csak még 2 hétig ne kelljen pulcsiba bújnom.
2011. szeptember 27., kedd
2011. szeptember 26., hétfő
Eger
Vasárnap Egerben voltunk.
Levonatoztunk a Szépasszony-völgybe. A Fiúk mustot ittak, Mi bort:)Benéztünk jó néhány pincébe;)
Annyira csodálatos az ősz!és én annyira imádom(Apától ma kaptam egy ősziképeslapot:))
Együtt mentünk aFiúkért.Apa fél3kor a munkaügyi központba ment, a Tisza-parton találkoztunk, ott üldögéltünk az árnyas fák alatt.utoljára az esküvői fényképezkedéskor volt rá alkalnunk.
A 2 Fiú olyan ügyesen eljátszik, elbeszélget mostmár. Összenőttek! Patrik utánozza a nagyot, de olykor Ő a kezdeményező.Öröm nézni és hallgatni, ahogy játék közben eldiskurálnak.
ÉS hogy mennyire szeretik egymást?!meg se tudom fogalmazni, de akkora boldogság látni, ahogy ölelgetik,puszilgatják egymást.
Lekopogom, de napok óta nem mostunk Patrik ágyneműt, se sok Patrik ruhát:)
2011. szeptember 23., péntek
Krupp
Éjszaka Patrik ugatós köhögésére ébredünk.
Apa szaladt vele a teraszra, adtunk egy rectodelt kúpot, inhalált, felvittük közénk.
Apa maradt itthon Vele.
Apa szaladt vele a teraszra, adtunk egy rectodelt kúpot, inhalált, felvittük közénk.
Apa maradt itthon Vele.
2011. szeptember 22., csütörtök
fáj
2011. szeptember 21., szerda
Patrik bepisil
lassan 3.hete éjszakánként kb. minden2.,3.nap.
de most 3.napja itthon délután is.csak áll, vagy épp játszik....és csurog.
de most 3.napja itthon délután is.csak áll, vagy épp játszik....és csurog.
2011. szeptember 20., kedd
új gipszet kaptam.sajnos.fekete design. könnyített.4000ftért:( de úgy vág, olyan kemény.
a csuklómnál van repedés-én is láttam, most már értem mi fáj.
tegnap edzést tartottam, és nagyon nagyon jól ment,várakozáson felüli.kis családom is eljött velem.ott tomboltak.(mert vasárnap este mini discot tartottunk, annyira, de annyira élvezték és Mi is olyan jót táncoltunk. és azt kérték,hogy arra alemezre tekerjünk hétfőn és akkor Ők is eljönnek.)
Milcsi köhögős, de jár oviba.Most nagyi nagyon sokat viszi, sokat segít rajtam, nekünk.
a csuklómnál van repedés-én is láttam, most már értem mi fáj.
tegnap edzést tartottam, és nagyon nagyon jól ment,várakozáson felüli.kis családom is eljött velem.ott tomboltak.(mert vasárnap este mini discot tartottunk, annyira, de annyira élvezték és Mi is olyan jót táncoltunk. és azt kérték,hogy arra alemezre tekerjünk hétfőn és akkor Ők is eljönnek.)
Milcsi köhögős, de jár oviba.Most nagyi nagyon sokat viszi, sokat segít rajtam, nekünk.
2011. szeptember 16., péntek
Patrik 4 keréken
2011. szeptember 13., kedd
tegnap edzésre menet biciklivel autó ütött el(járdáról mentem járdára Sarló utcánál teljesen szabályosan. csak az autós elfelejtett az én irányomba nézni.Arrról jó,mehet.csak éppen az én irányomból nem volt jó:()
a bicikli és az autó közé szorult lábam( kicsit elfordult a kormányom, a biciklis ülés esett néhány darabra-de nem tört), borzasztóan megijedtem,hogy mi lett vele. nem tudtam ráállni, annyira fájt, de aztán éreztem,h nem tört, zúzódott abal lábszáram.
