2010. április 2., péntek

2010. április 1., csütörtök

Milán


nagyon sokat nőtt.
105 cm (lehet6is) és közel 18 kg.
Nem akartam hinni a szememnek!
Posted by Picasa

Vera barátnőméknél

Pénteken hajnalban indultunk Gyurival a reptérre. Milán még aludt. Este elbúcsúztunk. NAgyfiúsan viselkedett.


9.50kor indulét a gépünk, a tranzitban voltunk, amikor hangos bemondóban hallom a nevem, hogy fáradjak ide meg ide. Rendőri kísérettel vittek vissza a biztonsági kapukon keresztül, hogy kinyitassák a bőröndömet, mert nem jól kivehető valami a bőröndünkben. PAtrik nyűglődött a hátamon. NAgy élmény volt! Kipakoltattak mindent, "az ékszert "akarták megnézni.

PATrik azonnal elaludt a felszállást követően. Végig aludt.

KAresz várt bennünket a reptéren. késtünk is, ráadásul a csomagunk is majdnem utolsőként gördült a szalagra.

Vera és Dani már nagyon vártak Bennünket. Dani nagy öleléssel fogadta Patrikot. Azonnal játszótársra találtak egymásban. Semmi probléma vagy " konfliktus" nem volt közöttük a 4 nap alatt.

PAtrik elindult az önállósodás felé: egyedül szeretné használni a kanalat, egyedül menne mindenhová. 2 lábon. és állandóan enne. ha lehetne. ha tányért lát, ha ételt lát, ha olyat lát, aki eszik...


Legtöbbször akonyha kövön letáborozott és várta, hogy mit kap. Hát, minden és nagyon jó evő!

Jól aludt. (Bár erről inkább Kareszt kellen megkérdeznünk. )ettől nagyon féltem. Ez az óra átállítás is éppen kapóra jött.
este9től 6ig, 6.40ig, 7.10-ig hagyott aludni. Éjszakai sírás nélül.

Még pénteken délután shoppingolni és Starbucksozni mentünk Verával, Patrik a hátamon szusszant.
Szombaton parkoztunk, sétáltunk nagyon sokat a friss levegőn.



VAsárnap állatkerteztünk.

Kedden délben indultunk haza Verával és 2 fáradt gyerekkel. A gép több, mint 1 óra késéssel indult. Addig játszóházaztunk.
PAtrik végig aludta az utat.

Milán nagyon várt Bennünket. HAtalmas nagy öröm volt az arcán. Úgy puszilgatta Patrikot!és persze engem is. (azóta is pótolja az öleléseket és a puszikat)
Nagyon hiányzott!
Posted by Picasa

SZabadban


PAtriknak meg volt ma az első homokozós élménye. Csak egyszer kóstolta meg. Többet nem kért belőle.

Ebéd után hosszan, és még uzsi után is kint rótták a köröket.
PAtrik a garázsajtótól a nagykapuig huppanás nélkül végig megy. Kerül-fordul.
HA esik vagy fenékre ül, vagy valami cukahara mozdulattal arcon köt ki(ezeken nevettünk jókat már Madridban is).
1 hét alatt nagyon sokat fejlődött. SZinte már szalad. HAtalmas lendülettel neki iramodik és megy! AMerre a pocakja húzza:))



Még a mandulafánk virágban pompázik. Csodálatos!
Posted by Picasa

2010. március 30., kedd

2010. március 25., csütörtök

Hétvége

Kirándulunk. HA esik, ha fúj.
Milán APával és Mollival, no és Nagyival a Mátrába, Patrik és Mami Madridba.
MAjd beszámolunk;))

Kis természetkutató

Patrikot hiába tettük ki a babakocsiban 4 óra után kis délutáni pihenőre, Ő inkább nézegetni szeretett volna!
Kitette a lábait, és elmélkedett.
Így-mivel Milánnak is nagyon udvaron játszhatnéka volt ebben a gyönyörű tavaszi időben-Patrikra cipőt adtunk, és útjára engedtük.






Kavicsozott, hintázott, a fűvel ismerkedett...háááááááát. Ott lehuppant, és nem is tudott/mert felállni, mert amint hozzáért a kezéhez a fű, azonnal felrántotta és nagyokat fintorgott hozzá.
SZóval a FŰvel még ismerkednie kell;))



Posted by Picasa

Móka és kacagás







Posted by Picasa

2010. március 24., szerda

Tojás-gyertya


Kifújtam a tojásokat, az adventi koszorú félig elégett gyertyáit feldaraboltam, a kanócokat megmentettm. Egy befőttes üvegbe tettük a viaszt, amit egy vízzel telt lábasba tettünk, és forraltuk.
Papírtölcséren keresztül öntöttük folyékony viaszt a tojásokba.
Milán alig várta, hogy hámozhassa. Elbíbelődött vele.
MA reggel már azt vitte az oviba.
Ötlet innen.



