A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szülinap. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szülinap. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. április 29., vasárnap

Milcsi zsúr

Szombaton délután tartottuk a 6 éves szülinapi zsúrt.
Már annyira várta  a kis barátait.
együtt készülődtünk, díszítettük az udvart.
Nagyot szaladgáltak, labdáztak és elfáradtak. csak nem ettek!
Mi anyukák ültünk és egy jót beszélgettünk végre.

Képek

2011. április 30., szombat

Milán 5 éves lett!


Isten éltessen Drága KisFiunk!

Olyan KIcsi, és közben olyan NAgy!És már 5 éves!
Annyira most volt az az április 30-a reggele, amikor ott feküdt mellettem bebugyelálva a kórházi ágyon, átöleltem, puszilgattam és csak gyönyörködtem benne, próbáltam magamba szívni az illatát.
mintha tegnap lett volna.

és most ahogy nézem, amikor elmélyülten munkálkodik valamin, éppen rajzol, társasozik, már olyan nagy, de ha odaszalad, hogy megölel, az ölembe kucorodik vagy este megsimizem, mielőtt felmegyek, olyan kicsi még....És mégis a fél világunk. Életünk Csodája. Kettő közül az egyik:D

Kedden voltunk a gyerekorvosnál és a védőnőnél strátuszvizsgálaton:20.8kg, 112cm, látása, hallása rendben. 31es cipőket hord.

olykor szófogadó, olykor szófogadatlan. Inkább nem hallja meg amit mondok neki, mint igen.
Néha morgós, néha durcás, néha az ovis "szlenget" használja nagy bánatunkra.
Szeret oviba járni, szeret legózni, kreatívkodni, rajzolni, színezni, vagdosni. Imádja az állatokat. Imád biciklizni, futni. A számok jobban érdeklik(kivonás, összeadás), mint a betűk.(minden betűt ismer, elbetűz, de nem olvas)
AZ evés az utolsó helyen áll nála, minden más előbbre való, így akkor eszik, ha etetjük(vagy oviban van) vagy ha édesség van;)
Az R-el és az S-sel hadilábon állunk, néha megy, néha nem.
Ritkán öltözik egyedül, pedig menne neki.
A tesóját imádja!gyömöszölni is!de ez kölcsönös:)



nagyon készültünk erre a nagy napra! Milcsi nagyon várta már.

záporokat, zivatarokat ígértek, de 3.éve minden zsúrra kiszemelt napunk így telt:kipakolunk, bepakolunk, .....
hát most nem kellett újra kipakolni. Szakadt az eső 4 órakor, így bentragadtunk. De hála Istennek jól kihasználtuk a helyet, mindenki talált magának játékot, helyet...
3 hercegkisasszonyunk és 6 kis hercegünk volt. Koronákkal, tündérpálcákkal.



Mivel Milcsi várat szeretett volna, így VÁR tárgykörben gondolkodtunk, így eköré építettük fel a zsúrt is.
a meghívót, meglepiket, ajándékokat, tortát.(28tojásból készült, és alig ettek belőle)
Ez a fa vár volt a Mi ajándékunk és egy nagy fehér mackó(mint a Patrik pepítója, ezt kérte Milcsi még hónapokkal ezelőtt)


Zsúrról a fotók ITT.
Köszönjük a köszöntéseket, jó kívánságokat Milán nevében is!
Posted by Picasa

2010. május 9., vasárnap

Milán 4. szülinapi zsúrja


Úgy kezdtük, ahogy szoktuk. :))
Reggel esős napra ébredtünk. Sötét volt és szakadt az eső.
De Mi kitartóan énekeltük a gyerkőcökkel a süss fel napot, Apa fújta a felhőket...és délutánra kisütött a nap(a fűnyírás sajnos elmaradt)
Délelőtt még takarítottunk, pakoltunk, mert úgy gondoltuk az esős idő ellenére is megtartjuk a zsúrt bent a házban.
Aztán dél körül, amikor elállt az eső, körbe telefonáltunk, hogy gumicsizmás party lesz;))
Végül 4 órára még a fű is megszáradt.
először csak az unokatesók érkeztek, és neki is láttak az uzsinak.
később jöttek a kis barátok is. Sok-sok ajándékkal.(LEGo, társasjáték-világkörüli utazás útlevéllel, hangoskönyv, cirkuszi belépő, gyurma, csokik!)



