2013. szeptember 22., vasárnap

Pesten voltunk


Hirtelen felindulásból Pest felé indultunk vonattal(az esős napok miatt nem mertük Kékestetőt bevállalni). Végül a Várba mentünk. Siklóval. És villamosoztunk!:)



BUDA-PEST-VÁRNagyon nagyon szép időn volt!

Hétvége

Pénteken hazakerültek a munkafüzetek, füzetek a suliból. Sok sok nyomda, pirospont díszeleg. rengeteget dolgoztak az elmúlt 3 hétben.. Mi nem is gondoltuk.

SZombaton Molliért mentek a Fiúk nagyival.
Kikísértem Őket, Úgy ültek a buszon, mintha tengerpartig vinné Őket a busz:) Boldogan integettek, fülig ért a szájuk.

Ügyesen elbeszélgettek a suliról Milánnal, betűket írtak. aztán síneztek. Délután "fészket" építettek homokból.

bevittem a 4 lurkót dédihez. Milánnak az anyós ülésen kellett ülnie. nagyon nagy fiús volt. Marcipánban sütiztek.








Inezék

A Fiúk már nagyon játszanának Velük, de sajnos egyszerre sosem tudnak jönni, így kedden csak Ágotát hoztam el Patriknak az oviból.
Inezt APukája hozta sokkal később.

2013. szeptember 16., hétfő

Egy pillanatra sem állunk le:)

vagyis nem ülünk le....
csak megyünk és megyünk és....ha alszik  akkor tesszük, amit tenni kell.
Drága kicsi Máténk 10 napja megy, de már a galéria lépcsőfokai sem akadályok számára, sőt az ablak párkányig meg sem áll.
Ősszel Bogiékhoz készültünk látogatóba, de  ezúttal nem vállaljuk be.

a szülinapra kapott zebrát Patrik leamortizálta-de ennek még egy külön postot szentelünk

A sulival továbbra is  nagyon jóban vagyunk. Házi feladat nincs, füzet,munkafüzet nem jön haza. Csak az üzenő füzet és a tolltartó.


Van már nyomda, piros pont és órarend is. Mesél, beszél a pajtásokról. Ennek nagyon örülünk!
Reggel könnyen indulunk, Patriknak hosszú az út, de amíg szép az ősz, szedegetünk ezt-azt, jól elbeszélgetünk. Imádnivaló kis 4 éves!

csütörtökön Ficserin volt Patrik, nem tudom mi történik ott, de sosem akar hazajönni:). 

Apa 2 ajtós akasztós szekrényéből polcos gardróbot csináltam  a Fiúknak, végre 1 helyen van mindenük! Szuper ötlet volt!
ÍGy 2 napig pakoltam...közben  a téli cuccok is meglettek:)


Szombaton szakadó esőben Volán nap volt-apa persze focizott.
Milánnak az evangélikus gyülekezetben volt délelőtt program 10-13 óráig.
A héten menni akart-Velük volt  atáorban-, de mire indultunk, sírt, hogy nem akar, és...a többit inkább le se írom.
Végül elvittem, nem jött be, én bementem Patrik sapkáját kerestem, mert a Ficserin elhagyta, de nem lett meg. Kimentem hozz, az ülések alatt gubbasztott.
Végül bejött. maradt a sok-sok pajtással és osztálytárssal.
Vissazvittem neki a biciklit, mert eredetileg  a NEFAG játszóra tervezték a napot, de a 12 fok, szakadó eső betett.
vagyis nem, mert elindultak 11 után,. körbekerekezték a Tiszaligetben a tavat. :) ALig volt a nadrágja vizes(felül vízállót vittem). de kapott szárazat. és lángost!
Nagyon nagyon jó hangulatban telt a délelőttje, már tudja, mikor lesz a következő alkalom.

Vasárnap iskolai misére mentünk.
10re fényképész jött hozzánk. az udvaran...a nyakig érő sárban. de megcsináltuk!R...fárasztó volt!
 még az utcán is készült kép.Hát kérem, itt voltak jók a fényviszonyok)


2013. szeptember 9., hétfő

Vasárnap Gyuriékkal tortáztunk



Közben apa rakta Nagyi szobájában a laminált padlót.
reggel az evangélikusoknál voltunk misén a 2 kisebbel(Milán Nagyival a kistemplomban). Ez tényleg gyerekmise volt! Öröm és boldogság ahhoz a gyülekezethez tartozni!

