2013. január 25., péntek

Máté fogacskái

Neman alszik jól éjszaka, sokszor és hosszan ébren van, éles hangon felsír.
Orra folyik-vízszerű, nyála ömlik, cumi nem kell, csak az ökle könyékig.
Gondolom a fogai törekszenek.
Visszatértünk a napközben 3óránként etetésre, hátha segítene a náthában, és a nyugisabb alvásban is.
én is gyorsabban gyógyulnék:)
Végül kedden fürdéskor Milán elsorolta egy fél mondatban, hogy tüdőgyulladás, kötőhártya gyulladás, skarlát is influenza  miatt 28ból 14en járnak.
Összenéztünk Apával, akkor ....maradtok!
Nekem éppen csak az a testrészem nem fájt, amim nincs.
Szerdától itthon volt a 3 fiú, nekem minden izületem, izmom fájt(olyan fájások jöttek, megálltak és mentek, a lábamon végig, mint amikor a szülést kezdtük), a derekam, a fejem. Nyelni nem tudtam. Esténként 39-39.6körüli lázam volt. 4 nap láz. Végül a fokhagyma, a grapefruit és citromos tea sem segített, így antibiotikumot kaptam.
Fogyókúrának kiváló volt.:)
Szóval nem jártak oviba  a héten, hogy a hétvégi progik nehogy dugába dőljenek, de erről majd később mesélünk.

2013. január 22., kedd

Palacsinta sütés

vacsora után jutott eszükbe, hogy palacsintát ennének.
De ŐK sütik!Ők tudják mi kell hozzá.
Egyedül pakoltak elő, közösen pakolták  atálba a hozzávalókat, én csak a mennyiségeket mondtam, és  ahabverőt dugtam be a  dugaljba.
A gáznál segítettem, és a 3.tól  a fordításnál:)
nagyon ügyesek voltak, és nagyon finomak lettek a palacsinták.

2013. január 19., szombat

APA SZÜLINAP

Végre havazott!
Délelőtta  Várkonyi térre mentek-apa húzta Őket oda-és haza is-, délután az udvarban csak ketten, lapátolták a havat, alagutat építettek a kupacból.

MA ünnepeltük apa szülinapját.(mézes tortát sütöttünk:)

4és fél hónapos

sajnos kötőhártya gyulladása lett Máténak.(oviban vannak, de én nem is gondoltam rá...)
Csúnya piros a szeme, és nagyon váladékos.


2013. január 18., péntek

Milán köhögése teljesen elmúlt. Úszni nem jár. Délutánonként LEGOzunk, kártyázunk, olvasunk.
A héten minden ebéd utáni mesét nagycsoportos mondott. Ma Milcsire került a sor, a héten sokat készülődött.
Kedden a szandabuci pékségben voltak, szerdán színházban. Mozgalmas hetük volt.
JA és övé a Jóság bari, nagyon jó volt a héten:)
Valóban, olyan komoly nagy fiú lett!

Patrik állítólag ügyes az oviban.
tegnap amikr mentem érte éppen egy nagycsoportos kislánnyal babáztak hátul, nem is akart hazajönni.

Végre eldöntötték, hogy ugyanannak öltöznek a farsang
on, mint tavaly.
Milcsi tigris(3.alkalom), Patrik méhecske (2. alkalom) lesz.
Máté szeme pár napig annyira szép volt, már örültem, hogy megússzuk a könnycsatorna átmosást, erre ma! nagyon váladékos, a délutáni alvás után össze is volt ragadva, nem tudta kinyitni.

Bogi jött ma.
A Dunántúlon hóakadályok vannak, itt, 3 mm hó. de azért apa kivitte Patrikot szánkózni:)

2013. január 14., hétfő

Napok

Rohannak a napok.
Milán még köhög, ritkán, de köhög. Mélyről, de már szakadozik fel.
ÍGy úszni nem jár.
AZért sem, mert síelni mennek Apával a hónap végén.
Pénteken voltaka  síkölcsönzőben, annyira, de annyira várta már, elmesélte akinek csak lehetett, hogy hová megy és hol volt...Ügyesen viselkedett.
rajzpályázatra készített rajzot az oviban, de óvó néni haza küldte, hogy elfogyotta  türelme a végére, fejezzük be itthon a vonalak rajzolását. Végül vasárnap  délelőtt újra kezdte. Vonalzót használt, nagyon élvezte.

