2011. november 27., vasárnap

Vasárnap

Fél9ig aludtunk. :)))
annyira jó volt így ébredni, nem is akartam hinni a szememnek.csak Patrik aludt velünk, Milcsi a hétvégét Nagyinál töltötte-Ő ott aludt 8ig.

Megnyílt a Kossuth téri karácsonyi hangulat.Este kint voltunk. Csodálatos a kivilágítás ismét:)


elkészült az előszoba




már csak a függönyt+karnist és a cserépkályhát várjuk. Még kb. 2 hét.

2011. november 26., szombat

Advent



pénteken este voltunk az oviban koszorúkötésen.
Patrik volt a legelevenebb, Ő utána mentek a nagyok.nem akartunk hinni a szemünknek.
elgondolkodtató, hogy biztosan jó helyen lesznek -e egy csoportban?



Adventi ima…

Látod, Istenem, milyen esendő vagyok? Ha legalább nagyjából rendben mennek a dolgaim, sokszor elfelejtek beszélgetni Veled. Bezzeg, ha fáj, szorít, sajog, ha kényszerít valami ott belül, rögtön kicsúszik a számon, szinte észrevétlenül: Istenem, add, hogy…

Haragszol ilyenkor rám? Kérlek, bocsásd meg ezt a vétkemet is! Bocsáss meg, hisz most is kérni szeretnék. Nemcsak magamnak, hanem másoknak is. Nekünk, akik eszeveszett tempóban száguldozunk az adventi fényekkel ékesített utcákon, böngésszük a karácsonyi katalógusokat, hogy mit lehet megvásárolni, hogy gazdagabb legyen az ünnepünk. Uram, add, hogy ne higgyük el, hogy plazmatévéktől, fals zenéket kiabáló télapóktól, és ajándékhalmazoktól leszünk boldogabbak!

Bármilyen régimódian hangzik, adj vissza nekünk a dió és alma öröméből egy kicsit! Add, hogy boldogan tudjunk gyönyörködni a gyerekeink álomittas szuszogásában, add, hogy tudjunk nevetni és merjünk sírni, és ne szégyelljük, hogy érző, sérülékeny, törékeny emberek vagyunk, akik kapnak elég sebet földi pályafutásuk során. Uram, add, hogy meg tudjunk gyógyulni bajainkból! Add, hogy érezzük, mikor érdemes tíz körömmel kapaszkodni, és mikor kell elengedni. Add, hogy ha elengedtünk valamit, ami fontos volt, kibírjuk a veszteség fájdalmát - ember módon, emberien. Add, hogy higgyünk egymásnak, egymásban!

Add, hogy a szeretet ne csak egy szó legyen, amit azért mondunk, hogy magunkat jobbnak érezzük. Add, hogy úgy tudjunk szeretni tiszta szívvel, bizalommal, feltételek nélkül mint a gyermekek. Add, hogy gyakran kezdjük így a Veled való beszélgetést: Köszönöm Istenem!
Bocsásd meg a vétkeinket, és add, hogy magunknak is megbocsássuk tévedéseinket.
Adj békét, mindnyájunknak, Uram!
Ámen

2011. november 22., kedd

Csokifesztivál

Milcsin is átment szombaton valami fránya hasmenéses vírus, így csak Patrikkal mentünk el vasárnap délelőtt a csoki fesztiválra.
Volt bábelőadás

linzert csokiztunk


és csoki nyalókát is kapott.

Nagyon tetszett neki, számomra is érdekes volt-bár inkább azt láttam, hogy hogyan tudnak minél több pénzt lehúzni az emberektől....

az előszobai munkálataink kicsit lassabban haladnak a kelleténél, a plafonnál megragadt a festő(ugyanis tapétaszedés közben ráomlott).
Így csak szombatra, vasárnapra ígérte. Már nagyon nehezünkre esik ebben a vödör és egyéb munkaeszközök hadában bukdácsolnia folyosón.
a kőműves végzett, a járólapot profin lerakta.Nagyon szép!

Hétfőn még nem ment Milcsi oviba, velem volt a suliban.

Patrik reggelente sír még itthon,hogy nem akar bölcsibe menni-ott már nincs baj, csak itthon hullajtja krokodil könnyeket.

Ma láttam Milcsit először Szilvi néninél úszni. 40percet lenyomnak folyamatosan a 3 méteres 22 fokos vízben ezek a 6éves kis apróságok.
nagyon büszke vagyok Milcsire!

