2011. augusztus 11., csütörtök

kép tegnapról


(a 990ftos rózsaszín telefonommal készítettem üvegen keresztül.)
Patrikom a kép közepén narancssárga pólóban kanalaz
Posted by Picasa

2011. augusztus 10., szerda

Lilli nyaral


Posted by Picasa

2.hét 3 nap

háromnegyed8ra mentünk, a hogy szoktunk.
Milán éppen akkor ébredt, amikor indultunk. Patrik mondta Milánnak, hogy "bölcsikébe megyek, de majd jövök haza, jó, Milán?"
Gyalogosan, az utca végéig sétálva, onnan a hátamon(már 2.nap), a bölcsike kerítése előtt lekéredzkedik, hogy "futhatok?"
Szóval jó kedvűen, vidáman és lelkesen indult a napunk. Játék, reggeli, játék. Teljesen a háttérben voltam 9ig. AKkor elköszöntem és kijöttem. 11.30ra mentem vissza.
(közben hazajöttem, Lilli jött nyaralni, elmentünk buszozni, könyvet venni Nagyival, Ők maradtak Kossuth terezni, játszózni a Tisza-parton, én hazajöttem. Jobb ha nem vagyok egyedül.)
11.30kor kijött a gondozó nénink, hogy semmi baj nem volt, nem volt sírás, egyszer keresett, de mondták,hogy dolgozni van."Dolgozni?jo."és ment tovább.
Úgy, de úgy megkönnyebbültem abban a pillanatban.űPár perc múlva újra Ági, hogy menjek gyorsan-jól rám ijesztett-, bevitt egy kis fülkébe, ami a csoport szobában van, én látom Őket az üvegfal mögül, de Ők nem látnak engem. Nagyon hálás voltam érte!
Láttam, ahogy Patrik boldogan játszik, beszélget, aztán segít teríteni, terítőt iagzít, szalvétát pakol. Örömmel eszik. Egy kanál, két kanál-brokkoli főzelék reszelt sajttal-, három kanál, ajtó felé tekint, és görbül a szája, és újabb kanál, de már nagyon küzd és....sír. "Mikor jön anya?mikor jön anya?mikor jön anya?...."
Ági cumit adott neki, elvitte a matracig, szépen lefektette, Patrikom lefeküdt, nem ellenkezett, csak kérdezett, és sírt, sírt.
és nekem is potyogtam a könnyeim az ablak túl oldalán. rettenetes volt látni, mintha elvették volna tőlem, amikor csak egy simogatás, és máris megnyukszik, és újra az a mosolygós nyugodt édes kicsi Patrikom.
És csak állok ott és nézem, és hallom a küzdelmét.
Ági közben végig ott feküdt mellette, énekelt neki, simogatta.
Végül 10perc után elaludt.

Kegyetlen volt végig élni azt a tizenpár percet, anya kínzásnak is beillett, de akkora szerencsénk van a gondozó néninkkel:nem csak Patrikot szereti és szeretettel gondozza, és Patrik elfogadja, hanem az én lelkemre is jó hatással van.

AZt mondta szuper kis krapek Patrik! Nagyon ügyesen veszi az akadályokat!Értelmes, szófogadó, szabálykövető kiskölyök.

1 óra múlva ébredt, NEM SÍRVA!!!!Cumival, a gondozó néni karján jött kis az átadóba, kikapta cumiját, mosolygott rám, és szorította nyakam, szorította.
Imádom!

Csak ölelem és puszilgatom, és próbálom tartalékolni a babaillatát.


2011. augusztus 9., kedd

2.hét 2.nap-mami mélyponton

háromnegyed8ra mentünk, 2 kis lurkó játszott a gondozónénivel a csoportban. Patrik szaladva ment ma is a kapuhoz.
Májkrémes kenyér uborka, tea reggeli után irány az udvar.
Rossz idő volt reggel, sötét, hideg, Patriknak se volt ma jó kedve: Gyakrabban kerülgetett ma engem is, kicsit magába roskadt olykor olykor.
Tízórai-limonádé vagy gyümölcslé-után elköszöntem, hogy megyek az iskolába, ahogy megbeszéltük.
Hátra se néztem,csak mentem előre, ki a kapun. Fél12re kellett visszamennem.(Addig hazajöttem, Milcsivel társasoztunk, beszélgettünk.)

