2011. március 5., szombat

Csodabogár


MAMáékkel és Molliékkal ünnepeltünki ma.
2 emeletes("elemetes") csokitortával.





A Mi Drága Kicsifiunk komoly, ugyanakkor folyton mozgó 2 évessé cseperedett. Szépen mondatokban és választékosan beszél, mindent megért, és mindent elmond, megmagyaráz. Folyamatosan bővül a szókincse. Érdeklődik, és állandóan beszél, kérdez.Tele mi ez kérdésekkel;). Gyönyörűen mondja a mondókákat, énekel . Folyamatosan, lelkesen és hangosan. 8ig elszámol, 1-2 között különbséget tesz, elmondja hány éves.

Jó étvágyú, ügyesen eszik egyedül, használja a kanalat (és mindkét kezét). Szinte minden evő- a főtt ételek tekintetében.

AZ alvás igényét egyértelműen jelzi. SZól, hogy "menjünk aludni", délután kb 2 órát alszik, este a 8as fürdés és mese/ének után általában fél7ig alszik. Cumival.:(( Plusz a pótcumi és valami plüs állat(Pepító vagy Malakka)

Hatalmas a mozgás igénye, imád szaladgálni. Viszont az utcán ügyesen kezünket fogva sétál, de szívesen utazik és alszik a hátamon is.

(A státusz vizsgálat után számokat is közlünk:)


Fantasztikus kiskölyöknek tartjuk második bébinket! Egy csodabogár! Ahogy két évesen jár a szája, és úgy beszél, mint egy( ici pici )felnőtt. Tele szeretettel és értelemmel, tengernyi mosollyal tölti meg napjainkat!

Köszönjük, hogy vagy nekünk!






Posted by Picasa

2011. március 4., péntek

Kettő


Egész nap a "bódog, bódog, bódog születésnapot, kívánjuk, hogy legyen még sokilyen szép napod!" harsogja.

Reggel megkapta Nagyi ajándékát.

Este Mi köszöntöttük.

Ezt a hőlégbalont csinálgattuk esténként Milcsivel, és egy Gazdag Erzsi :Mesebolt c. verses könyvecskét kapott a kis kétéves szavalósunk:)
Imádjuk!
Köszönjük, hogy ennyire csodálatos 2.gyermeket adott nekünk a Jó Isten!
Posted by Picasa

2011. március 3., csütörtök

Milánnal Pestre kirándultunk.
Patrik Nagyival kettesben töltötte a napot.
Mindketten jó gyerekek voltak ma!

Milcsi úgy bújt ágyba, hogy:"nagyon jól éreztem ma magam. legjobban a játékbolt és a játszóház tetszett!":)
IKEAban játszott egy kisfiúval-sokan nem voltak:).Villamosoztunk, metroztunk.
hazafelé elaludt a buszon.

2011. március 2., szerda

Segítség!Kamaszodik?!

vagy csak a kórház+ a hasmenés-hányás járvány vette el az energiámat és a türelmemet?
Szégyen, nem szégyen: elfogyott.
Milcsivel összezördültünk ebéd után. Durva volt!
rettenetesen kiakadtam.
ez nem akarat, ez nem hiszti.ez önkifejezés egy szörnyű formája.
Nem szólok hozzá.
Már bánja, próbálkozott kommunikálni velem....végül elaludt-a NAGY csendben.
Reméelm közben elgondolkozott!Mert rá fér.

mielőtt felébredt elmentem a városba, kicsit fejet szellőztetni, verses könyvet szerettem volna Patriknak(1 órát töltöttem a libriben)

Már csörgött a telefonom, hogy "Anya, hol vagy?gyere haza!"


AZt hiszem megijedtem, mi jön még?ez csak a kezdet, és még csak 5 éves lesz, hol van még a 14, 18....20?!

2011. március 1., kedd

Pótolnak:)

Korán kelők lettünk. Patrik....
Milcsi nyűgösen ébredt, ez sajnos rányomta a napunkra a bélyeget.:(
Olykor olykor nehezen kezelhető, elveszíti a fejét, arrogáns, durva .....aztán megbánja és bújik.
reméljük ez a nem szivetmelengető hangvétel hamar elmúlik.

SZóval pótolnak.
reggelire 2 kakaóscsiga, 10 kisebb pogi eltűnt-a mérleg Patrik felé billent:D.
DÉlelőtt Győri kekszet kértek, ebédre nem győztem a halászléből a halat a tányérjukra pakolni, Milcsi megevett egy nagy adag tésztát, Patrik csak módjával.