AZ a címe, hogy" nagycsoportos vagyok".(az iskola tornaterme lenne)

Patrik álla  földdel találkozott pénteken az oviban-nem mentek ki, ezért az öltözőben ment a játék. hiába vitték 2 reggel is a szánkókat, azon a 2 nap bent maradtak.
Nagyon csúnya lila foltja lett, örültünk, hogy legalább a foga megmaradt.
Szorgalmasan tanulja a betűket,  a számok felismerése egyre jobban megy. megszámlálni már nagyon tud.
Kicsit megcsappant az étvágya, a pocakja is. Bár óvó nénik szerint nagyon jó étvágyú.

Most a kártyajátékok a slágerek. Milcsi továbbra is LEGOt szétszed, összeépít.
Patrik néha órákat maga is eljátszik-bölcsi hatás:)Milán erre nem képes.

Végre volt hó! Apával amikor csak lehetett mentek szánkózni. Valamelyik este voltak a Várkonyi téri domboknál,  tegnap a kisparkban szánkóztak.

Addig lebontottam a karácsonyfát.
felkerült a hinta. Máté óriásikat nevet benne. A fiúk lökdösték.

 Most állandóan a fejecskéjét emelgeti, felülne. HA hasra tesszük, a fenekét emelgeti, csúszik előre. Szeret gurogni, oldalára fordul.. SOkat mosolyog, és hosszan beszélget.
 Szereti, ha a hasát vagy a nyakát puszilgatjuk, hangosan kacag.
A kiságyban rövideket alszik , csak a levegőn, vagy babakocsiban alszik órákat.
4 óránként eszik, végre kialakította, hogy is a legjobb 8-12-16. ha itthon vagyok csak fürdi után, ha edzés nap, akkor fél7kor is kap tejcsit.
éjfél körül eszik, aztán reggelig alszik.
Cumisabb-sikerült rászoktatnom:( Mindig az öklét gyurmászolja  a szájában.
egyenlőre ennyi.;)

2013. január 9., szerda

4 hónaposunk

 HA zabpelyhet eszem sírós, egyébként nyugodt kisbaba.
Nézem a  Fiúknál, hogyan teltek a napok 4 hónaposan, de annyi haszontalan dolgot leírtam a blogban, a babanaplójukban, de amire most kíváncsi lennék, persze nincs rögzítve.
7 körül ébred, délelőtt  rövideket alszik-délután az udvaron hosszabbat.
este a fiúkkal alszik el továbbra is(szépen elaltatja magát) a karácsonyra kapott rongyi cicával alszik el.. éjfél körül eszik még egyszer, aztán reggelig alvás.4 óránként eszik, de valahogy olyan rosszul jönnek ki az időpontok, mert vagy a Fiúkért kéne menni, vagy edzés, vagy ...valami  miatt nem tudom kitalálni, hogy is lenne neki a legjobb!
Sokat beszélget-Milánnal fél órákat is!
NAgyokat kacag, és imád sikongatni.:)
Állandóan felülne. Erőlködik,a  fejecskéjét emelgeti.
Hasról hátra fordul, hátról hasra véletlenszerűen.

7350g , 67 cm(nagyobb, mint a nagyok voltak ennyi idősen)


 A szeme továbbra is csúnya, sőt, most nagyon csúnya váladékos. 29ére kaptunk időpontot könnycsatorna átmosásra. Valami csoda történhetne addig!






2013. január 8., kedd

Milán és a matematika

nem tudom, Milcsit mivel fogják a suliban lekötni.
tegnap este kérdezgettem:
-ha 1 dobozos tejet 2decis bögrékbe öntünk, hány bögre kell?
-Hát 5!
-és ha 2 és fél decis bögréket veszünk elő?
akkor 4!(de ezt azonnal  rávágja)
-becsapós jön. és ha 3 decis bögréink vannak.....és még be sem fejeztem.
-akkor marad 1 deci.


