2014. augusztus 20., szerda

Mi? Mi?

Édesen kérdezget és beszél? ez mi?  vagy csak mutogat és Mi? mi?
egyre több szót mond és ismétel.
Énekel.táncol.
IMÁDOM!

2014. augusztus 18., hétfő

hétvégén ajtókat- festettünk-antikoltunk:) Érdekes, de kezdjük megszokni.

Búvárfelszerelést vettek maguknak a nagyok vasárnap, sajna az idő kicsit hűvösebb, de Ők lubickolnak ennek ellenére.

Vasárnap Nagyi Lengyelországba utazott,  reméljük kicsit kipihen  Bennünket.

Apa szabin.
Mátét reggel bölcsibe vittem, 20 másodperc sírás volt a nyakamból lefejtés után. Hála az Égnek! de éjszaka  álmában mondja: " anya elment....anya elment...."

Ma Niki és Kornél látogatott el hozzánk. Olyan jól sikerült napunk volt, jó érzés így ágyba bújni:)

2014. augusztus 14., csütörtök

kedd:
reggel háromnegyed 8ra  jókedvűen, busszal és közben beszélgetve mentünk. Mátét átadtam Rozikának, nagy nagy sírás, de én csak  mentem.....
A Fiúkkal 2szer jártunk a bölcsifelé, láttuk  ült a  fa alatt egy szőnyegen a gondozó néni mellett. csendesen nézelődött.
délre mentünk vissza a fiúkkal.
ebéd után hozta ki Rozika, úgy örült nekünk, olyan édes volt, azt se tudta melyikünk nyakába ugorjon!

szerda: rúgott, kiabált....a bölcsiben elválás után.
ugyanúgy   ebédután a fiúkkal hoztam el. Nagy örömöt szereztünk neki:)

nagyon nagyon ragaszkodik, 1 lépést nem tehetek nélküle. "anya elment, anya elment" ezt mondogatja néha.

csütörtök reggel már itthonról is sírva indultunk. hordozóval mentünk, végig puszilgattam a  buksiját.
alig bírtam lefejteni magamról, kegyetlen volt az átadás, elválás.
a napom is szörnyű, közben a fiúk is  (Milán) egymást gyepálják. sok nyugalmat nem adnak a beszoktatás idejére.
fél1kor kellett telefonálnom. 2 perc alatt elaludt, nem sírt egész nap. kommunikált, jó kedvű volt.segítőkész, cipelte tízóraikor a kosarat Rozika után.
2re mentem, már ébren volt, de csendben pihent.
nem keresett(már...:() meguzsiztatták, és uzsi után hoztam el.
Édesem!


2014. augusztus 11., hétfő

mélyvíz

pénteken a bölcsiben fél órára kellett elbúcsúznom Mátétól.
Nagyon sírt, de gyorsan megnyugodott.l

Ma reggeli után kellett elbúcsúznom, rövid sírás, 11.30ra kellett  visszamennem. Pár perccel előbb értem oda, hogy meglessem...de nem bírtam kintről nézni....
kint téblábolt az udvaron, dadus néni volt még ott, és 2 másik aprócska gyermek.
annyira megsajnáltam, éppen az "anya, anya..."-ra kezdett volna, amikor berontottam.
Úgy öleltem ahogy csak tudtam, ahogy a nyakamba borult, akkor kezdett el sírni...együtt sírtunk, azt hittem a szívem szakad meg ÉRTE.
nagyon nehezen viselem ezt a beszoktatást, még soha nem ment ilyen nehezen, azt hittem rutinos leszek...pikk-pakk átvészeljük.
De úgy érzem TŐLE még nehezebb az elszakadás.


2014. augusztus 6., szerda

Bölcsi

lezárul lassan 1 újabb időszak.
Vége a babázásnak, Máté bölcsit kezd.
Síratom magam, síratom a gyermekeim hiányát, közelségüket....
tudom, nem csak nekem nehéz.Neki is új környezet, közösség, elszakadás Tőlem.
nagyon fog hiányozni.






Hétvége

pénteken reggel összecsomagoltunk, átadtuk a kulcsokat, de a Balatontól még nem búcsúztunk.
A lellei Napfénystrandra mentünk. Homokos partja-és a tömeg- rabul ejtette a lurkókat.


 de még mennyire!





5ig maradtunk, a vízből ki sem jöttek....
5kor indultunk Pest felé, ahol elfoglaltuk Mari lakását.

