Bogi járt Nálunk villámlátogatáson. Jött hétfőn és ment kedden.
A Fiúk angolra járnak Piroska nénihez. ez volt a 3. alkalom. 2x45perc.
PAtrik annyira de annyira énekel, halljuk mi újat tanulgattak. Végre valami, amit szeretnek csinálni!És szívesen mennek ovi után.
Mátéval Ringatóra járunk. Népdalokat(erdélyi, moldvai...) tanulunk, hegedű szó kísér olykor, olykor!nagyon élvezzük!
Végre az idő is nekünk kedvez, talán kitavaszodik!
2013. április 10., szerda
2013. április 9., kedd
2013. április 7., vasárnap
birkóznak
Milcsi karácsonyra kapott távirányítós autója bekrepált, visszavitték apával (Müller) ma délelőtt,választhatott másikat. nagyobbat hozott. az is Carrera, tűzoltó autó , villogott,vizet spriccelt.
délután már csak egy irányba ment.
Megint visszavitték.Újra cserélhetett.
kisebbet hozott helyette.
egy nap 3 autó:)
A hétvége gyorsan telt.
szombat délután kosár meccsen voltak a Fiúk apával és Doniékkal.
mi a tv-ben láttuk, hogy szurkolt a csipet csapat. patrik premier planban a képernyőn, feltett karokkal kiabál,hogy "hajrá, Olaj!"
Elkezdődött a "gyere, birkózzunk" időszak. remélem hamar túl leszünk ezen is!
MA végre kisütött a nap!Bár még mindig hideg van.
délután már csak egy irányba ment.
Megint visszavitték.Újra cserélhetett.
kisebbet hozott helyette.
egy nap 3 autó:)
A hétvége gyorsan telt.
szombat délután kosár meccsen voltak a Fiúk apával és Doniékkal.
mi a tv-ben láttuk, hogy szurkolt a csipet csapat. patrik premier planban a képernyőn, feltett karokkal kiabál,hogy "hajrá, Olaj!"
Elkezdődött a "gyere, birkózzunk" időszak. remélem hamar túl leszünk ezen is!
MA végre kisütött a nap!Bár még mindig hideg van.
2013. április 6., szombat
7 hónaposunk
8250g
71cm
kibújt 2 kisfoga
mozgékony, a fenekét tologatja, úgy rugózik, édes! hátrafelé halad.
eszegeti a pépeket, jó nagy pohárral:)és issza rá a tejet, jó nagy pohárral:)
éjjel ébreszt 2 és 3 között, magam mellé veszem, belealszunk, megint ébreszt.....
71cm
kibújt 2 kisfoga
mozgékony, a fenekét tologatja, úgy rugózik, édes! hátrafelé halad.
eszegeti a pépeket, jó nagy pohárral:)és issza rá a tejet, jó nagy pohárral:)
éjjel ébreszt 2 és 3 között, magam mellé veszem, belealszunk, megint ébreszt.....
2013. április 3., szerda
Húsvét
Szombaton délután értünk haza. 3 órás pakolás után 6ra a feltámadásra rohantunk a Fiúkkal. Máté elaludt, így maradt Apával.
Vasárnap délelőtt pakolás folyt köv, Öcsödre mentünk ebédre.
itthon okosjátékok várták a fiúkat Nagyinál.
Milánnak a légikikötő(2nap alatt több, mint a 2/3 feladványt megcsinálta), Patrikom a Rush Hourt kapta.
Kisebb volt a siker.
Hétfőn Patrik fél10kor ébredt-ilyen még nem volt- nagyon náthásan.!Milcsiért 8kor Gyuri jött, Mentek Mollikát locsolni.
itthon piros tojás helyett répás muffin várta a locsolkodókat.
Délre Lilliék jöttek. Olyan nagyon jót játszottak együtt!
Vasárnap délelőtt pakolás folyt köv, Öcsödre mentünk ebédre.
itthon okosjátékok várták a fiúkat Nagyinál.
Milánnak a légikikötő(2nap alatt több, mint a 2/3 feladványt megcsinálta), Patrikom a Rush Hourt kapta.
Kisebb volt a siker.
Hétfőn Patrik fél10kor ébredt-ilyen még nem volt- nagyon náthásan.!Milcsiért 8kor Gyuri jött, Mentek Mollikát locsolni.
itthon piros tojás helyett répás muffin várta a locsolkodókat.
Délre Lilliék jöttek. Olyan nagyon jót játszottak együtt!
2013. április 1., hétfő
Tél a tavaszban
Az elmúlt hetet Dobogómajoron töltöttük.
AZ ilyenkor megszokott tavaszias idő helyett, most igazán volt részünk mindenben, csak jó időben nem.
Rollert, bringát nem vittünk, hhelyettük csúszkával jöttünk haza:)
Jó volt együtt lenni, nagyokat nevetni, jástzani, mesélni, beszélgetni.....
Most inkább otthonülősre sikerült ez a hét, jól esett a meleg szobában bevackolva a fehérségben gyönyörködni.
Ott próbáltam írogatni, melyik nap mit csináltunk, majd bemásolom, de hangsúlyozom, a magunk kedvéért.
