2013. november 14., csütörtök

Patrik fogadóóra

hatalmas boldogság volt csupa jót hallani a csupa szív gyermekünkről.
és egy kicsit el is keseredtem, hogy valójában mégsem ismerjük.
Az oviban nagyon szeretik a  társai, és Ő is a pajtásait. Óvó nénikkel tartózkodó, keveset kommunikál velük. viszont választékosan beszél.
reggelente kell egy negyed óra, hogy feloldódjon.
Milán iskolába menetele nagy törést jelentett neki.(Milán mellett irányított. most visszahúzódó) A nagy testvér biztonsága, és árnyéka hiányzott neki nagyon. most kezdi megtalálni önmagát. Átörökölte Millán kis Marci barátját-aki iskolás lesz jövőre, már előre félek, az újabb töréstől, ami bánthatja majd a kis lelkét. Nagyobbakkal, iskolába menőkkel játszik.
szóval komoly és csendes fiúcska. kötelességtudó.a szabályokat betartja. elsőként ül  csendben a lelki percekhez , ha meggyújtják a gyertyát. jelentkezik, énekel. rajzolni keveset, inkább színez, de kézműveskedéskor mindig ott van.szereti a konstrukciós játékokat.
Ügyes matematikából. irodalomból és énekből is. Mozgás terén sincs panasz:) Azt mondják a verseket szivacs módjára fogja. Tátott szájjal hallgatja  a meséket-ahogyan itthon is teszi.

Nagyon büszkék vagyunk rá!imádjuk a mi huncut, kedves, meleg barna szemű Patrikunkat!

 Így néz ki a heti beosztásunk.

Ez pedig Milcsi szorgalmi irománya. hamarabb végez a suliban a feladattal, akkor ezt írogatja. 2 nap munkája és piros pont a jutalom.
Olvasásból is kap más feladatot, amíg a többiek olvasgatnak, Ők ketten Zillével az olvasókönyvben hátul kapnak olvasnivalót.
a héten 5 szívből 3at vettek le neki, mert a folyosón szaladt. hozzáteszem a mosdóból  a terembe, nehogy elkéssen, mert aki csengőszó után érkezik, fekete pontot kap. na kérem?!?

2013. november 11., hétfő

relax


 fenemód köhögök. kínoz.
ennek ellenére a fiúk jól aludtak, Máté is velük ébredt fél7kor.
Jól indult a reggel, nyugisan, reméljük a hét is hasonlóan telik majd.
Máté 10óra körül elálmosodott, kint nagy szél volt, gondoltam a babaágyba teszem. letettem, azonnal elaludt. 2 órát aludt egy huzamban.
Én OLVASTAM!!!!

ebéd után egy kedves ismerősünkkel találkoztunk az InterSparos kávézóban. Máté evett, beszélgetett, kikéredzkedett, és huncutkodott.

3 körül a szemeit dörzsölte, kiságy projekt. és azonnal elaludt.
autóval mentem a Fiúkért, nem siettünk haza, Máté tudjon nyugodtan aludni, elmentünk a  dédihez.nagy örömöt okoztunk neki.A kedves DMes ismerős felajánlott egy 2méteres kartondobozt, azonnal lecsaptam rá, apa hazahozta. 5-fél8ig ezzel játszottak. először alagút volt, aztán autópálya, később kuckó lett, kifestették, ablak került rá.

 




Hétvégén ment a móka, kacagás, hiszti, duzzogás....
zajos volt a ház.
de a pszichológusok szerint az egészséges család zajos. Mert kommunikálnak egymással:)

Szombaton apáztak: mamáéknál voltak, este lovagolni.
Máté jól van, már csak én vagyok benne a fejem búbjáig. rettenetesen köhögök.

2013. november 8., péntek

szerdán vissza kellett vinnem Mátét a doktornénihez. éjszaka semmit sem aludt, vigasztalhatatlanul sírt.
tele volt a szája belseje, nyelve hegye apró  hólyagokkal. valami vírusfertőzés okozta(Milánnál is volt sajnos egy hasonló 4 éves korában).Állítólag ezek nagyon fájdalmasak. Ecsetelnünk kell.

azóta eltelt 2 éjszaka, és 2-3 órákat masszívan sír, hirtelen abbahagosolyog.yja és mosolyog..bevackolja magát és elalszik. érthetetlen.edt fazék a hanja
remélem csak átmenet és nem állandósul.