Félre álltunk, megijedt stb.
végül nem hívtam rendőrt, úgy éreztem rendben vagyok, és elmentem megtartani az edzést.
a lábam dagadt, lilult.éjszaka arra ébrdetem,m hogy a jobb csuklóm fáj.
Ma autóval mentem, írtam atáblára...végül este elmentem a sebészetre annyira fáj, kattogott. röntgenezték.
Pihentető gipszem van, törés nincs, hajszálrepedés lehet azt mondta az igen kedves doktorbácsi.
Csak hálát tudok adni,hogy ennyivel megúsztam.
azalatt az ezred másodperc alatt,amikor láttam hogy jön az autó, és már ott van, és hol áll meg és én hol leszek akkor....rémálom volt.
Szeret az Isten!
a bicikli és az autó közé szorult lábam( kicsit elfordult a kormányom, a biciklis ülés esett néhány darabra-de nem tört), borzasztóan megijedtem,hogy mi lett vele. nem tudtam ráállni, annyira fájt, de aztán éreztem,h nem tört, zúzódott abal lábszáram.
Félre álltunk, megijedt stb.
végül nem hívtam rendőrt, úgy éreztem rendben vagyok, és elmentem megtartani az edzést.
a lábam dagadt, lilult.éjszaka arra ébrdetem,m hogy a jobb csuklóm fáj.
Ma autóval mentem, írtam atáblára...végül este elmentem a sebészetre annyira fáj, kattogott. röntgenezték.
Pihentető gipszem van, törés nincs, hajszálrepedés lehet azt mondta az igen kedves doktorbácsi.
Csak hálát tudok adni,hogy ennyivel megúsztam.
azalatt az ezred másodperc alatt,amikor láttam hogy jön az autó, és már ott van, és hol áll meg és én hol leszek akkor....rémálom volt.
Szeret az Isten!
2011. szeptember 11., vasárnap
Délelőttöt a Tisza-parton töltöttük. Gesztenyeszedéssel.Délre értünk haza. megéheztek , ügyesen ettek, Patrik nagyot aludt, ébredés után pedig nekikezdett a rosszalkodásnak.De szünet nélkül.
és ha szóltam, "juj vagy jujuj" volt a válasz.
Hogy ezt honnan vette? valóban a génjeiben lehet.
5re elmentünk misére. Milánnal nem is lett volna baj, de a 2 együtt!
vacsi után viszont ügyesen eljátszotta, tudtam készülni, tanmeneteket írni...
Apa éppen altatásra ért haza.Volt ám nagy öröm!
2011. szeptember 10., szombat
Mátra
Apa 5.40kor Volános kirándulásra indult. Pécs-SZigetvár.
A Fiúk 6.10kor ébredtek, pedig úgy de úgy aludtam volna még....
így volt időnk összepakolászni a Mátrai kiránduláshoz.
Nagyival mentünk 4esben.
Mátra múzeumoztunk egy fél órácskát-Milcsi nagyítót hozott ma plüss állat helyett:)
Kisvonattal mentünk Mátrafüredig.
Ott kispatakoztunk, találtunk túrabotokat, amit hazáig hoztunk, megebédeltünk, játszóztuk(Patrik mindent csinál, amit egy 5éves.nem baj, ha meredek, ha magas, ha inog, ha...semmi se számít) ,végül következett a buszon alvás.


5re értünk haza.
Udvaron bicikliztek, Patrik hajtja a kitámasztós bringát. Jut eszembe 2.gyereknél már meg se említjük,hogy 2 és fél éves volt:D
Mostanság szeretnek birkózni, sajnos.remélem hamar kinövik.
A Fiúk 6.10kor ébredtek, pedig úgy de úgy aludtam volna még....
így volt időnk összepakolászni a Mátrai kiránduláshoz.
Nagyival mentünk 4esben.
Mátra múzeumoztunk egy fél órácskát-Milcsi nagyítót hozott ma plüss állat helyett:)
Kisvonattal mentünk Mátrafüredig.
