2010. december 24., péntek

2010. december 23., csütörtök

Barátság

Rendhagyó bejegyzés lesz, de így karácsony tájékán muszáj megírnom.
SOha ennyi barátom, kedves ismerősöm nem volt, mint amióta edzéseket tartok!

ÉS most, hogy bezárt a terem, most érezzük igazán, hogy mennyire összetartunk. Hétfőn, folyamatosan csörgött a telefonom, olyanok is elértek, akik eddig nem....

Barátokat szereztem. Így 31 évesen. Új barátokat!

Köszönöm ezt a Családomnak! Hogy adnak Nekem időt!
(Karácsony előtt egy volt évfolyamtársammal ülhettem be egy este a kávézóba, egy nagyon kedves barátnőmmel forraltboroztunk a Kossuth téren, régen nem látott ismerősömmel cseveghettem egy kicsit, újdonsült spinninges barátaimmal tekerhettem egy másik teremben együtt /vendégként/...és sorolhatnám.


mA Zsuzsi járt Nálunk, PAtrik félénkségét hamar félretette, és már ült is Zsuzsi ölébe...Milán folyamatosan produkálta magát.


Holnap együtt megyünk az éjféli misére.


Posted by Picasa

Betegség betegség hátán

Nem szűnik meg aggódásunk egyik kis betegünk felé, kezdjük a másik kis betegünk irányába... persze az aggódás folyamatosan és örökké tart.

CSak egy gyors bejelentkezés, mert megyünk apával angyalkásat játszani.;)

Hétfőn éjszaka nekem volt magas lázam. Hirtelen jött: remegtem , mint egy falevél, és fájt minden porcikám. Hajnalban még gyenge voltam, mint egy harmat, délelőttre nyoma sem volt a hirtelen jött és ment valaminek.
(közben bezárt a kondi, ahol dolgoztam, olyan hirtelenséggel jött a lesújtó hír, mint derült égből a villám ér... De büszke vagyok kis csapatomra, összetartunk:) de erről majd egy másik postban)

Szerda reggelre Patrik lett olyan, de olyan náthás, hogy a szemeit alig bírta nyitva tartani. Gyakran náthás, de ez felül múl minden eddigit.

Közben Mi Milánnal Pestre mentünk(9es busszal, metróztunk, a Westendben karácsonyfát és hatalmas karácsonyi díszeket néztünk, jégkorisokat), de már a12órási vonattal hazafelé robogtunk-a tömött vonattal.

Csütörtök reggelre Milcsi köhögött igen mélyről és csúnyán, estére 38fokot mértünk .

De azért délután korizott. Hatalmasat fejlődött tavaly óta! Egyedül végig csúcsik a pályán, esés nélkül!

2010. december 19., vasárnap

Patrik

Jól viseli.
Jól aludt, nem nyűgös, a bóbitáját nem bántja!
egyedül pelenkázni nem tudjuk, csak állva. kicsit macera, erre találták ki a bugyipelenkát!



Bőbeszédű, gyönyörűen mondatokban beszél. Ragoz, és olyanokat mond!
MOst gyakori a "csunya vaaagy!"
"buta vaagy!"
"bizony, bizony"
és mi csak nevetünk, ha éppen nem a hajunkat tépjük, mert rosszalkodnak.
Ugrálnak, kergetőznek...én pedig már félek, hogy megússzuk-e ép bőrrel ezt a 3 hét téli szünetet.


oviban készültek pénteken.

spinning


mióta heti sok edzésem van, nagyon sok ismerősöm lett.
kedvesebbnél kedvesebb emberek, akik szeretnek.
pénteken mézzel, paprikával, csokikkal, és ezzel a csodálatos ajándékkal tértem haza edzésről.
annyira meghatódtam.
Mi is készültünk:Mézeseket díszítettünk és csomagoltunk, karácsonyi lemezeket készítettünk a vendégeimnek.
Posted by Picasa

Mézes projekt III.-favorit

Mézes puszedlit sütöttünk.

Mert a figurásakat már nem ette Milánt, csak a Sparos mézest:)
SZóval a recept innen.
AZt hiszem egyértelmű favorite lett. AZonnal.
RÖGTÖN puha, isteni finom. Milcsi a felét ebéd utáni mese nézés közben befalta.

Összeszámoltuk eddig 8 adag mézest sütöttünk, és nincs látszata.
A tervem bégül nem sikerült, mert 4 mézes receptet szerettem volna kipróbálni, de 3nál megállok.
HA figurásra kell szavazni egyértelműen az 1. receptet ajánlom, ha puszedliről van szó, ez a recept a nyerő!

