2010. március 16., kedd

Névnapi ajándék


Általános iskolai legjobb barátnőmmel újra felfrissítettük kapcsolatunkat.
Köszönhető ez a KICSIKNEK:))
Tőle kaptam. Köszönöm.

és köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat.
Kicsit zsúfolt ünnepeket tekintve nekünk az év eleje, de különösen a március. Már lassan kifelé megyünk belőlük;))
Posted by Picasa

2010. március 15., hétfő

Március 15


Fél10kor taláékoztunk Mollikáékkal a Kossuth-téren. Sajnos erős és hideg szél fújt, hiába sütött csodálatosan a nap.

Lovas bemutatót néztünk, szaladgáltak, perecet és lufit kaptak(márc.15én).
Patrikkal és APával buszoztunk haza, Milán NAGyival és Molliékkal autóval jött haza.
Patrikot köszöntötték születés- és névnapján.
Ügyesen ebédeltek,
megkávéztak, aztán 5ig tartó játék következett.

Közben Patrikunk olyan nagyot aludt!


Posted by Picasa

2010. március 14., vasárnap

első hajvágás

Újra vannak képeink, ugyanis:
A Canon gépünk szeptember óta rossz! Leesett a galériáról, és behorpadt. ÍGy nem lehetett vele fotózni, mert a vakujával valami bibi lett. A héten felhívtam a szervízt, hogy megcsinálnák-e, gondoltam, ha már aNikonért megyünk, elvisszük a CAnont is a másik szervízbe;)) Miközben a szervízessel társalogtam,nyomkodtam a gép vázat. Tegnap este elővettem, hogy megpróbálom lefotózni vaku nélkül a fecskénket... és képzeljétek! A gépünk meggyógyult! ÍGY megint a zsebünkben maradhat egy kis pénz!


Ez a fecske repült be hozzánk este. (pöttyösdobozéknál láttuk)
Mostmár összesen 5en vannak- annyira belejöttünk, egy kis fecskével jöttek;))


Milán már 6órakor nagyon álmos volt, Patrik 5ig aludt, így most Ő volt elemében. Milánt hamar vittük fürdeni, PAtrikot csak a szokásos 8 órási időpontban. és akkor megrövidítettem a haját(mg APa Milánt altatta)


PATrik most 6 előtt ébredt, és éppen akkor aludt vissza, amikor Milán ébredt. ÍGY APa szaladt át Milánnal NAgyihoz, mI aludtunk 8ig.

CSodálatos napsütéses reggelre ébredtünk! Gyönyörű volt!
Már nagyon vártuk! Kellems idő lett volna, de az erős szél inkább aházban tartott Bennünket.
Elmentünk a 9 órási misére a nagytemplomba, mire hazaértünk, már NAgyapáék jöttek is. Névnaposokat köszöntöttek.

NAGyon régen néztünk tv-t, de tegnap este valahogy ott ragadtunk. Istenek a fejükre estek 2(1989-es)őt néztük, és nevettünk rajta nagyokat. Közben állandóan Milánt emlegettük, hogy mennyire tetszene neki.

MA délután megnézhette Ő is! Igazunk volt! Az afrikai állatok, a busmanok, a gyerekek...nagyon tetszettek neki.

Posted by Picasa

2010. március 13., szombat

Gyors bejelentkezés

Már sokan kerestetek Bennünket...

Már csak Apa náthás, a Fiúk meggyógyultak.
PATrik utóbbi 2 éjszaka újra jól alszik(így Mi is). 6 kor ébreszt, de én már ennek is nagyon nagyon örülök! Bocitej helyett tápszert kap lefekvés előtt.
SAját készítésű joghurtunkat és zsemlénket eszi! (továbbra is sütünk ezerrel, de fotomasina hiányában fotónk senkiről és semmiről nem készült)
Fél9kor alszik el, mostanában a délutáni alvásai kicsit kitolódtak, így könnyebbek Vele az esték.