2011. november 17., csütörtök

Csontfog

Milcsinek előbújt az 1.csontfoga-fájlalja, ezért vettük észre.

Patrikot ma vitte apa-talán másodszor-sírva bölcsikébe.

Első emberünk


Kis pékmester


Milán ma már kicsit náthásan ment oviba.
Tószegre mentek aSzabó pékhezVolán járattal(apa intézte egy kicsit) kalácsot dagasztani, sütni.
Íme Milcsi finomságai.
Posted by Picasa

2011. november 16., szerda

Milcsit felváltva kúráltuk Nagyival.Közben dolgoztunk.
Patrikot 8kor visszavittük az orvoshoz, engedte bölcsibe.

Este előszoba kipakolás, fal leverés(apa és a Fiúk), még OBIban ezt azt beszerezni....holnap kezdik a munkát.

2011. november 15., kedd

Milán nagyon náthás lett.
Mindenki más nagyon lassan javulgat.

nem is írtam, hogy Milcsi most állandóan repülőt hajt A4es papírból. Különböző fajtákat.
patrik állandóan kérdez:"Miből van a...?"

és énekel. Állandóan. ez a tegnap tanult legújabba most:

Varga Julcsa bő szoknyája
Ujú juju jujjuj
Megakadt a csipke fába
Hopodáré hop hop hop

Nem a csipke fa fogta meg
Ujú juju jujjuj
Garzó Péter markolta meg
Hopodáré hop hop hop

Ereszd Péter a szoknyámat
Ujú juju jujjuj
Ne szomorísd az anyámat
Hopodáré hop hop hop

2011. november 14., hétfő

annyira rohannak a napok, hogy már csak azt veszem észre, újra eltelt egy hét.
semmi érdekes nem történt velünk az elmúlt héten.
végül sikerült döntenünk hordozható cserépkandalló ügyben, kb.1 hónap múlva lesz melegünk.

Vasárnap Lilli és Molli is Nálunk voltak. Érdekesen alakulnak az erőviszonyok:)

Hétfő reggel ki jól, ki rosszabbul indult:Patriknak egész éjjel-hajnalban a hasa ment, Apa lázas volt, nekem középfülgyulladásom van-konkrétan nem hallok a jobb fülemre, Nagyi csúnyán köhög. MILÁN tarja frontot!
reggel azzal fogadott az óvó néni, hogy 2 bárányhimlősük van.Hurrá!

én maradtam táppénzen.





Posted by Picasa

2011. november 6., vasárnap

Rutin

Vége az őszi szünetnek, vége a fél8-8as ébredéseknek, a nyugis reggeliknek, a sok sok közös programnak és játéknak....indula 6os ébresztő, a 7.10es busz, az oviba, bölcsibe, suliba és Volánhoz rohanás....

2011. november 5., szombat

csodálatos az Ősz!

Ma is 15fok és ragyogó napsütés csábított bennünket aszabadba. Vétek lett volna szobában ücsörögni.
a szokásos tiszaligeti körünket tettük, remélhetőleg távol a szmogtól.







és akinek tetszettek, még itt nézegethet képeket

2011. október 31., hétfő

Milán Nagyis

Kicsit felborítottuk Patrik napját. meg ez az óraátállítás is bejátszott, így Patrik 11kor az autóban elaludt.
Csakl 20 percet aludt, mert amikor behoztam felébresztettem. Muszáj volt pisiltetni. és már nem aludt vissza.
Fél5kor a karomban, hintaszékben ringatózva aludt el. Annyira jó érzés volt újra, így érezni.
Fél óra után Apa átkérte/vette. Ő is régen élte már át ezeket a csodálatos pillanatokat. Ő is kért belőle.


Milán annyira nagyis az utóbbi 2 napban. vele alszik, vele főz, Nála és Vele tölti szinte az egész napot. Délután együtt mentek el a Mária- barlanghoz a Temetőbe mécsest gyújtani.

Frizura


Patrik este hajat vágtam. Végül a kis kerek feje még kerekebb lett.

Milánnak hajat mostunk. Apukája megszárította, aztán odaállt a tükör elé, kivett 2 fésűt a szekrényből, és elkezdte felfelé fésülni. Olyan profin, hogya szánk tátva maradt.
ezt honnan látta? és még csak 5 éves!

Hát a ragados Bálint is így csinálja az oviban!