Ott kispatakoztunk, találtunk túrabotokat, amit hazáig hoztunk, megebédeltünk, játszóztuk(Patrik mindent csinál, amit egy 5éves.nem baj, ha meredek, ha magas, ha inog, ha...semmi se számít) ,végül következett a buszon alvás.


5re értünk haza.
Udvaron bicikliztek, Patrik hajtja a kitámasztós bringát. Jut eszembe 2.gyereknél már meg se említjük,hogy 2 és fél éves volt:D
Mostanság szeretnek birkózni, sajnos.remélem hamar kinövik.
2011. szeptember 9., péntek
Barátnők
Milcsi tegnap mondta Nagyinak,hogy "tudod, nagyi, nekem kis barátnőm van. a Dodó."
nem játszanak együtt a templomkertben, de mindig keresik egymást, amikor párt kell választani, és egymás mellett ülnek.
Patrik új kis barátosnéja a Beatrix.
De ahogy mondja ezt a nevet 2és fél évesen(apa csak csudafixnek hívja,Patrik Bakhrisznak mondja ), meg kell enni!
Mi nem beszélünk itthon róla, nem "hecceljük",hogy barátnő így úgy...nem is tudjuk ő találta -e ki, vagy nagyobbak mondták neki, esetleg az ovónő.
Állandóan énekelnek, Patrik a bölcsiben tanultakat tanítja Milánnak. Most a Hej Jancsika, Jancsika , és a csíkos pizsamás zebra-ezt nem tudom megjegyezni-, a kedvenc.
Milcsiék:
"szívem palota, gyöngy az ajtaja, gyere Jézus vár a puha rózsa nyoszolya. Kicsi vagyok én majd megnövök én, én lesz a legjobb ember a föld kerekén"
ez a cifra palota dallamára-évnyitón énekelték.
persze már Patrikunk is tudja:)altatáskor is énekelnek:)folyamatosan....egyszer csak csend és szuszognak:)
Elkezdtük a Sportiskolás úszást. 2.alkalom. Apa viszi. Milcsit megdícsérték ma, az 50méteresben kezdtek, a technikáján kell javítani.De nagyon élvezi!
nem játszanak együtt a templomkertben, de mindig keresik egymást, amikor párt kell választani, és egymás mellett ülnek.
Patrik új kis barátosnéja a Beatrix.
De ahogy mondja ezt a nevet 2és fél évesen(apa csak csudafixnek hívja,Patrik Bakhrisznak mondja ), meg kell enni!
Mi nem beszélünk itthon róla, nem "hecceljük",hogy barátnő így úgy...nem is tudjuk ő találta -e ki, vagy nagyobbak mondták neki, esetleg az ovónő.
Állandóan énekelnek, Patrik a bölcsiben tanultakat tanítja Milánnak. Most a Hej Jancsika, Jancsika , és a csíkos pizsamás zebra-ezt nem tudom megjegyezni-, a kedvenc.
Milcsiék:
"szívem palota, gyöngy az ajtaja, gyere Jézus vár a puha rózsa nyoszolya. Kicsi vagyok én majd megnövök én, én lesz a legjobb ember a föld kerekén"
ez a cifra palota dallamára-évnyitón énekelték.
persze már Patrikunk is tudja:)altatáskor is énekelnek:)folyamatosan....egyszer csak csend és szuszognak:)
Elkezdtük a Sportiskolás úszást. 2.alkalom. Apa viszi. Milcsit megdícsérték ma, az 50méteresben kezdtek, a technikáján kell javítani.De nagyon élvezi!
Fiúcsapat
2011. szeptember 6., kedd
MA apa volt itthon Milcsivel.Hétfőn nagyi.
teljesen jól van. se panasz, se láz.
Még holnap is marad. amikor nekem van órám, Nagyival, amikor Nagyinak velem lesz itthon. 1 óra ütközés van, akkor bent ül majd a suliban:)
bele kell jönni még ebbe az A hét, Bhétbe, és hogy melyik nap hová, és mikor menjek.egyébként a gyerekek édesek és aranyosak;)
nehéz úgy javítanom, és készülnöm, hogy "Mami, mikor jössz velem játszani?"így marad az altatás utáni felkészülés. Inkább játszom, fürdetek és altatok:D
teljesen jól van. se panasz, se láz.