Pénteken Milánt elhoztam ebédután az oviból. Reggel kérte, de azt mondtam, nem tudom elhozni, de délelőtt annyira motoszkált a fejemben, szerettem volna meglepni. Hát sikerült! Már alváshoz készülődött.
Pénteken este-mivel délután nem aludt, így nagyon fáradt volt- 2esben mentünk a Keresztútra a nagy templomban. Ovisokkal és ovis szülőkkel volt tele a (hideg)templom. ott nagyon szépen viselkedett.

2010. március 10., szerda

Tej-nátha -nem alszunk

Nem tudom, melyik melyikkel van összefüggésben, de a lényeg a nem alváson van.
2. éjszaka újra azt csináljuk, mint pár hete. Sőt, még rosszabb! mert többször ébred Patrik.

Este boci tejet kap elalvás előtt, szerintem nem elég tartalmas, mert tényleg annyira, de annyira üvölt és tejet kér! jajaj!rémes 2 éjszakán vagyunk túl!

Patrik még náthás, Apa tegnap kezdte.

2010. március 9., kedd

Pesti kirándulás-Nikon szervíz


PAtrikkal vágtunk neki a messzi Pestnek sajnos nem a legmelegebb időben. Ráadásul hatalmas és hideg szél fújt.
A 9órási busszal mentünk. Patriknak nagyon tetszett, hogy tekingethet az ablakban, mivel nagyon álmos volt-ugyanis éjszaka megint nem aludtunk 3 órát-, így tudtam, hogy jobb lesz, ha az utat végig alussza, magamra csatoltam a hordozót előre, rám hasalt, és már aludt is! MAri várt bennünket.
Metróztunk egy hosszút, aztán buszoztunk egy rövidet, és már ott is voltunk a szervíznél. Átvették agépet egy pillanat alatt, aztán leültünk még ott, és megetettük Patrikot. Éppen dél volt.
ÉS ebédután vissza a Népliget felé újra elaludt. 1 óránk volt a busz indulásig aváróteremben, azt töltötte ébren, és hazafelé újra szundikált rajtam, én meg a buksiján;))
Milán és Nagyi várt Bennünket az autóbuszpályaudvaron.
Úgy megörült a 2 fiú egymásnak.

5re Apa vitte Milánt táncra, de megint csak hátul ült, és figyelte őket. De mikor hazajött! Előadta ám, mit kellett volna csinálnia!

MArinak köszönjük a képeket!
Posted by Picasa

2010. március 8., hétfő

Születésnap 3. felvonás

Gyuriékat vártuk délután.

Patrik újabb játékokkal gazdagodott.

Fél5kor ébredt. Benyomott egy adag almapürét, aztán 5órakor egy nagy szeletet a túrótortájából, és amíg látta a pogikat, addig evett;)))

Milán azonnal kipróbálta Patrik zsírkrétáit is.

PATrik ma elkápráztatott Bennünket! Egyre többször és többet és bátrabban megy. És mindig siet:))
JA! és most a sláger a mammmamma és a babba.

Nőnap


Ezzel a saját készítésű szál virággal köszöntik a Fiúk kedves Nő olvasóinkat!

ÉS persze APát is köszöntjük nevenapján nagyon sok szeretettel!
Posted by Picasa

2010. március 7., vasárnap

Nátha


Sajnos éjszaka nem sokat aludtunk. Patrik nózikájának köszönhetően. Nem kapott levegőt, így nem is aludt. Hiába sprayztem, szívtam az orrát, nem sok eredménye volt.

NApközben nagyon folyt az orra, nagyokat tüsszögött. Milán sokkal jobban van! Holnap ovizunk.

Délután korcsolyázni voltunk. Milán lábán második alkalommal volt a korcsolya. Sokkal jobban ment neki, bátrabb is volt!
Apa ma debütált: Először állt(csúszott) jégre:)) NAGyon ügyesen csinálta.
Posted by Picasa

Cápásjáték

Mióta kaptuk, Milán naponta kéri, hogy játszhasson vele.

A tenger mélye-mozgasd az egeret!

Köszönjük Boginak!

Cipősdobozjáték -2.