Dióhéjban:
Milcsi egyre komolyabb, önállóbb.Egyedül fürdött minden este, negyed óra hajszárítás, hajigazítás a tükör előtt-kis piperkőc lett. Műzlit evett műzlivel. rengeteget úszott, a kistestvérére vigyázott, míg mi apával szaunáztunk és Patrikkal fürdöttünk felváltva.
Kapott egy torpedó játékot-órákig játszottunk vele-volt, hogy mi ketten apával, Ők nézték:)
Patrik maga a megtestesült elevenség! aki szemreppenés nélkül, nagy komolyan tudja az ellenkezőjét mondani. Szófogadatlan-egy nap cseppet ki is borultam, elszakította borostyánláncot, kb.5. csínytevése volt aznap, és még csak délelőtt 10 óra volt.
karúszóval mutatványoskodott a vízben, nem lesz nehéz megtanulnia úszni, ha agyilag is megérik rá. megy a kar-lábtempó, csak akarni kell.volt a víz alatt glugyglugyglugy...apja kapta ki."azt hittem tudok úszni"
ahogy odaértünk másnapra belázasodott, így Patrikkal csak 3.nap mentünk úszni, de gyorsan meggyógyult.
Étvágya alábbhagyott. SOkat nyúlt.Délutánonként aludt. Érzi, hogy álmos, igényli még az alvást délután.
Enni való csudapofa!
Máténak kibújt a 2 alsó metszőfoga. a Szomszédok nem panaszkodhatnak az éjszakákra. változékonyan, de aludtunk. Nem voltak nagy és hosszú sírások. Igaz, éjszaka továbbra is etetem.
Délbenm és 6kor 1 nagy adag főzeléket bevág, és ezek ellenére a tejadagok is megvannak.
Nagyon mozgékony, a fenekét emeli, hátra felé halad.
édesen gagyarászik, nagyokat hahotázik a Fiúknak.
2szer voltunk együtt fürdeni, Máté a pihenőszékében nézelődött. egyszer dugtuk a lábacskáit a melegvízbe, de nagyon nem hatotta meg, így nem is próbálkoztunk tovább.
5ösben fürödtünk-wellnesseztünk egy kis szervezéssel, és Milán segítségével. kár, hogy csak csütörtökön jutott eszünkbe, hogy így is megoldható, nem kell mindig az apartmanban őrizni valamelyikünknek Mátét.
hazafelé az autóban Milcsi etette meg a pürével Mátét, így nem kellett megállnunk, Milán szórakoztatta, míg patrik aludt.
Nyugtáztuk Apával, hogy jó munkát végzünk, imádják egymást a Fiúk. reméljük az ÉLETben is kamatozni fog a "befektetett energia."
AZ ilyenkor megszokott tavaszias idő helyett, most igazán volt részünk mindenben, csak jó időben nem.
Rollert, bringát nem vittünk, hhelyettük csúszkával jöttünk haza:)
Jó volt együtt lenni, nagyokat nevetni, jástzani, mesélni, beszélgetni.....
Most inkább otthonülősre sikerült ez a hét, jól esett a meleg szobában bevackolva a fehérségben gyönyörködni.
Ott próbáltam írogatni, melyik nap mit csináltunk, majd bemásolom, de hangsúlyozom, a magunk kedvéért.
Dióhéjban:
Milcsi egyre komolyabb, önállóbb.Egyedül fürdött minden este, negyed óra hajszárítás, hajigazítás a tükör előtt-kis piperkőc lett. Műzlit evett műzlivel. rengeteget úszott, a kistestvérére vigyázott, míg mi apával szaunáztunk és Patrikkal fürdöttünk felváltva.
Kapott egy torpedó játékot-órákig játszottunk vele-volt, hogy mi ketten apával, Ők nézték:)
Patrik maga a megtestesült elevenség! aki szemreppenés nélkül, nagy komolyan tudja az ellenkezőjét mondani. Szófogadatlan-egy nap cseppet ki is borultam, elszakította borostyánláncot, kb.5. csínytevése volt aznap, és még csak délelőtt 10 óra volt.
karúszóval mutatványoskodott a vízben, nem lesz nehéz megtanulnia úszni, ha agyilag is megérik rá. megy a kar-lábtempó, csak akarni kell.volt a víz alatt glugyglugyglugy...apja kapta ki."azt hittem tudok úszni"
ahogy odaértünk másnapra belázasodott, így Patrikkal csak 3.nap mentünk úszni, de gyorsan meggyógyult.
Étvágya alábbhagyott. SOkat nyúlt.Délutánonként aludt. Érzi, hogy álmos, igényli még az alvást délután.
Enni való csudapofa!
Máténak kibújt a 2 alsó metszőfoga. a Szomszédok nem panaszkodhatnak az éjszakákra. változékonyan, de aludtunk. Nem voltak nagy és hosszú sírások. Igaz, éjszaka továbbra is etetem.
Délbenm és 6kor 1 nagy adag főzeléket bevág, és ezek ellenére a tejadagok is megvannak.
Nagyon mozgékony, a fenekét emeli, hátra felé halad.
édesen gagyarászik, nagyokat hahotázik a Fiúknak.
2szer voltunk együtt fürdeni, Máté a pihenőszékében nézelődött. egyszer dugtuk a lábacskáit a melegvízbe, de nagyon nem hatotta meg, így nem is próbálkoztunk tovább.
