szerdán fél5re mentünk(kedden szülői volt az oviban, az igazgató úr tartotta) Milánnal.(a 2 kisebb Nagyival töltötte az estét)
4 csoportra osztották a gyerkőcöket, mi szülők is mehettünk velük.
Énekeltek, festettek, vonalhúzogattak, bibliai történetet meséltek, tornateremben ügyeskedtek. 4 helyen forogtak.
A tanító nénik nagyon aranyosak voltak-hogy nekünk ki lesz, még zsákbamacska sajnos-de reméljük marad a tendencia.
A Mustármagos gyerekek nagyon otthon voltak:) Olyan jó érzés volt. Tudták a dalokat, hozzá tudtak szólni a Noé bárkája történethez...
amit kedden hallottam a szülőin abszolút megerősít Bennünket abban, hogy jó utat választottunk, és ezt kell követnünk.
Milán is nagyon jól érezte magát. Igazi nagyfiú!
márc 5-6-7én lesz a jelentkezés. 50 kisiskolást vesznek fel.
2013. február 22., péntek
2013. február 21., csütörtök
átrendeztem a szobát
nagyot néztek a fiúk, amikor kedden hazaértek az oviból.
de sokkal jobban szeretjük így.
Végre nem kell azt a ronda konvektort néznem és a hely is nagyobb lett.
de sokkal jobban szeretjük így.
Végre nem kell azt a ronda konvektort néznem és a hely is nagyobb lett.
Döbbenetes a hasonlóság
Játékot kerestünk, és régi fényképeket találtunk.
Máté és Patrik ...mintha az apja köpte volna ki Őket....
Máté és Patrik ...mintha az apja köpte volna ki Őket....
2013. február 18., hétfő
Jól vagyunk.
A múlt héten egyik este játszóházban voltak a Nagyok, már nagyon mehetnékjük volt.
Milán újra úszni jár, majdnem 2 hónap maradt ki, de szívesen megy. Apukája szerint a kondija gyengült.
Szombaton délelőtt apa unokatestvérét, Juditot és vőlegényét vártuk. Esküvői meghívót hoztak.:)
tervezünk;)
Délután Mollikáék jöttek játszani. Farsangosat (is) játszottunk
Vasárnap ünnepeltünk. A tortát ismét édesapa készítette(a Fiúkkal).
Máté reszelt alma levét kapott. hát...nem igazán szívesen nyammogta. édes sült tököt is adtunk egy fél borsószemnyit. nem sietünk, 6 hónapos koráig marad csak a tej.
Jó kisbaba. Édesen cseveg, ügyesen eljátszik, nagyokat hahotázik. Kezd szőkülni, és nagyon nő a haja:)
AZ éjszakák változóak: előfordul, hogy sikerül 2szer 1 órát aludnom, és van, hogy 1szer ébred, eszik, és alszik tovább. Mellettem, velem a kanapén reggelig:)
Imádja a hüvelykujjat rágicsálni.
7600g-ot mértek 5 hónaposan(Patriknál könnyebb:)) viszont szerintem sokkal hosszabb:)
A szemecskéje rendbejött, de le se merem írni, a szemész óta 1szer volt váladékos.
A múlt héten egyik este játszóházban voltak a Nagyok, már nagyon mehetnékjük volt.
Milán újra úszni jár, majdnem 2 hónap maradt ki, de szívesen megy. Apukája szerint a kondija gyengült.
Szombaton délelőtt apa unokatestvérét, Juditot és vőlegényét vártuk. Esküvői meghívót hoztak.:)
tervezünk;)
Délután Mollikáék jöttek játszani. Farsangosat (is) játszottunk
Vasárnap ünnepeltünk. A tortát ismét édesapa készítette(a Fiúkkal).
Máté reszelt alma levét kapott. hát...nem igazán szívesen nyammogta. édes sült tököt is adtunk egy fél borsószemnyit. nem sietünk, 6 hónapos koráig marad csak a tej.
Jó kisbaba. Édesen cseveg, ügyesen eljátszik, nagyokat hahotázik. Kezd szőkülni, és nagyon nő a haja:)
AZ éjszakák változóak: előfordul, hogy sikerül 2szer 1 órát aludnom, és van, hogy 1szer ébred, eszik, és alszik tovább. Mellettem, velem a kanapén reggelig:)
Imádja a hüvelykujjat rágicsálni.
7600g-ot mértek 5 hónaposan(Patriknál könnyebb:)) viszont szerintem sokkal hosszabb:)
A szemecskéje rendbejött, de le se merem írni, a szemész óta 1szer volt váladékos.
2013. február 11., hétfő
Hétvége
SZombat délelőtt volt az ovisfarsang.
Végül PAtrik méhecske lett(tavaly is), Milán tigris(3 alkalommal ugyanabban a jelmezben).
Patrik még előző nap gondolkozott, hogy vadász lesz, összekészültem hozzá, kartonból kalapja is lett, de végül méhecske mellett maradt.
