2012. szeptember 10., hétfő
fotók
ezek a fotók hazaérkezés napján készültek.A kapuban vártak bennünket Nagyival.
Patrik állandóan simogatja, puszilgatja, ölbe venné.
Ő ma itthon maradt velünk, pihentetjük a lábát.
Milcsi nagy fiúsan viselkedik. Ő ma ment oviba is.
Éjjel aludtunk és ettünk is:)
2012. szeptember 9., vasárnap
NagyCsalád lettünk
Ma hazaengedtek bennünket a kórházból 3 éjszakát töltöttünk bent. Jól vagyunk, ami azt jelenti, hogy Máté ügyesen eszik-úgy néz ki egyenlőre éhezni sem fog-, alszik, én erősödtem sokat a csütörtök-pénteki állapotomhoz képest. Bár azt határozottan érzem, hogy 3 év alatt sokat öregedtem.
Gyorsan szültünk. Gyors volt de, fájdalmas.(jelzőt nem találok)
Csütörtök reggel NST, vittük a csomagot, 9kor felvétel, előkészítés, 10kor burokrepesztés, infúzió. a doktornő és Zoli végig velem voltak."Szülüüüünk!"NA ekkor örültem.Most annyira megnyugtató volt a doktornő hangja és tekintete, 2.-ra kint is volt:)
Délre kint volt a kis Máté, azonnal mázasan a hasamra tették, és azt találtam mondani, nem is olyan nagy.
3950g és 55 cm.
2 órát voltunk a szülőszobán hármasban(egyedül szültünk, közben aznap 3 sima szülés, és kb 7császáros volt)
Nagyon gyenge voltam utána, a székbe alig bírtam átülni, délután 4 kor alig jutottam el a folyosó végére...borzasztó volt. Péntek délutánra lettem kicsit jobban.
Máté végig velem volt az egy ágyas szobában. "3.gyerek..." már ránk se néztek.
A Fiúk mindennap bejöttek, esténként Milcsi nagyon sírt utánam.
Ma nagy volt az öröm. Egyenlőre nem tudnak betelni vele. Simogatják, puszilgatják, mindig a kezükben tartanák.
Még állandó helye nincs, mózesezünk.
Gyorsan szültünk. Gyors volt de, fájdalmas.(jelzőt nem találok)
Csütörtök reggel NST, vittük a csomagot, 9kor felvétel, előkészítés, 10kor burokrepesztés, infúzió. a doktornő és Zoli végig velem voltak."Szülüüüünk!"NA ekkor örültem.Most annyira megnyugtató volt a doktornő hangja és tekintete, 2.-ra kint is volt:)
Délre kint volt a kis Máté, azonnal mázasan a hasamra tették, és azt találtam mondani, nem is olyan nagy.
3950g és 55 cm.
2 órát voltunk a szülőszobán hármasban(egyedül szültünk, közben aznap 3 sima szülés, és kb 7császáros volt)
Nagyon gyenge voltam utána, a székbe alig bírtam átülni, délután 4 kor alig jutottam el a folyosó végére...borzasztó volt. Péntek délutánra lettem kicsit jobban.
Máté végig velem volt az egy ágyas szobában. "3.gyerek..." már ránk se néztek.
A Fiúk mindennap bejöttek, esténként Milcsi nagyon sírt utánam.
Ma nagy volt az öröm. Egyenlőre nem tudnak betelni vele. Simogatják, puszilgatják, mindig a kezükben tartanák.
Még állandó helye nincs, mózesezünk.
2012. szeptember 3., hétfő
39.hét
Reggel autóval együtt vittük a Fiúkat. Patrikot ébreszteni kellett, nyűgösen ment:(((nem is akart)
NSTre mentem, pocaklakó ficánkolt, így elégedettek voltak.
Délelőtt boltoztam, DM stb, du.3kor indultam busszal a gyerekekért. MA nagyon jól voltam:)
NSTre mentem, pocaklakó ficánkolt, így elégedettek voltak.