:-O
Posted by Picasa

2011. október 29., szombat

Péntek esti láz

Apával este BULIZNI mentünk.
Hirtelen ötlettől vezérelve vettem meg a jegyeket a hét elején(Apa nem tudta, csak mielőtt elindultam edzésre. Meglepinek szántam:)) .
Azt mondta a jegypénztáros, hogy nem sok jegyet adott még el...
Megtartottam az edzést,apa elaltatta a gyerkőket fél 9re, 9kor elindultunk. Valóban azt hittem, tánc helyett majd sétálgatunk...
Tele volt a MŰV ház 2 szintje.
30év felettiekkel, de az átlag 40 és 50között volt! Nagy kő esett le a szívemről:tanítvánnyal nem futok össze.

Zumba bemutató volt, aztán a hastáncos asszonyok következtek(nem voplt képem lefotózni őket. A hasam ki van, csilligó bugyi és melltartó kombiban... De nagyon nagyon jól rázták, minden elismerésem!)
Aztán Salsa oktatás volt, átismételtem a spanyolomat. Szerintem januárban induló csoportos oktatáshoz mi is csatlakozunk!
10 körül lementünka földszintre, és Dj Eszenyi retro bulijára roptuk a 30-40-50 évesek. izzadásig!Csuda jó buli volt!

hajnal 1kor értünk haza. A Fiúk kegyesek voltak hozzánk, fél8ig aludtunk.
Posted by Picasa

2011. október 24., hétfő

Patrik ugatva jött haza a bölcsiből. Az utca végén is hallottuk Milcsivel.
Itthon 4 kézláb közlekedett. Ő volt a kiskutya.
A bölcsiben Ő volt Ákoska gazdija.

2011. október 23., vasárnap

ESIK AZ ESŐ

ez volt az első Milán által kiolvasott mondat.
A betűket nagyon régóta ismeri, de nem olvasta eddig soha össze.
ma ezen az esős délutánon hasaltunk a szőnyegen, előttem egy nagy füzet, és szavakat írogattam. 4 betű, 5 betű....és összeolvasta. Csak hallgattuk!Nagyon igaz,hogy mindenre meg kell érnie egy gyereknek!
AZtán elkezdtem mondatokat írni. és a Milán olvasta. Annyira tetszett neki is!

MA annyira, de annyira imádott, ezer éve nem kaptam ennyi ölelést.

Misén voltunk reggel. Patrik is mondta a Miatyánkat. Kis angyalok voltak.Milán már annyira komoly nagyfiú.

A Csitári hegyeket tanuljuk tegnap óta, ma azt énekelve aludtak el. A Paff a bűvös sárkányt már én únom;)Kedd óta ezt éneklik.

Népmeséket olvasunk. SOkat, sokat!

A csuklóm napról napra jobb!A felmosást, tükörtörölgetést és a kilincs lenyomást(ha erősen kell) nem szereti.

2011. október 14., péntek

Apa keddtől itthon volt beteg szabin.Lázasan jött haza kedden, még szerdán is volt láza.Kicsit pihent.)
ragyog a szobánk, a galérián sosem volt még ilyen rend!
Patrik orrfolyós, köhigcsélős, de bölcsizik.
Milán sakkozik:) ma az oviba is azt vitte. Szerdán a tehetséggondozós foglalkozáson Ő sakkoztatja a többieket(Apát invitálták vagy Nagyit-Milcsi sakk partnereit:))
a kezem már sokkal jobb.azt nem mondom,hogy nem fáj. Azt mondják csak én látom acsillagokat a fejem körül, Ők nem;)

2011. október 10., hétfő

lekerült a gipszem. most visszakívánom;)
ami eddig könnyedén ment, most az is nehezemre esik.(fáj)

A Fiúk jól vannak!Milán olyan nagy fiú, segíti, pesztrálja Patrikot.(teát főz)Patrik olykor-olykor hisztis, és odavág...

Tv-t továbbra se néznek, és nem is kérik.

Most kutya mánia van.vizslát szeretne Milán. a búvár zsebkönyv sorozat Kutyák c.részt le se teszi a kezéből.
Molli velünk töltötte ezt a nagyon hideg hétvégét.

2011. október 7., péntek

A titok


ezt a fotót sem én csináltam.
egy képes lap. kaptam.
de úgy éreztem meg kell osztanom Veletek is!
ilyen nyugodt és csodálatos hétvégét kívánunk mindenkinek!