, hogy menjek gyorsan-jól rám ijesztett-, bevitt egy kis fülkébe, ami a csoport szobában van, én látom Őket az üvegfal mögül, de Ők nem látnak engem. Nagyon hálás voltam érte!
Láttam, ahogy Patrik boldogan játszik, beszélget, aztán segít teríteni, terítőt iagzít, szalvétát pakol. Örömmel eszik. Egy kanál, két kanál-brokkoli főzelék reszelt sajttal-, három kanál, ajtó felé tekint, és görbül a szája, és újabb kanál, de már nagyon küzd és....sír. "Mikor jön anya?mikor jön anya?mikor jön anya?...."
Ági cumit adott neki, elvitte a matracig, szépen lefektette, Patrikom lefeküdt, nem ellenkezett, csak kérdezett, és sírt, sírt.
és nekem is potyogtam a könnyeim az ablak túl oldalán. rettenetes volt látni, mintha elvették volna tőlem, amikor csak egy simogatás, és máris megnyukszik, és újra az a mosolygós nyugodt édes kicsi Patrikom.
És csak állok ott és nézem, és hallom a küzdelmét.
Ági közben végig ott feküdt mellette, énekelt neki, simogatta.
Végül 10perc után elaludt.

Kegyetlen volt végig élni azt a tizenpár percet, anya kínzásnak is beillett, de akkora szerencsénk van a gondozó néninkkel:nem csak Patrikot szereti és szeretettel gondozza, és Patrik elfogadja, hanem az én lelkemre is jó hatással van.

AZt mondta szuper kis krapek Patrik! Nagyon ügyesen veszi az akadályokat!Értelmes, szófogadó, szabálykövető kiskölyök.

1 óra múlva ébredt, NEM SÍRVA!!!!Cumival, a gondozó néni karján jött kis az átadóba, kikapta cumiját, mosolygott rám, és szorította nyakam, szorította.
Imádom!

Csak ölelem és puszilgatom, és próbálom tartalékolni a babaillatát.


2011. augusztus 8., hétfő

2.hét első napja a bölcsiben

kedvvel és hátizsákkal mentünk. Benne a párna, nyuszi és a cumi.
10-11ig köszöntem el, mintha postára mennék.
Aztán ott voltam, ahol Patrik, de mégsem Vele. Ebédnél is bent ültem, de nem közel hozzá. csak láttam, ahogy 3adjára is szedi a gondozó néni a zöldbabfőzeléket, és rakja a 3. adag töltött tojást...odaszóltam, hogy szerintem, elég lesz-mert az gondoltuk majd jót is tesz a bölcsis kaja Patrik kilóinak;)-mert lassan kidurran a gyerek...de az volt a válasz, ha jól esik, had egye.
és erre még leküldött 2 fél banánt.

ebéd után lefeküdt aludni, odakucorodtam mellé, fél óra alatt aludt el. 2kor sírva hozta kis gondozó néni. Azonnal indultunk haza.

Itthon mesélt Milánnak, játszottak, örültek egymásnak.

2011. augusztus 5., péntek

5.nap

úgy elszaladt a hét!mintha csak tegnap mentünk volna először....
ma9re mentünk, 1-2 perc szemlélődés után Patrik azonnal oldódott. Motorra pattant, homokozott, csúszdázott.
Megbeszéltük,hogy elmegyek majd abba a boltba, ahol az ovis cipőt vettük.
10órakor elköszöntem tőle és 1 órára beültem a folyosóra.
semmi baj nem volt:)

Ma már a gondozó nénivel ebédelt. Spenót volt, krumpli, meg még valami. utána egy fél bancsi. nem evett sokat, mert közben nézelődött, hogy ki mit hoz, ki sír, ki ágyaz stb...viszont a szembeszomszéd banánját is benyomta.

Ebéd után lefeküdt a matracára, megkapta cumiját, kenguruját, odaültem mellé, minden pillanatban azt hittem már el is alszik, annyira álmos volt, de győzött a kíváncsiság:minden hangra megmozdult, minden csavart, szeglette, lyukat végig simogatott, ami mellette van(a sarokban lesz a matraca-mindig ugyanazon a széken esznek, ugyanazon ahelyen alszanak, ugyanabban sorrendben kapják az ételt, jönnek be az udvarról stb)
szóval nem aludt el,fél1kor jöttünk haza.

este mesélt, még a társak neveit is sorolja.

Niki volt Nálunk délután, ezer éve nem láttuk. ha Milán egy 5éves szintjén viselkedett volna, boldog lennék:(

melegszik az idő, pár napra nyarat érzünk a nyárban.

2011. augusztus 4., csütörtök

3.és 4. nap



szerdán 9től 11ig voltunk ismét az udvaron és ismét jót játszott.
Beállt a többiekhez is énekelni, házikóban ücsörögtek, csúszdáztak.

ANnak ellenére, hogy már Mollika itt volt, amikor bölcsibe indultunk, lelkesen szaladva indult.

Csütörtökön 10re mentünk és ebédelni is maradtunk.
Egy fél órára eltűntem(addig a dadus néni szórakoztatott bent), Patriknak szóltam, hogy bemegyek pisilni. Állítólag nem is keresett.

önállóan végzi ügyes-bajos dolgait. Kivártuk a cipő váltást is.
Szépen és sokat evett. nagyon megdícsérte(nagyon ügyesen evett, de hát ezt gondoltuk is, hogy legalább ezzel nem lesz gond:))
Vittük a kispárnát is, hogy ott alszik-Patrik akarta-, de a gondozó néni megmutatta holnap hol alszik és melyik az ágyneműje, de nem engedte ott aludni.pedig szerintem hamar elaludt volna, hazafelé a hátamon cumi nélkül azonnal elaludt:)
És volt mesélni valója bőven!

és mostmár látom, hogy jobb helyen nem is lehetne Patrikunk! az a a nyugalom és türelem ami itt körülveszi a gyerekeket!Hihetetlen!
nagyon jó érzés!nekünk!
Posted by Picasa

2011. augusztus 2., kedd

2.nap a bölcsikében

Már reggel várta Patrik, hogy induljunk. Ismét örömmel kereste ajátékot, készítette be a zsákjába, lelkesen újságolta Milánnak,hogy indulunk a bölcsikébe!

5 percnyi csendes szemlélődés után motorra pattant, és rótta a köröket, 1 óra múlva már ott is elidőzött ahol a többiek ücsörögtek a szőnyegen, kukac alagút tetején ült, míg a többiek énekelgettek a gondozónénivel.

Negyed12ig maradtunk(10től)

Fél1re család látogatásra jött a 2 gondozó néni. Milán szépen válaszolgatott a kérdéseikre. Patrik pár perc után aludni tért.

4után agyhártyagyulladás elleni védőoltásra vittük őket. Már várták!nem volt semmi nem akarom. amikor a doktornő elkezdte kibontani a dobozokat, akkor zendítettek rá.

AZtán játszóztunk az Ispán krt-i fantasztikus játszótéren-hogy mi ezt eddig nem tudtuk!!!!

aztán buszoztunk a 17Yssel, a kisparkig jöttünk, ott egy kisfiúhoz beálltak focizni.8ra értünk haza.
1 perce se kellett, ahogy letették a fejüket, aludtak:)