Szombaton délben Dóriékhoz-Zoli unokatesótelálkozójára mentünk Budakeszire.
fiatalok és aprónép, 1 bébi, adott volt  a jó hangulat.
Csudajól éreztük magunkat.





Este mentünk újra Marihoz, vasárnap délre értünk haza.

De jól esett ez az 1 hét!

2014. július 31., csütörtök

lassan véget ér a pótnyaralás

szerdán délután  gyülekeztek a felhők, -mi fürödtünk-azt gondoltuk leszakad az ég is. aztán elmentek. Végül este csak elérte Lellét is a vihar.
 mivel csütörtökre borús időt mondott a meteorológiai szolgálat, kiránduláni indultunk. Tihanyba. (csodás, napos idő volt, 29fok)
és 10milliószoros nap lévén az energia is áramlott tömegével.
 Szántódról Kompoztunk. éppen előttünk állították meg a kocsi sort:(. de végül 10 percet sem kellett várnunk, pikk-pakk odaát voltunk.
Gyönyörű  aBALATON (színe)

  1 órácskát sétáltunk, fagyiztunk.(10 év alatt micsoda változás, gyönyörűen kiépítették az apátság környékét,)


 Máté a visszhangdombon oviba akart menni:)
 Tihanyi séta után Balatonfüredre mentünk a Lóczy-barlanba(Máté aludt az autóban, szerencse, mert 1 órát vártunk a bejutáshoz) sajnos Patrik csalódott, mert egyetlen 1 ép cseppkövet sem láthatott.

4 órára értünk vissza, irány a part!

vettünk egy hungarocell repcsit, csodásan száll. jót játszanak vele a parton, nagyokat nevetünk.
 


 

 Este kivittük a partra a kenyér maradékokat hattyúkat etetni.repcsiztünk, cigánykerekeztünk-én is, de jó itt!
 9ig maradtunk, már sötét volt.

Máté mondogatja, a Balalalaton-t, de  a víz "GYÜNGYÜN", Be , KI, ODA, ARRA, BALRA, HATYU, TESSÉK, KÖSZÖNÖM,....
 











2014. július 30., szerda

Nyaralás

Hála az Égnek, Balatonlelle fölött a JóIsten elfújja a felhőket. Itt még se eső, se vihar nem volt.
Mindennap fürdünk, tegnap egész délután a parton voltunk estig.
Délelőtt újra boboztunk,
 
 Máté is
 

 

még én is:) szerintünk, a mi gyerekkorunkban 1 év alatt nem volt ennyi élményben részünk, mi a mai gyerekeknek 1 nap leforgása alatt.

Délutánt  a parton töltöttük, lubickoltak,  kajakoztunk
 
Apa Patrikkal, Milán velem hasította a hullámokat.
 Este  mind a 4en kipróbáltuk a SUPot.

 
  Fantasztikus volt! Csodálatos élmény a vízen "menni"!

 Délutánonként Máté jókat alszik a  parton.

Este naplementében gyönyörködtünk. Gyorsan elalszanak.

Máté

tisztán, édesen beszél.
ien(igen), pejsze:) olyan cukika.
énekel, kivehetőek a szavak, pl a jön a kocsi, most érkeztünk...vagy az altatóim:)

számol 10ig
a többre azt mondja, hogy hájom.

na és a döbbenet: a Boribon, a játékmackó a kedvenc könyv. és kivülről fújja-kép nélkül-minek öltözteti be Gabi és a Gyuri a macit :D
telefonomhoz ért. ha le van zárva, akkor is tud vele fényképezni..


mindent megeszik, a dinnye a kedvence.
korán kelő. még egyszer alszik nagyot ebéd után.
Kanállal és villával eszik-néha egyszerre.
Továbbra is örökké mosolygós, sokat nevető,  a nagyok nyomában tébláboló huncutság.
és szófogadó!

2014. július 27., vasárnap

Balcsizunk

 a fiúkat nem lehet kiszedni a vízből, annyira élvezik
 Máté új szavai. bacsi, hatyu

 Gyönyörű a Balaton!

Patrik

továbbra is naggyon korán kel.
sipirc át a Nagyihoz, mellé bújik, barchóbáznak, 7kor a  tévén az M2 bekapcs és nézi, nagy szemekkel, érdeklődve-se lát se hall...

Mátéval mókázik a nap többi részében, mintha össze lennének kötve. Imádják egymást és ragaszkodnak egymáshoz.
Étvágya továbbra is jó, nem válogat.

