2010. május 10., hétfő

Második gyerek


Olyan gyönyörű, mint az első! és huncutabb, mint az első :D
....
már nem sterilizálunk(a sterilizálót éppen Patrik születésekor adtam el. 3 évig őriztük, feleslegesen).
még nincs 1 éves, de már mindent eszik.
Egy éves, már csokit eszik. Meg éppen amit elér, elcsen. a KE szó kekszet jelent. talán nem véletlenül van az első szavak között...
Előbb csinál mindent. és úgy csinálja, mint a nagyok. Utánoz és mindent elles.
De Mi is előbb csináltatjuk, előbb adjuk.
HAGyjuk,hogy szutykos legyen. Milánt ilyen korában ritkán láttuk ennyire koszosnak.
SAJnos nem vagyok annyira tudatos. Nem énekelek és nem mondókázom neki annyit(persze leht,hogy Ő ennek örül, vagy Milán örült volna, ha kevesebbet énekelek neki)
Nem kell már az itatóspohár, jó egy egyszerű vizes flaska is. AZ sem baj, ha másfél literes. és az sem baj, ha gyümölcslé és az sem baj, ha víz. és már nem is erőltetem, hogy csak víííííííz, mert megissza, ha azt kap, vagy ha kér.
BAbajátékok akár ne is lettek volna, csak amivel éppen a Milán játszik, az kell.
MAga is eljátszik, elszórakoztatja magát, Milánt és az egészCsaládot.pl. csak annyival, hogy pörög-pörög-pörög és zutty. és ezen nagyot nevet(és Mi is-ha éppen nem üti meg magát). vagy a galéria lépcsőre tapasztja a száját és berregő hangot ad. NA persze ez is másként hangzik így.

AZ 1 év alatt APával nem sok közös programunk volt. Mert vagy az egyikünk rohan valahová vagy csinál valamit, míg másikunk a gyerkőkre vigyáz, vagy éppen fordítva. De csak ketten-gyerek nélkül....nem emlékszem.JA! de egy éjszakai TESCOs bevásárlás:DD

2010. május 9., vasárnap

Milán 4. szülinapi zsúrja


Úgy kezdtük, ahogy szoktuk. :))
Reggel esős napra ébredtünk. Sötét volt és szakadt az eső.
De Mi kitartóan énekeltük a gyerkőcökkel a süss fel napot, Apa fújta a felhőket...és délutánra kisütött a nap(a fűnyírás sajnos elmaradt)
Délelőtt még takarítottunk, pakoltunk, mert úgy gondoltuk az esős idő ellenére is megtartjuk a zsúrt bent a házban.
Aztán dél körül, amikor elállt az eső, körbe telefonáltunk, hogy gumicsizmás party lesz;))
Végül 4 órára még a fű is megszáradt.
először csak az unokatesók érkeztek, és neki is láttak az uzsinak.
később jöttek a kis barátok is. Sok-sok ajándékkal.(LEGo, társasjáték-világkörüli utazás útlevéllel, hangoskönyv, cirkuszi belépő, gyurma, csokik!)



AZ autó formájú tortának(csoki marcipánnal borítva, amit a lányok hoztak Milánnak) hatalmas sikere volt! NAgyon finom volt!SAjnos idén sem ült Milán a többiekkel az asztalhoz.

CSak Apa karján volt hajlandó végig nézni a tüzijátékot-Patrik aludt éppen ekkor.

AZt hiszem bátran állíthatom, hogy nagyon jól sikerült a délutánunk.


A gyerekek nagyon jól érezték magukat (kellően elfáradtak a sok futásban, biciklizésben, traktorozásban, ....vontatott mindenki mindenkit:))), annyira leizzadtak!) , Mi egy kicsit beszélgethettünk!

Képek itt.

2010. május 8., szombat

Két keréken




MA ült Patrik először a nagy biciklin, és ma mentünk először utcára Milánnal úgy,hogy a 2 kerekűjét tekerte.
PATrik hangosan nevetésekkel adta tudtunkra, hogy rendkívül élvezi! Hátha még bukkanó is volt!

Milánnak mentünk nagyobb bringát nézni-ez lenne a névnapi ajándék. 1 bringa mindannyiunktól, végre nem kismillió ajándék.
CSAk egy baj van nem találjuk az ideálisat. Mert vagy ugyanekkorák vannak(12es), vagy túl nagyok(16os), amiről nem ér le a lába.
Így keressük tovább...

Délután Nagyi Mollikát hozta, Velünk tölti a hétvégét.
Posted by Picasa

2010. május 6., csütörtök

Fogzás

5.20.
és elgondolkoztam: én nagy vagányan leírom, hogy kibújtak a kisörlők...de hogy bújtak. csak éppen áttörték Patrik ínyét. 2-2 fehér csík látszik. Hol vannak azok még a teljes kibújástól. Annyira be van dagadva az alsó ínye mindkét oldalt, hogy majdnem összeér.

