2011. január 23., vasárnap

Tiszavirág-híd

Ma délelőtt Nagyi és Milán elhozták Mollikát. 11re értek be a busszal, eléjük mentem, aztán 11.30kor beültünk a Xavéri kápolnába a vasárnapi misére(Patrik maradt apával:ebédelt és elaludt).
Nagyon szépen viselkedtek a misén mindaketten!
Éhesen értünk haza!

Patrik ébredése után elsétáltunk Szolnok új gyaloghídjához.(a prágai Károly-hídon éreztük magunkat: akkor volt a tömeg.)

Szép, napsütéses idő volt-bár nagyon hideg.



A gyerkők nagyon élvezték, hogy az üveglapokon át lelátnak-mi kevésbé.

Nemcsoda ha elfáradt!2szer tettük meg gyalog a Szapáry utcát és a gyaloghidat.
Posted by Picasa

2011. január 22., szombat


Patrik átaludta a szombati ebédet.(annyira tudja már, mikor álmos, menni akar aludni, a kellékek...stb)
Még 11kor ebédeltek Milcsivel(Milán reggel fél9re úszni ment, farkas éhesen ért haza fél11kor)

Így a tüzijátékkal megvártuk Patrikot, míg felébred.






Este vízilabda meccsre ment Milán Apával. Vitte a Morzsi kutyáját is(még fél évesen kapta, kb 2 éve a hűséges kis barátja, hálótársa. Oviba minden nap viszi)Sajnos elvesztette. De hogy hol? Nem találták meg.
Nagyon szomorú volt Milán. És Vele mi is.
Posted by Picasa

2011. január 17., hétfő

Hétvégi képek






Patrik sem volt 100as!De még ma sem az, sajnos.
AZ étvágya napok óta nagggyon rossz! Éppen csak csipeget.
ÍGy a képeket látva...nem látszik rajta.
Posted by Picasa

2011. január 15., szombat

Ismét Patrik

Délelőtt a hasa ment, de folyamatosan, rövidke megszakításokkal a bilin ült.

Ebéd előtt patikába mentünk. Próbáltam fél12kor letenni aludni, de mindig kijött akonyhába, végül1 óra előtt aludt el, éppen mielőtt Milán hazaért az oviból(most Nagyi hurcolászta)
SZerintem hozzá szokott, amíg lázas voltam, hogy ott ülök a kanapén, míg elalszik, és ezt hiányolhatta.

Lázasan ébredt 3kor. Viszont a hasa már este nem ment.

AZ éjszakát aránylag nyugodtan végig aludtuk(a köhögőrohamaimat leszámítva), negyed7kor nagy sírásssal ébresztett mindannyiunkat Patrik.

Lázas, 11kor a kanapén már el is aludt.

Folyamatosan az immunerősítésről olvasok. Most bíborkasvirág cseppet csepegtetünk és
Rendszeres fokhagyma fogyasztók leszünk!(lehet, hogy a 90éves dédi ezért nem beteg soha?!?)

2011. január 13., csütörtök

Influenza

Tegnap lázcsillapítókkal sem ment 39 alá a lázam.
Patrik segítőkész volt, hosszan aludt. Az egész délelőttöt átaludta.

Ő már nem hányt, láza nem volt. Játszott egész délután.

Hajnal2kor felébredt:"anyaaa, anyaaaa, anyanyanya..."kb 3milliószor, mire fél4kor kibökte, hogy "fel aludni".
Á, értem!:-O
Így köztünk aludt:)

Ma 38.5tel ébredtem, az esti vérvételem eredménye jó, lehet egy kezdődő tüdőgyulladásom a radiológus szerint. Majd hétfőn újra fényképezik a mellkasomat.

Csak a Többiek ússzák meg!