5ösben fürödtünk-wellnesseztünk egy kis szervezéssel, és Milán segítségével. kár, hogy csak csütörtökön jutott eszünkbe, hogy így is megoldható, nem kell mindig az apartmanban őrizni valamelyikünknek Mátét.
hazafelé az autóban Milcsi etette meg a pürével Mátét, így nem kellett megállnunk, Milán szórakoztatta, míg patrik aludt.
Nyugtáztuk Apával, hogy jó munkát végzünk, imádják egymást a Fiúk. reméljük az ÉLETben is kamatozni fog a "befektetett energia."
2013. március 30., szombat
2013. március 19., kedd
Máté előszeretettel alszik az oldalán.
a tejadagját nem csökkenti a pépek javára. Megköveteli, ami jár, az jár:) Az időpontokat is betartatja!
hason fekve nyomkodja fenekét felfelé. Hátra nagyon jól halad:)
Ma apák napja volt az oviban .Apával közösen festették a képet.
AZtán angolra mentünk, Milcsiben nagy volt az ellenállás. A néni megsimogatta buksijukat, bemutatkozott, aztán elvitte Őket, hogy mi maradjunk. Míg a folyosón mentek, Milcsit küzdeni hallottam... a könnyeivel.
Gyomorgörccsel vártam a végét. Közben odalopóztam az ajtóhoz, és megnyugodtam: énekeltek, nevettek, játszottak. nagyon ügyesek voltak, végre hallottam, hogy volt értelme az itthoni tanulgatásnak.
Mosolyogva, jó kedvvel jöttek ki 60 perc után!
és mennek legközelebb is!
a tejadagját nem csökkenti a pépek javára. Megköveteli, ami jár, az jár:) Az időpontokat is betartatja!
hason fekve nyomkodja fenekét felfelé. Hátra nagyon jól halad:)
Ma apák napja volt az oviban .Apával közösen festették a képet.
AZtán angolra mentünk, Milcsiben nagy volt az ellenállás. A néni megsimogatta buksijukat, bemutatkozott, aztán elvitte Őket, hogy mi maradjunk. Míg a folyosón mentek, Milcsit küzdeni hallottam... a könnyeivel.
Gyomorgörccsel vártam a végét. Közben odalopóztam az ajtóhoz, és megnyugodtam: énekeltek, nevettek, játszottak. nagyon ügyesek voltak, végre hallottam, hogy volt értelme az itthoni tanulgatásnak.
Mosolyogva, jó kedvvel jöttek ki 60 perc után!
és mennek legközelebb is!
2013. március 16., szombat
5-6 kanálnál megállunk.
próbáltunk alma-sütötök-répa-paradicsom-krumpli párosításait. délben és 6 körül, köszöni, marad a tejcsinél.
ezerrelé jön a foga, elől kettő:) éjjel 2szer ébreszt, de hamar visszaalszik.
LEGO mánia, Patrik is szívesen épít.
Úgy elszaladt ez a hét. Nem is volt oviban!
Március 15-e elmaradt. Óriási havazásra, viharos szélre ébredt az ország!nyugat Dunántúlon autóban, utakon rekedt emberekről számolt be a híradás.
A Fiúk apával a Várkonyi téri dombokhoz mentek szánkózni.
Addig mi Mátéval sütöttünk, végül elfáradt. Így szokott aludni.
A mózest eltettük. Annyira forog, félünk kiesik. kiteszi a lábát a szélére.
SPénteken este együtt alkottak a Fiúk.NAgyi szülinapjára készítettek rajzokat.
MA délután lovagolni mentünk. Minda ketten felülhettek.
próbáltunk alma-sütötök-répa-paradicsom-krumpli párosításait. délben és 6 körül, köszöni, marad a tejcsinél.
ezerrelé jön a foga, elől kettő:) éjjel 2szer ébreszt, de hamar visszaalszik.
LEGO mánia, Patrik is szívesen épít.
Úgy elszaladt ez a hét. Nem is volt oviban!
Március 15-e elmaradt. Óriási havazásra, viharos szélre ébredt az ország!nyugat Dunántúlon autóban, utakon rekedt emberekről számolt be a híradás.
A Fiúk apával a Várkonyi téri dombokhoz mentek szánkózni.
Addig mi Mátéval sütöttünk, végül elfáradt. Így szokott aludni.
A mózest eltettük. Annyira forog, félünk kiesik. kiteszi a lábát a szélére.
SPénteken este együtt alkottak a Fiúk.NAgyi szülinapjára készítettek rajzokat.
MA délután lovagolni mentünk. Minda ketten felülhettek.
2013. március 13., szerda
Máté forog
Most már állandóan pörög forog.Hasról hátra, hátról hasra.
Most hogy itthon vannak a nagyok Patriktól sajnos nem sok nyugodt perce van.
Most hogy itthon vannak a nagyok Patriktól sajnos nem sok nyugodt perce van.
Itthon vagyunk:)
Hétfőn nem vittem Patrikot oviba, kicsit külön is legyenek:)
Ebéd közben kitaláltuk, meglepjük Milcsit, ne kelljen ébren ágyban fekve a plafont néznie.1re érte mentünk.
