valakinek nagyon tetszhettünk:)
2010. február 10., szerda
saját készítésű sushim
Patrik ácsorog
Sajnos fényképet, se videot nem hagy magáról készíteni. AMint észreveszi a masinát, azonnal hozzám startol. Láthatatlan pedig nem lehetek, pedig annyira iparkodom!Nem lennék jó lesi fotós;))
A lényeg, egyik napról a másikra hosszan áll, támaszkodás nélkül. Még ha a szőnyeg közepén is van, felnyomja magát és megáll.
A montessori tornyát végig rakja, elsőre! Pár nap alatt is rengeteget fejlődött a finommozgása.
A toronnyal, 1 labdával, és a Noé bárkával egész nap eljátszunk. Felváltva cserélgeti ezt a hármat. néha néha beiktat egy "Milán ágyába mászás, onnan kanapéra mászás, függöny mögé bújás, na és onnan hogy jövök le?" kört.
Tegnap egész délelőtt utazott. Buszoztunk, várost, piacot jártunk. Ő jót aludt.
AZ éjszakáink hajnal5 körüli ébredősek, de legalább csendesek.
A lényeg, egyik napról a másikra hosszan áll, támaszkodás nélkül. Még ha a szőnyeg közepén is van, felnyomja magát és megáll.
A montessori tornyát végig rakja, elsőre! Pár nap alatt is rengeteget fejlődött a finommozgása.
A toronnyal, 1 labdával, és a Noé bárkával egész nap eljátszunk. Felváltva cserélgeti ezt a hármat. néha néha beiktat egy "Milán ágyába mászás, onnan kanapéra mászás, függöny mögé bújás, na és onnan hogy jövök le?" kört.
Tegnap egész délelőtt utazott. Buszoztunk, várost, piacot jártunk. Ő jót aludt.
AZ éjszakáink hajnal5 körüli ébredősek, de legalább csendesek.
2010. február 8., hétfő
Farsang és szülinapok
HA már nem jött össze aszombati farsangolás, hát csináltunk mi magunknak farsangot!
Feldíszítettük a szobát, csináltunk maszkot, zsákbamacskát.
Beöltöztek, énekeltek és táncoltak. Igazi farsangi mulatság volt!
(Patrik csak nézte őket, kicsit megszeppenve:)
Délben 2 tortánk volt. Egyik Lillié, aki 2 és fél éves lesz 14én. A másik a 31eseké;))
Hétvégi szánkózás
2010. február 6., szombat
Első farsang
Milán már annyira várta, napok óta. Tegnap este már folyamatosan farsangi dalokat énekelt, megmutatta, hogy fognak bevonulni.
Délelőtt segített sütni(sós sütire iratkoztunk fel), fekete kartonból méhecske szemeket csináltunk, énekelt, táncolt...Mikor megyünk a farsangra? Mikor megyünk?...
Ebéd után jöttek Lilliék. Már Lilli is nagyon be volt sózva. Ő is kapott jelmezt, nagyon készült rá. Fél3kor értünk a cserkészházhoz. Átöltöztettük a gyerekeket(na, ekkor kellett volna fotót készítenem! Lilli aranyos kis tigrisnek öltözött, Milcsi méhecskének.) Fogták Nagyi kezét, és elindultak lefelé, a "bálterembe". És ekkor mindakettő rázendített, hogy: HAZA AKAROK MENNI!
Lilli ANyukájával végül haza is indult.
Mi mardatunk, de Milán fenekét mintha aszékhez ragasztották volna. Nem ment felvonulni, se táncolni... csak azt hajtotta mikor megyünk haza?(közben Patrik abban a hangzavarban olyan jót aludt a hátamon)
Végül a kis méhecskénkkel feladtuk aküzdelmet-próbáltuk, hátha oldódna-, és 4 órakor hazaindultunk.
Hát, így telt az első óvodai farsangunk.
NAgyon csalódottan jöttünk haza, Milán részéről nem erre számítottunk. teljesen az ellenkezőjét vártuk.
