2014. október 9., csütörtök

A hétvégére Máté betegebb lett. Így neki kezdtünk egy antibiotikum kúrának.
Hétfőn Nagyival volt, kedden apával, szerdán nagyival, csütörtökön apával, holnap óracserékkel 10től nagyit váltom itthon.
Sajnos -ma már szerettük volna vinni Mátét bölcsibe, de -mára hatványozottan náthásabb lett.
Milcsi hol köhög, hol a torka fáj, de nem akar maradni, iskolába szeretne járni.
Hála az Égnek, még nem vették el a kedvét tőle!

Nagyon vágyom már, hogy kikecmeregjünk ebből a felső légutas nyavajából.

Persze minden jóban van valami rossz, apának is jót tett a kicsivel egy kis összebújás.
Holnap én ölelgethetem naphosszat!

Olyan édesen fecseg, szeretget, énekel, játszik....




2014. október 2., csütörtök

Beteg a gyereked?-Nézz magadba! Ne csak Őt gyógyítsd!

Mindahárom és én vagyok a 4.
Milán hetek óta köhög, ACC100at kap.
Patrik betegszabin volt hétfő-szerda, mert nyakig volt  a náthában.
Máté szombaton lázas volt, de hétfőre semmi baja nem volt, így jár bölcsibe.
Én tegnap este lemondtam az edzést, konkrétan le kellett feküdnöm, pedig lázam nincs. A légcsövem rettenetesen fáj, szexi, rekedtes a hangom.

De már  a megoldási szakaszban vagyok, látom a végét....

És hogy miért jó, hogy beteg lettem?
Mert tudom, hogy minden gyermekem annyira érzékeny, és jólelkű


Milcsi ma ezt hozta nekem a suliból, amikor feküdtem azon versenyeztek ki főzzön teát, kérek.-e kávét....mellém bújtak, simogattak. annyira tündérek voltak.

2014. szeptember 28., vasárnap

Iskolai családi nap

 A Tiszaligeti strand területén voltunk, fantasztikusan jól sikerült. Gyerekek, felnőttek jól érezték magukat! csodálatos idő volt, gyönyörű a tó körül...



 sok a Mustármag ovis tesó, így a kicsik is azonnal megtalálták a nekik való társaságot!

 apa vezette a focit.


legújabb hóbort:)

 Bennünket is utolért, nem is gondoltuk volna! gumikból karkötők készülnek.Már az egész családot ellátták. Fejenként 2vel. Máténak, Nagyinak, dédinek, apának....mindenkinek ott díszelegnek a kezén.
kézügyesség fejlesztőnek és koncentrálókép. fejlesztőnek  sem utolsó

2014. szeptember 23., kedd

 a bölcsikés olyan ügyesen építi a síneket!

Az iskolás estimesél:)

Kiesett Patrik 1. tejfoga

Pontosabban Gyöngyi kikapta 1 pillanat alatt. Már annyira mozgott neki, 3 napja nem evett, mert"fáj". Gyöngyi rásegített.
Most rettentően boldog és büszke!
Vasárnap Volán Családi napoztunk.
Apa focizott, Milán szurkolt és labdát szedett, Patrik népi játékozott és Mátéval ugrálóvárazott.
Mátét délben elvittem ebédelni, hazaszállítottam aludni és mentem vissza a többiekért.
Már az arcestésre nem jutott idejük, így itthon kreatívkodtak-egy kiszuperált szemhéjfesték palettával.

2014. szeptember 20., szombat

elrohant a hét.
"Naptár"ban élünk.
kit hová, hányra kell vinni, ki, és mikor megy érte.....
Eddig csak Patrik maradt fél6ig az oviban, úgy telefonáltak rám....mert úgy tudtam, hogy csütörtökön van a Ficseri, akkor nem kell Patrikért menni, csak 6ra. Milcsit Gyuri elhozta a suliból, Mi szülőire mentünk az iskolába.
5.20korn mikor a telefonom csörgött, olvasom óvónéni....már tudtam.
Valóban a héten volt Ficseri, csak éppen átkerült szerdára:(

próbálom összeszedni magam...

A SZülőin csupa jót hallottunk. 3 felmérőt írtak 100%osak. VAn 1 új kislány. Milán mellett ül, nagyon sokat segített neki.

