2013. május 2., csütörtök

Majális


  
Nehezen indultunk el, ment az alkudozás, hogy csak akkor, ha biciklivel....Végül busszal mentünk.
Dodzsemeztek 2 kört, Patrik felült  a kisvonatra, aztán sergőztek egyet.( lentről félelmetes volt) Máténak nagyon tetszett!
  
GYaloghídon sétáltunk haza. Fagyiztunk is:)



 A Tisza lassan húzódik csak vissza.


2013. április 30., kedd

MILÁNunk

 Óvodában a kispajtások is megünnepelték Milánt.


128 cm, 34es lábon jár, 4 csontfoga van.
Most az autók érdeklik, a bicikli nyerge  a fenekéhez ragadt. Színtiszta izom.:)
Most nem annyira az állatok kötik le. Szívesen rajzol, számol és számol. Bármit elolvas, ha érdekli.
Imádja a testvéreit, Apával sem tűz már össze. Nagy színész, azt meg kell hagyni.
Rövid a menüsora. Szinte a grízestésztával és a paradicsomlevessel be is telt.

Nagyfiunk!Imádunk!

2013. április 29., hétfő

Már nem is tudom, hol kezdjem és miről írjak.
A Nagyok állandóan a köröket róják a bringákkal. és nem elég az udvar, ki is kell menni. Apával. Mamival. mindegy.
Pénteken Lili aludt itt. A Fiúk nagy örömére. Újdonság volt, de nagyon élvezték!

Szombaton Délután a Jászberényi Állatkertbe mentünk.
 Nagyot sétáltunk ebben a szép időben.

Többi kép itt.

Hazafelé benéztünk Újszászra Marihoz.
Este  ovigála után  Mollikát hozta nagyi . Ő aludt itt.
Vasárnap korai ébredés, izgalom, készülődés. kezdődött a szülinapozás. Milán  7éves!
Délre mamáék jöttek,
 3órára  pedig az unokatestvéreket és  2 kisbarátot vártunk.


Este 7ig ment a móka. Nagyon jól érezték magukat. Patrik rettenesen elfáradt .

Milcsi 20as váltós biciklit kért. és kapott.
Egy igazi karórát, és játékokat, tollasütőt, kártyát...



Képek itt.




2013. április 24., szerda

Milcsi 4.foga

tegnap este Milánnak  újra kiesett egy foga.
Azon nevettünk, hogy egyszerre nőnek a fogai Mátéval.

tegnap én mentem értük hordozóban vittem Mátét. Néhány gyerek volt negyed4kor. Kérdeztem Óvó nénit miért vannak ilyen kevesen?
Rotavírus van.
Meg se hallottam!

Patriknak pénteken este 39.5 fokos láza volt,- fagyiztunk hazafelé- de már se éjszaka, se másnap nem volt semmi.


2013. április 22., hétfő

Máté kúszik

Máté újabb ízekkel ismerkedik.
Mindenevő:) egyenlőre.
 3 foga bújt ki eddig. 2 lent, és 1 felső szemfog(érdekesen néz ki)



 Imádja a könyveket és az újságokat. Milán autó-motor újságjait nyűvi. Milán húzza előle, Ő kúszik utána. Akkor is megszerzi! mostmár mindent elér. egyik szobából át"csúszik" a másikba.
 Néha négykézláb is próbálkozik. 1-2őt lép a kezével, aztán puff4orrahuppan.
Állandóan berreg, és mozog.
Kevesebbet alszik napközben.
Éjszaka viszont ébreszt 3 vagy 4 vagy 6 kor, csak egyszer eszik. Beteszem a kiságyba és alszik tovább. Ma éppen negyed 9ig.

A nagyok állandóan bicikliznek, nehéz behozni Őket az udvarról.


2013. április 18., csütörtök

Temetés

Reggel Patrikot oviba vittük, Milcsi szeretett volna eljönni-Ő kérte, hagy lehessen ott a temetésen- a dédi temetésére. Mátét pedig vittük.
9kor kezdődött  a szentmise, 10 órakor a temetés.
Milán 5 szál fehér szegfűt dobott a sírba a dédunokák nevében.
Okosan, illedelmesen viselkedett.
 Máté csendesen, nyugodtan végig nézelődött  ebben a 25 fok napsütéses időben.
1 re értünk haza.


