Milán leggyakrabban használt szava lett.
A Discoveryn megy este 7től A túlélés törvényei címmel....számomra hátborzongató, néha gusztustalan, de érdekes sorozat.
Milán imádja! ALig várja, hogy 7óra legyen és nézhesse. Közben folyton kérdez és beszél...néha elbújik apárna mögé....Nagyokat nevet!
AZtán elmeséli nekünk(mert általában Nagyinál nézi), és napközben is úgy emlegeti a Túlélőt, mint egy családtagot:-/
PAtrik 4.50kor ébredt és nem is aludt vissza!Cumi dobálós versenyt rendezett: SIkerül-e minél messzebbre dobnia és én megtalálom-e a sötétben?
2010. augusztus 13., péntek
2010. augusztus 12., csütörtök
Életképek:)
7 előtt ébredtünk!Juhhé!
Milánnak igen csúnya a sebe. Hintőporozzuk, gézlapot kap, mert ha autót tol, szöszös lesz.
Délben Patrik felmászott a megterített asztalnál a székre, a gríz galuska már az asztalon volt. Elrohantam a konyhába a levesért, mire visszaértem, az asztal közepén ülve falatozta atálból a galuskát.
Ezek után a makaróni tészta evését8tömés), már nem fotóztam le...úgy huzigáltam kifelé a szájából, féltem, hogy megfullad.
Délután a volt albérlőink jöttek. Megpakolva. A gyerkők szuper játékokat kaptak(Milán azzal alszik-társas játék)Kint ücsörögtünk a kertben az asztalnál , tinto de veranot kortyolgattunk. Idén talán először ültünk ott. És még a szúnyogok sem faltak fel.
Harmincak lesznek, gyerek nélküliek, néha belefeledkeztem a gondolataimba....
Közben Patrik evett és evett...és tolta a tologatós új játékot.
Milán segített Nagyinak képeslapot írni.
ugye milyen ügyes? (nem segítettünk, és nem is másolt! igaz, hogy az 5öst fordítva kezdi, lentről felfelé....de szép lett!)
Milánnak igen csúnya a sebe. Hintőporozzuk, gézlapot kap, mert ha autót tol, szöszös lesz.
Délben Patrik felmászott a megterített asztalnál a székre, a gríz galuska már az asztalon volt. Elrohantam a konyhába a levesért, mire visszaértem, az asztal közepén ülve falatozta atálból a galuskát.
Ezek után a makaróni tészta evését8tömés), már nem fotóztam le...úgy huzigáltam kifelé a szájából, féltem, hogy megfullad.
Délután a volt albérlőink jöttek. Megpakolva. A gyerkők szuper játékokat kaptak(Milán azzal alszik-társas játék)Kint ücsörögtünk a kertben az asztalnál , tinto de veranot kortyolgattunk. Idén talán először ültünk ott. És még a szúnyogok sem faltak fel.
Harmincak lesznek, gyerek nélküliek, néha belefeledkeztem a gondolataimba....
Közben Patrik evett és evett...és tolta a tologatós új játékot.
Milán segített Nagyinak képeslapot írni.
ugye milyen ügyes? (nem segítettünk, és nem is másolt! igaz, hogy az 5öst fordítva kezdi, lentről felfelé....de szép lett!)
2010. augusztus 11., szerda
fél11kor Zsombiék jöttek úszás után (már annyira várta Őket Milán)-mákos kalácsot süttetett:)
5.54kor MILÁN ébresztett mindenkit!Így volt is időm.
sajnos nem volt túlságosan szíves a fogadásuk Milán részéről. Nem bírja agyerekem ezeket a hosszú várásokat!:((
A helikopter túl magasra szállt....eltört a propellere. javíthatatlan.
Este Apával voltak a Széchenyin az új játszótéren-míg én dupláztam edzésen. sajnos Milcsi belerugott szaladgálás közben a homokban megbújó betontömbbe. Sírva, apa nyakában jött haza.
Nem is volt hajlandó felkelni, se ráállni.Patrik vele sírt, szolidaritásból.
AZ úszást pár napra mellőzzük.
5.54kor MILÁN ébresztett mindenkit!Így volt is időm.
sajnos nem volt túlságosan szíves a fogadásuk Milán részéről. Nem bírja agyerekem ezeket a hosszú várásokat!:((
A helikopter túl magasra szállt....eltört a propellere. javíthatatlan.
Este Apával voltak a Széchenyin az új játszótéren-míg én dupláztam edzésen. sajnos Milcsi belerugott szaladgálás közben a homokban megbújó betontömbbe. Sírva, apa nyakában jött haza.
Nem is volt hajlandó felkelni, se ráállni.Patrik vele sírt, szolidaritásból.
AZ úszást pár napra mellőzzük.
2010. augusztus 10., kedd
Enni, enni,...
Minden nap gyereknap!
Reggel úszni voltunk. Most kivételesen Milán ébredt előbb. 6.20kor. ÉS folyamatosan azt suttogta az ágyban fekve, hogy "Mikor ébred Patrik?"
Végül 7kor ébredt! CSODA!
AMikor hazaértünk Kinga kolléganőm jött kisfiával. Picit játszottak a Fiúk.(Ákos, itt maradt a kicsikocsid!)

