2010. július 14., szerda

Napjaink

Megint nem volt netünk, ezért tűntünk el. Hát, ez sem bírja ezt a rettenetes hőséget!

Mi reggel piacolunk, boltozunk, megfőzök, 9re már mindig a kisparki játszón vagyunk. Állandó kis bagázs jön össze minden délelőtt, ha valaki később jön, már hiányoljuk:)




Patrik a játszótér bohóca:D


Patrik "táncol" a homokban, míg bele nem zuttyan. AZtán meghepereg benne, mint a tengerparton csinálta....jajaj

Milán is talált játszópajtásokat, és Patrik is-úgy tűnik a nagyok társaságát részesíti előnyben.

A héten az úttestet foltozzák(:)) , így külön látványosságban is van részük. Nagy érdeklődéssel figyelik, ahogy dolgoznak a munkagépek.

A fiú szakasz





Imádom Őket!!!

SZóval így telnek a nyugalmas délelőttjeink.

Ők játszanak, én beszélgetek.
A lényeg hogy árnyékban vagyunk, kellemes a levegőn.

Fél12kor szoktunk haza indulni, Patrikot a hátamra "dobom"(odafelé lábacskáin jön), és mire hazaérünk, el is alszik. Átteszem a babakocsiba(folyosón marad), és alszik tovább. 2-3 órát. Addig Milánnal lezuhanyozunk, megebédelünk, játszunk, tanulunk...és várjuk apát.

Most Tom és Jerry őrület van. Egy filmet látott még hétvégén a Nagyinál. NAGyon tetszett neki. Még szerencse, hogy van belőle bőven. AKkorákat kacag rajta! Már Patrik is mondja, hogy cseri-vagy vmi ilysmi;))

Uzsi után festetteünk. Milánban újra éledt a zászló-mánia!
Patrik vízzel fest, mert első dolga az volt, amikor a festékes ecsetet megkapta, hogy a szájába vette:(
MA este fürödtek a medencében,



PAtrik az üres medencében hintázott.
még 7kor biciklire pattantunk és megettük az évi 1 gombóc adagunkat.

Posted by Picasa

2010. július 11., vasárnap

Foci Vb


Este mi is foci lázban égtünk.
Ezt(K'Naan-Waivin' Flag) hallgattuk kb.40szer egymás után. Milán a spanyol zászlót lobogtatta, Patrik itt tapsolt és táncolt a laptop mellett. ALudtak abuszban, így Milán Apával szurkol.
Behűtöttük a citromos sört, az Egerből hozott vörös bort és a Fanta citromot(tinto veranohoz).
HAJrá spanyolok!
Posted by Picasa

Egerbe kirándultunk

A szokásos reggeli busszal indultunk 9kor. PAtrik azonnal az ölembe hajtotta kisfejét, és 2 órán keresztül aludt.
Milán végig beszélte/kérdezte az utat.
Szeretünk Egerbe kirándulni, mert gyönyörű az óvárosa. Szeretünk a hangulatos kis utcákon elveszni.


Szeretünk a Bazilika előtti tér árnyas fái alatt ücsörögni, játszani.



Szeretjük az egri kürtős kalácsot(ma 2szer vettünk) és van egy kedvenc kis édesség boltunk is, ahol igazi tejcsokis zselés drazsét árulnak. Annyira hangulatos kis hely.


Szeretünka Dobó téren szaladgálni.



ÉS hát a kedvencek kedvence! Az egri kis "vonat". Szépasszony-völgy és a Dobó tér között 50perc alatt teszi meg a távot oda-vissza.

és közben még bort is tutunk venni:)

Hazafelé mindkét fiú elaludt, így csendesen telt a hazafelé út.
Hazaérve pizzatésztát gyúrtunk, nyújtottunk, sütöttünk, és igazi spanyolos hangulatban várjuk a VB döntőjét!

Egri képek

Posted by Picasa

2010. július 10., szombat

Patrik újdonságai

Imádjuk nézni, ahogy eszik. Önállóan és nagyfiúsan. NAgyszéken, nagy lendülettel, összpontosítva, kellő komolysággal.








és amiket mond!
egyre többet és egyre többet
tita=cica
hoppá
csüccs

A nap meglepetése: tuna Mijá=csúnya Milán::))

ha elkezdjük hogy one...ő folytataja, hogy tu, fri. ez komoly! bár még a spanyol himnuszt nem énekli. igaz
kicsit spanyolos beütéssel beszél: a dupla ll-eket j-nek ejti;))

Mióta beteg lett már csak délután alszik. Ebéd után teszem le, a délelőtti szundik hirtelen elmaradtak. Este fél9kor alszanak el. Villámgyorsan.

