2010. december 9., csütörtök

Mézes kalács projekt 2.


teljes mértékben Milán keze munkája.
A nyújtás, a kiszúrás, a tepsibe tevés és a lekenés is.

Itt a recept: Mézes teasütemény és az ínycsiklandozó fotó(mi az illatokat mellékeljük hozzá;))
Ismét azonnal ehető és puha kalácsot sütöttünk!

(egy kislány volt Nálam tanulni sütés után, megkínáltuk a friss mézesekkel. AZt kérdezte és ez nem volt előtte kemény, vagy nem fog bekeményedni?????mert Náluk mindig kő kemény. Mondtam, hogy eddig Mi is 2 hetet vártunk rá...:D)
Posted by Picasa

Mézeskalács projekt start

Még egyik évben sem sikerült azonnal ehető IGAZI mézes kalácsot sütnünk. Pedig Milán imádja a mézes sütiket, ezért mindig igyekeztem időben és sokat készíteni.
Úgy tervezem, hogy idén több mézes kalács receptet is kipróbálunk. Tegnap el is kezdtük.
ezzel: Rögtön puha mézeskalács



Milán már alig várta, hogy gyúrhassa, szagathassa.


Na és az eredmény! azonnal ehető, finom, puha mézes.
Már díszítenünk sem kellett! Púpos tányérokkal hordták és tűntették el.
reggelre elfogyott:)
Már bent várakozik a hűtőben egy újabb recept újabb adag tésztája.

Posted by Picasa
Teljesen meggyógyultunk!
Végre mindenki jól van.

2010. december 8., szerda

nyavaja tovább...

Patrik után a Mami, ma éjszaka Apa volt a soros.
Izgulunk a Nagyiért, és mindenkiéért, akivel az utóbbi napban összefutottunk.

2010. december 7., kedd

Nyavaja

Milcsi maradt. Nem vittük oviba. 9ig aludt:)
Így gyorsan eltelt a délelőtt. Kicsit sétáltunk a friss levegőn.
Patrik ebéd után(alig evett) nagyot aludt.
4kor nagyapáék jöttek.
Fél7kor felöltözve idultam volna edzésre, Patrik sugárban lehányt...
Mennem kellett, nem tudtam mást csinálni, Apával volt.
Milán ügysen nagy testvér módjára viselkedett és aggódott a kis testrvéréért(hihetetlen mikre képesek a gyerekek)
Végül fél11ig ülve fogtuk a kezünkben, hol hányt, hol elszunyókált.
hajnalban felébredt, jó kedvű volt és virgonc. Kakaóért hisztizett.
Teát, vizet ivott. Belé nem kellett könyörögni.
Reggel úgy ébredt, mintha semmi sem történt volna az este.
Nem tudjuk miből van?!;)
A mosógép jól állja a próbát.:)

Vasárnap a cirkuszban

Hetek óta készültünk az egész Család(Gyuriék is) a Fővárosi NAgycirkuszba. Maritól kaptuk a jegyeket.Sajnos vasárnap délelőtt nem tudom milyen betűs terv szerint indultunk el végül csak 4en. Mollival és Milánnal.(Lilli belázasodott)
Mari finom ebéddel várt bennünket-hadseregnek is elég lett volna.


3kor kezdődött a cirkuszi előadás. Circolombia címen, fiatal columbiai előadők dinamikus, szórakoztató, zenés műsora. (inkább show jellegű, mint cirkusz;) nekünk nagyon tetszett)

Kezdés előtt sétáltunk a Városligetben. Akkora öröm volt Nekik a hóban szaladgálni!



Volt nevetés, izgalom, popcorn.





Már fél5kor rettenetesen álmosak voltak(néha azt hittük Milán el is alszik, vagy nem jól van? )
de aztán szerencsére eszembe jutott, ha felállnak és oda mennek a lépcsőre a reflektor fénye alá(ott ültünk mellette), akkor Ők is hol kékek lesznek, hol pirosak...ott táncoltak. azenét nagyon élvezték.
Így ébredtek fel:)
Hazafelé az ANdrássy úton araszoltunk a karácsonyi kivilágításban(évtizedekkel maradtam, le, hogy micsoda üzletek vannak Budapest azon részén...)
Milán 6kor elaludt. Molli csak negyed8 felé.
Milánt Apa betette az ágyikójába, reggel 9ig aludt!

képek itt.