Mára kis rekedt volt  a hangja.
és a kiságyában aludt délelőtt. Csoda!

2013. november 7., csütörtök

14 hónaposunk


Mindent és mindent eltanul a testvéreitől.legyen az jó, vagy rossz.
Kacagva játszanak együtt!Boldogság Őket Csak figyelni.
Huncutok huncutja!

2szer alszik, de ha fél9kor ébred, akkor csak délután alszik.
szalad, megérti a kéréseinket, és megérteti, mit szeretne.
Imádja  kutyákat, szeret sétálni, buszozni. Ott kapaszkodni kell. :)
Mintha 1-2 szó 1.szótagját mondaná.
A labda pl. Bó(l)
orrát fújja. próbál kanállal egyedül enni.
8+3 foga van:)



2013. november 5., kedd

Máté beteg

Máté lázas 2.napja. nagyon nyűgös és sokat sírós. Ropogósan köhög.
Orrfolyós, nem eszik, nem iszik -csak anyatejet.
közben 3 rágó foga is kínozzza. egy van kint, másik kettő csak 1 csücskén tört át.

az orrát maga fújja. !

2013. november 3., vasárnap

Szombat

Apa befejezte a ház festését, már az újra festést is. Még a garázst is lekente.
Milcsivel piacon voltak reggel, aztána  Fiúk elmentek Nagyival Mollikáért.
Délután a dédit látogatták meg,fél3 körül a Tiszaligetbe vittem Őket egy jó nagy körre.Sétáltunk, játszóztak.
5re Milánt lovagolni vittük Mollival.





Apa és Patrik kosármeccsre ment.



Máté jól van. Péntek hajnal óta semmi gond nem volt vele.
Eleven, jókedvű, nagyokat és jól alszik, eszik.

2013. november 1., péntek

Újabb rémálom

Fél1kor Máté felsírt....rekedtes hang...nehezen kap levegőt....ugatós köhögés.....sír és sír....
pár máspodperc múlva kapcsoltam. takaróba bugyeláltam, ajtót nyit, irány a hideg levegő.
Gondolkoztunk, mit kapott Patrik ilyenkor, amikor Ő 2 éves volt....... inhalálót beüzemeltük, de annyira sírt, hogy féltünk, csak rosszabb lesz, így bementünk az ügyeletre.
A doktornő meghallgatta,  azonnal kapott egy hörgőtágító kúpot, és kiküldött a hidegre. Apa várta a papírokat és hallgatta a tennivalókat.

hazajöttünk, nyitott ablaknál, kabátban és gyapjú takaró alatt aludt a kicsi. Még egyszer volt fent, de inhalálás után vissza is aludt.
Inhalálunk ezerrel.
Ma sokat voltunk levegőn.
Bízunk benne, nem lesz folytatás.

Milán Molliéknál

Tudtuk, hogy az őszi szünetbena  2 fiú Mollinál tölthet 1 napot.
Sajnos Patrikot nem tudtuk elengedni, mert éjszaka és csütörtök délelőtt is lázas volt.
Milánt Nagyi vitte már a 8as busszal mentek.
Tartalmas napja volt, Madárparkban voltak, Haloween szellemet készítettek a MŰVházban, írtak-olvastak, görkoriztak.
5re mentem Milcsiért. egy kicsi se jött velem, aludtak.

Este Marit vártuk. Nálunk aludt. Vacsora után beszélgettünk,  játszottunk. Mát nagy köröket futott, és hatalmasakat nevetett.
Patrik este már láztalan volt.

2013. október 30., szerda

Sajnos Patriknak még mindig magas a láza.Elvittem délelőtt a doktornénihez. Csak cataflamot írt. szombattól augmentint, ha marad a láz. este felhívtam Gyurit, hogy még mindig 39.6 Patrik láza.
azt mondta azonnal kezdjem el az antibiot, ne várjunk szombatig. 3 napja ilyen magas a láza.

Apa lefestette a házat! kifejezetten ügyes! még állványzatot kellene szereznünk. én a bejárati kaput csiszoltam és festettem.

Milcsi angolon volt. egyedül volt.nagyon nagyon ügyes volt. ez ám neki a sikerélmény. már alig várta, hogy mehessen, és nagyon élvezte. végre nem énekelni kell!

szorgalmasan ír, olvas és furulyázik minden nap.