Hétfőn 9re  az evangélikusok által szervezett baba-mama körben voltunk. Máté volt egyedül fiú. Jól éreztük magunkat, rendszeres résztvevők leszünk!

2013. szeptember 7., szombat

Megy, megy, megy és megy....



Ma Mamáékkal ünnepeltünk.
Barackos túrótortát sütöttünk.

Ha nem alszik állandó felügyeletet igényel.:) mert megy, megáll, továbbmegy, kanyarodik. Mindenhová eljut, végig a házon.2 szoba távot leülés nélkül teljesít. elvesz, levesz, felmászik, bemászik...Muszáj vele menni.
Hogy lehet 2 nap alatt megtanulni menni?! nincs megállás!


2013. szeptember 5., csütörtök

Máté elindult

hetek óta lép 2őt, aztán csüccs. tegnap kitartóan gyakorolt, biztosabban állt, ügyesebben lépkedett.
de ma!csak néztünk Patrikkal oviba indulás előtt: Máté átsétált a szőnyegen!
és ma megállás nélkül csak ment és ment. Egyik foteltól a másikig, onnan a kanapéhoz, hozzám. de a leghosszabb táv a 2 ajtós küszöbtől Patrik autós ágyáig!nagyon élvezi!Mi mosolygunk, tapsolunk, Ő meg csak csinálja, és csinálja!édes

2013. szeptember 3., kedd

Milcsit nem is kellett ébreszteni. 6kor ugrott ki az ágyból, el ne késsen:)


7kor indultak APával(mert apa szabin volt ma is, Nagyi szobájában laminált padlózott). én Patrikot vittem biciklivel.
Fél4kor mentem Patrikért, onnan sétálétunk Át Milánért.
Ma is jól érezte magát, rajzoltak, éneket tanultak, ....és ma is finom volt az ebéd!
 5 db szívecske minden gyerkőc körül. ha valaki rosszalkodik, lekerül egy szívecskéje....



Kész a tapétázás, apa és Bandi bácsi befejezték a laminált padlózást!csütörtökön hozzák szekrénysort. És kész!

2013. szeptember 2., hétfő

1. nap az iskolában





Szalai Borbála:
Legyen öröm a tanulás!


Hangosabbak ma az utcák,
Gyerekektől népesek,
Valahogyan még a nap is
Szebben ragyog, fényesebb.
Izgatottan várt e napra
Minden kezdő kisdiák:
Az iskola előttük is
Kitárja ma kapuját.
Megtanulnak betűt vetni
A tétova kis kezek:
Csengő-bongó szép szavakkal
Telnek majd a füzetek,

Ma, amikor útnak indul
A sok kicsi iskolás,
Kívánjuk, hogy öröm legyen
Számukra a tanulás!


Köszönjük Gyurinak a verset, és köszönjük mindenkinek, aki gondolt ma  ránk!

nagyon nagyon boldogan jött haza. be nem állt a szája, csak mesélt és mesélt, és hogy nagyon jó volt ott lenni! Nagyon jól éreztem magam! ...

reggel együtt mentünk. Nagyi Patrikot vitte(Nagyinak is 10percet bent kellett lennie Patrikkal, mert nem akart bemenni a csoportszobába. Délután 4kor mentem érte, azt mondták, nehezen oldódott, nagyon szégyellős volt. Végül Marcikával játszotta végig a napot.

Fél8ra értünk Milánnal a suliba, felmehettünk a terembe,
 
megkerestük a szekrényen a fényképét, betettük a tornazsákot, váltócipőt, váltóruhát, helyett keresett magának. Egy bárányka csoportos kisfiú padtársa lett, a 4. padban, ablak mellett.

8kor lementünk az udvarra az évnyitóra. (nagyon hideg volt) Ők padokon ültek, a 2osztályosoktól kis ajándékot kaptak.
 
Elmondták a verseket, imákat.


Az ünnepség után felkísértük Őket, elköszöntünk tőle.
  

