2013. június 26., szerda

Mustármag


 Milcsi ovis tarisznyájában mustármag volt.  Néhány magot  elültetett belőle.
Itt a kisnövényünk:)

Kedden volt ám öröm!Gyuri délben jött. velünk ebédelt. Úgy ettek, mint a kisangyalok! Reméljük máskor is csatlakozik.

2013. június 24., hétfő

 Kerti szépségeink. A rózsát a szombati vihar jege kilyuggatta.
Hatalmas felhőszakadás volt: ágakat, gallyakat tördelt.
Mi szerencsére megúsztuk.
A Tiszavirág fesztivál utolsó napját viszont elmosta.
Mi Apával csütörtök este kijutottunk - kettecskén.  Ittunk egy pohár bort, kicsit leültünk, aztán sétáltunk is haza.
Vasárnap lovagolni voltunk. Érdekes dolgokat csináltak:)Mint az artisták:)
 Délután Patrik elaludt. Milcsi apával betonozott.

2013. június 23., vasárnap

Iskolai Családi nap

 Pénteken délelőtt Milán Inezékkel strandolt, míg Patrik a tanmedencében úszni tanult. Úgy tűnik, mostmár a reggelek így indulnak majd.

Szombaton délelőtt  a templomkertben  iskolai családi nap volt. Ismerkedős-játékos. Sütit és innivalót kellett vinnünk. 38fok volt. Iszonyatos hőség 10-délig.




 Patrik is jót szórakozott:)

Ezt a mi Családunk festette.

 Ezzel pedig szerintema  tantermet fogják díszíteni.
Milán a Szent Pál osztályba jár.
Jól érezték magukat, imával, énekkel kezdtünk,  volt sok-sok feladat, mozgalmasan telt a délelőtt.

2013. június 22., szombat

Pelusos





Hőőőőőőőőőőőőség




Felállította Apa a medencét.Nagy volt az öröm.
Délelőtt a  strandon hűsölnek, 3után pedig a kertben.
napközben játszunk, énekelünk, kiabálunk....gyakran hangos a ház. Hol az egyik, hol a másik kezd rá.a Ha külön vannak, egymásra vágynak, ha együtt...kezdődik a baj.

  

 Ebéd után bevezettünk fél óra csendes pihenőt.
és a fagyit. ebéd után, aki szépen-kiabálás és hiszti nélkül-evett.

 
 Folytatjuk a nyári naplónkat. Szeretik nézegetni év közben is.
Patrik 5 naapja jár úszni. Ugyanott tartunk, ahol elkezdtük. Icipicit szétszórt:)


2013. június 18., kedd

VAKÁCIÓ

 Kitört a szünet. naggyon hangos a ház. Bízom benne, hogy hamar megszokják az új helyzetet.
Bevezettük a délutáni csendespihenőt. Fél óra ágyukban töltött idő.

Tegnap délelőtt körömcipőkben flangáltak, sálban kalapban...
Állandóan fésülködnek. Milán mánia:)

Vasárnap délelőtt marihoz mentünk Újszászra.


Patrikkal elkezdtük Tibi bácsi úszótanfolyamát. Reggel fél8ra járunk.


 Nem lesz könnyű vele. Azt hiszi tud úszni, ha beledobjuk a 2 méteres vízbe sem süllyed el. tempózik, feje a víz alatt...ne ezt kiverni  agyerekből, nehéz lesz. Hozza a formáját ott is, elkalandozik(ha csak fele olyan érett lenne, mint Milán volt 4 évesen, de jó lenne! Szerintem hosszan járunk)

De első alkalommal, mikor Tibi bácsi látta, hogy vele már nem kell összebarátkoztatni a vizet, deszkát kapott, és kar-láb tempóznak. egyébként ügyes, csak annyira kisgyerek...
 
 

Ma Milcsi is jött velünk, Ő a mély vízben vízben úszik egyedül.
Biciklivel mentünk, Patrikot magam mögött vittem. A gyaloghídra kanyarodva elestünk. Szörnyű volt!Annyira megijedtem, mi történt a gyerekkel
  A kormány széle beleakadt az egyik oszlopba. hatalmasat estünk. Patrik karja plezúros. Én ütöttem magam és a szoknyám szakadt.
Nekem mumus a bicikli.