Délben jött ki a gondozó néni(a másik), hogy szépen eszik, volt egy kis sírás, szólnak, ha az altatáshoz mennem kell.
akkor már pityeregtem magamban, hogy most kezdődik az, hogy töredékét nem látom a kicsi gyerekemből, mint eddig láthattam, nem látom ,hogy eszik, hogy törli maszatos kis száját, hogy ügyeskedi rá az ételt a kanalára....és nem mosolyog rám, elégedetten, hogy tele a pocak.

és akkor jött, hogy "jöjjön, anyuka!"
"mikor jön anya?mikor jön anya?"és sírt, és úgy de úgy megölelt és magához szorított, hogy nem akart elengedni. de én se ŐT!
és azonnal el is aludt, annyira ki volt merülve és elfáradt. én meg csak néztem az alvó kis csemetémet,ott ültem mellette.
2kor ébredt magától, sírt, azonnal jöttünk haza ma is.

és hogy hogy telt az a kritikus 1 óra? jött volna utánam, és Ági megállította. És ekkor Patrik kitört. Rúgott, ütött, sírt. Bevitte a gondozó néni a csoportszobába, bő fél óra után nyugodott meg. Állatkával és a cumival.
akkor kimentek újra az udvarra, ott már Ági ölébe ült, mesélt neki. Patrik kommunikált, kérdezett és válaszolt. AZtán már jó kedvűen jött be a többiekkel, jóízűen, kacarászva evett.és bebújt az ágyba. és ekkor kezdte, hogy "mikor jön anya?"

hát így telt.
a gondozó néni(Ági) bizakodó, azt mondja jobbak ezek a fajta gyerekek, akik kiadják magukból, hamarabb megnyugszanak. remélem az én lelkem is.

2011. augusztus 8., hétfő

2.hét első napja a bölcsiben

kedvvel és hátizsákkal mentünk. Benne a párna, nyuszi és a cumi.
10-11ig köszöntem el, mintha postára mennék.
Aztán ott voltam, ahol Patrik, de mégsem Vele. Ebédnél is bent ültem, de nem közel hozzá. csak láttam, ahogy 3adjára is szedi a gondozó néni a zöldbabfőzeléket, és rakja a 3. adag töltött tojást...odaszóltam, hogy szerintem, elég lesz-mert az gondoltuk majd jót is tesz a bölcsis kaja Patrik kilóinak;)-mert lassan kidurran a gyerek...de az volt a válasz, ha jól esik, had egye.
és erre még leküldött 2 fél banánt.

ebéd után lefeküdt aludni, odakucorodtam mellé, fél óra alatt aludt el. 2kor sírva hozta kis gondozó néni. Azonnal indultunk haza.

Itthon mesélt Milánnak, játszottak, örültek egymásnak.

2011. augusztus 7., vasárnap

hétvége

játszótereztünk az Ispán körútin, már csak libegőként emlegetik a a kedvencüket.
olyan kellemes idő volt, sokáig maradtunk.
délután mamáék jöttek.

vasárnap délután kibicikliztünk a Zagyva cukrászdába. apa végül 3 szelet tortát evett....


2011. augusztus 5., péntek

5.nap

úgy elszaladt a hét!mintha csak tegnap mentünk volna először....
ma9re mentünk, 1-2 perc szemlélődés után Patrik azonnal oldódott. Motorra pattant, homokozott, csúszdázott.
Megbeszéltük,hogy elmegyek majd abba a boltba, ahol az ovis cipőt vettük.
10órakor elköszöntem tőle és 1 órára beültem a folyosóra.
semmi baj nem volt:)

Ma már a gondozó nénivel ebédelt. Spenót volt, krumpli, meg még valami. utána egy fél bancsi. nem evett sokat, mert közben nézelődött, hogy ki mit hoz, ki sír, ki ágyaz stb...viszont a szembeszomszéd banánját is benyomta.