Még holnap is marad. amikor nekem van órám, Nagyival, amikor Nagyinak velem lesz itthon. 1 óra ütközés van, akkor bent ül majd a suliban:)
bele kell jönni még ebbe az A hét, Bhétbe, és hogy melyik nap hová, és mikor menjek.egyébként a gyerekek édesek és aranyosak;)
nehéz úgy javítanom, és készülnöm, hogy "Mami, mikor jössz velem játszani?"így marad az altatás utáni felkészülés. Inkább játszom, fürdetek és altatok:D
2011. szeptember 4., vasárnap
Milán-vírusos torokgyulladás
dél előtt a homlokát fájlalta.
Közvetlen ebéd előtt lázat mértünk:37.4
Fél óra múlva 38.9 volt.
Végül hűtőfürdőzés után az ügyeletre vittük Kiss doktorhoz.
3kor kapott egy kúpot. Délután feküdt 5újra az eleven Milán volt.
azóta se hőemelkedés, se láz.
De már 2 citrom leve benne van:)
Közvetlen ebéd előtt lázat mértünk:37.4
Fél óra múlva 38.9 volt.
Végül hűtőfürdőzés után az ügyeletre vittük Kiss doktorhoz.
3kor kapott egy kúpot. Délután feküdt 5újra az eleven Milán volt.
azóta se hőemelkedés, se láz.
De már 2 citrom leve benne van:)
Volán Családi nap és SZolnok napja
Szombaton reggel 9kor Molliért indult Nagyi és Milán, végül Patrik keserves sírásba kezdett, így Mi is csatlakoztunk hozzájuk.(Közben Apa Tiszaligetbe indult már focizni).
a 3 gyerek és én leszálltunk a vidéki buszról a hídon, begyalogoltunk aLigetbe.megnéztük apát, aztán részvettünk a campus előtt rendezett programokon.(égetett a nap, forróság volt)
Délben megebédeltünk az étteremben, Nagyi hazahozta Patrikot aludni, Mi a Nagyokkal átsétáltunka gyaloghídon, és megnéztük a Szapáry úton a gyerekprogramokat.
Idén nagyon jól sikerült a szervezés:)
Ültek taposós autóban, katonai helikopterben, repülön, vitorlázó repülőben, voltak füstben masszkkal, oltottak tüzet....
3kor jöttünk haza.csatlakozott hozzánk nagyi és Patrik, 4re visszamentünk kis vonatozni.
vera és dani is csatlakozott.
A városnéző kör után a Nagyokkal mentek még egy kört a Szapáry, mi a kicsikkel beültünk a Freibe.
a 3 gyerek és én leszálltunk a vidéki buszról a hídon, begyalogoltunk aLigetbe.megnéztük apát, aztán részvettünk a campus előtt rendezett programokon.(égetett a nap, forróság volt)
Délben megebédeltünk az étteremben, Nagyi hazahozta Patrikot aludni, Mi a Nagyokkal átsétáltunka gyaloghídon, és megnéztük a Szapáry úton a gyerekprogramokat.
Idén nagyon jól sikerült a szervezés:)
Ültek taposós autóban, katonai helikopterben, repülön, vitorlázó repülőben, voltak füstben masszkkal, oltottak tüzet....
3kor jöttünk haza.csatlakozott hozzánk nagyi és Patrik, 4re visszamentünk kis vonatozni.
vera és dani is csatlakozott.
A városnéző kör után a Nagyokkal mentek még egy kört a Szapáry, mi a kicsikkel beültünk a Freibe.
Évnyitó-szentmisén
2011. szeptember 1., csütörtök
Iskola
Szóval tanítok a Barossban,hétfőnként 5 osztályban(ahol eddig voltam).8 órakor kezdek- első órám minden nap van.
keddenként a Tószegi útra kell kiérnem 7.30ra(a felüljárón túl, már busz se nagyon jár arra...) 2 db matematika órát tartani, de 3.ra már aPálffyban kell lennem. Szép-na itt sírtam el ma magam.
