2013. április 10., szerda

Bogi járt  Nálunk villámlátogatáson. Jött hétfőn  és ment kedden.

A Fiúk angolra járnak Piroska nénihez. ez volt a 3. alkalom. 2x45perc.
PAtrik annyira de annyira énekel, halljuk mi újat tanulgattak. Végre valami, amit szeretnek csinálni!És szívesen mennek ovi után.
Mátéval Ringatóra járunk. Népdalokat(erdélyi, moldvai...) tanulunk, hegedű szó kísér olykor, olykor!nagyon élvezzük!
Végre az idő is nekünk kedvez, talán kitavaszodik!

2013. április 9., kedd

APa szabadnapot vett ki. Reggel elvitte a Fiúkat oviba, aztán autóba ültünk és elmentünk az IKEAba Mátéval.
Megvettük a konyhabútort. Neki kezdünk május első hetében:)
Máté nagyon jól viselte az utat és a vásárlást is!Igazán semmi panaszunk nem lehet!

2013. április 7., vasárnap

birkóznak

Milcsi karácsonyra kapott távirányítós autója bekrepált, visszavitték apával (Müller) ma délelőtt,választhatott másikat. nagyobbat hozott. az is Carrera, tűzoltó autó , villogott,vizet spriccelt.
délután már csak egy irányba ment.
Megint visszavitték.Újra cserélhetett.
kisebbet hozott helyette.
egy nap 3 autó:)

A hétvége gyorsan telt.
szombat délután kosár meccsen voltak a Fiúk apával és Doniékkal.
mi a tv-ben láttuk, hogy szurkolt a csipet csapat. patrik premier planban a képernyőn, feltett karokkal kiabál,hogy "hajrá, Olaj!"

Elkezdődött a "gyere, birkózzunk" időszak. remélem hamar túl leszünk ezen is!

MA végre kisütött a nap!Bár még mindig hideg van.

2013. április 6., szombat

7 hónaposunk

8250g
71cm
kibújt 2 kisfoga
mozgékony, a fenekét tologatja, úgy rugózik, édes! hátrafelé halad.
eszegeti a pépeket, jó nagy pohárral:)és issza rá a tejet, jó nagy pohárral:)
éjjel ébreszt 2 és 3 között, magam mellé veszem, belealszunk, megint ébreszt.....

2013. április 3., szerda

Húsvét

 Szombaton délután értünk haza. 3 órás pakolás után 6ra a feltámadásra rohantunk a Fiúkkal. Máté elaludt, így maradt Apával.
Vasárnap délelőtt pakolás folyt köv, Öcsödre mentünk ebédre.
itthon okosjátékok várták a fiúkat Nagyinál.
 Milánnak a légikikötő(2nap alatt több, mint a 2/3 feladványt megcsinálta), Patrikom a Rush Hourt kapta.
Kisebb volt a siker.
Hétfőn Patrik fél10kor ébredt-ilyen még nem volt- nagyon náthásan.!Milcsiért 8kor Gyuri jött, Mentek Mollikát locsolni.
itthon piros tojás helyett répás muffin várta  a locsolkodókat.

Délre Lilliék jöttek. Olyan nagyon jót játszottak együtt!

2013. április 1., hétfő

Tél a tavaszban

Az elmúlt hetet Dobogómajoron töltöttük.
AZ ilyenkor megszokott tavaszias idő helyett, most igazán volt részünk mindenben, csak jó időben nem.
Rollert, bringát nem vittünk, hhelyettük csúszkával jöttünk haza:)
Jó volt együtt lenni, nagyokat nevetni, jástzani, mesélni, beszélgetni.....
Most inkább otthonülősre sikerült ez a hét, jól esett a meleg szobában bevackolva  a fehérségben gyönyörködni.

Ott próbáltam írogatni, melyik nap mit csináltunk, majd bemásolom, de hangsúlyozom, a magunk kedvéért.