Uzsira pogit kértek;)Apa hozott egy jó nagy zacskóval, mire észbe kaptunk eltűnt és még vacsiztak is.
Gyakorlatilag egész nap ettek.

csak Patrik aludt el.

inhalálnak

pótoltuk a múlt héten elmaradt álarcosbálat(az oviban lett volna pénteken, de Milcsi lemardat róla)

Beszéltem ma az óvó néninkkel. 10-10en vannak a csoportokban. Vírusos tüdőgyulladásról és hasmenésről számolnak be aszülők.
Úgy döntöttünk maradunk, lehet, még aköv hét elején is.

Itt vannak az origamis alkotásaink.




Milcsi kitalálja, megnézzük a neten és már csináljuk is;)
van pingvinünk, macink, zsiráfunk, bálnánk, fókánk, delfinünk, békánk, kígyónk, krokodilunk és hajónk,...
nem győzöm.

Posted by Picasa

2011. február 28., hétfő

Erősödnek:)




Délelőtt sétáltunk is.
Patrik még mindig a hátamon.
köszönjük a sok sok aggódó és gyógypuszis emilt.Sokat segítettek!
Posted by Picasa

2011. február 27., vasárnap

Hangosabb a ház

Talán javulunk. Kicsit hangosabbak és jó kedvűbbek a lurkók.

Patrik 6kor sírva ébredt és folyamatosan ezt hajtotta:"anyaaaa, mézespucit kéek, anyaaa, mézes pucit...!"-sírva.
Átvittem Nagyihoz, hogy Milán aludhasson(végül fél9ig aludt). Bebét nézett, feküdt az ölemben. Gyuri jött hajnalok hajnalán,nem tetszett neki Patrik-nem is csoda!
kérdezgettük mit enne, végül 8 előtt pár perccel kitalálta, hogy pogácsát.
akkor azért kezdett el sírni, hogy pogácsát kér.
Hátamon vittem a boltba, hogy minél előbb ehessen. Míg vásároltam elnyammogott 2 pogit.
Mire hazaértünk jobb kedve volt, Milcsi is utánunk ébredt, együtt ültek asztalhoz, és jókedvűen falatozták a pogikat.

AZonnal nekiláttam krumplispogácsát készíteni, ha már legalább ezt eszik, legyen házi.

Délelőtt origami bábokat készítettünk:zsiráf, maci, krokodik, pingvin. Kis játék után , még ebéd előtt kimentek APával az udvarra.SZaladgáltak a hóban.

Patrik már nem ebédelt, gyorsan elaludt(3 órát).
Milán nem aludt, társasoztunk, mesét nézett.

Este fogyott a pogi, báboztak a galéria lépcső alatt.

Jól telt-hasmenés és láz nélkül- a nap!:D
Délután mindaketten aludtak.
persze nem egyszerre.
Milán délutánra újra belázasodott, de most a hűtőfürdő elégnek bizonyult. 2 reszelt almát evett egész nap egy kis keksszel. És 5kanál gyógyítő husi levest 5 karika répával.

Patrik SEMMIT!Neki folyamatosan és szüntelenül a hasa megy.
"főveszel"?
ha nem a bilin ül, akkor a kezemben van.
2 adag Smectát sikerült beleimádkozni és 2 mérőkanál Pro-kidet kapott.remélem holnapra segít, mert ez az állapot tarthatatlan. (nem is akarom részletezni, merüljön minél hamarabb feledésbe)

Este már csak hőemelkedéssel tettük le Milánt.

Éjszaka Patrik szinte óránként sírt fel.
Milcsi 3-4ig a WC-n ült....

várjuk a víírusmentes napokat és a tavaszt.
de sajnos újabb 10napos hideget jósolnak.

2011. február 26., szombat

Az éjszakánk nyugodtan telt. Milcsit óránként néztük, hajnalra lement aláza.
7kor ébredtek. Hőemelkedése van"csak".
Egyik itt fekszik, másik ott. Egy picit ugrabugráltak az angol dalocskákra, de Milán a 2. körnél visszafeküdt, elfáradt.
NAGyon legyengült.
Csak isznak.
VÉgül Patrikba sikerült belediktálnom 1 tasak Smectát. Várom a csodát, mert lassan feladja a mosógép is. Neki még mindig megy a hasa.

APa focicni ment egész napra.