Posted by Picasa

Milán szivárvány tortája

Nagyi ma indult Montenegroba.
Apa vitte Kecskemétre, fél6kor indultak.
Én is keltem velük, elintéztem a postámat, aztán neki láttam Milán kérésére-ezt nem lehet kihagyni-tortát sütni.
Tegnap bevásárolni voltunk a Sparban, ahol meglátta a színes tortadarát. Kérdezte mi ez?
...."Akkor süssünk tojtát!"
Igazából azért ültem le reggel a gép mellé, hogy keressek valami gyors receptet, amit még Milán is megenne, de végül nem böngésztem.

A zebra tortát imádja, a vaníliakrémet is( a vanília pudingba 10 dkg vajat keverek).
A kettő együtt nem lehet rossz-gondoltam, hát nem is lett.
A 3 fiú délután 4re több, mint a felét befalatozta.
Patrik villát kért, nagy székre mászott és 2 szeletet eltűntetett uzsira.

Megnéztem a neten, nem találtam Milán tortát, így ezt a kreációt első szülöttünknek ajánjuk:)

Jól vannak, Ő nagyot aludt ma(fél7kor ébredt, így Ő nyalogatta ki a vanílikrémes tálat). Milán fél9kor ébredt.


Délután fürödtek egy kicsit.

Ma megijedtem, amikor volt egy kis időm olvasni, hogy" 1 flakon naptej 1 napra 2 embernek" kellene hogy elegendő legyen, nem úgy ahogy a magyarok többsége használja, hogy még a tavalyit keni....
Reggel öltözés előtt kellene magunkat alaposan bekenni.
Ha csak 5percere megyünk ki, vagy fa árnyékában töltjük az időt, akkor is használjunk fényvédőt !

Posted by Picasa

2010. július 9., péntek

Nadi

Reggel így köszönt Patrik Nagyinak.
ANnyira édes volt!
Mostmár mondja, hogy Apa, Nadi, Mijá(n), Moi, Mámi
kanal, táér, banan...ezek a legfontosabbak:) és az a sok más.

Jól aludtak és a napjuk is jól telt! Hála Istennek! Esznek, isznak, játszanak:)
Milánnak adom a Béres cseppet és a Cebiont ezerrel. Hogy ahéten megerősödjön, és a jövő héttől ismét mehessünk úszni.
Őszintén:nekem is hiányzik az a 2 óra kikapcsolódás, hogy csak ülök ott a medence szélén, nézem Milánt, nézelődök, beszélgetek Anyukákkal és közben barnulok. A sport, mert biciklizünk oda-vissza. De neki is hiányzik, mert már emlegeti.

2010. július 8., csütörtök

Molli szülinap

Megint csak hajnaltól volt nyugodalmas az éjszakánk.
Reggel már Krisztina telefonált, hogy Moollika is lázas tegnap este óta. PÖttyök van a lábán. Elmentek a doktornénihez. Rettenetesen sajnáljuk! ANnyira készült a mai NAGY napjára.
Sajnos a zsúrt le kellett mondania, nehogy megfertőzze a kisbarátait.

MA Patrik napja hasonlóan telt, mint a tegnapi. 1 órát aludt ebéd után.
Tejet iszik és csipeget. AZ étvágya messze nem olyan, mint régen!(De még Miláné sem tért vissza!)De Ő legalább eszik valamit.

Délelőtt ezt a rajzot készítette Milán Mollikának. Nagyot néztünk! Végre nem csak paca és firka(persze azok is nagyon szépek tudnak lenni...)

Mollikát ábrázolja akép virággal a kezében.:)



Mákvirág kalácsot sütöttünk. Még szerencse, mert így legalább ettek valamit a Fiúk délre. Milán ismét paradicsomlevest kért, de tökfőzeléket nem. PAtrik a husi levestől is sírt. Kalácsot viszont evett! NAGy széken. Már az etetőbe nem akar beleülni.

Kár, hogy a fotó nem adja vissza az illatát. (a kenyérsütőgépeseknek 10 perces munka elpakolással együtt! megéri, mert isteni finom!)


Végül délután ellátogattunk Mollikához, hogy felköszöntsük 4. születésnapján. (Patrik Apával maradt).
Hála Istennek Mollikának jó kedve volt, nem volt lázas!