Ebédután újra tvzik...és aztán bármikor, amikor bemegy Nagyihoz, és bekapcsolja, vagy nagyi sorozatait is követi....
EZ számunkra örörkös harc.
Imádja ha mesélünk, a legtöbb mesét kívülről fújja.
este fél9kor kidől....

imádom, ahogy rá tud csodálkozni a természet egyszerű, de szépséges dolgaira.
Ő elnézegeti percekig a szorgos hangyákat, vagy eljátszik egy madártollal....

Délelőttöket képes csendesen egyedül 1-2 plüssállattal eljátszani.
Magában elénekelget.
van egy kis sajátos világa, igazi okos kis ovis. 

  
IMÁDOM!

2014. július 24., csütörtök

Milán

Nem tudom -nevezze mindenki annak, aminek szeretné-hogy  Isten, vagy az Univerzum, de valaki nagyon nagyon sok üzenetet és segítésget küldött nekünk az utóbbi 2 hétben.
Itt volt Vera barátnőm, beszéltem Zsófi barátosnémmal, akinél Családállításon is jártam, kezembe akadt Gyökössy Endre: Együtt a szeretetben c. csodálatos könyve.....

sokkal több az ölelés(pedig eddig sem szűkölködtünk benne), a türelem, tudatosabban halkabb vagyok:).....
a lényeg, Milán rengeteget javult, ha van is kitörése az napi 1 és az is 1 percig sem tart.
Komoly, nagy fiús újra, gondoskodó, édes kis 8 éves.

Hála Érte!

Patrikkal és Mátéval is elfoglalatoskodik.
A frizurájára nagy gondot fordít.
Továbbra is imádja a labdát rúgni, apával nagyosan a meccseket nézi.(sajnos néha-néha fél10ig ébren van, fél8körül ébred)

sokat fájlalta a hasát, UHon is voltunk....vettem neki probiotikumot, és  csökkentettük a tej mennyiségét.
Megérkezett Vera, aki egy amerikai egyetemen tanul holisztikus táplálkozás tudományt, és azt mondta, a cukros műzlit és  atejet cseréljük le.
3 napja kap DMben vásárolt cukormentes műzlit és növényi tejet(vagy pici piaci tehéntejet), és azóta nem panaszkodik-nem puffad.

Hála Érte!


2014. július 22., kedd

Máté

tisztán, édesen beszél.
ien(igen), pejsze:) olyan cukika.
énekel, kivehetőek a szavak, pl a jön a kocsi, most érkeztünk...vagy az altatóim:)

na és a döbbenet: a Boribon, a játékmackó a kedvenc könyv. és kivülről fújja-kép nélkül-minek öltözteti be Gabi és a Gyuri a macit :D

Továbbra is örökké mosolygós, sokat nevető,  a nagyok nyomában tébláboló huncutság.
Milán határozottan javul. kevesebb a Patrik irányába való kitörése, dührohama.
Sokkal kevesebb.
A mi türelmünk viszont sokkal nagyobb, így a hétköznapok is jobban és könnyebben telnek.

Hétfő délután Dani jött játszani, elköszöntek, hazarepülnek.

2014. július 20., vasárnap

Strand

Nem vagyunk nagy strandolósak, de a vasárnapot a Tiszaligeti Fürdőben töltöttünk.




Fáradhatatlanok. fel a csúszdára, le a csúszdáról....

4re az evangélikus lelkész esperessé avatására siettünk, a nagy fiúk nem jöttek, kidőltek.

2014. július 19., szombat

Lányok

Reggel Lilike is megérkezett.
eljátszottak délelőtt, bár a 2 lány olykor Milán ellen fordult :-)
Délre lángost sütöttem, ez volt a kérés.

délután játszóterezni és biciklizni mentünk. közel 1 órát tekertünk a Zagyva gátig mentünk.
Lili itt aludt, szombaton reggel vitt el Apukája, nem sokkal később Mollikáért is jöttek.

2014. július 17., csütörtök

5 gyerek-pinenőnap


Olyan, de olyan jól elvoltak így 5en.
apa szabit vett ki, mert én családállításra mentem 10re.
Elvitte a gyerkőcöket a Tiszaligetbe, Máté is lesétált a hídról(addig buszoztak), körbe sétálták a tavat, kacsákat etettek, játszóztak, a gyaloghídon kéredzkedett fel Máté. fagyiztak , és onnan haza.
délután fürödtek, fociztak, bicikliztek....
este 3an a kanapén kidőlve aludtak el a vzilabda EBnézése közben.