-melyik a nagyonn fél, vagy kétharmad?
-kétharmad.
-fél vagy háromnegyed?
-háromnegyed.

sok 8adikosnak gondot okozna.


rosszcsontok

hétfőn- több, mint 3 hét szünet után- elkezdtük az ovit. Nem nagyon akartak menni...
de én se nagyon találtam a helyem, sokat volt Máté a kezemben.
Féltem Patrikkal lesz-e gond, de végül nem volt semmi baj, se verekedés, se kiabálás.
Csak itthon kapjuk;)
Hiányoztak!

2013. január 3., csütörtök

Számok

Milán úgy, de úgy számol!szerintem egy-két gépiparis se tudná kiszámolni, amit Ő. Mostmár összead, kivon a 100as számkörben, de a 900-80-at is egy pillanat alatt rávágja, hogy 820, vagy 510-7!Néha tátva marad a szám.
Gyakran leül rajzolni is.

Patrik kérdez: Miért?Miből van?
Patrik még naggyon gyerek:)

Szünet meghosszabbítva

Olyan jókat aludtak, nagyokat pihentek, rohanásmentes hetek...nem akartam megtörni, oviba vinni Őket.
Tehát az én hibám, hogy....

Milcsi 2 hétig tartó náthája szünni nem akart, fejét fájlalta, ráadásul éjszakánként nagyon csúnya köhögés is társult mellé.
Szerdán elvittem doktornénihez, hogy hallgassa meg.
Arcüreggyulladása van, így antibiotikumot kapott,hogy gyorsabban gyógyuljon.

SZóval maradtunk.
MA is fél9ig aludt.
Bár Ő később alszik el, még Mátéval csevegnek lefekvés után. Patrik fél8kor elaludt este a kanapén.
Máté éjszaka is ébredt, hogy ne gagyogja fel a  Fiúkat, lejövök hozzá, de akkor már meg is etetem, így aludt vissza.

ma végre süt a nap!


2013. január 1., kedd

Szilveszter



Egésznap készülődtünk, Patrikkal sütöttünk, Apáék szerpentinekkel díszítették a  házat.
Doniékkal töltöttük a szilveszter estét. 7 kor vacsoráztunk.
A Fiúk játszottak, pörögtek, mi beszélgettünk. tüzijátékoztunk:)
Nagyi a színházban volt.
Mindenki kitartott éjfélig.(Patrik is!első koccintós szilvesztere)

Képek

Mátét a szokásos menetrend szerint fürdettem, etettem. Nagyi szobájában aludt. A petárdák durrogása sem zavarta.

2012. december 31., hétfő

2012. december 30., vasárnap

Milcsi még mindig náthás, lassan több, mint egy hete.
Továbbra is fél9kor ébrednek.
Rossz étvágyúak lettek:(vagy inkább nem érdekli Őket az evés)
Patrik mióta ovis, sokkal kevesebbet eszik.
MA nagyon hangos és gyakran veszekedős napjuk volt.
Este elkezdtük a szilveszteri vacsora salátáit elkészíteni, folyamatosan feladatokat kaptak, nem is volt semmi baj!
már a szerpentineket is rakták volna.

Bagdi Bellát éneklik és  táncolnak sokat.Társasoztunk, rajzolunk.
NAgyon fognak hiányozni, ha elkezdődik az ovi.
Úgy érzem, mióta meg van Máté sokkal nagyobb a türelmem, és jobban  viselem a zajt is:)

Máté szeme megint csúnyább.

2012. december 28., péntek

Máté

nagyokat nevet , hosszasan elbeszélget, egyre kevesebbet alszik és hasról hátra fordul.

2012. december 27., csütörtök

Karácsonyunk

Képek itt.

