2010. február 10., szerda

ezt a fotót most találtam az ovi üzenőfalán


valakinek nagyon tetszhettünk:)
Posted by Picasa

saját készítésű sushim


ez volt a 2. próbálkozásom. (az 1. nem volt publikus, de elfogyott;))
lesz ez még jobb is!

Közben itt megjegyezném, hogy rászántam magam, és újra elővettem a RubintRéka dvd-ket.(másnap alig tudtam megmozdulni:(()
És a spanyol könyvet is;))

Csak a nap ne 24 órából állna!
Posted by Picasa

Patrik ácsorog

Sajnos fényképet, se videot nem hagy magáról készíteni. AMint észreveszi a masinát, azonnal hozzám startol. Láthatatlan pedig nem lehetek, pedig annyira iparkodom!Nem lennék jó lesi fotós;))
A lényeg, egyik napról a másikra hosszan áll, támaszkodás nélkül. Még ha a szőnyeg közepén is van, felnyomja magát és megáll.

A montessori tornyát végig rakja, elsőre! Pár nap alatt is rengeteget fejlődött a finommozgása.
A toronnyal, 1 labdával, és a Noé bárkával egész nap eljátszunk. Felváltva cserélgeti ezt a hármat. néha néha beiktat egy "Milán ágyába mászás, onnan kanapéra mászás, függöny mögé bújás, na és onnan hogy jövök le?" kört.

Tegnap egész délelőtt utazott. Buszoztunk, várost, piacot jártunk. Ő jót aludt.
AZ éjszakáink hajnal5 körüli ébredősek, de legalább csendesek.

2010. február 8., hétfő

Farsang és szülinapok



HA már nem jött össze aszombati farsangolás, hát csináltunk mi magunknak farsangot!
Feldíszítettük a szobát, csináltunk maszkot, zsákbamacskát.
Beöltöztek, énekeltek és táncoltak. Igazi farsangi mulatság volt!
(Patrik csak nézte őket, kicsit megszeppenve:)





Délben 2 tortánk volt. Egyik Lillié, aki 2 és fél éves lesz 14én. A másik a 31eseké;))



Posted by Picasa

Hétvégi szánkózás


Mollikát megszánkóztatták a Fiúk.


És a végén angyalkát is csináltak.
Még az overál alól is a havat szedtük.
Kipirosodva, fáradtan jöttek be.
Posted by Picasa

2010. február 6., szombat

Első farsang


Milán már annyira várta, napok óta. Tegnap este már folyamatosan farsangi dalokat énekelt, megmutatta, hogy fognak bevonulni.
Délelőtt segített sütni(sós sütire iratkoztunk fel), fekete kartonból méhecske szemeket csináltunk, énekelt, táncolt...Mikor megyünk a farsangra? Mikor megyünk?...
Ebéd után jöttek Lilliék. Már Lilli is nagyon be volt sózva. Ő is kapott jelmezt, nagyon készült rá. Fél3kor értünk a cserkészházhoz. Átöltöztettük a gyerekeket(na, ekkor kellett volna fotót készítenem! Lilli aranyos kis tigrisnek öltözött, Milcsi méhecskének.) Fogták Nagyi kezét, és elindultak lefelé, a "bálterembe". És ekkor mindakettő rázendített, hogy: HAZA AKAROK MENNI!
Lilli ANyukájával végül haza is indult.
Mi mardatunk, de Milán fenekét mintha aszékhez ragasztották volna. Nem ment felvonulni, se táncolni... csak azt hajtotta mikor megyünk haza?(közben Patrik abban a hangzavarban olyan jót aludt a hátamon)
Végül a kis méhecskénkkel feladtuk aküzdelmet-próbáltuk, hátha oldódna-, és 4 órakor hazaindultunk.


Hát, így telt az első óvodai farsangunk.
NAgyon csalódottan jöttünk haza, Milán részéről nem erre számítottunk. teljesen az ellenkezőjét vártuk.
Posted by Picasa

2010. február 5., péntek

Elolvadós nap

MA az Oviból -Milán kérésére- Nagyi hozta haza Milánt. Éppen aludt Patrik, így én is lepihentem, hátha gyorsabban gyógyulok, gondoltam edzés előtt feltöltődöm, az  arcomra tettem a megmelegített cseresznyemagos tasakot;)) Hát, el is aludtam. De jó volt!