NAgyon jól éreztük magunkat a kerti party-n.
Posted by Picasa

2010. július 7., szerda

Képek


Mai 18fokban készült. Mindenhová együtt megyünk:)

és tegnapi a 30fokban. Itt még Milán volt rosszabbul és Patrik volt az aktívabb:)
MA Patrikunk feküdt...
Posted by Picasa

Újabb nehéz nap

Kicsi Patrikunk nagyon rosszul viseli a "megpróbáltatásokat".
Még altatás után magam mellé vettema kanapéra, mert kb. 20perc után keserves sírással ébredt. Éjszaka nagyon gyakran felsírt. Hajnali 1kor újabb kúpot kapott, végül 6ig nyugodtan aludt.

A nyelve széle tele van hólyagokkal, a keze feje és tenyere úgyszintén. (Neki alábán csak elvétve van. Mintha kevesebb lenne, mint Milánon van, viszont a Patrikéi nagyobbak.)

AZt hittem Milán majd ma azt se tudja mit egyen az 5 napi éhezés után. AZt mondja teljesen meggyógyult, semmije sem fáj. De enni köszöni továbbra is csak csipeget(szerintem a gyomra is nagyon összeszűkülhetett a koplalástól)
Palacsintát és tejberizst kért.
reggelire 1 db jó reggelt kekszet evett tejjel, ebédre 1 palacsintát. Uzsira tejberizst. VAcsira a Milkys tejet.

PAtrik csak vizet iszik, de azt szorgalmasan kéri. Hozza amásfél literes üveget és a kisüvegét, és mondja, hogy "viz" és nagyokat bólint hozzá. és 1-2 kekszet rágicsált el. Mást nem is fogad el. HAtározottan mondja, hogy "nemmmm!"
NApközben rengeteget sírt, felkéredzkedik, megnyugszik, játszik egy kicsit, és újra rázendít és jön és... nagyon keveset aludt napközben. Még mindig 38.5feletti lázakat mértem Nála,

SOkat angoloztunk ma. CSak nézem, mire képesek, már Patrik is rengeteget tud! (MA olyan angol cd-t hallgattunk, amit még soha, az Up&downra emeli karjait fel-le és mondja hozzá. Imádnivaló! Tapsol, integet ha éppen azt hallja. )

De egy kis frászt is hozott rám: reggel a konyhában csak azt hallom, Milán szalad, "MAmi gyere, nézd a Patrikot!" Megyek be a szobába, keresem. egy pillanatra megijedtem, sehol a Kicsi. Hát fent ült a galérián.....

Milán ma már nem aludt, így este ment a "harc". Ez is bizonyítja, hogy jól van.

(AZ a sok sok gyógyszer, amit kiváltatnak és ott marad...láttuk Koreában, hogy pontosan kis zacsikban kicsomagolva kapta meg Vera a pirulákat. 1db sem veszett kárba! Mi meg a nagy üveg gyógyszerből vettünk be 2 este 5ml-t.)

2010. július 6., kedd

Fiúk-helyzetjelentés-elúszott kiruccanás-MÉGSEM SKARLÁT!!!!!!

Reggel:
Végig aludták teljesen nyugodtan az éjszakát. Patrik 1ig 2 nagyobbat sírt, de aztán reggel8ig aludt. Láztalanul.
Milán 9előtt 2 perccel ébredt. Még mindig a torkát fájlalja.
A gyógyszert alig bírtam belekönyörögni. Végre újra iszik!
(Milky Wayes boci tejet iszik, ennyi a tápláléka. tegnap 3x2dl a tea mellett )
Enni továbbra sem hajlandó.

PAtrik eszik, iszik, eleven. A nyelve van tele köles nagyságú hólyagokkal.
Jó kedvű, újabb szavakat tanulgat: tányér, meleg, villa, a kedvencünk, amit leggyakrabbn használ: NA!
ÉS Mollit sokszor emlegeti:MOI

Dél:
Krumpli főzelék keksszel.(nem bánom én csak egyen).
PAtrik eszik. Még ha sír, mert fáj, akkor is tovább eszik. Ő ilyen! BArackot is kér, pedig rettenetesen csípheti.
Milán most is bocitejet iszik a 2 falat főzelék mellé.

Délután:
Játszanak, Patrik aludt.
Uzsira már senki sem eszik semmit.