APa jegyet szedett, lufit fújt, pénteken fánkot sütöttünk a fánkevő versenyre, és sütit vittünk.
Felvonultak, óvó nénik báb előadással készültek, másfél óra után haza kívánkoztak.
Máté nagyival maradt itthon.
Ebéd után mamát mentünk köszönteni(én vezettem, annyira, de annyira jóóóóóóóóóó vezetni az új autót!), édesen énekeltek, míg a tűzijáték égett.
Egésznap havaseső esett, estére már havazott, és vasárnap is.
Várkonyi térre mentek szánkózni. APa húzta Milánt a faszánkón, Patrik hozzá volt kötve a műanyagcsúszkán. Így mentek vonatban. Apának meg volt a testedzés.
Végül PAtrik méhecske lett(tavaly is), Milán tigris(3 alkalommal ugyanabban a jelmezben).
Patrik még előző nap gondolkozott, hogy vadász lesz, összekészültem hozzá, kartonból kalapja is lett, de végül méhecske mellett maradt.
APa jegyet szedett, lufit fújt, pénteken fánkot sütöttünk a fánkevő versenyre, és sütit vittünk.
Felvonultak, óvó nénik báb előadással készültek, másfél óra után haza kívánkoztak.
Máté nagyival maradt itthon.
Ebéd után mamát mentünk köszönteni(én vezettem, annyira, de annyira jóóóóóóóóóó vezetni az új autót!), édesen énekeltek, míg a tűzijáték égett.
Egésznap havaseső esett, estére már havazott, és vasárnap is.
Várkonyi térre mentek szánkózni. APa húzta Milánt a faszánkón, Patrik hozzá volt kötve a műanyagcsúszkán. Így mentek vonatban. Apának meg volt a testedzés.
2013. február 8., péntek
Lecseréltük
végül megtaláltuk az igazit!
Egerbe mentünk érte, a miénket beszámították(11éves volt, fájó szívvel búcsúztunk tőle, hűséges kisautónk volt, 8 évig szolgált bennünket), 2008as Xsara Picassora cseréltük.
Mátét vittük magunkkal,jól viselte!8kor indultunk, 16 órára értünk Szolnokra.
Egyenesen a fiúkért mentünk a oviba, nagyon örültek!
Szerintem hatalmas( és tojás):)
De szeretni fogjuk!
Egerbe mentünk érte, a miénket beszámították(11éves volt, fájó szívvel búcsúztunk tőle, hűséges kisautónk volt, 8 évig szolgált bennünket), 2008as Xsara Picassora cseréltük.
Mátét vittük magunkkal,jól viselte!8kor indultunk, 16 órára értünk Szolnokra.
Egyenesen a fiúkért mentünk a oviba, nagyon örültek!
Szerintem hatalmas( és tojás):)
De szeretni fogjuk!
2013. február 6., szerda
Mínusz 1 Fog
Milcsinek újabb tejfoga esett ki-alsó, ezúttal nem várta meg Gyöngyit, alvásidőben alvás helyett kihúzta-már csak a lélek tartotta:)
5 hónapos
Máté 5 hónapos lett.
előkerültek a nagyobb méretű ruhák, én nem tudom, de úgy nő!!!!!!!
és ahogy szedegettem elő melegítők, kiscipők....ezekben most mászott Patrik!És Úristen, már 4 éves!
továbbra is lustácska, nem forog, ügyesen játszik, beszélget, sokat mosolyog és hangosan nevet.
Délelőtt nem alszik, egymást szórakoztatjuk, éjszaka 1 szer ébred.
Báár, volt olyan éjszakánk kedden, hogy másfél órát aludtunk 11-fél1ig...aztán síííííííííííííííííííííírt, kisebb megszakításokkal, hosszan.
előkerültek a nagyobb méretű ruhák, én nem tudom, de úgy nő!!!!!!!
és ahogy szedegettem elő melegítők, kiscipők....ezekben most mászott Patrik!És Úristen, már 4 éves!
továbbra is lustácska, nem forog, ügyesen játszik, beszélget, sokat mosolyog és hangosan nevet.
Délelőtt nem alszik, egymást szórakoztatjuk, éjszaka 1 szer ébred.
Báár, volt olyan éjszakánk kedden, hogy másfél órát aludtunk 11-fél1ig...aztán síííííííííííííííííííííírt, kisebb megszakításokkal, hosszan.
2013. február 2., szombat
Hétvége
Pénteken kora este Kitti és Niki érkezett. Velünk töltötték a hétvégét.Patrik ismét hozta a formáját.Kis esti meseolvasás nyugtatta meg.
Nagyon örültünk, hogy végre időt szakítottak ránk a lányok!
Máté jobban van, nem annyira náthás már, néha köhög, szépen szakad fel.
Este 9- reggel6ig aludt:)
Viszont délelőtt sem, és már este sem akar aludni. Max 5-10 percet.. elég neki az ebédutáni 3 órás alvás.????