2011. február 25., péntek

Kis betegek


A délelőtt így telt.
Milán feküdt, Patrik mesélt:"egy kakaska, két kakaska, vége a mesének."
DÉlután mindketten elaludtak.

Mindkettőnek szinte folyamatosan a hasa megy.
Milán beveszi a Smectát, Patrik nem hajlandó.
Főtt krumplit, répát és kubut kapnak-doktornő javasolta-/kapnának, ha ennének.
Hála Istennek viszont isznak szépen.

Milcsinek délutánra 39.3at mértünk, Nurofent kapott.
Este mindkettő csak feküdt: Mese olvasás, origami(most ez a nagy kedvenc), mese nézés(A dzsungel könyve-ez a másik kedvenc Patriknál is).
Néhány falat kiflit ettek vacsira.
Fürdés után egy adag nurofent kapott Milán, negyed9re kereken 40fokos láza volt. NA, itt ijedtünk meg! nem hogy lefelé, de felfelé indult.
Hűtőfürdőztünk(olyan bátran tűrte), borogattuk, végül 9re 38ra lement, és el is aludt. Patrik még a kanpén, Milánt várva.
Mindakettő nagyon gyenge, kis bágyadtak voltak egész nap.

Köszönjük a gyógypuszikat és a jó kívánságokat, nagyon iparkodunk!
Posted by Picasa

csöbörből vödörbe

vagy már nem is tudom....
Patrik hajnal1kor cumit keresett. Lementem, segítettem neki.Közben Milánt megnéztem, be van takarva. És ébren volt, vagy éberen aludt. Csodálkoztam.
2kor szólt, hogy hányt...
hajnal 5ig 2szer húztunk ágyat, közben a hasa is ment(olyan hangosan morog a pocakja, láza nincs), Apával átköltözött Nagyihoz,hogy közelebb legyen a fürdőszoba.
Közben Patrik is felébredt, Őt altattam vissza....Milcsi sem tudott aludni, nyugtalan. Újra hányt. Dedalonetta kúpot kapott 5kor.
semmit sem aludtunk.
Havazik. Apa a hólapátolással folytatja.

2011. február 24., csütörtök

éjszaka még lázas volt Patrik, de úgy döntöttünk, gyakrabban "ránézünk", kúpot nem kap többet.
Végül reggelre lement a láza-fél8ig aludtunk.
Délelőtti sétát a hátamon tette meg, enni nem evett, így a hasa sem ment.
3 és fél órát aludt, éhesen ébredt, evett, hasament.
Láza már nincs, bújós.

2011. február 23., szerda

Láz

AZ éjszaka darabos volt. Éjfél körül még a hasament, aztán hajnalban ébreszett újra. de üres volt a pelus.Felhoztuk a galériára, visszaaludt egy kis nyűgi után.
Fél8kor ébredtünk-Milánt Apa vitte me oviba, később kellett mennie dolgozni.

Délelőtt patikába, postára mentünk, de kb.20 lépést tett meg a lábacskáin, a többit a kezemben-persze ma ahordozó itthon maradt.

11kor elaludt, 3kor ébredt-közben volt fent, de visszaaludt-lázasan. Hónaaljban mértem neki 39fokot.
Hűtőfürdő, kúp, este megint 39.
AZ estét a karomban töltötte.
MA nem evett, inni is csak módjával. Viszont a hasa így nem is ment már délután óta.A fenekét fájlalja.

2011. február 22., kedd

Hasmenés

Mennyire örültünk este, amikor Patriknak 2-3 percenként ment a hasa...mint a víz. Este 6 óra tájban kezdte, még este 10kor a bilin ült, vagy inkább ülve aludt.
remélem ezt még a kórházból hoztuk.

Közben sikerült felíratni a pulmonológián az inhalálót-Gyuri segített- és meg is vásárolni.
Már este mindkét fiú inhalált a sóoldattal.

PATrik ma néhányszor köhögött csak. SZinte teljesen jól van-a hasmenést leszámítva.:(

Milán R-je

Esténként tornáztatja nyelvét:), és ha odafigyelünk-vagyis amikor gyakorolja tudatosan-gyönyörűen megy az R kimondása a szavakban.
AZ esély meg van rá, már csak gyakorolni kell:D
Egyre ügyesebb lesz!

2011. február 21., hétfő

Pozitív energia-Hol vagy?

Ma Milcsit nem vittük oviba. Ezentúl hétfőm marad itthon.

Délelőtt nagy kört mentünk-buszoztunk-piacoltunk. Imádok Velük menni. Olyan ügyesen közlekednek.