2010. február 5., péntek
Elolvadós nap
MA az Oviból -Milán kérésére- Nagyi hozta haza Milánt. Éppen aludt Patrik, így én is lepihentem, hátha gyorsabban gyógyulok, gondoltam edzés előtt feltöltődöm, az arcomra tettem a megmelegített cseresznyemagos tasakot;)) Hát, el is aludtam. De jó volt!
Mikor hazajöttek, levetkőztettem, odaült mellém, és megsímogatta hajam.
JAj,-mondom- mindjárt elolvadok!
AZt mondja Milán: - HA elolvadsz, nekem nagyon fogsz hiányozni!
ÉS után azt is hozzá tette, ha Madridban leszel, nekem akkor is nagyon fogsz hiányozni.
CSak ezek az oviba rohanós reggelek lassulnának le egy kicsit. Kemények! De idővel-gondolom-majd megszokjuk.
ÉS este , a lefekvésnél, újabb szeretetbombát kaptunk! Hihetetlen mennyire csodálatos érzés, csak egyetlen egy szó, a kisfiunk szájából.
Nehezen aludt el, annyira várja a holnapi farsangi bált. (De Mi is. Bár apa hajnal5kor disznóvágásre megy Öcsödre:(( onnan iparkodik 3ra hazaérni)
Még az ágyban is az Itt a farsang áll a bál-t énekelte folyamatosan...
Mikor hazajöttek, levetkőztettem, odaült mellém, és megsímogatta hajam.
JAj,-mondom- mindjárt elolvadok!
AZt mondja Milán: - HA elolvadsz, nekem nagyon fogsz hiányozni!
ÉS után azt is hozzá tette, ha Madridban leszel, nekem akkor is nagyon fogsz hiányozni.
CSak ezek az oviba rohanós reggelek lassulnának le egy kicsit. Kemények! De idővel-gondolom-majd megszokjuk.
ÉS este , a lefekvésnél, újabb szeretetbombát kaptunk! Hihetetlen mennyire csodálatos érzés, csak egyetlen egy szó, a kisfiunk szájából.
Nehezen aludt el, annyira várja a holnapi farsangi bált. (De Mi is. Bár apa hajnal5kor disznóvágásre megy Öcsödre:(( onnan iparkodik 3ra hazaérni)
Még az ágyban is az Itt a farsang áll a bál-t énekelte folyamatosan...
Ezt megszívtuk!
SZoktam mondani. Mint például tegnap este.
Erre Milán:
-Mami, ilyet nem szabad mondani. Azt mondjuk inkább, hogy megjártuk.
CSak néztem és el szégyelltem magam.
..... Óvoda.
Erre Milán:
-Mami, ilyet nem szabad mondani. Azt mondjuk inkább, hogy megjártuk.
CSak néztem és el szégyelltem magam.
..... Óvoda.
2010. február 4., csütörtök
Társasjátékok
A Mi kis 11 hónaposunk
ANnyira eleven és annyira boldog kis baba! és olyan de olyan huncut. Rázza a fejét, hogy nem szabad, és már abban a pillantaban nyúl is oda, vagy megy érte...és közben hátra hátra pillant, hogy figyeljük-e. És persze közben nagyokat nevet!
NAgyon pakolós, mindenhonnan és mindent.
Ruhaméretet azóta sem váltottunk, szerintem hízni sem hízott.
7 foga van, a 8.-ra hetek óta várunk.
Továbbra is válogatás nélkül mindent megeszik, mostmár kiflit is elrágogat egyedül. HA valaki eszik, Patriknak is muszáj adnunk valami csócsálni valót a kezébe.
Most újra 3szor kap tejcsit. NAgyon hálás érte.
SZinte mindennap tölt még a hátamon egy kis időt, de amikor meghallja hogy kattan a csat, vagy felveszem és irányítom a hátam felé....széles mosollyal, hangos kacajjal veszi mindezt tudomásul. Imádom!!!