Délután a pap bácsi jött házat szentelni. Milcsi ministrált.és Patrik:)
és Patrik még a pap bácsival is "incselkedett".
Köszönéskor tartotta a markát, hogy csapjanak bele. Milánnak akkorát sikerült....én pirultam bele. De a pap bácsi tartotta, hogy még nagyobbat.
Nagyon örültünk, hogy végre időt szakítottak ránk a lányok!
Máté jobban van, nem annyira náthás már, néha köhög, szépen szakad fel.
Este 9- reggel6ig aludt:)
Viszont délelőtt sem, és már este sem akar aludni. Max 5-10 percet.. elég neki az ebédutáni 3 órás alvás.????
Délután a pap bácsi jött házat szentelni. Milcsi ministrált.és Patrik:)
és Patrik még a pap bácsival is "incselkedett".
Köszönéskor tartotta a markát, hogy csapjanak bele. Milánnak akkorát sikerült....én pirultam bele. De a pap bácsi tartotta, hogy még nagyobbat.
Milán
Óvó nénik szerint nagggyon naggyon és tényleg nagggyon jó gyerek. Rendszerető, felelősségtudó, szófogadó, segítőkész.... Ismét Ő kapta meg a jóság barikát.
Itthon ezen a héten Patrikkal többször aprították egymást. Mintha Milán túl nagyfiúnak érezné magát Patrik gyerekes dolgaihoz. Néha meg órákig együtt eljátszanak, építenek, autóznak.
Itthon ezen a héten Patrikkal többször aprították egymást. Mintha Milán túl nagyfiúnak érezné magát Patrik gyerekes dolgaihoz. Néha meg órákig együtt eljátszanak, építenek, autóznak.
Patrik
nagyon nagyon ördög.
Már régen említeni akartam, 2-3 hónapja szótagokat sokszor ismétel.Mintha megakadna a lemez.
reméljük kinövi.
Már régen említeni akartam, 2-3 hónapja szótagokat sokszor ismétel.Mintha megakadna a lemez.
reméljük kinövi.
2013. január 30., szerda
Máté
Sokkal jobban van, ügyesen felköhögi, amit kell. Inhalálunk. AZ orrát továbbra is megállás nélkül szívjuk, cseppentünk.
Nagyokat alszik délutánonként.
A gyógyszert egyre nehezebb beadni, remélem ezek az ízek nem zavarják meg majd az 1 hónap múlva aktuális hozzátáplálást.
Az éjszakánk nyugodalmas volt, este 9- reggel 7ig aludt Máté!Ébredés nélkül. Patrik megelőzte:)
Nagyokat alszik délutánonként.
A gyógyszert egyre nehezebb beadni, remélem ezek az ízek nem zavarják meg majd az 1 hónap múlva aktuális hozzátáplálást.
Az éjszakánk nyugodalmas volt, este 9- reggel 7ig aludt Máté!Ébredés nélkül. Patrik megelőzte:)
2013. január 29., kedd
Szemészet
Mára volt időpontunk a könnycsatornaátmosásra. ?ár napok óta görcsberándult a gyomrom, ha eszembe jutott.
Valami csodában reménykedtem....
És a csoda megtörtént!
A szemészorvos megvizsgálta-belevilágított mindkét szemébe valami lencsén keresztül-, azt mondta, hogy most teljesen rendben van a szeme.
(Elmondtam, hogy kötőhártyája volt, 3. szemcseppet kaptuk, hörghurutja van, így antibiotikumozzuk- 3 hét múlva ha váladékozna a szeme, jönni kell.
SZívjuk az orrát napi 3szor, ha már nem lesz náthás akkor is-a szeme miatt.
Velem madarat lehetett volna fogatni!
Éjszaka végre aludtunk!9kor tettük le a 3 fiút.
2 kor ébredtem, jééééééé....visszaaludtam. 4.20.???akkor már lejöttem, rendben van-e Máté. SZépen aludt. 4.40kor ébredt, hogy éhes.Olyan kipihenten jöttem le hozzá. Már vissza se feküdem, Ő 9ig aludt.
Valami csodában reménykedtem....
És a csoda megtörtént!
A szemészorvos megvizsgálta-belevilágított mindkét szemébe valami lencsén keresztül-, azt mondta, hogy most teljesen rendben van a szeme.
(Elmondtam, hogy kötőhártyája volt, 3. szemcseppet kaptuk, hörghurutja van, így antibiotikumozzuk- 3 hét múlva ha váladékozna a szeme, jönni kell.
SZívjuk az orrát napi 3szor, ha már nem lesz náthás akkor is-a szeme miatt.
Velem madarat lehetett volna fogatni!
Éjszaka végre aludtunk!9kor tettük le a 3 fiút.