Dióhéjban:
Milcsi egyre komolyabb, önállóbb.Egyedül fürdött minden este, negyed óra hajszárítás, hajigazítás a tükör előtt-kis piperkőc lett. Műzlit evett műzlivel. rengeteget úszott, a kistestvérére vigyázott, míg mi apával szaunáztunk és Patrikkal fürdöttünk felváltva.
Kapott egy torpedó játékot-órákig játszottunk vele-volt, hogy mi ketten apával, Ők nézték:)

Patrik maga a megtestesült elevenség! aki szemreppenés nélkül, nagy komolyan tudja az ellenkezőjét mondani. Szófogadatlan-egy nap cseppet ki is borultam, elszakította  borostyánláncot, kb.5. csínytevése volt aznap, és még csak délelőtt 10 óra volt.
karúszóval mutatványoskodott a vízben, nem lesz nehéz megtanulnia úszni, ha agyilag is megérik rá. megy a kar-lábtempó, csak akarni kell.volt a víz alatt glugyglugyglugy...apja kapta ki."azt hittem tudok úszni"
ahogy odaértünk másnapra belázasodott, így Patrikkal csak 3.nap mentünk úszni, de gyorsan meggyógyult.
Étvágya alábbhagyott. SOkat nyúlt.Délutánonként aludt. Érzi, hogy álmos, igényli még az alvást délután.
Enni való csudapofa!

Máténak kibújt a 2 alsó metszőfoga. a Szomszédok nem panaszkodhatnak az éjszakákra. változékonyan, de aludtunk. Nem voltak nagy és hosszú sírások. Igaz, éjszaka továbbra is etetem.
Délbenm és 6kor 1 nagy adag főzeléket bevág, és ezek ellenére a tejadagok is megvannak.
Nagyon mozgékony, a fenekét emeli, hátra felé halad.
édesen gagyarászik, nagyokat hahotázik a Fiúknak.
2szer voltunk együtt fürdeni, Máté a pihenőszékében nézelődött. egyszer dugtuk a lábacskáit a melegvízbe, de nagyon nem hatotta meg, így nem is próbálkoztunk tovább.
5ösben fürödtünk-wellnesseztünk egy kis szervezéssel, és Milán segítségével. kár, hogy csak csütörtökön jutott eszünkbe, hogy így is megoldható, nem kell mindig az apartmanban őrizni valamelyikünknek Mátét.

hazafelé  az autóban Milcsi etette meg a pürével Mátét, így nem kellett megállnunk, Milán szórakoztatta, míg patrik aludt.

Nyugtáztuk Apával, hogy jó munkát végzünk, imádják egymást a Fiúk. reméljük az ÉLETben is kamatozni fog a "befektetett energia."

2013. március 19., kedd

Máté előszeretettel alszik az oldalán.
a tejadagját nem csökkenti a pépek javára. Megköveteli, ami jár, az jár:) Az időpontokat is betartatja!

hason fekve nyomkodja  fenekét felfelé. Hátra nagyon jól halad:)

Ma apák napja volt az oviban .Apával közösen festették a képet.

AZtán angolra mentünk, Milcsiben nagy volt az ellenállás. A néni megsimogatta  buksijukat, bemutatkozott, aztán elvitte Őket, hogy mi maradjunk. Míg a folyosón mentek, Milcsit küzdeni hallottam... a könnyeivel.
Gyomorgörccsel vártam a végét. Közben odalopóztam az ajtóhoz, és megnyugodtam: énekeltek, nevettek, játszottak. nagyon ügyesek voltak, végre hallottam, hogy volt értelme az itthoni tanulgatásnak.
Mosolyogva, jó kedvvel jöttek ki 60 perc után!
és mennek legközelebb is!

2013. március 16., szombat

 5-6 kanálnál megállunk.
próbáltunk alma-sütötök-répa-paradicsom-krumpli párosításait. délben és 6 körül, köszöni, marad a tejcsinél.
ezerrelé jön a foga, elől kettő:) éjjel 2szer ébreszt, de hamar visszaalszik.

