2013. augusztus 20., kedd

Hétvége kicsit másként

Szombaton a 9 órási  busszal Milán Nagyival Bogiékhoz ment.
Már 2 napja aludni sem tudott, 2 napig pakolt egyik táskából a másikba...NAgyon várta, hogy mehessen már.
 Lovazik és lovazik, már korán reggel toporo, hogy "Géza, mikor megyünk már a lóhoz?!"
és miondig beszél és mindig kérdez.

Patrikot Mollikához vittük el. Annyira szeretett volna már Ő is ott aludni.
Mi Öcsöd felé vettük az irányt. A legkisebbünkkel.
Végül Szegeden kötöttünk ki.

JAj, de nagyon jól esett!
Minden helyet, ahol egyetemista korunkban jártunk, szinte bejártuk. Nem győztük, és nem is akartunk megállni.
CSak beszélgettünk, és beszélgettünk-és közben nem vágott a szavunkba senki, nem "nyavíkolt" senki, nem kérdezett senki....
Ott ebédeltünk, ahol először ültünk együtt, minden épületet megnéztünk, ahol előadásokat hallgattunk.
és csak jöttek és jöttek az emlékek.
hogy milyen szép is volt.
Este 8ig lejártuk a lábunkat:)
rengeteget fejlődött és szépült a város!Csodálatos!


 Egyetem Főépülete
 pihi a "JATE Klub"ban
 Honvéd téren


 Kicsit játszótereztünk is
 Dugonics tér-újjá varázsolták


 Hogy jön ebből víz?????
 este fél8 kor tele a Kárász utca













SZombaton délután hoztuk haza Patrikot. Kicsit szótlanul, de nagyon jól telt a hétvégéje Molliéknál.

 Milán is csuda jól érzi magát. Mindennap -többször- is telefonál. Már nagyon hiányzik.

2013. augusztus 12., hétfő


Kibújt Máté 8.fogacskája.

 Péntek 41 fokkal és eső nélkül telt. Nekem a vérnyomásom a béka feneke alatt volt, a pulzusom a 60at is alig közelítette, szédelegetem, így az uszodát se gyalog, se járművel nem vállaltam be. Ebéd után rendeződtem egy kicsit.
Milcsi eljött velem este az edzőterembe, így apa csak a 2 kisebbel maradt-Patrik el is aludt -, Milcsi vonatot hozott és tekert.

SZombaton délután Daniztunk újra a Fiúk nagy örömére.








5re apával lovagolni mentek. Patrik persze oda-vissza elaludt.
 Vasárnap  a 9 órás busszal Pestre mentem.
 Nikivel és Kittivel sétálgattunk, beszélgettünk, vásároltunk, ...kávéztunk. Jajj!de jól esett!
220oldalt elolvastam VÉGRE! Feltöltöttek:)
Közben Apa programot szervezett a Fiúknak:


 A NEFAG játszón voltak,  és a Vadasparkban.Kigyalogoltak,jól elfáradtak. Jól ebédeltek.
 Este kijöttek a vonathoz. Édesek voltak. Nekik van a legjobb apukájuk:)

2013. augusztus 7., szerda

Milán nyaral

Patrikkal újra úszni járunk. 3 hét kihagyás után még ügyesebb. Megállás nélkül leúszta a nagy vízben a "távot".
Elkezdték a gyors-hátat is tanulgatni.
Kedden reggel Milcsi Molliékhoz ment nyaralni. szerdán este hoztuk el. Jól érezte magát nagyon.
Görkorit vitt és a cipelő cicáját.
(ezek még akkor készültek, amikor Mollika nálunk volt)

Féltünk, majd Patrik hogy viseli Milán hiányát, de "meg se kottyant neki".
Tegnap beszélgettünk, írtunk, számoltunk-ügyesen írja  betűket, fürdöttünk. Nagyon jól telt a  napunk.
MA délután a két kicsi aludt-EGYSZERRE-, így baracklekvárt főztünk 10 kg barackból.:) olyan de olyan nyugi volt!
(Érdekes, pedig nem a Milán a legelevenebb, leghangosabb stb
De nagy az ugrás 2 és 3 gyerkőc között is. Hiába hisszük, hogy csak 1és 2nél lehet megérezni:))
Már jó itthon tudni!


Ezeket  a kincseket most kaptuk.

