2014. május 20., kedd

Újra 1 szobában vagyunk

a vasárnap pakolással telt. Üres a nagyszoba. Június 15re reméljük újjászületik:)

Máté

 pontosan azt és úgy , ahogy a nagyok.

 tegnap délelőtt, míg a konyhában szorgoskodtam, hallom valamivel nagyon zörög. Hát látom a kottaállvánnyal küzd . Kicsi segítségre szorult, hát segítettem. AZ íróasztalon találta valami firkás papírt, rátette, hozta a furulyáját, és zenélt.:)

A galéria lépcsőt "lezártuk", mert az urasága versenyt csinál abból, hány másodperc alatt ér fel. Ronda, de hasznos kellékünk lett ez a karton.

Mesekönyv rajongó.
Egyre többet beszél, ismételgeti a szavakat.
Tisztán mondja, hogy  már, hogy Apa!
MA sétálva mentünk hosszan, el is fáradt, könnyen elaludt. Újra jókat és hosszan alszik déltől.



Patrik

 és a plüssgombóca
még szerencse, hogy szerdán oviszünet volt, és tv-t nézett....különben nem lenne ilyen plüssgombóca.

Milán

 Ugyan a műtét óta nem volt foci edzésen, de már nagyon várja.:)

Gyönyörűen ír.



2014. május 17., szombat

Jászberényi állatkert

reggel hirtelen jött az ötlet.
végre sütött a nap és nem szakadt az eső, nem társult mellé 90km/h-s szél.....
ebéd után autóba ültünk.
Szerencsénk volt, mire odaértünk elborult, a közelben dörgött, keringtek körölülöttünk a  sötét felhők, de 2től háromnegyed4ig nem esett. amikor az autóhoz értünk, akkor kezdett esni.
 Azt gondoltuk, majd Máténak nagyon fog tetszeni, de nem volt akkora a siker, mint reméltük. Inkább az ijedtséget láttuk.




Képeink
Mire hazaértünk mamáék itt voltak. Milánt köszönteni.és addigra az eső is szakadt, estig.

2014. május 14., szerda

Anyáknapja az iskolában

hétfőn fél10kor telefonált Gabi néni, hogy Milcsi nem érzi jól magát, megy a hasa.
elszáguldottam érte, elmentünka  doktornénihez.
egészen fél3ig semmi, de semmi  baja nem volt, nem ment a hasa azóta se....
na, de amikor elkezdtünk készülődni az anyáknapi ünnepségre, újra frákezdett, hogy fája  hasa, nem tudunk elmenni, de akkor mit szólnak.....
azt éreztem, remeg, hogy menni kéne, de nem akar....
végül elmentünk Nagyival.
ott már semmi baj nem volt(az én gyomorgörcsömet leszámítva, mi van ha mégis...és rosszul lesz....)

Csodálatos műsort adtak!Le a kalappal a tanítónénik és a gyerkőcök előtt is!


Kicsit félek, hogy Milcsi nem -e vizsgadrukkos lesz....

2014. május 13., kedd

Milán barátai

Milcsi 8. szülinapját "elfelejtettük" megünnepelni.
valahogy elúsztunk a "házi" munkával.
Hirtelen ötlettől vezérelve körbe telefonáltunk, jó  e ez a kedd.
és jó!
Milcsi ma nem ment suliba. 3kor indultunk az oviba Patrikért és Marcikáért, a Mária utca végén, fura kopogó hangot hallottam....
defekt, de még mekkora.
Összeszedtük a gyerkőcöket, onnan a suliba még 3 nagyobb fiúcskáért. kézen fogva elindultunk a  buszhoz a 6 fiúval szemerkélő esőben.
Méga  templom oldalában jártunk, amikor Marcika anyukája telefonált....1 perc és ott vagyok értetek!
6 fiú hátul én elől...nagyon élvezték:)
ÍGy kezdődött a buli!
képekben itt:
https://picasaweb.google.com/112888431480535908302/Milan8

