2012. október 22., hétfő

Gyuri 40. születésnap

 A Galéria Étteremben 13 órára mentünk, hogy megünnepeljük Gyuri születésnapját.
Nagyi ötlete volt, ANikó ügyesen titokban tartotta, együtt a család, készen az ünneplésre.

 Apa a 2 nagy fiúval autóval ment, én Mátét toltam a babakocsiban Marival.(vagyis Mari tolta)
Anikó jött NAgyiért, hogy a Tündéből elhozzák a tortát.
13 órakor állunk  aGaléria előtt, Gyuriékat várva...NAgyi Gyurival jön, csak nagyot néztem..."Ki kell mennünk a kórházba, Anya elesett"-mondja Gyuri.
és már mentek is.-Anikó mesélt: Jöttek ki a tortával, amikor az autóhoz léptek volna járdáról, Nagyi elesett.

Mi bementünk az étterembe, a pince helységben volt megterítve 10 főre. A gyerekekkel barkóbáztunk, ügyesen eljátszottak, a levest megettük.
Negyed 4kor jöttek Gyuriék. Megröntgenezték a karját, ficam, de úgy mozdult ki a csont, hogy elszakította az ínt. Altatásban tették vissza a könyökét(bal), 1 órát maradniuk kellett, gipszet kapott. Szerdán műtik.




  
Végül olyan jó volt, hogy együtt lehettünk! Isten éltesse Gyurit nagyon naaaaaaagyon sokáig!

2012. október 19., péntek

6 hetes

továbbra is nagyon jó kisbaba. Olykor olykor elkeseredik.
Nagy nagy szemekkel szemléli a világot, nézeget, ha tetszik valami kurjongat, a virágokkal beszélget:)
Éjszaka ébreszt 3 körül, de nagyon halkan, így senki más nem ébred fel rá.



2012. október 18., csütörtök

A szeretet gyógyít

Patrik lefektetés után szólt, hogy- "Mami, fája  hasam!"
Odamentem, hogy  megsimogatom,
 "MAMi küldjél szivecskéket, de csukd be a szemed!"
megsimogattam, rátettem, a kezem,- "küldöm"
-"már nem is fáj"-mondja
-"Látod, a mami szeretete meggyógyította."
-"Igen és nekem is akkora a szeretetem, mint az egész világ"

annyira édes volt!

3 hét

Közben gyorsan eltelt majdnem 3 hét.
APa 2 hete hosszúhétvégén Prágában volt a Volánosokkal. 4 napot a 3 fiúval töltöttem. Tünemények voltak,segítettek rengeteget.
Éppen azon a hétvégén került át a galéria. pakoltunk rengeteget. APa kimaradt a jóból.
Ide oda rakosgattuk a  bútorokat, szőnyegeket....
 ÍGy nézünk ki most. Még az új szobába egy polc hiányzik(és a régibe egy nagy nagy képkeret, amit ma hozunk), ami Gyöngyi jóvoltából a hétvégén meg is érkezik az IKEAból, és akkor helyre áll a rend is, abban bízom. És sikerült az ajtót is letapétáznom, így van egy titkos ajtónk:D


Élvezik a galéria alatti kiskuckót


és közben nagyon vártuk apát.

Múlt héten éppen az ablakunk alatt volt egyik délután egy hatalmas csőtörés.Félelmetes volt, akkora morajlással zúdult a víz. Féltem, hogy eléri a házat.



A hétvégén Apával Halász Judit koncerten énekeltek:)még én is hallottam-felhívtak.Milán nem akart menni, végül jól érezte magát, Patrik majd' elaludt-pedig miatta vettük a jegyeket.


Délelőtt pedig dédimamánál voltunk. Első autózásunk 5ösben:)





Egy újabb kandallóval gazdagodtunk, a  hétvégén   azért volt fúrás és a POR.
 MA hordta be apa a fiúkkal az újabb 30 mázsa fát.
Már nem fázunk.

Mátéval túl vagyunk az 1 hónapos tanácsadáson. 5630g volt, nem akartam elhinni, (éppen olyan ütemben növekszik, mint Patrik.


Jól eszik, nagyokat alszik, éjszakáink nagyon nyugisak. eszik, visszateszem és alszik is tovább



A Fiúk továbbra is nagy rajongói. Patrik simogatja, puszilgatja többet. Milán a nagy és gondoskodó báty.


Így indulnak el reggel, még ölbe kell venniük:)


A héten erdei oviztak, fél8ra jártak.Nagyon korán. Nagyon élvezték.


Annyira gyorsan telnek a napok....

szeptember 29

ez a bejegyzés szeptember 29-ei, sajnos csak most vettem észre, hogy a régi blogba postoltam.

