2012. január 26., csütörtök

Ajánlom figyelmetekbe a bölcsis menüt. HA csak ránézünk is megéhezünk, annyira ínycsiklandozó és valóban finomak az ételeik.
Ez biztosan hiányozni fog majd Patriknak az oviban.



a héten Milcsi nem ment úszni, hétvégén náthás volt. (talán inkább lustaságból nem visszük).Kedden Patrik maradt itthon apával, de szerdára kicitromoztuk belőle:) én szerdán voltam benne....a fülem ma nem fáj először. kemény 5 napom volt:(

Milcsi a narancssárga sapkában a fenekét fogja. Olyan kis pici a többiek között. De úgy figyeli Szilvi nénit




ez pedig a múltkori kosármeccsen készült.

huncut Patrikunk:)
Posted by Picasa

2012. január 21., szombat

Isten éltesse Apát!


ismét kezdődik a szülinapos szezonunk:) Ma ünnepeltünk, mamáék is eljöttek.

Itt van Bogi és Kitti is, tegnap hoztuk haza dédimamát a kórházból. nagyon nagyon gyenge. 3 hete nem eszik.....

Nekem újra külső hallójárat gyulladásom van-fülészeten kezdtünk reggel.

A gyerkők jól vannak, pedig a fél ovi nem jár, de hála Istennek, Milcsi nagyon jól bírja. Úszni folyamatosan jár. Isszuk reggelente a mézes-citromos teát. Én erre esküszöm, és a pozitív rezgéseinkre:)
Továbbra is állandóan a papír repülőt gyártja, és beszél, és kérdez és számol. Most a bolygók nagyon érdeklik-kapóra jött ez az űrszonda a múlt héten;)
Patrik továbbra is énekel, szaval. Feláll a kisszékre, "mikrofon"t vesz a kezébe és mondja, mondja, aztán meghajol. 29ig számolt ma a Bogiéknak, a 27kimaradt;) Még mindig olyan kis Bogyó, és mégis olyan, de olyan nagyfiú.

2012. január 10., kedd

Visszakerült a pelus

tanácsokat kértünk, olvastunk, mérlegeltünk, végül úgy döntöttünk- a gondozó néninkre hallgatunk, és visszaadjuk Patrikra éjszakára a pelust.

annak ellenére, hogy éjjelente 2szer ébredünk pisiltetni, újra rendszeresen pisis az ágyneműje már hajnal2kor(pedig 23kor is pisiltettem).

a gondozó néni szerinte ez a legrosszabb, hogy ébresztem, és nagy fiú Ő már, elbeszélgethetünk vele, hogy kisbabáknak való a pelus, de hogy nyugodtan aludjon, büdös a pisi stb. ráadjuk csak éjszakára a pelust.
Ma így tettünk.
Bogi ma elment. nagy bánatunkra. a Fiúk annyira de annyira nem hagyták levegőhöz jutni.
Bogi vigyenaz oviba, Bogival megyek pisilni, Bogi jöjjön értem....

Így í kéréseknek eleget téve Bogi és Nagyi hozták el tegnap Milcsit az oviból, utána mentek Patrikért a bölcsibe.
Bogi készítette a képeket.

Dédi hol gyengébb, hol jobban van.
Posted by Picasa

2012. január 8., vasárnap

könnyedén visszaálltunk a korai ébresztéshez és reggeli rohanáshoz....
sőt, Milcsi a 6.50es busszal menne már.
Patrik az öltöztetéskor rúgkapál, ellenkezik, de az utcában már megnyugszik.Apának nem könnyíti meg a helyzetét.

Milánnal kedden-szerdán-pénteken 5re apa úszni megy, nekem továbbra is hétfő-péntek edzés, így nyugis, itthon ülős esténk csak a csütörtök.

Milcsinek újra elkezdődött ez a "nagyon mérges vagyok Rád, Apa (vagy Anya)!" és akkor majd szétdurran....de igazából oka sosincs, hogy így dúl-fúl.