2 kor ébredtem, jééééééé....visszaaludtam. 4.20.???akkor már lejöttem, rendben van-e Máté. SZépen aludt. 4.40kor ébredt, hogy éhes.Olyan kipihenten jöttem le hozzá. Már vissza se feküdem, Ő 9ig aludt.
2013. január 28., hétfő
Hétvége
Születési sorrendben
MILÁN
pénteken reggel Apával Szlovákiába indultak síelni.(Gépiparis tanárok)
Már akkor be volt zsongva, amikor a kölcsönzőbe indultak a múlt héten.Csütörtökön elhozták a lécet, bakancsot, összepakolt magának, aprócska játékokat is tett a iskolás hátizsákba.
Palacsintát és muffint kért:)
Pénteken.1kor kezdtek, szombaton a kék pályán jött le. megtanult síelni, állítólag nagyon ügyesen megtanult!
nagyon élvezte!
több gyerek is volt, este játszottak, szaladgáltak a jól felfűtött faházakban, míg a felénőttek "buliztak".
vasárnap este 8ra értek haza.Már nagyon vártuk.
Jól érezték magukat!
PATRIK
mikor megtudta Mari,hogy Milán síelni megy, meghívta Patrikot egy hétvégére Pestre.
végül nagyi vitte szombaton a 8.22es ICvel.
Délután cirkuszba mentek, metrozott, este nagykádban fürödhetett.Marival aludt.
Másnap kombínózott, Dunát néztek, IKEAba nem akart játszóházazni.
fél4es busszal értek haza. sok sok könnyvvel, pónival....és tele élménnel!
MÁTÉ
kettecskén őriztük a házat.
borzasztóan náthás lett, egyhuzamban 20percnél többet ritkán alszik, nem kap levegőt.
csepegtetem, szívom állandóan a nóziját, sűrűbben etetem. sokszor és sokat sír, erőteljesen, hosszan és vigasztalhatatlanul.
Vasárnapra berekedt(1 hete nem aludtunk egyhuzamban másfél órát), ma elvittem a doktornénihez.
hörghurutja van, sajnos antibiotikumot is kapott.(ambroxolt, fenistilt).
(nekem már lázam nincs, de a jobb oldali mandulám nagyon fáj, nyelni nagyon fájdalmas)
MILÁN
pénteken reggel Apával Szlovákiába indultak síelni.(Gépiparis tanárok)
Már akkor be volt zsongva, amikor a kölcsönzőbe indultak a múlt héten.Csütörtökön elhozták a lécet, bakancsot, összepakolt magának, aprócska játékokat is tett a iskolás hátizsákba.
Palacsintát és muffint kért:)
Pénteken.1kor kezdtek, szombaton a kék pályán jött le. megtanult síelni, állítólag nagyon ügyesen megtanult!
nagyon élvezte!
több gyerek is volt, este játszottak, szaladgáltak a jól felfűtött faházakban, míg a felénőttek "buliztak".
vasárnap este 8ra értek haza.Már nagyon vártuk.
Jól érezték magukat!
PATRIK
mikor megtudta Mari,hogy Milán síelni megy, meghívta Patrikot egy hétvégére Pestre.
végül nagyi vitte szombaton a 8.22es ICvel.
Délután cirkuszba mentek, metrozott, este nagykádban fürödhetett.Marival aludt.
Másnap kombínózott, Dunát néztek, IKEAba nem akart játszóházazni.
fél4es busszal értek haza. sok sok könnyvvel, pónival....és tele élménnel!
MÁTÉ
kettecskén őriztük a házat.
borzasztóan náthás lett, egyhuzamban 20percnél többet ritkán alszik, nem kap levegőt.
csepegtetem, szívom állandóan a nóziját, sűrűbben etetem. sokszor és sokat sír, erőteljesen, hosszan és vigasztalhatatlanul.
Vasárnapra berekedt(1 hete nem aludtunk egyhuzamban másfél órát), ma elvittem a doktornénihez.
hörghurutja van, sajnos antibiotikumot is kapott.(ambroxolt, fenistilt).
(nekem már lázam nincs, de a jobb oldali mandulám nagyon fáj, nyelni nagyon fájdalmas)
2013. január 25., péntek
Máté fogacskái
Neman alszik jól éjszaka, sokszor és hosszan ébren van, éles hangon felsír.
Orra folyik-vízszerű, nyála ömlik, cumi nem kell, csak az ökle könyékig.
Gondolom a fogai törekszenek.
Visszatértünk a napközben 3óránként etetésre, hátha segítene a náthában, és a nyugisabb alvásban is.
én is gyorsabban gyógyulnék:)
Orra folyik-vízszerű, nyála ömlik, cumi nem kell, csak az ökle könyékig.
Gondolom a fogai törekszenek.
Visszatértünk a napközben 3óránként etetésre, hátha segítene a náthában, és a nyugisabb alvásban is.
én is gyorsabban gyógyulnék:)
Végül kedden fürdéskor Milán elsorolta egy fél mondatban, hogy tüdőgyulladás, kötőhártya gyulladás, skarlát is influenza miatt 28ból 14en járnak.