Patrik csípő UH

Pénteken ABonyban voltunk Patrikkal az UH-on. A doktornő rendben talált mindent.
Figyelnünk kell! és a Vigantol cseppet adni mind3fiúnak!
(Éppen néhány napja olvastam az újságban, a D-vitamin már szinte  a legfontosabb vitaminunk lett)

Máté nagyival volt itthon, amíg mi "kirándultunk"

Ma este apa osztálytalálkozóra ment. Annyit nevettünk indulás előtt, mert kérdeztem, miben viszi az iratait...Patrik tarisznyájában? (bölcsis ballagós)Patrik leakasztja a polcról, keresztbe teszi a lábacskáit, matat benne, elhúzza a száját "  a hamuban sült pogácsát megettem"
Olyan jó gyerekek voltak:)

2012. október 17., szerda

nem volt net

Több mint 2 hete egyszercsak reggel nyitom a gépet, nincs internet.
szóltunk a szolgáltatónak-kedves dravanet-, nem az Ő hibájuk.
Zoli infos kollégái jöttek, vitték a gépet, routert, kábelt cseréltek, továbbra sincs, de mindenünk jól működik.
Újra szolgáltatónak szóltunk, akkor a vonalunk nem jó, hívjuk a T-Comot.
Jöttek, semmi baj, fizettem a kiszállást é s munka díjat.Itt minden jó.
Ez volt tegnap, Zoli újra hívta az igentisztelt Dravanetet, 48 órán belül meg kell oldaniuk.

ma este felnyitotta  gépet és van. minden szó és hang nélkül, legalább egy telefont megeresztettek volna.

Hát ezért tűntünk el.

2012. szeptember 27., csütörtök

3 hetes bébink


 továbbra is egy kis angyal.
Már nem náthás.

Imádják a Fiúk.
MA sírva ment Patrik az oviig, annyira belemerült reggel a babázásba. Nagyi vitte Őket, nem volt könnyű.Térdelt a hátsó ülésen az ablaknál, és hajtotta, hogy " Mamííí!Mamííí!"hiába mondta a nagyi, hogy nem tudok utánuk menni.

AZ oviban szembeszáll a nagyokkla is, tegnap volt egy kis afférja egy nagy-nagy csoportossal(Dénikével), megtaposta a lábát. Milcsi panaszkodik rá, Milánnak nem lehet könnyű: Ő a komoly nagy, és ott a szófogadatlan kiscsoportos tesó:(




2012. szeptember 26., szerda

ez is az is

Máté orrocskáját szívogatjuk,de  nem vészes. Ma is jól aludtunk.

PAtrikot ma vittem az ortopédiára(Kövesdihez magánrendelésre-rengetegen voltak), 3 perc alatt kifordította, befordította a lábacskáit...nem lát semmi rendelleneset, sajnos egy egyszerű nátha is okozhat ilyen sántítós tünetet, fél év múlva röntgent javasolt.
Patrik ügyes volt, én kicsit megnyugodtam.

Úszni mentek Apával.

Délelőtt buszoztunk, várost, OBIt jártuk Mátéval , 1re értünk haza. (érzem a hátam:(()
egy néni megnézte  a babát a buszmegállóban-védőnéni volt-, hogy" 2-3 hetes lehet, hol van a mai anyukáknál a 6 hét gyerekágy???"
igaza van, de más világot élünk.

Patrikért már bicajjal mentem ma:)))(jobb lesz a spinning, ott semmi nem ráz;))
a múlt héten fel tudtam venni a régi farmerjaimat, annyira jó érzés, közben sorra kérdezik meg, hogy mikor születik a baba-olyanok, akik láttak nagy hassal, nem tudom miért látják ott még. Nincs is!!!


2012. szeptember 25., kedd

Nátha

Máténál elkezdtük az orrszívást, édesen tűri!
Jól aludtunk, 4kor ébresztett, aztán csak 7kor ébresztették a Fiúk:)
MA korán mentek oviba. Apával akartak menni.

A teknősért aggódtak rettenetesen, 2 hete nem eszik, olyan betegesnek tűnt. a hétvégén utánaolvastunk, már petrezselymet is adtunk neki, hátha vitaminhiányos.
Aztán rájöttünk, hogy fázik az ártatlan, így egy újabb vagyonért melegítőt szereztünk be neki.

Dédnagyapa (még háborús, királyi címeres) távcsövét találták meg a Fiúk a hétvégén.Most ez a sláger. Patrik ül a lesen(szék), Milcsit védi, a szivacslövő a kezében. Az udvaron bámészkodnak, és elbeszélgetnek.

Tegnap elintéztük Máté keresztelőjét.  Egy jó nagy kört sétáltunk, 2 és fél órát. Igencsak éreztem este....
Milán

Patrik
Máté

2012. szeptember 24., hétfő

szombaton éjszaka nem aludtunk.na jó, hajnal 4től
Fogalmam sincs mi lehetett  a baj.

