hétfőn reggel indultunk-Veráékat hátrahagyva- a kis bérelt Opel Corsánkkal GPS-szünkkel Madrid irányába, Toledo-n keresztül Segovia felé.
A GPS másfél óra után lemerült-előző este eltörtem a töltőjét-azt hittük sikerült korrigálni a hibát, nagy volt az öröm. Na, amikor se kép se hang, akkor nagyon kétségbeestünk. se térkép, se ...se ötlet. Máté lázas, köhög...gyomor egyben, és csak mentünk. benzinkútaknál megálltunk térképet keresni, töltőt venni....Malagán találtunk egy nagy bevásárlóközpontot hatalmas műszaki részleggel, de nem sikerült a megfelelő "méretben" találnunk.
és mentünk tovább. Szörnyű volt!
mígnem egyszer csak lekanyarodott apa az útról, hogy tankol-nem autpálya mellett-, és azt mondja a kutas, nálunk nincs ilyen töltő, de szemben.
és ott volt egy autósbolt, és már adták ios.
és mi repesztettünk tovább, kicsit megnyugodva.
Mi annyit, de annyit imádkoztunk a fiúkkal az úton. Mátéért, a szerencsés útért. ÉS imáink meghallgatásra találtak.
4 óra után értünk Toledóba.2 órányit sétáltunk a szűk kis utcákon. 5 Mozgó lépcső vitt bennünket a város tetejére:) Csodás volt a kilátás.
6 óra után indultunk a Segoviaba. Félelmetes hegyi út vezetett a cél felé.(Milánnak nagyon féltünk, 11%os emelkedők, szűk utak, szakadékok....brrrr)
Apa aznap 750 km-t vezetett le. végig, rövid megállóval. (szörnyű idegállapotban)
Kedden reggelt bejártuk a kisvárost(ami nem is annyira kicsi)
megcsodáltuk a 2000éves vízvezetéket.
Onnan El Escorialba mentünk megcsodálni a királyi Palotát és Kolostort. Annyi, de annyi rendőrt láttunk már az odafelé vezető úton.
Hát mint kiderült, felipe herceget és Letizia hercegnőt várták(akkor mondott le a spanyol király)
volt ágyúdörgés, vadászgépek piros-sárga-piros füstöt húztak.
A spanyolok megadják a módját az ünneplésnek.(és ezt még szerdán újra megcsodálhattuk Madridban a királyi Palota előtt az első sorból:)
kedden 4után értünk Veráékhoz.
APa visszavitte Karesszal az autót, a fiúk lementek focizni. Milcsi főszereplő lett. Este fél9ig rúgta az egyik kisfiúval. Édes kis 8 éves, aki törte a fejét, hogy elmondhassa angolul, amit szeretne. Tünemény volt.
Megbeszéltük szerdán 5-6ig még Milcsi lejöhet.
Milán lement, de a kissrác leckét írt.
6kor felcsengett a 3 fiúcska, hogy Milán mehet-e foczni?
azok a szomorú tekintetek, ahogy belecsaptak Milcsi markába.
Végül elbúcsúztunk, az esti 9es géppel repültünk Magyarországra.
Fiúknak ismét hatalmas élmény volt a Veráékkal töltött 1 hét. Máté azóta is Danit emlegeti.
Várjuk haza:)
A többi kép:
KÉPEK
2014. június 8., vasárnap
2014. június 7., szombat
Pénteken reggel Tarifára mentünk. Séta, kincskeresés-Milán annyira élvezte, hogy Kareszt állandóan ezzel nyagatta, van-e még kincs, amerre járunk?
gyönyörű az óceánpart, az óceán látványa és hangja .....valami csoda!
Este mindig 7 óra után értünk vissza, így sosem tudták kipróbálni a szállodai medencét. Nagy szomorúságunkra. Viszont focizni a spanyol gyerekekkel este fél11ig lehetett:)Kézzel, lábbal, fejet törve, angol szavakkal fűszerezve megértették egymást.
Szombaton is Tarifára mentünk.
Séta és ebéd után a fiúcsapat(Máté a hátamon) kihajózott és delfineket, bálnákat néztek. Mi addig Verával sétálgattunk, kávéztunk, Máté több mint 2 órát aludt. 8Ő rengeteget aludt-öngyógyított)
HAjókázás után fürdőzés, és búcsú az óceáparttól.