2013. április 14., vasárnap

Patrik kétkeréken

A hétvégét a Fiúk a kertben töltötték. Be se lehetett hozni Őket. kertészkedtek, bicikliztek, trambulinoztak. Szombaton szalad Milán hozzám Milán (a konyhába), "Mami, gyere gyorsan!!!!!!Meg kell nézned Patrikot!"
el se tudtam képzelni...hát két keréken hajtotta!
Azóta le se száll:))
Őt sem tanítottuk, egyszerűen csak ráült és elindult vele.
Milán állandóan menne, apával nagy köröket az utcán. Patrik is menne. Csak a sebességük különböző.
APa futott Patrikkal, én mentem Milcsivel.

Most Patrik sütött . nem is írtam, egyik este Milánnak receptet kellett írnom, bekapcsoltuk a sütőt, behoztam akeverőt, Ő csinált mindent. Még a 4 tojást is Ő törte, mérte a lisztet, cukrot, joghurtot, olajat.... Diós sütit sütött. 24 óra alatt elfogyott:))


reggeli indulás

 Máté aktívan gyakorolja  afenék tologatást 4 kézzláb, térdecskéjén halad egyenlőre hátra. HA aszönyegre teszem, a szobát bejárja:)
A Fiúk így kezdik oviba indulás előtt  areggelt. Ki nem hagynák, hogy a kistestvérüket ne puszilgassák, ölelgessék meg.

Ki-ki álmosan...

2013. április 12., péntek

Dédi

Reggel 8 órakor elaludt az újszászi dédimama.Már apukámmal van.
A Jó Isten fogja kezét és kísérje útján!

2013. április 10., szerda

Bogi járt  Nálunk villámlátogatáson. Jött hétfőn  és ment kedden.

A Fiúk angolra járnak Piroska nénihez. ez volt a 3. alkalom. 2x45perc.
PAtrik annyira de annyira énekel, halljuk mi újat tanulgattak. Végre valami, amit szeretnek csinálni!És szívesen mennek ovi után.
Mátéval Ringatóra járunk. Népdalokat(erdélyi, moldvai...) tanulunk, hegedű szó kísér olykor, olykor!nagyon élvezzük!
Végre az idő is nekünk kedvez, talán kitavaszodik!

2013. április 9., kedd

APa szabadnapot vett ki. Reggel elvitte a Fiúkat oviba, aztán autóba ültünk és elmentünk az IKEAba Mátéval.
Megvettük a konyhabútort. Neki kezdünk május első hetében:)
Máté nagyon jól viselte az utat és a vásárlást is!Igazán semmi panaszunk nem lehet!

2013. április 7., vasárnap

birkóznak

Milcsi karácsonyra kapott távirányítós autója bekrepált, visszavitték apával (Müller) ma délelőtt,választhatott másikat. nagyobbat hozott. az is Carrera, tűzoltó autó , villogott,vizet spriccelt.
délután már csak egy irányba ment.
Megint visszavitték.Újra cserélhetett.
kisebbet hozott helyette.
egy nap 3 autó:)

A hétvége gyorsan telt.
szombat délután kosár meccsen voltak a Fiúk apával és Doniékkal.
mi a tv-ben láttuk, hogy szurkolt a csipet csapat. patrik premier planban a képernyőn, feltett karokkal kiabál,hogy "hajrá, Olaj!"

Elkezdődött a "gyere, birkózzunk" időszak. remélem hamar túl leszünk ezen is!

MA végre kisütött a nap!Bár még mindig hideg van.

2013. április 6., szombat

7 hónaposunk

8250g
71cm
kibújt 2 kisfoga
mozgékony, a fenekét tologatja, úgy rugózik, édes! hátrafelé halad.
eszegeti a pépeket, jó nagy pohárral:)és issza rá a tejet, jó nagy pohárral:)
éjjel ébreszt 2 és 3 között, magam mellé veszem, belealszunk, megint ébreszt.....

2013. április 3., szerda

Húsvét

 Szombaton délután értünk haza. 3 órás pakolás után 6ra a feltámadásra rohantunk a Fiúkkal. Máté elaludt, így maradt Apával.
Vasárnap délelőtt pakolás folyt köv, Öcsödre mentünk ebédre.
itthon okosjátékok várták a fiúkat Nagyinál.
 Milánnak a légikikötő(2nap alatt több, mint a 2/3 feladványt megcsinálta), Patrikom a Rush Hourt kapta.
Kisebb volt a siker.
Hétfőn Patrik fél10kor ébredt-ilyen még nem volt- nagyon náthásan.!Milcsiért 8kor Gyuri jött, Mentek Mollikát locsolni.
itthon piros tojás helyett répás muffin várta  a locsolkodókat.

Délre Lilliék jöttek. Olyan nagyon jót játszottak együtt!