 
1re, ebéd után mentem érte Mátéval. Édesek voltak, ahogy szaladtak le a nagy lépcsőkön a nagy hátizsákkal. És  csak mesélt, és mesélt.   Szinte szárnyalt!

HAzaérve átnézegettük a sok könyvet, borítót kaptak. Nagyinak mesélt, telefonált mamáéknak, Mollinak. elmondta a szabályokat, melyik füzet mire való stb.
Tele volt élményekkel!

SZámunkra is boldogság, hogy csodálatosan telt az ELSŐ napja az iskolában. 

2013. szeptember 1., vasárnap

Iskolába indulunk

"Kedves Világ!

A fiam ma kezd iskolába járni. Ez furcsa és új lesz neki egy ideig. Arra szeretnélek megkérni, hogy bánj vele gyengéden. Tudod, mostanáig ő dirigált. Ő volt a hátsó udvar vezére, én pedig mindig ott voltam a közelben, hogy meggyógyítsam a sebeit és lecsillapítsam az indulatait.
...
De most - más lesz a helyzet.
Ma reggel lebaktat a ház előtti lépcsőkön, meglendíti a kezét és belekezd nagy kalandjába, amelyben valószínűleg háború, tragédia és gyász is elő fog fordulni.
Ahhoz, hogy megtalálja a helyét a világban, élni akarásra, hitre, szeretetre és bátorságra van szüksége.
Ezért, Világ, azt szeretném, ha megfognád a kezét és megtanítanád azokra a dolgokra, amelyeket majd tudnia kell.
Tanítsd - de gyengéden, ha ezt meg tudod tenni. Tanítsd meg neki, hogy minden zsiványra jut egy hős; hogy minden csaló politikusra jut egy istenáldotta vezető; hogy minden ellenségre jut egy barát.
Tanítsd meg őt a könyvek csodálatára.
Adj neki nyugodalmas időt, hogy eltöprengjen a madarak, a napfényben röpködő méhek és a zöldellő dombok virágjainak titkán.
Tanítsd meg arra, hogy sokkal jobb tisztességben veszíteni, mint csalni.
Tanítsd meg arra, hogy bízzék az eszméiben, még akkor is, ha mindenki azt mondja neki, hogy tévesek.

Tanítsd meg, hogy csukja be a fülét a csőcselék előtt ... de álljon helyt, és harcoljon, ha azt gondolja, hogy neki van igaza.
Tanítsd gyengéden őt, Világ, de ne dédelgesd, mert csak tűzzel lehet minőségi acélt készíteni.

Nagy kívánság ez, Világ, de nézz utána, hogy mit tudsz tenni.
Olyan helyes kis fickó!
"
neten találtam rá, minden benne van.
Milán izgatott, és nagyon várja  NAGY NAPOT.
Én pedig sírogattam egy kicsit,hogy milyen nagy fiú lett a mi kicsi Milánunkból.

2013. augusztus 30., péntek

Elköszöntünk Danitól és Verától


Még be sem ültünk az autóba a Kossuth téren, a Fiúknak már is hiányzott Dani.

De Dani is "akarta,hogy menjenek Vele az Ő lakásába".
A Kossuth téren szaladgáltak, mi beszélgettünk, aztán fagyiztak és elbúcsúztunk.
és nem éreztem, hogy Madridban vagy Szolnokon sétálgatunk, mert csak mi voltunk 5en:)
Olyan jó, hogy sokat lehettünk együtt!

Apa volánfocizni.....

Mi is történt a héten?

Hétfőn Daniztunk.Olyan jó volt!
Kedden délelőtt Doniztunk. Milán akarta annyira, hogy hívjuk Donit játszani...és pont Ő volt, aki Donival nem játszott. Patrik birkózott Donival. Végtelenül elszomorítottak. Viszont Doni anyukájával jót beszélgettünk
Szerdán Daniztunk és Velünk töltötte a napot Vera is!A 3 fiú olyan békében és egyetértésban játszott, vonatozott, LEGOzott, könyvet nézegetett. Milán csatlakozott néha a felnőttek beszélgetéséhez. Mi csak teáztunk teáztunk és beszélgettünk abban a sötét,  esős időben.