Összenéztünk Apával, akkor ....maradtok!
Nekem éppen csak az a testrészem nem fájt, amim nincs.
Szerdától itthon volt a 3 fiú, nekem minden izületem, izmom fájt(olyan fájások jöttek, megálltak és mentek, a lábamon végig, mint amikor a szülést kezdtük), a derekam, a fejem. Nyelni nem tudtam. Esténként 39-39.6körüli lázam volt. 4 nap láz. Végül a fokhagyma, a grapefruit és citromos tea sem segített, így antibiotikumot kaptam.
Fogyókúrának kiváló volt.:)
Szóval nem jártak oviba a héten, hogy a hétvégi progik nehogy dugába dőljenek, de erről majd később mesélünk.
Összenéztünk Apával, akkor ....maradtok!
Nekem éppen csak az a testrészem nem fájt, amim nincs.
Szerdától itthon volt a 3 fiú, nekem minden izületem, izmom fájt(olyan fájások jöttek, megálltak és mentek, a lábamon végig, mint amikor a szülést kezdtük), a derekam, a fejem. Nyelni nem tudtam. Esténként 39-39.6körüli lázam volt. 4 nap láz. Végül a fokhagyma, a grapefruit és citromos tea sem segített, így antibiotikumot kaptam.
Fogyókúrának kiváló volt.:)
Szóval nem jártak oviba a héten, hogy a hétvégi progik nehogy dugába dőljenek, de erről majd később mesélünk.
2013. január 22., kedd
Palacsinta sütés
vacsora után jutott eszükbe, hogy palacsintát ennének.
De ŐK sütik!Ők tudják mi kell hozzá.
Egyedül pakoltak elő, közösen pakolták atálba a hozzávalókat, én csak a mennyiségeket mondtam, és ahabverőt dugtam be a dugaljba.
A gáznál segítettem, és a 3.tól a fordításnál:)
nagyon ügyesek voltak, és nagyon finomak lettek a palacsinták.
De ŐK sütik!Ők tudják mi kell hozzá.
Egyedül pakoltak elő, közösen pakolták atálba a hozzávalókat, én csak a mennyiségeket mondtam, és ahabverőt dugtam be a dugaljba.
A gáznál segítettem, és a 3.tól a fordításnál:)
nagyon ügyesek voltak, és nagyon finomak lettek a palacsinták.
2013. január 19., szombat
APA SZÜLINAP
Végre havazott!
Délelőtta Várkonyi térre mentek-apa húzta Őket oda-és haza is-, délután az udvarban csak ketten, lapátolták a havat, alagutat építettek a kupacból.
MA ünnepeltük apa szülinapját.(mézes tortát sütöttünk:)
Délelőtta Várkonyi térre mentek-apa húzta Őket oda-és haza is-, délután az udvarban csak ketten, lapátolták a havat, alagutat építettek a kupacból.
MA ünnepeltük apa szülinapját.(mézes tortát sütöttünk:)
4és fél hónapos
sajnos kötőhártya gyulladása lett Máténak.(oviban vannak, de én nem is gondoltam rá...)
Csúnya piros a szeme, és nagyon váladékos.
Csúnya piros a szeme, és nagyon váladékos.
2013. január 18., péntek
Milán köhögése teljesen elmúlt. Úszni nem jár. Délutánonként LEGOzunk, kártyázunk, olvasunk.
A héten minden ebéd utáni mesét nagycsoportos mondott. Ma Milcsire került a sor, a héten sokat készülődött.
Kedden a szandabuci pékségben voltak, szerdán színházban. Mozgalmas hetük volt.
JA és övé a Jóság bari, nagyon jó volt a héten:)
Valóban, olyan komoly nagy fiú lett!
Patrik állítólag ügyes az oviban.
tegnap amikr mentem érte éppen egy nagycsoportos kislánnyal babáztak hátul, nem is akart hazajönni.
Végre eldöntötték, hogy ugyanannak öltöznek a farsang
on, mint tavaly.
Milcsi tigris(3.alkalom), Patrik méhecske (2. alkalom) lesz.
Máté szeme pár napig annyira szép volt, már örültem, hogy megússzuk a könnycsatorna átmosást, erre ma! nagyon váladékos, a délutáni alvás után össze is volt ragadva, nem tudta kinyitni.
Bogi jött ma.
A Dunántúlon hóakadályok vannak, itt, 3 mm hó. de azért apa kivitte Patrikot szánkózni:)
A héten minden ebéd utáni mesét nagycsoportos mondott. Ma Milcsire került a sor, a héten sokat készülődött.
Kedden a szandabuci pékségben voltak, szerdán színházban. Mozgalmas hetük volt.
JA és övé a Jóság bari, nagyon jó volt a héten:)
Valóban, olyan komoly nagy fiú lett!