Szerda Jendrassik(gépiprai) tagintézmény. (ahol anya tanít, itt a kisparknál)
Csütörtök :volt Konstantin Ált. iskola épülete-régi Vízügyi, mert ugye ott is tanítok(csak éppen összevonták a Pálffyval:D- és 4.órára rohanok át a Pálffy épületbe aTisza-partra.
Péntek Jendrassik.
Minden iskolában más-más csengetési rend. Mindenhol máskor kezdődik a tanítás.
tehát a hét 5 napján 4 helyen kezdek. és összesen 5 telephelyen tanítok.
Kis névtáblát kell hordani a Pálffyban, mert 72 tanár, a gyerekeknek a fele-fele új...nekem mind a 71.
Még bele se gondolok, csak a gyerekekre koncentrálok.
fejetlenség van minden iskolában, rémes.
A Géppariban fogalmuk sincs még sokaknak, hogy miért is vagyok ott. pl. a titkárnő lazán kiküldött, hogy várjak kint....hát nem leszünk egymás kedvencei.
Ha lenne scannerünk bescannelném atáblázatot a hűtőről,
hogy hétfőn 8ra kell beérnem. 7.10kor indulunk Milánnal, 7.26kor jön a 2es buszom ami a barossba visz.... Patrikot Apa intézi, Nagyinak nincs 1.órája. kedd....
keddenként a Tószegi útra kell kiérnem 7.30ra(a felüljárón túl, már busz se nagyon jár arra...) 2 db matematika órát tartani, de 3.ra már aPálffyban kell lennem. Szép-na itt sírtam el ma magam.
Szerda Jendrassik(gépiprai) tagintézmény. (ahol anya tanít, itt a kisparknál)
Csütörtök :volt Konstantin Ált. iskola épülete-régi Vízügyi, mert ugye ott is tanítok(csak éppen összevonták a Pálffyval:D- és 4.órára rohanok át a Pálffy épületbe aTisza-partra.
Péntek Jendrassik.
Minden iskolában más-más csengetési rend. Mindenhol máskor kezdődik a tanítás.
tehát a hét 5 napján 4 helyen kezdek. és összesen 5 telephelyen tanítok.
Kis névtáblát kell hordani a Pálffyban, mert 72 tanár, a gyerekeknek a fele-fele új...nekem mind a 71.
Még bele se gondolok, csak a gyerekekre koncentrálok.
fejetlenség van minden iskolában, rémes.
A Géppariban fogalmuk sincs még sokaknak, hogy miért is vagyok ott. pl. a titkárnő lazán kiküldött, hogy várjak kint....hát nem leszünk egymás kedvencei.
Ha lenne scannerünk bescannelném atáblázatot a hűtőről,
hogy hétfőn 8ra kell beérnem. 7.10kor indulunk Milánnal, 7.26kor jön a 2es buszom ami a barossba visz.... Patrikot Apa intézi, Nagyinak nincs 1.órája. kedd....
Óvoda
Milánt hol Nagyi, hol én viszem majd.
Versenyszellem feléledt Milcsiben. Ő akar elsőként az oviba érni. 7.10es busszal megyünk(lesz,hogy 7.00), 3.-ként szoktunk beérni.
Legújabb favorit, a fáramászás, de hogy hol, és hol ahol nem látják az óvó nők?!?nem értem. De tiszta horzsolás, plezúr....
Versenyszellem feléledt Milcsiben. Ő akar elsőként az oviba érni. 7.10es busszal megyünk(lesz,hogy 7.00), 3.-ként szoktunk beérni.
Legújabb favorit, a fáramászás, de hogy hol, és hol ahol nem látják az óvó nők?!?nem értem. De tiszta horzsolás, plezúr....
Barát
MA én mentem Patrikért bölcsibe-mert úgy néz ki, a gondozó nénikkel apa fog találkozni, de heti 1szer én is szeretnék, a lényeg-nagyon megörült:"Te jöttél értem?"