Ebéd után lefeküdt a matracára, megkapta cumiját, kenguruját, odaültem mellé, minden pillanatban azt hittem már el is alszik, annyira álmos volt, de győzött a kíváncsiság:minden hangra megmozdult, minden csavart, szeglette, lyukat végig simogatott, ami mellette van(a sarokban lesz a matraca-mindig ugyanazon a széken esznek, ugyanazon ahelyen alszanak, ugyanabban sorrendben kapják az ételt, jönnek be az udvarról stb)
szóval nem aludt el,fél1kor jöttünk haza.

este mesélt, még a társak neveit is sorolja.

Niki volt Nálunk délután, ezer éve nem láttuk. ha Milán egy 5éves szintjén viselkedett volna, boldog lennék:(

melegszik az idő, pár napra nyarat érzünk a nyárban.

2011. augusztus 4., csütörtök

3.és 4. nap



szerdán 9től 11ig voltunk ismét az udvaron és ismét jót játszott.
Beállt a többiekhez is énekelni, házikóban ücsörögtek, csúszdáztak.

ANnak ellenére, hogy már Mollika itt volt, amikor bölcsibe indultunk, lelkesen szaladva indult.

Csütörtökön 10re mentünk és ebédelni is maradtunk.
Egy fél órára eltűntem(addig a dadus néni szórakoztatott bent), Patriknak szóltam, hogy bemegyek pisilni. Állítólag nem is keresett.

önállóan végzi ügyes-bajos dolgait. Kivártuk a cipő váltást is.
Szépen és sokat evett. nagyon megdícsérte(nagyon ügyesen evett, de hát ezt gondoltuk is, hogy legalább ezzel nem lesz gond:))
Vittük a kispárnát is, hogy ott alszik-Patrik akarta-, de a gondozó néni megmutatta holnap hol alszik és melyik az ágyneműje, de nem engedte ott aludni.pedig szerintem hamar elaludt volna, hazafelé a hátamon cumi nélkül azonnal elaludt:)
És volt mesélni valója bőven!

és mostmár látom, hogy jobb helyen nem is lehetne Patrikunk! az a a nyugalom és türelem ami itt körülveszi a gyerekeket!Hihetetlen!
nagyon jó érzés!nekünk!
Posted by Picasa

2011. augusztus 2., kedd

2.nap a bölcsikében

Már reggel várta Patrik, hogy induljunk. Ismét örömmel kereste ajátékot, készítette be a zsákjába, lelkesen újságolta Milánnak,hogy indulunk a bölcsikébe!

5 percnyi csendes szemlélődés után motorra pattant, és rótta a köröket, 1 óra múlva már ott is elidőzött ahol a többiek ücsörögtek a szőnyegen, kukac alagút tetején ült, míg a többiek énekelgettek a gondozónénivel.

Negyed12ig maradtunk(10től)

Fél1re család látogatásra jött a 2 gondozó néni. Milán szépen válaszolgatott a kérdéseikre. Patrik pár perc után aludni tért.

4után agyhártyagyulladás elleni védőoltásra vittük őket. Már várták!nem volt semmi nem akarom. amikor a doktornő elkezdte kibontani a dobozokat, akkor zendítettek rá.