2013. augusztus 6., kedd

11 hónapos

tömör cukiság!
Álldogál 1-2 másodpercre, próbálkozik a meneteléssel:)előre lépeget.2 Kezünket fogva előre sétál könnyedén.
Vettünk bilit, mert ebben a melegben a nap nagyrészét pelenka nélkül tölti. Ugrásra készen állunk:)
7 foga van.
Újra szopizik hajnal 3-4 körül is a reggeli esti és uzsis tejcsi mellé. (sajnálom sírni hagyni, a nagyokat felébresztetni...stb)
Imád hintázni(ha meglátja és mégsem odavesszük az irányt megsértődik).
PAtrikkal mókáznak sokat. Kukucskálnak, bújócskáznak, abszolút partner Máté.
A sóskát kiköpi, egyébként mindenevő továbbra is. Kenyeret, kiflit preferálja.
Ügyesen iszik a pohárból.
2szer alszik napközben. 6 körül ébredünk reggel.
Imádnivaló kiskrapek!

2013. augusztus 2., péntek

4 óra körül hatalmas zörgést hallottunk  a folyosó felől.
Patrik az előszoba fal alatt...egy hátizsákot akart levenni a cipelő cicájának.
Rászakadt a 30kilós bútorlap.
Az arca, válla, mellkasa zúzódott. Fejét nem ütötte be talán, nem tört semmije sem. Már este trambulinozott.
Én még 6órakor is remegtem, mint a nyárfalevél. Még mindig a hatása alatt voltam. Szörnyű volt!
Hála Istennek, hogy  ennyivel megúszta!

2013. augusztus 1., csütörtök

Szlovákia



 
 




Szerencsésen hazaértünk!Csodálatos 6 napot töltöttünk a Tátrában. Az a csend, nyugalom és boldogság, ami körül ölelt ott Bennünket: leírhatatlan!
5 napig a hegyek között egy  tisztás közepén álló házban laktunk, több kilométeres körzetben ember sem volt a környékünkön. Esténként kemence mellett játszottunk és fürdettünk (mert 8-10 fok volt). Igazán hangulatos estéket sikerült varázsolni.A Fiúk öröme határtalan volt!
Ennél jobb nyaralást nem is kívánhattunk volna!


2013. július 25., csütörtök

Lassan vége  a hétnek. Szépen ügyesen játszottak Mollival, néha csak el-elhallgattam a kis csevegésüket, míg én tettem a dolgom.

Kedden este grilleztünk. és sátrat vertünk:)

Zoli kint aludt a nagyokkal. Mollika is velük aludt.
Szerdán már nem.
Megtanult kivonni, hozza a füzetét,hogy Heni írj matekot!:)
Csütörtökön együtt indultunk a 5en a piacra sárgabarackért lekvár befőzéshez, de nem volt megfelelő. Így InterSparoztunk. Ők játékokat néztek, én vásároltam:)

Délután Lili is csatlakozott.

 Este apukájával sátorozott. A Fiúk beköltöztek.

fél6kor Mátéval és Apával másfél órára elmentünk ay OBIba, mert ma elkeydődött a terasyok burkolása(juhhééé).
Ez fogadott bennünket. ilyet még soha nem láttam. nem tudtuk sírjunk vagy nevessünk.


2013. július 22., hétfő

Patrik RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRje

Ott van a szavaiban a porgos R!
ha valaki tudja hogy kell amerikai billentyuzetrol magyarra valtani ossza meg velunk!Mate keze van benne:(

2013. július 20., szombat

Molli nyaral

reggel érkezett.
Délelőtt mozsaraztak, betonoztak, bicikliztek.
Ebédután csendes rajzolás, meseolvasás.
3 után fagyizni mentünk, aztán meglátogattuk a dédit. Turmixgépet kerestünk a MédiaMarktban, kinyitottak minden hűtőt....
2 másodperc alatt csend lett az esti fürdés után:D

Ficseri Tábor

Véget ért.
Olyan örömmel és boldogsággal, tele kézzel szaladtak felém pénteken délben, amikor mentem értük..
CSODÁLATOS hetük volt. Tele élménnyel, sok sok dallal, mesével és mesehősökkel, emlékekkel , vidámsággal és szeretettel fejezték be az elmúlt hetet.
Hálásak vagyunk, hogy ott lehettek. Hálásak vagyunk Péter bácsinak, a tanítóknak és Szülőknek az elmúlt délelőttökért.
Péter bácsi(evangélikus lelkész) lett Milcsi számára most az etalon. Azóta játék közben is énekel, gitározik a játék gitárján, de szeretne igazit és gitározni szeretne tanulni.
Az ott festett pólóban járnak, az általuk készített kis báránykával alszanak, és ebédelnek ....
Pénteken egy család látta Őket vendégül. Állatokat láttak, búza szemet ültettek(kis színes tálkában hozták haza), búzát őröltek és zsemlét sütöttek.
Fantasztikus , vidám hetük volt!