Csodálatos kis barátai vannak Milánnak, hatalmas az összetartó erő, az egyetertés, a komolyság és a lazaság...Imádnivaló mind!
(Patrik volt a leghangosabb)

2014. május 11., vasárnap

Máté korán kelő lett. Ritkán tudunk 5.40nél tovább aludni.
Milán délelőtt iskolában volt.(Mostanában biciklivel járunk, mióta Gyuritól szülinapjára komoly biciklis kiegészítőket kért és kapott. Együtt vették meg suli után szerdán, Gyuri ment érte. hatalmas volt az öröme) Apa szabit vett ki. Tettünk, vettünk, intézkedtünk....
3ra cirkuszba mentünk. Máté fél2kor aludt el, Nagyi és Molli őrizte. Sétáltak, játszóztak.
A cirkuszi előadás jó volt, apa a bohóccal pacsizott, Patrik elefánt háton ül.
ESte Mollit köszöntöttük névnapján.
 ganajtúrót simogattak minda4en


2014. május 10., szombat

1 levegő....

Hétfőn  Milán segítségével délután 3-tól este



8ig megfeszített munkatempóban raktuk a laminált padlót. Mértünk, vágtunk, 4és félméteres szálakat illesztgettünk, de  haladt. Patrik is segített.
Már akkor este bekerültek az ágyak, ott aludtak.Milán ágya helyére Máté babaágya került, Milcsi matraca fel került a galériára. Ott lesz a kis kuckója.

 
Kedden lepaoltam a galériáról a fiúk ruháit játékait-Milánnak iskolaszünet volt, ez volt szerencsém, így tudtam csak egész nap pakolni, Ő foglalkozott és játszott Mátéval, különben nem sikerült volna befejeznem.
Mivel betont is vertek-amiről én nem tudtam-így ami a galérián volt mindenen 1 cm-es apró por állt, inkább nem ecsetelem. Szóvala  mosógép is elfáradt és az éjszakai vasalásban én is;)
Szerdán egy 100 éves polcot csiszoltam, alapoztam, és festettem át. Bekerült a fiúk szobájába, végre van helye a babajátékoknak is.
 
1 heti kimerítő munka után lépegetek a vadi új padlón, és érzem itt domb, ott mélyedés.....mit mondjak?

veszünk 1 nagy levegőt, és már itt sorakoznak a kartondobozok, várják, hogy a mi szobánkból pakoljam a könyveket, ruhákat...és neki vágunk. Villanyszerelés, fal leverés, vakolás, padló felszedés,  és újjá varázsolás, festés-tapétázás.

2014. május 4., vasárnap

még mindig katasztrófa helyzet. A fiúk nem találják a helyüket, a türelmünk fogy, még hangosabb a ház....
A szobájuk még mindig romokban, a laminált padlót nem sikerül visszatenni, sérültek a  klikkek, új kerül!hurrá!másfél éve készült el az a szoba....brrrr.

2014. április 30., szerda

Nagyfiú

8 éves. pedig, mintha most sétáltam volna ott a folyosón....
Igazi nagy, komoly  elsős fiúcska.
Foci rajongó és rossz evő.
Apával az örök téma: a foci. Kártyázik, gombfocizik, vagy a labdát rúgja.
okos a suliban,ügyes a sportban.
Mátéval szemben a gondoskodó bátyus, Patrikkal az örök ellenálló....
132 cm és 30 kg.

2014. április 29., kedd

Felújítás sokadjára

Ez a fiúk szobája
Estére apa a teljes padlót felszedte.
Mindent a másik szobába hordtunk át, KÁOSZ.

Szerintetek miért is akarok megőrülni?
ÉS még ehhez jön Máté fáradhatatlansága.....brrrrr

2014. április 28., hétfő

Gyökeres fordulat

Máté szerda óta nem hajlandó délután aludni.
hosszas mese olvasás után -ma pl. Patrik ágyában aludt el.
Vasárnap Milán mesélte a Boribonos mese könyveket szépen sorban.Úgy aludt el.
Hosszú altatás, és max 1 órás alvás.
Így még kevesebb időm marad az EGYÉBre.