22-én SZombaton Patrik és apa bábelőadáson voltak a könyvtárban.
Vasárnap délelőtt Újszászra mentünk a  Dédihez és Marihoz. Ott kapták meg az első ajándékokat. Rettenetesen boldogok voltak.
Napközben havazott.
Az esti misére mentünk, én a 2 fiúval. Patrik az első széken ült, mert már állt a Betlehem, ugyan még nem világított. Szóval látom, lóbálja a  lábát, egyszer csak megállt, a feje dől, rohantam előre. Hát elaludt. A kezemben végig aludta a misét.
hazafelé hóangyalkákat csináltak.
23án  Éjjel apával feldíszítettük a fát a "nappaliban", reggel rohantak, hogy itt a karácsonyfa!Hozták az angyalkák.
Egész nap nagyon izgatottak voltak a Fiúk, amolyan semittevéssel telt a  napjuk. Nem igazán sikerült lekötni Őket, 5percenként kérdezgették, mikor jön a Jézuska.
Délelőtt meglátogattuk a Dédit a kórházban, elénekelték a Mennyből az angyalt, a Szálljatok le angyalokat, meg ami még eszükbe jutott.
Ebéd után felállítottuk a Nagyi fáját, és Ők díszítették. Ilyen  aprócska fát én még a 33 évem alatt ott nem láttam .
Aztán felöltöztek, és szaladtak, hogy megjött a Jézuska!
 Elénekeltéka  Mennyből az angyalt, aztán keresgették az ajándékokat.
 Mindennek annyira örültek!Mi is olyan boldogok voltunk.

AMíg játszottak, elkészítettük vacsorát. Halat sütöttünk.
Vacsora után nálunk csengetett a Jézuska!


 estig játszottunk.
Patrik fél11 kor  ment aludni, Milcsi el akart jönni velünk az éjféli misére, de 23.40kor sikerült meggyőznünk, hogy nem elég éjfélig ébren maradnia....
Végül Milán lefeküdt, Mi elmentünk a misére-de Ő nem tudja;)


 25én Gyuriékat vártuk ebédre. újabb adag ajándék érkezett:) Gyuri készített újabb családi fotót.
közben Patrik is hol itt, hol ott kattingatott.
este misére mentem a fiúkkal.
26án Öcsödre mentünk.


Mióta oviszünet van fél9-9 körül ébredünk reggelente. Ilyen szerintem még soha sem volt!

Milcsi LEGOzik, de gyakorlatilag minden ajándékkal folyamatosan játszik, színez, a Logicoval is játszik.
Milán nagyon náthás, szerintem napi 100 zsebkendő nem is elég.
Patrik utánozza. mindig és mindenben.
SOkat tornáznak, ugrálnak. A boxzsák is felkerült.

Máté szenteste hangosan nevetgélt ránk.
oldalra fordul, és hasról hátra, mostmár nagyon ügyes!
az éjszakákat átalussza.5-6körül ébred, eszik és 9ig alszik tovább.

2012. december 21., péntek

3 és fél hónapos

Ügyesen fordul oldalra, szépen beszélget, ütögeti a játékokat, sokat nevet és mosolyog.  Átalussza az éjszakákat.
Mi játszunk a nagyokkal, Máté a pihenőben fekszik mellettünk, és közben csendesen elalszik.

 Továbbra is nagyon jól telik a  szünet!8-9 között ébrednek a nagyok.Délelőttönként van valami úticélunk-bár Milánt nagyon nehéz rávenni az indulásra.
Énekelünk, mesélünk, sokat rajzolunk, festünk, alkotunk.
Milánnak  még mindig az állatok a nagy kedvencei, megint 12 állatos könyvet sikerült a könyvtárban begyűjtenünk.:)LEGozik, pörgettyűzik.
Patrik pedig UTÁNOZ!
Patrik még mindig sokat köhigcsél, rekedtes, orrfolyós,de mozgékony, eleven.

2012. december 19., szerda

Túl vagyunk a  3. átaludt éjszakán (egymást követő napokon).
Reggel 8ig alszunk:)

Viszont Máté esti  elalvásai hangosan sírósak az utóbbi pár napban. nem tudjuk az okát.(napközben gyönyörűen elalszik, de este nagyon sír, ha etetésből leteszem a mózeskosárba)

Krupp

Patriknál tegnap újra előjött. Idén már másodszor:(
Inhalálunk, adom a gyógyszereket, sokat iszik.
Mára talán nem annyira csúnya már a köhögése. Viszont nagyon náthás lett.