2013. április 1., hétfő

Tél a tavaszban

Az elmúlt hetet Dobogómajoron töltöttük.
AZ ilyenkor megszokott tavaszias idő helyett, most igazán volt részünk mindenben, csak jó időben nem.
Rollert, bringát nem vittünk, hhelyettük csúszkával jöttünk haza:)
Jó volt együtt lenni, nagyokat nevetni, jástzani, mesélni, beszélgetni.....
Most inkább otthonülősre sikerült ez a hét, jól esett a meleg szobában bevackolva  a fehérségben gyönyörködni.

Ott próbáltam írogatni, melyik nap mit csináltunk, majd bemásolom, de hangsúlyozom, a magunk kedvéért.

Dióhéjban:
Milcsi egyre komolyabb, önállóbb.Egyedül fürdött minden este, negyed óra hajszárítás, hajigazítás a tükör előtt-kis piperkőc lett. Műzlit evett műzlivel. rengeteget úszott, a kistestvérére vigyázott, míg mi apával szaunáztunk és Patrikkal fürdöttünk felváltva.
Kapott egy torpedó játékot-órákig játszottunk vele-volt, hogy mi ketten apával, Ők nézték:)

Patrik maga a megtestesült elevenség! aki szemreppenés nélkül, nagy komolyan tudja az ellenkezőjét mondani. Szófogadatlan-egy nap cseppet ki is borultam, elszakította  borostyánláncot, kb.5. csínytevése volt aznap, és még csak délelőtt 10 óra volt.
karúszóval mutatványoskodott a vízben, nem lesz nehéz megtanulnia úszni, ha agyilag is megérik rá. megy a kar-lábtempó, csak akarni kell.volt a víz alatt glugyglugyglugy...apja kapta ki."azt hittem tudok úszni"
ahogy odaértünk másnapra belázasodott, így Patrikkal csak 3.nap mentünk úszni, de gyorsan meggyógyult.
Étvágya alábbhagyott. SOkat nyúlt.Délutánonként aludt. Érzi, hogy álmos, igényli még az alvást délután.
Enni való csudapofa!

Máténak kibújt a 2 alsó metszőfoga. a Szomszédok nem panaszkodhatnak az éjszakákra. változékonyan, de aludtunk. Nem voltak nagy és hosszú sírások. Igaz, éjszaka továbbra is etetem.
Délbenm és 6kor 1 nagy adag főzeléket bevág, és ezek ellenére a tejadagok is megvannak.
Nagyon mozgékony, a fenekét emeli, hátra felé halad.
édesen gagyarászik, nagyokat hahotázik a Fiúknak.
2szer voltunk együtt fürdeni, Máté a pihenőszékében nézelődött. egyszer dugtuk a lábacskáit a melegvízbe, de nagyon nem hatotta meg, így nem is próbálkoztunk tovább.
5ösben fürödtünk-wellnesseztünk egy kis szervezéssel, és Milán segítségével. kár, hogy csak csütörtökön jutott eszünkbe, hogy így is megoldható, nem kell mindig az apartmanban őrizni valamelyikünknek Mátét.

hazafelé  az autóban Milcsi etette meg a pürével Mátét, így nem kellett megállnunk, Milán szórakoztatta, míg patrik aludt.

Nyugtáztuk Apával, hogy jó munkát végzünk, imádják egymást a Fiúk. reméljük az ÉLETben is kamatozni fog a "befektetett energia."

2013. március 19., kedd

Máté előszeretettel alszik az oldalán.
a tejadagját nem csökkenti a pépek javára. Megköveteli, ami jár, az jár:) Az időpontokat is betartatja!

hason fekve nyomkodja  fenekét felfelé. Hátra nagyon jól halad:)

Ma apák napja volt az oviban .Apával közösen festették a képet.

AZtán angolra mentünk, Milcsiben nagy volt az ellenállás. A néni megsimogatta  buksijukat, bemutatkozott, aztán elvitte Őket, hogy mi maradjunk. Míg a folyosón mentek, Milcsit küzdeni hallottam... a könnyeivel.
Gyomorgörccsel vártam a végét. Közben odalopóztam az ajtóhoz, és megnyugodtam: énekeltek, nevettek, játszottak. nagyon ügyesek voltak, végre hallottam, hogy volt értelme az itthoni tanulgatásnak.
Mosolyogva, jó kedvvel jöttek ki 60 perc után!
és mennek legközelebb is!

2013. március 16., szombat

 5-6 kanálnál megállunk.
próbáltunk alma-sütötök-répa-paradicsom-krumpli párosításait. délben és 6 körül, köszöni, marad a tejcsinél.
ezerrelé jön a foga, elől kettő:) éjjel 2szer ébreszt, de hamar visszaalszik.