AZtán játszóztunk az Ispán krt-i fantasztikus játszótéren-hogy mi ezt eddig nem tudtuk!!!!

aztán buszoztunk a 17Yssel, a kisparkig jöttünk, ott egy kisfiúhoz beálltak focizni.8ra értünk haza.
1 perce se kellett, ahogy letették a fejüket, aludtak:)

2011. augusztus 1., hétfő

Bölcsikébe


Olyan örömmel és lelkesedéssel indult/készült Patrik!

végül a lelkesedése alábbhagyott, amint átléptük a kaput. Kint játszottak a gyerkőcök az udvaron. Tisztes távolságba se ment feléjük, lehajtott fejjel a kapu előtt bóklászott.
Végül bementünk, ott a múanyag állatokkal és vonatokkal játszott. TAlán akkor lett jobb a helyzet, amikor pisilnie kellett és a kisWcbe pisilt, és akiscsapnál mosott kezet...:)
1 órát maradtunk.
Holnap ismét 10re megyünk.
Posted by Picasa

2011. július 29., péntek

egy gyerek




Nagyi Bogiékhoz készült. Megkérdezte Milát elmenne -e Vele?
Milán boldogon csomagolta hátizsákját.

Patrikkal hármasban vagyunk. Mindannyiunknak hiányzik Milán.
Posted by Picasa

2011. július 28., csütörtök

nyári szünet

csak éppen nyár nélkül.
ma is hol esett, hol nem.lassan 2 hete ilyen az idő...




de a Fiúk így is remekül feltalálják magukat.
Posted by Picasa

2011. július 21., csütörtök

Pécs

azt hiszem ilyenkor azt mondják: első látásra szerelem.Csodálatos város, a történelmi épületei, a sétáló utcái, csodálatos épületei, csobogói.... a tisztasága, virágai, szépsége...magával ragadtak.
Bartos Erika Hoppla könyve volt az útikalauzunk. Biztos vagyok benne, hogy a Fiúknak sokkal
maradandóbb élmény lesz!
Nagyokat sétáltunk,-ők sokat szaladtak, galambokat kergettek-,bejártuk a belvárost. A könyvben említett helyeket meglátogattuk egytől egyig!

Milánnak nagyon tetszett a Zsolnay -kút és a dzsámi. Patriknak a marcipán múzeum Bambija vésődött mélyen az emlékezetébe:)

A sétáló utcán lévő Palatinus Hotelben laktunk. Gyönyörű szálloda. Milán önállóan közlekedett kulcsot elkérni, liften le-feljárt egyedül, önállóan járt-kelt a svédasztalnál. Csak csodálkoztunk, milyen kis ügyes önálló!

sajna az idő elromlott. kedden este vihar volt, de mivel közel volt a szálloda, így bátran indultunk este is sétálni. szerdán reggel esett, és délután is volt egy kis zuhi, de a nap nagy részét kihasználtuk. Ma hűvösre fordult, és szemerkélt. de gumicsizmát húztak a Fiúk, és még játszóterezni is mentünk.

Még szívesen maradtunk volna!

Posted by Picasa

2011. július 18., hétfő

Hőség még ma is. Holnap kirándulunk Pécsre


ma ismét nagyon meleg napunk volt. napok óta reménykedünk, hogy jön egy kis lehűlés...

hát szerdára mondja, amikor éppen "nyaralni leszünk".
Holnap Pécsre indulunk 3 napra.
Bízunk benne, hogy Milán nem lesz beteg.torkát fájlalja, tüsszög...
Posted by Picasa

Világít a Kossuth téri szökőkút

Posted by Picasa

2011. július 16., szombat

Szombat esti séta



Este Bogiékkal a Tisza paartra indultunk. A Galériában leültünk egy fagyira, aztán a Fiúk lefutották a köreiket a rózsa kertben.
Végül leültünk egy gyros-pizza vacsira.
meglepően jól viselkedtek, én kevésbé.

Posted by Picasa

Molli nyaralt


gyorsan eltelt a hét.

Nyaraltak nagyival Egerben, Martfűn strandoltunk pénteken Bogiékkal, szombaton Lillikéék is csatlakoztak a kerti pancsihoz.
Így gyorsan elszaladtak a napok.



képek itt
Posted by Picasa

2011. július 14., csütörtök

Újra sokan vagyunk!


szerencsésen megérkeztek ebben az embert próbáló hőségben.
Kittikadva.Elfáradva.