AZ utóbbi 2 nap alkotásai.


2012. december 17., hétfő

Fél8kor ébredtünk.
Máté végig aludta az éjszakát.
Milcsi fél9ig aludt.
Apa szabadságon volt.
Nagyon jó gyerekek voltak egész nap. Sokat beszélgettünk, énekeltünk, alkottunk, játszottunk.
Veszekedés és hangos szó nélkül telt a nap!

Csodálatos napunk volt a mai!

2012. december 16., vasárnap


Keresztelő

Mára csúszott a kersztelő időpontja. A fél9es mise után tartottuk.
Máté János keresztneve(ke)t kapott. Gyuri lett a keresztapa. Immár háromszoros.
Jöttek a mamáék is.
Ebédután olyan szépen lebeszélgettek, eljátszottak a gyerekek.
MA egész nap nagyon jók voltak,  nagyon megdícsértük Őket! bárcsak minden napunk így vagy legalább hasonlóan telne.
Máté kicsit sírósabb mostanában, esténként is később alszik el, egy hangos sírás után. De éjszaka nincs gond.
MA háromnegyed8ig aludtunk, Milán fél9kor ébredt.
Újabb zörgősjáték: bayblade-vagy nem is tudom:), ezt Patrik is dobálja.versenyeznek ki üti ki a másikat, kié pörög tovább.

2012. december 15., szombat

Szerda

Reggel boldogan szaladtak az oviba! Korán mentek, de annál nagyobb örömmel. Hófehér volt minden és még szállingózott is a hó.
Én hoztam Őket haza(Mátéval) , bementünk Gyöngyihez, mert Milcsinek megint mozog 1 foga, lés szerette volna megmutatni. Közben a tömött fogából hiányzó tömést pótolta Gyöngyi. Aztán Patrik ült a liftes székbe.
Kooperációban dolgoztak:)


 Hazafelé a Szapáry fehérháza előtti téren hóangyalkáztak. Volt aki mosolygott rajtuk, volt aki megrökönyödve nézte. Gondolom gondolhatta, na, ez a nő se normális, és 3 gyereket nevel.
de nekik akkora boldogság volt, nekem pedig azért, mert ettől voltak boldogok!Hát lehet ilyet kihagyni?

Pénteken délelőtt, szombaton délelőtt patrik maratoni hangos sírást rendezett.
Már nincs ovi, egészen januárig.(Gyeseseknek nincs!:D)




2012. december 12., szerda

Méretek 3 hónaposan

Mátéval tegnap ovltunka  3 hónapos státusz vizsgálaton, és kapott egy újabb oltást:(
6900g és 65 cm.(Patrik 6700g volt és 61cm)

Tegnap este Marcika volt itt játszani, mint a kismajmok másztak a galérián, fel, le, oldalt.Nem paráztam, így nem volt leesés.

Apának szabadságot adtunk: olajmeccs, foci meccs.

Milcsi a "rendesnapjain" egy játék fotóinak részleteit kapja, ha mind meg lesz, megkapja, amit szeretne(valami újabb pörgettyű).

Gyönyörűen nagxy pelyhekben esik a hó!Nagy volt reggel az öröm. Szaladtak a hóesésben!:D

Jövő héttőn nincs ovi(a GYESeseknek). hosszú lesz  nekik a szünet!


2012. december 9., vasárnap

Hétvége

 Adventi kézműves játszóházba mentünk szombaton 3kor. Milán nem akart jönni, végül mégiscsak eljött Velünk. Kár volt. Végig nyűglődte, mérges, dühös volt, mert nem vittem el a telefonom és nem tudtuk apát felhívni,hogy jöjjön érte.
Patrik élvezte, örömmel alkotott, míg Milán durcáskodott. Sok szép ajándékkal tértünk haza. Festettünk fából hóember karácsonyfa díszt, papírból elkészítettük a  Szent Családot, Patrik mézeskalácsot készített(megsütötték, és meg is ették közösen), és asztaldíszt is kötöttünk.