Kicsit játszunk, azt mondja fázik....fél3kor már lázas volt.
Este 5kor el is aludt, magas láza lett.
Keddre hőemelkedése volt, torokfájással, és a lábán, keze fején apró kiütésekkel.
Így itthon töltjük a hetet együtt.
(Apán kívül egyébként mindenki náthás)
Hétfőn nem vittem Patrikot oviba, kicsit külön is legyenek:)
Ebéd közben kitaláltuk, meglepjük Milcsit, ne kelljen ébren ágyban fekve a plafont néznie.1re érte mentünk.
Kicsit játszunk, azt mondja fázik....fél3kor már lázas volt.
Este 5kor el is aludt, magas láza lett.
Keddre hőemelkedése volt, torokfájással, és a lábán, keze fején apró kiütésekkel.
Így itthon töltjük a hetet együtt.
(Apán kívül egyébként mindenki náthás)
2013. március 8., péntek
betörő a szomszédban
szo,baton délelőtt 10 órakor én zavartam meg a szomszédnál a betörőt, éppena a lakatot akarta lekopcsálni.
Ilyen menet felszerelésben töltötték a Fiúk a délelőttöt. lesték, hátha visszajön....
azóta kértem árajánlatot a riasztórendszer kiépítésére.
Féléves Máté
az örökké mosolygó kisbabánk.
hová tűnt ez a 6 hónap? Nem értem!
6800g, 70 cm.
Alma után répával próbálkozunk sokkal nagyobb sikerrel.
5ször kap tejcsit, éjszaka is eszik 3 körül.
hová tűnt ez a 6 hónap? Nem értem!
6800g, 70 cm.
Alma után répával próbálkozunk sokkal nagyobb sikerrel.
5ször kap tejcsit, éjszaka is eszik 3 körül.
2013. március 7., csütörtök
Patrik szülinapozás
Szombaton a mamáékkal ünnepeltünk.
vasárnap Gyuriékkal.
Hétfőn az oviban ünnepeltek.
Minden napra jutott egy egy torta.:))
Trambulint kapott Patrik, még szombaton délután felállították.
kapott egy SIGG kulacsot, és egy V-teches játékot.
ünneplés után 5óra tájban kidőlt:)
neki még annyira szüksége van a délutáni alvásra.
21 kg és 110 cm a Mi 4 évesünk! és együtt működött a védőnénivel:)
képek
vasárnap Gyuriékkal.
Hétfőn az oviban ünnepeltek.
Minden napra jutott egy egy torta.:))
Trambulint kapott Patrik, még szombaton délután felállították.
kapott egy SIGG kulacsot, és egy V-teches játékot.
ünneplés után 5óra tájban kidőlt:)
neki még annyira szüksége van a délutáni alvásra.
21 kg és 110 cm a Mi 4 évesünk! és együtt működött a védőnénivel:)
képek
2013. március 4., hétfő
4 éves Patrikunk
Isten éltesse a nagyfiunkat!
Akit még lehet ölelgetni, puszilgatni, babusgatni!
Okos, értelmes, örökké, de örökké mosolygós, nagy szivű és szófogadatlan.Ő PATRIK.
Szereti a meséket, szeret énekelni, kérdezni, Milánnal játszani, és ugrálni, szaladni.
Imádjuk a meleg barna szemeit, az érzékenységét, a szégyenlősségét....
Imádjuk!Nagyon nagyon!
Akit még lehet ölelgetni, puszilgatni, babusgatni!
Okos, értelmes, örökké, de örökké mosolygós, nagy szivű és szófogadatlan.Ő PATRIK.
Szereti a meséket, szeret énekelni, kérdezni, Milánnal játszani, és ugrálni, szaladni.
Imádjuk a meleg barna szemeit, az érzékenységét, a szégyenlősségét....
Imádjuk!Nagyon nagyon!
2013. március 1., péntek
Megint eltelt 1 hét.
Jól vagyunk.
nem foglalkozunk a körülöttünk elsuhanó vírusokkal és betegségekkel.
Milcsi úszni járni, addig a kicsikkel játszom, énekelgetünk.
Máté többet mocorog, ügyesen alszik. Délelőtt 10-, és du. 2-3 órát(kb2től). Babakocsiban!
4 óránként kap tejcsit, almapürével(párolt-turmixolt) etetjük fél7kor. pár kanál után köszöni nem kér többet.De legalább már nem fintorog hozzá:))
Bezzeg a Fiúk! Nagyon eszik, külön nekik is csinálok 1-1 nagy tállal.
Most nagyon megy a kalács, a mákos-diós tekercs is! műzli és az almapüré.és a paranyica sajt.
Végre láttunk napot a héten, sőt csütörtökön tavaszban érezhettük magunkat.
Szombaton délelőtt az Újszászi dédit látogattuk meg.
Kedden jön a telefon, hogy elesett.... combnyaktörése lett, ezúttal a másik lába. Csütörtökön műtötték, csípőprotézist kapott.
A szolnoki dédinknek tüdőgyulladása lett.
A Fiúk imaszándékként az oviban hol az egyik, hol a másik dédiért imádkoznak.
Jól vagyunk.
nem foglalkozunk a körülöttünk elsuhanó vírusokkal és betegségekkel.