Mikor hazajöttek, levetkőztettem, odaült mellém, és megsímogatta hajam.
JAj,-mondom- mindjárt elolvadok!
AZt mondja Milán: - HA elolvadsz, nekem nagyon fogsz hiányozni!
ÉS után azt is hozzá tette, ha Madridban leszel, nekem akkor is nagyon fogsz hiányozni.

CSak ezek az oviba  rohanós reggelek lassulnának le egy kicsit. Kemények! De idővel-gondolom-majd megszokjuk.

ÉS este , a lefekvésnél, újabb szeretetbombát kaptunk! Hihetetlen mennyire csodálatos érzés, csak egyetlen egy szó,  a kisfiunk szájából.

Nehezen aludt el, annyira várja  a holnapi farsangi bált. (De Mi is. Bár apa hajnal5kor disznóvágásre megy Öcsödre:(( onnan iparkodik 3ra hazaérni)
Még az ágyban is az Itt a farsang áll  a bál-t énekelte folyamatosan...

Ezt megszívtuk!

SZoktam mondani. Mint például tegnap este.
Erre Milán:
-Mami, ilyet nem szabad mondani. Azt mondjuk inkább, hogy megjártuk.
CSak néztem és el szégyelltem magam.
..... Óvoda. 

2010. február 4., csütörtök

Társasjátékok


Milán tegnap ezt a rajzot hozta haza az oviból.
"MAjd Apa vigye el a Volánhoz és laminálja be nekem!"
Egyből tudtuk mit rajzolt!:)

ez pedig a mai, egész este ezzel játszott!
Amíg itthon volt, délelőttönként nézeggetünk állatokat, és amit választott, elmentettük...ez lett belőle!

Posted by Picasa

A Mi kis 11 hónaposunk



ANnyira eleven és annyira boldog kis baba! és olyan de olyan  huncut. Rázza  a fejét, hogy nem szabad, és már abban a pillantaban nyúl is oda, vagy megy érte...és közben hátra hátra pillant, hogy figyeljük-e. És persze közben nagyokat nevet!
NAgyon pakolós, mindenhonnan és mindent.
Ruhaméretet azóta sem váltottunk, szerintem hízni sem hízott.
7 foga van, a 8.-ra hetek óta várunk.
Továbbra is válogatás nélkül mindent megeszik, mostmár kiflit is elrágogat egyedül. HA valaki eszik, Patriknak is muszáj adnunk valami csócsálni valót  a kezébe.
Most újra 3szor kap tejcsit. NAgyon hálás érte.
SZinte mindennap tölt még  a hátamon egy kis időt, de amikor meghallja hogy kattan a csat, vagy felveszem és irányítom  a hátam felé....széles mosollyal, hangos kacajjal veszi mindezt tudomásul. Imádom!!!
Délelőtt nagyot, délután rövidet alszik.  Egyedül csendben elalszik. este fél órás altatással A kezünket fogva(benyúlunk a rácson)AZ éjszakák kiszámíthatatlanok. Most pár éjszakánk nyugis volt, fél6kor ébred, tejcsit kap, és visszaalszik. Pár napja fél8-8 körül fürdetjük Őt is, éberebbnek tűnik este.
Mozgásában talán annyi  a változás, hogy egyedül is megáll hosszú másodpercekre, igényli, hogy fogja  a kezünket és lépked(én viszont nem támogatom ezirányú törekvéseit). Bútorok mellett nagyon gyorsan helyet változtat.
Imádja a könyveket lapozgatni, forgatni és rágni is.
Egy papírlappal is eljátszik hosszan, pl. kukucsjátékot.
Imádja  a labdákat. HA kérem, hogy hozzon, amelyiket  csak látja, odagurítja..
Azt hiszem most ez a fa Montessori a  legkedvesebb játéka. Felépíti már  a tornyot, na nem elsőre, de egyedül! Nagyon kitartó. ha másodjára nem sikerült rátenni a karikát, harmadikra is megpróbálja és menni fog.