Délelőtt nagyot, délután rövidet alszik. Egyedül csendben elalszik. este fél órás altatással A kezünket fogva(benyúlunk a rácson)AZ éjszakák kiszámíthatatlanok. Most pár éjszakánk nyugis volt, fél6kor ébred, tejcsit kap, és visszaalszik. Pár napja fél8-8 körül fürdetjük Őt is, éberebbnek tűnik este.
Mozgásában talán annyi a változás, hogy egyedül is megáll hosszú másodpercekre, igényli, hogy fogja a kezünket és lépked(én viszont nem támogatom ezirányú törekvéseit). Bútorok mellett nagyon gyorsan helyet változtat.
Imádja a könyveket lapozgatni, forgatni és rágni is.
Egy papírlappal is eljátszik hosszan, pl. kukucsjátékot.
Imádja a labdákat. HA kérem, hogy hozzon, amelyiket csak látja, odagurítja..
Azt hiszem most ez a fa Montessori a legkedvesebb játéka. Felépíti már a tornyot, na nem elsőre, de egyedül! Nagyon kitartó. ha másodjára nem sikerült rátenni a karikát, harmadikra is megpróbálja és menni fog.
A furulyát is nagyon szereti fújni. ÉS még hangot is ad!
szereti a színes fakockákat egymásra pakolgatni(nem csak rombol!)
Cuppog a halacskára, bubu-l a ésbocis könyvre, ijeszget az oroszlánra, rázza a kezét a csipcsip csókára, pápázik és mintha mondaná is, hogy pápá, pampog/cuppog a puszira.(Például ha ébren van, amikor APa elmegy reggel dolgozni, még odaszalad neki puszit adni, utána még Patrik hosszasan cuppog.) A "fingers" szóra "számolgatja" az ujjacskáit. (ez annyira vicces)
Imádja a gyerkőcök képeit a falon. Mollit, Lillit, ha emlegetjük Őket, odanéz:)
HA több gyerkőc van sem ijed meg. Feltalálja magát!
Milcsivel nagyon jó testvérek. Patrik simogatja Milánt, Milán puszilgatja Patrikot. Hát ennyi! Imádjuk Őket!
2010. február 3., szerda
Elgondolkozom
Néha csak úgy elnézem.
AMikor játszik, eszik, vagy éppen alszik...Egy pillanatra elidőzöm, mintha lopnék valamit. Talán abban bízom, egy kis IDŐT! Olyankor mintha senki és semmi más nem lenne, csak Ő és Én. És akkor annyira boldog vagyok, hogy VAN, és aztán elszorul a szívem, hogy elrohan minden pillanat. Hiába próbálom elkapni, megragadni, ....elfut. És már alig emlékszem... Ő pedig csak nő, nő, és már óvodás. Már olyan nagy, már nem babás, már olyan nagy fiú! Az én mindenem, az én imádott NAGYFIAM.

AMikor játszik, eszik, vagy éppen alszik...Egy pillanatra elidőzöm, mintha lopnék valamit. Talán abban bízom, egy kis IDŐT! Olyankor mintha senki és semmi más nem lenne, csak Ő és Én. És akkor annyira boldog vagyok, hogy VAN, és aztán elszorul a szívem, hogy elrohan minden pillanat. Hiába próbálom elkapni, megragadni, ....elfut. És már alig emlékszem... Ő pedig csak nő, nő, és már óvodás. Már olyan nagy, már nem babás, már olyan nagy fiú! Az én mindenem, az én imádott NAGYFIAM.
2010. február 2., kedd
Javulgatunk
Milcsit nem vittem oviba. Játszottunk, festettünk, együtt főztünk, sokat énekeltünk(szerintem az oviban állandóan énekelnek az óvó nénik)....Bevettük a gyógyszereket. Úgy kollektívan. Isszuk a frissen facsart narancslevet, esszük a vitaminokat.
AZ orrszívást/orrfújást kezdem sokallni;)) de ma már lényegesen kevesebbszer kellett, hála Istennek.
ja, és MA 8ig aludtunk!