Délelőtt boltoztam, DM stb, du.3kor indultam busszal a gyerekekért. MA nagyon jól voltam:)
2012. szeptember 2., vasárnap
Molliztunk
Nagyi pénteken délután hozta el Mollit. A Fiúk már nagyon várták. nem kezdődött könnyen, nehezen szoktak egymáshoz.
Szombaton reggel úszni ment Mollika, nagyi vitte, végre megnézhette milyen ügyes már a nagy vízben is.
Délelőtt SZolnok napja volt, én maradtam. Ők mentek. Jól érezték magukat, rengeteg látni való volt, és program.
Ültek kisvonaton, felmentek a tűzoltódaruval 4 emelet magasba, ültek repülőn és helikopteren is, lufit kaptak....
Délután a Nagyok Dédi látogatóba mentek.A vasárnap nagyon nagyon jól telt, olyan szépen eljátszotta 3 lurkó. egyetértésben:)
nagyi káposzta salátát csinált, kaposzta kalapot kaptak-egész délelőtt a buksijukon volt, míg el nem rágicsálták.
5kor Milcsivel vitték vissza. Milán vitte az iskolás zsákját, néha bánom már, hogy nem adtuk suliba, 1 hete megpakolt táskával járkál, a suliról kérdezget, betűket írogat...
Én jól vagyok, sokkal jobban! elmúlt a szúrás, fent vagyok, játszunk, pakolászok, takarítgatok, csak néha néha kell lepihennem.
A név alakul;) Úgyhogy lassan mehetnénk....
a festők is elvonultak, már csak a laminált padló hiányzik, és költözhetnek a Fiúk.
2012. augusztus 31., péntek
Még mindig egyben
ma olyan jól vagyok! végre semmi bajom! remélem sikerült kipihenni magam a 4 nap alatt, és lassan mehetünk szülni:)
2012. augusztus 29., szerda
2012. augusztus 28., kedd
38.hét
hihetetlen, de csak fekszem.(utoljára akkor feküdtem, amikor Patrikkal a pocakomban rota vírust nyeltem)
Olyan szúrásokat érzek oldalról a hasamban-feszülnek, nyúlnak az izmok-, hogy állva, menve elviselhetetlen.
Csak fekve tudom elviselni.
Állítólag hirtelen a pocakom is nagyot nőtt.
NST-n rendben, gyerkőc jól van.
Napi 3-4 fájásom bizakodóvá tesz, hogy talán ma....és aztán elmúlik. Már a házból se mozdulok ki, Zoli visz és jön értem a kórházba is.
nagyival felváltva viszik a gyerkőcöket az oviba.
Lehet,hogy a pocaklakó így parancsolt álljt!
Olyan nehéz, hogy már ki sem tudok mozdulni, pedig annyi intézni valóm lenne:((
Olyan szúrásokat érzek oldalról a hasamban-feszülnek, nyúlnak az izmok-, hogy állva, menve elviselhetetlen.
Csak fekve tudom elviselni.
Állítólag hirtelen a pocakom is nagyot nőtt.
NST-n rendben, gyerkőc jól van.
Napi 3-4 fájásom bizakodóvá tesz, hogy talán ma....és aztán elmúlik. Már a házból se mozdulok ki, Zoli visz és jön értem a kórházba is.
nagyival felváltva viszik a gyerkőcöket az oviba.
Lehet,hogy a pocaklakó így parancsolt álljt!
Olyan nehéz, hogy már ki sem tudok mozdulni, pedig annyi intézni valóm lenne:((
Fotók
még 34 hetesen fotózáson voltunk, most készültek el a képek
néhány fotó itt
20 kép készült, a többit a picasara felteszem.
Anettet csak ajánjuk, elérhetőség a blogján.