 A furulyát is nagyon szereti fújni. ÉS még hangot is ad!
szereti a színes fakockákat egymásra pakolgatni(nem csak rombol!)
Cuppog  a halacskára,  bubu-l  a  ésbocis könyvre, ijeszget az oroszlánra,  rázza  a kezét a csipcsip csókára, pápázik és mintha mondaná is, hogy pápá,  pampog/cuppog a puszira.(Például ha ébren van, amikor APa elmegy reggel dolgozni, még odaszalad neki puszit adni, utána még Patrik hosszasan cuppog.) A "fingers" szóra "számolgatja" az ujjacskáit. (ez annyira vicces)
Imádja a gyerkőcök képeit  a falon. Mollit, Lillit, ha emlegetjük Őket, odanéz:)
HA több gyerkőc van sem ijed meg. Feltalálja magát!

Milcsivel nagyon jó testvérek. Patrik simogatja Milánt, Milán puszilgatja Patrikot. Hát ennyi! Imádjuk Őket!


Posted by Picasa

2010. február 3., szerda

Elgondolkozom

Néha csak úgy elnézem.
AMikor játszik, eszik, vagy éppen alszik...Egy pillanatra elidőzöm, mintha lopnék valamit. Talán abban bízom, egy kis IDŐT! Olyankor mintha senki és semmi más nem lenne, csak Ő és Én. És akkor annyira boldog vagyok, hogy VAN, és aztán elszorul a szívem, hogy elrohan minden pillanat. Hiába próbálom elkapni, megragadni, ....elfut. És már alig emlékszem... Ő pedig csak nő, nő, és már óvodás. Már olyan nagy, már nem babás, már olyan nagy fiú! Az én mindenem, az én imádott NAGYFIAM.

Posted by Picasa

2010. február 2., kedd

Javulgatunk

Milcsit nem vittem oviba. Játszottunk, festettünk, együtt főztünk, sokat énekeltünk(szerintem az oviban állandóan énekelnek az óvó nénik)....Bevettük  a gyógyszereket. Úgy kollektívan. Isszuk a frissen facsart narancslevet, esszük  a vitaminokat.
AZ orrszívást/orrfújást kezdem sokallni;)) de ma már lényegesen kevesebbszer kellett, hála Istennek.
ja, és MA 8ig aludtunk!
Holnap indul az oviba rohanós reggel....

szénhidrát faló


A Milcsi reggeli kakaóscsigájából való darabot majszolja. Kiszolgálta magát, nem volt szívünk elvenni.

Ez pedig a tegnapi vacsi volt: fél kifli.
Posted by Picasa

Kupakolunk

Mi mindenre jó a bébiételes üvegek kupakja?
pl. Memóriajáték lesz belőle(pöttyösdobozéknál találtuk)



ezek garantáltan Patrik biztosak;))

akár el is csenheti őket, nem gyűrődik
Posted by Picasa

2010. január 31., vasárnap

4/4, azaz mindenki beteg!

ez katasztrófa! én keresem magamon a standby gombot. .....
PAtrik éjszaka megint rosszul aludt(1-3ig NEM), és 5kor ébredt! Milánt 6kor ébresztette, vagyis mi, mert BabyEinsteint kapcsoltunk be neki, de a TV fényére Milcsi felébredt.
Viszont nagy volt az öröm: nagyon sok hó esett, így Apával többször is mehettek havat lapátolni és szánkózni.
Csodálatos a táj.

2010. január 30., szombat

4ből 3

náthás. Már csak APa (és Nagyi ) tartja a frontot. Bár APának a torka már fáj! Tegnap délutánra már Milánnak is nagyon folyt az orra.
Eszembe jutott, hogy jaj, csak ne hogy arcüreggyulladás legyen a náthákból. Elindultam infralámpát keresni, persze ahol jártam, ott nem volt, majd 1 hét múlva. Köszönöm, de a gyerkők most betegek. Marcikáék segítettek ki Bennünket. Persze Patrik köszönte, de nem kért belőle. Milánnak tetszett a dolog, de a türelme hamar elfogyott.
Éjjel Patrik végig aludt(fél7kor letettük aludni, mert én edzést tarottam 7kor, ott semmi bajom nem volt....), Milán ébredt többször, mert annyira be volt dugulva az orra, hogy nem kapott levegőt.

