2014. augusztus 30., szombat

Sátorozás

Csak a 2 nagyfiú és Apa aludtak kint sátorban.(és mellettük a lakatlan házban hajléktalanok-másnap derült ki, belegondolva is hátborzongató )


2014. augusztus 25., hétfő

a gyermekek betegségéért az ANYA felelős

elkezdtem pénteken dolgozni.

Szombat reggel Milán úgy ébrdet,hogy fája  hasa. egész nap feküdt, aludt, egy hangja sem volt. este 8kor kijött belőle  a...nem tudjuk mi.
de azonnal megkönnyebbült és jobban lett.

Vasárnap reggel már Mátét vittük az ügyeletre.....köhög, rekedt, ...most már annyira de annyira náthás is.
Maradt itthon, gyógyulgat.

Patrik ovizik:)

2014. augusztus 20., szerda

Aug 20

Kedden délután Mari jött.
A Fiúk annyira imádják, Mátét akkor hoztam a bölcsiből, ugrott a nyakába :)
SZilva lekvárt főztünk be, 11 üveg lett.
Közben nyársaltunk.
 
 Patrik nem bízta a véletlenre:
 


Természetesen a nagyok Marival aludtak. hosszú mesélés után-gyorsan
reggeli:


20án bicikliversenyt rendeztek, Mari díjakat készített a versenyzőknek.
Rajt:

 célfotók


 díjkiosztás

esti vonattal ment vissza, kikísértük, Máté azóta hajtja: Maji ement, Maji ement....

Utána elmentünk a Tisza-partra a légiparádét néztük.

Mi? Mi?

Édesen kérdezget és beszél? ez mi?  vagy csak mutogat és Mi? mi?
egyre több szót mond és ismétel.
Énekel.táncol.
IMÁDOM!

2014. augusztus 18., hétfő

hétvégén ajtókat- festettünk-antikoltunk:) Érdekes, de kezdjük megszokni.

Búvárfelszerelést vettek maguknak a nagyok vasárnap, sajna az idő kicsit hűvösebb, de Ők lubickolnak ennek ellenére.

Vasárnap Nagyi Lengyelországba utazott,  reméljük kicsit kipihen  Bennünket.

Apa szabin.
Mátét reggel bölcsibe vittem, 20 másodperc sírás volt a nyakamból lefejtés után. Hála az Égnek! de éjszaka  álmában mondja: " anya elment....anya elment...."

Ma Niki és Kornél látogatott el hozzánk. Olyan jól sikerült napunk volt, jó érzés így ágyba bújni:)

2014. augusztus 14., csütörtök

kedd:
reggel háromnegyed 8ra  jókedvűen, busszal és közben beszélgetve mentünk. Mátét átadtam Rozikának, nagy nagy sírás, de én csak  mentem.....
A Fiúkkal 2szer jártunk a bölcsifelé, láttuk  ült a  fa alatt egy szőnyegen a gondozó néni mellett. csendesen nézelődött.
délre mentünk vissza a fiúkkal.
ebéd után hozta ki Rozika, úgy örült nekünk, olyan édes volt, azt se tudta melyikünk nyakába ugorjon!

szerda: rúgott, kiabált....a bölcsiben elválás után.
ugyanúgy   ebédután a fiúkkal hoztam el. Nagy örömöt szereztünk neki:)

nagyon nagyon ragaszkodik, 1 lépést nem tehetek nélküle. "anya elment, anya elment" ezt mondogatja néha.

csütörtök reggel már itthonról is sírva indultunk. hordozóval mentünk, végig puszilgattam a  buksiját.
alig bírtam lefejteni magamról, kegyetlen volt az átadás, elválás.
a napom is szörnyű, közben a fiúk is  (Milán) egymást gyepálják. sok nyugalmat nem adnak a beszoktatás idejére.
fél1kor kellett telefonálnom. 2 perc alatt elaludt, nem sírt egész nap. kommunikált, jó kedvű volt.segítőkész, cipelte tízóraikor a kosarat Rozika után.
2re mentem, már ébren volt, de csendben pihent.
nem keresett(már...:() meguzsiztatták, és uzsi után hoztam el.
Édesem!