Milcsi úszni járni, addig a kicsikkel játszom, énekelgetünk.
Máté többet mocorog, ügyesen alszik. Délelőtt 10-, és du. 2-3 órát(kb2től). Babakocsiban!
4 óránként kap tejcsit, almapürével(párolt-turmixolt) etetjük fél7kor. pár kanál után köszöni nem kér többet.De legalább már nem fintorog hozzá:))
Bezzeg a Fiúk! Nagyon eszik, külön nekik is csinálok 1-1 nagy tállal.
Most nagyon megy a kalács, a mákos-diós tekercs is! műzli és az almapüré.és a paranyica sajt.
Végre láttunk napot a héten, sőt csütörtökön tavaszban érezhettük magunkat.
Szombaton délelőtt az Újszászi dédit látogattuk meg.
Kedden jön a telefon, hogy elesett.... combnyaktörése lett, ezúttal a másik lába. Csütörtökön műtötték, csípőprotézist kapott.
A szolnoki dédinknek tüdőgyulladása lett.
A Fiúk imaszándékként az oviban hol az egyik, hol a másik dédiért imádkoznak.
2013. február 22., péntek
Nyílt nap a katolikus iskolában
szerdán fél5re mentünk(kedden szülői volt az oviban, az igazgató úr tartotta) Milánnal.(a 2 kisebb Nagyival töltötte az estét)
4 csoportra osztották a gyerkőcöket, mi szülők is mehettünk velük.
Énekeltek, festettek, vonalhúzogattak, bibliai történetet meséltek, tornateremben ügyeskedtek. 4 helyen forogtak.
A tanító nénik nagyon aranyosak voltak-hogy nekünk ki lesz, még zsákbamacska sajnos-de reméljük marad a tendencia.
A Mustármagos gyerekek nagyon otthon voltak:) Olyan jó érzés volt. Tudták a dalokat, hozzá tudtak szólni a Noé bárkája történethez...
amit kedden hallottam a szülőin abszolút megerősít Bennünket abban, hogy jó utat választottunk, és ezt kell követnünk.
Milán is nagyon jól érezte magát. Igazi nagyfiú!
márc 5-6-7én lesz a jelentkezés. 50 kisiskolást vesznek fel.
4 csoportra osztották a gyerkőcöket, mi szülők is mehettünk velük.
Énekeltek, festettek, vonalhúzogattak, bibliai történetet meséltek, tornateremben ügyeskedtek. 4 helyen forogtak.
A tanító nénik nagyon aranyosak voltak-hogy nekünk ki lesz, még zsákbamacska sajnos-de reméljük marad a tendencia.
A Mustármagos gyerekek nagyon otthon voltak:) Olyan jó érzés volt. Tudták a dalokat, hozzá tudtak szólni a Noé bárkája történethez...
amit kedden hallottam a szülőin abszolút megerősít Bennünket abban, hogy jó utat választottunk, és ezt kell követnünk.
Milán is nagyon jól érezte magát. Igazi nagyfiú!
márc 5-6-7én lesz a jelentkezés. 50 kisiskolást vesznek fel.
2013. február 21., csütörtök
átrendeztem a szobát
nagyot néztek a fiúk, amikor kedden hazaértek az oviból.
de sokkal jobban szeretjük így.
Végre nem kell azt a ronda konvektort néznem és a hely is nagyobb lett.
de sokkal jobban szeretjük így.
Végre nem kell azt a ronda konvektort néznem és a hely is nagyobb lett.
Döbbenetes a hasonlóság
Játékot kerestünk, és régi fényképeket találtunk.
Máté és Patrik ...mintha az apja köpte volna ki Őket....
Máté és Patrik ...mintha az apja köpte volna ki Őket....
2013. február 18., hétfő
Jól vagyunk.
A múlt héten egyik este játszóházban voltak a Nagyok, már nagyon mehetnékjük volt.
Milán újra úszni jár, majdnem 2 hónap maradt ki, de szívesen megy. Apukája szerint a kondija gyengült.
Szombaton délelőtt apa unokatestvérét, Juditot és vőlegényét vártuk. Esküvői meghívót hoztak.:)
tervezünk;)
Délután Mollikáék jöttek játszani. Farsangosat (is) játszottunk
Vasárnap ünnepeltünk. A tortát ismét édesapa készítette(a Fiúkkal).
Máté reszelt alma levét kapott. hát...nem igazán szívesen nyammogta. édes sült tököt is adtunk egy fél borsószemnyit. nem sietünk, 6 hónapos koráig marad csak a tej.
Jó kisbaba. Édesen cseveg, ügyesen eljátszik, nagyokat hahotázik. Kezd szőkülni, és nagyon nő a haja:)
AZ éjszakák változóak: előfordul, hogy sikerül 2szer 1 órát aludnom, és van, hogy 1szer ébred, eszik, és alszik tovább. Mellettem, velem a kanapén reggelig:)
Imádja a hüvelykujjat rágicsálni.
7600g-ot mértek 5 hónaposan(Patriknál könnyebb:)) viszont szerintem sokkal hosszabb:)
A szemecskéje rendbejött, de le se merem írni, a szemész óta 1szer volt váladékos.