MA Pesten voltak Nagyival színházban. Délben indulak, fél9re értek haza. Ruminit nézték, a Fiúknak nagyon tetszett. (több regény egy tengerész kisegérről, esténként olvasgatjuk.
Mátéval töltöttük a délutánt. Apa is Pesten volt, volános meetingen.

2014. szeptember 14., vasárnap

Máté

-Hány éves vagy?
-Kettő.
-Hogy hívnak?
-Máté!

Állandóan beszél, be nem
áll a szája.
Mami, mi?mami , Mi?
mami, micsinász? micsinász?
jáccunk!jáccunk!
és sorolhatnám.
3 szavas kis mondatait rakosgatja.
vagy énekel, vagy hahotázik.
Ma túlságosan is eleven volt. Pörgetik egymást!

MA találkoztunk az egyik gondozónénivel. olyan örömmel köszönt és integetett neki sziát!
pénteken apával ment, síráás nélkül.
Mondta is hogy "egyedül, egyedül!" és ment!


szerda óta szakad

én meg 2 napja állandóan mosok, szárítógépezek, vasalok.
ugyanis uraságainak borzasztóan tetszik az özönvízszerű esőzés.
Esernyőznek, pocsolyában ugrálnak, csuromvizesen, de ez még semmi!meregetik, egymás fejére öntögetik a vizet.
Ez ám az öröm!

Susan Cain: CSEND című könyvét olvasom....

most vegye akit érdekel 30%kal olcsóbb. én még teljesen áron vettem:)



2014. szeptember 11., csütörtök

kezdünk "beállni"
3 reggel én viszem Mátét, 2szer Apa(akkor 7kor ott vannak). 2szer megyünk autóval.
A Fiúkat 3an, beosztva visszük.
2 délután hegedű/angol, Mátét apa vagy én hozom, éppen kinek "esik" útba.
Milánék átköltöztek az új iskolába.
Megérkezett az első beírás, nagyon szomorúak voltunk, Ő nagyon szégyelli magát, egy nagytestvéres osztálytárs butaságát utánozta, amiről Ő azt se tudja mit jelent.

Este fél 9kor kidőlnek, annyira álmosak.
és még nincs furulya, nincs foci és úszó edzés.

és én sem javítom a dolgozatokat....

2014. szeptember 6., szombat

Máté 2 éves

 
Örök mosoly és vidámság, örökké fecsegő, örök kis huncutság és örök szerelem.
 
Bárcsak érezhetném, magamhoz ölelhetném napközben is, bárcsak nyaggatna és húzna és kérdezne....bárcsak visszatekerhetném az idő kerekét. mivel nem tudom, így csak annyit tehetek, hogy hálát adok ÉRTÜK, hálát adok minden velük töltött hangos vagy csendes percért, a szeretetükért.
KÖSZÖNÖM!

2014. szeptember 5., péntek

Máté 1 hetet volt itthon.3 hét bölcsi után 1 hét betegszabadság.
1jén vittük újra bölcsödébe, nagyon  nehéz volt. Napközben is sírogatott.
"anya e-ment, anya e-ment"
reggel örömmel indul, csak amikor a főiskolánál leszállunk a buszról, akkor kezdi, hogy "vissza, vissza!"
Napközben jó kedvű, beszélget, játszik, jól eszik, gyorsan elalszik és végig piheni az alvásidőt.
csütörtökön apa vitte, picit rövidebb sírással kezdte a napot.
Most megpróbáljuk így.


2014. augusztus 30., szombat

Sátorozás

Csak a 2 nagyfiú és Apa aludtak kint sátorban.(és mellettük a lakatlan házban hajléktalanok-másnap derült ki, belegondolva is hátborzongató )


2014. augusztus 25., hétfő

a gyermekek betegségéért az ANYA felelős

elkezdtem pénteken dolgozni.

Szombat reggel Milán úgy ébrdet,hogy fája  hasa. egész nap feküdt, aludt, egy hangja sem volt. este 8kor kijött belőle  a...nem tudjuk mi.
de azonnal megkönnyebbült és jobban lett.

Vasárnap reggel már Mátét vittük az ügyeletre.....köhög, rekedt, ...most már annyira de annyira náthás is.
Maradt itthon, gyógyulgat.

Patrik ovizik:)

2014. augusztus 20., szerda

Aug 20

Kedden délután Mari jött.
A Fiúk annyira imádják, Mátét akkor hoztam a bölcsiből, ugrott a nyakába :)
SZilva lekvárt főztünk be, 11 üveg lett.
Közben nyársaltunk.
 