LEGO mánia, Patrik is szívesen épít.
Úgy elszaladt ez a hét. Nem is volt oviban!

 Március 15-e elmaradt. Óriási havazásra, viharos szélre ébredt az ország!nyugat Dunántúlon autóban, utakon rekedt emberekről számolt be a híradás.

 A Fiúk apával a Várkonyi téri dombokhoz mentek szánkózni.

Addig mi Mátéval sütöttünk, végül elfáradt. Így szokott aludni.
 A mózest eltettük. Annyira forog, félünk kiesik. kiteszi a lábát  a szélére.

SPénteken este együtt alkottak a Fiúk.NAgyi szülinapjára készítettek rajzokat.
MA délután lovagolni mentünk. Minda ketten felülhettek.

2013. március 13., szerda

Máté forog

Most már állandóan pörög forog.Hasról hátra, hátról hasra.
Most hogy itthon vannak a nagyok Patriktól sajnos nem sok nyugodt perce van.
Itthon vagyunk:)
Hétfőn nem vittem Patrikot oviba, kicsit külön is legyenek:)
Ebéd közben kitaláltuk, meglepjük Milcsit, ne kelljen ébren ágyban fekve  a plafont néznie.1re érte mentünk.

Kicsit játszunk, azt mondja fázik....fél3kor már lázas volt.
Este 5kor el is aludt, magas láza lett.

Keddre hőemelkedése volt, torokfájással, és a lábán, keze fején apró kiütésekkel.

Így itthon töltjük a hetet együtt.
(Apán kívül egyébként mindenki náthás)

2013. március 8., péntek

betörő a szomszédban


szo,baton délelőtt 10 órakor én zavartam meg a szomszédnál a betörőt, éppena a lakatot akarta lekopcsálni.
Ilyen menet felszerelésben töltötték a Fiúk a délelőttöt. lesték, hátha visszajön....
azóta kértem árajánlatot a riasztórendszer kiépítésére.

Féléves Máté

az örökké mosolygó kisbabánk.
hová tűnt ez a 6 hónap? Nem értem!

6800g, 70 cm.
Alma után répával próbálkozunk sokkal nagyobb sikerrel.
5ször kap tejcsit, éjszaka is eszik 3 körül.

2013. március 7., csütörtök

Patrik szülinapozás

Szombaton a mamáékkal ünnepeltünk.
vasárnap Gyuriékkal.
Hétfőn az oviban ünnepeltek.
Minden napra jutott egy egy torta.:))

Trambulint kapott Patrik, még szombaton délután felállították.
kapott egy SIGG kulacsot, és egy V-teches játékot.
ünneplés után 5óra tájban kidőlt:)
neki még annyira szüksége van a délutáni alvásra.


21 kg és 110 cm a Mi 4 évesünk! és együtt működött a védőnénivel:)
 
képek

2013. március 4., hétfő

4 éves Patrikunk

Isten éltesse a  nagyfiunkat!
Akit még lehet ölelgetni, puszilgatni, babusgatni!

Okos, értelmes, örökké, de örökké mosolygós, nagy szivű és szófogadatlan.Ő PATRIK.
Szereti a meséket, szeret énekelni, kérdezni, Milánnal játszani, és ugrálni, szaladni.
Imádjuk a meleg barna szemeit,  az érzékenységét, a szégyenlősségét....

Imádjuk!Nagyon nagyon!

2013. március 1., péntek

Megint eltelt 1 hét.
Jól vagyunk.
nem foglalkozunk a körülöttünk elsuhanó vírusokkal és betegségekkel.
Milcsi úszni járni, addig  a kicsikkel játszom, énekelgetünk.
Máté többet mocorog, ügyesen alszik. Délelőtt 10-, és du. 2-3 órát(kb2től). Babakocsiban!
4 óránként kap tejcsit, almapürével(párolt-turmixolt) etetjük fél7kor. pár kanál után köszöni nem kér többet.De legalább már nem fintorog hozzá:))

Bezzeg a Fiúk! Nagyon eszik, külön nekik is csinálok 1-1 nagy tállal.
Most nagyon megy a kalács, a mákos-diós tekercs is! műzli és az almapüré.és a paranyica sajt.