2011. január 12., szerda

Újabb vírus

ezúttal én kaptam.
Este elmentem a háziorvoshoz, mert mindenem fájt, a légcsövem majd' szétégett, lázas voltam....
Meghallgatott. "Sok a tüdőgyulladásos szövődmény. Ha nem a gyerekektől kaptam, akkor tuti lebetegszenek Ők is2
megköszönve "kedvességét" eljöttem.
Aspirint szedek kettesével, de 11kor olyan magas volt alázam, hogy Apát ugrasztottam újabb lázcsillapítóért.
Fél11kor Apa :"Patrik öklendezik".
Láz ide, fájdalom oda, rohanás le. Patrik hányt. Keveset, de éppen eléggé megijedtünk.
Magunk mellé költöztettük, pontosan fél óránként sírt fel, hányt egy kicsit, és visszaszundított. Így ment 3ig.
Láza nincs, 6kor ébredt, 9kor aludt újra el.
Egyikünk erre dől, másikunk arra.
Hiába az elhatározás, hogy nem kapunk el több nyavaját, valami mindig utolér bennünket.

2011. január 9., vasárnap

Napok

Pénteken angoloztunk, új tanárt kaptak a Fiúk. Kicsit féltünk, Milán nagyon megkedvelte a régi "nénit".
Úgy tűnik nem törte meg a változás.
Már pénteken este együtt énekeltek. Ezt. Patrik is énekli és csinálja. Hihetetlen!( a Mennyből az angyalt is énekli, hiába vége a karácsonyi idénynek, Nálunk még tart. A karácsonyfát sem akaródzik lecsupaszítani).

Könyvtáraztunk. Újra állatos enciklopédiákkal tértünk haza. Milánt nagyon érdeklik az állatok. HA más csatorna nincs is, csak a NatGeo, Discovery, és Animal Planet legyen!

Milcsire újabb hóbort jött rá: öltözteti a mackóját, viszi enni, pisiltetni(szombat és vasárnap). Igazi családtag lett! Velünk is ebédelt:)


SZombaton reggel úszni mentek Apával. Nagyon kevés ez a heti 1, de úgy néz ki már tudunk menni heti2szer. Mert így úgy tűnik, csak azért járunk, hogy ne felejtsen, de előbbre nem halad.

Milán mmesél! el sem akartuk hinni, de végül 4 és fél évesen jutottunk el ide: ül az Anna és Peti könyvvel a kezében. és szóról szóra mondja a mesét.

Tegnap délután NAgyival Mollinál voltak, ma délután Lillike jött Apukájával. Hála Istennek sikerült egy kicsit több időt együtt töltenünk Velük.



Patrik állandóan énekel. Reggel, délben, délután, este, altatáskor.
ÉS a bilibe pisil(vagy a WCbe). Ráül és azonnal. Akkorákat tapsolunk!Próbáljuk egyre gyakrabban szorgalmazni. Csak az a baj, hogy Ő még nem szól.

Újabb recept: Duplán csokis muffin
sok sok muffint megsütöttem már életemben, de ezek akkorák, de akkorák és olyan, de olyan finomak lettek! napi 12 fogyott el, 2 nap alatt 24 hatalmas, sztem több is fogyott volna, ha nem 12formás lenne a sütőm;)
(receptet küldöm, aki kéri)






Posted by Picasa

2011. január 6., csütörtök

Kreatív blogger díjat kaptam:)

Álljon itt az ajánlóm:

Milán és Patrik baba naplója egy babás, vagy inkább "gyerekes" blog. A bejegyzésekből sugárzik a szeretet, a gyermekek iránti rajongás. Valahogy azt érzem, ha olvasom, hogy van egy anya, aki úgy igazándiból a gyerekeinek él, és ez jó! És nem erőltetett módon, hanem mindezt őszintén, görcsök nélkül, megfelelési kényszer nélkül teszi. Ilyen anyukát kívánok minden kis manónak! És hogy miért adom neki a díjat? Mert két kisgyerek ilyen szintű foglalkoztatásához kell csak igazán sok kreativitás!

Nagyon köszönöm:)
a díj sok sok mindennel jár, amit most nem járnék pontról pontra végig.