De azt hiszem elárulhatom hogy a puha mézes titkai:
1. éjszakára hűtőben álljon az összegyúrt tészta
2. 180fok(én légkeverésesen sütöttem)
3. AMikor még sütnéd, akkor vedd ki a sütőből! Ne hogy kiszáradjon!
+1. HA mégis kemény lenne(mert volt ilyen, sokáig sütötem), tedd pléh dobozba pár cikk alma kíséretében MELEG helyre(én a gáz konvektorra tettem:)), 1 éjszaka alatt megpuhul.

Mindenkinek finom puha mézes kalácsokat kívánunk!

2010. december 18., szombat

2 öltés-pipa

APa 6kor Öcsödre ment disznóvágásra. Autóval.

MI fél8körül keltünk, NAgyi a piacról halat hozott....
A Fiúkat nagyon érdekelte hogy néz ki, hogy pucolja, így álltak a székeken.
Felforrt a tej, fogtam a lábast, hogy kiteszem a padláslépcsőre, közben nagyi nyitotta nekem az ajtót és csatt. 1 szék eldőlt, Patrik állt a földön, és fogta a fejét, hogy "megütöttem". AZonnal felkaptam, jól van nincs semmi baj, és amint fordítom magam felé, látom tistózta vér afeje, mély nyílás tátong a buksiján.
Milán rettenetesen sírt. NAGyi taxit hívott, én kötést kerestem, azonnal kabát ránk, ahogy voltunk(Patrik szobacipőben) ültünk be, és már vittek is Bennünket.
Gyuri éppen ügyelt, így végig kísért Bennünket.
Leborotválták a seb környékét, addig nem sírt.
AZtán 3 szuri a seb környékére, és 2 öltés. Annyira sírt a kis drága. Olyan de olyan hős volt!
Röntgen. szinte kivitelezhetetlen volt.
Végül Gyuri hozott haza Bennünket.


Egész nap eleven volt, mintha mi sem történt volna. Ugrált, rohangált, néha mondta, hogy "nagyon fáj, nagyon fáj!"
1 órácskát aludt.
MA egész nap havazott, hordta aszél. CSak bentről esett jól nézni, de végül este kimentünk a kisparkba, havat lapátoltunk.





Posted by Picasa

2010. december 17., péntek

Ovis karácsony

Nagyi vitte Milánt oviba, Mi Patrikkal fél órával később mentünk utána.
Családi kézműveskedésre invitáltak Bennünket.

Patrik szívvel-lélekkel ragasztott.
Aztán kezdődött a szerelme Etelkával, a teknőssel.
Egyszerűen nem tudtam elhozni az akvárium mellől.
10kor kezdődött a karácsonyi ünnepség, ott ültünk az akvárium mellett.






AZ ünnepség után ajándékokat kaptak a gyerkőcök, együtt bontogatták.

az ünnepség után hazajöttünk, nem maradt már ebédelni.
Most jobban jártam, mert megevett egy nagy tányér krumpli levest és 2 szer kért a mákos tésztából;) Kifejezetten jó étvágya volt.


Posted by Picasa

2010. december 12., vasárnap

Milán önállósodási törekvései


Nagyinál alszik, pedig minden este elmondja, hogy "ígérem, holnap Veletek alszom".
És nem.
Fürdés előtt átcuccol, megágyaz Nagyival, és jókat alszik. Ott 9ig is!
(mióta beteg volt, azóta alszik NAgyi mellett)
Posted by Picasa

17.fog


ma anagy hahotában megláttam!
Jobb felső örlő:)már kint van-megint nem voltam elég figyelmes, pedig egyértelműek voltak a jelek.
Posted by Picasa

2010. december 11., szombat

Ho-ho-hóóóóóóóóóóó

SZombat van, de Apa mégis dolgozott.
Már nagyon vártuk haza.
Ablakban állva várták Apát és nézték a hóesést!
Fél5kor Nagyival és a2 Fiúval a Kossuth térre indultunk.
NAgyon élvezték.



Mire hazaértünk, APa is itthon volt, már lapátolta a havat. Előkészítette a szánkót!Másfél órát szánkóztak a kertben. Mindenki húzott mindenkit:)


Advent 3. vasárnapja.

Posted by Picasa

cumi

Patrik újra nagyon cumis.
Állandóan a szájába lenne, ha tehetné. Közben folyik a nyála-gondolom újabb fogak törekednek-, így már apró pöttyök vannak a szája körül.
Próbáljuk drasztikusan elvenni, eldugni-amit szinte lehetetlen, mert Ő mindent elér:(
Elvitte a cica, a másikat a Mikulás bácsi....
ha úgy gondolja kicsi még, segítségül hív egy széket, puffot...

De ma már Ő is mondta, hogy elvitte a cica, a másikat a Mikulas bácsi.:D

Lilli tényleg odaadta a MIkulásnak.
AZóta nincs cumija!!!!!!