Máté a köröket rója. szó szerint. és olyan de olyan iramban. Mint egy kis golyó. egyszer itt, egy pillanat múlva már a másik irányból jön. futunk utána. néha kevesen vagyunk, azt érzem.

2013. október 28., hétfő

Őszi szünet

Iskolában 1 hét szünet van, Patrik is itthon van velünk. és apa is szabit vett ki erre a hétre.
Házat fest, én a konyhát javítgattam ma. a kaput festjük, kertet rendezünk....

Sajnos kicsi Patrikunk belázasodott estére. Náthás.
És még reggel  a fa golyópálya nehéz elemei potyogtak a nagy  lába ujjára.éppen a körömágyára. annyira sírt. vérzett, belilult. jegeltük.  Cipőt is alig tud húzni. sántikált egész nap.  ha nem feküdt. Rosszul indult ez a szünet a számára.

tegnap apával kimenőt kaptunk. a 3órási előadáson voltunk a színházban.


Eger

 Boldogság ez a csodálatos ősz! Próbáljuk maximálisan kihasználni.
SZombaton Egerbe kirándultunk.
Pénteken este megbeszéltük, hogy szombaton valamerre elmegyünk. legyen Eger!-gondoltuk, lehet kisvonatozni stb.... Milán: "NEM!"
járt az agyunk, akkor hová.
8.23kor ébredt. "Megyünk Egerbe kisvonatozni!"
:(
8.55ös egri buszon fent ültünk.
15 perc alatt felöltöztünk, összepakoltam anapra, és elértük a buszt.
SZép napunk volt! nagyon élvezték az avart, a parkot, még a buszozást is.

Morcos Milán:
Pöttöm Máté:
 
 CsupaSzív Patrik:
 és Szüleik:


a képek itt 

2013. október 26., szombat

Patrik és Ágota

Pénteken oviból elhoztam Patrikot és Ágotát. Inezt és Milánt a lányok anyukája vitte haza.
Édesen, csendesen eljátszott Patrik Ágóval.
valóban öröm elhozni a kislányt.

Milán is jól érezte magát nagyon.

2013. október 23., szerda

Csodálatos ősz!

Az ősz a kedvencünk! persze, ha kellemesen meleg!
és most végre nagyon nagyon kellemes meleg.
Suli után a fiúk szeretnek focizni, újra előkerült a görkori is.
A mai napot is a szabadban tölthettük.
Végre kidőlt a barackfa is. Máté triciklin ült, édesen lépeget.
és körbe bicikliztük a Tiszaligetben a tavat is.
  






 

 kacsákat etettek volna, de nem jöttek. Így ők ették meg a kenyeret.





2013. október 21., hétfő

Operettszínház

Vasárnap vonatra szálltunk, és Pestre utaztunk mindannyian.
Mari várt bennünket a színház előtt, Mátét Ő tologatta a babakocsiban. Végig aludt.
A Musicalmeséket néztük NAgyon tetszett a fiúknak. Még Milánnak is. nagyon aktív volt.
Patrik este már azokat énekelte...jó esze van.

2013. október 18., péntek

Máté

 nagyokat és jól alszik. ma pl. fél9kor mosolyogva ébredt:)


 Könyv fun


imád mászni, és mászni. Fekmászik az ablakba, mondja, hogy hó, hó, és fejest ugrik a párnák közé.
felmászik a székre, onnan azasztalra...
sok kezes gyerkőc lett:)

2013. október 14., hétfő

Ősz

Gyönyörű őszi hétvégénk volt. Csodálatos napsütéses idővel.

Szombaton apa hajnalban kelt, Gyuriékat vitte a reptérre. Én azt hittem majd a fiúkkal hosszan alszunk....
Máté hajnal negyed5től fél7ig masszívan üvöltött sírt. Mire elaludt, ébredtek a fiúk. Furulya szóra ébredtem én is:)

Délelőtt  Könyvtár kínált szórakozási lehetőséget kicsiknek. Életnagyságú Süsüt és Tv Macit is lehetett simogatni. Nagyi elvitte Patrikot. Milán házit csinált(rengeteget kaptak-számunkra érthetetlen, hogy hétköznap semmi, hétvégére meg gyereket és szülőt  próbáló  tetemes mennyiség), én készülődtem, mert délutánra Molliékat vártuk.
Így a délután-este játékkal telt.

