2016. február 29., hétfő

2016. február 23., kedd

Most Máté beteg

Vasárnap éjszaka ugatós köhögesre ebredtunk, naggyon naggyon forró volt a kis teste. Inhalalas ablaknyitas lazcsillapitas. Most en maradtam vele itthon 2 napot . Szerdától nagyi lesz.

Mákos süti

Minden mennyiségben 

Biblia verseny

Picifis biblia versenyen voltunk. Milan részt vett, mi a kicsikkel a templomban voltunk. Péter bácsi ott tartott a szülőknek elmelkedős beszélgetést 


A tortából neki is járt😄
Estére belazasodott😞😞😞

Milcsinek végig focizta a hétvégét szombaton is, vasárnap is meccs.
Szombaton Mari járt nálunk . Vasárnap Gyuriék csajostól.

Kütyük

Patrik quadkoptere
Milcsinek Mini helicoptere 
Uj szerzemény , magának vette.
Még Dec.29 én ebayrol rendelt, de sajnos nem érkezett meg, viszont szerencsére eBay visszafizette.
Így ma beszerző útra mentek.
Míg én egy vírustól kidőlve probaltam túl élni a napot

Mami Szülinap

Apa itthon volt Patrikkal . Ismét sütöttek ! Isteni volt❤️

2016. február 7., vasárnap

Máté farsang





kicsit később mentünk, csak kettesben.
Ő is méhecske volt, mint a többiek is kiscsoportos korukban.

Bizik

Kitűnők!!! Nagyon büszkék vagyunk

Milán

néha okos komoly nagyfiú/nagytesó. Hihettelen milyen büszkék vagyunk rá. Mindent tud, mindenre odafigyel, kedves.
néha kollégiumba küldenénk, ha lehetne....apával tiszteletlen, a Patrikkal kötözködős, ok nélkül beleköt, odacsap....elviselhetetlen a beszédje és a viselkedése(idióta, idegesítő, idegbajos.....és ehhez hasonló jelzőket hallunk Patrikra szórni, és tényleg semmi de semmi előzménye nincs). szerintünk unatkozik. Képtelen lekötni magát egyedül. Mintha már semmivel sem játszana, olvasni nem szeret. JAvasolunk, hátha elfogadja szerencsénk van, ha nem....áll a bál tovább. Kiabál/üvölt. jajjjj!
Heti  2szer jár eténként focizni, hol mi visszük és akkor Botond is itt van suli után, 1szer Botondék viszik, akkor csak este 7 kor jön Milán.Azok az esték nyugisabbak.

A furulyát szeretné abbahagyni, de szeretnénk kitartásra nevelni és hangsúlyozzuk a zene fontosságát.

Máté


Mostmár elalszik egyedül esténként. Bent ülünk a szobában ugyan, a kanapén, de már nem igényli,hogy a kezünkben aludjon el.
 A cumit viszont kéri még mindig az esti alváshoz :(
Patrikkal olyan jól eljátszanak különböző szerepjátékokat. Kutyus-gazdi a leggyakoribb.
Milcsi irigykedve figyeli Őket, néha áll csak be közéjük, gyakrabban közéjük csap, szekálással véget vet a békés játéknak.

Máté szívesen jár oviba, csendesen ébred fél 7kor, mi öltöztetjük, még nyüszizik kicsit.
reggel öleléssel kezdi az óvó nénik köszöntését.
Énekel itthon, tanulgatja a dalocskákat. Lányokkal barátkozik inkább.
4 előtt megyek érte, néha nagyon vár már, néha azt mondja, játszana még inkább!

Itthon sokat tv-zne. Sajnos tablet és telefon függő. engem ez borzasztóan megvisel, nehéz elvenni tőle, korlátozni képtelenség! Egyszerűen nehéz meghúzni a határokat. A nagyok már jobban megértik(heti 2 alkalommal játszhatnak, Ők választják), de a kicsi amikor meglátja a telefonom, mint a szarka....

A beszédje érthető ugyan, de az S sziszeg NAGYON!! én nem cináltam szemmit:) Imádom!Az örökké mosolygós kis pofikáját. ahogy megy és követi a nagyokat-sajnos el is tanulja. Könnyen odacsap, ha haragos, vagy nem tetszik valami és kiabálja, hogy "Te disznó!"



