2011. június 17., péntek

Kitört a nyári szünet

MA már nem vittük Milánt oviba.
Apa reggel Volán focizni ment Tiszaújvárosba, aludhattunk volna...persze 6.10kor ébresztőt fújt. Ezúttal Milán.

Délután úszni mentünk-újra intenzívebben járunk, nagyon élvezi, már várja. Szerintem delfin lehetett előző életében;)
Útközben szét néztünk Szolnok első Hídi vásárán.
Szerintem nagy ötlet, csak az árusokat sajnálom, mert Szolnok város vásárló közönsége nem igen szán ennyi pénzt portékákra. Túlságosan igényes darabok. (Én személy szerint tudtam volna vásárolni. De én is azok közé tartozom....sajnos.)









Már látom hogy telik a nyár: Milcsi biciklin, Patrik eszik.:D
Posted by Picasa

2011. június 13., hétfő

Pünkösd

Nehezen indult Milán, mert a jászberényi Állatkert volt a cél még szombaton, végül még sem odamentünk, hanem a veresegyházi Medve Otthonba.
(109km Szolnokról, 3-400Ft-os belépőjével nem drága)
Kellékként vittünk 1 üveg mézet és a 2 bringát. Nagyon jót szórakoztak a Fiúk.

Fél1ig macikat etettünk, farkasokat kerestünk, rénszarvast csodáltunk. Játszótereztek, Milcsi ugrálóvárazott, Patrikkal kisvonaton ültünk.
Kaptak 1-1 héliumos lufit, a Milánét a parkolóban sikerült apának megreptetni. ANnyira sírt Milcsi, és kiabált, hogy az embereknek fogalmuk se volt mi történhetett.


Hazafelé megálltunk a Gödöllői kastélynál. csak a parkjában futkároztak meg a puha pázsiton hemperegtek.



felsétáltunka Máriabesnyői kegyhelyhez is, ahol a régi pap bácsinkkal is összefutottunk.

Hazafelé azonnal elaludtak.
Újszászig, mert megígértük dédimamának, hogy beugrunk hozzá.

Posted by Picasa

2011. június 11., szombat

Kedd óta újra valami enyhébb nyavaja környékez bennünket. APa kezdte, azt hittük gyomorrontás. Ő kedden 2kor hazajött a munkából és feküdt.
Szerdán Patrik fájlalta a hasát...Ő azóta is sokkal sűrűbben megy a Wcre(továbbra is hihettelen, milyen ügyes!egyszer volt balesetünk-éppen a könyvtárban;)
Milánnak még nem volt(kopp kopp) semmi baja.

csütörtökön ovi után moziba mentünk Milcsivel a Bogyó és Babóca új meséit néztük a Tisza Moziban(összesen 6an voltunk:()De nagyon tetszett Milcsinek és nekem is!

Pénteken bográcsolás volt az oviban. 4kor kezdődött, a gyerkők
olyan jót szaladgáltak, csak mi nem bírtuk szemmel követni,...pedig ketten voltunk 2 gyerekre.
A tehetséggondozásos csoport(iskolába menők) záró műsorral készültek.



fél7kor jöttem el(edzésre), éppen akkor kezdődött a paprikáskrumpli osztás.



8ig maradtak, még fagyis kocsi volt a meglepetés avégére(kicsit izgultam mára nem lesz-e torokfájós-köhögős ébredés), de nem lett!
Értem jöttek edzés után.

Hűvös-esősre fordultak a napok.
Posted by Picasa

2011. június 6., hétfő

Borsó


pucolás:)
gyorsabban ették, mint ahogy apa pucolta.
Posted by Picasa

Pancsi


Forróság volt szombaton. Elővettük a medencét. Afiúk pancsiztak, Apa sziesztázott én pedig kivégeztem egy könyvet:D

Vasárnap fürdőszoba kabin cserénk volt. A régi kukába került, új van helyette. A fiúk alig várták, hogy kipróbálhassak este , honnan jön a víz.(a szerelés nem igazán jól sikerült, így onnan is jött, ahonnan nem kellett volna...)
Posted by Picasa

Évzáró az oviban

Gyereknappal egybekötött, és a ballagás is.:)
De ovink még van. 2 hét.

Én fél9re mentem, mert szerepeltem is. Én voltam az Aranyszőrű bárányban a leány, aki elsőként ragad hozzá a bárányhoz.Mi segítettünk székeket, asztalokat , szőnyegeket pakolni.
Kis Családom 10re jött. Vittük a sütinket;)

Először a 3 ovis csoport szerepelt. Milcsiék népi dalokból, játékokból adtak elő egy kis fűzért. ANnyira, de annyira jó volt!
És Milán énekelt, táncolt, SZEREPELt!(nem mint tavaly...) Nagyon boldogok voltunk, hogy így láthattuk!
Többek között egy
Galgamácsi mondókát is eljátszottak:

Ács, bács, takabács,
Arra ment a vén takács.
Azt mondta, hogy ácsi bácsi,
Adjon dinnyét János bácsi!