Máté a olyan de olyan apás lett egyik napról a másikra(szerdai indulás napján). Csak: Appa!Appa! mindent csak apa csinálhatott. Mi még a kezét se foghattuk meg.
Még vasárnap este is magas láza volt.és ki gondolná, hogy a tengerparti levegő mellett a gyerkőc kruppos köhögést produkál?
gyönyörű az óceánpart, az óceán látványa és hangja .....valami csoda!
Este mindig 7 óra után értünk vissza, így sosem tudták kipróbálni a szállodai medencét. Nagy szomorúságunkra. Viszont focizni a spanyol gyerekekkel este fél11ig lehetett:)Kézzel, lábbal, fejet törve, angol szavakkal fűszerezve megértették egymást.
Szombaton is Tarifára mentünk.
Séta és ebéd után a fiúcsapat(Máté a hátamon) kihajózott és delfineket, bálnákat néztek. Mi addig Verával sétálgattunk, kávéztunk, Máté több mint 2 órát aludt. 8Ő rengeteget aludt-öngyógyított)
HAjókázás után fürdőzés, és búcsú az óceáparttól.
Máté a olyan de olyan apás lett egyik napról a másikra(szerdai indulás napján). Csak: Appa!Appa! mindent csak apa csinálhatott. Mi még a kezét se foghattuk meg.
Még vasárnap este is magas láza volt.és ki gondolná, hogy a tengerparti levegő mellett a gyerkőc kruppos köhögést produkál?
2014. június 6., péntek
Malaga
Nem is tudom hol kezdjem. Vonattal mentünk a reptérre, átcelluxozott samsonite bőrönddel, ugyanis indulás előtt eltört a zárja:)
CSak a szép dolgok maradnak meg, a kevésbé kellemesek gyorsan törlődnek emlékezetünkből.
Volt egy pár, de már halványodnak.
-Máté 7 napból 5öt lázasan töltött, éjszakánként az ugatós köhögés is társult . rectodelt kúpot nem vittem
-A GPS-t leamortizáltam éppen a Madridba vezető út elején.....rémálom volt az a jó pár óra, míg nem küldött a Jó Isten utunkba egy autósboltot.
Szerda éjszaka Veráéknál aludtunk. Csütörtökön a bérelt autóba ültünk, és Madridtól délre 650km-re lévő tengerpart felé vettük az irányt.
Hosszú volt az út, apa végig nyomta a kilométereket.
A fiúk élvezték a 4-5 sávos autópályán a száguldást.
6 óra körül értünk az apartmanba. Csodálatos környezetben volt, medencék, focipálya, játszótér pálmafák alatt. Mesés!
Este még megszerették volna nézni a tengert. Így fél9kor még elindultunk.
fél9után értünk a partra. A fiúk szaladgáltak, a felnőttek boroztak, és közben dőltünk a nevetéstől.
A fiúkat nem kellett altatni, 3an aludtak egyszobában, pillanat alatt elaludtak.
Pénteken Ébredés után foci szerelés és már mentek is a pályára. A foci őrület elhatalmasodott:)
Marbellára mentünk délelőtt,
Élvezték a (hideg) tengert, a forró(nagyon forró) homokot.
Chiringuitoztunk egyet.Milán halat kért, Patrik rákot. Patrik csak úgy puszilta befelé az óriási halommal.
Délután Roberto Carlos 8 éves kisfiával sétáltunk Marbella kikötőjében,(Veráék ismerőse az anyukája)
fociztak vele a tengerparton fiúk.
Holnap folytatjuk:)
CSak a szép dolgok maradnak meg, a kevésbé kellemesek gyorsan törlődnek emlékezetünkből.
Volt egy pár, de már halványodnak.
Szerda éjszaka Veráéknál aludtunk. Csütörtökön a bérelt autóba ültünk, és Madridtól délre 650km-re lévő tengerpart felé vettük az irányt.
Hosszú volt az út, apa végig nyomta a kilométereket.
A fiúk élvezték a 4-5 sávos autópályán a száguldást.