Végre láttunk napot a héten, sőt csütörtökön tavaszban érezhettük magunkat.

Szombaton délelőtt az Újszászi dédit látogattuk meg.
Kedden jön  a telefon, hogy elesett.... combnyaktörése lett, ezúttal a  másik lába. Csütörtökön műtötték, csípőprotézist kapott.
A szolnoki dédinknek tüdőgyulladása lett.
A Fiúk imaszándékként az oviban hol az egyik, hol a másik dédiért imádkoznak.


2013. február 22., péntek

Nyílt nap a katolikus iskolában

szerdán fél5re mentünk(kedden szülői volt az oviban, az igazgató úr tartotta) Milánnal.(a 2 kisebb Nagyival töltötte az estét)
4 csoportra osztották a gyerkőcöket, mi szülők is mehettünk velük.
Énekeltek, festettek, vonalhúzogattak, bibliai történetet meséltek, tornateremben ügyeskedtek. 4 helyen forogtak.
A tanító nénik nagyon aranyosak voltak-hogy nekünk ki lesz, még zsákbamacska sajnos-de reméljük marad a tendencia.
A Mustármagos gyerekek nagyon otthon voltak:) Olyan jó érzés volt.  Tudták a dalokat, hozzá tudtak szólni a Noé bárkája történethez...

amit kedden hallottam a szülőin abszolút megerősít  Bennünket abban, hogy jó utat választottunk, és ezt kell követnünk.

Milán is nagyon jól érezte magát. Igazi nagyfiú!
márc 5-6-7én lesz a jelentkezés. 50 kisiskolást vesznek fel.

2013. február 21., csütörtök

átrendeztem a szobát

nagyot néztek a fiúk, amikor kedden hazaértek az oviból.
de sokkal jobban szeretjük így.
Végre nem kell azt a ronda konvektort néznem és a hely is nagyobb lett.


Döbbenetes a hasonlóság

Játékot kerestünk, és régi fényképeket találtunk.
Máté és Patrik ...mintha az apja köpte volna ki Őket....







2013. február 18., hétfő

Jól vagyunk.
A múlt héten egyik este játszóházban voltak a Nagyok, már nagyon mehetnékjük volt.

Milán újra úszni jár, majdnem 2 hónap maradt ki, de szívesen megy. Apukája szerint a kondija gyengült.
Szombaton délelőtt apa unokatestvérét, Juditot és vőlegényét vártuk. Esküvői meghívót hoztak.:)
tervezünk;)
Délután Mollikáék jöttek játszani. Farsangosat (is) játszottunk

Vasárnap ünnepeltünk. A tortát ismét édesapa készítette(a Fiúkkal).



Máté reszelt alma levét kapott. hát...nem igazán szívesen nyammogta. édes sült tököt is adtunk egy fél borsószemnyit. nem sietünk, 6 hónapos koráig marad csak a  tej.

 Jó kisbaba. Édesen cseveg, ügyesen eljátszik, nagyokat hahotázik. Kezd szőkülni, és nagyon nő a haja:)
AZ éjszakák változóak: előfordul, hogy sikerül 2szer 1 órát aludnom, és van, hogy 1szer ébred, eszik, és alszik tovább. Mellettem, velem a kanapén reggelig:)
Imádja a hüvelykujjat rágicsálni.
7600g-ot mértek 5 hónaposan(Patriknál könnyebb:)) viszont szerintem sokkal hosszabb:)
A szemecskéje rendbejött, de le se merem írni, a szemész óta 1szer volt váladékos.