Pénteken délután , amikor már nem tudtam mit kitalálni Milán szórakoztatására;)), kerestem egy cipősdobozt, aminek az oldalán akkora lyukat vágtam, hogy éppen beleférjen Milcsi keze, a tetejét rá celluxoztamm. Kiküldtem a aszobából, addig én tele raktam mindenféle kisebb dologgal. Milán belenyúlt és ki kellett találnia mi van a kezében, mielőtt kivenné a dobozból.
HAtalmas nagyokat nevetett, több mint 1 órán keresztül játszottunk, annyira tetszett neki!
Újra és újra töltette a dobozt.

2010. március 6., szombat

Születésnap 2. felvonás

Reggel 8ig aludtunk. Apát kivéve mindenki náthás. Újra. Sajnos már Patrik is.
Hófehér háztetőkre ébredtünk. Éjszaka havazott.
Lovas"bemutatóra" mentünk volna a 10kor a Kossuth térre, de Milán inkább az udvaron szánkózást választotta 4 kerekű biciklizéssel felváltva.
Ma a mamáékat vártuk.
Így a tegnap esti edzés előtt és után újabb tortát készítettem.
Gesztenyés babapiskóta torta.(csak én tortaformába tettem. Nem kell sütni!!!, villámgyors és nagyon finom, aki a gesztenyét és a vanília pudingot szereti-mint például Milán)




Milán segített a gyertyát elfújni;))



Patriknak( is ) nagyon ízlett. SZép nagy adag ebédje után még 1 egészen nagy szelet tortát megevett.
Ebéd után rövidet aludt , pedig délelőtt sem aludt. (Fél9kor ébredt, de éjszaka 3szor sírt fel, szerintem be volt dugulva az orra).
Miután elmentek a vendégek Újszászra mentünk a dédihez. Vittünk neki a tortából, megköszöntöttük névnapján és nőnapon. Marival is találkozhattunk. PAtrik újabb buszt kapott. Éppen olyan , mint a Milán kék busza. Így mostmár szép nagy buszparkunk van!;))

ESte APa színházba ment a nagyival, én a Fiúkkal 7ig alig húztam ki, annyira álmosak voltak. Elaludtak könnyedén, aztán újabb tortasütésba fogtam. Holnap jön a 3. felvonás.:)

SAjnos a gépünk továbbra is makacsolja magát, szervíz lesz belőle. Így Patrikkal Pestre kell kirándulnom a héten:((( APa mókahelyi gépe van Nálunk.
Posted by Picasa

2010. március 4., csütörtök

SZülinap. I. felvonás



MA szűk családi körben ünnepeltünk.
Milánt nem vittem ma Oviba, mert egy kicsit náthásnak tűnt reggel, így közösen készítettük Patrik zebra tortáját(ezt , ajánlom, mert egyszerű volt, de mégis mutatós, viszont inkább kakaó, kávé mellé való.)
Délutáni ébredése után gyújtottuk meg a gyertyát, és kapta meg az ajándékait.
(Sajnos a szuper fotomasinánk megadta magát, így nem homályos képeket nem tudtam készíteni. nem vakuzik)
PATrik 1 szelet tortát evett meg-uzsira, aztán énekeltünk és zenéltünk az új zeneszerszámokkal, hol az egyik buszt, hol a másik buszt tologatták felváltva.
Milán is készített ajándékot Patriknak: rajzolt neki egy buszt(még tegnap az oviban). Apró fülhúzogatás mellett adta át.






Mindenkinek köszönjük- Patrik nevében -is a szívből jövő jó kívánságokat, képeslapokat!


Posted by Picasa

1 évesünk










Isten éltessen Drága Kis Patrik!

Ezer kis arca, ezerféle kacaja és huncut mosolya van.
9.90kg és 76 cm. 7 fogacskája van, kunkori kis haja.