6 óra körül értünk az apartmanba. Csodálatos környezetben volt, medencék, focipálya, játszótér pálmafák alatt. Mesés!
Este még megszerették volna nézni a tengert. Így fél9kor még elindultunk.
fél9után értünk a partra. A fiúk szaladgáltak, a felnőttek boroztak, és közben dőltünk a nevetéstől.
A fiúkat nem kellett altatni, 3an aludtak egyszobában, pillanat alatt elaludtak.
Pénteken Ébredés után foci szerelés és már mentek is a pályára. A foci őrület elhatalmasodott:)
Marbellára mentünk délelőtt,
Élvezték a (hideg) tengert, a forró(nagyon forró) homokot.
Chiringuitoztunk egyet.Milán halat kért, Patrik rákot. Patrik csak úgy puszilta befelé az óriási halommal.
fociztak vele a tengerparton fiúk.
2014. június 5., csütörtök
Holá!
Hazaértünk a nyaralásból.
Mindent elkövettünk, hogy a fiúk telisteli élménnyel térjenek haza.
Csodálatos hetet töltöttünk Spanyolországban.
Majd mesélünk.
Mindent elkövettünk, hogy a fiúk telisteli élménnyel térjenek haza.
Csodálatos hetet töltöttünk Spanyolországban.
Majd mesélünk.
2014. május 20., kedd
Újra 1 szobában vagyunk
a vasárnap pakolással telt. Üres a nagyszoba. Június 15re reméljük újjászületik:)
Máté
pontosan azt és úgy , ahogy a nagyok.
tegnap délelőtt, míg a konyhában szorgoskodtam, hallom valamivel nagyon zörög. Hát látom a kottaállvánnyal küzd . Kicsi segítségre szorult, hát segítettem. AZ íróasztalon találta valami firkás papírt, rátette, hozta a furulyáját, és zenélt.:)
A galéria lépcsőt "lezártuk", mert az urasága versenyt csinál abból, hány másodperc alatt ér fel. Ronda, de hasznos kellékünk lett ez a karton.
Mesekönyv rajongó.
Egyre többet beszél, ismételgeti a szavakat.
Tisztán mondja, hogy már, hogy Apa!
MA sétálva mentünk hosszan, el is fáradt, könnyen elaludt. Újra jókat és hosszan alszik déltől.
A galéria lépcsőt "lezártuk", mert az urasága versenyt csinál abból, hány másodperc alatt ér fel. Ronda, de hasznos kellékünk lett ez a karton.
Mesekönyv rajongó.
Egyre többet beszél, ismételgeti a szavakat.
Tisztán mondja, hogy már, hogy Apa!
MA sétálva mentünk hosszan, el is fáradt, könnyen elaludt. Újra jókat és hosszan alszik déltől.
Patrik
még szerencse, hogy szerdán oviszünet volt, és tv-t nézett....különben nem lenne ilyen plüssgombóca.
2014. május 17., szombat
Jászberényi állatkert
reggel hirtelen jött az ötlet.
végre sütött a nap és nem szakadt az eső, nem társult mellé 90km/h-s szél.....
ebéd után autóba ültünk.
Szerencsénk volt, mire odaértünk elborult, a közelben dörgött, keringtek körölülöttünk a sötét felhők, de 2től háromnegyed4ig nem esett. amikor az autóhoz értünk, akkor kezdett esni.
Azt gondoltuk, majd Máténak nagyon fog tetszeni, de nem volt akkora a siker, mint reméltük. Inkább az ijedtséget láttuk.
Képeink
Mire hazaértünk mamáék itt voltak. Milánt köszönteni.és addigra az eső is szakadt, estig.
végre sütött a nap és nem szakadt az eső, nem társult mellé 90km/h-s szél.....
ebéd után autóba ültünk.
Szerencsénk volt, mire odaértünk elborult, a közelben dörgött, keringtek körölülöttünk a sötét felhők, de 2től háromnegyed4ig nem esett. amikor az autóhoz értünk, akkor kezdett esni.
Azt gondoltuk, majd Máténak nagyon fog tetszeni, de nem volt akkora a siker, mint reméltük. Inkább az ijedtséget láttuk.
Képeink
Mire hazaértünk mamáék itt voltak. Milánt köszönteni.és addigra az eső is szakadt, estig.