AZ autó formájú tortának(csoki marcipánnal borítva, amit a lányok hoztak Milánnak) hatalmas sikere volt! NAgyon finom volt!SAjnos idén sem ült Milán a többiekkel az asztalhoz.

CSak Apa karján volt hajlandó végig nézni a tüzijátékot-Patrik aludt éppen ekkor.

AZt hiszem bátran állíthatom, hogy nagyon jól sikerült a délutánunk.


A gyerekek nagyon jól érezték magukat (kellően elfáradtak a sok futásban, biciklizésben, traktorozásban, ....vontatott mindenki mindenkit:))), annyira leizzadtak!) , Mi egy kicsit beszélgethettünk!

Képek itt.

2010. április 30., péntek

Nagy 4évesünk



Drága kis Milánunk!

Annyi, de annyi mindent köszönhetünk Neked! A kifejezhetőt és a kifejezhetetlent.
SZámunkra Te vagy a Csoda.

Köszönjük, hogy a Szüleid lehetünk.
Köszönünk TÉGED!

Nagyon sok vidám és boldog születésnapot kívánunk!

Nagyon szeretünk!
Mami és Apa
Posted by Picasa

2010. április 29., csütörtök

Első felvonás


Mamáék jöttek ma Milán szülinapot ünnepelni.
ezt a szuper traktort kapta. Mindkét fiú rettenetesen élvezte!!!

Patrik befészkelte magát az utánfutóba, és amíg Milán húzta, ki se szállt. CSak nevett-jó fél órán keresztül. HA kimászott evett vagy ivott egy kicsit, és újra visszaült.



SAját készítésű ricotta torta. Kiwi és ananász díszítéssel(Milán rakosgatta tegnap este). NAGyon finom lett(belül márványos)



Közben a postával Bogiék is egy nagy csomagot küldtek Dékány Milán részére. Legot kapott. AZonnal neki álltak Apával az autót összeállítani belőle.

(recept innen)csak módosítottuk:))
Posted by Picasa

2010. március 4., csütörtök

1 évesünk










Isten éltessen Drága Kis Patrik!

Ezer kis arca, ezerféle kacaja és huncut mosolya van.
9.90kg és 76 cm. 7 fogacskája van, kunkori kis haja.

Egyre többször vág neki a nagyvilágnak egyedül, 5-6 lépés után lehuppan.( Gyakran oldal irányba lépked). Előszeretettel mászik felfelé. Legyen az kanapé, asztal, galérialépcső(már a4.fokról szedtük le)
Mindent eszik és állandóan enne.
Sokszor kap éppen ebból, amit mi eszünk.
Még 1,5szer kap tejcsit(:)).
NAGyokat alszik délelőtt(9-délig), aztán 3 óra körül újra alszik 1 órácskát.
8 körül fürdik, egyedül alszik el, és az éjszakát végig alussza!(még számunkra is hihetetlen, de így van!)
NAgyon érdeklődő, szeret építeni, autót tolni, könyveket lapozgatni. KAnapé mögé bedobálni, ágy alá bedugni, elbújni.
SZereti a PA és a BE filmeket nézni. NAGyon. (napi 2szer, nyűgösebb időszakokban kapcsoljuk be, Patrikot megnyugtatja és még tanul is belőle)
SZavakat még nem mond, de már sok mindenre tudjuk mi az, amit használ. ;))

Posted by Picasa