Patrik állítólag ügyes az oviban.
tegnap amikr mentem érte éppen egy nagycsoportos kislánnyal babáztak hátul, nem is akart hazajönni.
Végre eldöntötték, hogy ugyanannak öltöznek a farsang
on, mint tavaly.
Milcsi tigris(3.alkalom), Patrik méhecske (2. alkalom) lesz.
Máté szeme pár napig annyira szép volt, már örültem, hogy megússzuk a könnycsatorna átmosást, erre ma! nagyon váladékos, a délutáni alvás után össze is volt ragadva, nem tudta kinyitni.
Bogi jött ma.
A Dunántúlon hóakadályok vannak, itt, 3 mm hó. de azért apa kivitte Patrikot szánkózni:)
2013. január 14., hétfő
Napok
Rohannak a napok.
Milán még köhög, ritkán, de köhög. Mélyről, de már szakadozik fel.
ÍGy úszni nem jár.
AZért sem, mert síelni mennek Apával a hónap végén.
Pénteken voltaka síkölcsönzőben, annyira, de annyira várta már, elmesélte akinek csak lehetett, hogy hová megy és hol volt...Ügyesen viselkedett.
rajzpályázatra készített rajzot az oviban, de óvó néni haza küldte, hogy elfogyotta türelme a végére, fejezzük be itthon a vonalak rajzolását. Végül vasárnap délelőtt újra kezdte. Vonalzót használt, nagyon élvezte.
AZ a címe, hogy" nagycsoportos vagyok".(az iskola tornaterme lenne)
Patrik álla földdel találkozott pénteken az oviban-nem mentek ki, ezért az öltözőben ment a játék. hiába vitték 2 reggel is a szánkókat, azon a 2 nap bent maradtak.
Nagyon csúnya lila foltja lett, örültünk, hogy legalább a foga megmaradt.
Szorgalmasan tanulja a betűket, a számok felismerése egyre jobban megy. megszámlálni már nagyon tud.
Kicsit megcsappant az étvágya, a pocakja is. Bár óvó nénik szerint nagyon jó étvágyú.
Most a kártyajátékok a slágerek. Milcsi továbbra is LEGOt szétszed, összeépít.
Patrik néha órákat maga is eljátszik-bölcsi hatás:)Milán erre nem képes.
Végre volt hó! Apával amikor csak lehetett mentek szánkózni. Valamelyik este voltak a Várkonyi téri domboknál, tegnap a kisparkban szánkóztak.
Addig lebontottam a karácsonyfát.
felkerült a hinta. Máté óriásikat nevet benne. A fiúk lökdösték.
A kiságyban rövideket alszik , csak a levegőn, vagy babakocsiban alszik órákat.
4 óránként eszik, végre kialakította, hogy is a legjobb 8-12-16. ha itthon vagyok csak fürdi után, ha edzés nap, akkor fél7kor is kap tejcsit.
éjfél körül eszik, aztán reggelig alszik.
Cumisabb-sikerült rászoktatnom:( Mindig az öklét gyurmászolja a szájában.
egyenlőre ennyi.;)
Milán még köhög, ritkán, de köhög. Mélyről, de már szakadozik fel.
ÍGy úszni nem jár.
AZért sem, mert síelni mennek Apával a hónap végén.
Pénteken voltaka síkölcsönzőben, annyira, de annyira várta már, elmesélte akinek csak lehetett, hogy hová megy és hol volt...Ügyesen viselkedett.
rajzpályázatra készített rajzot az oviban, de óvó néni haza küldte, hogy elfogyotta türelme a végére, fejezzük be itthon a vonalak rajzolását. Végül vasárnap délelőtt újra kezdte. Vonalzót használt, nagyon élvezte.
AZ a címe, hogy" nagycsoportos vagyok".(az iskola tornaterme lenne)
Patrik álla földdel találkozott pénteken az oviban-nem mentek ki, ezért az öltözőben ment a játék. hiába vitték 2 reggel is a szánkókat, azon a 2 nap bent maradtak.
Nagyon csúnya lila foltja lett, örültünk, hogy legalább a foga megmaradt.
Szorgalmasan tanulja a betűket, a számok felismerése egyre jobban megy. megszámlálni már nagyon tud.
Kicsit megcsappant az étvágya, a pocakja is. Bár óvó nénik szerint nagyon jó étvágyú.
Most a kártyajátékok a slágerek. Milcsi továbbra is LEGOt szétszed, összeépít.
Patrik néha órákat maga is eljátszik-bölcsi hatás:)Milán erre nem képes.
Végre volt hó! Apával amikor csak lehetett mentek szánkózni. Valamelyik este voltak a Várkonyi téri domboknál, tegnap a kisparkban szánkóztak.
Addig lebontottam a karácsonyfát.
felkerült a hinta. Máté óriásikat nevet benne. A fiúk lökdösték.
Most állandóan a fejecskéjét emelgeti, felülne. HA hasra tesszük, a fenekét emelgeti, csúszik előre. Szeret gurogni, oldalára fordul.. SOkat mosolyog, és hosszan beszélget.