A fiúk naggggyon rosszak voltak, pedig felkészítettüók Őket, tudták mi vár rájuk abban a szűk 1 órában. Patrik volt a "vezér". szerintünk egyértelműen produkálta magát.
néhány fotó itt
20 kép készült, a többit a picasara felteszem.
Anettet csak ajánjuk, elérhetőség a blogján.
A fiúk naggggyon rosszak voltak, pedig felkészítettüók Őket, tudták mi vár rájuk abban a szűk 1 órában. Patrik volt a "vezér". szerintünk egyértelműen produkálta magát.
2012. augusztus 26., vasárnap
Hétvége
Pénteken este 5kor jött a villanyszerelő, fél 12kor ment el, még apa utána vakolta a véséseit. 3 fal volt végig vésve. az a por, ami a házban volt a falvésést követően. Hogy bírja ezt ember?
Szombaton újra hozzánk költöztek a festők.
Közben lecseréltette Nagyi a kis terasz külső ajtaját, így az is szuper!
a frissen festett ajtókat üvegezték:(((így az újabb meló.
Vasárnap APa Öcsödre vitte a Fiúkat.Pisti születésnapját ünnepelték.
Újra jött a villanyszerelő bácsi, kész a fürdőszoba!van elszívó ventillátorunk!!!!és a kisszobába is felkerült a csillár.
Szombaton újra hozzánk költöztek a festők.
Közben lecseréltette Nagyi a kis terasz külső ajtaját, így az is szuper!
a frissen festett ajtókat üvegezték:(((így az újabb meló.
Vasárnap APa Öcsödre vitte a Fiúkat.Pisti születésnapját ünnepelték.
Újra jött a villanyszerelő bácsi, kész a fürdőszoba!van elszívó ventillátorunk!!!!és a kisszobába is felkerült a csillár.
2012. augusztus 25., szombat
Ovi
még mindig változatlan.
örömmel megy és örömmel jön haza.
NAgyon jól érzi magát! Játszik, rajzol, templom kertig sétál-Milán a párja- ügyesen eszik, alszik ebéd után.
IMÁDJUK!!!Mindkettőt!Hármat;)
örömmel megy és örömmel jön haza.
NAgyon jól érzi magát! Játszik, rajzol, templom kertig sétál-Milán a párja- ügyesen eszik, alszik ebéd után.
IMÁDJUK!!!Mindkettőt!Hármat;)
2012. augusztus 23., csütörtök
3. nap
mint a 2..)szaladtak be, jók voltak, Apa ment értük 3 után. Patrik aludt, evett, játszott.
mesél, jól érezte magát.
mesél, jól érezte magát.
OVI 2. nap
reggel8kor vittem Őket. patrik már várta. Korán is kelt. milánnak is mehetnékje volt. Kézenfogva mentek a csoportba, megbeszéltük, hogy a kórházba megyek vizsgálatra, alvás után jövök.
Puszi, puszi, és eljöttem.
3kor mentem értük, már ébren voltak, de aludtak mindketten.
Jó napjuk volt!
micsoda boldogság ez nekünk.
én NSt-n voltam, rendben minden.
éjszaka azt hittem reggelre megszülünk, de végül elmúlt.
Már nem félek annyira.
Puszi, puszi, és eljöttem.
3kor mentem értük, már ébren voltak, de aludtak mindketten.
Jó napjuk volt!
micsoda boldogság ez nekünk.
én NSt-n voltam, rendben minden.
éjszaka azt hittem reggelre megszülünk, de végül elmúlt.
Már nem félek annyira.
2012. augusztus 21., kedd
Megint csak nézem és nézem az időjárás előrejelzést, hátha történik valami csoda, és hűvösebb napok jönnek....de úgy tűnik arra még várhatunk.Pedig 20-a után leszokott hűlni a levegő.
Már mennék is, maradnék is. nem is tudom, mi lenne a legjobb. 3 hét, de már érzem, hogy egyre közelebb. Nevünk továbbra sincs, amire mindenki nyugodt szívvel rábólint. valakinek engednie kell;)
Remélem a tendencia marad és max. másfél óra alatt megszülök. napközben és nem éjjel.