2010. december 5., vasárnap

Éjszaka már nem hányt, hasa nem ment.
3-4ig volt ébren, bekanalazott másfél dl teát.
Fél8ig aludtunk.(kivéve Apát és Patrikot:)
MA már nem volt Milcsinek panasza, de még mindig gyenge és sápadt(persze nem csoda)

2010. december 4., szombat

Ember tervez...

Délelőtt olyan ügyesen játszott a 3 lurkó! Öröm volt Őket ELnézni.
NA, az ebéd közben már nem nagyon volt kedvem mosolyogni. Mindegyiknek volt valami nyűge.
1 re a SZÍN-MŰ-HELYbe mentünk Mikulás előadásra a 2 nagyobbal.
Várták, készültünk, bementünk, helyet foglaltunk. Még el se kezdődött, de MIlán arca már furcsa volt." Menjünk!" Nem tetszettek neki a fények. Elkezdődött az előadás, valami zöld hajú manó jött(nagggyon csúf volt), Milán az ölembe bújt. Elkezdett sírni a királylány, Molli is rákezdett: "Anya kell, anya kell!"
kényetelen voltam kijönni velük. Milán a pocakját fájlalta, én meg 1 megállót gyalogoltattam Velük.

2re hazaértünk, lefeküdt mindkettő(Patrik már aludt), mesét kértek.
Milán fél4kor sugárban hányt. hasament.
a falnál fehérebb volt, néhányszor kiszaladt belőlem a vér, mert azt hittem elájul.
este 7ig 6szor hányt+hasament.
Erő elhagyta, borzasztóan legyengült, szeme fekete, arca hófehér, borzasztóan nézett ki.
elvittük az ügyeletre.
KApott 1 injekciót és 1 óra haladékot, ha nem hány este 8 után, akkor nem kell a kórházban maradni. ANnyira nem volt ereje, hogy még az injekció beadásakor se nyikkant meg.
ÍGy látni azt aki MINDENÜNK!
AZóta Nem hányt.
kortyonként kap 5 percenként teát/vizet, míg el nem alszik. 9kor aludt el.
(holnaptól Dedalon kúp 3x1, 3. naptól Smecta).
Mi ez már megint?
Holnap a Fővárosi cirkuszba mentünk volna, Maritól kaptunk jegyeket. Mindannyian.
ANnyira várják!

NAGyon szerettem volna Milcsit az oviból kivenni, lehessen itthon Velünk, csak úgy önzőségemből.
De nem akartam, hogy az ovis karácsonyi/adventi készületből kimaradjon. Így még jobban vártam a kerácsonyi szünetet, hogy többet lehessek Vele!
Nem ilyen áron akartam, hogy maradjon!

2010. december 3., péntek

Mikulás ünnepség

Fél 4kor a Nagyi iskolájába indultunk Mikulás ünnepségre. A NAgyok már nagyon várták.
Patrik így kezdte:



De amikor Apa kezében Milánnal kiment és a Krampusz egy nagy sütis dobozt tartott elé tele illatos mézeskaláccsal, a másodperc töredéke alatt kikapott egyet és azzal a mozdulattal bele is harapott. Már így jött vissza a Mikulástól:


A lányok nagyon bátrak és ügyesek voltak.

Mollika még verselt is.

Milánra sincs panaszunk.

AZtán táncoltak, labdáztak, házi sütésű sütiket ettünk.
Milcsi orra esett a színpadról bátorságában, vérzett is.

Fél6kor jöttünk el.
Mollika velünk tölti a hétvégét. Oda vannak érte a Fiúk! Patrik más se hajt, csak"Molika, Molika!":)

Fotók ITT.
Posted by Picasa

2010. december 1., szerda

Patrik újra náthás

Hétfőn úgy folyt az orra, mintha csapot hagytunk volna nyitva...Az orrszívót sem kellett használnunk.
MA vettem csak elő. Sinupretet csempészünk az innivalójába, meg C-vitamint. Reméljük hamar kilábal. AZ orra már a Rudolféra emlékeztet.