11re a házigyerekorvoshoz mentem.

persze Ő nem ír inhalálót, így újra kórházban a főorvost kell keresnem. AZt az embert, aki javasolta. De akkor miért nem írta fel?!?(hogya maszek rendelésen keressük...jó, nem?)

Hazafelé jöttem az orvostól autóval, közben egy barom belémjött. az autónak szinte semmi baja( a hátsó kerék felett van horzsolás), de nagyon megijedtem. simán jöttem itt a Levente úton(InterSpar mellett), előttünk lévő utcából kanyarodott ki egy öregfaszi, nem látott, félre rántottam a kormányt, nagy csattanás. (de az Ő Suzukija csattant)

rendőrt hívtam. kitalálta, hogy 70nel jöttem, aztán azt mondta a rendőrnek, hogy autók álltak az út mellett, ezért nem látott.

AZtán mondta neki a rendőr, hogy most ellentmondásban van önmagával, jól gondolja meg, mit mond!

Ahogy beszélt velem, mielőtt a rendőr jött... Legjobb védekezés a támadás. De sikerült a sarkamra állni, szerintem először álltam ki így magamért.

másfél óráig tartott az egész, a gyerekek az ablakból néztek....

iszonyat!mi jön még?!

Várom a pozitív gondolatokat.

De ez a sok betegség és sorra a tragédiák, amit hallunk itt Szolnokon! ANnyira elgondolkodtat, jönnek újra a kérdések, félelmek, aggódásunk egyre csak nő és nő.

és ezekután CSAK hálát tudok adni a jó Istennek, hogy ennyivel megúsztuk a kórházi bentartózkodást, a betegséget. Hogy elkerült bennünket a nagyobb baj!és kerüljön is, messzire!

és meg is találtam apozitív gondolatokat, ezekután csak erre fogok gondolni!

AMi kimaradt

Obs. Bronchitist írt a háziorvos, ezzel küldött mellkasrtg-re. csütörtökön du.3kor.
De Ő kórházi beutalót adott a kezembe-lehet hogy az asszisztens írt más kódot, nem tudom, majd ma okosabb leszek.(elnézést kért a dokink, sokra megyek vele, de nem magyarázta meg miért bánt el az egész Családdal ennyire csúnyán!)
Mellkas rtg-t végül pénteken délelőtt csináltak. AMinek eredményét orvos, se nővér se közölte, már estig agyonizgultam magam, csak megkérdeztem a nővért, nem tudtam volna nyugodni éjjel sem. "Ő nem adhat információt csak orvos" "ORVOS?akkor miért nem adott?"De utána bejött, hogy negatív lett, minden rendben.

Akkor volt 39.7 a láza, amikor az ambulancián mérték, vénásan kapott lázcsillapítót, többször láza nem volt.

HA vizitkor a nővérek azt mondanák a vizitelős orvosnak, ami valós...talán jobb lenne mindenkinek. A betegnek mindenképp(pl. az én gyerekem nem volt náthás, terhelésre köhögött, míg bent voltunk nem fulladt...ehhez képest szöges ellentéteket hallottam)

Úgy engedtek el, hogy "hazamehet"
ha nem kérdezek, semmit sem tudok meg, hogy ez mi volt, asztmás-e, kell-e otthon inhaláló készülék, mi ajavasolt terápia, megelőzhető-e stb.....
tudom, hogy ezer beteg, ezer gond és ezer dolguk van, de nekem Ő a legdrágább és legfontosabb!Tudnom kell Róla mindent!

2011. február 20., vasárnap

Haza menni

NAgyon le fogom rövidíteni, mert nem akarom újra átélni.
Szerda éjjel Patrik lázas volt, és csúnyán köhögött. Csütörtökön reggel nem tetszett a levegővétele:ropogott a tüdeje-adtam neki egy Rectodelt kúpot. ALig vártam, hogy elvihessem a háziorvoshoz a du.-i rendelési idejére.
Már 3 előtt ott voltunk, meghallgatta Patrikot, KAptunk hétfőig egy babyhealer készüléket, írt ki Ventoilnt, és azt mondta, el küld a kórházba mellkasrtg-re megnyugtatásképp.