2013. július 14., vasárnap

Hétvége

Uszi után Inezékhez mentünk. Nyusziztak, cicáztak...szaladgáltak a puha gyepszőnyegen.

Szombaton délelőtt Mrinak segítettünk Újszászon ezt-azt elpakolni.Ebéd után sütöttünk, 3ra Doniékhoz mentünk

a  szülinapi zsúrra. Nagyon jól éreztük magunkat.

2013. július 12., péntek

MÁTRAFÜRED

Csütörtökön a Mátrába mentünk kirándulni. Apa szabit vett ki. Eredetileg úgy volt, hogy Inezt és Ágotát is magunkkal visszük(Máté Nagyival,  maradt volna), de Inezt darázs csípte meg, így nem tudtak eljönni.
A busz utat Máté is nagyon élvezte, ablak mellett ölünkben lelkesen magyarázott.
Mátrafüreden szálltunk le a buszról, ott gumicsizmát kaptak és a kispatakban játszottak a nagyok.
Kisvonattal jöttünk vissza Gyöngyösre. Igazából a Mátra Múzeumba indultunk, de arra nem jutott idő..
Hazafelé mindenki elaludt a buszban. Milcsi odaült a sofőr bácsi mögé, és rettenetesen figyelt: mikor melyik sebességbe teszi, stb. stb....




2013. július 9., kedd

Patrik mély vízben úszik

13.alkalommal voltunk ma.Karúszó nélkül már tegnap átmehetett a mélybe, de nem engedte el a medence szélét. Azt mondta, majd holnap.
és ma tényleg elengedte és gyönyörűen úszott!
Nagyon büszkék vagyunk rá!
4 évesen úszik!

2013. július 7., vasárnap

Vasárnap

Hétfőn volt Mollika 7.születésnapja. Délután kimentünk játszani. telepakoltam az autót. Járókát, babakocsit, váltóruhát, fürdőcuccot ....vittünk.

Vasárnap Mari volt itt .Nagyapáért volt a mise. A Fiúk még szombat este kikészítették az ingeket, nadrágokat....jól viselkedtek nagyon.
Fél12re lovagolni vitte Őket apa.
Délután pedig Lillivel lubickoltak.


10 hónapos

Örökmozgó. Mászik, feláll, leül, feláll, lépeget, leül, felvesz valamit, feláll, leül, mászik.....
meg nem áll!
Előszeretettel használja a nagyok ágyát.
Napi 2 nagyot alszik továbbra is, ha ennivalót lát, kiabááááál.
Imádja a fogkeféjét rágcsálni.
Szeret a nagyokkal huncutkodni, 4kézlábmászni, pancsizni.
Elneveztük PICÚRnak .


2013. július 5., péntek

lángos



reggeli úszás után farkaséhesen jövünk haza. AUtóval járunk, kérték a piacnál alljunk meg egy-egy lángosért.
A KICSI is kért-volna.
Most lángos őrület van. 
De nem panaszkodom, esznek délben is, amit főzünk.
Máté állandóan enne. mindegy mit, de kifli, és amit rágni kell jöhet, bármikor!

Frizura

Minden esti fürdés után így cicomáznak kb. 10 percig.
Néha napközben is. Milán kezdte , Patrikra ragad.

2013. július 4., csütörtök

Máté először bringán

este fél 8kor indultunk óvódai vízért:) a Tisza szállóhoz, mert a kisparki víz nem olyan finom:))
tetszett Mazsolkának, nagyokat kurjongatott.

Úszás(újra 33fok)

Jól halad, átmehetett a mélyvízbe . Már kedden úszhatott volna ott, de nem akart. Tegnapra megjött a kedve, ki se akart jönni.
"Mami, Új barátom van . Tegnap barátkoztam össze"
nagyon lelkes, szeret járni.Élvezi nagyon.
csak aszok lassan feketére a medence parton.ha a medence építésekor 2 fát ültettek volna, mostmár a szülők árnyékban nézhetnék a csemetéiket.

Milcsi nem jár. Szeme gyulladt volt hétfőre.

30 mázsa fa érkezett kedden. 3tól apa vágta, mi hordtuk. Nagy élmény volt, télen már fázni nem fogunk. csak szerdán tudtuk befejezni.

Patrik hálózsákot kapott tegnap. napközben is abban flangál. Ő a kiskutya.:)