MA pizzagolyót sütöttünk. AZt hiszem Patrik vezet:))
Egyszer rendeltünk itt SZolnokon, izgatta a fantáziámat. Hát ez is van olyan finom. Sőt! a fotózásról lemaradtam, addigra elfogyott. De vasárnapra ilyet is sütünk. és akkor fotózom is.

Niki járt nálunk. A fiúknak megint annyi de annyi finomságot hozott. Együtt mentünk Milánért(vihar volt ma), nagyon meg volt illetődve+szégyenlős volt. :(

2010. május 5., szerda

12.fog

kibújt Patrik 12.- hónapok óta várt alsó szem-foga(a másik 3 már teljesen kint van:))

nagyon vagánykodik...míg le nem esik


Ma ebéd után haza hoztuk Milánt az oviból. Mollikáék ígérkeztek egy kis játékra.


Ügyesen játszottak. A délutáni nem alvás ellenére nem volt veszekedés,nyűgösködés sem.

AMikor elmentek, Milán és Apa 2-2 keréken elmentek akisparkba. Milán úgy csinálja ezt a 2 keréken pedálozást, mintha mindig is ezt gyakorolta volna(mostmár a traktor nem is érdekli)
Posted by Picasa

2010. május 4., kedd

14 hónaposunk


megy, szalad!!!Ő is kergetőzik, a futóversenyhez csatlakozik:), lépcsőn kapaszkodva 2 lábon próbál feljutni. utánoz mindenkit. ha jót, ha rosszat csinál.
Szeretne a nagyok mászókájára felmászni, nagy biciklijükre felülni.
Néha szégyellős, néha nagyon huncut.
Nyitott szájjal hahotázik.
NAgyon szeret hintázni.

evőkéje továbbra is nagyon jó. szeretné már a kanalat egyedül használni. Néha hagyom...elég ügyesen csinálja.
Anyatejcsit kb. 2 hete már egyáltalán nem kap.

Víz imádó!inni(akár másfél literes üvegből is bármilyen vízet), pacsálni , lubickolni nagyon szeret

sajnos újra fél6kor ébreszt. Engem. 7kor Milánt:)
2 cumival alszik el

Számokban:
12 foga van
11kg 30dkg és 80 cm.
SZámunkra tömör gyönyör! Csak úgy egyszerűen gyönyörű!
Továbbra is elolvadunk tőle.

21es cipőket hord.


Szavai, amit értünk:
vauvau
bu(busz, autó)
brmbrm-autó
ki
ké(az a kérek )
nemnem
jajjaj
ejnyeejnye

Milán 2 keréken

b
6ra edzésre mentem. AKkor még traktoroztak, homokoztak, apa csomagtartót szerelt a nagybiciklire.
Negyed8kor hazajöttem, húzom el a nagy kaput.
"Állj!"
és csak nézek. Milán teker felém. De 2 keréken.
És nem ám, hogy bicegősen! Úgy tekerte, mintha hónapok óta gyakorolná! kanyarodik, körbe-körbe jár az udvaron.
Nagyon ügyes!Számomra hihettelen, hogy egyik pillanatról amásikra...idén még abot sem volt felszerelve a 4 kerék mellé.


Milán ma Nagyival jött haza az oviból. Ezzel a kitűzővel. Le sem vette. Együtt varrták az óvó nénivel.

Posted by Picasa

2010. május 3., hétfő

Esti képek újra









szóljon aki látja!!!!
én minden képet látok, sajnos nem értem, hogy Ti miért nem....
Posted by Picasa

AZ idő....



csak apa nem változik;)))

és egy ide vágó idézet:

"Annyira lefoglal, hogy túl élj egy napot,
észre sem veszed, hogy összeadódnak" és már is évek múltak el, és a Fiúk felnőnek...
Posted by Picasa

Esti képek


Fürdi után


Most ez a sláger: zuhany alatt fürdenek.



itt a szemed, itt a szád....

2010. május 2., vasárnap

esküvő és majális

Apa unokatesójának esküvőjére voltunk hivatalosak. Szegedre.
Délelőtt indultunk-Milán nem akart jönni, tudtuk, hogy mindannyiunknak nehéz lesz, de vinnünk kell ! Nagyinak elég lesz Patrik is.

Végül Milán nagyon nagyon jól viselkedett. SOha nem volt nyűgös, vagy hisztis. Nagyon kellemes meglepetést okozott nekünk.


A polgári esketés után-kihasználva 1 órát- elmentünk a Ligetbe majálisozni. Nekem inkább egy vidámparkra hasonlított(még hullámvasút is volt). Milán 2szer dodzsemezett, sétáltunk, vettünk 1-1 lufit a Fiúknak.


4re elmentünk a Dómhoz a templomi esküvőre. Itt felülhetett kis csikóra, lovaskocsira.
A templomban ült az ölemben, és halkan sustyorotunk-hogy milyen csodálatos a szegedi dóm.