Vasárnap éjjelre benáthásodott, így is 2 szer ébredt, de annyira szörcsög szegénykém, persze az orrszívónk eltűnt a 3 év alatt:((((

sokat nézelődik nagy szemekkel.

csütörtökön Mollikáék jöttek babalátogatóba.
 
Pénteken Mátéval és Apával mentünk a nagy Fiúkért.



szombaton Mari jött. velünk volt vasárnap délelőtt is.
Patrik mindig a nyomában volt.imádják Marit!

 Átalakultunk:




2012. szeptember 20., csütörtök

2 hetes

Hétfőn visszaköltöztünk a galériára. Hónapok óta az előszobai kanapén aludtunk, először a 40fok miatt, aztán a növekvő pocakom miatt, aztán kíméletből, és most újra jókat alszunk:)
Máté mózeskosara esténként felkerül, így továbbra is Velünk alszik.
A fiúk külön.

az esti altatás hosszúra nyúlik. Valószínű korán kezdem. De alakulni fog. Fő a türelem és a tudatosság!
Este együtt fürdenek, a nagyok egyedül!!!!
Tegnap Patrik jelentkezett az oviban imaszándékra: elmondta, hogy Nálunk kistesó született, és nagyon szeretjük, és érte szeretne imádkozni.Édes lehetett.


Lassan helyre áll a rend, egyre kevesebbet kell pakolni.



2012. szeptember 18., kedd

Gyorsan telnek a napjaink.
Pénteken nem vittük Patrikot oviba, mert sántikált.
SZombaton szakadó esőre ébredtünk, közben Jászberényi Állatkertezés volt beígérve Volános nap keretében.10körül indult el a  2 nagy Fiú Apával-ott nem esett. Kb3 órán keresztül az állatkertet járták, aztán tramulinoztak, 4 után a Mamáék jöttek, akkor kezdődött a "harc" Pistivel.
Eredmény: Patrik vasárnap sántított egész nap. (én meg végig sírtam az egész napot)
Hétfőn maradt, nem vittük oviba. összerakták az asztalos bácsival a szekrényt, akkus fúrót is kapott, csavarozhatott is.
SOkat ültünk, rajzoltunk, meséltünk...elkezdtük újra a cataflamot.

Kedd: elvittük  oviba, mert ma reggel megint nem sántított. AZ a kétségbeesésem oka, hogy nem fájlalta vasárnap se, hétfőn se, ha kedve van ugrál, de húzza a jobb lábát. Mi lehet ez??? Ortopédiára jövő hét szerdán megyünk, vérvétel volt, sebész látta rtg-t csináltak....

Már kimozdulok, oviba megyek értük, vittem Őket. MA kétszer voltam úton. Jól vagyunk.


Máté a Fiúkkal ébred, 7 körül. 3-3,5 óránként eszik(kivéve este, mert akkor 8-10ig enne folyamatosan). Az ebéd utáni alvását a babkocsiban levegőn tölti. 4-6 körül van egy kicsit hosszabban ébren.
Este 8kor együtt fürdünk, amíg etetem Mátét, olvasom az esti mesét a nagyoknak
 22 órakor eszik még, aztán alvás, és fél2kor ébreszt:)))
A köldöke még mindig nem szép, olykor olykor kivérzik, pedig nem sír, főleg nem erőlködve. kezeljük folyamatosan.
Apa itthon volt apa napokon, sokat nem volt  a kezében Máté, mindig volt még szerelni, pakolni valónk.

nekem is mondják az idősebbek, most pihenjek, majd később jön ki a bátorságom:)))majd pihenek.

Milcsi továbbra is LEGOs, és mászós, mindenre fel. És rohangálnak körbe  a házban. Most az üvegfesték nagysláger, nem is gondoltam volna. Minden este készül egy kép.


2012. szeptember 13., csütörtök

1 hetes


nagyon jó kis  baba. Ügyesen eszik, nagyokat alszik, édesen nyöszizik, ha hiány érzete van, és tündéri grimaszokat vág!
napközben 3-4 óránként eszik, éjjel 2szer ébreszt, de magam mellé teszem, és elalszunk.

az a gondoskodás és az a szeretet, amivel a Fiúk körbe veszik a testvérüket, könnyeket csal a szemembe.
Odafekszenek mellé és énekelnek neki este, annyira édesek! 

kedden sétálni vitték a fiúk.


2012. szeptember 11., kedd

Kistesó

 Azt nem írtam, hogy teknőst hozott a kistesó.
tegnapi babusgatás, büfiztetés:
egyszer voltunk éjjel fent, de én is belealudtam és Máté is.(de egyenlőre kisPatrikozom, annyira nem áll a számra) 3-4 óránként ébred/ eszik.