Ebéd után a postára mentünk. Érdekesen nézhettünk ki: elől Milán a fabiciklin száguldozott, utána Patrik rohant a játékbabakocsival benne a fehér szőrmók cicával, és végül én kergettem őket.

Délután Lillike jött. Új frizurával. Először buszoztak bent, kávéztunk:), majd kimentünk csúszdázni, hintázni-de ekkor már Patrik aludt.


jól elszórakoztatta magát: az oszlop körül szaladgált körbe-körbe, közbe beütögette a buksiját, miközben mondta, hogy bump-és nagyokat nevetett! saját magán!
MA a Cookies Nursery Rhymes-t kérte-"amti amti"(ez a Humpty Dumpty lenne nála), és ült fel a kanapéra. Nagyon régen tettem már be, és mintha mondaná a dalok szavait. Folyamatosan meglep! Kisszivacs agyú gyerkőc, az biztos!
és az esti meglepi: az áspis kerekes bugyuta mondókát egészítgeti ki.kerekes, bíbola, bíbola pacspaccsal:DDÉdes!

este a saátkészítésű gyurmával játszottunk. Patrik nem akarta abba hagyni! nagyon tetszett neki!
Végül 7kor ébredt! CSODA!
AMikor hazaértünk Kinga kolléganőm jött kisfiával. Picit játszottak a Fiúk.(Ákos, itt maradt a kicsikocsid!)
Ebéd után a postára mentünk. Érdekesen nézhettünk ki: elől Milán a fabiciklin száguldozott, utána Patrik rohant a játékbabakocsival benne a fehér szőrmók cicával, és végül én kergettem őket.
Délután Lillike jött. Új frizurával. Először buszoztak bent, kávéztunk:), majd kimentünk csúszdázni, hintázni-de ekkor már Patrik aludt.
jól elszórakoztatta magát: az oszlop körül szaladgált körbe-körbe, közbe beütögette a buksiját, miközben mondta, hogy bump-és nagyokat nevetett! saját magán!
MA a Cookies Nursery Rhymes-t kérte-"amti amti"(ez a Humpty Dumpty lenne nála), és ült fel a kanapéra. Nagyon régen tettem már be, és mintha mondaná a dalok szavait. Folyamatosan meglep! Kisszivacs agyú gyerkőc, az biztos!
és az esti meglepi: az áspis kerekes bugyuta mondókát egészítgeti ki.kerekes, bíbola, bíbola pacspaccsal:DDÉdes!

este a saátkészítésű gyurmával játszottunk. Patrik nem akarta abba hagyni! nagyon tetszett neki!
2010. augusztus 9., hétfő
Távirányítós helikopter-új kedvenc!
2010. augusztus 8., vasárnap
Szilvásvárad
nem jósoltak nekünk túl sokat az időjárást illetően, de mi csak nekivágtunk...
2 órás út után érkeztünk a Szalajka völgybe a kisvasút végállomásához. Már nagyon sokan voltak, de 2 szerlvény idult 10.30kor, így mi is felfértünk.
A Fiúk nagyon élvzték a sihuhuzást. AHogy egyre magasabbra értünk, úgy kerültek elő a hátizsákból a pulóverek.
Leszállás után kicsit fociztunk a réten, Milán még játszópajtásokat is talált.
Végül elindultunk visszafelé a völgybe.

gyönyörű átlátszó tiszta a patak vize. És milyen hideg!
Patrik az autó utat végig aludta, így nagyon jól bírta a gyalogutat.

