2011. szeptember 26., hétfő

Eger









Vasárnap Egerben voltunk.
Levonatoztunk a Szépasszony-völgybe. A Fiúk mustot ittak, Mi bort:)Benéztünk jó néhány pincébe;)

Annyira csodálatos az ősz!és én annyira imádom(Apától ma kaptam egy ősziképeslapot:))
Együtt mentünk aFiúkért.Apa fél3kor a munkaügyi központba ment, a Tisza-parton találkoztunk, ott üldögéltünk az árnyas fák alatt.utoljára az esküvői fényképezkedéskor volt rá alkalnunk.

A 2 Fiú olyan ügyesen eljátszik, elbeszélget mostmár. Összenőttek! Patrik utánozza a nagyot, de olykor Ő a kezdeményező.Öröm nézni és hallgatni, ahogy játék közben eldiskurálnak.
ÉS hogy mennyire szeretik egymást?!meg se tudom fogalmazni, de akkora boldogság látni, ahogy ölelgetik,puszilgatják egymást.

Lekopogom, de napok óta nem mostunk Patrik ágyneműt, se sok Patrik ruhát:)
Posted by Picasa

2011. szeptember 23., péntek

Krupp

Éjszaka Patrik ugatós köhögésére ébredünk.
Apa szaladt vele a teraszra, adtunk egy rectodelt kúpot, inhalált, felvittük közénk.

Apa maradt itthon Vele.

2011. szeptember 22., csütörtök

fáj


sajnos fáj a karom, pedig Nagyi is,Apa is segít. sok mindent nem csinálok vele, de 1-1 apró rossz mozdulat is elég.

ezért nem tudok 2 sornál hosszabb emileket írni, ne haragudjatok!
Posted by Picasa

2011. szeptember 21., szerda

Patrik bepisil

lassan 3.hete éjszakánként kb. minden2.,3.nap.

de most 3.napja itthon délután is.csak áll, vagy épp játszik....és csurog.

2011. szeptember 20., kedd

új gipszet kaptam.sajnos.fekete design. könnyített.4000ftért:( de úgy vág, olyan kemény.
a csuklómnál van repedés-én is láttam, most már értem mi fáj.

tegnap edzést tartottam, és nagyon nagyon jól ment,várakozáson felüli.kis családom is eljött velem.ott tomboltak.(mert vasárnap este mini discot tartottunk, annyira, de annyira élvezték és Mi is olyan jót táncoltunk. és azt kérték,hogy arra alemezre tekerjünk hétfőn és akkor Ők is eljönnek.)

Milcsi köhögős, de jár oviba.Most nagyi nagyon sokat viszi, sokat segít rajtam, nekünk.

2011. szeptember 16., péntek

Patrik 4 keréken


minden nap muszáj a kertben is tekernie.

Én nem tudom mikor tekerhetek legközelebb.
a csuklóm délutánra elfárad, fáj, hiába van a gipsz. csak hátráltat.
írni tudok bal kézzel- a táblára, de gyakorlatilag minden más annyira nehezen megy.
a lábam mára kevésbé dagadt, és legalább nem fáj.
Posted by Picasa

2011. szeptember 13., kedd

tegnap edzésre menet biciklivel autó ütött el(járdáról mentem járdára Sarló utcánál teljesen szabályosan. csak az autós elfelejtett az én irányomba nézni.Arrról jó,mehet.csak éppen az én irányomból nem volt jó:()
a bicikli és az autó közé szorult lábam( kicsit elfordult a kormányom, a biciklis ülés esett néhány darabra-de nem tört), borzasztóan megijedtem,hogy mi lett vele. nem tudtam ráállni, annyira fájt, de aztán éreztem,h nem tört, zúzódott abal lábszáram.
Félre álltunk, megijedt stb.
végül nem hívtam rendőrt, úgy éreztem rendben vagyok, és elmentem megtartani az edzést.

a lábam dagadt, lilult.éjszaka arra ébrdetem,m hogy a jobb csuklóm fáj.
Ma autóval mentem, írtam atáblára...végül este elmentem a sebészetre annyira fáj, kattogott. röntgenezték.

Pihentető gipszem van, törés nincs, hajszálrepedés lehet azt mondta az igen kedves doktorbácsi.

Csak hálát tudok adni,hogy ennyivel megúsztam.
azalatt az ezred másodperc alatt,amikor láttam hogy jön az autó, és már ott van, és hol áll meg és én hol leszek akkor....rémálom volt.
Szeret az Isten!