Patrik sántikál, annyira aggódom érte, apa ma a háziorvoshoz viszi. Oviban voltak.Milcsi vitte a kistesó fotóját.

 ezeket találtam ma. időm, mint a tenger;)
szoba 3 fiúnak
szoba 3+1 gyereknek



2012. szeptember 10., hétfő

fotók







ezek a fotók hazaérkezés napján készültek.A kapuban vártak bennünket Nagyival.
 Patrik állandóan simogatja, puszilgatja, ölbe venné.
Ő ma itthon maradt velünk, pihentetjük a lábát.
 Milcsi nagy fiúsan viselkedik. Ő ma ment oviba is.

Éjjel aludtunk és ettünk is:)

2012. szeptember 9., vasárnap

NagyCsalád lettünk

Ma hazaengedtek bennünket  a kórházból 3 éjszakát töltöttünk bent. Jól vagyunk, ami azt jelenti, hogy Máté ügyesen eszik-úgy néz ki egyenlőre éhezni sem fog-, alszik, én erősödtem sokat a csütörtök-pénteki állapotomhoz képest. Bár azt határozottan érzem, hogy 3 év alatt sokat öregedtem.

Gyorsan szültünk. Gyors volt de, fájdalmas.(jelzőt nem találok)
 Csütörtök reggel NST, vittük a csomagot, 9kor felvétel, előkészítés, 10kor burokrepesztés, infúzió. a doktornő és Zoli végig velem voltak."Szülüüüünk!"NA ekkor örültem.Most annyira megnyugtató volt a doktornő hangja és  tekintete, 2.-ra kint is volt:)
Délre kint volt a kis Máté, azonnal mázasan a hasamra tették, és azt találtam mondani, nem is olyan nagy.
3950g és 55 cm. 
2 órát voltunk a szülőszobán hármasban(egyedül szültünk, közben aznap 3 sima szülés, és kb 7császáros volt)
Nagyon gyenge voltam utána, a székbe alig bírtam átülni, délután 4 kor alig jutottam el a folyosó végére...borzasztó volt. Péntek délutánra lettem kicsit jobban.
Máté végig velem volt az egy ágyas szobában. "3.gyerek..." már ránk se néztek.
A Fiúk mindennap bejöttek, esténként Milcsi nagyon sírt utánam.
Ma nagy volt az öröm. Egyenlőre nem tudnak betelni vele. Simogatják, puszilgatják, mindig a kezükben tartanák.
Még állandó helye nincs, mózesezünk.

2012. szeptember 3., hétfő

39.hét

Reggel autóval együtt vittük a  Fiúkat. Patrikot ébreszteni  kellett, nyűgösen ment:(((nem is akart)
NSTre mentem, pocaklakó ficánkolt, így elégedettek voltak.
Délelőtt boltoztam, DM stb, du.3kor indultam busszal a gyerekekért. MA nagyon jól voltam:)

2012. szeptember 2., vasárnap

Molliztunk

 Nagyi pénteken délután hozta el Mollit. A Fiúk már nagyon várták. nem kezdődött könnyen, nehezen szoktak egymáshoz.
Szombaton reggel úszni ment Mollika, nagyi vitte, végre megnézhette milyen ügyes már a nagy vízben is.
Délelőtt SZolnok napja volt, én maradtam. Ők mentek. Jól érezték magukat, rengeteg látni való volt, és program.
Ültek kisvonaton, felmentek a tűzoltódaruval 4 emelet magasba, ültek repülőn és helikopteren is, lufit kaptak....
Délután a Nagyok Dédi látogatóba mentek.
A vasárnap nagyon nagyon jól telt, olyan szépen eljátszotta  3 lurkó. egyetértésben:)
nagyi káposzta salátát csinált, kaposzta kalapot kaptak-egész délelőtt  a buksijukon volt, míg el nem rágicsálták.
5kor Milcsivel vitték vissza. Milán vitte az iskolás zsákját, néha bánom már, hogy nem adtuk suliba, 1 hete  megpakolt táskával járkál, a suliról kérdezget, betűket írogat...


Én jól vagyok, sokkal jobban! elmúlt a szúrás, fent vagyok, játszunk,  pakolászok, takarítgatok, csak néha néha kell lepihennem.
A név alakul;) Úgyhogy lassan mehetnénk....

a festők is elvonultak, már csak a laminált padló hiányzik, és költözhetnek a Fiúk.

2012. augusztus 31., péntek

Még mindig egyben

ma olyan jól vagyok! végre semmi bajom! remélem sikerült kipihenni magam a 4 nap alatt, és lassan mehetünk szülni:)