A gyerkőcök tele vannak élményekkel:) Nagyi 1 perc pihenőt sem hagyott nekik. Nem unatkoztak!

Köszönjük Nagyinak a nyaraltatást! AZ utat, a türelmét és az energiáját! és Kittinek is!!Mert Nagyi azt mondta:"Kitti nélkül nem ment volna!"

Közben Bogi is megérkezett SZolnokra

Képek itt
Posted by Picasa

2011. július 13., szerda





Délelőtt Danival motoroztak, vonatoztak. Végül Patrik korán elálmosodott, fél12kor aludni kéredzkedett.
Posted by Picasa

EGY GYEREK



Munka után Apa festette a várat, a folyosó falat, addig Mi Patrikkal festettünk, vizeskedtünk-közben elmentem 1 órára, ketten festették a folyosót. Be is fejezték!
Vacsi után(2 tojásból rántotta és kovi ubi) felbuszoztunk a városba. A Galéria előtti téren leültünk. zenekar játszott, Patrik 2 gombóc fagyit kanalazott, közben a csípőjét rázta, apa sört ivott, mami jegeskávét.
Olyan nyugi volt, Patrik sem sietett, így elüldögéltünk. Kicsit sétáltunka híd lábánál, 8 után indultunk haza. Még Patrik legyűrt egy óriási sós rudat.

EFOTT van, sok sok siheder,magáról nem tudó fiatal, szökőkútban fürdőzők, útszélén sörözők, és éhesek....sokan vannak.

Milcsiék ma Lillafüredre kirándultak. El se (vagy inkább nagyon is el)tudom képzelni mennyire lesz nagyi és Kitti fáradt, és hogy mennyi mennyi mesélni valója lesz a 2 kis lurkónak.

Patrik emlegeti Milánt, de nem kétségbeesve keresi, esténként szépen elalszik, semmi sírás...szóval akkor emlegeti, ha valamit meg akar osztani vele. pl. szedret szedtünk, vagy kinder pinguit kapott..."ez a Miláné!"....Édes kis Bogyóm!
Mekkora lesz holnap a BOLDOGSÁG!


Posted by Picasa

3asban

Molli, Milán, Kitti és Nagyi Egerben töltenek 2 éjszakát.
napközben Patrikkal kettecskén vagyunk. Villámgyorsakat főzök, olvasgatok, festünk, mesélünk, játszunk és biciklizünk.

Most látom csak, hogy valóban az 1 és 2 gyerek között van a nagy szakadék. 2 már macerásabb.:)de amennyivel több aproblémabb, annyival több az öröm is!:D

Patrik köré nem kell annyi körítés, nem kell annyit könyörögni...egyszerűbbnek tűnik sok sok(szinte) minden.

tegnap este 8kor még Apával vásárolni mentek. délután nagyot aludt, fél11kor aludt el éjjel-6.30kor ugyanúgy kelt.

NAgyon féltem, hogy sokat fog sírni Milánt hiányolva, hogy nyugszik majd meg....
de hála az égnek eddig nem volt semmi baj.Néha néha keresi, kérdezi,hol van Milán, de azt mondom, majd jön és az Élet megy tovább;) Ma reggel még telefonon is beszéltek.

Milánék jól vannak, állítólag ügyesen viselkednek. utaznak, pancsolnak. nagyi folyamatosan a programot szervezi. egy perc pihi sincs:)

2011. július 11., hétfő

Martfűi strand

Vasárnap nem volt melegünk, mert a 39fokot a strandon töltöttük.
első alkalom volt, hogy Martűt választottuk, de biztosan nem ez volt az utolsó!

A jegyár is nagyon jó, a medencék kialakítása is szuper!
Végre ültünk, és a gyerekek pancsoltak:)
Milán úszott, és Mi is! Apa 3 méterről ugrott:)(Milcsi majd jövőre)

A nagy medence oldalában van 3 méter mélyen van egy hajó ablak, ami az öltöző folyosóra néz. 2 úszó kislány kukucskált, integetett, produkálta magát a 2 fiunknak kb. negyed órán keresztül. Patrik akkkkkkorákat kacagott.