Hol a hátamon, hol apa nyakában, hol gyalogosan jött(ha nem volt sár).

Az erdő réme!
Kb. 2 óra alatt értünk le.
Ott sétáltunk, frissen sütött pisztrángot ebédeltünk, majd Milán és Apa boboztak. Nagyon tetszett neki!

HAzafelé Milán kapott egy távirányítós helikoptert. (nem ott, itthonról vittük, okosabbak voltunk:))Azt szorongatta, végül elaludt. Mindketten aludtak-én is.
Este 7re Apával kosármeccsre mentek. 2 negyedet tartott ki.
Végül szép időnk volt, megúsztuk eső nélkül!
képek itt.
2 órás út után érkeztünk a Szalajka völgybe a kisvasút végállomásához. Már nagyon sokan voltak, de 2 szerlvény idult 10.30kor, így mi is felfértünk.
A Fiúk nagyon élvzték a sihuhuzást. AHogy egyre magasabbra értünk, úgy kerültek elő a hátizsákból a pulóverek.
Leszállás után kicsit fociztunk a réten, Milán még játszópajtásokat is talált.
Végül elindultunk visszafelé a völgybe.
gyönyörű átlátszó tiszta a patak vize. És milyen hideg!
Patrik az autó utat végig aludta, így nagyon jól bírta a gyalogutat.
Hol a hátamon, hol apa nyakában, hol gyalogosan jött(ha nem volt sár).
Az erdő réme!
Kb. 2 óra alatt értünk le.
Ott sétáltunk, frissen sütött pisztrángot ebédeltünk, majd Milán és Apa boboztak. Nagyon tetszett neki!
HAzafelé Milán kapott egy távirányítós helikoptert. (nem ott, itthonról vittük, okosabbak voltunk:))Azt szorongatta, végül elaludt. Mindketten aludtak-én is.
Este 7re Apával kosármeccsre mentek. 2 negyedet tartott ki.
Végül szép időnk volt, megúsztuk eső nélkül!
képek itt.
2010. augusztus 7., szombat
Szombat
Korán ébredtünk. A szokásos:(
Délelőtt játék, sütés, főzés, takarítás...
Délután -uzsi tájban- elmentünk a Marcipán cukrászdába.

Patrik úgy tátogott, mint egy kis madáro
Kimentünk a Kossuth térre kicsit sétálni. Tűzöltóautós esküvő volt. Szegény kis Patrik annyira megrémült, amikor elkezdtek a tűzoltóautók dudálni, szirénázni...


Végül hamar hazajöttünk, mert amíg én egyik kedves gimnazista osztálytársammal 2 szót váltottam, a Fiúk csuromvizesek lettek.
Este megérkezett Nagyi Ukrajnából. A bőröndje tele finom puha tejkaramellával...
Patrik Enizik és Holizik a Miau mellett:)(Heni, Zoli és Milán)
Délelőtt játék, sütés, főzés, takarítás...
Délután -uzsi tájban- elmentünk a Marcipán cukrászdába.
Patrik úgy tátogott, mint egy kis madáro
Kimentünk a Kossuth térre kicsit sétálni. Tűzöltóautós esküvő volt. Szegény kis Patrik annyira megrémült, amikor elkezdtek a tűzoltóautók dudálni, szirénázni...
Végül hamar hazajöttünk, mert amíg én egyik kedves gimnazista osztálytársammal 2 szót váltottam, a Fiúk csuromvizesek lettek.
Este megérkezett Nagyi Ukrajnából. A bőröndje tele finom puha tejkaramellával...
Patrik Enizik és Holizik a Miau mellett:)(Heni, Zoli és Milán)
2010. augusztus 6., péntek
Elo, Mami, Dedi!
PAtrik még mindig a NAPpal ébred:(
(5.26kor van a Napkelte)
szóval így járunk a játszótérre. rajtam a hordozó. Hazafelé Patrik beleül, rámdől(hozzámbújik, bevackolja magát) és mire hazaérünk már alszik is. Csak átteszem a babakocsiba. AZ ebédet átalussza:)