2011. szeptember 11., vasárnap

Délelőttöt a Tisza-parton töltöttük. Gesztenyeszedéssel.
Délre értünk haza. megéheztek , ügyesen ettek, Patrik nagyot aludt, ébredés után pedig nekikezdett a rosszalkodásnak.De szünet nélkül.
és ha szóltam, "juj vagy jujuj" volt a válasz.
Hogy ezt honnan vette? valóban a génjeiben lehet.

5re elmentünk misére. Milánnal nem is lett volna baj, de a 2 együtt!
vacsi után viszont ügyesen eljátszotta, tudtam készülni, tanmeneteket írni...

Apa éppen altatásra ért haza.Volt ám nagy öröm!

Posted by Picasa

2011. szeptember 10., szombat

Mátra

Apa 5.40kor Volános kirándulásra indult. Pécs-SZigetvár.
A Fiúk 6.10kor ébredtek, pedig úgy de úgy aludtam volna még....

így volt időnk összepakolászni a Mátrai kiránduláshoz.
Nagyival mentünk 4esben.
Mátra múzeumoztunk egy fél órácskát-Milcsi nagyítót hozott ma plüss állat helyett:)
Kisvonattal mentünk Mátrafüredig.
Ott kispatakoztunk, találtunk túrabotokat, amit hazáig hoztunk, megebédeltünk, játszóztuk(Patrik mindent csinál, amit egy 5éves.nem baj, ha meredek, ha magas, ha inog, ha...semmi se számít) ,végül következett a buszon alvás.



5re értünk haza.

Udvaron bicikliztek, Patrik hajtja a kitámasztós bringát. Jut eszembe 2.gyereknél már meg se említjük,hogy 2 és fél éves volt:D
Mostanság szeretnek birkózni, sajnos.remélem hamar kinövik.
Posted by Picasa

2011. szeptember 9., péntek

Barátnők

Milcsi tegnap mondta Nagyinak,hogy "tudod, nagyi, nekem kis barátnőm van. a Dodó."

nem játszanak együtt a templomkertben, de mindig keresik egymást, amikor párt kell választani, és egymás mellett ülnek.

Patrik új kis barátosnéja a Beatrix.
De ahogy mondja ezt a nevet 2és fél évesen(apa csak csudafixnek hívja,Patrik Bakhrisznak mondja ), meg kell enni!

Mi nem beszélünk itthon róla, nem "hecceljük",hogy barátnő így úgy...nem is tudjuk ő találta -e ki, vagy nagyobbak mondták neki, esetleg az ovónő.


Állandóan énekelnek, Patrik a bölcsiben tanultakat tanítja Milánnak. Most a Hej Jancsika, Jancsika , és a csíkos pizsamás zebra-ezt nem tudom megjegyezni-, a kedvenc.

Milcsiék:
"szívem palota, gyöngy az ajtaja, gyere Jézus vár a puha rózsa nyoszolya. Kicsi vagyok én majd megnövök én, én lesz a legjobb ember a föld kerekén"
ez a cifra palota dallamára-évnyitón énekelték.
persze már Patrikunk is tudja:)altatáskor is énekelnek:)folyamatosan....egyszer csak csend és szuszognak:)

Elkezdtük a Sportiskolás úszást. 2.alkalom. Apa viszi. Milcsit megdícsérték ma, az 50méteresben kezdtek, a technikáján kell javítani.De nagyon élvezi!

Fiúcsapat


Daniék újra visszarepültek, pedig Patrik ma is nagyon várta.
annyira jó kis csapatot alkotnak így hármasban!
Posted by Picasa

2011. szeptember 6., kedd

MA apa volt itthon Milcsivel.Hétfőn nagyi.
teljesen jól van. se panasz, se láz.
Még holnap is marad. amikor nekem van órám, Nagyival, amikor Nagyinak velem lesz itthon. 1 óra ütközés van, akkor bent ül majd a suliban:)

bele kell jönni még ebbe az A hét, Bhétbe, és hogy melyik nap hová, és mikor menjek.egyébként a gyerekek édesek és aranyosak;)
nehéz úgy javítanom, és készülnöm, hogy "Mami, mikor jössz velem játszani?"így marad az altatás utáni felkészülés. Inkább játszom, fürdetek és altatok:D

2011. szeptember 4., vasárnap

Milán-vírusos torokgyulladás

dél előtt a homlokát fájlalta.
Közvetlen ebéd előtt lázat mértünk:37.4
Fél óra múlva 38.9 volt.
Végül hűtőfürdőzés után az ügyeletre vittük Kiss doktorhoz.
3kor kapott egy kúpot. Délután feküdt 5újra az eleven Milán volt.
azóta se hőemelkedés, se láz.

