2016. március 27., vasárnap

Húsvét


Együtt voltunk vasárnap- Mari is Velünk volt.
ismét rózsavizes locsolkodást rendeztek a Fiúk.
M
NAgyon ügyesen megy Vele.

Délután, amikor elmentek a vendégek(elmentek megnézni Gyuriék új házát) Apa nekin állt egy fa tiplit barkácsolni.... a balta a bal kezének mutatóujjával találkozott. SZét vágta a körmét, ujja hegyét.
Este még kimentünk a kórházba, tetanuszt kapott és összehúzták neki..

hétfőn reggel Dédihez,  Molliékhoz és a mamáékhoz mentünk.


Wave board

Húsvéti locsolopénzén vette előre
Pillanatok alatt ráérzett ! Nagyon ügyesen manőverezik vele

Dobogómajor

Sajnos kevés napsütés jutott. Inkább szeles időnk volt.
3 napig csak kiabáltak, hangosak voltak, egymást nyúzták. Mire belelendültünk, már jöhettünk is haza.
Mindennap fürdés, pacisimogatás, foci, játszóház...Ott volt Milcsi egy kis focis csapattársa is. néha összefutottunk.
Folyamatosan próbáltuk lekötni Őket, mi elfáradtunk rendesen! Főleg hogy tartották a szokásos 6 órai ébresztést:(
Máté inkább csak a melegvízben növesztette az úszóhártyáit.
De volt hogy a színterápiás vagy a sókabinban ült és néniket bácsikat szórakoztatott míg mi szaunáztunk.

Ült pónin egyszer.
Keszthelyen hattyúkat etettünk és vártuk hogy kisüt a Nap.
na, ez volt aám az élmény!




2016. február 29., hétfő

2016. február 23., kedd

Most Máté beteg

Vasárnap éjszaka ugatós köhögesre ebredtunk, naggyon naggyon forró volt a kis teste. Inhalalas ablaknyitas lazcsillapitas. Most en maradtam vele itthon 2 napot . Szerdától nagyi lesz.

Mákos süti

Minden mennyiségben 

Biblia verseny

Picifis biblia versenyen voltunk. Milan részt vett, mi a kicsikkel a templomban voltunk. Péter bácsi ott tartott a szülőknek elmelkedős beszélgetést 


A tortából neki is járt😄
Estére belazasodott😞😞😞

Milcsinek végig focizta a hétvégét szombaton is, vasárnap is meccs.
Szombaton Mari járt nálunk . Vasárnap Gyuriék csajostól.

Kütyük

Patrik quadkoptere
Milcsinek Mini helicoptere 
Uj szerzemény , magának vette.
Még Dec.29 én ebayrol rendelt, de sajnos nem érkezett meg, viszont szerencsére eBay visszafizette.
Így ma beszerző útra mentek.
Míg én egy vírustól kidőlve probaltam túl élni a napot

Mami Szülinap

Apa itthon volt Patrikkal . Ismét sütöttek ! Isteni volt❤️

2016. február 7., vasárnap

Máté farsang





kicsit később mentünk, csak kettesben.
Ő is méhecske volt, mint a többiek is kiscsoportos korukban.

Bizik

Kitűnők!!! Nagyon büszkék vagyunk

Milán

néha okos komoly nagyfiú/nagytesó. Hihettelen milyen büszkék vagyunk rá. Mindent tud, mindenre odafigyel, kedves.
néha kollégiumba küldenénk, ha lehetne....apával tiszteletlen, a Patrikkal kötözködős, ok nélkül beleköt, odacsap....elviselhetetlen a beszédje és a viselkedése(idióta, idegesítő, idegbajos.....és ehhez hasonló jelzőket hallunk Patrikra szórni, és tényleg semmi de semmi előzménye nincs). szerintünk unatkozik. Képtelen lekötni magát egyedül. Mintha már semmivel sem játszana, olvasni nem szeret. JAvasolunk, hátha elfogadja szerencsénk van, ha nem....áll a bál tovább. Kiabál/üvölt. jajjjj!
Heti  2szer jár eténként focizni, hol mi visszük és akkor Botond is itt van suli után, 1szer Botondék viszik, akkor csak este 7 kor jön Milán.Azok az esték nyugisabbak.

A furulyát szeretné abbahagyni, de szeretnénk kitartásra nevelni és hangsúlyozzuk a zene fontosságát.

Máté


Mostmár elalszik egyedül esténként. Bent ülünk a szobában ugyan, a kanapén, de már nem igényli,hogy a kezünkben aludjon el.
 A cumit viszont kéri még mindig az esti alváshoz :(
Patrikkal olyan jól eljátszanak különböző szerepjátékokat. Kutyus-gazdi a leggyakoribb.
Milcsi irigykedve figyeli Őket, néha áll csak be közéjük, gyakrabban közéjük csap, szekálással véget vet a békés játéknak.

Máté szívesen jár oviba, csendesen ébred fél 7kor, mi öltöztetjük, még nyüszizik kicsit.
reggel öleléssel kezdi az óvó nénik köszöntését.
Énekel itthon, tanulgatja a dalocskákat. Lányokkal barátkozik inkább.
4 előtt megyek érte, néha nagyon vár már, néha azt mondja, játszana még inkább!

Itthon sokat tv-zne. Sajnos tablet és telefon függő. engem ez borzasztóan megvisel, nehéz elvenni tőle, korlátozni képtelenség! Egyszerűen nehéz meghúzni a határokat. A nagyok már jobban megértik(heti 2 alkalommal játszhatnak, Ők választják), de a kicsi amikor meglátja a telefonom, mint a szarka....

A beszédje érthető ugyan, de az S sziszeg NAGYON!! én nem cináltam szemmit:) Imádom!Az örökké mosolygós kis pofikáját. ahogy megy és követi a nagyokat-sajnos el is tanulja. Könnyen odacsap, ha haragos, vagy nem tetszik valami és kiabálja, hogy "Te disznó!"