Patrik megy utána, amit Milcsi mond, vagy csinál, azt Patrik is.
Újra nem autóznak, állatoznak, kutyásat játszanak.

Tegnap Gyöngyiék látogattak meg Bennünket, ma Bogit várjuk.

A szolnoki dédi kórházban van, infúziókat kap, mert gyengén volt nagyon.

2012. január 3., kedd

lányos napok

26án töltöttük Lillivel és Mollival

és 31én jöttek ebédre Gyuriék.

Nagyon várták a Fiúk a Lányokat.

28ára ígérkeztünk Mollikához, de sajnos beteg lettem a 2 ünnep között(tüszős mandulagyulladás 2 oldali középfülgyulladással-isteni volt, 1 napot átaludtam...), így Nagyi vitte el Milánt. Pedig kis Patrik is annyira ment volna.

A szilveszter éjszakát Marcikáéknál töltöttük.Patrikot fél11kor hoztam haza-rettenetesen félt,remegett a petárdáktól, Milcsi Apukájával éjfélre ért haza. együtt pezsgőztünk, fél1kor mentünk az ágyba.
Posted by Picasa

Nyílt napok

bölcsi:


Ovi:

még tavalyiak
Posted by Picasa

2012. január 2., hétfő

Karácsony táján


ez a kép még az ovisok betlehemes játékán készült(milán a triangulumot ütötte a háttérben)

19.-e esti hóesés és szánkózás a kisparkban


24ei mozi Danival a Tisza moziban(azóta is emlegeti Patrik, óriási élmény volt neki, csak haza nem akart jönni:(()
összesen 6an voltunk a Bogyó és Babócán
Posted by Picasa

2011. december 30., péntek

B.U.É.K.

"Azt kivánom....Nektek és magamnak
Hogy legyen erőd akkor is szeretni, amikor úgy érzed csak Te adsz.
Hogy legyen erőd akkor is mosolyogni, amikor úgy érzed a fogad törik belé.
Hogy akkor is kitarts, amikor nincs kedved.
Hogy ne zavarjon, ha nagyok a problémáid, hiszen erős vagy és elbírod őket.
Azért, mert ha erős vagy felemelhetsz embereket, ezáltal Te magad még jobban megerősödsz.
Kívánom, hogy legyen erőd félretenni a büszkeséged, ha annak a Valakinek szüksége van rád.
S kívánom, hogy legyen erőd megmondani, Neki mit érzel, mert tudom, hogy ez a legnehezebb.
Őszintén kimondani.
Kívánok Neked Türelmet! -Hogy meg tudj hallgatni másokat.
S hogy meg tudj bocsátani annak, aki nem tud Neked.
Hogy fáradtan is tudj szeretettel és megértően beszélni azzal, akinek szüksége van rá.
Kívánok Neked Bölcsességet!
Hogy tudj különbséget tenni, mikor kaptad azért az akadályt, hogy megküzdj vele és mikor azért, hogy kikerüld, és más utat válassz.
Hogy felismerd a mindennapok szépségét, és ne tragédiák döbbentsenek rá.
Hogy meglásd a szeretteid fontosságát és szükségességét az életedben.
Hogy minden idegesítő tulajdonságuk Téged épít, akár mint rossz, akár mint jó példa.
Bölcsességet, hogy ne akarj tökéletes lenni, csak törekedj a legjobbra.
Hiszen soha nem leszünk tökéletesek, maximum frusztráljuk magunkat a gondolattal. Ellenben a legjobbra törekvés újabb és újabb sikereket, majd célokat eredményez,
s ez maga a haladás.
Hogy az aprólékos sziszifuszi hétköznapokban lásd a holnapok nagyságát,
És a nagy célok építőkockáit.
Végül kívánok Neked egy apró mosolyt magunkon, hiszen ha mindezt meg tudnánk tenni,
akkor már rég az Angyalok soraiba tartoznánk, és valaki olyanokra vigyáznánk,
mint mi magunk.
Ám kívánom Neked, hogy megtapasztald: a Teremtés attól válik tökéletessé,
hogy ismertek a hibáink és számolnak a tökéletlenségünkkel.
S nem utolsó sorban,

Kívánom hogy azokkal tölthesd ezt az évet , akik szeretnek,
és Magadba szívd ezt a Boldogságot!"


