2011. szeptember 22., csütörtök

fáj


sajnos fáj a karom, pedig Nagyi is,Apa is segít. sok mindent nem csinálok vele, de 1-1 apró rossz mozdulat is elég.

ezért nem tudok 2 sornál hosszabb emileket írni, ne haragudjatok!
Posted by Picasa

2011. szeptember 21., szerda

Patrik bepisil

lassan 3.hete éjszakánként kb. minden2.,3.nap.

de most 3.napja itthon délután is.csak áll, vagy épp játszik....és csurog.

2011. szeptember 20., kedd

új gipszet kaptam.sajnos.fekete design. könnyített.4000ftért:( de úgy vág, olyan kemény.
a csuklómnál van repedés-én is láttam, most már értem mi fáj.

tegnap edzést tartottam, és nagyon nagyon jól ment,várakozáson felüli.kis családom is eljött velem.ott tomboltak.(mert vasárnap este mini discot tartottunk, annyira, de annyira élvezték és Mi is olyan jót táncoltunk. és azt kérték,hogy arra alemezre tekerjünk hétfőn és akkor Ők is eljönnek.)

Milcsi köhögős, de jár oviba.Most nagyi nagyon sokat viszi, sokat segít rajtam, nekünk.

2011. szeptember 16., péntek

Patrik 4 keréken


minden nap muszáj a kertben is tekernie.

Én nem tudom mikor tekerhetek legközelebb.
a csuklóm délutánra elfárad, fáj, hiába van a gipsz. csak hátráltat.
írni tudok bal kézzel- a táblára, de gyakorlatilag minden más annyira nehezen megy.
a lábam mára kevésbé dagadt, és legalább nem fáj.
Posted by Picasa

2011. szeptember 13., kedd

tegnap edzésre menet biciklivel autó ütött el(járdáról mentem járdára Sarló utcánál teljesen szabályosan. csak az autós elfelejtett az én irányomba nézni.Arrról jó,mehet.csak éppen az én irányomból nem volt jó:()
a bicikli és az autó közé szorult lábam( kicsit elfordult a kormányom, a biciklis ülés esett néhány darabra-de nem tört), borzasztóan megijedtem,hogy mi lett vele. nem tudtam ráállni, annyira fájt, de aztán éreztem,h nem tört, zúzódott abal lábszáram.
Félre álltunk, megijedt stb.
végül nem hívtam rendőrt, úgy éreztem rendben vagyok, és elmentem megtartani az edzést.

a lábam dagadt, lilult.éjszaka arra ébrdetem,m hogy a jobb csuklóm fáj.
Ma autóval mentem, írtam atáblára...végül este elmentem a sebészetre annyira fáj, kattogott. röntgenezték.

Pihentető gipszem van, törés nincs, hajszálrepedés lehet azt mondta az igen kedves doktorbácsi.

Csak hálát tudok adni,hogy ennyivel megúsztam.
azalatt az ezred másodperc alatt,amikor láttam hogy jön az autó, és már ott van, és hol áll meg és én hol leszek akkor....rémálom volt.
Szeret az Isten!

2011. szeptember 11., vasárnap

Délelőttöt a Tisza-parton töltöttük. Gesztenyeszedéssel.
Délre értünk haza. megéheztek , ügyesen ettek, Patrik nagyot aludt, ébredés után pedig nekikezdett a rosszalkodásnak.De szünet nélkül.
és ha szóltam, "juj vagy jujuj" volt a válasz.
Hogy ezt honnan vette? valóban a génjeiben lehet.

5re elmentünk misére. Milánnal nem is lett volna baj, de a 2 együtt!
vacsi után viszont ügyesen eljátszotta, tudtam készülni, tanmeneteket írni...

Apa éppen altatásra ért haza.Volt ám nagy öröm!

Posted by Picasa

2011. szeptember 10., szombat

Mátra

Apa 5.40kor Volános kirándulásra indult. Pécs-SZigetvár.
A Fiúk 6.10kor ébredtek, pedig úgy de úgy aludtam volna még....