Egyre többször vág neki a nagyvilágnak egyedül, 5-6 lépés után lehuppan.( Gyakran oldal irányba lépked). Előszeretettel mászik felfelé. Legyen az kanapé, asztal, galérialépcső(már a4.fokról szedtük le)
Mindent eszik és állandóan enne.
Sokszor kap éppen ebból, amit mi eszünk.
Még 1,5szer kap tejcsit(:)).
NAGyokat alszik délelőtt(9-délig), aztán 3 óra körül újra alszik 1 órácskát.
8 körül fürdik, egyedül alszik el, és az éjszakát végig alussza!(még számunkra is hihetetlen, de így van!)
NAgyon érdeklődő, szeret építeni, autót tolni, könyveket lapozgatni. KAnapé mögé bedobálni, ágy alá bedugni, elbújni.
SZereti a PA és a BE filmeket nézni. NAGyon. (napi 2szer, nyűgösebb időszakokban kapcsoljuk be, Patrikot megnyugtatja és még tanul is belőle)
SZavakat még nem mond, de már sok mindenre tudjuk mi az, amit használ. ;))

Posted by Picasa

2010. március 3., szerda

pocak UH Milánnak

ISmét nagyon gyorsan elszaladt február.
Képek itt. Remélem Milán nem tesz majd szemrehányást, hogy Ő kevesebb fotón szerepel.

Tegnap óvoda után Milánt hasi UHra vittem. SOkszor(naponta 2szer) fájlalja a hasát. Szerintünk ha éhes, vagy ha nagyon tele van.
Már anyáron próbálkoztam Vele egyszer, kevés sikerrel. Most a varázsszó az volt, ha jó lesz, megkapja azt a BUSZt, amit az InterSparban kinézett még régebben.
Ügyesen viselkedett, így egy kék busszal tértünk haza. A doktornő semmi kórosat nem talált, azt megjegyezte, hogy remélem nincs mindig ennyire tele a gyomra ennek a gyereknek.
Megjegyzem fél liter innivaló volt benne, mert azt mondták sokat igyon a vizsgálat előtt.

NAgyon jó esténk volt, a Fiúk nem nyűglődtek, Patrikot is 8kor vittük fürdeni. Megitta a tejcsit, betettem Pepito mellé 2 cumival, lekapcsoltam a villanyt. És csend.
Fél7kor ébredt.

Délelőtt nagyot aludt.
Ebédre kenyérlángost csináltam.
(5 perc munkával jár a kenyérsütőgépeseknek és 2 óra alatt van kész. Isteni vacsi lehet belőle!
ez az adag 2 nagy tepsihez való: 4 dkg élesztőt 1 dl langyos tejben pici cukorral felfuttatunk-én gépben csináltam így nem futtattam:), 1 kg liszt, 1 kiskanál só, 1 tojás, 5 dkg olaj, kb 6 dl langyos tejjel dagasztjuk , közepesen lágy tészta legyen, ha szükséges még víz, vagy liszt. Kelesztés, aztán. itt jön a munka: beleborította anagy tepsibe, kézzel szétnyomkodtam, megkentem 1 tojással, rá vagdostam 25dkg sonkát és 1 közepes lilahagymát, és 15-20 perce tettem a sütőbe. tejföllel táaljuk.)

Este Marcika és Zalán jött játszani. NAgyon ügyesen eljátszott a 4 fiú. Gyorsan elszaladt az esténk!



Posted by Picasa

Itt a nagy nap

Pontosan egy évvel ezelőtt kedden este "szólt" Patrik, hogy lassan készülődjetek, mert jövök!
Mintha most lett volna, annyira bennem él minden perce az estének, hajnalnak...és másnap reggelnek-délelőttnek.


AHogy nyílt az értelme, ahogy Ő is benne van a játékban, huncutkodásban, egyre több a móka és a kacagás!


Minden napunk oly' csodás a 2 gyerkőccel!
Egyszerűen nem tudunk betelni Velük! Néha csak elég rájuk nézni, és elolvadunk. Olyan gyönyörűek! Értelmes kis APróságok.
HAtalmas boldogság számunkra, ahogy viselkednek egymás iránt! AHogy ki tudják fejezni a szeretetüket egymás felé.
ÉS persze irántunk.

Igaz, hogy vannak nehezebb perceink -óráink. de hát ettől SZÉP!
ÉS bátran és büszkén állíthatjuk, nincs is nagyobb boldogság a földön, mint Anyának és Apának lenni!