2014. augusztus 11., hétfő

mélyvíz

pénteken a bölcsiben fél órára kellett elbúcsúznom Mátétól.
Nagyon sírt, de gyorsan megnyugodott.l

Ma reggeli után kellett elbúcsúznom, rövid sírás, 11.30ra kellett  visszamennem. Pár perccel előbb értem oda, hogy meglessem...de nem bírtam kintről nézni....
kint téblábolt az udvaron, dadus néni volt még ott, és 2 másik aprócska gyermek.
annyira megsajnáltam, éppen az "anya, anya..."-ra kezdett volna, amikor berontottam.
Úgy öleltem ahogy csak tudtam, ahogy a nyakamba borult, akkor kezdett el sírni...együtt sírtunk, azt hittem a szívem szakad meg ÉRTE.
nagyon nehezen viselem ezt a beszoktatást, még soha nem ment ilyen nehezen, azt hittem rutinos leszek...pikk-pakk átvészeljük.
De úgy érzem TŐLE még nehezebb az elszakadás.


2014. augusztus 6., szerda

Bölcsi

lezárul lassan 1 újabb időszak.
Vége a babázásnak, Máté bölcsit kezd.
Síratom magam, síratom a gyermekeim hiányát, közelségüket....
tudom, nem csak nekem nehéz.Neki is új környezet, közösség, elszakadás Tőlem.
nagyon fog hiányozni.






Hétvége

pénteken reggel összecsomagoltunk, átadtuk a kulcsokat, de a Balatontól még nem búcsúztunk.
A lellei Napfénystrandra mentünk. Homokos partja-és a tömeg- rabul ejtette a lurkókat.


 de még mennyire!





5ig maradtunk, a vízből ki sem jöttek....
5kor indultunk Pest felé, ahol elfoglaltuk Mari lakását.

Szombaton délben Dóriékhoz-Zoli unokatesótelálkozójára mentünk Budakeszire.
fiatalok és aprónép, 1 bébi, adott volt  a jó hangulat.
Csudajól éreztük magunkat.





Este mentünk újra Marihoz, vasárnap délre értünk haza.

De jól esett ez az 1 hét!

2014. július 31., csütörtök

lassan véget ér a pótnyaralás

szerdán délután  gyülekeztek a felhők, -mi fürödtünk-azt gondoltuk leszakad az ég is. aztán elmentek. Végül este csak elérte Lellét is a vihar.
 mivel csütörtökre borús időt mondott a meteorológiai szolgálat, kiránduláni indultunk. Tihanyba. (csodás, napos idő volt, 29fok)
és 10milliószoros nap lévén az energia is áramlott tömegével.
 Szántódról Kompoztunk. éppen előttünk állították meg a kocsi sort:(. de végül 10 percet sem kellett várnunk, pikk-pakk odaát voltunk.
Gyönyörű  aBALATON (színe)

  1 órácskát sétáltunk, fagyiztunk.(10 év alatt micsoda változás, gyönyörűen kiépítették az apátság környékét,)


 Máté a visszhangdombon oviba akart menni:)
 Tihanyi séta után Balatonfüredre mentünk a Lóczy-barlanba(Máté aludt az autóban, szerencse, mert 1 órát vártunk a bejutáshoz) sajnos Patrik csalódott, mert egyetlen 1 ép cseppkövet sem láthatott.

4 órára értünk vissza, irány a part!

vettünk egy hungarocell repcsit, csodásan száll. jót játszanak vele a parton, nagyokat nevetünk.
 


 

 Este kivittük a partra a kenyér maradékokat hattyúkat etetni.repcsiztünk, cigánykerekeztünk-én is, de jó itt!
 9ig maradtunk, már sötét volt.

Máté mondogatja, a Balalalaton-t, de  a víz "GYÜNGYÜN", Be , KI, ODA, ARRA, BALRA, HATYU, TESSÉK, KÖSZÖNÖM,....
 











2014. július 30., szerda

Nyaralás

Hála az Égnek, Balatonlelle fölött a JóIsten elfújja a felhőket. Itt még se eső, se vihar nem volt.
Mindennap fürdünk, tegnap egész délután a parton voltunk estig.
Délelőtt újra boboztunk,
 
 Máté is
 

 

még én is:) szerintünk, a mi gyerekkorunkban 1 év alatt nem volt ennyi élményben részünk, mi a mai gyerekeknek 1 nap leforgása alatt.

Délutánt  a parton töltöttük, lubickoltak,  kajakoztunk
 
Apa Patrikkal, Milán velem hasította a hullámokat.
 Este  mind a 4en kipróbáltuk a SUPot.

 
  Fantasztikus volt! Csodálatos élmény a vízen "menni"!

 Délutánonként Máté jókat alszik a  parton.

Este naplementében gyönyörködtünk. Gyorsan elalszanak.