2014. május 14., szerda
Anyáknapja az iskolában
hétfőn fél10kor telefonált Gabi néni, hogy Milcsi nem érzi jól magát, megy a hasa.
elszáguldottam érte, elmentünka doktornénihez.
egészen fél3ig semmi, de semmi baja nem volt, nem ment a hasa azóta se....
na, de amikor elkezdtünk készülődni az anyáknapi ünnepségre, újra frákezdett, hogy fája hasa, nem tudunk elmenni, de akkor mit szólnak.....
azt éreztem, remeg, hogy menni kéne, de nem akar....
végül elmentünk Nagyival.
ott már semmi baj nem volt(az én gyomorgörcsömet leszámítva, mi van ha mégis...és rosszul lesz....)
Csodálatos műsort adtak!Le a kalappal a tanítónénik és a gyerkőcök előtt is!
Kicsit félek, hogy Milcsi nem -e vizsgadrukkos lesz....
elszáguldottam érte, elmentünka doktornénihez.
egészen fél3ig semmi, de semmi baja nem volt, nem ment a hasa azóta se....
na, de amikor elkezdtünk készülődni az anyáknapi ünnepségre, újra frákezdett, hogy fája hasa, nem tudunk elmenni, de akkor mit szólnak.....
azt éreztem, remeg, hogy menni kéne, de nem akar....
végül elmentünk Nagyival.
ott már semmi baj nem volt(az én gyomorgörcsömet leszámítva, mi van ha mégis...és rosszul lesz....)
Csodálatos műsort adtak!Le a kalappal a tanítónénik és a gyerkőcök előtt is!
Kicsit félek, hogy Milcsi nem -e vizsgadrukkos lesz....
2014. május 13., kedd
Milán barátai
Milcsi 8. szülinapját "elfelejtettük" megünnepelni.
valahogy elúsztunk a "házi" munkával.
Hirtelen ötlettől vezérelve körbe telefonáltunk, jó e ez a kedd.
és jó!
Milcsi ma nem ment suliba. 3kor indultunk az oviba Patrikért és Marcikáért, a Mária utca végén, fura kopogó hangot hallottam....
defekt, de még mekkora.
Összeszedtük a gyerkőcöket, onnan a suliba még 3 nagyobb fiúcskáért. kézen fogva elindultunk a buszhoz a 6 fiúval szemerkélő esőben.
Méga templom oldalában jártunk, amikor Marcika anyukája telefonált....1 perc és ott vagyok értetek!
6 fiú hátul én elől...nagyon élvezték:)
ÍGy kezdődött a buli!
képekben itt:
https://picasaweb.google.com/112888431480535908302/Milan8
Csodálatos kis barátai vannak Milánnak, hatalmas az összetartó erő, az egyetertés, a komolyság és a lazaság...Imádnivaló mind!
(Patrik volt a leghangosabb)
valahogy elúsztunk a "házi" munkával.
Hirtelen ötlettől vezérelve körbe telefonáltunk, jó e ez a kedd.
és jó!
Milcsi ma nem ment suliba. 3kor indultunk az oviba Patrikért és Marcikáért, a Mária utca végén, fura kopogó hangot hallottam....
defekt, de még mekkora.
Összeszedtük a gyerkőcöket, onnan a suliba még 3 nagyobb fiúcskáért. kézen fogva elindultunk a buszhoz a 6 fiúval szemerkélő esőben.
Méga templom oldalában jártunk, amikor Marcika anyukája telefonált....1 perc és ott vagyok értetek!
6 fiú hátul én elől...nagyon élvezték:)
ÍGy kezdődött a buli!
képekben itt:
https://picasaweb.google.com/112888431480535908302/Milan8
Csodálatos kis barátai vannak Milánnak, hatalmas az összetartó erő, az egyetertés, a komolyság és a lazaság...Imádnivaló mind!
(Patrik volt a leghangosabb)
2014. május 11., vasárnap
Máté korán kelő lett. Ritkán tudunk 5.40nél tovább aludni.