Nem, nem, még nem érett!

Ács, bács, takabács,
Arra ment a vén takács.
Azt mondta, hogy ácsi bácsi,
Adjon dinnyét János bácsi!

-6 tallérért odaadom.
-Mindjárt le is szakajtom!
Ez olyan, mint a rög, ez olyan, mint a tök!(és közben billegeti a gyerekek fejét:D Miláné volt a tök:D)
Ez jó!Add a kezed!
1 dínár, 2 dínár Neked ezért több nem jár!









Végül mi jöttünk SZülők.
NAgyon nagyon vicces volt, édes, aranyos, bevontuk mindhárom csoportot. A Milán csoportjának a királylányt kellett felvidítani, akkor jöttek aszínpadra, énekeltek. Néztem az arcukat, mintha tényleg ott lennének a mesében. Nagyon jól kitalálta a rendezőnk:D
De arra senki sem gondolt, hogy amikor jön az asszony a nagyfakanállal és mondja nekem:"hogy nesze nesze, Te világ lustája..." én meg jajgatok, akkor a kisPatrikunk olyan, de olyan keserves sírásba kezd-ez a mese kezdetétől kb3perc) a végéig, hogy zeng az egész templomkert. én is odaszaladtam, de nem tudtuk megnyugtatni. Most még pogácsával, sütivel se. Mekkora traumát okozhatott ez a kislelkének, hogy Anyát bántják!?!

AZ ovisok műsorát olyan szépen végig nézte az elsősorból Nagyi és Apa mellett.

Posted by Picasa

2011. június 3., péntek

Nem is tudom hol kezdjem.

Voltunk Milánnal cirkuszban. Itt van a Cora melletti réten. Marcikáéktól kaptunk tegnap estére 2 tiszteletjegyet.
Patrikot végül nem vittük el, pedig nagyon gondolkoztunk rajta. vele ma néztük meg az elefántot, tevéket, pacikat.
Olyan jól sikerült a kirándulás-az ikrekkel mentünk-, hogy Patrik hazafelé elaludt(csinálják a Tisza-hidat, 1 órát késett a busz...). Végül délben értünk haza, akkor ébredt.:( és újra Milánért menet a hátamon aludt el, egy kis plüss pacit szorongatva, amit el is hagytunk. Hiába mentem vissza, még a buszhoz is kimentem, amikor visszafordult az állomásról, de nem lett meg.

Milcsinek tetszett a cirkusz, kevesellte az állatokat-nekem kicsit lapos volt az előadás, bár voltak benne valóban lélegzetelállító produkciók.:-O

Milcsi újra köhögős, ma el is vittük a doktornénihez, hogy meghallgassa, de semmi. Ugyanazt írta, amit 3 napja adok Milánnak.
Oviba menni akart!MA volt a főbróba az évzáróra!Nagyon örülünk a lelkesedésének, tavaly oda se ment a többiekhez!Most versel:)

És Patrik is. Napi egy verset képes kisBogyóm megtanulni.

Gazdag Erzsi: A kis kakas rézgarasa

Elgurult egy rézgaras.
Fölkapta egy kis kakas.

Ha fölkapta, jól tette,
a bögyébe betette.

De a bögye kidobta,
mérges lett a kakasra.

Összeszidta a kakast:
"Búzát adjál, ne garast!"

Kis kakas a piacon
búzát vett a garason.

Ezt adta a begyének,
most már békén megélnek.

Ezt tanítottuk ma Milánnak oviba menet. Mostmár Ő is mondja.
Patrikkal ma már a tarka cicásat kezdtük. és lassan a Spanyolországban vett Pocoyot is kivülről fújja-angolul.
A Kisvakond utazik 3/4e már megy. :)Könnyű lesz követnünk, hogy a gondozó nénik mondókáznak, énekelnek-e....
AZóta sincs pelus. SZól, és rohanunk. Délutáni alváshoz és éjszakára kap, d e ma véletlenül az éjszakai is száraz maradt.
Még a cumi problémát kellene a nyáron megoldanunk..

Tegnap Hannácskáék jöttek játszani. Patrik elemében volt.



Délután Lilliék jöttek hozzánk.

Én munkahelyet váltok. Közelebb kerülök Milcsihez, a Tisza-partra.

Posted by Picasa

2011. május 31., kedd

Gyerekek

MA nem ment Milcsi oviba, mert Mollikát vártuk.
Délelőtt boltoztunk, motoroztunk az utcán.
AMíg főztem szépen eljátszottak. Olyan jók voltak!
Remélem a nyarunk is hasonlóan fog telni!







Posted by Picasa

2011. május 30., hétfő

Hétvége

Nagyi iskolai kiránduláson volt Prágában.

SZombaton Mamáék voltak itt.
Vasárnap gyereknapoztunk a Tiszaligeti Szabadidőközpontban. Kibicikliztünk-közben megnéztük a Kossuth téren a veterán autókat, motorokat.
Dodzsemeztek 2szer, egyszer valami sárkányos hullámvasútra ültek. Patrik nem szívbajos;)
Felhős, hideg időnk volt sajnos.