2013. február 11., hétfő

Hétvége

SZombat délelőtt volt az ovisfarsang.
Végül PAtrik méhecske lett(tavaly is), Milán tigris(3 alkalommal ugyanabban a jelmezben).
Patrik még előző nap gondolkozott, hogy vadász lesz, összekészültem hozzá, kartonból kalapja is lett, de végül  méhecske mellett maradt.
APa jegyet szedett, lufit fújt, pénteken fánkot sütöttünk a fánkevő versenyre, és sütit vittünk.
Felvonultak, óvó nénik báb előadással készültek, másfél óra után haza kívánkoztak.
Máté nagyival maradt itthon.
Ebéd után   mamát mentünk köszönteni(én vezettem, annyira, de annyira jóóóóóóóóóó vezetni az új autót!), édesen énekeltek, míg a tűzijáték égett.

Egésznap havaseső esett, estére már havazott, és vasárnap is.

Várkonyi térre mentek szánkózni.  APa húzta Milánt a faszánkón, Patrik hozzá volt kötve a műanyagcsúszkán. Így mentek vonatban. Apának meg volt a testedzés.

2013. február 8., péntek

Lecseréltük

végül megtaláltuk az igazit!
Egerbe mentünk érte, a miénket beszámították(11éves volt, fájó szívvel búcsúztunk tőle, hűséges kisautónk volt, 8 évig szolgált bennünket), 2008as Xsara Picassora cseréltük.
Mátét vittük magunkkal,jól viselte!8kor indultunk, 16 órára értünk Szolnokra.
Egyenesen  a fiúkért mentünk a oviba, nagyon örültek!
Szerintem hatalmas( és tojás):)
De szeretni fogjuk!

2013. február 6., szerda

Mínusz 1 Fog

Milcsinek újabb tejfoga esett ki-alsó, ezúttal nem várta meg Gyöngyit, alvásidőben alvás helyett kihúzta-már csak a lélek tartotta:)

5 hónapos

Máté 5 hónapos lett.
előkerültek a nagyobb méretű ruhák, én nem tudom, de úgy nő!!!!!!!
és ahogy szedegettem elő  melegítők, kiscipők....ezekben most mászott Patrik!És Úristen, már 4 éves!

továbbra is lustácska, nem forog, ügyesen játszik, beszélget, sokat mosolyog és hangosan nevet.
Délelőtt nem alszik, egymást szórakoztatjuk, éjszaka 1 szer ébred.
Báár, volt olyan éjszakánk kedden, hogy másfél órát aludtunk 11-fél1ig...aztán síííííííííííííííííííííírt, kisebb megszakításokkal, hosszan.


2013. február 2., szombat

Hétvége

 Pénteken kora este Kitti és Niki érkezett. Velünk töltötték a hétvégét.Patrik ismét hozta  a formáját.Kis esti meseolvasás nyugtatta meg.
Nagyon örültünk, hogy végre időt szakítottak ránk a lányok!

Máté jobban van, nem annyira náthás már, néha köhög, szépen szakad fel.
Este 9- reggel6ig aludt:)
Viszont délelőtt sem, és már este sem akar aludni. Max 5-10 percet.. elég neki az ebédutáni 3 órás alvás.????

Délután a pap bácsi jött házat szentelni. Milcsi ministrált.és Patrik:)
és Patrik még a pap bácsival is "incselkedett".
Köszönéskor tartotta  a markát, hogy csapjanak bele. Milánnak akkorát sikerült....én pirultam bele. De a pap bácsi tartotta, hogy még nagyobbat.

Milán

Óvó nénik szerint nagggyon naggyon és tényleg nagggyon jó gyerek. Rendszerető, felelősségtudó, szófogadó, segítőkész.... Ismét Ő kapta meg a jóság barikát.

Itthon  ezen a héten Patrikkal többször aprították egymást. Mintha Milán túl nagyfiúnak érezné magát Patrik gyerekes dolgaihoz. Néha meg órákig együtt eljátszanak, építenek, autóznak.