Továbbra is imádja a nagyobb gyererekek társaságát. Ha korábban elmegy a játszópajtása, integet neki a kapunál, és sokáig utána néz. Annyira édes!
Ebéd után Gyurmát főztünk.

play-dooh házilag:
25dkg liszt
1ek borkősav
3 ek só
2ek olaj
3dl víz
fél tubus tempera
(én ezt több részre veszem úgy sacperkábé, és teszem hozzá a színeket)
Állatokat és betűket készítettünk míg Patrik aludt.
péntek délelőtt Kinga néni és Ákoska(2éves) voltak itt. Sajnos Patrik nem találkozott velük, mert hamar elaludt. Ki korán kel.....De így a Kis Einsteineket legalább látjuk;)) 6kor kezdődik a Disney Channelen.
Ebéd után a Müllerbe buszoztunk LEGO mustrára. Akkora de akkora vihar ért utol bennünket. AKkorákat dörgött-villámlott. Patrik 1nél nagyon megijedt. Annyira sírt szegénykém, alig tudtam megvigasztalni. Bekéredzkedtünk egy boltba, ott leguggolva összebújtunk. Bevallom, az én lábaim is ólomsúlyúakká váltak...
Végül 1 órával később hazabuszoztunk, kisütött a Nap és újra jó kedvűek lettünk.
(5.26kor van a Napkelte)
szóval így járunk a játszótérre. rajtam a hordozó. Hazafelé Patrik beleül, rámdől(hozzámbújik, bevackolja magát) és mire hazaérünk már alszik is. Csak átteszem a babakocsiba. AZ ebédet átalussza:)
Továbbra is imádja a nagyobb gyererekek társaságát. Ha korábban elmegy a játszópajtása, integet neki a kapunál, és sokáig utána néz. Annyira édes!
Ebéd után Gyurmát főztünk.
play-dooh házilag:
25dkg liszt
1ek borkősav
3 ek só
2ek olaj
3dl víz
fél tubus tempera
(én ezt több részre veszem úgy sacperkábé, és teszem hozzá a színeket)
Állatokat és betűket készítettünk míg Patrik aludt.
péntek délelőtt Kinga néni és Ákoska(2éves) voltak itt. Sajnos Patrik nem találkozott velük, mert hamar elaludt. Ki korán kel.....De így a Kis Einsteineket legalább látjuk;)) 6kor kezdődik a Disney Channelen.
Ebéd után a Müllerbe buszoztunk LEGO mustrára. Akkora de akkora vihar ért utol bennünket. AKkorákat dörgött-villámlott. Patrik 1nél nagyon megijedt. Annyira sírt szegénykém, alig tudtam megvigasztalni. Bekéredzkedtünk egy boltba, ott leguggolva összebújtunk. Bevallom, az én lábaim is ólomsúlyúakká váltak...
Végül 1 órával később hazabuszoztunk, kisütött a Nap és újra jó kedvűek lettünk.
2010. augusztus 4., szerda
Mollika
Mollit vártuk mára. Nagyon. Patrik 5.30 óta...Patrik 7kor ébresztette Milánt. Rosszul sikerült ébresztés volt. Milán nyűgösködött.
Mollikáék fél10 után érkeztek, Patrik már délelőtti álmát aludta. Milán nem tudott magával mit kezdeni. Borzasztóan viselkedett! HA kalap van rajta azért, ha nincs azért szindróma. Sírt, hisztizett. Ok nélkül.
Végül 11óra felé higgadt le. Amikor eszembe jutott, hogy készítsünk zászlókat!

Végül festés lett belőle(kiváló módszer zászlók és színek keverésének tanulására), és sorra készültek a zászlók.
Kolbászos krumpli levest ettünk, és tűrógombócot. Ismét Patrik nyert!:)
Ebéd után kicsit bent játszottunk, amikor felszáradt a fű(éjszaka sok eső esett és nagy vihar volt, hatalmas széllel, folyamatos mennydörgéssel) kimentünk az udvarra.
Már ott sem volt semmi baj. Traktoroztak, homokoztak és pancsoltak, ugróiskoláztak.