Nagy a pocakom, állítólag lentebb van.
Már a 20-ai ünnepségre sem mentem ki a fiúkkal, csak apa vitte őket a vízi és légi parádéra.
OVI kezdés 1.nap
Autóval és Apával mentünk reggel 8kor. Az autó csomagtartója tele volt, a Fiúk 2 nagy pakkja(ágynemű, váltóruhák, váltócipő), tisztasági felszerelés erre a hónapra, 2 szatyor játék az ovinak(egyik Doniéktól), és a teknőc.(Úgy hozzánk nőtt, olyan fura volt hazajönni és üres a helye...)
SZóval a kezdés....nehezen indult és oldódott, sírás nélkül. De sajnos Jutka óvó néni se segített sokat, -beszélgetettek a régen látott munkatársakkal-, sajnos összevont csoport van, így vannak 18 összesen, nem a Milánék szobájában töltötték a napot.
Apa 9kor elment dolgozni, én 10kor mondtam, hogy elmegyek a boltba kenyérért, jövök nem sokára. Akkor mentek ki az icipici óvoda udvarra.
Fél 12kor ebédeltek-mindig ugyanarra a székre ül:DDD, mint a bölcsiben, édes volt!!!
Evett, de nem sokat, haza akart jönni.
Milcsi ügyesen gardírozza, nem erőszakosan, csak amikor éppen szükség volt rá.
sajnos nem aludt el itthon, fél 7kor dőlt ki.
SZóval a kezdés....nehezen indult és oldódott, sírás nélkül. De sajnos Jutka óvó néni se segített sokat, -beszélgetettek a régen látott munkatársakkal-, sajnos összevont csoport van, így vannak 18 összesen, nem a Milánék szobájában töltötték a napot.
Apa 9kor elment dolgozni, én 10kor mondtam, hogy elmegyek a boltba kenyérért, jövök nem sokára. Akkor mentek ki az icipici óvoda udvarra.
Fél 12kor ebédeltek-mindig ugyanarra a székre ül:DDD, mint a bölcsiben, édes volt!!!
Evett, de nem sokat, haza akart jönni.
Milcsi ügyesen gardírozza, nem erőszakosan, csak amikor éppen szükség volt rá.
sajnos nem aludt el itthon, fél 7kor dőlt ki.
2012. augusztus 19., vasárnap
Betonozás
Kimenekítettük a Fiúkat. Apa és a burkoló bácsi betonoztak. Mi templomba mentünk, aztán a dédihez és Marihoz Újszászra.
Vittük a teknőcöt is kirándulni.)
Jót játszottak, játszótereztünk. NAgyon elfáradtak.
2012. augusztus 16., csütörtök
Munkálatok
megkezdődtek. Újra.
Ma sódert és cementet hoztak billenős kocsival, a burkoló jött, az asztalos a galéria miatt, a fűtéstechnikától 2 kéményseprő, akik jól befüstöltek.... a Fiúk ma nem unatkoztak.
délelőtt, délután a sóderkupac tetején ültek, aztán amikor apa hazajött kis vödreikkel, lapátaikkal és a húzós kocsijukkal, Ők is a földet hordták.
Patrik este7 előtt a földön fekve aludt el. nem is csoda!
Ma sódert és cementet hoztak billenős kocsival, a burkoló jött, az asztalos a galéria miatt, a fűtéstechnikától 2 kéményseprő, akik jól befüstöltek.... a Fiúk ma nem unatkoztak.
délelőtt, délután a sóderkupac tetején ültek, aztán amikor apa hazajött kis vödreikkel, lapátaikkal és a húzós kocsijukkal, Ők is a földet hordták.
Patrik este7 előtt a földön fekve aludt el. nem is csoda!
