2011. október 4., kedd

Milánnak ma már nem volt láza.
Eleven volt. Nagyi maradt ma Vele itthon.
Még holnap nem megy oviba, de csütörtökre már egészséges lesz, mint a makk.

2011. október 3., hétfő

Romantika Vírussal

tegnap délután fél2kor Apával "kirándulni" mentünk. Kettesben. Kecskemétre(busszal).
Patrikot letettük aludni, Milán Nagyival sakk partyzott, mi pedig elindultunk.
Csodálatos napos őszi idő. 1 óra busz út.
Kiültünk a főtéren kávézni/fagyizni-az emberek trikóban, szandiban. Nyár az őszben.

Olyan jókat ücsörögtünk, sétáltunk, nézelődtünk.Szép kis város Kecskemét:)


6órakor Nagyi telefonált, hogy nem szólna, de ha lázas Milán, hol a kúp?!?
Egyszer indultunk el kettesben, 4 éve nem volt rá alkalmunk....
8ra értünk haza.
Milcsinek addigra 39.6fok volt a láza.
Éjjel izzadt, hajnal1kor már nem volt lázas, 4kor sem, és fél8kor újra 39.5.
Nagyival maradt itthon, elmentek a doktornénihez-vírusos torokgyulladás.
Szerdáig marad.
Még ma este is 38.8cal tettük le aludni.
Egész nap fekszik, délután aludt egy jóóóóó nagyot.

2011. október 1., szombat

Sakk


Milcsit érdekli a sakk. 3 napja hol az apját, hola Nagyit nyúzza.De mostmár én is amatőr szinten lépegetek:)

tegnap kihasználva 28fokot így október 1jén, körbesétáltuk a tiszaligeti tavat.



Posted by Picasa

2011. szeptember 29., csütörtök

iskolapszichológus

Ma már nem tudtam lépcsőzni a térdem miatt, sétálni is alig, így du. ismét a sürgin voltam:(rám jár a rúd.
Közben egyre erősebb érzem, hogy "van Isten". valakivel összefutok, éppen neki mesélek, vagy Ő mesél...
ma pl. az iskolapszichológussal beszélgethettem(30hetes terhes,1 asztalon osztozunk, miért éppen velem?)
ma azt tanultam, hogy a gyerekeknek nem szabad minden nap tv-t nézni(még ha természetfilm, vagy édes kis mese, akkor sem), mert az hogy már atv előtt ül, az is elfojtott agresszió. elfojtja a mozgását. állandóan mesélni, mesélni, mesélni kell!

a másik hogy a közös étkezések a legfontosabbak!sosem szabad kihagyni aközös vacsorákat sem!

harmadik kimutatták,hogy azok a gyerekek,akik többségében szabadjátékot játszanak gyerkekkorban. felnőttként sokkal szorgalmasabbak lesznek.
semmi féle fejlesztésre nem szabad vinni a gyerkőcöt(gekko, angol stb)

lenne még, de elfáradt a kezem.

2011. szeptember 28., szerda

Milánéknál logopédus járt.Az Rje hol mag van,hol nem.A CS és ZS-vel van valami(hátra dugja a nyelvét)

Patrik úgy elmondja, hogy mi volt ebéd, uzsi, reggeli a bölcsibe.

Én Újra estem.ezúttal az utcában, tegnap este.Kb2 métert csúsztam. a bal térdem dagadt és fáj, a jobbon édes kis plezúr virít.:)Nagyi elé szaladtunk este. Szerencsésen megérkezett.