A múlt héten egyik este játszóházban voltak a Nagyok, már nagyon mehetnékjük volt.
Milán újra úszni jár, majdnem 2 hónap maradt ki, de szívesen megy. Apukája szerint a kondija gyengült.
Szombaton délelőtt apa unokatestvérét, Juditot és vőlegényét vártuk. Esküvői meghívót hoztak.:)
tervezünk;)
Délután Mollikáék jöttek játszani. Farsangosat (is) játszottunk
Vasárnap ünnepeltünk. A tortát ismét édesapa készítette(a Fiúkkal).
Máté reszelt alma levét kapott. hát...nem igazán szívesen nyammogta. édes sült tököt is adtunk egy fél borsószemnyit. nem sietünk, 6 hónapos koráig marad csak a tej.
Jó kisbaba. Édesen cseveg, ügyesen eljátszik, nagyokat hahotázik. Kezd szőkülni, és nagyon nő a haja:)
AZ éjszakák változóak: előfordul, hogy sikerül 2szer 1 órát aludnom, és van, hogy 1szer ébred, eszik, és alszik tovább. Mellettem, velem a kanapén reggelig:)
Imádja a hüvelykujjat rágicsálni.
7600g-ot mértek 5 hónaposan(Patriknál könnyebb:)) viszont szerintem sokkal hosszabb:)
A szemecskéje rendbejött, de le se merem írni, a szemész óta 1szer volt váladékos.
2013. február 11., hétfő
Hétvége
SZombat délelőtt volt az ovisfarsang.
Végül PAtrik méhecske lett(tavaly is), Milán tigris(3 alkalommal ugyanabban a jelmezben).
Patrik még előző nap gondolkozott, hogy vadász lesz, összekészültem hozzá, kartonból kalapja is lett, de végül méhecske mellett maradt.
APa jegyet szedett, lufit fújt, pénteken fánkot sütöttünk a fánkevő versenyre, és sütit vittünk.
Felvonultak, óvó nénik báb előadással készültek, másfél óra után haza kívánkoztak.
Máté nagyival maradt itthon.
Ebéd után mamát mentünk köszönteni(én vezettem, annyira, de annyira jóóóóóóóóóó vezetni az új autót!), édesen énekeltek, míg a tűzijáték égett.
Egésznap havaseső esett, estére már havazott, és vasárnap is.
Várkonyi térre mentek szánkózni. APa húzta Milánt a faszánkón, Patrik hozzá volt kötve a műanyagcsúszkán. Így mentek vonatban. Apának meg volt a testedzés.
Végül PAtrik méhecske lett(tavaly is), Milán tigris(3 alkalommal ugyanabban a jelmezben).
Patrik még előző nap gondolkozott, hogy vadász lesz, összekészültem hozzá, kartonból kalapja is lett, de végül méhecske mellett maradt.
APa jegyet szedett, lufit fújt, pénteken fánkot sütöttünk a fánkevő versenyre, és sütit vittünk.
Felvonultak, óvó nénik báb előadással készültek, másfél óra után haza kívánkoztak.
Máté nagyival maradt itthon.
Ebéd után mamát mentünk köszönteni(én vezettem, annyira, de annyira jóóóóóóóóóó vezetni az új autót!), édesen énekeltek, míg a tűzijáték égett.
Egésznap havaseső esett, estére már havazott, és vasárnap is.
Várkonyi térre mentek szánkózni. APa húzta Milánt a faszánkón, Patrik hozzá volt kötve a műanyagcsúszkán. Így mentek vonatban. Apának meg volt a testedzés.
2013. február 8., péntek
Lecseréltük
végül megtaláltuk az igazit!
Egerbe mentünk érte, a miénket beszámították(11éves volt, fájó szívvel búcsúztunk tőle, hűséges kisautónk volt, 8 évig szolgált bennünket), 2008as Xsara Picassora cseréltük.
Mátét vittük magunkkal,jól viselte!8kor indultunk, 16 órára értünk Szolnokra.
Egyenesen a fiúkért mentünk a oviba, nagyon örültek!
Szerintem hatalmas( és tojás):)
De szeretni fogjuk!
Egerbe mentünk érte, a miénket beszámították(11éves volt, fájó szívvel búcsúztunk tőle, hűséges kisautónk volt, 8 évig szolgált bennünket), 2008as Xsara Picassora cseréltük.
Mátét vittük magunkkal,jól viselte!8kor indultunk, 16 órára értünk Szolnokra.
Egyenesen a fiúkért mentünk a oviba, nagyon örültek!
Szerintem hatalmas( és tojás):)
De szeretni fogjuk!
2013. február 6., szerda
Mínusz 1 Fog
Milcsinek újabb tejfoga esett ki-alsó, ezúttal nem várta meg Gyöngyit, alvásidőben alvás helyett kihúzta-már csak a lélek tartotta:)
5 hónapos
Máté 5 hónapos lett.
előkerültek a nagyobb méretű ruhák, én nem tudom, de úgy nő!!!!!!!
és ahogy szedegettem elő melegítők, kiscipők....ezekben most mászott Patrik!És Úristen, már 4 éves!
továbbra is lustácska, nem forog, ügyesen játszik, beszélget, sokat mosolyog és hangosan nevet.