2011. december 26., hétfő

"A kisgyermek természetes állapota ugyanis a spontán derű."

ez a mondat Vekerdytől származik,
és ez annyira látszik a gyerekeken. Micsoda boldogság ez a Szülőnek, ha a gyermekét folyamatosan jó kedvűnek, mosolygósnak látja.

Ma Patrikkal este elmentünk misére kettecskén.Öröm vele menni!Imádom!

2011. december 25., vasárnap

Csodálatos Karácsony



Végül úgy, mint tavaly 23án éjszaka angyalok lopóztak be a szobánkba, és 24én reggelre csillogott a karácsonyfa.

sok dolgunk nem volt délelőtt sem, ici pici vacsorai előkészület, egy gyors ebéd készítés.

Patrik aludt egy nagyot ebéd után, 3kor Danival és Verával moziba mentünk Bogyó és Babócára.
akkora de akkora élmény volt számára, jókat hatotázott, csak hazáig üvöltötte az utat, hogy "nem akaroooook".

Milán már itthon tűkön ülve várta érezésünket, hogy mikor csenget már a Jézuska????

végül fél6kor hallottuk a csengőszót, addigra a cserépkályha is ontotta a kellemesen meleget.

Gyertyafényes nyugodt karácsonyi vacsoránk volt, aztán éjszakáig tartó játék.

Milcsi Nagyinál aludt, 25én fél8kor Ő ébresztett Bennünket.
reggeli misére mentünk, aztán a mamáékhoz.
még ma is havazott.

3ra értünk haza, elfoglaltuk az előszobát, meséltünk(annyi könyvet kaptak), játszottunk.
(nekem újra középfülgyulladásom van, így meglátogattuk az ügyeletet-így születtem;)

Fincsi közös vacsi és építés(Lego, golyópálya, mágnesek...) kidőlésig.

csodálatosan telt ez a 2 napunk!Bárcsak minden nap karácsony lehetne:)

2011. december 24., szombat


"Karácsony készül, emberek!
Szépek és tiszták legyetek!
Súroljátok föl lelketek,
csillogtassátok kedvetek,
legyetek újra gyermeke
k,

hogy emberek lehessetek!"
Wass Albert

Áldott, békés, meghitt ünnepeket kívánunk!
Szeretettel, Milán, Patrik, Heni és Zoli

2011. december 21., szerda

Végre hóóóóóóóóóóóó


Danikával játszhattak 2 estét.
Akkora nagy volt az örömük!

és még hó is volt:) rendelésre:)

Hétfőn a 2 fiú este 8-9ig a kisparkban szaladgált, szánkózott, hógolyózott.
Posted by Picasa

2011. december 18., vasárnap

cserépkandalló


tegnap hozták(200 és 180kg-s darabokból áll.4en alig bírták behozni...)
ma még csak picit fűthettünk vele.
csodálatosan hangulatos:)
Posted by Picasa

2011. december 12., hétfő

Vörösmarty tér


szombaton Pesten voltunk.
ebéd után indultunk, Marinála aludtunk, vasárnap Zoli keresztanyukájáékhoz mentünk, és kora délután értünk Szolnokra.

Ebben a tömegben nem kívánkozunk egyhamar a Vörösmarty térre.