Egyszerűen csak szívből ajánlom Nektek KICSIKINCSEM blogját. Csodáljátok meg szívetmelengető alkotásait és bátran keressétek, ha valamelyik műve megtetszett;)

2011. január 4., kedd

22 hónapos kis dalos pacsirta



Beszélget kerek mondatokban, énekel(most éppen a karácsonyi dalok vannak a porondon: a Kiskarácsonyt, a Pásztorokat, a hahaha havazik-ot végig énekli), mondókázik, ugrál kétlábon és le, mászik mindenre fel....életveszélyes mutatványokat ad elő.
Rettentő nagy akarat van benne, vitatkozik. Milánt odébb löki, ha valamit nem jól csinál;)
Néha szégyenlősen elbújik az idegenek elől-néha fél Tőlük, néha kifejezetten nyitott feléjük.
Kialakult napirendje van. Jól és jókat alszik. Reggel 7-fél8ig.
Ebéd után "angolra" állattal a kezében a kanapén alszik el.(másfél-három és fél órákat)
14kg-ot mértünk, és 88cm.
Még mindig olyan kis Bogyó:)
Folyamatosan jönnek a fogai(így pontos számot nem tudok írni)
Cumis. Éjszakára 3 is kell!
Reggel és az esti fürdés előtt bilibe pisil. Persze Ő inkább már a nagy WCre ülne.

Olyan édesen mondja:hogy "bizony, bizony!"és rázza a fejét hozzá.
Elmesél és elmond mindent, amit szeretne. Jó kis beszélőkével áldotta meg a jó Isten!
Igazi felvidéki akcentussal beszél(karacsonyfa, süti, süti kalaaaacsot, anyaaaanak, apaaaanak, meg a kicsi fiaaanak...):D Édes!
Ja és a legújabb amit apától tanult:"indul a mandula!"





Posted by Picasa

Kupac


Vége a téli vakációnak. Sajnos.
Korai ébresztés, rohanás....de nem esik jól egyikünknek sem.
Patrikkal kettecskén töltjük a napokat. Milán rettenetesen hiányzik. Mintha nem találnám a helyem itthon. Üres a ház. Se Milán, se Apa, se Nagyi.
Csak Mi.
Sétálgatunk, buszozunk, beszélgetünk, olvasgatunk, főzünk.
És várjuk haza Milánt. Nagyon!
Az az ÖLELÉS, amikor Milán hétfőn hazaért és kapott Patriktól. Hihetetlen mekkora SZERETET van egy 22 hónaposban! Megkönnyeztük.
Posted by Picasa

2011. január 1., szombat

SZilveszter éjszaka 3 szívbe vésett szóval

5re Marcikáékhoz mentünk szilveszterezni-ahogy tavaly is.
4 család, összesen 11 gyereke szaladgált és játszott.






Patrik fél 9kor elálmosodott, végül fél10kor hazahoztam és letettem aludni.
nagyon pörögtek benne még az események, hazafelé úton mesélte az élményeit:hogy mi villogott, ki játszott és kit szeret!

"Milánt szeretem testvérem"

10kor visszamentem a "buliba" a Fiúkért, de Milán még nagyon benne volt a játékban. Végül 11kor indultunk haza, közben Nagyi ránk telefonált, hogy Patrik sírogat.

Milán megvárta velünk az éjfélt. Ő ugyan hálózsákban, de együtt koccintottunk.


Éjfél után Patrik ismét rákezdett:"félek, félek" annyira durrogtak a petárdák...Megnyugtattam,
Végül 7.40ig aludt. Milán 11.20ig:D


azt hiszem már itt leselkedink ránk a szerencse a sarkon;);)
nem mostunk, nem teregettünk, nem vittünk ki szemetet, lencsét ettünk, rizst, malac sültet.
:D

2010. december 31., péntek

Boldog Új Évet!