Délelőtt nem alszik, egymást szórakoztatjuk, éjszaka 1 szer ébred.
Báár, volt olyan éjszakánk kedden, hogy másfél órát aludtunk 11-fél1ig...aztán síííííííííííííííííííííírt, kisebb megszakításokkal, hosszan.
előkerültek a nagyobb méretű ruhák, én nem tudom, de úgy nő!!!!!!!
és ahogy szedegettem elő melegítők, kiscipők....ezekben most mászott Patrik!És Úristen, már 4 éves!
továbbra is lustácska, nem forog, ügyesen játszik, beszélget, sokat mosolyog és hangosan nevet.
Délelőtt nem alszik, egymást szórakoztatjuk, éjszaka 1 szer ébred.
Báár, volt olyan éjszakánk kedden, hogy másfél órát aludtunk 11-fél1ig...aztán síííííííííííííííííííííírt, kisebb megszakításokkal, hosszan.
2013. február 2., szombat
Hétvége
Pénteken kora este Kitti és Niki érkezett. Velünk töltötték a hétvégét.Patrik ismét hozta a formáját.Kis esti meseolvasás nyugtatta meg.
Nagyon örültünk, hogy végre időt szakítottak ránk a lányok!
Máté jobban van, nem annyira náthás már, néha köhög, szépen szakad fel.
Este 9- reggel6ig aludt:)
Viszont délelőtt sem, és már este sem akar aludni. Max 5-10 percet.. elég neki az ebédutáni 3 órás alvás.????
Délután a pap bácsi jött házat szentelni. Milcsi ministrált.és Patrik:)
és Patrik még a pap bácsival is "incselkedett".
Köszönéskor tartotta a markát, hogy csapjanak bele. Milánnak akkorát sikerült....én pirultam bele. De a pap bácsi tartotta, hogy még nagyobbat.
Nagyon örültünk, hogy végre időt szakítottak ránk a lányok!
Máté jobban van, nem annyira náthás már, néha köhög, szépen szakad fel.
Este 9- reggel6ig aludt:)
Viszont délelőtt sem, és már este sem akar aludni. Max 5-10 percet.. elég neki az ebédutáni 3 órás alvás.????
Délután a pap bácsi jött házat szentelni. Milcsi ministrált.és Patrik:)
és Patrik még a pap bácsival is "incselkedett".
Köszönéskor tartotta a markát, hogy csapjanak bele. Milánnak akkorát sikerült....én pirultam bele. De a pap bácsi tartotta, hogy még nagyobbat.
Milán
Óvó nénik szerint nagggyon naggyon és tényleg nagggyon jó gyerek. Rendszerető, felelősségtudó, szófogadó, segítőkész.... Ismét Ő kapta meg a jóság barikát.
Itthon ezen a héten Patrikkal többször aprították egymást. Mintha Milán túl nagyfiúnak érezné magát Patrik gyerekes dolgaihoz. Néha meg órákig együtt eljátszanak, építenek, autóznak.
Itthon ezen a héten Patrikkal többször aprították egymást. Mintha Milán túl nagyfiúnak érezné magát Patrik gyerekes dolgaihoz. Néha meg órákig együtt eljátszanak, építenek, autóznak.
Patrik
nagyon nagyon ördög.
Már régen említeni akartam, 2-3 hónapja szótagokat sokszor ismétel.Mintha megakadna a lemez.
reméljük kinövi.
Már régen említeni akartam, 2-3 hónapja szótagokat sokszor ismétel.Mintha megakadna a lemez.
reméljük kinövi.
2013. január 30., szerda
Máté
Sokkal jobban van, ügyesen felköhögi, amit kell. Inhalálunk. AZ orrát továbbra is megállás nélkül szívjuk, cseppentünk.
Nagyokat alszik délutánonként.
A gyógyszert egyre nehezebb beadni, remélem ezek az ízek nem zavarják meg majd az 1 hónap múlva aktuális hozzátáplálást.
Az éjszakánk nyugodalmas volt, este 9- reggel 7ig aludt Máté!Ébredés nélkül. Patrik megelőzte:)
Nagyokat alszik délutánonként.
A gyógyszert egyre nehezebb beadni, remélem ezek az ízek nem zavarják meg majd az 1 hónap múlva aktuális hozzátáplálást.
Az éjszakánk nyugodalmas volt, este 9- reggel 7ig aludt Máté!Ébredés nélkül. Patrik megelőzte:)
2013. január 29., kedd
Szemészet
Mára volt időpontunk a könnycsatornaátmosásra. ?ár napok óta görcsberándult a gyomrom, ha eszembe jutott.
Valami csodában reménykedtem....
És a csoda megtörtént!
A szemészorvos megvizsgálta-belevilágított mindkét szemébe valami lencsén keresztül-, azt mondta, hogy most teljesen rendben van a szeme.
(Elmondtam, hogy kötőhártyája volt, 3. szemcseppet kaptuk, hörghurutja van, így antibiotikumozzuk- 3 hét múlva ha váladékozna a szeme, jönni kell.
SZívjuk az orrát napi 3szor, ha már nem lesz náthás akkor is-a szeme miatt.
Velem madarat lehetett volna fogatni!