Csodálatos a kivilágítás, de akkora volt a tömeg, azt se tudtuk hogy meneküljünk.
végül a Váci utcán sétáltunk végig.
Posted by Picasa

2011. december 6., kedd

a Mikulás visszahozta a cumit

délután gyerekelőadáson voltam a 2 fiúval, aztán Mikulás vonattal mentünk 1 kört.
Mollikáék itthon vártak Bennünket.
Este felment Patrik láza, sajnos nem sikerült megnyugtatni, fel kellett hívnia Apának a Mikulást, hogy hozza vissza a cumit.
:(
nem volt hosszú..

Milcsi olvasgat


gőgös gúnár gedeon
Posted by Picasa

Mikulás elvitte a cumit

Patrik ma aludt éjjel először cumi nélkül.
Hosszú volt az altatás...
aztán fél3kor ébredt, hogy cumi, cumi...kakilni kell....gondoltuk, csak kifogás, nyafogás. Apa ment le hozzá, ott feküdt vele a kanapén. aztán fél4kor elkezdett csuklani.Rohanás, ebből hányás lesz, és lett.
Nagyihoz átcuccoltunk.
Ma itthon maradtam Patrikkal.
Mekkora az öröm az iskolában!

Délutáni altatás nehezen ment. Majdcsak belejövünk.

2011. december 5., hétfő

Bécs

Apával szombat hajnalban kettecskén Bécsbe utaztunk(buszos kirándulással). a Fiúk könnyedén tudomásul vették, plüss cicát kértek.

A pelikán szálló elől 5 busz indult Szolnokról, az M1esen folyamatosan hagytak el és előztünk meg magyar buszokat. Bécsnbe érve néha nem tudtam abeszédeket hallva, hogy biztos,hogy nem Budapesten vagyunk?számomra kiábrándító volt. és túl sok már a vásár és csicsa is.

de ezeket leszámítva nagyon jól telt a napunk.(sétáltunk, sokat tudtunk beszélgetni, kávéztunk, puncsoztunk....)
Este fél10ig, amikor nagyi hív, felveszem, Milán beleszól:hánytam, mami!
egyedül voltak odaát, mert a figyelőt elcsavargatták, Patriknak szólt, hogy szóljon Nagyinak, de Patrik fel se ébredt rá. úgy battyogott át....

(de már az elalvása is nehezen ment, engem követelt....gondoltuk pszichés lehet) de nem..valami vírus kering a városban. hajnal 2 re Milán kiszáradva, gondolkoztam, a kórházon, de nem akartam, hogy egyedül kelljen hagynom, hajnalig ott ültem mellette, és 5 percenként kortyoltattam. nem aludtunk sokat.


vasárnapra semmi baja nem volt, és ma sem...

2011. december 1., csütörtök

December

elkezdtük az adventi naptárakat(van mézes, csokis, kis könyves)

(apa új okostelefonjával készült fotók:))

1 kg lisztből készült mézes puszi.
3adnapra már csak a naptárak mézesei maradtak meg.

az eddigi legjobb mézes recept.

2011. november 27., vasárnap

Vasárnap

Fél9ig aludtunk. :)))
annyira jó volt így ébredni, nem is akartam hinni a szememnek.csak Patrik aludt velünk, Milcsi a hétvégét Nagyinál töltötte-Ő ott aludt 8ig.

Megnyílt a Kossuth téri karácsonyi hangulat.Este kint voltunk. Csodálatos a kivilágítás ismét:)


elkészült az előszoba




már csak a függönyt+karnist és a cserépkályhát várjuk. Még kb. 2 hét.

2011. november 26., szombat

Advent



pénteken este voltunk az oviban koszorúkötésen.
Patrik volt a legelevenebb, Ő utána mentek a nagyok.nem akartunk hinni a szemünknek.
elgondolkodtató, hogy biztosan jó helyen lesznek -e egy csoportban?