NAgyon eleven, körben a házon, mindent elér, mindenhová felmászik, kinyit, kivesz....4 kéz is kevés lenne hozzá....
Közben neki álltunk újra, a szokásos éves felújításnak:)Juhhé!már csak másfél hónap és kész.:)
Hát, így Mátéval és a hangos, 3.ra értem csak meg fiúkkal elég nehezen megy....
de próbálkozunk.

Milcsi 3 napot pihent, péntektől virgonckodott. Szombaton  már rollerezett, szaladgáltak-bár általában Patrik nyert, és ezt nehezményezte.
MA kivették a varratait.(2.óra után hoztam el a suliból, és vissza se mentünk, pedig 5 perc volt az egész) 1 pillanat volt. és nem is fájt. Délután már apával focizott.

2014. április 27., vasárnap

Óvodaavató

Bátran állíthatjuk, hogy Magyarországon a legfrisebb és legkorszerűbb óvódába jár Patrik.
Vasárnap a püspök adta át, és vették ma már birtokba  gyerekek.
Kicsit sírunk a régi kis családias,Rózsa-kertes ovinkért....

 4 órától volt az ünnepi szentmise.


 Máté is imára kulcsolta kiskezét. 1 órát aludt délután, 4-fél7ig babakocsiban olyan békésen elvolt.
 A mise végén a püspök Úr megsimogatta Máté buksiját, megszorította  a kezem. "gyönyörű gyermek"


2014. április 24., csütörtök

Milcsi lábadozik. SZószerint pihenget, fekszik, óvatosan lépeget,m ha menni kell. ma már nem kapott cataflam cseppet.
beszélgetünk, társasozunk, Mátéval küzdünk.(nagyon eleven. )
Az étvágya nem tér vissza.

2014. április 22., kedd

Túl vagyunk rajta

Valóban egy hős!
7re mentünk a kórházba8Patrik volt az első az oviban) .Apa is elkísért Bennünket.
Vártunk itt, vártunk ott.
10kor kapott ágyat, át kellett öltöznie (XLes)kórházi ruhába- hiába vittünk saját kis pizsamát- le kellett feküdnie.itt kezdődött, vagy jött ki rajta nem is tudom....nagyon félt, retteget. majd a szívem hasadt meg, hogy segítsek, hogy könnyítsek rajta.szörnyű volt a várakozás. 7en egy kórteremben, 3 évestől a 10évesig...egy kapott valami altatót, aztán 20perc, és kapja a következő...de mikor én?nem akarom, menjünk haza....de nem sírt. egyetlen könnycsepp gurult végig az arcán. annyira erős volt.
11kor kapott valami fél tablettát, attól jó kedve lett...örült, hogy fekhet a gurulós kocsin, a bácsi tolja....valami dormicumot. háromnegyed12kor került be a műtőbe. mentünk mellette a műtőig, integetett, mosolygott....
fél óra múlva tolták ki, 5 percen belül ébredt. hánykolódva, kiabálva...nehéz volt látni, és szörnyű hallgatni, hogy fáj, fáj, vegyék ki a kezéből a branült, annyira fáj......fáááááj...hosszú volt az ébredés, és hangos.
2kor jöttünk haza. Ő nem aludt vissza, lassan nyugodott meg. kért fájdalomcsillapítót.

lágyékon vágták pici vágás. ma feküdnie kell. a kicsik vigyáztak rá.
enni sem akart, itatjuk, mert muszáj a mérget kihajtani belőle....
reméljük gyors felépülés vár rá.

.