AZt mondja, Ági,hogy elment Nórika óvódába, ma már nem találta Patrik a helyét. Ági után menne, beszélgetne, de Ő meg szoktatja az új jövevényt.
Kiderült,hogy Nóri volt az egyetlen a csoportban, akivel Patrik hosszan-párbeszédekben- eltudott beszélgetni. Egész nap folyamatosan együtt voltak és csevegtek.
Most értettem csak meg, milyen szörnyű lehet egy kiskölyöknek, ha nem érteik a saját kis nyelvét.
VAgy amikor éppen az a baj, hogy már túlságosan is beszélne, de nincs kispajtás, akihez.
állítólag lelkiproblémát okozhat neki, hogy elment a barát. remélem,hamar feltatlálja magát, új társat talál, vagy megy olyan kicsi az elkövetkezendő hetekben, aki Patrik szintjén beszél.
AZt mondja, Ági,hogy elment Nórika óvódába, ma már nem találta Patrik a helyét. Ági után menne, beszélgetne, de Ő meg szoktatja az új jövevényt.
Kiderült,hogy Nóri volt az egyetlen a csoportban, akivel Patrik hosszan-párbeszédekben- eltudott beszélgetni. Egész nap folyamatosan együtt voltak és csevegtek.
Most értettem csak meg, milyen szörnyű lehet egy kiskölyöknek, ha nem érteik a saját kis nyelvét.
VAgy amikor éppen az a baj, hogy már túlságosan is beszélne, de nincs kispajtás, akihez.
állítólag lelkiproblémát okozhat neki, hogy elment a barát. remélem,hamar feltatlálja magát, új társat talál, vagy megy olyan kicsi az elkövetkezendő hetekben, aki Patrik szintjén beszél.
2011. augusztus 28., vasárnap
negyed 8kor ébresztettek Bennünket:D
éjszaka volt egy kis szél, hajnalban pár csepp eső(de szószerint), és ennyivel meg is úsztuk.
És ma újra kint alszunk, ezúttal kicsit vastagabban öltözve.
DE EZ AZ UTOLSÓ ALKALOM!!!leszögeztük.
nem gondoltam, hogy hétfőn reggel a sátorból megyünk munkába.
Én konkrétan továbbképzésen csücsülök 3 nap 30óra. reggel 8-este 6ig.A gyerekeket se fogom látni.:( kezdődik az ÉLET.
éjszaka volt egy kis szél, hajnalban pár csepp eső(de szószerint), és ennyivel meg is úsztuk.
És ma újra kint alszunk, ezúttal kicsit vastagabban öltözve.
DE EZ AZ UTOLSÓ ALKALOM!!!leszögeztük.
nem gondoltam, hogy hétfőn reggel a sátorból megyünk munkába.
Én konkrétan továbbképzésen csücsülök 3 nap 30óra. reggel 8-este 6ig.A gyerekeket se fogom látni.:( kezdődik az ÉLET.
2011. augusztus 27., szombat
Folyt.köv:D Táborozunk tovább
Bár ma estére viharos szelet, esőt jósolnak.
De bátraké a szerencse. amikor elkezdtünk az estéhez szedelőzködni, a Fiúk örömtáncot jártak.
Korán ébredtünk. pontosan 6kor.
Apa újságot olvasott, én megkávéztam, citromos meleg teát ittunk. Ugyanis hűvös volt az éjszaka. Már régen fáztunk!
A Fiúk nyugodtan és jól aludtak, én keveset, de pontosan így is gondoltam.
Tehát ma is kint éjszakázunk.
Ma Mamáéknál voltunk, hazafelé elaludtak, behoztuk Őket, folytatták fél5-5ig.
Ébredés után pancsi a kismedencében, aztán beköltöztek a sátorba, és játszottak. Ketten!
babáztak, az állatokkal játszottak, csak néha, néha néztünk rájuk. olyan édesen komolyak voltak.