 Patrik nem bízta a véletlenre:
 


Természetesen a nagyok Marival aludtak. hosszú mesélés után-gyorsan
reggeli:


20án bicikliversenyt rendeztek, Mari díjakat készített a versenyzőknek.
Rajt:

 célfotók


 díjkiosztás

esti vonattal ment vissza, kikísértük, Máté azóta hajtja: Maji ement, Maji ement....

Utána elmentünk a Tisza-partra a légiparádét néztük.

Mi? Mi?

Édesen kérdezget és beszél? ez mi?  vagy csak mutogat és Mi? mi?
egyre több szót mond és ismétel.
Énekel.táncol.
IMÁDOM!

2014. augusztus 18., hétfő

hétvégén ajtókat- festettünk-antikoltunk:) Érdekes, de kezdjük megszokni.

Búvárfelszerelést vettek maguknak a nagyok vasárnap, sajna az idő kicsit hűvösebb, de Ők lubickolnak ennek ellenére.

Vasárnap Nagyi Lengyelországba utazott,  reméljük kicsit kipihen  Bennünket.

Apa szabin.
Mátét reggel bölcsibe vittem, 20 másodperc sírás volt a nyakamból lefejtés után. Hála az Égnek! de éjszaka  álmában mondja: " anya elment....anya elment...."

Ma Niki és Kornél látogatott el hozzánk. Olyan jól sikerült napunk volt, jó érzés így ágyba bújni:)

2014. augusztus 14., csütörtök

kedd:
reggel háromnegyed 8ra  jókedvűen, busszal és közben beszélgetve mentünk. Mátét átadtam Rozikának, nagy nagy sírás, de én csak  mentem.....
A Fiúkkal 2szer jártunk a bölcsifelé, láttuk  ült a  fa alatt egy szőnyegen a gondozó néni mellett. csendesen nézelődött.
délre mentünk vissza a fiúkkal.
ebéd után hozta ki Rozika, úgy örült nekünk, olyan édes volt, azt se tudta melyikünk nyakába ugorjon!

szerda: rúgott, kiabált....a bölcsiben elválás után.
ugyanúgy   ebédután a fiúkkal hoztam el. Nagy örömöt szereztünk neki:)

nagyon nagyon ragaszkodik, 1 lépést nem tehetek nélküle. "anya elment, anya elment" ezt mondogatja néha.

csütörtök reggel már itthonról is sírva indultunk. hordozóval mentünk, végig puszilgattam a  buksiját.
alig bírtam lefejteni magamról, kegyetlen volt az átadás, elválás.
a napom is szörnyű, közben a fiúk is  (Milán) egymást gyepálják. sok nyugalmat nem adnak a beszoktatás idejére.
fél1kor kellett telefonálnom. 2 perc alatt elaludt, nem sírt egész nap. kommunikált, jó kedvű volt.segítőkész, cipelte tízóraikor a kosarat Rozika után.
2re mentem, már ébren volt, de csendben pihent.
nem keresett(már...:() meguzsiztatták, és uzsi után hoztam el.
Édesem!


2014. augusztus 11., hétfő

mélyvíz

pénteken a bölcsiben fél órára kellett elbúcsúznom Mátétól.
Nagyon sírt, de gyorsan megnyugodott.l

Ma reggeli után kellett elbúcsúznom, rövid sírás, 11.30ra kellett  visszamennem. Pár perccel előbb értem oda, hogy meglessem...de nem bírtam kintről nézni....
kint téblábolt az udvaron, dadus néni volt még ott, és 2 másik aprócska gyermek.
annyira megsajnáltam, éppen az "anya, anya..."-ra kezdett volna, amikor berontottam.
Úgy öleltem ahogy csak tudtam, ahogy a nyakamba borult, akkor kezdett el sírni...együtt sírtunk, azt hittem a szívem szakad meg ÉRTE.
nagyon nehezen viselem ezt a beszoktatást, még soha nem ment ilyen nehezen, azt hittem rutinos leszek...pikk-pakk átvészeljük.
De úgy érzem TŐLE még nehezebb az elszakadás.


2014. augusztus 6., szerda

Bölcsi

lezárul lassan 1 újabb időszak.
Vége a babázásnak, Máté bölcsit kezd.
Síratom magam, síratom a gyermekeim hiányát, közelségüket....
tudom, nem csak nekem nehéz.Neki is új környezet, közösség, elszakadás Tőlem.
nagyon fog hiányozni.