Apa iskolai évnyitó próbára vitte Milánt negyed5re. 2 vers szakot kellett megtanulnunk, azt próbálta össze a 2 elsős osztály.
Csütörtökön a 2 nagyot busszal Pestre vittem a Természettudományi múzeumba.




 
NAgyon nagyon élvezték, kinyitogatni, bekukucskálni, megnyomkodni....hazafelé 2 kor indult a buszunk a Népligetből, fél4re kellett volna Szolnokra érni, és onnan még  a negyed5ös próbára mentünk volna  suliba.
ehelyett.
14.50kor belekerültünk Cegléd előtt egy dugóba a 4esen. közel 1 órát álltunk és araszoltunk, amikor letereltek Ceglédbercel felé. ott araszoltunk hosszú kilométereket, amikor egyszercsak újra megálltunk. fél óra után a sofőr kiügyeskedte magát a másik sávba, és visszatolatott a 4esre( nem értem hogy volt bátorsága), visszaindultunk Albertirsa felé, onnan próbált volna Ceglédre eljutni Ceglédbercelt kikerülve- de álltunk....és csak álltunk.

Patrik fél5ig aludt, Milán figyelt, beszélt, kérdezett.
felnőtteket meghazudtolva tűrte a 2 fiú a közel 4 órás megpróbáltatást.
nagyon büszke vagyok rájuk.

patrik nagyival maradt itthon.

2013. augusztus 24., szombat

Sűrű nap volt a mai.
Milán , Apa reggel piacoltak.
Addig mi Patrikkal kókuszos kockát sütöttünk.
Aztán Mátéval az iskolai sötétítő függönyök beszérzésére indultunk.
Közben jött a villanyszerelő a Nagyi szobáját szétverni.
Milán elment Nagyival az új szekrénysor árát kifizetni.(ha az ember jobban szét és utánanéz, 35 ezer ft is megspórolhat ugyanazon szekrénysornál, nem mindegy hol veszi meg.()
ÉS mindeközben a bográcsban főtt a paparikáskrumplink.
Az udvaron ebédeltünk.
Délután Milán Apával vakolt. Kifejezetten ügyes. Szebben elsimítja, mint Apa.
Addig én a 2kicsivela  szobában eljátszottam, pihentettem őket, meséltem...
5kor a 2 nagyobban lovagolni vittem. Patrik az autóban 200méter után elaludt.
Milán nagyon ügyes volt. Agyon dícsérték-még idegenek is.Patrikot fel sem ébresztettem.
Mire hazaértünka  villanyszerelő elment, de itt volt a 2 kőműves fugázni. NAgyon szép lett!
és még Máténak egy hajvágás is belefért.)

2013. augusztus 23., péntek

családlátogatás

2 tanító néni jött. 17.30ra. 18.50kor mentek el.
csak röviden: csalódtunk. kifejezetten rossz élmény volt.
Kár,hogy nem megismételhető.

Nagyi szobája

 Apa jól teljesített:)De hát ilyen komoly segítségekkel nem is csoda!

Még a villanyszerelő fúr-vés-farag....hétfőn kezd a festő.

Közben a lábazat is elkészült. 2 kőműves 1 nap alatt felpakolta  burkolólapokat. Még apára vár a homlokzat festés.

2013. augusztus 20., kedd

Augusztus 20


Patrikkal és Mátéval kisétáltunka  Művésztelepre, megnéztük az óriási kemencés kenyeret.Onnan átsétáltunk a  Kossuth térre. Patrik faautót készített a Waldorf iskola segítségével, és fajátékokkal játszott, körhintázott.
benéztünk  akis kápolnába, éppen ünnepi mise volt.

Közben apa otthon a nagyi szobájának lábazatát verte le, és kezdte vakolni, miután reggel Gyurival kipakolták a súlyos szekrényeket.
Újabb móka:)

Ebéd után Patrikkal elbicikliztünk a Marcipán cukrászdába. HAzafelé féltem el ne aludjon a bringán.

Máté délutántól nyűűűűűűűűűűűűgös volt.

Milánék elindultak Bogiéktól, ezúttal Marinál "vert" sátrat.. AZ ünnepi misén és a  Körmeneten voltak a Bazilikánál.
A tüzijátékot kihagyta. Nagyon fáradt volt.

Mi is kihagytuk;)