Délután továbbra is bent alszik. Csak a szofán hajlandó elaludni. Rossz szoktatás. "angolt". 3 perc alatt elalszik, aztán teszem be az ágyába, vagy Milánéba.


mondata: "ez az autó nem működik". erre figyeltünk fel, a többit csak a fejünkben jegyezzük;)
nagy duma láda, az biztos!
ha éppen nem szégyenlős kedvében van.
MA este Apa büntiből betette Patrikot a kiságyba. Sírva könyörgött, hogy "Mami, segíts!" ANnyira drága volt!

Milcsi köszönjük jól van.Próbáljuk 9 előtt ágyba dugni, mert elszaladt Velünk a ló a 10es altatással.(de sajnos sok/hosszú neki az ovis délutáni alvás)

Cudar idő van.8kor borult ég. Sehol a napocska.
akkor elkezdett szállingózni a hó, 10perc múlva szakadt, és nagggyon fújt a nagggyon hideg szél. 10kor már havas(ónos) eső ütötte az arcunkat. Rendesen fájt.
Nem irigylem, akinek holnap autóba kell ülnie. De azt se akinek gyalogosan kell eljutnia bárhová....

2010. november 28., vasárnap

Advent


Pénteken este az óvodában családi koszorúkötés volt.
a tavalyi alapokkal dolgoztunk, villámgyorsan kész lettünk.
Az Atyára vártunk hosszan, éppen odaértem a 6os edzésre.
Énekeltünk, imádkoztunk. Az ovisok külön is! ANnyira édesek a Kicsik, ahogy mondják azokat a gyermeki imákat!
Közben Nagyi Patrikkal volt otthon, keveset aludt napközben, így elaludt 5órakor.
Amikor felébredt nagyon keresett, sírt, így elindultak busszal a Kossuth térre. Ott találkoztak Milánnal és Apával(én 2 lépésre voltam mögöttük, szépen fogta NAgyi kezét, sétáltak, de nem mertem odaszólni...)

SZombaton reggelre az ország nyugati részén havazott. Én szabadnapot kaptam. Pestre mentem egy évfolyamtársammal találkoztam. 7éve nem beszéltünk, nem találkoztunk.
Jól esett.(a Budai hegyek havas csúcsaira rásütött a nap, aranylóan ragyogott!én még ilyen gyönyörűséget Pestre menve sosem láttam)
(közben 1-2 dolgot beszereztem még a fa alá)
A Fiúk ügyesen tették vették dolgukat Apával. Délelőtt a könyvtárba vitték vissza akönyveket, közben báb előadás volt, így maradtak.

Este színházba mentünk Apával. Patrik nehezményezte.

Vasárnap reggel a nagytemplomba mentünk advent 1. vasárnapján misére.(sajnos nem vittünk fotómasinát).
Milánék imádkoztak, énekeltek kint az oltár előtt. Olyan tündérien komolyan mondta az imádságot. Kis áhitatos arccal, összetett kézzel éneklet. Apával annyira meghatódtunk.
Aztán az egyik könyörgés apának jutott(így kivették a részüket a mai miséből;))
Patrikot nem vittük, 9kor ébredt.
Délután lakást dekoráltunk. Karácsonyi díszbe öltözött a szobánk. Előkerültek a karácsonyi apróságok, gyertyák, égősor(ezúttal Milcsi ágya fölé került)

Sötétedéskor szerettünk volna kimenni aKossuth térre, de sajnos esett az eső, így csak az autóből fotóztunk.


Még a tavalyinál is szebb! A körforgalomig "csillognak" a fák!


Posted by Picasa

2010. november 24., szerda

Tél


sajnos mára nagyon lehűlt alevegő.
Hivatalosan is itt a tél!
este elővettük a téli sapkákat, kesztyűket(mert csak a gyerkőké volt elő).
Patrik a 30as bakancsban rótta a köreit.
Holnap Milánék erdei iskolába mennek.(Tiszapüspökibe). Ebben a zimankóban?!!brrrr
Posted by Picasa

2010. november 22., hétfő

Mikulás bácsi Nagykarácsonyban

Apa fél9re ért Pestre. Mi addig felöltöztünk, összecsomagoltunk, próbáltuk a rendet visszaállítani.
9kor indultunk el a Pestről 90km fekvő NAgykarácsonyba, hogy találkozhassunk a Mikulás bácsival.(bővebb info itt: www.mikulasfalva.com)

Fél11kor érkeztünk, nagyon könnyen odataláltunk. A községen belül piros táblák mutatják az utat a Mikulásház felé.
Csak néhány autó állt az utcában, nem voltak még sokan, így a Mikulással való találkozásra sem kellett hosszasan várnunk(mint kiderült szombaton több százan voltak, csoportok buszokkal, így szerencsénk volt ezzel a vasárnappal.)