Patrik

nagyon nagyon ördög.
Már régen említeni akartam, 2-3 hónapja szótagokat sokszor ismétel.Mintha megakadna a lemez.
reméljük kinövi.


2013. január 30., szerda

Máté

Sokkal jobban van, ügyesen felköhögi, amit kell. Inhalálunk. AZ orrát továbbra is megállás nélkül szívjuk, cseppentünk.
Nagyokat alszik délutánonként.
A gyógyszert egyre nehezebb beadni, remélem ezek az ízek nem zavarják meg majd az 1 hónap múlva aktuális hozzátáplálást.

Az éjszakánk nyugodalmas volt, este 9- reggel 7ig aludt Máté!Ébredés nélkül. Patrik megelőzte:)

2013. január 29., kedd

Szemészet

Mára volt időpontunk a könnycsatornaátmosásra. ?ár napok óta görcsberándult a gyomrom, ha eszembe jutott.
Valami csodában reménykedtem....
És a csoda megtörtént!
A szemészorvos megvizsgálta-belevilágított mindkét szemébe valami lencsén keresztül-, azt mondta, hogy most teljesen rendben van a szeme.
(Elmondtam, hogy kötőhártyája volt, 3. szemcseppet kaptuk, hörghurutja van, így antibiotikumozzuk- 3 hét múlva ha váladékozna  a szeme, jönni kell.
SZívjuk az orrát napi 3szor, ha már nem lesz náthás akkor is-a szeme miatt.
Velem madarat lehetett volna fogatni!

Éjszaka végre aludtunk!9kor tettük le a 3 fiút.

2 kor ébredtem, jééééééé....visszaaludtam. 4.20.???akkor már lejöttem, rendben van-e Máté. SZépen aludt. 4.40kor ébredt, hogy éhes.Olyan kipihenten jöttem le hozzá. Már vissza se feküdem, Ő 9ig aludt.

2013. január 28., hétfő

Hétvége

Születési sorrendben

MILÁN

pénteken reggel Apával Szlovákiába indultak síelni.(Gépiparis tanárok)
Már akkor be volt zsongva, amikor a kölcsönzőbe indultak a   múlt héten.Csütörtökön elhozták a lécet, bakancsot, összepakolt magának, aprócska játékokat is tett a iskolás hátizsákba.
Palacsintát és muffint kért:)

Pénteken.1kor kezdtek, szombaton a kék pályán jött le. megtanult síelni, állítólag nagyon ügyesen megtanult!
nagyon élvezte!
több gyerek is volt, este játszottak, szaladgáltak a jól felfűtött faházakban, míg a felénőttek "buliztak".
vasárnap este 8ra értek haza.Már nagyon vártuk.
Jól érezték magukat!


PATRIK

mikor megtudta Mari,hogy Milán síelni megy, meghívta Patrikot egy hétvégére Pestre.
végül nagyi vitte szombaton a 8.22es ICvel.
Délután cirkuszba mentek, metrozott, este nagykádban fürödhetett.Marival aludt.
Másnap kombínózott, Dunát néztek, IKEAba nem akart  játszóházazni.
fél4es busszal értek haza. sok sok könnyvvel, pónival....és tele élménnel!

MÁTÉ

kettecskén őriztük a házat.
borzasztóan náthás lett, egyhuzamban 20percnél többet ritkán alszik, nem kap levegőt.
csepegtetem, szívom állandóan a nóziját, sűrűbben etetem. sokszor és sokat sír, erőteljesen, hosszan és vigasztalhatatlanul.
Vasárnapra berekedt(1 hete nem aludtunk egyhuzamban másfél órát), ma elvittem a doktornénihez.
hörghurutja van, sajnos antibiotikumot is kapott.(ambroxolt, fenistilt).


(nekem már lázam nincs, de a jobb oldali mandulám nagyon fáj, nyelni nagyon fájdalmas)