AZ Patrik fején sár és nem sérülés.

Mindenki ugrált.

éhes csipet csapat
3 óra körül mentek el, mi is bejöttünk az udvarról. Nem sokáig tartott a lehűlés(pedig ma mentek volna vidámparkozni)
Este a 2 fiúval kimetem a játszóra. ABban bízva, ott kevesebb szúnyog fal fel bennünket.
Végül nem találkoztunk eggyel sem.
A legújabb: hogy a traktorral megyünk ajátszóra. Patrik az utánfutóban csücsül, Milán hajtja. Édesek!
már csak 1 hónap és a legkisebb értelmesebbünk másfél éves lesz!
MA Mollit tanította Milán spanyolul számolni-közben Patrik mondta, hogy kvatro, szinko, szejsz(4,5,6)Tátva maradt a szánk.
Mindennap gazdagodik arepertoárja. De ha majd rendesen elkezd beszélni, nagyon fog hiányozni, AZ, ahogy megértet velünk és elmagyaráz nekünk mindent.
Milán lelkesen nézi spanyolul a háziállatokat továbbra is.
Mollikáék fél10 után érkeztek, Patrik már délelőtti álmát aludta. Milán nem tudott magával mit kezdeni. Borzasztóan viselkedett! HA kalap van rajta azért, ha nincs azért szindróma. Sírt, hisztizett. Ok nélkül.
Végül 11óra felé higgadt le. Amikor eszembe jutott, hogy készítsünk zászlókat!
Végül festés lett belőle(kiváló módszer zászlók és színek keverésének tanulására), és sorra készültek a zászlók.
Kolbászos krumpli levest ettünk, és tűrógombócot. Ismét Patrik nyert!:)
Ebéd után kicsit bent játszottunk, amikor felszáradt a fű(éjszaka sok eső esett és nagy vihar volt, hatalmas széllel, folyamatos mennydörgéssel) kimentünk az udvarra.
Már ott sem volt semmi baj. Traktoroztak, homokoztak és pancsoltak, ugróiskoláztak.
AZ Patrik fején sár és nem sérülés.
Mindenki ugrált.
éhes csipet csapat
3 óra körül mentek el, mi is bejöttünk az udvarról. Nem sokáig tartott a lehűlés(pedig ma mentek volna vidámparkozni)
Este a 2 fiúval kimetem a játszóra. ABban bízva, ott kevesebb szúnyog fal fel bennünket.
Végül nem találkoztunk eggyel sem.
A legújabb: hogy a traktorral megyünk ajátszóra. Patrik az utánfutóban csücsül, Milán hajtja. Édesek!
már csak 1 hónap és a legkisebb értelmesebbünk másfél éves lesz!
MA Mollit tanította Milán spanyolul számolni-közben Patrik mondta, hogy kvatro, szinko, szejsz(4,5,6)Tátva maradt a szánk.
Mindennap gazdagodik arepertoárja. De ha majd rendesen elkezd beszélni, nagyon fog hiányozni, AZ, ahogy megértet velünk és elmagyaráz nekünk mindent.
Milán lelkesen nézi spanyolul a háziállatokat továbbra is.
2010. augusztus 3., kedd
Kánikula
Pestre mentünk volna ma és holnap. MA Marival a Csodák Palotájába, este Apa is csatlakozott volna, szerdán Vidámparkoztak volna Milánnal.
Ehelyett: a meteorógusokat hallgatva lemondtuk. Esős, hideg időt jósoltak keddre, szerdára. Apa végül visszamondta a szabit.
Így jártunk:)
MA reggel Nagyi a Kárpátaljára utazott(Ungvár, Munkács) a nyugdíjas pedagógusok szervezésében.
5.50kor ébredtek. Brrrrrrrrrr.
Fél8kor Fiúkkal az uszodába mentem. Patrik a hátamon. Másfél órát kibírt.Milán ügyesen úszott. (A láb tempója nagyon szép, de a kart még mindig nem úgy csinálja, ahogy már kellene. Azzal szenvedünk.)


9kor átöltöztem én is, a babamedencéhez mentünk. A térdigérő víz is veszélyes Patriknak. Mert Ő bele akar hasalni. Hiába a karúszó. Nyel akkorákat!