Este 6 óra:
PAtrik újra lázas és vigasztalhatatlanul sír fél8ig. Nurofen szuszpenziót próbáltam volna beadni, de nem fogadja el. Semmit! A Borzasztó fájdalmaiat próbálja elmondani, csak vergődik, vagdossa magát. Hozzám bújni csak nagy sokára esik jól.

Negyed9kor aludt el. Nurofennel a fenekében.

Ma(-csütörtökig) Pestre mentünk volna. Kirándulni. Milánnak régóta igérjük a Vidámparkot és a gyerekvasutat.MAri meghívott Bennünket, hogy aludjunk ezen a pár napon Nála.
Sajnos le kellett mondanunk.

Csütörtökön Mollika 4. szülinapi zsúrja lesz. Oda sem mehetünk. NAGyon szomorúak vagyunk!

ÉS a lényeg! Mégsem SKARLÁT???
Andi barátnőmmel-vagyis a gyerekeink -sorstársak vagyunk. Pedig 100km van közöttünk, és kb 1 éve nem találkoztunk. SZóval Ő küldte át az alábbi cikket. AMiért nagyon hálás vagyok neki!

A kellemetlen tünetekkel járó kéz-láb-száj betegséget vírusok okozzák, ezért az antibiotikumos kezelés hatástalan, csupán a tüneteket enyhíthetjük. Főként nyáron és ősszel fordul elő.

Először 38-39,5 Celsius-fokos láz és torokfájás jelentkezik. Ezt követően apró, kerek, piros hólyagocskák jelennek meg a szájban a nyelven, a szájpadláson, a pofazacskók belső felületén, a fogínyen. A gyerek nem akar enni, mert fájdalmas a rágás, nyelés. Rövidesen a tenyéren és a talpon, az ujjak között is feltűnnek a három-hét milliméter átmérőjű, folyadékkal telt hólyagok. Esetenként a popsit, sőt az egész testet elárasztják a kiütések. A talpon kialakuló hólyagok miatt minden lépés fájdalmat okoz. Körülbelül öt nap alatt száradnak le, előbb barnára színeződnek, majd heg nélkül gyógyulnak. Az egész betegség hat-kilenc nap alatt zajlik le, rendkívül ritkán lép fel szövődmény. Orvosi szempontból veszélytelen, ám a hólyagok okozta fájdalom meggyötri a kisgyereket. Az evést nem kell erőltetnünk, de adjunk bőségesen inni hideg vizet.

SZóval biztos,hogy nem skarlátos Milán. A doktornő is azt mondta "nagyon csúnya vírusfertőzése van. Skarlát....úgy gondolom" Ő sem akart antibiotikumot adni, mivel szedte már vasárnap óta, így szedni kellett tovább.
Igaz, hogy minden tünet egyezik, de Milánnak nem volt 39fok feletti láza és nincs annyi pöttye sem, mint skarlátos gyerekek fotóin.

Sajnos a lényegen mégsem változtat. A gyerekek borzasztó kínokat és így Mi is borzasztó napokat élünk át!

Közben Patriknak áttört a 13.foga.(jobb felső ) A Nyála csurog. Ezért is és a nem nyelés miatt is. Ömlik.
Ettől kaphatja a következő fertőzést:(


2010. július 5., hétfő

Skarlát

AZ éjszaka nyugtalanul telt. Milán fel-fel sírt/nyöszögött.
Reggelre már láza nem volt, de a szája annyira de annyira vörös volt, dagadt és belül tele hólyagokkal, hogy elvittük reggel8ra Apával az orvoshoz. Persze doktornénik (újra) szabadságon van, helyettesítik. De csak9től. Így Apa dolgozni ment, mi hazajöttünk, fél órás játékra-persze csak állt avárban, de nem játszott milán atöbbiekkel.
Visszamentünk, rengetegen voltak. Másfél órát vártunk, addig Milán az egyik pelenkázón feküdt keresztben, Anna és Peti történeteit olvastam.

Kedves, szimpatikus doktornő fogadta Milánt. Megnézte, azt mondta, hogy nagyon csúnya vírusfertőzés. Skarlát. Fertőző.

Mollit azonnal elvitte anyukája. Csak imádkozni tudunk, hogy nem kapta el(sajnos szombaton Lillivel is találkoztak)

Délután Milán csak feküdt, kicsit aludt...enni ma 1 falatot sem, inni nagyon nehezen. Rettenetesen fájhat a szája.

Délutánra PATRIK is BELÁZASODOTT. 39.6. 1 kúppal6ra virgonc lett, de este 8ra újra 39.6. 9kor kivittük az ügyeletre. Hólyagos a torka.. .
"AZ biztos, hogy az a baj, mint a testvérének"
Fél10óta alszanak.