Lemaradva násznéptől mi a Dugonics téri zenélő kútnál ücsürögtünk, Milán nagyon élvezte, ahogy a szél felénk hozta a párát. Végül sétáltunk a Kárász utcán-nekem nagyon " nehéz " a szegedi klíma, rám törnek az érzéseim...
FAgyiztunk, végül visszamentünk a lakodalomba.

Sajnos a vacsorát csak 8 után kezdték el felszolgálni, ekkora Milán már nagyon álmos volt. ALig bírtam tartani benne a lelket. 1-2 számot táncoltunk együtt még vacsora előtt.




Végül fél10kor beültettem az autóba, elaludt. Elvittem Pisti lakására, és ott aludtunk.
Apa mulatott hajnalig.

CSak vasárnap délelőtt jöttünk haza.

PAtrik-Nagyi elmondása szerint- nagyon jó kisfiú volt.

Képek az esküvőről itt.

Rólunk itt.

Posted by Picasa

Anyák napja


ezzel a gyönyörű virággal köszöntött a két Csodálatos Kisfiam.
Együtt fogták a cserepet, annyira tündérek voltak.


Ültem ringó kis ladikon,

úszott két szép rózsaszirom.

Az egyik az anyué,

a másik az apué,

harmadika nincs.


és Milán ezt énekelte én még sosem hallottam(sem Tőle, sem máshol)



ezzel pedig a Nagyit és a Mamát köszöntöttük.


Szeretettel köszöntünk minden Édesanyát!

2010. április 30., péntek

Szülinapi ajándék az óvó néniktől


ez a kis cica-

Milán nagyon ragaszkodik hozzá, de éppen a kis kezére áll:)
Milyen figyelmesek!
Posted by Picasa

Nagy 4évesünk



Drága kis Milánunk!

Annyi, de annyi mindent köszönhetünk Neked! A kifejezhetőt és a kifejezhetetlent.
SZámunkra Te vagy a Csoda.

Köszönjük, hogy a Szüleid lehetünk.
Köszönünk TÉGED!

Nagyon sok vidám és boldog születésnapot kívánunk!

Nagyon szeretünk!
Mami és Apa
Posted by Picasa

2010. április 29., csütörtök

Első felvonás


Mamáék jöttek ma Milán szülinapot ünnepelni.
ezt a szuper traktort kapta. Mindkét fiú rettenetesen élvezte!!!

Patrik befészkelte magát az utánfutóba, és amíg Milán húzta, ki se szállt. CSak nevett-jó fél órán keresztül. HA kimászott evett vagy ivott egy kicsit, és újra visszaült.



SAját készítésű ricotta torta. Kiwi és ananász díszítéssel(Milán rakosgatta tegnap este). NAGyon finom lett(belül márványos)



Közben a postával Bogiék is egy nagy csomagot küldtek Dékány Milán részére. Legot kapott. AZonnal neki álltak Apával az autót összeállítani belőle.

(recept innen)csak módosítottuk:))
Posted by Picasa

Naptár gyerekmódra


néhány jel állandó. pl. a tornazsák, a gyertya, a napocska-mert szombat van és akkor szabadság:)))
De a"kisbarátok" , vagy akiránduláshoz a hátizsák mobilak:)) gyurmaragaccsal.
APa laminált.
Posted by Picasa

2010. április 28., szerda

Kis barátok

Sajnos rosszkedvűen indult a mai nap. Milánt sírva hagytam ott az oviban. Nem tudom, mi történhetett. Semmi konkrét indoka nem volt.
Kérte, hogy én menjek érte, és siessek.
PAtrikkal a hátamon 14.50kor rohantunk végig az utolsó pár száz métert az oviig,csakhogy Mi ébresszük.


DÉlután MArcikáékat vártuk már. De nagyon.

Posted by Picasa

2010. április 27., kedd

közeledik a 4. szülinap

PAtriknál is nagy siker.
De még Milán is ráül:))Igaz, hogy a térde ér le...






Olyan jót szórakoztunk este, amikor behoztuk a régen elfeledett zebrát. Patrik egyből tudta, mit kell csinálni vele. nem is nagyon akarta átengedni Milánnak. Milán szívesen pörgette, rázta rajta Patrikot.

Délután elhoztuk Milánt az oviból, mert a 4 éves tanácsadásra(:)) mentünk. SAjnos a doktornénink nem volt, a ....védőnéninkkel kellett beérnünk. Cipőstől mérte(19kg és 108 cm), látásvizsgálatot megcsinálta(4 éves gyerek takarja az egyik szemét, 5 mről fénymásolt betűket mutta, Milán ölében ugyanazok a betűk, mutassa meg, melyiket látja...még egy felnőttnek is uncsi), a hallásvizsgálathoz beírta, hogy "nem együtt működő"-mert csak az elsőt volt hajlandó megcsinálni, aztán levette azt a hatalmas fülhallgatót a fejéről. egyébként marha kedves volt a gyerekemhez, én se csináltam volna meg neki, azért se!nem baj,
majd ha 5 éves lesz:D A füle az jó, TUTI!
Posted by Picasa