Elmentünk MIlánért az oviba, onna a patikába, kiváltottam a puff-hoz a Ventolint, kitettük Milcsit és robogtunk a kórház felé.
A váróban Patrik ellaudt a mellkasomon, az asszisztensnek odaadtam a papírt, közben elmondtam, hogy a háziorvosnál jártunk, mellkasrtg-re küldött.
"ANyuka, maguk felvételre jöttek."
"??????????????????"
NA, innen csak a könnyek dőltek belőlem.
Vizsgálták, lázat mértek, ..."maradok és széken alszom, vagy hagyom egyedül?"
"maradoooooooooooooooook!"
Innenstől kezdve csak sírtam és telefonáltam, hogy Mi kell, mit pakoljanak össze, hogy Gyuri menjen át Milánhoz, hátha meg tudja nyugtatni, mert Milán..............nagyon sírt utánunk."

közben Patrikot kínozták Ő a kezelőben én a kezelő ajtó előtt ordítottam. 10perc alatt tették be a branült. 3. helyen, 2helyen durrant véna...kijött a doktornő:"ez agyerek 3 emberes"
Kikötötték a karját, 13órán keresztül folyt az infúzió(fizsóoldat) 2 órán keresztül sírt, hogy haza menni, hazamenni...."nyugtassa meg anyuka!"
megnyugtattam, bejött valaki fehérruhás, újra kezdte...(nem csodáltam, megértettem, Vele sírta)
ez a kép 1. este készült. a Milliomodik Bóbita dalocska után.



Végül nagyágyat kapott, odabújtam mellé, amennyire tudtam, elaludt.
AZ éjszakát végig aludta, hánykódott. Én folyton a csövet néztem, hogy ne feküdjön rá, nehogy megtörjön, vagy belegabalyodjon, hogy csepeg-e(egyszer nem csepegett, rohantama nővérhez).
Egy hunyásnyit sem aludtam.

Pénteken délután egy kislányt kaptunk, míg Patrik aludt(Mollit láttam benne)
Tüdőgyulladással volt bent. először azt hittem maga lesz. 2és fél éves, Virág(mint az ANna és Petiben:D)
AMikor Patrik felébredt, odaült az ágya mellé a Bőbitás könyvvel és énekelt neki...könnyeimmel küszködtem.


HAMar összebarátköztak, közben Virág anyukája is beköltözött.



A két kis örökmozgó állandóan a folyosón rótta volna köröket.
NAGyon nehéz volt Őket abban az ingerszegény-borzasztó kicsi kórházi szobában megtartani

Bizakodtam minden nap, hogy talán hazaengednek...nem indokolt abenttartózkodásunk, gyógyszert otthon is betudom adni, inhalálni otthon is lehet....a kórház nem egy gyógyító környezet.
Sajnos az orvosok nem így látják, hiába magyaráztam.
Végül vasárnapra gyógyulttá nyilvánítottáka kisbetegünket!
Itthon vagyunk!!!!!!!!!!!Végre!

Rengeteg, rengeteg dolgot tudnék mesélni és írni, de rémesebbnél rémesebbek lennének...a szoba, a kis betegek, a nővérek, a kaja....inkább meghagyom magamnak.

Milán azt mondta apának
- Patrikot nagyon szeretem, de anyát szeretem a legjobban.
-És Apát?
-Apát...negyednyire.
-és ha apa lenne PAtrikkal akórházban?
-akkor apát szeretném a legjobban!

.


Posted by Picasa

SZülinapom


Ezt a tortát APA sütötte ma reggel!
Mandulás túrótorta!
"AZ ilyen férj aranyat ér!"





Délután Gyuriék jöttek a csajszikkal. Volt ám ricsaj!
Posted by Picasa

Óvodai farsang







Sajnos lemaradtam a gyerekem 2. farsangjáról, amin csak el tudtam képzelni, hogy felszabadultan énekel, táncol, és körtáncot jár a pajtásaival(az elsőről hazajöttünk, mert el sem mozdult mellőlünk).
Ő nagyon jól szórakozott, szatyornyi zsákbamacskával és tele élménnyel tért haza. Patrik aludt, én sírtam.

Posted by Picasa

Itthon vagyunk

Mindannyian. Jól vagyunk!
majd blogolok!
Köszönöm APának a szülinapi bejegyzést!Igazán meglepett Vele!

2011. február 15., kedd

Játékok


az idei heti táblánkat még nem is mutattuk.
A Túlélő képe vándorol....


este ugróiskoláztunk. egy nem volt elég.
Patrik is állandóan ugrabugrált volna, így Milánnak csináltam egy másikat.

Közben Patrik bukfencezik tovább. Többször sikerül már, mint nem.