így volt időnk összepakolászni a Mátrai kiránduláshoz.
Nagyival mentünk 4esben.
Mátra múzeumoztunk egy fél órácskát-Milcsi nagyítót hozott ma plüss állat helyett:)
Kisvonattal mentünk Mátrafüredig.
Ott kispatakoztunk, találtunk túrabotokat, amit hazáig hoztunk, megebédeltünk, játszóztuk(Patrik mindent csinál, amit egy 5éves.nem baj, ha meredek, ha magas, ha inog, ha...semmi se számít) ,végül következett a buszon alvás.



5re értünk haza.

Udvaron bicikliztek, Patrik hajtja a kitámasztós bringát. Jut eszembe 2.gyereknél már meg se említjük,hogy 2 és fél éves volt:D
Mostanság szeretnek birkózni, sajnos.remélem hamar kinövik.
Posted by Picasa

2011. szeptember 9., péntek

Barátnők

Milcsi tegnap mondta Nagyinak,hogy "tudod, nagyi, nekem kis barátnőm van. a Dodó."

nem játszanak együtt a templomkertben, de mindig keresik egymást, amikor párt kell választani, és egymás mellett ülnek.

Patrik új kis barátosnéja a Beatrix.
De ahogy mondja ezt a nevet 2és fél évesen(apa csak csudafixnek hívja,Patrik Bakhrisznak mondja ), meg kell enni!

Mi nem beszélünk itthon róla, nem "hecceljük",hogy barátnő így úgy...nem is tudjuk ő találta -e ki, vagy nagyobbak mondták neki, esetleg az ovónő.


Állandóan énekelnek, Patrik a bölcsiben tanultakat tanítja Milánnak. Most a Hej Jancsika, Jancsika , és a csíkos pizsamás zebra-ezt nem tudom megjegyezni-, a kedvenc.

Milcsiék:
"szívem palota, gyöngy az ajtaja, gyere Jézus vár a puha rózsa nyoszolya. Kicsi vagyok én majd megnövök én, én lesz a legjobb ember a föld kerekén"
ez a cifra palota dallamára-évnyitón énekelték.
persze már Patrikunk is tudja:)altatáskor is énekelnek:)folyamatosan....egyszer csak csend és szuszognak:)

Elkezdtük a Sportiskolás úszást. 2.alkalom. Apa viszi. Milcsit megdícsérték ma, az 50méteresben kezdtek, a technikáján kell javítani.De nagyon élvezi!

Fiúcsapat


Daniék újra visszarepültek, pedig Patrik ma is nagyon várta.
annyira jó kis csapatot alkotnak így hármasban!
Posted by Picasa

2011. szeptember 6., kedd

MA apa volt itthon Milcsivel.Hétfőn nagyi.
teljesen jól van. se panasz, se láz.
Még holnap is marad. amikor nekem van órám, Nagyival, amikor Nagyinak velem lesz itthon. 1 óra ütközés van, akkor bent ül majd a suliban:)

bele kell jönni még ebbe az A hét, Bhétbe, és hogy melyik nap hová, és mikor menjek.egyébként a gyerekek édesek és aranyosak;)
nehéz úgy javítanom, és készülnöm, hogy "Mami, mikor jössz velem játszani?"így marad az altatás utáni felkészülés. Inkább játszom, fürdetek és altatok:D

2011. szeptember 4., vasárnap

Milán-vírusos torokgyulladás

dél előtt a homlokát fájlalta.
Közvetlen ebéd előtt lázat mértünk:37.4
Fél óra múlva 38.9 volt.
Végül hűtőfürdőzés után az ügyeletre vittük Kiss doktorhoz.
3kor kapott egy kúpot. Délután feküdt 5újra az eleven Milán volt.
azóta se hőemelkedés, se láz.

De már 2 citrom leve benne van:)

Volán Családi nap és SZolnok napja

Szombaton reggel 9kor Molliért indult Nagyi és Milán, végül Patrik keserves sírásba kezdett, így Mi is csatlakoztunk hozzájuk.(Közben Apa Tiszaligetbe indult már focizni).
a 3 gyerek és én leszálltunk a vidéki buszról a hídon, begyalogoltunk aLigetbe.megnéztük apát, aztán részvettünk a campus előtt rendezett programokon.(égetett a nap, forróság volt)
Délben megebédeltünk az étteremben, Nagyi hazahozta Patrikot aludni, Mi a Nagyokkal átsétáltunka gyaloghídon, és megnéztük a Szapáry úton a gyerekprogramokat.
Idén nagyon jól sikerült a szervezés:)
Ültek taposós autóban, katonai helikopterben, repülön, vitorlázó repülőben, voltak füstben masszkkal, oltottak tüzet....
3kor jöttünk haza.csatlakozott hozzánk nagyi és Patrik, 4re visszamentünk kis vonatozni.

vera és dani is csatlakozott.