De bátraké a szerencse. amikor elkezdtünk az estéhez szedelőzködni, a Fiúk örömtáncot jártak.
Korán ébredtünk. pontosan 6kor.
Apa újságot olvasott, én megkávéztam, citromos meleg teát ittunk. Ugyanis hűvös volt az éjszaka. Már régen fáztunk!
A Fiúk nyugodtan és jól aludtak, én keveset, de pontosan így is gondoltam.
Tehát ma is kint éjszakázunk.
Ma Mamáéknál voltunk, hazafelé elaludtak, behoztuk Őket, folytatták fél5-5ig.
Ébredés után pancsi a kismedencében, aztán beköltöztek a sátorba, és játszottak. Ketten!
babáztak, az állatokkal játszottak, csak néha, néha néztünk rájuk. olyan édesen komolyak voltak.
2011. augusztus 26., péntek
Sátorozunk
az udvaron.
tegnap éjszaka Apa kiment az udvarra-miután 11kor még nem tudtunk aludni a forróságban, hogy" milyen jó lenne most kint aludni, olyan jó idő van!"
van sátrunk, miért is ne, a Fiúk nagyon élveznék!
Hát nem csalódtunk!
segítkeztek a sátorverésben, aztán kint vacsiztak, mintha kempingeznénk.
kihordtuk a matracokat, vitték a párnát, alvós állatot.
Patrik 2 perc alatt, Milcsi kicsit hosszabban aludt el.Most kint durmol a 3 Fiú:)
kíváncsi vagyok hogy telik majd az éjszaka.
Én nem vagyok egy "imádok a természetben aludni" fajta, szerintem minden neszre megriadok majd.
De a lényeg:tényleg nagyon kellemes kint a klíma:D
tegnap éjszaka Apa kiment az udvarra-miután 11kor még nem tudtunk aludni a forróságban, hogy" milyen jó lenne most kint aludni, olyan jó idő van!"
van sátrunk, miért is ne, a Fiúk nagyon élveznék!
Hát nem csalódtunk!
segítkeztek a sátorverésben, aztán kint vacsiztak, mintha kempingeznénk.
kihordtuk a matracokat, vitték a párnát, alvós állatot.
kíváncsi vagyok hogy telik majd az éjszaka.
Én nem vagyok egy "imádok a természetben aludni" fajta, szerintem minden neszre megriadok majd.
De a lényeg:tényleg nagyon kellemes kint a klíma:D
2011. augusztus 24., szerda
Megkezdődött az ovi
Milánt Nagyi vitte az első napján.
SZorongva ment be a csoportba, nem köszönt....ebéd után hoztam el-azt se tudta a paradicsom levesen kívül, hogy mit evett:((((
Fürödtek a z Óvodakertben. Hála Istennek nem húzták Őket végig a Tisza-parton ebben a forróságban.
MA már a 2. iskolában voltam, alakul az órarendem. 28 órám lesz.széthúzva. tele lyukasórákkal.
Nem úgy alakul, ahogy terveztem.
SZorongva ment be a csoportba, nem köszönt....ebéd után hoztam el-azt se tudta a paradicsom levesen kívül, hogy mit evett:((((
Fürödtek a z Óvodakertben. Hála Istennek nem húzták Őket végig a Tisza-parton ebben a forróságban.
MA már a 2. iskolában voltam, alakul az órarendem. 28 órám lesz.széthúzva. tele lyukasórákkal.
Nem úgy alakul, ahogy terveztem.
2011. augusztus 23., kedd
Bölcsi
Futóbringán teper haza, Apa fut utána. Ebben a 38 fokban.
Irtózatos.
Bugyiban, és kis trikóban vannak.
Délelőtt fürdenek-meztelen-, ma már Ő is belemerészkedett, de csak azért,mert Nórikával rosszalkodtak a homok kupac tetején.Nyakig homokosak voltak, így rájuk parancsolt Ági.
Ági azt mondja, van már kisbarátnő. Nem is látta egész nap Patrikot, mert Nórikával kézen fogva hol itt játszanak, hol ott. :D(Nórikát 1 héttel később szoktatták be)
Hazaérve fújja az új mondókákat, dalokat.naponta újjal jön haza.