2010. december 9., csütörtök

Mézes kalács projekt 2.


teljes mértékben Milán keze munkája.
A nyújtás, a kiszúrás, a tepsibe tevés és a lekenés is.

Itt a recept: Mézes teasütemény és az ínycsiklandozó fotó(mi az illatokat mellékeljük hozzá;))
Ismét azonnal ehető és puha kalácsot sütöttünk!

(egy kislány volt Nálam tanulni sütés után, megkínáltuk a friss mézesekkel. AZt kérdezte és ez nem volt előtte kemény, vagy nem fog bekeményedni?????mert Náluk mindig kő kemény. Mondtam, hogy eddig Mi is 2 hetet vártunk rá...:D)
Posted by Picasa

Mézeskalács projekt start

Még egyik évben sem sikerült azonnal ehető IGAZI mézes kalácsot sütnünk. Pedig Milán imádja a mézes sütiket, ezért mindig igyekeztem időben és sokat készíteni.
Úgy tervezem, hogy idén több mézes kalács receptet is kipróbálunk. Tegnap el is kezdtük.
ezzel: Rögtön puha mézeskalács



Milán már alig várta, hogy gyúrhassa, szagathassa.


Na és az eredmény! azonnal ehető, finom, puha mézes.
Már díszítenünk sem kellett! Púpos tányérokkal hordták és tűntették el.
reggelre elfogyott:)
Már bent várakozik a hűtőben egy újabb recept újabb adag tésztája.

Posted by Picasa
Teljesen meggyógyultunk!
Végre mindenki jól van.

2010. december 8., szerda

nyavaja tovább...

Patrik után a Mami, ma éjszaka Apa volt a soros.
Izgulunk a Nagyiért, és mindenkiéért, akivel az utóbbi napban összefutottunk.

2010. december 7., kedd

Nyavaja

Milcsi maradt. Nem vittük oviba. 9ig aludt:)
Így gyorsan eltelt a délelőtt. Kicsit sétáltunk a friss levegőn.
Patrik ebéd után(alig evett) nagyot aludt.
4kor nagyapáék jöttek.
Fél7kor felöltözve idultam volna edzésre, Patrik sugárban lehányt...
Mennem kellett, nem tudtam mást csinálni, Apával volt.
Milán ügysen nagy testvér módjára viselkedett és aggódott a kis testrvéréért(hihetetlen mikre képesek a gyerekek)
Végül fél11ig ülve fogtuk a kezünkben, hol hányt, hol elszunyókált.
hajnalban felébredt, jó kedvű volt és virgonc. Kakaóért hisztizett.
Teát, vizet ivott. Belé nem kellett könyörögni.
Reggel úgy ébredt, mintha semmi sem történt volna az este.
Nem tudjuk miből van?!;)
A mosógép jól állja a próbát.:)

Vasárnap a cirkuszban

Hetek óta készültünk az egész Család(Gyuriék is) a Fővárosi NAgycirkuszba. Maritól kaptuk a jegyeket.Sajnos vasárnap délelőtt nem tudom milyen betűs terv szerint indultunk el végül csak 4en. Mollival és Milánnal.(Lilli belázasodott)
Mari finom ebéddel várt bennünket-hadseregnek is elég lett volna.


3kor kezdődött a cirkuszi előadás. Circolombia címen, fiatal columbiai előadők dinamikus, szórakoztató, zenés műsora. (inkább show jellegű, mint cirkusz;) nekünk nagyon tetszett)

Kezdés előtt sétáltunk a Városligetben. Akkora öröm volt Nekik a hóban szaladgálni!



Volt nevetés, izgalom, popcorn.





Már fél5kor rettenetesen álmosak voltak(néha azt hittük Milán el is alszik, vagy nem jól van? )
de aztán szerencsére eszembe jutott, ha felállnak és oda mennek a lépcsőre a reflektor fénye alá(ott ültünk mellette), akkor Ők is hol kékek lesznek, hol pirosak...ott táncoltak. azenét nagyon élvezték.
Így ébredtek fel:)
Hazafelé az ANdrássy úton araszoltunk a karácsonyi kivilágításban(évtizedekkel maradtam, le, hogy micsoda üzletek vannak Budapest azon részén...)
Milán 6kor elaludt. Molli csak negyed8 felé.
Milánt Apa betette az ágyikójába, reggel 9ig aludt!

képek itt.

2010. december 5., vasárnap

Éjszaka már nem hányt, hasa nem ment.
3-4ig volt ébren, bekanalazott másfél dl teát.
Fél8ig aludtunk.(kivéve Apát és Patrikot:)
MA már nem volt Milcsinek panasza, de még mindig gyenge és sápadt(persze nem csoda)

2010. december 4., szombat

Ember tervez...