A városnéző kör után a Nagyokkal mentek még egy kört a Szapáry, mi a kicsikkel beültünk a Freibe.



Posted by Picasa

Évnyitó-szentmisén


Milcsi ügyesen énekelt.
Nagyon sokat ért és nyílt a 2 év alatt.
Mollika is Velünk volt. együtt mentek Miatyánkat imádkozni a nagy körbe.
Posted by Picasa

2011. szeptember 1., csütörtök

Iskola

Szóval tanítok a Barossban,hétfőnként 5 osztályban(ahol eddig voltam).8 órakor kezdek- első órám minden nap van.
keddenként a Tószegi útra kell kiérnem 7.30ra(a felüljárón túl, már busz se nagyon jár arra...) 2 db matematika órát tartani, de 3.ra már aPálffyban kell lennem. Szép-na itt sírtam el ma magam.
Szerda Jendrassik(gépiprai) tagintézmény. (ahol anya tanít, itt a kisparknál)
Csütörtök :volt Konstantin Ált. iskola épülete-régi Vízügyi, mert ugye ott is tanítok(csak éppen összevonták a Pálffyval:D- és 4.órára rohanok át a Pálffy épületbe aTisza-partra.
Péntek Jendrassik.

Minden iskolában más-más csengetési rend. Mindenhol máskor kezdődik a tanítás.
tehát a hét 5 napján 4 helyen kezdek. és összesen 5 telephelyen tanítok.

Kis névtáblát kell hordani a Pálffyban, mert 72 tanár, a gyerekeknek a fele-fele új...nekem mind a 71.
Még bele se gondolok, csak a gyerekekre koncentrálok.

fejetlenség van minden iskolában, rémes.
A Géppariban fogalmuk sincs még sokaknak, hogy miért is vagyok ott. pl. a titkárnő lazán kiküldött, hogy várjak kint....hát nem leszünk egymás kedvencei.


Ha lenne scannerünk bescannelném atáblázatot a hűtőről,
hogy hétfőn 8ra kell beérnem. 7.10kor indulunk Milánnal, 7.26kor jön a 2es buszom ami a barossba visz.... Patrikot Apa intézi, Nagyinak nincs 1.órája. kedd....


Óvoda

Milánt hol Nagyi, hol én viszem majd.

Versenyszellem feléledt Milcsiben. Ő akar elsőként az oviba érni. 7.10es busszal megyünk(lesz,hogy 7.00), 3.-ként szoktunk beérni.
Legújabb favorit, a fáramászás, de hogy hol, és hol ahol nem látják az óvó nők?!?nem értem. De tiszta horzsolás, plezúr....

Barát

MA én mentem Patrikért bölcsibe-mert úgy néz ki, a gondozó nénikkel apa fog találkozni, de heti 1szer én is szeretnék, a lényeg-nagyon megörült:"Te jöttél értem?"

AZt mondja, Ági,hogy elment Nórika óvódába, ma már nem találta Patrik a helyét. Ági után menne, beszélgetne, de Ő meg szoktatja az új jövevényt.
Kiderült,hogy Nóri volt az egyetlen a csoportban, akivel Patrik hosszan-párbeszédekben- eltudott beszélgetni. Egész nap folyamatosan együtt voltak és csevegtek.

Most értettem csak meg, milyen szörnyű lehet egy kiskölyöknek, ha nem érteik a saját kis nyelvét.
VAgy amikor éppen az a baj, hogy már túlságosan is beszélne, de nincs kispajtás, akihez.

állítólag lelkiproblémát okozhat neki, hogy elment a barát. remélem,hamar feltatlálja magát, új társat talál, vagy megy olyan kicsi az elkövetkezendő hetekben, aki Patrik szintjén beszél.