Holnap indul az oviba rohanós reggel....
AZ orrszívást/orrfújást kezdem sokallni;)) de ma már lényegesen kevesebbszer kellett, hála Istennek.
ja, és MA 8ig aludtunk!
Holnap indul az oviba rohanós reggel....
szénhidrát faló
Kupakolunk
2010. január 31., vasárnap
4/4, azaz mindenki beteg!
ez katasztrófa! én keresem magamon a standby gombot. .....
PAtrik éjszaka megint rosszul aludt(1-3ig NEM), és 5kor ébredt! Milánt 6kor ébresztette, vagyis mi, mert BabyEinsteint kapcsoltunk be neki, de a TV fényére Milcsi felébredt.
Viszont nagy volt az öröm: nagyon sok hó esett, így Apával többször is mehettek havat lapátolni és szánkózni.
Csodálatos a táj.
PAtrik éjszaka megint rosszul aludt(1-3ig NEM), és 5kor ébredt! Milánt 6kor ébresztette, vagyis mi, mert BabyEinsteint kapcsoltunk be neki, de a TV fényére Milcsi felébredt.
Viszont nagy volt az öröm: nagyon sok hó esett, így Apával többször is mehettek havat lapátolni és szánkózni.
Csodálatos a táj.
2010. január 30., szombat
4ből 3
náthás. Már csak APa (és Nagyi ) tartja a frontot. Bár APának a torka már fáj! Tegnap délutánra már Milánnak is nagyon folyt az orra.
Eszembe jutott, hogy jaj, csak ne hogy arcüreggyulladás legyen a náthákból. Elindultam infralámpát keresni, persze ahol jártam, ott nem volt, majd 1 hét múlva. Köszönöm, de a gyerkők most betegek. Marcikáék segítettek ki Bennünket. Persze Patrik köszönte, de nem kért belőle. Milánnak tetszett a dolog, de a türelme hamar elfogyott.
Éjjel Patrik végig aludt(fél7kor letettük aludni, mert én edzést tarottam 7kor, ott semmi bajom nem volt....), Milán ébredt többször, mert annyira be volt dugulva az orra, hogy nem kapott levegőt.
Reggel Milán szánkón Nagyi iskolájába ment disznóvágásra. NAGyon érdekelhette, mert egész nap foglalkoztatta.
Talán már annyira nem náthás, mint tegnap este volt. PAtriknak sem kellett óránként orrot szívni.
Este hármasban voltunk a Fiúkkal. APa meccsen, Nagyi disznótoron. Így magam fürdettem, altattam Őket. AZ altatás része érdekes volt. Patrik kezét fogni kell, 30perc volt pontosan, mire elaludt, addig Milán folyamatosan azt mondogatta, hogy Mami, gyere ide! Mami, miért nem jössz ide hozzám? AMint elaludt Patrik, odamentem Milánhoz(valamelyikünk ott szokott ülni az ágya mellett, mesélünk, akinek Patrik nem fogja akezét;)), na a lényeg, ezután fél perc alatt elaludt. SZegénykém!
Délelőtt fánkot sütöttünk. HA már farsang van, legyen fánk is! Milán nyakig lisztes volt, és a konyha....szerintem tovább tartott a takarítás;))
Aatalmas porcukros fánkoknak NAGy sikere volt Milcsinél.

Eszembe jutott, hogy jaj, csak ne hogy arcüreggyulladás legyen a náthákból. Elindultam infralámpát keresni, persze ahol jártam, ott nem volt, majd 1 hét múlva. Köszönöm, de a gyerkők most betegek. Marcikáék segítettek ki Bennünket. Persze Patrik köszönte, de nem kért belőle. Milánnak tetszett a dolog, de a türelme hamar elfogyott.
Éjjel Patrik végig aludt(fél7kor letettük aludni, mert én edzést tarottam 7kor, ott semmi bajom nem volt....), Milán ébredt többször, mert annyira be volt dugulva az orra, hogy nem kapott levegőt.