Először körül néztünk az udvaron, felültünk a szánra, megcsodáltuk a "szarvasokat"(PAtriknak nagyon tetszettek), aztán beléptünk a házba(itt megvettük Rózsa tündértől a belépőket), levetkőztünk, míg vártunk a Fiúk a játszószobában játszottak.
4 család nyert egyszerre bebocsájtást a Mikuláshoz.


NAgyon kedves Mikulás bácsi várt bennünket a (nagyon hangulatos melegséget adó) irodájában, beszélgetett a gyerekekkel(Velünk is), kedves volt nagyon, még Milán is megnyílt-pedig nagyon féltünk,hogy viselkedik majd-, Mikulás csomagot mindannyian kaptunk.
és a végén Milán átadta a Mikulásnak címzett levelét, amit saját kezűleg írt alá.

Egyébként olyan meseszerű volt az egész, még Bennünket felnőtteket is magával ragadott az élmény, a kedvesség....
31 évet kellett várnunk, hogy végre találkozhassunk az igazi Mikulással(igazi szakálla volt ám!)

Újra körülnéztünk a ház udvarán: újra köszöntöttük a rénszarvasokat, belesúgtunk egy aprócska rosszaságot a jóság kútjába, aztán búcsút vettünk a mIkulásháztól, és elindultunk a 200m-rel arréb kialakított fenyőlabirintushoz(ahol a 2 fiú kiszaladgálhatta magát), majd megnéztük a karácsonyi kiállítást(kézműves dolgok, gyerekrajzok).
Végül elmentünk a Mikulás játszóházba(ami aközség művelődési háza lehet, és ilyenkor átváltozik:)
Ugrálóvár, csúszda, csocsó, játszószőnyeg sok sok játékkal, kézműves asztalok várják a kicsiket és nagyobbakat.(kb. 30 gyerkőc volt, így tudtak játszani)


Közben hangulatos karácsonyi dallamok szóltak.
Mikulás cukrászdáját már nem látogattuk meg, pedig nagyon kedves volt az invitálás, de a Fiúk elfáradtak és még 2 órás út várt ránk hazáig.




további KÉPEK ITT.

Hazaértünk. Pakolunk. senki a gyerkőkkel a szobában. PAtrikunk a galéria létra 4. fokáról zuttyant le.

sírt, sírt. naggyon. Tanácstalanok voltunk, hogy vigyük-e kórházba(sajna szőnyeg csere miatt felkerültek onnan is a hapitapik). de a kezemben elaludt. ÍGy még sose. letettük mIlán ágyára, ment a tv, villany égett, beszélgettünk, Ő aludt. 1 órát. Vidáman ébredt, így nem mentünk Vele.

Szóval így ért véget a hétvége.
Posted by Picasa

Pesti kiruccanás újabb galibával

Milán péntek este Apával és Nagyival őszni ment. NAGyi június óta nem látta Milánt hogy úszik. NAgyon ügyes!
Pénteken megérkezett a karácsonyi ajándékba magunknak szánt gyönyörű szőnyegünk.
Míg Mami edzésen volt,Apa aFiúkkal kicserélte a régit az újra.

Volt ám meglepetés, amikor hazaértem! Én csak az Új Évben szerettem volna feltenni.
De annyira jól esett rálépni, olyan puha és vastag. Végül nem bántam. (kérdés: meddig lesz folt mentes-persze csak költői!
innen vettük, mert a bolti ár töredékért megkaptuk. Csodálatosan szép szőnyeg! ha valaki még karácsonyra ilyenre vágyik írjon, megadom az emil ímet, még 5 %ot engednek is:) )

És akkor jöjjön a hétvége!
SZombaton ajnalban Patrik felsírt, lementem megnyugtatni, forró volt a kis teste. Visszaaludt. 6kor újra sírt, fel ébredt, lázat mértünk, 39.5.
ÍGY indultunk. (Nagyapáékkal kellett mennünk-közben Mi visszafordultunk még a felüljárótóll, mert a forgalmit elfelejtettem elvinni)
Először ERzsébet napra Apa keresztanyjához.