Mintha csak Milán tüneteit olvasnátok:
A lappangási idő 2-8, átlagosan 3 nap. A tünetek hirtelen kezdődnek, hidegrázás, torokfájás, nehezített nyelés, gyakran hányás, hasi fájdalom jelentkezik. A láz magasra szökik, elérheti a 39,6-40 oC-ot is. Jellemző a skarlátvörös - intenzíven gyulladt - torok, a tüszős mandulagyulladás - Figyelem! A mandulán tüszőket utánzó pettyezettséget nemcsak ez a kórokozó okozhat! -, az állkapocsszögletben elhelyezkedő nyirokcsomók fájdalmas duzzanata. A nyelv rendszerint eleinte fehéren bevont, de a hegye és széle élénkvörös. Néhány nap után a lepedék letisztul, így a nyelv vörössége és szemcséssége láthatóvá válik, ez az úgynevezett málnanyelv-tünet. A lágy szájpad és a nyelvcsap ödémás, vörös, gyakran apró pontszerű bevérzésekkel tarkított. Legkésőbb 3 napon belül jelentkeznek a bőrtünetek a nyakon, hason, mellkason, majd a végtagokon. A kiütés igen apró elemekből áll, mely a bőrt vörösen pontozottá, kissé érdessé, grízes tapintatúvá teszi. Meg kell azonban említeni, hogy napjainkban gyakran csak nagyon diszkrét, szegényes bőrtüneteket látunk. Előfordul, hogy a kiütés csak a lágyékhajlatra korlátozódik. Az arcon nincs kiütés, de kifejezett lehet a lázrózsa és a száj körüli enyhén sárgás sápadtság.

Kezeletlen, szövődménymentes esetben a láz 3-5 napig tart, megfelelő antibiotikum-kezelésre 1-2 nap alatt megszűnik. Ezzel egy időben a kiütés és a torok gyulladása elhalványodik. Lehetséges, hogy a gyógyulást követő második, esetleg 3-4. héten hámlás figyelhető meg, mely az arcon és a törzsön finom, a talpon és a tenyéren nagy, lemezes jellegű.

2010. július 4., vasárnap

Még mindig beteg

Éjszaka párszor arra ébredtünk, hogy " annyira fáj!"
Ivott pár korty teát, mindig hamar visszaaludt. (Sállal körbetekerve alszik, játszik, zuhanyzik. Nem hajlandó levenni)

Negyed7kor ébredtünk. Minden gyerek! Mollika is battyogott át fél7kor.

Reggel nem volt Milán lázas, viszont azt vettük észre, hogy a lábfején és a lábszárán apró piros hólyagos, köles nagyságú pöttyök vannak. Sűrűn. Azonnal interneten keresgéltük a gyermekkori kiütéseket. Egyértelműen a bárányhimlőre illettek a tünetek.
Apa elvitte Milánt az orvosi ügyeletre, ahol a doktornéni azt mondta, hogy nem bárányhimlő.
Viszont újra lázas volt, a torka nagyon csúnya, így újra antibiotikumot kapott.

MA 3szor 3 falat teába áztatott kekszet sikerült belé nyomnunk. Viszont a teát folyamatosan kortyolgatja. AZ esik jól neki.
NAgyon furcsa a beszédje, a kis ajka is sötét meggy piros, és olyan, mintha még az is be lenne dagadva. (vagy csak furán tartja, ahogy nem nyel )

Egyébként játszanak És EGYÜTT! Mindig együtt! Vonatoznak, autókat tolnak, este az udvaron is egy kupacban vagy körbe körbe mentek, vagy csúszdáztak(Patrik jól bírja anagyokkal az iramot fel is le is, nem maradt le egy körrel sem), homokoztak.

A Fiúkat8kor tettük le aludni, mi Apával ezután ültünk le vacsorázni. Végre nyugodtan és csöndben. NAGyon régen volt ilyen! Molli csatlakozott hozzánk a 6 órási nagy tányér tejbegríz után, még eleszegetett velünk édesen!




Reméljük holnapra sokkal jobban lesz! NAGyon jól tűri, nem nyűgös-nincsenek kitörési rohamai-. azt látjuk rajta, hogy rettenetesen fáj a torka, és hősiesen viselkedik.