Adventi ima…

Látod, Istenem, milyen esendő vagyok? Ha legalább nagyjából rendben mennek a dolgaim, sokszor elfelejtek beszélgetni Veled. Bezzeg, ha fáj, szorít, sajog, ha kényszerít valami ott belül, rögtön kicsúszik a számon, szinte észrevétlenül: Istenem, add, hogy…

Haragszol ilyenkor rám? Kérlek, bocsásd meg ezt a vétkemet is! Bocsáss meg, hisz most is kérni szeretnék. Nemcsak magamnak, hanem másoknak is. Nekünk, akik eszeveszett tempóban száguldozunk az adventi fényekkel ékesített utcákon, böngésszük a karácsonyi katalógusokat, hogy mit lehet megvásárolni, hogy gazdagabb legyen az ünnepünk. Uram, add, hogy ne higgyük el, hogy plazmatévéktől, fals zenéket kiabáló télapóktól, és ajándékhalmazoktól leszünk boldogabbak!

Bármilyen régimódian hangzik, adj vissza nekünk a dió és alma öröméből egy kicsit! Add, hogy boldogan tudjunk gyönyörködni a gyerekeink álomittas szuszogásában, add, hogy tudjunk nevetni és merjünk sírni, és ne szégyelljük, hogy érző, sérülékeny, törékeny emberek vagyunk, akik kapnak elég sebet földi pályafutásuk során. Uram, add, hogy meg tudjunk gyógyulni bajainkból! Add, hogy érezzük, mikor érdemes tíz körömmel kapaszkodni, és mikor kell elengedni. Add, hogy ha elengedtünk valamit, ami fontos volt, kibírjuk a veszteség fájdalmát - ember módon, emberien. Add, hogy higgyünk egymásnak, egymásban!

Add, hogy a szeretet ne csak egy szó legyen, amit azért mondunk, hogy magunkat jobbnak érezzük. Add, hogy úgy tudjunk szeretni tiszta szívvel, bizalommal, feltételek nélkül mint a gyermekek. Add, hogy gyakran kezdjük így a Veled való beszélgetést: Köszönöm Istenem!
Bocsásd meg a vétkeinket, és add, hogy magunknak is megbocsássuk tévedéseinket.
Adj békét, mindnyájunknak, Uram!
Ámen

2011. november 22., kedd

Csokifesztivál

Milcsin is átment szombaton valami fránya hasmenéses vírus, így csak Patrikkal mentünk el vasárnap délelőtt a csoki fesztiválra.
Volt bábelőadás

linzert csokiztunk


és csoki nyalókát is kapott.

Nagyon tetszett neki, számomra is érdekes volt-bár inkább azt láttam, hogy hogyan tudnak minél több pénzt lehúzni az emberektől....

az előszobai munkálataink kicsit lassabban haladnak a kelleténél, a plafonnál megragadt a festő(ugyanis tapétaszedés közben ráomlott).
Így csak szombatra, vasárnapra ígérte. Már nagyon nehezünkre esik ebben a vödör és egyéb munkaeszközök hadában bukdácsolnia folyosón.
a kőműves végzett, a járólapot profin lerakta.Nagyon szép!

Hétfőn még nem ment Milcsi oviba, velem volt a suliban.

Patrik reggelente sír még itthon,hogy nem akar bölcsibe menni-ott már nincs baj, csak itthon hullajtja krokodil könnyeket.

Ma láttam Milcsit először Szilvi néninél úszni. 40percet lenyomnak folyamatosan a 3 méteres 22 fokos vízben ezek a 6éves kis apróságok.
nagyon büszke vagyok Milcsire!

2011. november 17., csütörtök

Csontfog

Milcsinek előbújt az 1.csontfoga-fájlalja, ezért vettük észre.

Patrikot ma vitte apa-talán másodszor-sírva bölcsikébe.

Első emberünk


Kis pékmester


Milán ma már kicsit náthásan ment oviba.
Tószegre mentek aSzabó pékhezVolán járattal(apa intézte egy kicsit) kalácsot dagasztani, sütni.
Íme Milcsi finomságai.
Posted by Picasa