Posted by Picasa

2010. március 1., hétfő

Tavasziasodik


Végre kisütött a nap a sok-sok eső után.
kihasználtuk a jó időt(16 fok volt délután), Patrikkal ahátamon sétáltunk Milánért, aztán Milánnal a kisparkban bicikliztünk, amíg Patrik aludt.(APa a Balatonon értekezett autókulccsal a zsebében)
Öreganyám sajnos rémálommá tette a mai napunkat.
No, hozzá kell tenni, hogy ebben Milán keze is benne volt. A örténet még tegnap este kezdődik, amikor is lemerült a TV távirányítójában az elem.
Ma reggel kiabálással kezdte, amit Milán is hallott, oda is Állt Nagyi mellé(szó szerint és képletesen is), amikor afürdőszobából a folyosó felé tartott egy laza mozdulattal bezárta a dédi ajtaját.
Amit természetesen senki nem vett észre. Én elvittem Milánt az oviba, addig Nagyi Patrikra vigyázott Nálunk. AMikor hazaértem NAgyi elment dolgozni.
....
Fél10kor mentem ki akonyhába az ebédet készíteni, amikor hallom és látom, hogy nyitogatja az ajtaját, de nem nyílik. Nem találtam viccesnek, még a nemistudommiis megállt benne. AZt sem tudtam hogy csináljam és mit, hogy az az ajtó ne legyen bezárva. de be volt.
NA, onnanstól kezdve nem kívánom senkinek ezt a napot!
Mikor mentem Milánért, megkérdeztem, nem tud-e adédi ajtajáról valamit. Szemlesütve azonnal fellet, hogy de igen, "én zártam be"
"és miért? nagyon csúnyán kiabált velünk a Dédi"
"azt nem tudom. és a nagyi hogy van?"-ez volt Milán válasza.


Posted by Picasa

2010. február 27., szombat

ALSZUNK! és LÉPEGET fél szoba távot

Örömmel kijelenthetjük, hogy Patrik könnyedén alszik el, és az éjszakákat átalussza!
Így a lelkem is hamarabb gyógyulgat. Nem kell hallgatnom a szívbemarkoló sírásokat!
Most Milánon a sor!;))
MA egyébként együtt altattam a 2 gyerkőt, Milán mellett sem voltam így ott.
Pár perc alatt elaludtak, Milcsi nyert!

Tegnap Nagyi ebéd után ment Milánért az óvodába, mert vasútmodell kiállítást néztek. Mivel vonatokat is lehetett tolna, így mejdnem 4 órára értek haza.

MA Apa Volán focizott Tiszafüreden, Nagyi (náthásan) szépült, így magam voltam a Fiúkka. Míg Patrik délelőtt aludt, Milánnal sütöttünk.
Dagasztotta atésztát, aztán az egyik lapot nyújtotta. Komoly segítségre akadtam Benne;))
Ezt sütöttük(én keveseltem a krémet), nagyon finom és mutatós valóban.

PAtrikkal újabb harcot vívunk: galérialépcső megmászása. egyenlőre nagyon mulatságosnak találja, de ha egyszer lcsúszik a lába, akkorát koppan az álla, feje...belegondolni is rossz!



PATrik este 3szor ment több, mint fél szoba távot. NAGyon ügyesen elindult, megállt, újra elindult. NAGyi és Milán voltak még szemtanúi ezeknek a hatalmas koncentrációval járó rövid billegős sétáknak.

MA többször is nagyon ügyesen együtt játszottak.

NA persze akadnak már nézeteltérések, vagy szeretet kitörések.

ÍGy nap végére ha alszunk éjszaka, hanem, mindig elfáradok. Két gyerkőcre 100%osan rákoncentrálni (minden mozdulatuknál résen legyek, feladatot kapjanak ha szükségét érzik, játszótárs legyek ha kell, komoly agyi tevékenységekkel jár) , számomra kimerítő.
De jól kipanaszkodtam magam! De jól esett!:)
Posted by Picasa