Éjszaka végre aludtunk!9kor tettük le a 3 fiút.
2 kor ébredtem, jééééééé....visszaaludtam. 4.20.???akkor már lejöttem, rendben van-e Máté. SZépen aludt. 4.40kor ébredt, hogy éhes.Olyan kipihenten jöttem le hozzá. Már vissza se feküdem, Ő 9ig aludt.
Valami csodában reménykedtem....
És a csoda megtörtént!
A szemészorvos megvizsgálta-belevilágított mindkét szemébe valami lencsén keresztül-, azt mondta, hogy most teljesen rendben van a szeme.
(Elmondtam, hogy kötőhártyája volt, 3. szemcseppet kaptuk, hörghurutja van, így antibiotikumozzuk- 3 hét múlva ha váladékozna a szeme, jönni kell.
SZívjuk az orrát napi 3szor, ha már nem lesz náthás akkor is-a szeme miatt.
Velem madarat lehetett volna fogatni!
Éjszaka végre aludtunk!9kor tettük le a 3 fiút.
2 kor ébredtem, jééééééé....visszaaludtam. 4.20.???akkor már lejöttem, rendben van-e Máté. SZépen aludt. 4.40kor ébredt, hogy éhes.Olyan kipihenten jöttem le hozzá. Már vissza se feküdem, Ő 9ig aludt.
2013. január 28., hétfő
Hétvége
Születési sorrendben
MILÁN
pénteken reggel Apával Szlovákiába indultak síelni.(Gépiparis tanárok)
Már akkor be volt zsongva, amikor a kölcsönzőbe indultak a múlt héten.Csütörtökön elhozták a lécet, bakancsot, összepakolt magának, aprócska játékokat is tett a iskolás hátizsákba.
Palacsintát és muffint kért:)
Pénteken.1kor kezdtek, szombaton a kék pályán jött le. megtanult síelni, állítólag nagyon ügyesen megtanult!
nagyon élvezte!
több gyerek is volt, este játszottak, szaladgáltak a jól felfűtött faházakban, míg a felénőttek "buliztak".
vasárnap este 8ra értek haza.Már nagyon vártuk.
Jól érezték magukat!
PATRIK
mikor megtudta Mari,hogy Milán síelni megy, meghívta Patrikot egy hétvégére Pestre.
végül nagyi vitte szombaton a 8.22es ICvel.
Délután cirkuszba mentek, metrozott, este nagykádban fürödhetett.Marival aludt.
Másnap kombínózott, Dunát néztek, IKEAba nem akart játszóházazni.
fél4es busszal értek haza. sok sok könnyvvel, pónival....és tele élménnel!
MÁTÉ
kettecskén őriztük a házat.
borzasztóan náthás lett, egyhuzamban 20percnél többet ritkán alszik, nem kap levegőt.
csepegtetem, szívom állandóan a nóziját, sűrűbben etetem. sokszor és sokat sír, erőteljesen, hosszan és vigasztalhatatlanul.
Vasárnapra berekedt(1 hete nem aludtunk egyhuzamban másfél órát), ma elvittem a doktornénihez.
hörghurutja van, sajnos antibiotikumot is kapott.(ambroxolt, fenistilt).
(nekem már lázam nincs, de a jobb oldali mandulám nagyon fáj, nyelni nagyon fájdalmas)
MILÁN
pénteken reggel Apával Szlovákiába indultak síelni.(Gépiparis tanárok)
Már akkor be volt zsongva, amikor a kölcsönzőbe indultak a múlt héten.Csütörtökön elhozták a lécet, bakancsot, összepakolt magának, aprócska játékokat is tett a iskolás hátizsákba.
Palacsintát és muffint kért:)
Pénteken.1kor kezdtek, szombaton a kék pályán jött le. megtanult síelni, állítólag nagyon ügyesen megtanult!
nagyon élvezte!
több gyerek is volt, este játszottak, szaladgáltak a jól felfűtött faházakban, míg a felénőttek "buliztak".
vasárnap este 8ra értek haza.Már nagyon vártuk.
Jól érezték magukat!
PATRIK
mikor megtudta Mari,hogy Milán síelni megy, meghívta Patrikot egy hétvégére Pestre.
végül nagyi vitte szombaton a 8.22es ICvel.
Délután cirkuszba mentek, metrozott, este nagykádban fürödhetett.Marival aludt.
Másnap kombínózott, Dunát néztek, IKEAba nem akart játszóházazni.
fél4es busszal értek haza. sok sok könnyvvel, pónival....és tele élménnel!
MÁTÉ
kettecskén őriztük a házat.
borzasztóan náthás lett, egyhuzamban 20percnél többet ritkán alszik, nem kap levegőt.
csepegtetem, szívom állandóan a nóziját, sűrűbben etetem. sokszor és sokat sír, erőteljesen, hosszan és vigasztalhatatlanul.
Vasárnapra berekedt(1 hete nem aludtunk egyhuzamban másfél órát), ma elvittem a doktornénihez.
hörghurutja van, sajnos antibiotikumot is kapott.(ambroxolt, fenistilt).
(nekem már lázam nincs, de a jobb oldali mandulám nagyon fáj, nyelni nagyon fájdalmas)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)