Posted by Picasa

2010. március 23., kedd

Bumm!

Most kicsi Patrikunk állandóan BUMMol. De ezt legalább egyértelműen mondja!:))
AZ autó brummogását is utánozza, a boci búzását is, és a buszra is azt mondja, hogy bu. csak ezeke egy kicsit összefolynak.... éppen az aktuális helyzetből tudjuk, most éppen melyiket mondja:D

Jól alakulnak a reggeleink. Semmi gond nincs a 2 fiúval. Időben kelünk, öltözünk, reggeliznek, ... Patrikot a hátamra kapom és már indulunk is a buszhoz. ( Szerencsére jó idő van, nme kell már overállba húzni! ) hazafelé meg sétálunk, piacolunk, vásárolunk éppen ami kell.

Végre van kinek sütni! Milán is eszi...na és Patrik! tegnap délután gyúrtam hajtogattam óránként a vajas tésztát. Egy adagot kisütöttünk még uzsira, a másik adagot reggelire, hogy meleg legyen.
PATrik megevett 2 mini csigát, míg Milán 1et majszolt 2 vonat tologatás közben. Kimentünk fogat mosni, hát mikor jövünk be a szobába, PAtrik ül egy kupac könyvön a pelenkázó előtt, és tömi Milán 2. csigáját.(pedig úgy mentünk ki, hogy feltettük a pelenkázóra a tányért. a kakóval együtt) ANnyira édes volt, tiszta maszatos.
Imádjuk ahogy eszik! Elmélyülten és Élvezettel!

Innen a recept.
Reggel még az ovisoknak is melegen vittük;))
Posted by Picasa

2010. március 21., vasárnap

Vasárnap

Patrik fél6kor ébresztett, 6kor átvittem NAgyihoz, Milán nyugodtan tudjon pihenni.
Jól aludt, nem volt semmi gond, többször néztük éjszaka is a sebét(elemlámpával).
Ki korán kel, reggelire goffrit is tud csinálni.

A Fiúk nagy örömére!
Fél9re misére rohantunk. Milán egyre ügyesebb! Játszótereztünk 10ig, akkor felsétáltunk ovis váltószandit venni, mert ami eddig volt-kinőtte.
Patrik 40 percet aludt ahátamon a 3 óráihoz képest nagyon kevés volt.
Ebéd után Lillikéék hívtak Bennünket játszani, de csak Milán és Apa ment, én Patrikot öriztem. 1 kor aludt el(fél5ig, éppen ekkor jöttek Milánék haza).
Volt időm bőven a téli kabátokat átnézni, eltenni, a téli cipőket megtisztítani, eldobozolni, PAtriknak kiscipiket és nagyobb méretű ruhákat keresni, kicsit rendet tenni...nem unatkoztam.
A fabiciklivel voltak, de amikor hazaért, még mehetnékje volt. Ezúttal én mentem Vele az udvarra. Fogócskáztunk és versenyt futottunk. Most ezek a legújabb mániák.
AZtán csatlakoztunk Marcikáékhoz kutyát sétáltatni. Milán az üres babakocsiját tolta-inkább rohant vele:)
Fürdés után gyorsan elaludtak.
Posted by Picasa

Gondolatok

Tegnap nagyon nehezen jött szememre álom.... Kavarogtak a gondolatok a fejemben. Hogy ÍGY történt, és nem máshogy! állandóan az az egy mondat csengett a fülemben, hogy " a Fiad ment ki..."
Hogy egy pillanat és meg lehet a baj. Azokkal, akik a világot jelentik számunkra!
hogy ott vagyunk és sosem lehetünk biztosak abban, hogy mellettünk biztonságban vannak.
Pedig ott voltunk! és észre sem vettem... milyen anya vagyok! nem is figyeltem a gyerekemre!
AZT sem tudtam, hogy mások mit játszanak, hogy kikkel és mivel játszik.

Milán kiment az Apukájához, hogy" APa, butaságot játszanak a gyerekek". De APán Patrik, így nem jött be a hangzavarba. Állítólag Ivett óvó néninek is szólt Milán.
Nem azzal a kisfiúval (és nem azt játszott amit ő) játszott, aki eltalálta.

Kérdeztük, hogy hívták, aki fejbe dobott?- "nem mondom meg."
mintha védeni akarta volna.... milyen érdekes. milyen lelke van Milánnak...?

Örülünk. hogy ennyivel megúsztuk. Féltjük, hogy baja eshet. Félünk, hogy bármikor.... ha nem vagyunk ott.
De tudtuk, amint megszületnek megváltozik az Életünk: az Örökös aggódás és féltés veszi kezdetét. Így is lett. Attól a pillanattól kezdve, amint növekedni kezdtek FÉLTJÜK ŐKET.