2011. augusztus 28., vasárnap

negyed 8kor ébresztettek Bennünket:D

éjszaka volt egy kis szél, hajnalban pár csepp eső(de szószerint), és ennyivel meg is úsztuk.

És ma újra kint alszunk, ezúttal kicsit vastagabban öltözve.
DE EZ AZ UTOLSÓ ALKALOM!!!leszögeztük.
nem gondoltam, hogy hétfőn reggel a sátorból megyünk munkába.
Én konkrétan továbbképzésen csücsülök 3 nap 30óra. reggel 8-este 6ig.A gyerekeket se fogom látni.:( kezdődik az ÉLET.

2011. augusztus 27., szombat

Folyt.köv:D Táborozunk tovább

Bár ma estére viharos szelet, esőt jósolnak.
De bátraké a szerencse. amikor elkezdtünk az estéhez szedelőzködni, a Fiúk örömtáncot jártak.

Korán ébredtünk. pontosan 6kor.
Apa újságot olvasott, én megkávéztam, citromos meleg teát ittunk. Ugyanis hűvös volt az éjszaka. Már régen fáztunk!

A Fiúk nyugodtan és jól aludtak, én keveset, de pontosan így is gondoltam.




Tehát ma is kint éjszakázunk.

Ma Mamáéknál voltunk, hazafelé elaludtak, behoztuk Őket, folytatták fél5-5ig.
Ébredés után pancsi a kismedencében, aztán beköltöztek a sátorba, és játszottak. Ketten!
babáztak, az állatokkal játszottak, csak néha, néha néztünk rájuk. olyan édesen komolyak voltak.

Posted by Picasa

2011. augusztus 26., péntek

Sátorozunk

az udvaron.
tegnap éjszaka Apa kiment az udvarra-miután 11kor még nem tudtunk aludni a forróságban, hogy" milyen jó lenne most kint aludni, olyan jó idő van!"

van sátrunk, miért is ne, a Fiúk nagyon élveznék!

Hát nem csalódtunk!

segítkeztek a sátorverésben, aztán kint vacsiztak, mintha kempingeznénk.


kihordtuk a matracokat, vitték a párnát, alvós állatot.

Patrik 2 perc alatt, Milcsi kicsit hosszabban aludt el.Most kint durmol a 3 Fiú:)

kíváncsi vagyok hogy telik majd az éjszaka.

Én nem vagyok egy "imádok a természetben aludni" fajta, szerintem minden neszre megriadok majd.

De a lényeg:tényleg nagyon kellemes kint a klíma:D


Posted by Picasa

2011. augusztus 24., szerda

Megkezdődött az ovi

Milánt Nagyi vitte az első napján.
SZorongva ment be a csoportba, nem köszönt....ebéd után hoztam el-azt se tudta a paradicsom levesen kívül, hogy mit evett:((((

Fürödtek a z Óvodakertben. Hála Istennek nem húzták Őket végig a Tisza-parton ebben a forróságban.

MA már a 2. iskolában voltam, alakul az órarendem. 28 órám lesz.széthúzva. tele lyukasórákkal.
Nem úgy alakul, ahogy terveztem.




2011. augusztus 23., kedd

Bölcsi



Futóbringán teper haza, Apa fut utána. Ebben a 38 fokban.
Irtózatos.
Bugyiban, és kis trikóban vannak.
Délelőtt fürdenek-meztelen-, ma már Ő is belemerészkedett, de csak azért,mert Nórikával rosszalkodtak a homok kupac tetején.Nyakig homokosak voltak, így rájuk parancsolt Ági.

Ági azt mondja, van már kisbarátnő. Nem is látta egész nap Patrikot, mert Nórikával kézen fogva hol itt játszanak, hol ott. :D(Nórikát 1 héttel később szoktatták be)

Hazaérve fújja az új mondókákat, dalokat.naponta újjal jön haza.

Posted by Picasa

2011. augusztus 20., szombat

aug20


4 óra körül mentünk ki a Tisza-partra a légi és vízi bemutatóra.
Patrik leleksen mutogatott és kiabált.Közben Apa kezét szorította.


előtte sárkányt csináltak. a szeles idő nekünk kedvezett. lehetett reptetni!

A tüzijátékot a Fiúk már nem várták meg.