LEGO mánia, Patrik is szívesen épít.
Úgy elszaladt ez a hét. Nem is volt oviban!

 Március 15-e elmaradt. Óriási havazásra, viharos szélre ébredt az ország!nyugat Dunántúlon autóban, utakon rekedt emberekről számolt be a híradás.

 A Fiúk apával a Várkonyi téri dombokhoz mentek szánkózni.

Addig mi Mátéval sütöttünk, végül elfáradt. Így szokott aludni.
 A mózest eltettük. Annyira forog, félünk kiesik. kiteszi a lábát  a szélére.

SPénteken este együtt alkottak a Fiúk.NAgyi szülinapjára készítettek rajzokat.
MA délután lovagolni mentünk. Minda ketten felülhettek.

2013. március 13., szerda

Máté forog

Most már állandóan pörög forog.Hasról hátra, hátról hasra.
Most hogy itthon vannak a nagyok Patriktól sajnos nem sok nyugodt perce van.
Itthon vagyunk:)
Hétfőn nem vittem Patrikot oviba, kicsit külön is legyenek:)
Ebéd közben kitaláltuk, meglepjük Milcsit, ne kelljen ébren ágyban fekve  a plafont néznie.1re érte mentünk.

Kicsit játszunk, azt mondja fázik....fél3kor már lázas volt.
Este 5kor el is aludt, magas láza lett.

Keddre hőemelkedése volt, torokfájással, és a lábán, keze fején apró kiütésekkel.

Így itthon töltjük a hetet együtt.
(Apán kívül egyébként mindenki náthás)

2013. március 8., péntek

betörő a szomszédban


szo,baton délelőtt 10 órakor én zavartam meg a szomszédnál a betörőt, éppena a lakatot akarta lekopcsálni.
Ilyen menet felszerelésben töltötték a Fiúk a délelőttöt. lesték, hátha visszajön....
azóta kértem árajánlatot a riasztórendszer kiépítésére.

Féléves Máté

az örökké mosolygó kisbabánk.
hová tűnt ez a 6 hónap? Nem értem!

6800g, 70 cm.
Alma után répával próbálkozunk sokkal nagyobb sikerrel.
5ször kap tejcsit, éjszaka is eszik 3 körül.

2013. március 7., csütörtök

Patrik szülinapozás

Szombaton a mamáékkal ünnepeltünk.
vasárnap Gyuriékkal.
Hétfőn az oviban ünnepeltek.
Minden napra jutott egy egy torta.:))

Trambulint kapott Patrik, még szombaton délután felállították.
kapott egy SIGG kulacsot, és egy V-teches játékot.
ünneplés után 5óra tájban kidőlt:)
neki még annyira szüksége van a délutáni alvásra.


21 kg és 110 cm a Mi 4 évesünk! és együtt működött a védőnénivel:)
 
képek

2013. március 4., hétfő

4 éves Patrikunk

Isten éltesse a  nagyfiunkat!
Akit még lehet ölelgetni, puszilgatni, babusgatni!

Okos, értelmes, örökké, de örökké mosolygós, nagy szivű és szófogadatlan.Ő PATRIK.
Szereti a meséket, szeret énekelni, kérdezni, Milánnal játszani, és ugrálni, szaladni.
Imádjuk a meleg barna szemeit,  az érzékenységét, a szégyenlősségét....

Imádjuk!Nagyon nagyon!

2013. március 1., péntek

Megint eltelt 1 hét.
Jól vagyunk.
nem foglalkozunk a körülöttünk elsuhanó vírusokkal és betegségekkel.
Milcsi úszni járni, addig  a kicsikkel játszom, énekelgetünk.
Máté többet mocorog, ügyesen alszik. Délelőtt 10-, és du. 2-3 órát(kb2től). Babakocsiban!
4 óránként kap tejcsit, almapürével(párolt-turmixolt) etetjük fél7kor. pár kanál után köszöni nem kér többet.De legalább már nem fintorog hozzá:))

Bezzeg a Fiúk! Nagyon eszik, külön nekik is csinálok 1-1 nagy tállal.
Most nagyon megy a kalács, a mákos-diós tekercs is! műzli és az almapüré.és a paranyica sajt.

Végre láttunk napot a héten, sőt csütörtökön tavaszban érezhettük magunkat.

Szombaton délelőtt az Újszászi dédit látogattuk meg.
Kedden jön  a telefon, hogy elesett.... combnyaktörése lett, ezúttal a  másik lába. Csütörtökön műtötték, csípőprotézist kapott.
A szolnoki dédinknek tüdőgyulladása lett.
A Fiúk imaszándékként az oviban hol az egyik, hol a másik dédiért imádkoznak.