2014. április 21., hétfő

Locsolkodás

"Én kis kertész legény vagyok, rózsavízzel locsolkodom"

Rózsát vettünk, vasárnap este lezuhanyoztuk őket...ezzel locsolkodtak a fiúk. Végül a rózsaszálakat megkapták  a lányok.
Inezéknél kezdtünk-Milán szépen nagy fiúsan viselkedett. Patrik nem akart locsolkodni.
Onnan Mollikáékhoz mentünk, na, ott Milcsi azt mondta, most Patrik jön, Ő már mondta  a verset...
Mamáékhoz mentünk, délután dédivel zártuk a sort.

4kor Patrikkal 3Ds mozira mentünk, sajnos Apa és Milán nem akartak csatlakozni.

2014. április 18., péntek

Szünet

 Patrik alkotott.
 reggel korán kel(6óra), átsurran nagyihoz. mellé bújik, elmélkednek, barkóbáznak, aztán 7től mese nézés. tv függő.
délelőtt állandóan azt kérdezi, mikor lesz már 1 óra(mert ebédután Sandokánt néz), délután azt kérdezgeti, mikor lesz 7 óra, mert Állatkert a hátizsákban-t nézi.


 Kedden kihoztuk a könyvtárból a Boribon focizik c. könyvet. szerda óta Ő "olvassa".tudja fejből. Máténak  is mesél.
 hideg szél fújt 2 napig. Máté előkereste a téli sapkát;)

csütörtök óta Milán is itthon van. Csütörtökön vérvételen voltunk.7re mentünk. Olyan nagyfiúsan viselkedett, bíztam benne, hogy így lesz. Olyan természetesnek  vette. egy hang vagy nyafogás nélkül kelt reggel fél7kor, állt a sorban-beszélgettünk. Beült a nagy székbe, tartottta  a karját...mondta, hogy csak a szúrás fog fájni....
Le a kalappal a 7 éves előtt!

MA TESCOztunk 3 fiú és én. ketten állítottak meg bennünket,hogy milyen csodálatosak.....Valóban, ha együtt megyünk vásárolni sosincs baj:okosak értelmesek, komolyak. itthon ....megy a parádé.

Foci VBre készülnek
 Milán állandóan focizna. Patrik görkorizna. Máté addig locsol.
 és saraz:((

Máté és Botond (Milcsi kisbarátja)
Csütörtökön Botonddal és Zsófival játszott a két fiú. Náluk/velük töltötték a délutánt.
Nagycsütörtökön Patrikkal elmentünk az utolsó vacsorai istentiszteletre.Persze elaludt.
Itthon is sütöttünk pászkát. nagyon ízlett a lurkóknak.
NAgypénteken szimfónikus hangversenyre vitte apa a 2 nagyfiút. (én edzést tartottam). Fiúk választottak ruhát, nagyit kérdezték mi mihez illik(jó-e ez a zokni,)apa vasalt inget, kereste a szép cipőt.(anya nem gondolta, hogy így kiöltözködnek...)
 

2014. április 14., hétfő

Tavaszi szünet


 Patrik-mint GYESes gyerek-tavaszi szünetét kezdte. Jól elvirgonckodnak Mátéval.

Kikerült a 2 léc a kiságy rácsai közül, ugyanis felébred a délutáni sziesztából, és kimászik(vagyis átmászik).
Így könnyebb, és kevésbé veszélyes, ha csak ki kell bújnia:)

a hétvégén Mari volt itt, Velünk is aludt. vagyis a 2 fiúval.

közben 30éves társasjátékra akadtunk. Police 07

Máté így nyomoz:)

2014. április 7., hétfő

SZép napunk volt!

Milcsi magatartása kifejezetten JAVUL!Boldogság!
 itt a jó idő. Suli-ovi után fél7ig kint vagyunk a kertben.


 Patrik rákapott a görkorira. Máté Rollerezik:), a traktoron ül, vagy homokozik, vagy a  triciklit hajtja.
 7kor mesét néznek. A két kisebb így. Milcsi meccset nézne inkább.

 Patrik a süss fel napot, aki nem lép egyszerre egyedül játsza. A hullapelyhest kottából, 4 ujját kell már használni 1 húron.