Békés, boldog, kiegyensúlyozott, gondtalan, egészséges, szerencsés, örömteli

Új Esztendőt

kívánunk
Szeretettel, Milán, Patrik, Heni és Zoli

2010. december 30., csütörtök

Karácsonyi ajándékok


Mint a kisbetörők:D
a mínuszokban, betgesen, de hát muszáj levegőn is lenniük. 20percet kaptak, aztán meleg teát;) és Milán 2 pár kesztyűt.


karácsonyi ajándékhalmaz

ez is kimaradt és egy puzzle is
Posted by Picasa

Gyöngyiékkel töltöttük az estét

Jobban vannak!!!!:)
Patrik 4órát aludt délután. (mostanában 1-11/2 órákat alszik.és már este 8kor álmos volt)

nagy lendülettel beszaladt nagyihoz-mikor észlelte, hogy Nagyi nincs, csak félig idegenek...keserves sírásba kezdett. Kapaszkodott belém. Annyira meg volt ijedve.


végül Dezső ölébe ült, amikor elkezdte mutatni a kutyusukról a fotókat neki.
(ezerrel jönnek Patrik fogai)
Posted by Picasa

2010. december 29., szerda

Perpetuum mobile

Patrik megcáfolja a termodinamika 1.főtételét(ami szerint nem lehet örökmozgó-t készíteni).
Hát Ő az.
Egy pillanatra meg nem állna....fáradhatatlan. Nem csak Mi öregszünk, tényleg az!

Milcsi ma már nem volt lázas. Fél10kor ébredt.
Infralámpázzuk óránként, nehéz volt meggyőzni(párszor erőszakot alkalmaztunk, de muszáj volt), aztán belejött. SZépen és gyakran fújja az orrát. Gyakran iszik.

MA nem vittük ki, mert amikor a napsütött nem volt kedve, este meg már nem akartuk kivinni, hiába szeretett volna.

2010. december 28., kedd

Arcüreggyulladás

MA még mindig lázas volt Milán, így a délutáni rendelésre elvittük. Egész nap élettelen volt, sokat feküdt. Állandóan az orrát fújja, talán kevesebbet köhög.
A doktornő hallgatta a tüdejét(a bal oldala tele van), arcüreggyulladása van. "AZ a minimum"
(azért nem eszik, mert az orrváladéka a gyomrába csurgott...nem részletezném tovább).
Antibiotikumot kezdtünk este, ACC100at. Melegíti az arcát.
ADom továbbra is a Bronchovaxomot(-bár a kommentekben írtátok, hogy valakinek nem vált be-én még bizakodom)

Népszokások ó és újévre

Reméelm még nem késő, azaz nem csirkét vettetek az újévre....

A népszerű szokások közé tartozott, hogy az óévet hatalmas lárma, zaj, kolompolás kíséretében búcsúztatták el. Ez valószínűleg arra az ősi rituáléra vezethető vissza, hogy a gonosz hatalmak távozzanak az óévvel együtt.

Általánosan elfogadott hiedelem, hogy Újév napján tilos a szemetet kivinni a házból, mert kidobjuk vele együtt jövő évi szerencsénket is. Továbbá tilos mosni, de főleg teregetni (a kiterítésre, vagyis halálozásokra utal), és nem jó bármit is kölcsönadni ilyenkor, mert nehezen jön majd vissza a házba, ráadásul egész éven át minden kifelé megy majd onnan.
Január elsején nem mindegy, hogy kit engedünk először a lakásba: a férfiak szerencsét hoznak, a nők épp ellenkezőleg. Azt is jól meg kell gondolni, hogy mit teszünk először újév napján, mert jó eséllyel gyakran tesszük majd ugyanezt egész évben. Sokan ezért elsején le sem fekszenek napközben, nehogy a betegség, ágyhozkötöttség nyűgjét vonják magukra.
Szokás volt újév táján jósolni is, mivel az újesztendő megérkezése a jövő iránti érdeklődést is felkeltette.
Az év első napján lencsét volt szokás enni, hogy sok pénz érkezzen a házhoz. Ehhez társult még az is, hogy az éjfél elkongatása után néhány szem lencsét tettek zsebre. Gyakran került ilyenkor az asztalra az újévi malac is, mi kitúrta a ház lakóinak szerencséjét, de jaj volt annak, aki ezen a napon baromfit evett, mert a csirke hátrafelé kapar, vagyis az elkaparni volt hivatott a szerencsét. Aki halra áhítozott, annak a farkánál kellett elkezdenie a fogyasztást, hogy nehogy elússzon a szerencséje, ugyanakkor egyes vidékeken nagyon szívesen látták ilyenkor a kopoltyúst az asztalon, mert pikkelye sok pénzt jelentett. A lencse és a malachús mellett érdemes sokféle rétessel "nyújtani" a gazdagságot. Ugyanakkor azt is tartják, hogy nem szenvedünk hiányt az új évben, ha nem faljuk fel az összes, Szilveszterre készített ételt.