Szereti, ha a hasát vagy a nyakát puszilgatjuk, hangosan kacag.A kiságyban rövideket alszik , csak a levegőn, vagy babakocsiban alszik órákat.
4 óránként eszik, végre kialakította, hogy is a legjobb 8-12-16. ha itthon vagyok csak fürdi után, ha edzés nap, akkor fél7kor is kap tejcsit.
éjfél körül eszik, aztán reggelig alszik.
Cumisabb-sikerült rászoktatnom:( Mindig az öklét gyurmászolja a szájában.
egyenlőre ennyi.;)
2013. január 9., szerda
4 hónaposunk
HA zabpelyhet eszem sírós, egyébként nyugodt kisbaba.
Nézem a Fiúknál, hogyan teltek a napok 4 hónaposan, de annyi haszontalan dolgot leírtam a blogban, a babanaplójukban, de amire most kíváncsi lennék, persze nincs rögzítve.
7 körül ébred, délelőtt rövideket alszik-délután az udvaron hosszabbat.
este a fiúkkal alszik el továbbra is(szépen elaltatja magát) a karácsonyra kapott rongyi cicával alszik el.. éjfél körül eszik még egyszer, aztán reggelig alvás.4 óránként eszik, de valahogy olyan rosszul jönnek ki az időpontok, mert vagy a Fiúkért kéne menni, vagy edzés, vagy ...valami miatt nem tudom kitalálni, hogy is lenne neki a legjobb!
Sokat beszélget-Milánnal fél órákat is!
NAgyokat kacag, és imád sikongatni.:)
Állandóan felülne. Erőlködik,a fejecskéjét emelgeti.
Hasról hátra fordul, hátról hasra véletlenszerűen.
7350g , 67 cm(nagyobb, mint a nagyok voltak ennyi idősen)
A szeme továbbra is csúnya, sőt, most nagyon csúnya váladékos. 29ére kaptunk időpontot könnycsatorna átmosásra. Valami csoda történhetne addig!
Nézem a Fiúknál, hogyan teltek a napok 4 hónaposan, de annyi haszontalan dolgot leírtam a blogban, a babanaplójukban, de amire most kíváncsi lennék, persze nincs rögzítve.
7 körül ébred, délelőtt rövideket alszik-délután az udvaron hosszabbat.
este a fiúkkal alszik el továbbra is(szépen elaltatja magát) a karácsonyra kapott rongyi cicával alszik el.. éjfél körül eszik még egyszer, aztán reggelig alvás.4 óránként eszik, de valahogy olyan rosszul jönnek ki az időpontok, mert vagy a Fiúkért kéne menni, vagy edzés, vagy ...valami miatt nem tudom kitalálni, hogy is lenne neki a legjobb!
Sokat beszélget-Milánnal fél órákat is!
NAgyokat kacag, és imád sikongatni.:)
Állandóan felülne. Erőlködik,a fejecskéjét emelgeti.
Hasról hátra fordul, hátról hasra véletlenszerűen.
7350g , 67 cm(nagyobb, mint a nagyok voltak ennyi idősen)
A szeme továbbra is csúnya, sőt, most nagyon csúnya váladékos. 29ére kaptunk időpontot könnycsatorna átmosásra. Valami csoda történhetne addig!
2013. január 8., kedd
Milán és a matematika
nem tudom, Milcsit mivel fogják a suliban lekötni.
tegnap este kérdezgettem:
-ha 1 dobozos tejet 2decis bögrékbe öntünk, hány bögre kell?
-Hát 5!
-és ha 2 és fél decis bögréket veszünk elő?
akkor 4!(de ezt azonnal rávágja)
-becsapós jön. és ha 3 decis bögréink vannak.....és még be sem fejeztem.
-akkor marad 1 deci.
-melyik a nagyonn fél, vagy kétharmad?
-kétharmad.
-fél vagy háromnegyed?
-háromnegyed.
sok 8adikosnak gondot okozna.
tegnap este kérdezgettem:
-ha 1 dobozos tejet 2decis bögrékbe öntünk, hány bögre kell?
-Hát 5!
-és ha 2 és fél decis bögréket veszünk elő?
akkor 4!(de ezt azonnal rávágja)
-becsapós jön. és ha 3 decis bögréink vannak.....és még be sem fejeztem.
-akkor marad 1 deci.
-melyik a nagyonn fél, vagy kétharmad?
-kétharmad.
-fél vagy háromnegyed?
-háromnegyed.
sok 8adikosnak gondot okozna.
rosszcsontok
hétfőn- több, mint 3 hét szünet után- elkezdtük az ovit. Nem nagyon akartak menni...
de én se nagyon találtam a helyem, sokat volt Máté a kezemben.
Féltem Patrikkal lesz-e gond, de végül nem volt semmi baj, se verekedés, se kiabálás.