Így a medence szélén próbáltam tartani. kevés sikerrel!
Fél óra után feladtam, hazajöttünk. Patrik kifelé jövet még a hátamon elaludt.
HAzaérve sütöttünk,

Citromos pite.Ötlet Vera barátnőmtől, recept innen.
Igazi könnyű, nyárias finomság.
Milán jégnyalókát készített(ez a 3.adag a nyáron) citromos mézes mentatea.NAgyon szereti. és még színezék és E-betű mentes is!

(A nyelvét figyeljétek, akár csak Gyuri!:))
Ebéd után Milcsi meglökdöste Patrikot, ezért leszidtammire meghúzta a hajam, erre ráütöttem a kezére. Megsértődött.
Bevackolta magát a kanapén a párnák közé. Elaludt.!!!
2kor Patrik is.
Így pihenhetek is:)
4kor Lillikéékhez mentünk játszani. (Apa focizni ment) Milán játszott, Patrik evett:((.Szinte végig.
3D szemüveggel aszfaltkrétát kapott Milcsi, így nagyon iparkodott haza. Kipróbálni.
Patrik homokozott. vagyis magára szórta ahomokot. aztán belehasalt, és fejjel is állt benne....
Végül eszébe jutott, hogy a bébimaratonra ma még nem készült. Rótta a köröket. mezítláb. Megállás nélkül. (néha annyira megijeszt, mert pihenni nem áll meg, csak amikor már annyira...hogy levegőt is alig kap. Ez kb 10-12 folyamatos kör után következik.
7kor zuhi, aztán a háziállatokat néztük spanyolul.
Patrik fél9kor aludt el, Milán....
Ehelyett: a meteorógusokat hallgatva lemondtuk. Esős, hideg időt jósoltak keddre, szerdára. Apa végül visszamondta a szabit.
Így jártunk:)
MA reggel Nagyi a Kárpátaljára utazott(Ungvár, Munkács) a nyugdíjas pedagógusok szervezésében.
5.50kor ébredtek. Brrrrrrrrrr.
Fél8kor Fiúkkal az uszodába mentem. Patrik a hátamon. Másfél órát kibírt.Milán ügyesen úszott. (A láb tempója nagyon szép, de a kart még mindig nem úgy csinálja, ahogy már kellene. Azzal szenvedünk.)
9kor átöltöztem én is, a babamedencéhez mentünk. A térdigérő víz is veszélyes Patriknak. Mert Ő bele akar hasalni. Hiába a karúszó. Nyel akkorákat!
Így a medence szélén próbáltam tartani. kevés sikerrel!
Fél óra után feladtam, hazajöttünk. Patrik kifelé jövet még a hátamon elaludt.
HAzaérve sütöttünk,

Citromos pite.Ötlet Vera barátnőmtől, recept innen.
Igazi könnyű, nyárias finomság.
Milán jégnyalókát készített(ez a 3.adag a nyáron) citromos mézes mentatea.NAgyon szereti. és még színezék és E-betű mentes is!
(A nyelvét figyeljétek, akár csak Gyuri!:))
Ebéd után Milcsi meglökdöste Patrikot, ezért leszidtammire meghúzta a hajam, erre ráütöttem a kezére. Megsértődött.
Bevackolta magát a kanapén a párnák közé. Elaludt.!!!
2kor Patrik is.
Így pihenhetek is:)
4kor Lillikéékhez mentünk játszani. (Apa focizni ment) Milán játszott, Patrik evett:((.Szinte végig.
3D szemüveggel aszfaltkrétát kapott Milcsi, így nagyon iparkodott haza. Kipróbálni.
Patrik homokozott. vagyis magára szórta ahomokot. aztán belehasalt, és fejjel is állt benne....
Végül eszébe jutott, hogy a bébimaratonra ma még nem készült. Rótta a köröket. mezítláb. Megállás nélkül. (néha annyira megijeszt, mert pihenni nem áll meg, csak amikor már annyira...hogy levegőt is alig kap. Ez kb 10-12 folyamatos kör után következik.
7kor zuhi, aztán a háziállatokat néztük spanyolul.
Patrik fél9kor aludt el, Milán....
Képek
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)