2016. január 18., hétfő

Hétvége Fiúk Hangzavar

Szombaton Milánnak volt délelőtt elsőáldozós előkészítő. Apa kísérte. Mi a kicsikkel játszottunk, takarítottunk, aranygaluskát sütöttünk.
Délután felvételi dolgozatokat javítottam estig.(NAgyi Pestre ment színházba, így hozzá húzódtam)
VAsárnap püspöki mise volt. Hosssssszúúúúúúúúúúú, PAtrikék szerepeltek, a Szent Márton Irgalmasság Évet nyitották meg.
4kor apa ment szaunázni. BAráti kört alapított, hogy erősítse a férfi erőt.Kicsit pihent, kikapcsolódott, kipanaszkodhatta magát.

Milcsivel elég sok afférja van.Milán próbál édesapja fölé kerekedni. Apának ez végtelenül rosszul esik.
PAtrikkal is ezt csinálja sajnos, mintha nem is viselné, állandóan beleköt.
Újabb fegyverünk az ölelés, megnyugtatás, türelem, csendesítés.....hangyányival jobb a helyzet.

PAtrik Mátét csapkodja, mikor mit vesz el a kicsi, Patrik üt, Máté vissza. Hozzá teszem ritkán.

Néha naggyon nagggyon vékony a cérna......néha nagyon nehéz.

furulya vizsga

Pénteken rohantunk vissza. De megérte! naggggyon nagggyon ügyesen fújta.
Sajnos abba szeretné hagyni Milcsi a furulyázást, próbálunk kitartani.
Beszéltünk Melinda nénivel is, Ő is észre vette, hogy nem  akarja(mert ha Milán akar valamit, akkor azt nagyon tudja, és ível felfelé Melinda szerint). Próbál beszélni vele Ő is, esetleg más komolyabb hangszer is szóba jöhet.

2016. január 14., csütörtök

Milcsi fodrásznál

egy kis barát anyukájánál voltunk. igazi nagy fiús lett!suliból hamarabb  jöttünk el, közel van az üzlet az iskolához.
legközelebb is Annamari nénihez megyünk!

2016. január 10., vasárnap

Paràzsfuvola



A kötelező színházi perecezés az Erkel színházban. Tetszett nekik, Máté volt kicsit mozgékonyabb a 2. Felvonasra, de nem is csoda. Nekem kicsit hosszú volt

2016. január 1., péntek

ùj év

A Fiúk 11ig aludtak. Lilliéket vártuk ebédre.
Kütyüztek ezerrel nagy bánatomra. nem tudom képes leszek-e túl tenni magam, hogy a mai fiatalok már ezen nőnek fel....
"csak az időjárást hagy nézzem, csak hogy mikor kel fel a nap, melyik repülő repül fölöttünk..... "

szilveszter


Meghívtak Bennünket, akik tavaly voltak Nálunk. Patriknak volt csoporttársa a kisfiú-most Mátéé.
A gyerekek hhajnal 2ig játszottak 2 kislánnyal, én kértem, induljunk mostmár.



BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!

2015. december 31., csütörtök

korizás

Milcsi új korit kapott, 31én délelőtt ismét Jászberénybe mentünk. Apa is rótta a köröket.
Mátét is nyúztam, de egyedül még nem megy.
Most sokkal kevesebben voltak, mint 27én.

du. a szilveszterezésre készültünk, ezúttal nem díszítettünk, hálaadásra se mentünk el. :-( pedig bőven van miért  hálát adnunk.
Stefániát csináltam, francia salit, Milcsi kedvenc mákos sütijét-nincs az a mennyiség ami elég lenne....
este7kor indultunk.-10 fok volt.

2015. december 30., szerda

Mollikáék jöttek. egész délután vártuk Őket, de csak fél5kor érkeztek.
szuper ajándékok érkeztek megint: üvegfesték, homok(de az nem homok csak mintha..)vár készítő készlet, Patriknak gumi karkötő készítő szett.
sajnos Nekem 5re edzésre kellett mennem-így sokat nem találkoztam Velük, aztán kölyökpezsgőztünk.
Sokan voltunk, szuper ez az új hely, akkora ötlet volt!

2015. december 29., kedd