2013. június 16., vasárnap

Múlt heti képek

autógumi-csere
 Június 8-9ei repülőnapon voltunk. Mátét itthon hagytuk, csaka  2 naggyal mentünk. Délelőtt 4esben, délután Milán visszabiciklizett apával.


 Lilli nálunk aludt pénteken este.Először Milánnal talált közös hangot. Nagy komoly beszélgetések voltak, aztán Patrikkal...ment a játék.



2013. június 15., szombat

Ballagás

Milcsi elballagott az óvódától. Nagyon készült, szerintem izgult is. 4 évig volt kis ovis.
SZép volt a ballagásuk, a műsor. Főszerepe volt:), Patrik apa mellett ült.(ahogy Milán kiscsoportosként tette)
Gyuri atyától kaptak áldást, amikor átmentek a kiskapu alatt és nyakukba akasztották a tarisznyát.

megsirattam.(a héten többször is. mert tudom, Ő még nem érzi, hogy minek ért a végére.)
Szeretettel búcsúzott el óvónéniktől, dadus néniktől. Jó érzés volt látni, hogy mennyire szereti Őket!és viszont.
Hálásak vagyunk, hogy szeretettel nevelgették, gondját viselték a kicsifiunknak. Szeretett óvódába járni.


De most
Nagy izgalommal várja az iskolát. Hátizsákban a tolltartó, abban  a grafit és a színes ceruzák, vonalzó már sorakoznak.
 HAzaértünk a ballagásról, kisgatyára vetkőzött, és estig le se tette a tarisznyát. Így olvasta az autómotor újságot.

 

Újra darabosak az éjszakák. Sírósak. De a nappalok! MOSOLYGÓSAK!

Fiúk



2013. június 6., csütörtök

9 hónaposunk(aki éppen 18 hónapos ma)

Ül,
feláll, és áll, és áll...amíg el nem fárad. lecsüccsen, hacsak nem segítségért kiabál.
4kézláb mászik(végig a távot).
(és mindezeket 2 nap alatt produkálta)
6 fogacskája van.
Mindenevő. és jó étvágyú.
mamma-zik.
3szor kap még tejcsit.
2szer alszik napközben.
Éjjel 1-2szer " kiesik" a  cumi.

kérésre tapsikol, integet és halacskát utánoz(pampog)és rázza a fejét, hogy nem-nem:D

Egyszerűen Íííííímádjuk! Tündéri!
Imádja  a testvéreit! Patrikkal rokonabb  lelkek.

2013. június 3., hétfő

Görkorcsolya

SZombaton Milcsi egysoros görkorit vett magának a Decathlonban Így terveztük, megbeszéltük,saját pénzén veszi.
A védő felszerelést kapta tőlünk.
Patrik pár percet hisztizett, hogy ő is, ha nem kori, akkor roller....
Végül győzött a józan ész.

Milán első próbálkozása nagyon ügy.es volt. 3. alkalommal van ma rajta, kifejezetten gyorsan megy, esés nélkül.

Vasárnap együtt volt a kiscsapat:)

Visegrád

Szombaton délelőtt Szentendre-Visegrád útvonalon kirándulni indultunk.
Bíztunk benne, hogy a meteorológusok nem biztosak a dolgukban és remek időnk lesz!
És jól tettük, hogy elindultunk, mert az eső valóban elkerült bennünket, már éppen hazafelé indultunk, amikor csepergett.

Ismét tanultunk:ha elindulunk valahová, a neten nézzük meg, nyitva van-e, kedvezmény van-e stb.
Szentendrén megállni sem tudtunk a skanzennél, mert zárkörűrendezvény volt a T-homeosoknak:(
Így Visegrádon patak partoztunk, várat másztunk,  kilátásban gyönyörködtünk,  játszó parkoztunk és fagyiztunk.
Csodálatosa fekvése ennek a  városnak! Töredéke juthatna nekünk is;)





2013. június 1., szombat