3ig maradtunk. Onnan elindultunk Marihoz, közben én kiszálltam az Örsön kicsit Plazazni,hogy majd vilivel megyek utánuk, és fél5körül megyünk a Vörösmarty térre az esti kivilágításban gyönyörködni, inni egy forró italt és venni egy óriási kürtöst. Már csak a hangulat miatt is:).
De amint eszméltem, hogy" de csodás, már karácsonyi díszítés van, de jó, 30percig magamra figyelhetek..." csörög a telefonom: Zoli, hogy "Apuék valahol az MOon lerobbantak, utánuk kell mennem...!"
A Gyerekeket Marira hagyta, én rohantam a villamoshoz, onnan Marihoz, míg Zoli valahol kifelé Pestről araszolt, kanyargott az elterelések miatt. Jó másfél óra múlva találta meg Őket.
"Haza(Öcsöd)kell vontatnom Őket!"

Így maradtam a gyerkőkkel Marinál. Mari7kor hagyott magunkra Bennünket.
Fürdetés, altatás.

Közben telefonon tartottuk Apával, Nagyival a kapcsolatot.

Patrik imád telefonálni.

Pillanatok alatt elaludtak. nem is gondoltam volna.
Végül Apa fél11re ért újra SZolnokra hatalmas ködben vezetett végig.
Szolnokon aludt. Reggle indult értünk.
Ennyit a Vörösmarty téri hangulatról. (és az enyémről is. No komment, ha valaki kér bővebb felvilágosítást, azt priviben tenném inkább:).


Posted by Picasa

2010. november 19., péntek

Mi ez? korszak, délutáni "ágyikóba"n alvás

Patrik kérdez. Néha rájön, és akkor folyamatosan, meg sem áll, csak mutogat, hoz és kérdez:"Mi EZ?"

2 napja bent alszik a kiságyban. Tenap délután4(azaz NÉGY) órát sikerült átaludni 11-3ig.

NEM tudom, hogy ezért-e vagy mert nem voltunk délelőtt levegőn, vagy beteg lesz....
de éjszaka fél11kor felébredt, sírva kiabált két órán keresztül, hogy anyaaa, anyaaaa, anyaaaa....!
felvettem, simiztem, "Vissza", erre visszatettem, sír tovább, kivittem, felvittük.sír. "le, le".levittem. Pontosan 2 óra múlva aludt vissza-ahogy picikorában.
Fél4kor újra kezdte fél5ig....nem aludtunk sokat.

ANyukáááák! Fejős Éva Hotel Baliját és az Eper reggelire olvastátok már? naggggyon jó!!!

2010. november 17., szerda


Patrik újra náthás. Sinupret!:)
CSak éppen már az 1 csepp ízetlen Vigantolját is alig bírom belediktálni.

Hála Istennek jókat alszik továbbra is, és jókat eszik.
Ellenben a testvérével.
Milcsi csak játszik, játszik, ilyen kevésbé fontos dolgok, mint az evés, egyáltalán nem érdeklik.

PAtrikkal megyünk érte az oviba. ANnyira örülnek egymásnak-ha nem viszem, már keresik.ű
Megfogják egymás kezét, Milcsi körbevezeti a csoportszobában(mosolygok magamban) hatalmas büszkeséggel!
HAzafelé is kézenfogva jönnek-végre nem rohan Patrik, mert én úgy döntöttem már nem viszem ki az utcára, ÁLLANDÓAN SZALAD!