Mindenkinek jó szerencsét az Újévre!

2010. december 27., hétfő

Helyzet- jelentés


Mollika itt aludt Nálunk. Fél8kor ébredtek.
Sajnos Milcsi nem javul. Továbbra is lázas(még most este is 38.5) és az orra....rettenetesen tele van, állandóan fújja. Hiába kenjük, már sebes.
Étvágya nincs, rosszabb, mint eddig volt. Extra Béres cseppet kap, de egyenlőre hiába.

MA Broncho-vaxomot szereztünk be. Immunerősítőnek ajánlották. NAgyon bízunk benne, mert nagyon el vagyunk keseredve Milán miatt. Úgy érzem, folyamatosan beteg-kis szünetekkel.
Este már mézet kapott fokhagymával-antibiotikum gyanánt.
(Olyan de olyan finom hársmézet kaptunk/ettünk ma, hogy aki ezt nem kóstolta, nem is tudja milyen az igazi méz. AZt hiszem erre mondják, hogy selymes....Előrhetőséget priviben adok)



Továbbra is a golyópályának a legnagyobb a sikere.

A Hó 48 órája szüntelenül esik. És a hóval együtt sajnos a hőmérséklet is rohamosan.
(és Zsuzsi barátném is:D)



Posted by Picasa

2010. december 26., vasárnap

KArácsony másnapja


Együtt játszottunk, ebédeltünk.

Megkapta Milcsi a favorit ajándékát! Egy fa golyópályát.
AZt hiszem számára ez olyan, mint a favonatok, úgy építi, ahogy szeretné, a fantáziájára van bízva.

Még mindig nagyon náthás. SZerintem ilyen náthás még sosem volt!
Posted by Picasa

Torokgyulladás+varrat kivétel

Milán gyakorlatilag 23a este óta folyamatosan lázas. 38.5-39között mozog a testhőmérséklete.
Rettenetesen köhög és náthás. Orrdugulósan, tele az "arca". Melegítjük, fújja. Néha lefekszik, aztán lemegy a láza és újra játszós kedvében van.
Tegnap este apa elvitte az ügyeletre.
Semmi új gyógyszert nem kapott. (megveregettem a vállunkat. )
Éjszaka félóránként hívott le, hogy zsepit kér, orrot fújjunk, teát kér. Hajnalban újra kapott lázcsillapítót.
PAtrik CSAK náthás, viszont Ő szombat óta.

Reggel 8ig aludtunk!(Milán fél10ig)
Utána vittem Patrikot varrat kiszedésre. 2 pillanat volt, de még sem tűrte jól.

2010. december 24., péntek

Karácsonyunk






A Fiúk már annyira várták az ANgyalka csengőszóját!


Csodálatos karácsonyunk volt!
Játékkal, zene és énekszóval, fenséges vacsorával.
Posted by Picasa

Karácsony napja

Végül éjjel díszítettük a fát, ahogy már tavaly is. Gyertyafénynél, hatalmas csöndben, villámgyorsan.!
Milán fél7kor szólt-Mi fent voltunk a galérián-, hogy "itt járt az ANgyal".
Erre Patrik fölpattant: "karacsonyfa!karacsonyfa!"

Hatalmas volt az öröm.


Csak PAtrikot nehéz rá venni, hogy ne kopaszítsa meg a fát:(((pedig ehetőt idén nem tettünk rá)

Idén is megsütöttük a szokásos flódninkat

és életemben először sütöttem zserbót is. Mire fotóztam, elfogyott. Mondanám, hogy jól sikerült, de inkább azt mondom, hogy nagyon finom lett, de a legközelebbi mégjobb lesz:)
(Nem gondoltam, hogy ilyen könnyű és gyorsan lehet zserbót sütni)
A mézest lassan adagoljuk, mert csak néhány szem puszedli maradt.
Posted by Picasa