Só-liszt gyurmázunk 3 napja. Állatokat. természetesen. Majd ki is lesznek szárítva, ha Milán "rábólint".
(egy állatos könyvben volt arecept:1 bögre só, 1 bögre víz, 2 bögre liszt és a sütőben 120fokon 2-3 órát kell szárítani, aztán lehet festeni)

Nagyi az iskolából optikai készlettel jött haza. Egyik este távcsövet, mikroszkópot szereltünk.

A társasozásra nem tudjuk rávenni. NAgyon nagy bánatomra. egy időben olyan sokat játszottunk.
Most az autók se érdekli.
Csak az állatok, az állatos könyvek és az Anna és Petik és az ugra-bugra..............Brrrrrrrrr.


Posted by Picasa

2011. február 13., vasárnap

Még hétvégéről


Patrikéknak angolon egy kis hernyóról mesélnek, aki átrágta magát egy cupcake-n.
Gondoltam keresek receptet és sütök a hétvégén cupcake-t, hogy megtudjuk mitől is lett a kishernyó olyan kövér.
Mivel a négercsókot szeretik, így a négercsók cupcake-re esett a választásom.
CSak úgy falták....

Közben farsangoztunk is egy kicsit.:)

AZ álarc szót kimondva megdermed az arca, odajön, "nem félek álarctól".
Közben a jelmezt felvette.
Posted by Picasa

2011. február 12., szombat

Csiribiri

Korán keltünk. Pontosan 5.30kor.
Patrik szólított. AZtán dalra zendült. Természetesen Halász Juditot énekelt.

APa és Milán 8ra úszni mentek.

10re a könyvtárba , mert diafilm vetítésre invitálták a gyerekeket.
Délre értek haza, (Patrik 10től már aludt, fél1kor ébredt.) én addig fánkokat sütöttem(ilyen jól még nem sikerült. Kistányérnyi méretűek lettek, Milán 2 db-ot benyomott:D)

2 re Halász Judit koncertre mentünk.
Milcsi soha ennyit még nem öltözött, mint most. Már Apukája azt találta mondani neki, "nem vagy Te menyasszony!"
hosszúujjasra rövidet, de színben nekem nem tetszett, akkor ezt, akkor ezt...végül egy rövidujjasban jött el, de neki lett igaza, annyira meleg volt a színházteremben.

Marcikáékkal mentünk. 5.sorban ültünk, szuper jó helyen.
Patrik az ölemben csendes szemlélő volt-Ő itthon imádja a Csiribiri koncertfilmet, énekli Judit nénivel a dalokat, Patrik egyértelműen Halász Judit rajongó, ennek ellenére Ő most nem énekelt-, Milán-aki itthon úgy tűnik nem kedveli Judit néni dalait-hangosan énekelte szinte az összes dalt. NAGyon aktív volt!





Még én is nagyon élveztem és megkönnyeztem a gyerekkoromat és/vagy az anyaságomat. nem is tudom....
APa eljött elénk-pontosabban a városban volt, ha valamelyik gyerek nem bírná....


Este 7re színházba mentünk. Milcsi nem volt hajlandó elaludni, meg akart várni bennünket. 10re lett vége az előadásnak, háromnegyed10kor aludt el Nagyinál a kanapén(addig percenként kérdezte, hogy mennyi az idő? és Mikor jönnek már?brrrrrrrrrrr)
Posted by Picasa

2011. február 11., péntek

Fejlesztés


Most nagyon benne vagyok.

Patrikot bukfencelni tanítjuk.(AZ Anya, taníts engem! könyv alapján "haladunk")
tegnap egész este abukfenceket hányta.
Ha nem gurult oldalra, akkor kiabálta, hogy "sikerült!"

Milcsinek a beszédfejlődésén/fejlesztésén dolgozom.
Az R-jén.
nyelvtornásztató gyakorlatokat csinálgatunk(nem gondolom, hogy logopédushoz kellen már vinni-valaki szerint már azonnal)

(Ajánlom ezt az oldalt figyelmetekbe. Sok-sok részből lehet bogarászni, tanulni. Szerintem nagyon szép és komoly munka. Fejlesztéshez ötleteket, játékokat találtok itt.)
AZt tudjátok, hogy a DRAZSÉ szót kell gyakoroltatni?
ÉS ez megy is Milcsinek!Hurrá! Akkor nagy baj nem lehet;))

MA fél12kor, még ebéd előtt elhoztuk milánt. Itthon ebédelt, így Patrik alvását sem kavartuk meg.
Posted by Picasa