Reggel Milán szánkón Nagyi iskolájába ment disznóvágásra. NAGyon érdekelhette, mert egész nap foglalkoztatta.
Talán már annyira nem náthás, mint tegnap este volt. PAtriknak sem kellett óránként orrot szívni.

Este hármasban voltunk a Fiúkkal. APa meccsen, Nagyi disznótoron. Így magam fürdettem, altattam Őket. AZ altatás része érdekes volt. Patrik kezét fogni kell, 30perc volt pontosan, mire elaludt, addig Milán folyamatosan azt mondogatta, hogy Mami, gyere ide! Mami, miért nem jössz ide hozzám? AMint elaludt Patrik, odamentem Milánhoz(valamelyikünk ott szokott ülni az ágya mellett, mesélünk, akinek Patrik nem fogja  akezét;)), na a lényeg, ezután fél perc alatt elaludt. SZegénykém!

Délelőtt fánkot sütöttünk. HA már farsang van, legyen fánk is! Milán nyakig lisztes volt, és  a konyha....szerintem tovább tartott a takarítás;))
Aatalmas porcukros fánkoknak NAGy sikere volt Milcsinél.





Posted by Picasa

Korcsolyáztunk




Milánnak a karácsonyra kapott kétélű korcsolyáját kicseréltük 1 élűre(a történet hosszú, de röviden, nem azt kaptuk, amit  aképen látva megrendeltünk, így ráfizettünk ugyan, de kicseréltük egy állítható puhacipős egyélűre-no posta és még falinaptár-szóval Ők is tudták,hogy hibáztak :)). Reggel(szombat) hozta a nagyzöld autó. Milcsi délelőtt abban flangált, amíg a parkettán nyomott nem hagyott. ...Alig várta,hogy a jégen is kipróbálhassa


Első kör után azt kérdezte, miért nem inkább szánkóval jöttünk?Menjünk haza! Fáj a lába! aztán még hisztizett is egy kicsit.3 körig jutottunk.AZtán megérkezett a néző közönségünk. Milán kiment hozzájuk, és onnan látta, hogy vannak hozzá korban hasonló méretű gyerkők, akik egyedül mennek(de még hogy!). És akkor visszakívánkozott. De hogy ne fogjam a kezét!



Éppen mikor lejöttünk, akkora pelyhekben kezdett el SZAKADNI  aHÓ!
ESte már azt kérdezte, mikor megyünk legközelebb?
Lassan, de haladunk...Jövőre már egyedül is tud majd menni.


Posted by Picasa

2010. január 29., péntek

Ismét jól szórakoztunk


ez nagyon egyszerű! és már is nyílnak a virágok!
2 réteg papírtörlőre filccel köröket, pöttyöket rajzoltunk, és csepegtett rá Milán vizet. Íme az eredmény.
innen


Az alábbi gurítós játékhoz  pedig csak egy cipősdoboz kellett, némi színespapír és golyó. (ezt a Patika magazinban találtam).Ügyességi játék, Milánnak nagyon tetszett!

Posted by Picasa

Kis náthásunk


Mióta ezek a mínuszok vannak(-7,-8fok körül), Patrikot bent altatjuk. Babakocsiban, az előszobában.
Tegnap sikerült Milán ágyában aludnia egy fél órát.
Délelőttönként hosszan alszik, azt gondoltam öngyógyít. De nagyon lassú  a javulás.
Még mindig nagyon náthás és még mindig köhög. Óránként szívom az orrát, annyira sajnálom a kis Drágát, mert olyan keservesen sír.

szerda este kb fél óra latt én is úgy benáthásodtam. AZóta is folyamatosan fújom az orram, megint csúnyán köhögök, és nagyon fáj a torkom. Sajnos azóta semmi javulás. Pedig este 7kor a biciklin kell ülnöm. (MAjd mutogatok;)(

Milánnak is folyt reggel az orra. Remélem  legalább Ő nem lesz náthás! És persze  a Többiek is megússzák.


Patrik telefonál.










Posted by Picasa

Ezeket a képeket sem láttátok




ebben vannak Milán kedvenc memóriakártyái. Így tanuljuk az érzéseket angolul;))


Posted by Picasa