7.házassági évforduló ünnepeltünk, APa gyertyafényes vacsorát rendezett.:)

Posted by Picasa

2011. augusztus 19., péntek

Sírás nélkül

Futóbringával mentek ma bölcsikébe. alig várta,hogy induljanak, ott is szaladt be!

a helyettesítős gondozó néni adta ki 3kor-uzsi után-azt mondta, "öröm nézni, ahogy Patrik eszik!"
Tudjuk!!
Ma csak beszélt, kérdezett, nevetett....

Milcsivel mentünk érte. Ő a húzós kocsin a repülőjét hozta:D
Édesek voltak.

2011. augusztus 18., csütörtök

Milcsi vásárlása


nagyon nagyon büszke az új repülőjére.
(Apa csúnyán nézett, amikor meglátta... és milyen igaza volt. de amikor annyira de annyira szerette volna;))
azóta szafarizunk teljes gőzzel

Posted by Picasa

2011. augusztus 17., szerda

ma Nagyi Erdélybe utazott.Mi mIlánnal kikísértük 7órakor, addig patrikot Apa sétálva vitte a bölcsibe.
Az öltözés ma is akadozott, de az úton már nem volt gond. Sőt, a kapuhoz már szaladt.

Milcsivel siettünk haza, de addigra már elmentek.
délelőtt főztünk, buszoztunk és a várost jártuk. Fél3ra mentünk Patrikért.
Mónika úgy fogadott,hogy hallottam-e mi volt reggel?Egy pillanatra megijedtem, hogy miről nem tudok, de éppen azt akarta, tudom-e, hogy SEMMI.
se nyafi, se sírás.

sőt olyan jól érzi már magát,hogy Gergőkével szaladgáltak, nem előrenézett és csatt. kis horzsolás a térdén, pukli a fején.
egyedül aludt el, fél3kor még vissza akart aludni.
nagyon álmosan hoztuk el.

a homokozóba és a pancsolóba nem hajlandó bemenni.
Itthon Milcsivel annyit szaladoznak, játszanak.

Mostmár hanyagolni fogom a bölcsi témát, megígérem, csak a rendkívüliről számolunk majd be.
Ezentúl apa viszi, egy hétig még én hozom, aztán látjuk, hogy alakul az órarendem(rendjeim)

2011. augusztus 15., hétfő

kezdődik a neheze?

Patrik ébredéskor kezdte, hogy ugye nem mész el?
sírt már reggel, aztán amikor öltöztettem.egyik szandi rá került, mire húztam v olna amásikat, az első lekerült....

végül a bölcsibe érve elcsendesedett. ott Mónikának 5percig sírogatott.

és onnan már semmi baj nem volt!jó kedvűen telta napja, evett, aludt-nagyot.

bújós, ha edzésre mnetm is sírt,hogy hová megyek?mikor jövök?

Milcsivel játszunk, bicikliztünk, fürödtek délután. elevenek voltak:)

2011. augusztus 14., vasárnap

Kerekkaland

SZombaton bicikliztünk, sütiztek, játszottunk, Újszászra mentünk.

vasárnap 9kor indultunk Kerekegyházára a kalandparkba.



Milán, Lilli és felnőttek neki vágtak,

sajnos Patrik nem mehet még, Ő csak a manópályán-az meg egy nagy 0 volt neki-, így unta. Fél1kor a hátamon aludt el.
Milcsi rettenetesen élvezte, Apukája küzdött a 6 méter magasban. Várjuk az izomlázat.

3 óra körül Kecskemétre étterembe mentünk(Csalánosi Csárda-ha valaki arra jár, csak ajánlani tudjuk!gyerekbarát, családi, és finomat főznek, és az árai is elfogadhatóak)

6 órára értünk haza. Akkor köszöntöttük Lilit.


képek itt

Lilli 4 éves


Kalandparkoztunk együtt, este pedig itthon tortáztunk.