2012. augusztus 14., kedd
Elmúlt hét
Elkészült szerdára kisszoba. Csütörtök-pénteken megállás nélkül pakoltunk vissza. Mari is itt volt segíteni. A Fiúk nagy nagy örömére.
persze a munkából Ők is kivették a részüket.
közben neki álltunk az utolsó szobának. hétfőn Doni Apukája segített kihordani a mázsás szekrényeket . Hordtuk a ruhákat, és csak hordtuk...
Közben lomtalanítunk, szeret Bennünket a jó Isten, mert pikk-pakk eltűnt az a sok sok szemét, töredék áron, mintha konténert hozattunk volna(40ezer Ft 5 köbméter, csak hogy a szemét eltűnjön.(()
2szer fordult a lomos.tegnap itt voltaka lányok egy órácskát. MA repültek Bulgáriába.
Vasárnap Lilli 5. születésnapját ünnepeltük. Édesen elbeszélgettek, eljátszottak hármasban.
Jól vagyunk, Annyi, de annyi ölelést kapok a Fiúktól. és puszikat. a kistesó is(nevünk továbbra sincs)
De fognak nekem hiányozni a jövő héttől.Ovi.
Nagy már, nagyon nagynak érzem.Rengeteget mocorog, és még annál is többet.(holnap megyek a 2.NSTre, és UH is lesz)
MA sokat meséltünk, végre volt idő!
2012. augusztus 6., hétfő
Nagyfiúk
Kutya fürdetés Doniékkal. Már rá fért;)) Szombat délutánt Milcsi Doniéknál töltötte.
Legújabb mánia a kutyasétáltatás. Apa a múlt hét minden estéjén a kisszoba falat vakolta, Milcsi apát nyúzta....nem folytatom.
Pénteken délelőtt egyik ovistárs volt nálunk.
Komoly segítségei voltak apának.
jól haladunk, talán szerdára kész a kisszoba és a fürdő. visszapakolás!!!!!!!!juhhééé.
végül a konyha festést 1 évre elhalasztottuk, talán akkor komolyabb átalakításra kerül sor ott is.
jön a dédi szobája.
spinning mostanáig
2012. augusztus 2., csütörtök
2012. július 29., vasárnap
Mindennap lovagolhatott, kocsikázhatott. NAgyon jól érezte magát.
Mi Patrikkal csütörtökön indultunk utánuk. Bevállaltam a 4 és fél órás busz utat, bár ott ALbertirsa környékén már gondolkoztam, hogy talán visszafelé kellene inkább jönni....állandóan keményedett a hasam.
Végül délutánra odaértünk. NAgyon örültek egymásnak. HAngosak és hisztisek voltak....nehezen viseltem a szófogadatlanságukat.
Csütörtök este elmentünka lóhoz, sz.....á áztunk, nem is tudom áztam-e már ennyire el. de Patrikkal csak nevettünk, miközben a 10centis vízen sétáltunk keresztül.
Pénteken délután együtt jöttünk haza.
Apa kipakolta kisszobát, leverte a falat, ahol faburkolatos volt. A hétvégén vakolta, közbena villanyszerelő vési a falat, húzza az áramköröket;)
havi fizetésünket hagytuk a Praktikerben, újabb munkálatokat tervezünk. NEM látom a végét. Félek, hogy már nem is leszek itthon a befejezésnél.
Csinálom, de néha meg kell állnom, nincs mese!
CUMI NÉLKÜL
Debrecenből hazajövet (múlt péntek) megbeszéltük, hogy nem kell cumi, tóba dobjuk a gólyáknak.
Végül nem dobtuk bele, de este nem kérte, azt mondta fogszabályzóssal alszik. Nem vette a szájába, mert "nyomja"
Másnap megint a fogszabisat kérte, mondtam morzsolgasd, és a köv. nap nem kérte.
És azóta nem is emlegeti a cumit.
Anélkül alszik délután és este is:)))
NAgy a boldogság!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)






