Vasárnap misére mentünk az evangélikusokhoz, mert egy ovis társ kishúgát keresztelték.

Ebéd után pedig a Tiszaligeti tó körül őszit fényképezkedtünk, szöcskéket szedtünk, játszóztak.
Mamáék jöttek 3 után.

Milcsi szívesen odaül az íróasztalához, írogat, betűket karikáz, színezget. Rosszabb, ha mi kérjük, hogy írj egy kicsit, ne maradjon egyszerre sok.

AZ gyönyörű ősz még maradhatna.

2013. október 10., csütörtök

Táncszínház, furulya óra

Amikor Budán jártunk pár hete, annyira megtetszett nekem a táncszínház, hogy oda el kell mennünk-gondoltam.
hazaérve megnéztem a  műsortervet, és látom, jobbnál jobb gyerekelőadásokkal várják  az igényes gyermekprogramokra vágyakozókat.
Így gyorsan rendeltünk is 2 jegyet a Hófehérke és a hét törpe előadásra.
MA vonatoztunk, aztán vilire szálltunk Patrikkal. Fantasztikus előadást láthattunk a Művészetek Palotája Fesztivál Színházában.
Csak zene és tánc! Csodálatos volt.
Bár megijedtem a2. percben, mert megkérdzte tőlem: "Mami,hogy fogom én ezt érteni???"

De élvezte minden percét.
Spenót főzeléket kért ebédre.
negyed2es vonaton már fent zögyögtünk.

4re Ficserire vittem Patrikot, fél5re Milánért mentem a  furulya órára..
Édesen fújta. itthon is.

nagyi volt ma Mátéval.

Dédi szociális otthonba került a kórházi  ápolási osztályról másfél év után. nehéz most neki is, Nagyinak is.



2013. október 6., vasárnap

Muzsikál az erdő-Kecskeméten





Kecskeméten jártunk szombaton. AZ arborétumban sétáltunk,a  Csörömpölő zenekar muzsikájára táncoltunk. Csaka sárga, barna színekben pompázó fákat hiányoltuk...

képek

2013. október 3., csütörtök

Zeneiskola

Milcsi furulyázni szeretne, így ma elmentünka  zeneiskolába megismerkedni a zenetanár nénivel.
Heti 2szer 1 óra, úgy viszik át a néptáncosokkal. Ő egyedül lesz.


beszéltem a tanító nénijével.
Aktív, ügyes. Lehet rá bízni feladatokat. Nincs vele gond.:)


Patrik 2 nap szabin

ahogy felment  a láza, úgy le is. Szerdán reggel semmi baja nem volt.. Erdei ovi volt aznap NEFAGos vadasparkkal, így elment.Délben telefonáltak,hogy hőemelkedése van. AZonnal mentem, és hoztam haza. Nem ment fel a láza, a fejét fájlalta, de fent volt, játszott, jól volt.
Csütörtökön nem vittem, korán kelt, viszont azt mondta nem tud fent lenni, csak feküdt,hogy nagyon fája  feje, és el is aludt.11ig. akkor ébredt, és segített pogácsát csinálni.
Ettől kezdve semmi baja nem volt. elmentünk 1re a doktornénihez, de fél3kor kezdte a rendelést. Addig csámborogtunk, forrócsokizott. Jó kedve voolt.
CAtaflamot kapott, és ennnyi
lámpázzuk,melegítjük a homlokát, sóoldat, ne hogy a doktornéni tévesen diagnosztizálja...


 

2013. október 1., kedd

Vasárnap miséről sétáltunk haza, amikor Milánt közvetlen a szeme alatt darázs vagy méh csípte. még ma is nagyon dagadt volt, de ment suliba mindkét nap.

Milán sokat mesél a suliról, hogy mit tanultak, ki-mit csinált, mit mondott....

Patrikkal ma csak később értünk haza, mert a könyvtárba zene foglalkozásra mentünk.
7körül gyapjú takarót kért... belázasodott.

kutatók éjszakája

pénteken
6kor vitte Zoli a 3 nagyot. fél10kor jöttek haza. sok sok élménnyel, alkotással és




felpörögve.