Csak itthon kapjuk;)
Hiányoztak!
de én se nagyon találtam a helyem, sokat volt Máté a kezemben.
Féltem Patrikkal lesz-e gond, de végül nem volt semmi baj, se verekedés, se kiabálás.
Csak itthon kapjuk;)
Hiányoztak!
2013. január 3., csütörtök
Számok
Milán úgy, de úgy számol!szerintem egy-két gépiparis se tudná kiszámolni, amit Ő. Mostmár összead, kivon a 100as számkörben, de a 900-80-at is egy pillanat alatt rávágja, hogy 820, vagy 510-7!Néha tátva marad a szám.
Gyakran leül rajzolni is.
Patrik kérdez: Miért?Miből van?
Patrik még naggyon gyerek:)
Gyakran leül rajzolni is.
Patrik kérdez: Miért?Miből van?
Patrik még naggyon gyerek:)
Szünet meghosszabbítva
Olyan jókat aludtak, nagyokat pihentek, rohanásmentes hetek...nem akartam megtörni, oviba vinni Őket.
Tehát az én hibám, hogy....
Milcsi 2 hétig tartó náthája szünni nem akart, fejét fájlalta, ráadásul éjszakánként nagyon csúnya köhögés is társult mellé.
Szerdán elvittem doktornénihez, hogy hallgassa meg.
Arcüreggyulladása van, így antibiotikumot kapott,hogy gyorsabban gyógyuljon.
SZóval maradtunk.
MA is fél9ig aludt.
Bár Ő később alszik el, még Mátéval csevegnek lefekvés után. Patrik fél8kor elaludt este a kanapén.
Máté éjszaka is ébredt, hogy ne gagyogja fel a Fiúkat, lejövök hozzá, de akkor már meg is etetem, így aludt vissza.
ma végre süt a nap!
Tehát az én hibám, hogy....
Milcsi 2 hétig tartó náthája szünni nem akart, fejét fájlalta, ráadásul éjszakánként nagyon csúnya köhögés is társult mellé.
Szerdán elvittem doktornénihez, hogy hallgassa meg.
Arcüreggyulladása van, így antibiotikumot kapott,hogy gyorsabban gyógyuljon.
SZóval maradtunk.
MA is fél9ig aludt.
Bár Ő később alszik el, még Mátéval csevegnek lefekvés után. Patrik fél8kor elaludt este a kanapén.
Máté éjszaka is ébredt, hogy ne gagyogja fel a Fiúkat, lejövök hozzá, de akkor már meg is etetem, így aludt vissza.
ma végre süt a nap!
2013. január 1., kedd
Szilveszter
Egésznap készülődtünk, Patrikkal sütöttünk, Apáék szerpentinekkel díszítették a házat.
Doniékkal töltöttük a szilveszter estét. 7 kor vacsoráztunk.
A Fiúk játszottak, pörögtek, mi beszélgettünk. tüzijátékoztunk:)
Nagyi a színházban volt.
Mindenki kitartott éjfélig.(Patrik is!első koccintós szilvesztere)
Képek
Mátét a szokásos menetrend szerint fürdettem, etettem. Nagyi szobájában aludt. A petárdák durrogása sem zavarta.
2012. december 31., hétfő
2012. december 30., vasárnap
Milcsi még mindig náthás, lassan több, mint egy hete.
Továbbra is fél9kor ébrednek.
Rossz étvágyúak lettek:(vagy inkább nem érdekli Őket az evés)
Patrik mióta ovis, sokkal kevesebbet eszik.
MA nagyon hangos és gyakran veszekedős napjuk volt.
Este elkezdtük a szilveszteri vacsora salátáit elkészíteni, folyamatosan feladatokat kaptak, nem is volt semmi baj!
már a szerpentineket is rakták volna.
Bagdi Bellát éneklik és táncolnak sokat.Társasoztunk, rajzolunk.
NAgyon fognak hiányozni, ha elkezdődik az ovi.
Úgy érzem, mióta meg van Máté sokkal nagyobb a türelmem, és jobban viselem a zajt is:)
Máté szeme megint csúnyább.
Továbbra is fél9kor ébrednek.
Rossz étvágyúak lettek:(vagy inkább nem érdekli Őket az evés)
Patrik mióta ovis, sokkal kevesebbet eszik.
MA nagyon hangos és gyakran veszekedős napjuk volt.
Este elkezdtük a szilveszteri vacsora salátáit elkészíteni, folyamatosan feladatokat kaptak, nem is volt semmi baj!
már a szerpentineket is rakták volna.
Bagdi Bellát éneklik és táncolnak sokat.Társasoztunk, rajzolunk.
NAgyon fognak hiányozni, ha elkezdődik az ovi.
Úgy érzem, mióta meg van Máté sokkal nagyobb a türelmem, és jobban viselem a zajt is:)
Máté szeme megint csúnyább.
2012. december 28., péntek
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


