Patrikon hétvége óta nincs pelus. SZól és a nagyWCbe intézi dolgát. Napi 1szer van "bugyicsere".
MA pl. az oviban voltunk Milánért, amikor szólt, hogy pisilni kell, szaladtunk az ovisWCre. Szerintem ha megyünk, ezentúl látogatjuk:)

Spanyolos ebéd


Jajj, de finom lett!
tortilla lapba sonka szeleteket kockáztam, és sajtkockákat szórtam. Félbe hajtottuk, és serpenyőben megmelegítettük mindkét oldalát, hogy megolvadjon a sajt.
Friss paradicsommal és avokádókrémmel ettük!
Egészséges finomság:)

És akkor a magyaros vacsora:

"kóbász"
Apa neki ült vacsizni(mert a Fiúk beműzliztek, joghurtoztak), de odakucorodtak mellé. CSak úgy jártak be a konyhába kenyérért.
Posted by Picasa

2011. május 28., szombat

Életképek


Köszönöm Neked, Vera barátnőm, hogy megtanultam pozitívan gondolkodni, a pozitív dolgokra koncentrálni, és máshogy látni a világot!



Ide töltöttem a pillanatképeinket:)
Ha csak ezt a pár képet végig nézzük, máris van miből feltöltődnünk a nyárra, és talán még tovább is kitart!








Fantasztikus volt! tele örömmel és boldogsággal. Fantasztikus tájakkal, elegáns épületekkel, mesébe illő villákkal. SZórakoztató gyermeki játékokkal és tartalmas felnőtt beszélgetésekkel. Könnyed kis borozgatásokkal, mennyei habos kávékkal és spanyol finomságokkal, napérlelte mézédes gyümölcsökkel, sok-sok pihenéssel, nyugtató sétákkal, és tengernyi nevetéssel!

Megtanultuk, hogy él a spanyol:KÖNNYEDÉN;)
Posted by Picasa

Madridban töltött napok

Idén 5 napunk jutott Madridra.
SZerdán-a tengerparti hazatérés után- délelőtt Veráékkal mentünk be a városba. Patrik az autóban elaludt, így Ő a hátamon kezdte az utat. Dani motorozott, Milcsi sétált.

Fagyit ígértünk, az volt a sétánkon a "húzóerő". Hogy tényleg arra menjünk, amerre szeretnénk.
A legkisebb adag 3 gombóc volt, a Mi Fiaink ketten ették.

(Mangó fagyit kértek. ) Kistálkákból kanalazták.
A királyi palota környékén sétáltunk , játszótereztünk egy kicsit a Templo de debodnál . Itt minden nap szívesen játszótereznénk. Én ilyenkor úgy érzem, mintha a világ tetején lennénk.

4óra körül hazaindultunk.

Csütörtökre Milcsi belázasodott. Magas lázzal ébredt.
Dél körül Verával kettesben bementünk a városba. Hideg volt. De a Fiúk iránti aggodalmam miatt sem maradtunk sokáig.
Végül estére Patriknak is felszökött a láza.
Péntekre Milcsi túl volt rajta, Patriknak estig magas láza volt.

Pénteken nagy volt a készülődés. Dani 3. szülinapját ünnepeltük.
Délelőtt elrohantunk Verával a közeli Corte Inglésbe bevásárolni, aztán elmetróztunk a 4 toronyhoz míg Vera tortát sütött. készülődött.

Délután 4kor kezdődött a szülinapi zsúr. Mi ezen a napon ismerkedtünk meg-egy Vera barátnőm révén már ismert- nagyon kedves expat magyar Családdal.

SZombaton Verával metróztunk a városba. Megmásztuk a Palacio de Cibeles tornyát. Fantasztikus a kilátás a toronyból, csodálatos az épület kívül-belül.

(Nekem ez a kedvenc részem Madridban. A Plaza de Cibelestől a Gran Via kezdetéig)
SZerencsém volt: júniustól már a közönség előtt zárva lesz az épület, mert városházaként üzemel majd.
Az Alcalá kapu közelében ültünk le egy kis spanyolos késő reggelire, aztán elvesztünk Madrid hangulatos kis utcácskáin.

Este Karesz elvitte Apát motorral a Real Madrid meccsre.

Vasárnap igazi családi napot tartottunk-bőrönd bepakolás után a Telefericohoz mentünk.

Itt csatlakoztak hozzánk Beniék is. Lanofkáztunk, játszottunk, spanyolosan ebédeltünk, búcsúztunk Madridtól és közben készülődtünk haza....


Madridi képek itt.

2011. május 26., csütörtök

Barátaink


Ágival és Verával


Zoli Apu csinálta fotót a 3 családról, Ő sajnos lemaradt a képről;)


Dani és Milán


Danival és Benivel



Hiányoznak.
De Milán azt mondta:
"Nem baj, ugye? Majd megszokjuk." Mindezt egy kis fájó pillantással nyugtázta, miközben legyintett egyet.
Posted by Picasa