Én viszont azt érzem, hogy ez a tegnap délután nem csak 1 cm-s sebet hagyott. AZt hiszem bennem sokkal mélyebbet. még jobban félek és még jobban féltem.

MA este Apa színházban, egyedül altattam a Fiúkat. Már elaludtak, de én csak ültem a szobában és hallgattam a szuszogásukat....nem siettem sehová, a mosogatás, vasalás megvár. de ezek a pillanatok nem.
Imádom Őket!

2010. március 20., szombat

Rosszul végződött, de még mindig jól

MA ismét korán ébredtünk. De napsütéses, tavaszi napra, így nem is bántuk!
Délelőtt kikísértük NAgyit a vasútállomásra-Milán húzta végig a bőröndöt, mit szólt, aki látta!?- Dobogómajorra ment Bogiékkal.
Ebédután MIlán és Apa buszoztak. AZ 5össel mentek egy kört(Milcsinek ez volt hetek óta a kívánsága:))
Biciklizett az udvaron, APa a kerti munkákat végezte,
Fél4re mentünk az oviba, mütyüket készíteni.

(A történet hosszú, de a lényeg, hogy 3. csoportot kell indítani, ehhez viszont pénzre van szükség. Adományokból próbálják összeszedni. Illetve sajátkészítésű dolgainkat árusítjuk majd pünkösdkor, húsvétkor stb...)
Lehetett teafilterekből

vagy színes anyagokból képeslapot, papírból bábokat, szárazvirágból díszeket készíteni.
Milánnak nem nagyon akaródzott mellénk ülni, Ő inkább játszott, ahogy a többiek is. Patrikot a hátamon próbáltuk altatni(pontosan alvás idejében volt ez a családi összejövetel), köröztem is vele, de nekem nem sikerült ellaltatno. Apának igen! Így Apa kint ácsorgott az öltözőben Patrikkal magán, és egy kis széken kisasztal fölött görnyedve hajtogattam, és beszélgettem....


mikor szólnak, hogy a" fiad szaladt ki vérző fejjel".
AZt sem tudtam, hogy rohanjak utána. NEM TUDTAM SEMMIT ÉS SEMMIRŐL!
Állt a mosdóban, a fél arca nem látszott a vértől. Rettenetesen meg voltam ijedve.
Szerencsére volt ott egy orvos anyuka, aki azonnal mosta Milán arcát, nézte a sebet, és Ő tette rá a nyomó kötést. (egy fakocka találta el a fejét. az az érdekes, hogy Ő még ki is ment az Apukájának szólni, hogy "bután játszanak a gyerekek". de senki nem figyelt rájuk, se szülők, se óvó nénik, mindeni alkotott)



AZonnal autóba ültünk, és irány a sürgősségi.
Ott megtisztították, csináltak egy rtg-t, de varrni nem kellett.
Milán kis hős volt, nem sírt, csak ült ott az asztalon.
Még egy kis repülőt is választhatott- a nővér egy nagy szatyor játékot tartott Milán elé, hogy válasszon!
sajnos még most este is többször újra vérzett a sebe.


NAGy ijedségünk után végtelenül hálásak vagyunk a Jó Istennek!Hogy így végződött!
Olyan sok a ha...



ez a fotó egy piros lámpánál készült hazafelé

Posted by Picasa

2010. március 19., péntek

Apák napja


A Fiúk így ünnepeltek! NAGy nagy kacajokkal!






Az Oviban énekeltek és mondókáztak az Apukáknak.
Milán körbe rajzolta APa kezét, Apa kivágta és már az előre kivágott Milán kezecskékhez hozzáragasztották.
Posted by Picasa

2010. március 18., csütörtök

József nap, APÁK napja

NE felejtsétek el köszönteni Őket!

Kedden Milán ezt a meghívót hozta az oviból.


APa nagyon meghatódott.

Így MA Apa megy Milánért.

Kakaós pillangó


jaj, de finom volt!(kb 7perc munka volt Vele, addig Patrik az etetőszékben nyamnyogta az almáját.)
innen

(és itt az almás változata is)
Posted by Picasa

2010. március 17., szerda

Névnapos



Szinte csak 2 lábon közlekedik. Állandóan menőkéje van.
Egyre hosszabb távokat tesz meg, kanyarodik, megáll és újra indul. Ritkán huppan le közben.



Remélem utoljára volt Patrikon ez a téli szerkó!
NAgyon ünnepelhetnékje volt, mert 0.50kor rázendített, és abba se hagyta!

JAj! 2 napja visít. ha valamit akar vagy nem akar.
Posted by Picasa