SZóval szuper jó a Martfűi strand!!!Télen- nyáron csak ajánlani tudjuk!

2011. július 9., szombat

Mollika zsúrja

SZombaton délelőtt Ágota barátnőm érkezett hozzánk Pestről.
Körbe sétáltunk a városban, büszkén mutogattam újabb és szebb részeinket:)
APa Fiúkkal dínó kiállításra ment a Cora parkolóba(20perc alatt végeztek)

DÉlután fél4re mentünk Mollika zsúrjára.
Milán kicsit szégyenlősnek tűnt, nehezen oldódott, de feltalálta magát, nem unatkozott!
PAtrik a nagyobban társaságát élvezte. ment Velük, mint a kis pulikutya. sajnos az emeletre is fel ment velük....

Végül kint játszottak az udvaron, vízi csúszdáztak, vizet hordtak, kreatívkodtak.





Köszöntés:
Posted by Picasa

2011. július 8., péntek

Fogorvosnál jártunk

Ma ültek a fiúk először fogorvosi székben.
Zsombi apukjához mentünk este. Zsombi liftezett, fújókázott, vizet spriccelt...nagyon tetszett a Fiúknak. Ő már profi. (sajnos már több tömött foga van, innen jött az ötlet is, hogy Milcsit is megnézessük.meg egyáltalán ismerkedjen és batrátkozzon az orvosi székkel, eszközökkel, fogorvossal)
Milán ült be először a székbe. Szépen nagyra nyitotta a száját. Nincs rossz foga. Aztán Patrik következett. ügyes volt, de kicsit elszomorított a doktor bácsi.
el kell venni tőle a cumit minél előbb, már most csúnya mély harapása van, ezért is dugja ki a nyelvét beszéd közben. ez csak rosszabb lehet.

25 perc keserves sírás után megkapta cumit8mert azt gondoltuk cumi nélkül is menni fog), de amint elaludt, azonnal elvettem Tőle. Holnap elviszi a kis dínónak(dínó expo van a Coránál;))

Holnap Molli zsúrjára megyünk.

Danival


Másfél hete vannak itthon Veráék, már találkoztunk Velük,

de a nagy beszélgetésekben a fotózás elmaradt.
Mindig nagy örömmel várják Danit játszani, és szomorúak, ha valami miatt meghiúsul a találka.






Posted by Picasa

2011. július 5., kedd



csak úgy rohannak a napok.
Hideg van, állandóan esik, és fúj a szél.


Inkább bent vagyunk a házban, bár Ők esernyővel is képesek bringázni.

Patrik továbbra is állandóan enne.
Felismeri a színeket.

Milán előszeretettel hordja az óráját, ismerkedik vele. A fél-negyed már megy. és hogy mennyi óra lesz.

Korán kelnek. Patrik 6kor. olykor olykor Milcsi7ig elszunyókál.
aztán mese(TV) előtt reggeli. AZtán bent kis játék után udvar és akkor hozzánk jönnek,vagy játszótérre megyünk.
vagy bolt, piac, főzés stb.

Milcsi kicsit jobban eszik, mintha szedegetné össze magát.
Patrik du.2-3 órákat szundít, addig Milánnal társasozunk, beszélgetünk. Alig várja,hogy Patrik ébredjen.
AZtán irány az udvar estig. Nagyon várják Apát. Ugranak a nyakába, ebédelni se hagyják.



8-fél9körül fürdés. 9re alszanak.
ÉS mindennap így telik.
Bárcsak sokkal messzebb lenne aug1.ha rágondolok már görcsben a gyomrom. Bölcsibe kell vinnem a kisebbikünket. Imádok Velük lenni. Megint megváltozik minden. Jönnek a nehéz idők...
Posted by Picasa