 5 órakor jöttek a Lányok. Mikulás ajándékot hoztak a Fiúknak. Molli maradt,. Nálunk aludt.

 Patrik Nagyinál aludt, Molli Patrik ágyában:)7ig aludtunk.
Vasárnap délelőtt Patriknak vettünk egy hiper-szuper hótaposót.garantáltan nem ázik be.
AZ ebéd kataszutrófálisan sikerült. Paprikás krumplit kért Molli, a Fiúk is örültek neki. AMikor szedtük, milán megkérdezte, hol a virsli??????? ÉS kezdődött a "roham"....(pedig megkérdeztük mit tegyünk bele?Virsli, nokedli?.Válasz:semmit!)
Délután tanítottam, Apávala  3 nagy mézeskalácsot sütött.
NAgyon nagyon finom lett(este fél11kor gyúrtama  tésztát a játszóban kapott recept alapján), isteni puha lett!eddigi legjobb receptünk!
Dédihez mentünk 4 óra után.
Milánék szerepelnek az Idősek Otthonában, így szerepet tanultunk(6-6 sort)Patriknak is megy:)
Máté jól viselte a zajos hétvégét.
NAggyon hideg lett, mínuszok. Várjuka a havat, igérték, de nem jött:(

2012. december 7., péntek

Mikulás

5én este jött a Mikulás.
ők tisztogatták a csizmájukat. virgács is került bele.

6án délelőtt az oviba is ment, és este a Gépipariba. olyan jót játszottak a tornacsarnokban.

Milán azt mondta ez nem az igazi Mikulás volt, a szakálláról látta, csak valaki beöltözött.
Patrik vitába szállt vele.:)


a mi kis Mikulásunk   

2012. december 6., csütörtök

3 hónapos Máté(12 hónapos)



Mosolygós, csendes, nyugodt baba.
Érdeklődve nézelődik, beszélget. Édes, amikor megcsillan a szeme, ahogy a fiúk az oviból hazaérve fölé hajolnak.
csak néha halljuk erős hangját.Akkor nagy a baj.
 továbbra sem cumis, inkább az öklén cuppog, néha olyan hangosan, mint a sípolós kacsa.
Szerintem már a fogacskák is dolgozgatnak.
Éjszaka csak én ébredek fel rá, hangja nincs, csak mocorog, ránézek az órára, hát persze, enni kell!összebújunk, mindkettőnknek jól esik, aztán alszunk tovább!
Mondjátok nyugodtan, nekem a legjobb!

mintha Angyalt küldtek volna közénk!


2012. december 5., szerda

 Pénteken délután Krisztinát vártuk a Varga előtt. Milcsit vitte Rákóciba,Velük töltötte az estét, és a szombatot.
SZombaton fél3kor mentünk érte Patrikkal-Patrik egyedül volt, elaludt ebédután:).
Milcsi nagyfiúsan, ügyesen viselkedett-addig, amíg mi nem értünk oda.

Patrikkal pénteken este az adventi koszorú kötésre mentünk az oviba-már csak a  szentelésre, mert itthon elkészítettük a koszorút. Nehezen indultunk, de megérte! Azok a  csillogó szempárok!Látványuk mindennél többet ér! AZtán sétáltunk a Kossuth-téren.

Jót tett a Fiúknak az "egyedüllét".


December 1-jén kinyílt az idei adventi naptár.
 Énekeljük a karácsonyi dalokat, esténként a Bibliát olvassuk, ég a koszorún az 1. gyertya.Próbáljuk még szebbé tenni a várakozás időszakát.

vasárnap délután Leventéék(8 hónapos) jöttek babanézőbe. a Fiúk édesen simogatták a kis örökmozgót.
4 után pedig Doniékhoz mentünk játszani. Igen hangos lett a ház.Máté volt a legcsendesebb.
 Hétfőn havazásra ébredtünk.
Apa 2 nap szabin volt(hétfő-kedd ), a Fiúk nem tudták, de nekünk olyan jó volt:)
Még fodrászhoz is eljutottam!