De már 2 citrom leve benne van:)

Volán Családi nap és SZolnok napja

Szombaton reggel 9kor Molliért indult Nagyi és Milán, végül Patrik keserves sírásba kezdett, így Mi is csatlakoztunk hozzájuk.(Közben Apa Tiszaligetbe indult már focizni).
a 3 gyerek és én leszálltunk a vidéki buszról a hídon, begyalogoltunk aLigetbe.megnéztük apát, aztán részvettünk a campus előtt rendezett programokon.(égetett a nap, forróság volt)
Délben megebédeltünk az étteremben, Nagyi hazahozta Patrikot aludni, Mi a Nagyokkal átsétáltunka gyaloghídon, és megnéztük a Szapáry úton a gyerekprogramokat.
Idén nagyon jól sikerült a szervezés:)
Ültek taposós autóban, katonai helikopterben, repülön, vitorlázó repülőben, voltak füstben masszkkal, oltottak tüzet....
3kor jöttünk haza.csatlakozott hozzánk nagyi és Patrik, 4re visszamentünk kis vonatozni.

vera és dani is csatlakozott.





A városnéző kör után a Nagyokkal mentek még egy kört a Szapáry, mi a kicsikkel beültünk a Freibe.



Posted by Picasa

Évnyitó-szentmisén


Milcsi ügyesen énekelt.
Nagyon sokat ért és nyílt a 2 év alatt.
Mollika is Velünk volt. együtt mentek Miatyánkat imádkozni a nagy körbe.
Posted by Picasa

2011. szeptember 1., csütörtök

Iskola

Szóval tanítok a Barossban,hétfőnként 5 osztályban(ahol eddig voltam).8 órakor kezdek- első órám minden nap van.
keddenként a Tószegi útra kell kiérnem 7.30ra(a felüljárón túl, már busz se nagyon jár arra...) 2 db matematika órát tartani, de 3.ra már aPálffyban kell lennem. Szép-na itt sírtam el ma magam.
Szerda Jendrassik(gépiprai) tagintézmény. (ahol anya tanít, itt a kisparknál)
Csütörtök :volt Konstantin Ált. iskola épülete-régi Vízügyi, mert ugye ott is tanítok(csak éppen összevonták a Pálffyval:D- és 4.órára rohanok át a Pálffy épületbe aTisza-partra.
Péntek Jendrassik.

Minden iskolában más-más csengetési rend. Mindenhol máskor kezdődik a tanítás.
tehát a hét 5 napján 4 helyen kezdek. és összesen 5 telephelyen tanítok.

Kis névtáblát kell hordani a Pálffyban, mert 72 tanár, a gyerekeknek a fele-fele új...nekem mind a 71.
Még bele se gondolok, csak a gyerekekre koncentrálok.

fejetlenség van minden iskolában, rémes.
A Géppariban fogalmuk sincs még sokaknak, hogy miért is vagyok ott. pl. a titkárnő lazán kiküldött, hogy várjak kint....hát nem leszünk egymás kedvencei.


Ha lenne scannerünk bescannelném atáblázatot a hűtőről,
hogy hétfőn 8ra kell beérnem. 7.10kor indulunk Milánnal, 7.26kor jön a 2es buszom ami a barossba visz.... Patrikot Apa intézi, Nagyinak nincs 1.órája. kedd....


Óvoda

Milánt hol Nagyi, hol én viszem majd.

Versenyszellem feléledt Milcsiben. Ő akar elsőként az oviba érni. 7.10es busszal megyünk(lesz,hogy 7.00), 3.-ként szoktunk beérni.
Legújabb favorit, a fáramászás, de hogy hol, és hol ahol nem látják az óvó nők?!?nem értem. De tiszta horzsolás, plezúr....

Barát

MA én mentem Patrikért bölcsibe-mert úgy néz ki, a gondozó nénikkel apa fog találkozni, de heti 1szer én is szeretnék, a lényeg-nagyon megörült:"Te jöttél értem?"

AZt mondja, Ági,hogy elment Nórika óvódába, ma már nem találta Patrik a helyét. Ági után menne, beszélgetne, de Ő meg szoktatja az új jövevényt.
Kiderült,hogy Nóri volt az egyetlen a csoportban, akivel Patrik hosszan-párbeszédekben- eltudott beszélgetni. Egész nap folyamatosan együtt voltak és csevegtek.

Most értettem csak meg, milyen szörnyű lehet egy kiskölyöknek, ha nem érteik a saját kis nyelvét.
VAgy amikor éppen az a baj, hogy már túlságosan is beszélne, de nincs kispajtás, akihez.

állítólag lelkiproblémát okozhat neki, hogy elment a barát. remélem,hamar feltatlálja magát, új társat talál, vagy megy olyan kicsi az elkövetkezendő hetekben, aki Patrik szintjén beszél.