Délelőtt olyan ügyesen játszott a 3 lurkó! Öröm volt Őket ELnézni.
NA, az ebéd közben már nem nagyon volt kedvem mosolyogni. Mindegyiknek volt valami nyűge.
1 re a SZÍN-MŰ-HELYbe mentünk Mikulás előadásra a 2 nagyobbal.
Várták, készültünk, bementünk, helyet foglaltunk. Még el se kezdődött, de MIlán arca már furcsa volt." Menjünk!" Nem tetszettek neki a fények. Elkezdődött az előadás, valami zöld hajú manó jött(nagggyon csúf volt), Milán az ölembe bújt. Elkezdett sírni a királylány, Molli is rákezdett: "Anya kell, anya kell!"
kényetelen voltam kijönni velük. Milán a pocakját fájlalta, én meg 1 megállót gyalogoltattam Velük.

2re hazaértünk, lefeküdt mindkettő(Patrik már aludt), mesét kértek.
Milán fél4kor sugárban hányt. hasament.
a falnál fehérebb volt, néhányszor kiszaladt belőlem a vér, mert azt hittem elájul.
este 7ig 6szor hányt+hasament.
Erő elhagyta, borzasztóan legyengült, szeme fekete, arca hófehér, borzasztóan nézett ki.
elvittük az ügyeletre.
KApott 1 injekciót és 1 óra haladékot, ha nem hány este 8 után, akkor nem kell a kórházban maradni. ANnyira nem volt ereje, hogy még az injekció beadásakor se nyikkant meg.
ÍGy látni azt aki MINDENÜNK!
AZóta Nem hányt.
kortyonként kap 5 percenként teát/vizet, míg el nem alszik. 9kor aludt el.
(holnaptól Dedalon kúp 3x1, 3. naptól Smecta).
Mi ez már megint?
Holnap a Fővárosi cirkuszba mentünk volna, Maritól kaptunk jegyeket. Mindannyian.
ANnyira várják!

NAGyon szerettem volna Milcsit az oviból kivenni, lehessen itthon Velünk, csak úgy önzőségemből.
De nem akartam, hogy az ovis karácsonyi/adventi készületből kimaradjon. Így még jobban vártam a kerácsonyi szünetet, hogy többet lehessek Vele!
Nem ilyen áron akartam, hogy maradjon!

2010. december 3., péntek

Mikulás ünnepség

Fél 4kor a Nagyi iskolájába indultunk Mikulás ünnepségre. A NAgyok már nagyon várták.
Patrik így kezdte:



De amikor Apa kezében Milánnal kiment és a Krampusz egy nagy sütis dobozt tartott elé tele illatos mézeskaláccsal, a másodperc töredéke alatt kikapott egyet és azzal a mozdulattal bele is harapott. Már így jött vissza a Mikulástól:


A lányok nagyon bátrak és ügyesek voltak.

Mollika még verselt is.

Milánra sincs panaszunk.

AZtán táncoltak, labdáztak, házi sütésű sütiket ettünk.
Milcsi orra esett a színpadról bátorságában, vérzett is.

Fél6kor jöttünk el.
Mollika velünk tölti a hétvégét. Oda vannak érte a Fiúk! Patrik más se hajt, csak"Molika, Molika!":)

Fotók ITT.
Posted by Picasa

2010. december 1., szerda

Patrik újra náthás

Hétfőn úgy folyt az orra, mintha csapot hagytunk volna nyitva...Az orrszívót sem kellett használnunk.
MA vettem csak elő. Sinupretet csempészünk az innivalójába, meg C-vitamint. Reméljük hamar kilábal. AZ orra már a Rudolféra emlékeztet.

Délután továbbra is bent alszik. Csak a szofán hajlandó elaludni. Rossz szoktatás. "angolt". 3 perc alatt elalszik, aztán teszem be az ágyába, vagy Milánéba.


mondata: "ez az autó nem működik". erre figyeltünk fel, a többit csak a fejünkben jegyezzük;)
nagy duma láda, az biztos!
ha éppen nem szégyenlős kedvében van.
MA este Apa büntiből betette Patrikot a kiságyba. Sírva könyörgött, hogy "Mami, segíts!" ANnyira drága volt!

Milcsi köszönjük jól van.Próbáljuk 9 előtt ágyba dugni, mert elszaladt Velünk a ló a 10es altatással.(de sajnos sok/hosszú neki az ovis délutáni alvás)

Cudar idő van.8kor borult ég. Sehol a napocska.
akkor elkezdett szállingózni a hó, 10perc múlva szakadt, és nagggyon fújt a nagggyon hideg szél. 10kor már havas(ónos) eső ütötte az arcunkat. Rendesen fájt.
Nem irigylem, akinek holnap autóba kell ülnie. De azt se akinek gyalogosan kell eljutnia bárhová....