Milán délelőtt iskolában volt.(Mostanában biciklivel járunk, mióta Gyuritól szülinapjára komoly biciklis kiegészítőket kért és kapott. Együtt vették meg suli után szerdán, Gyuri ment érte. hatalmas volt az öröme) Apa szabit vett ki. Tettünk, vettünk, intézkedtünk....
3ra cirkuszba mentünk. Máté fél2kor aludt el, Nagyi és Molli őrizte. Sétáltak, játszóztak.
A cirkuszi előadás jó volt, apa a bohóccal pacsizott, Patrik elefánt háton ül.
ESte Mollit köszöntöttük névnapján.
ganajtúrót simogattak minda4en
Milán délelőtt iskolában volt.(Mostanában biciklivel járunk, mióta Gyuritól szülinapjára komoly biciklis kiegészítőket kért és kapott. Együtt vették meg suli után szerdán, Gyuri ment érte. hatalmas volt az öröme) Apa szabit vett ki. Tettünk, vettünk, intézkedtünk....
3ra cirkuszba mentünk. Máté fél2kor aludt el, Nagyi és Molli őrizte. Sétáltak, játszóztak.
A cirkuszi előadás jó volt, apa a bohóccal pacsizott, Patrik elefánt háton ül.
ESte Mollit köszöntöttük névnapján.
ganajtúrót simogattak minda4en
2014. május 10., szombat
1 levegő....
Hétfőn Milán segítségével délután 3-tól este
8ig megfeszített munkatempóban raktuk a laminált padlót. Mértünk, vágtunk, 4és félméteres szálakat illesztgettünk, de haladt. Patrik is segített.
Már akkor este bekerültek az ágyak, ott aludtak.Milán ágya helyére Máté babaágya került, Milcsi matraca fel került a galériára. Ott lesz a kis kuckója.
Kedden lepaoltam a galériáról a fiúk ruháit játékait-Milánnak iskolaszünet volt, ez volt szerencsém, így tudtam csak egész nap pakolni, Ő foglalkozott és játszott Mátéval, különben nem sikerült volna befejeznem.
Mivel betont is vertek-amiről én nem tudtam-így ami a galérián volt mindenen 1 cm-es apró por állt, inkább nem ecsetelem. Szóvala mosógép is elfáradt és az éjszakai vasalásban én is;)
Szerdán egy 100 éves polcot csiszoltam, alapoztam, és festettem át. Bekerült a fiúk szobájába, végre van helye a babajátékoknak is.
1 heti kimerítő munka után lépegetek a vadi új padlón, és érzem itt domb, ott mélyedés.....mit mondjak?
veszünk 1 nagy levegőt, és már itt sorakoznak a kartondobozok, várják, hogy a mi szobánkból pakoljam a könyveket, ruhákat...és neki vágunk. Villanyszerelés, fal leverés, vakolás, padló felszedés, és újjá varázsolás, festés-tapétázás.
8ig megfeszített munkatempóban raktuk a laminált padlót. Mértünk, vágtunk, 4és félméteres szálakat illesztgettünk, de haladt. Patrik is segített.
Már akkor este bekerültek az ágyak, ott aludtak.Milán ágya helyére Máté babaágya került, Milcsi matraca fel került a galériára. Ott lesz a kis kuckója.
Kedden lepaoltam a galériáról a fiúk ruháit játékait-Milánnak iskolaszünet volt, ez volt szerencsém, így tudtam csak egész nap pakolni, Ő foglalkozott és játszott Mátéval, különben nem sikerült volna befejeznem.
Mivel betont is vertek-amiről én nem tudtam-így ami a galérián volt mindenen 1 cm-es apró por állt, inkább nem ecsetelem. Szóvala mosógép is elfáradt és az éjszakai vasalásban én is;)
Szerdán egy 100 éves polcot csiszoltam, alapoztam, és festettem át. Bekerült a fiúk szobájába, végre van helye a babajátékoknak is.
1 heti kimerítő munka után lépegetek a vadi új padlón, és érzem itt domb, ott mélyedés.....mit mondjak?
veszünk 1 nagy levegőt, és már itt sorakoznak a kartondobozok, várják, hogy a mi szobánkból pakoljam a könyveket, ruhákat...és neki vágunk. Villanyszerelés, fal leverés, vakolás, padló felszedés, és újjá varázsolás, festés-tapétázás.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)