Posted by Picasa

2011. augusztus 12., péntek

2.hét 5.nap

5.52kor ébredt Patrik:"mikor megyünk a bölcsikébe?apa visz?" és már indult volna.
én meg meg voltam ijedve, hogy milyen fáradt és nyűgös lesz délelőtt.

felöltöztünk, hátizsák, maci, párna és indulás a buszhoz hármasban. Mindkettőnk kezét fogta.idilli volt:)
a bölcsihez közeledve megint szaladt, egyenesen a kapuig.
Váltócipő csere, kézmosás, apának megmutattunk minden szükségeset. 2 cuppanós puszi apának, és mi ketten bementünka csoportszobába. a térdemre ült. aztán elment 2 plüss állatért, visszaült."mikor megyünk haza?"
na, akkor most köszönjön el anyuka-mondta a gondozó néni.(eredetileg 15percet maradtam volna).
megpusziltam, átvette ági és Patrik rázendített:"anyaaa, anyaaa..."
és hátra se néztem, ki a kapun, és ott álltam a kerítésen kívül és hallottam a segélykiáltásait. és akiben a legjobban megbízik OTT hagyta. és lassan hazaindultam Milánhoz.
nehéz napom volt, de próbáltam 100%osan Milánra figyelni. nagyot bicikliztünk, játszóztunk, kreatívkodtunk.
fél2re mentem vissza.

a másik gondozó néni jött, hogy Patrik most ébredt, de nem hozza még ki, csendben nézelődik, addig elmondja, hogy Ági mit üzen(A4es lapra leírva minden)
kb 10percet sírt erőteljesen
odaült az asztalhoz, de nem reggelizett.Inkább lefeküdt a matracára, nem aludt el.
odamentek hozzá a többiek és Ági a reggeliztetés után, énekeltek, meséltek, beszélgetett, jó kedvű lett.9kor már az udvarra szaladt ki a többiekkel.
napközben már nem sírt.
ügyesen ebédelt-2tányér sóska, rántott hal, fél banán, egyedül ment aludni-nem feküdt mellé Ági, pár perc alatt elaludt.

Egy picit megnyugodtam ezeket hallva.
Visszament Mónika miután elmondott mindent, újra jön:"Patrik visszaaludt.megnézem?"
Édesen aludt .
leültem olvasni.
végül 2 óra után nyílt az ajtó:Patrik kezében a párnájával és Pepítóval sétált ki.

nagyon sokat tanultam a 2 hét alatt: de főként türelmet és a gyermeki szépséget!Hogy még annál is szebb, mint amit naponta látok és megélek. hogy akarjak még többet belőle!mert Anyának lenni még a küzdelmes pillanatokban is nagyon nagyon szép!
és ilyen szerencsés az aki a nap 24 órájában ezt megélheti , aki kisgyermekek között lehet!

Patrik nagyon ügyesen vette az akadályokat. Szívesen emlegeti a bölcsit, szívesen beszél róla, és örömmel megy!
nagyon nagy segítség, hogy ennyire kedves és szeretettel teli gondozó nénijeink vannak. Anukák helyett anyukák!én álmomban se gondoltam volna, hogy egy bölcsödében ilyen odaadással gondozzák a gyermekeket.
nem csak Patrikot segítették át ezen a nehéz 2 héten, hanem engem is. Nélkülük közel sem lennénk ennyire jól;)

2011. augusztus 11., csütörtök

2.hét 4.nap

a szokásos időben mentünk, 5perc alatt öltöztünk fel, az udvaron mosott arcot és pisilt-tábori körülmények között, de Lilli és milán még aludtak.
Patrik nyugodtan reggelizett-én félre ültem, aztán elköszöntem. Nem sírt, játszott tovább.
fél1re kellett visszamennem.

A gondozó néni kint kávézott, kérdeztem már alszik?12óra 1 perckor aludt el, sírás nélkül. Viszont nem ebédelt, annyira fáradt volt.pedig leves is volt és palacsinta is. odaült az asztalhoz, de aztán meggondolta magát, és inkább lefeküdt a matracra. és el is aludt.
2kor lábacskáin mosolyogva szaladt hozzám nyomában a másik gondoz ó nénivel.

MA napközben egyszer sírdogált, de nem volt hosszú, sokat van Ágival, Ági mellett.
AZt mondja Ági, hogy nagyon jó kedvű kis gyerek, és oilyan gyorsan vág az esze!

Valóban egy csodagyerek!Igaza volt a doktornőnek, amikor Patrik születésekor- látva a köldökzsinóron a csomót- ezt mondta.

De a gondozó nénink is csodálatos! Jobbat nem is álmodhatnánk!