PAtrik újabb szavai: dínó-ez nagyon tisztán
nénó, ez folyamatosan és nagyon hangosan amentőautó tolás közben.
M Apl. azzal szórakoztatta a gyereksereget, hogy a zebráról direkt leesett, és közben mondta, hogy Bumm és nagyot nevetett.

A Little Einsteint néztük, Ő is térdét üti, hogy minál előbb felszálljon az űrhajó. AZonnal leutánoz MINDENT!
Posted by Picasa

2010. július 3., szombat

Milán továbbra is lázas

14 órát aludt egy huzamban. 4 szer ébredt, minden ébredésnél vizet kért. 1-1 jó nagy pohárral meg is ivott.

Egész nap lázas volt. Déltől a torkát fájlalta.

az ügyeletet csak felhívtuk-de még így is minden adatot rögzítettek-, "csak akkor vigyük be holnap, ha még mindig lázas lenne. Jól tettük, hogy nem rohantunk azonnal antibiotikumért, hanem hagyjuk a kis szervezetét, hagy dolgozzon"

5kor aludt el ma is(mindig a meccs alatt), de most 8kor felébredt. Mollit várta.




Most este 10 óra, de még játszanak.

Délután hatalmas vihar volt. 2dió nagyságú jegek potyogtak.
AZ előtető 2 "paláját" kilyuggatta 5 helyen. Mást még nem vettünk észre. Reméljük nem is történt nagyobb baj!
Posted by Picasa

spanyol meccs


egyik jobban izgul, mint amásik
Posted by Picasa

2010. július 2., péntek

Milán lázas

Reggel sokat úszott, lassan fejlődik, de nem bánom! A lényeg, hogy élvezi nagyon és szívesen jár minden REGGEL.

Délelőtt Patrik sokat aludt, mert 5kor ébredt:(
Milán a konyhában segített,cukkinit reszelt(és az ujját).
Ezt készítettük ebédre(Ő meg se kóstolta).
NAgy nehezen- kb 2 kanál cukor után- a tegnapról eltett sóskát ette meg-Ő kérte tegnap is.
Délután játszottunk, NAgyiztak, mert én sütit (tegnap is és ma is ugyanezt. elfogy 1 tepsivel annyira finom.pedig nálunk nem jellemző,hogy nem marad másnapra) sütöttem, aztán pizzat, mert Milán azt kért. -Gondoltam sosem evett még, de hátha most!
NAgyon fáradt volt egész délután, álmos, de most nyugodt. Nem volt kiabálós/veszekedős kedvében lefeküdt, de nem aludt. Feküdt az előszoba kanapén, olvasgattunk, angoloztunk.
Fél5kor éreztem, hogy melegebb, mint szokott. 38.5 volt, de semmijét nem fájlalta(hasát, de azt állandóan mondja)
Nagyival baba nézőbe kellett mennünk 5re- sajnos ma nem kellett edzésre mennem, de Milán miatt így sokkal jobb volt, 2 órát nehezen bírtam volna, anélkül, hogy tudnám mi van Vele.
Ő rögtön akkor elaludt a kanapén.
Fel sem ébredt, pedig megpisiltettük, kapott egy kúpot, áttettük akiságyába, és aludt tovább.

Reméljük nyugodt éjszakaája lesz és ezt a nyavaját hamar legyűri kis szervezete.

2010. július 1., csütörtök

Abonyi vadaspark

Reggel usziztunk, délelőtt sütöttünk, délben kínok közepette ebédeltünk(ha közeledik a dél, már gyomorgörcsöm van), aztán autóba ültünk, és az abonyi Vadasparkba mentünk. Kirándulni.




Újra kisoroszlán született. Milán megsimogathatta.


HAzafelé Dédi mama felé mentünk. AMit édességet Mari elővett, mindent elpusztítottak.

És máris este lett. Úgy elrohan 1 nap.

Patrik annyira Mámizik és annyi, de annyi cuppanós puszit oszt!
Posted by Picasa

2010. június 30., szerda

Milán angol szótára


3 napja újra lelkesek vagyunk. Apa fénymásolt(spanyol Első szavaim csodálatos és kedvenc könyvükből), Milán vagdos és ragaszt.
Egyenlőre nagyon lelkes. CSak az ismétlés szintjén vagyunk. Azok a képek kerülnek be először, amiket ismer. Később jönnek az újak. NApi 5re gondoltam e g y e n l ő r e.

PATriknál is tervezek hasonlót, de nem könyv alakban. A fejemben megszületett a terv, már csak meg kellene valósítanom.
Posted by Picasa