2011. augusztus 20., szombat
aug20
4 óra körül mentünk ki a Tisza-partra a légi és vízi bemutatóra.
Patrik leleksen mutogatott és kiabált.Közben Apa kezét szorította.
előtte sárkányt csináltak. a szeles idő nekünk kedvezett. lehetett reptetni!
A tüzijátékot a Fiúk már nem várták meg.
7.házassági évforduló ünnepeltünk, APa gyertyafényes vacsorát rendezett.:)
2011. augusztus 19., péntek
Sírás nélkül
Futóbringával mentek ma bölcsikébe. alig várta,hogy induljanak, ott is szaladt be!
a helyettesítős gondozó néni adta ki 3kor-uzsi után-azt mondta, "öröm nézni, ahogy Patrik eszik!"
Tudjuk!!
Ma csak beszélt, kérdezett, nevetett....
Milcsivel mentünk érte. Ő a húzós kocsin a repülőjét hozta:D
Édesek voltak.
a helyettesítős gondozó néni adta ki 3kor-uzsi után-azt mondta, "öröm nézni, ahogy Patrik eszik!"
Tudjuk!!
Ma csak beszélt, kérdezett, nevetett....
Milcsivel mentünk érte. Ő a húzós kocsin a repülőjét hozta:D
Édesek voltak.
2011. augusztus 18., csütörtök
Milcsi vásárlása
2011. augusztus 17., szerda
ma Nagyi Erdélybe utazott.Mi mIlánnal kikísértük 7órakor, addig patrikot Apa sétálva vitte a bölcsibe.
Az öltözés ma is akadozott, de az úton már nem volt gond. Sőt, a kapuhoz már szaladt.
Milcsivel siettünk haza, de addigra már elmentek.
délelőtt főztünk, buszoztunk és a várost jártuk. Fél3ra mentünk Patrikért.
Mónika úgy fogadott,hogy hallottam-e mi volt reggel?Egy pillanatra megijedtem, hogy miről nem tudok, de éppen azt akarta, tudom-e, hogy SEMMI.
se nyafi, se sírás.
sőt olyan jól érzi már magát,hogy Gergőkével szaladgáltak, nem előrenézett és csatt. kis horzsolás a térdén, pukli a fején.
egyedül aludt el, fél3kor még vissza akart aludni.
nagyon álmosan hoztuk el.
a homokozóba és a pancsolóba nem hajlandó bemenni.
Itthon Milcsivel annyit szaladoznak, játszanak.
Mostmár hanyagolni fogom a bölcsi témát, megígérem, csak a rendkívüliről számolunk majd be.
Ezentúl apa viszi, egy hétig még én hozom, aztán látjuk, hogy alakul az órarendem(rendjeim)
Az öltözés ma is akadozott, de az úton már nem volt gond. Sőt, a kapuhoz már szaladt.
Milcsivel siettünk haza, de addigra már elmentek.
délelőtt főztünk, buszoztunk és a várost jártuk. Fél3ra mentünk Patrikért.
Mónika úgy fogadott,hogy hallottam-e mi volt reggel?Egy pillanatra megijedtem, hogy miről nem tudok, de éppen azt akarta, tudom-e, hogy SEMMI.
se nyafi, se sírás.
sőt olyan jól érzi már magát,hogy Gergőkével szaladgáltak, nem előrenézett és csatt. kis horzsolás a térdén, pukli a fején.
egyedül aludt el, fél3kor még vissza akart aludni.
nagyon álmosan hoztuk el.
a homokozóba és a pancsolóba nem hajlandó bemenni.
Itthon Milcsivel annyit szaladoznak, játszanak.
Mostmár hanyagolni fogom a bölcsi témát, megígérem, csak a rendkívüliről számolunk majd be.
Ezentúl apa viszi, egy hétig még én hozom, aztán látjuk, hogy alakul az órarendem(rendjeim)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