Reggel Milán szánkón Nagyi iskolájába ment disznóvágásra. NAGyon érdekelhette, mert egész nap foglalkoztatta.
Talán már annyira nem náthás, mint tegnap este volt. PAtriknak sem kellett óránként orrot szívni.
Este hármasban voltunk a Fiúkkal. APa meccsen, Nagyi disznótoron. Így magam fürdettem, altattam Őket. AZ altatás része érdekes volt. Patrik kezét fogni kell, 30perc volt pontosan, mire elaludt, addig Milán folyamatosan azt mondogatta, hogy Mami, gyere ide! Mami, miért nem jössz ide hozzám? AMint elaludt Patrik, odamentem Milánhoz(valamelyikünk ott szokott ülni az ágya mellett, mesélünk, akinek Patrik nem fogja akezét;)), na a lényeg, ezután fél perc alatt elaludt. SZegénykém!
Délelőtt fánkot sütöttünk. HA már farsang van, legyen fánk is! Milán nyakig lisztes volt, és a konyha....szerintem tovább tartott a takarítás;))
Aatalmas porcukros fánkoknak NAGy sikere volt Milcsinél.
Korcsolyáztunk
Milánnak a karácsonyra kapott kétélű korcsolyáját kicseréltük 1 élűre(a történet hosszú, de röviden, nem azt kaptuk, amit aképen látva megrendeltünk, így ráfizettünk ugyan, de kicseréltük egy állítható puhacipős egyélűre-no posta és még falinaptár-szóval Ők is tudták,hogy hibáztak :)). Reggel(szombat) hozta a nagyzöld autó. Milcsi délelőtt abban flangált, amíg a parkettán nyomott nem hagyott. ...Alig várta,hogy a jégen is kipróbálhassa
Első kör után azt kérdezte, miért nem inkább szánkóval jöttünk?Menjünk haza! Fáj a lába! aztán még hisztizett is egy kicsit.3 körig jutottunk.AZtán megérkezett a néző közönségünk. Milán kiment hozzájuk, és onnan látta, hogy vannak hozzá korban hasonló méretű gyerkők, akik egyedül mennek(de még hogy!). És akkor visszakívánkozott. De hogy ne fogjam a kezét!
Éppen mikor lejöttünk, akkora pelyhekben kezdett el SZAKADNI aHÓ!
ESte már azt kérdezte, mikor megyünk legközelebb?
Lassan, de haladunk...Jövőre már egyedül is tud majd menni.
2010. január 29., péntek
Ismét jól szórakoztunk
ez nagyon egyszerű! és már is nyílnak a virágok!
2 réteg papírtörlőre filccel köröket, pöttyöket rajzoltunk, és csepegtett rá Milán vizet. Íme az eredmény.
innen
Az alábbi gurítós játékhoz pedig csak egy cipősdoboz kellett, némi színespapír és golyó. (ezt a Patika magazinban találtam).Ügyességi játék, Milánnak nagyon tetszett!
Kis náthásunk
Mióta ezek a mínuszok vannak(-7,-8fok körül), Patrikot bent altatjuk. Babakocsiban, az előszobában.
Tegnap sikerült Milán ágyában aludnia egy fél órát.
Délelőttönként hosszan alszik, azt gondoltam öngyógyít. De nagyon lassú a javulás.
Még mindig nagyon náthás és még mindig köhög. Óránként szívom az orrát, annyira sajnálom a kis Drágát, mert olyan keservesen sír.
szerda este kb fél óra latt én is úgy benáthásodtam. AZóta is folyamatosan fújom az orram, megint csúnyán köhögök, és nagyon fáj a torkom. Sajnos azóta semmi javulás. Pedig este 7kor a biciklin kell ülnöm. (MAjd mutogatok;)(
Milánnak is folyt reggel az orra. Remélem legalább Ő nem lesz náthás! És persze a Többiek is megússzák.
Patrik telefonál.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