Tegnap neki álltunk Milánnal a nagybetűket írni. Egy amerikai suliba még nem vennék fel, ennek az egy kritériumnak nem felel meg(5 évesen követelmény a 100ig számolás, 10től vissza, betűk ismerete, saját név leírása ). Apa azt mondta, még van fél évünk:)


Posted by Picasa

Középsős Milán


NAgy Kincsünk!
(szerintünk nem ilyen kerek az arcocskája, és hogy lehet ilyen sötét hátteret tenni egy gyerekfotóhoz?
még szerencse,hogy a másik kettő képet nem látjátok!az egyik tök fekete háttér, mintha egy fégyes szalag futna-hát nem látom, hogy az a gyerekem profilja?!?- és a Milán arca az egyik sarokban... a nagy feketeségben.rémes volt. A másik variáció 5 cmes Mickey egér Plútóval, a másik oldalon Milán arca 4 cmes négyzetben:(((.
Kicseréltettük 3 egyformára. Idén nem jött össze a SZűcs Úrnak....)
Posted by Picasa

2010. november 14., vasárnap

Villámlátogatás Bogiéknál


Szombaton a 9órási busszal Pest felé tartottunk, hogy a hétvégét Bogiékkal töltsük.
1óra 50perc volt Pestig az út, Patrik 50percet aludt a lábamon, Milán végig beszélgette az utat Apával. A Népligetben szálltunk le, átmetróztunk a Déli Pu-hoz. Ott szaladgáltak a kerengőben(Patrik az összes tócsát megtalálta), délben indult onnan abuszunk Kisbér felé.
Milán azonnal elaludt, Patrik végig nyűglődte a 2óra 20perces utat. Próbált volna elaludni, de csak az utolsó 10percre sikerült.(Bezzeg én!Úgy aludtam volna!Engem 2 perc alatt elráz a busz. Főleg ez! Olyan öreg IKARUS volt, amivel még leánykoromban osztálykirándulásokra jártunk)

Bogi és Kitti várt Bennünket a buszpályaudvaron.
Késői megebédeltünk, aztán összebarátkoztunk az állatokkal.


Úgy tűnik Patrik még egy pittbulltól sem fél(bezzeg én!)

Sötétedés után elmentünk megnézni a pacit, kecskét, cicákat!
AZt se tudták melyiket simogassák!
Felültek a pacira is, (de sajna a gépünk addigra lemerült, ahogy szokott;)))


Patrik vacsi és nagykádban pancsolás után egy pillanat alatt elaludt(sajnos köhögős). MIlcsi még ébren maradt Velünk fél10ig.

Reggel fél8ig aludtunk. Juhhhé! Patrik benáthásodott.
Megreggeliztünk, aztán megebédeltünk...

közben Milcsi újra végig járta az állatokat.
A Fiúk hűen magukhoz, bemutatták, általában hogy esznek:D

vasárnap a 11.20as busszal indultunk haza, újra 4 órás útra vállalkoztunk.
Patrik aludt Pestig, Ott viszont nem akaródzott neki a másik buszra felszállni. Besokallt? nem csodáljuk! Apával sétáltak a pályaudvaron 10percet, aztán nem volt már baj.
A busz úton továbbra is mozgékony volt. Fél4re értünk SZolnokra.

Milcsike kérte, hogy maradjunk még, hogy menjünk még. Legközelebb hosszabb időre megyünk:)

További képek itt.
Posted by Picasa

2010. november 11., csütörtök

2010. november 9., kedd

Kis barátok




Délelőtt ragyogó napsütésben(bár kicsit szeles időben) sétáltunk a Tisza-parton.
Ebédkor már sötét volt és szakadt az eső.

Este Adélékhoz mentünk. Talán 2 éve nem jártunk Náluk.
A Fiúk ügyesen eljátszottak akadt Barbie-s lakóautó(szobaméretű), lovak, Duplo....
Milcsi nagyon elfáradt az ingergazdag környezetben-félelmetes sírórohamot produkált fürdés előtt. megijedtünk rendesen.
2 másodperc alatt aludtak el(Milán sem aludt az oviban)
Posted by Picasa

2010. november 8., hétfő

Meggyógyult!

Egyik napról a másikra Patrik teljesen rendbejött.
Már tegnap evett-a cumit ugyan köszöni nem kéri továbbra sem-, aludt. Jó kedvű, mozgékony volt.
ÉS az utóbbi 2 éjszakánk is csendesen telt.


ez a kép még amúlt héten a játszóban készült.



ez az ovis családi délutánon készült, amint a Fiúk karácsonyi díszt készítenek.(Patrik nagyival maradt itthon, aludt, sétáltak)
ez a Mami első alkotása volt.
ilyenkor olyan gyerekké válunk...
Posted by Picasa