2013. július 25., csütörtök

Lassan vége  a hétnek. Szépen ügyesen játszottak Mollival, néha csak el-elhallgattam a kis csevegésüket, míg én tettem a dolgom.

Kedden este grilleztünk. és sátrat vertünk:)

Zoli kint aludt a nagyokkal. Mollika is velük aludt.
Szerdán már nem.
Megtanult kivonni, hozza a füzetét,hogy Heni írj matekot!:)
Csütörtökön együtt indultunk a 5en a piacra sárgabarackért lekvár befőzéshez, de nem volt megfelelő. Így InterSparoztunk. Ők játékokat néztek, én vásároltam:)

Délután Lili is csatlakozott.

 Este apukájával sátorozott. A Fiúk beköltöztek.

fél6kor Mátéval és Apával másfél órára elmentünk ay OBIba, mert ma elkeydődött a terasyok burkolása(juhhééé).
Ez fogadott bennünket. ilyet még soha nem láttam. nem tudtuk sírjunk vagy nevessünk.


2013. július 22., hétfő

Patrik RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRje

Ott van a szavaiban a porgos R!
ha valaki tudja hogy kell amerikai billentyuzetrol magyarra valtani ossza meg velunk!Mate keze van benne:(

2013. július 20., szombat

Molli nyaral

reggel érkezett.
Délelőtt mozsaraztak, betonoztak, bicikliztek.
Ebédután csendes rajzolás, meseolvasás.
3 után fagyizni mentünk, aztán meglátogattuk a dédit. Turmixgépet kerestünk a MédiaMarktban, kinyitottak minden hűtőt....
2 másodperc alatt csend lett az esti fürdés után:D

Ficseri Tábor

Véget ért.
Olyan örömmel és boldogsággal, tele kézzel szaladtak felém pénteken délben, amikor mentem értük..
CSODÁLATOS hetük volt. Tele élménnyel, sok sok dallal, mesével és mesehősökkel, emlékekkel , vidámsággal és szeretettel fejezték be az elmúlt hetet.
Hálásak vagyunk, hogy ott lehettek. Hálásak vagyunk Péter bácsinak, a tanítóknak és Szülőknek az elmúlt délelőttökért.
Péter bácsi(evangélikus lelkész) lett Milcsi számára most az etalon. Azóta játék közben is énekel, gitározik a játék gitárján, de szeretne igazit és gitározni szeretne tanulni.
Az ott festett pólóban járnak, az általuk készített kis báránykával alszanak, és ebédelnek ....
Pénteken egy család látta Őket vendégül. Állatokat láttak, búza szemet ültettek(kis színes tálkában hozták haza), búzát őröltek és zsemlét sütöttek.
Fantasztikus , vidám hetük volt!


2013. július 14., vasárnap

Hétvége

Uszi után Inezékhez mentünk. Nyusziztak, cicáztak...szaladgáltak a puha gyepszőnyegen.

Szombaton délelőtt Mrinak segítettünk Újszászon ezt-azt elpakolni.Ebéd után sütöttünk, 3ra Doniékhoz mentünk

a  szülinapi zsúrra. Nagyon jól éreztük magunkat.

2013. július 12., péntek

MÁTRAFÜRED

Csütörtökön a Mátrába mentünk kirándulni. Apa szabit vett ki. Eredetileg úgy volt, hogy Inezt és Ágotát is magunkkal visszük(Máté Nagyival,  maradt volna), de Inezt darázs csípte meg, így nem tudtak eljönni.
A busz utat Máté is nagyon élvezte, ablak mellett ölünkben lelkesen magyarázott.
Mátrafüreden szálltunk le a buszról, ott gumicsizmát kaptak és a kispatakban játszottak a nagyok.
Kisvonattal jöttünk vissza Gyöngyösre. Igazából a Mátra Múzeumba indultunk, de arra nem jutott idő..
Hazafelé mindenki elaludt a buszban. Milcsi odaült a sofőr bácsi mögé, és rettenetesen figyelt: mikor melyik sebességbe teszi, stb. stb....




2013. július 9., kedd

Patrik mély vízben úszik

13.alkalommal voltunk ma.Karúszó nélkül már tegnap átmehetett a mélybe, de nem engedte el a medence szélét. Azt mondta, majd holnap.
és ma tényleg elengedte és gyönyörűen úszott!
Nagyon büszkék vagyunk rá!
4 évesen úszik!

2013. július 7., vasárnap

Vasárnap

Hétfőn volt Mollika 7.születésnapja. Délután kimentünk játszani. telepakoltam az autót. Járókát, babakocsit, váltóruhát, fürdőcuccot ....vittünk.

Vasárnap Mari volt itt .Nagyapáért volt a mise. A Fiúk még szombat este kikészítették az ingeket, nadrágokat....jól viselkedtek nagyon.
Fél12re lovagolni vitte Őket apa.
Délután pedig Lillivel lubickoltak.


10 hónapos

Örökmozgó. Mászik, feláll, leül, feláll, lépeget, leül, felvesz valamit, feláll, leül, mászik.....
meg nem áll!
Előszeretettel használja a nagyok ágyát.
Napi 2 nagyot alszik továbbra is, ha ennivalót lát, kiabááááál.
Imádja a fogkeféjét rágcsálni.
Szeret a nagyokkal huncutkodni, 4kézlábmászni, pancsizni.
Elneveztük PICÚRnak .


2013. július 5., péntek

lángos



reggeli úszás után farkaséhesen jövünk haza. AUtóval járunk, kérték a piacnál alljunk meg egy-egy lángosért.
A KICSI is kért-volna.
Most lángos őrület van. 
De nem panaszkodom, esznek délben is, amit főzünk.
Máté állandóan enne. mindegy mit, de kifli, és amit rágni kell jöhet, bármikor!

Frizura

Minden esti fürdés után így cicomáznak kb. 10 percig.
Néha napközben is. Milán kezdte , Patrikra ragad.

2013. július 4., csütörtök

Máté először bringán

este fél 8kor indultunk óvódai vízért:) a Tisza szállóhoz, mert a kisparki víz nem olyan finom:))
tetszett Mazsolkának, nagyokat kurjongatott.

Úszás(újra 33fok)

Jól halad, átmehetett a mélyvízbe . Már kedden úszhatott volna ott, de nem akart. Tegnapra megjött a kedve, ki se akart jönni.
"Mami, Új barátom van . Tegnap barátkoztam össze"
nagyon lelkes, szeret járni.Élvezi nagyon.
csak aszok lassan feketére a medence parton.ha a medence építésekor 2 fát ültettek volna, mostmár a szülők árnyékban nézhetnék a csemetéiket.

Milcsi nem jár. Szeme gyulladt volt hétfőre.

30 mázsa fa érkezett kedden. 3tól apa vágta, mi hordtuk. Nagy élmény volt, télen már fázni nem fogunk. csak szerdán tudtuk befejezni.

Patrik hálózsákot kapott tegnap. napközben is abban flangál. Ő a kiskutya.:)

2013. június 30., vasárnap


Olyan jól telt a napunk!
SZombaton délelőtt APa a 2 nagyfiúval SZajolba ment falunapra. Marcikáék invitálták Őket egy dodzsemezésre.

Ebédután dédit látogattuk a kórházban. Nagy volt az öröm.
Közben fagyiztunka  Marcipán cukrászda kertjében. Máté elmajszolt egy üres tölcsért.

Este sétálni indultunk a Tiszavirág-hí, Tiszaliget útvonalon:)






Niki kattintott:)

2013. június 29., szombat

Inez és Ágota

 Pénteken reggel Milcsiék két kis ovis társát vártuk. Együtt töltötték Velünk a napot.
Volt 2 kislányom is:)
Tündérek!
Inez Milánnal megy iskolába, Ágota Patrikkal kiscsoportos volt.
Szépen reggeliztek, aztán bent töltöttünk kis időt, beszélgettek-én abszolút háttérben voltam, magukról fotókat készítettek. Kicsit kimentek az udvarra-nyakig sarasak voltak. Átöltözés és mézeskalácssütés következett.





 
NAgyon ügyesen ebédeltek. Végre nyugodtan ebédeltünk mi is Nagyival:)
Ebédután mese és csendespihenő. Csak Ágota aludt el.

3után jöttek a szülők, 5ig elcsevegtünk.
öröm volt számomra ötükkel töltött idő!


 
Este Bogiékat vártuk. Milcsi 10ig ébren volt velünk. Géza árnyéka lett. Közös téma:autó és ló. Be se állt a szája(2 napig)

2013. június 27., csütörtök

2013. június 26., szerda

Új frizura

Hétvégén Máténak hajat vágtunk, ebben a 40fokban nem vártuk meg a bűvös 1 éves kort(nem tudom mi a jelentősége sajnos!).
édesen mosolyogva tűrte.

Kedd óta tizen pár fok van. Zimankó.
Patrikkal sem járunk úszni.
Ma a doktornéninél voltunk, Milcsinek a füle fáj.

Mustármag


 Milcsi ovis tarisznyájában mustármag volt.  Néhány magot  elültetett belőle.
Itt a kisnövényünk:)

Kedden volt ám öröm!Gyuri délben jött. velünk ebédelt. Úgy ettek, mint a kisangyalok! Reméljük máskor is csatlakozik.

2013. június 24., hétfő

 Kerti szépségeink. A rózsát a szombati vihar jege kilyuggatta.
Hatalmas felhőszakadás volt: ágakat, gallyakat tördelt.
Mi szerencsére megúsztuk.
A Tiszavirág fesztivál utolsó napját viszont elmosta.
Mi Apával csütörtök este kijutottunk - kettecskén.  Ittunk egy pohár bort, kicsit leültünk, aztán sétáltunk is haza.
Vasárnap lovagolni voltunk. Érdekes dolgokat csináltak:)Mint az artisták:)
 Délután Patrik elaludt. Milcsi apával betonozott.

2013. június 23., vasárnap

Iskolai Családi nap

 Pénteken délelőtt Milán Inezékkel strandolt, míg Patrik a tanmedencében úszni tanult. Úgy tűnik, mostmár a reggelek így indulnak majd.

Szombaton délelőtt  a templomkertben  iskolai családi nap volt. Ismerkedős-játékos. Sütit és innivalót kellett vinnünk. 38fok volt. Iszonyatos hőség 10-délig.




 Patrik is jót szórakozott:)

Ezt a mi Családunk festette.

 Ezzel pedig szerintema  tantermet fogják díszíteni.
Milán a Szent Pál osztályba jár.
Jól érezték magukat, imával, énekkel kezdtünk,  volt sok-sok feladat, mozgalmasan telt a délelőtt.