2013. június 18., kedd

VAKÁCIÓ

 Kitört a szünet. naggyon hangos a ház. Bízom benne, hogy hamar megszokják az új helyzetet.
Bevezettük a délutáni csendespihenőt. Fél óra ágyukban töltött idő.

Tegnap délelőtt körömcipőkben flangáltak, sálban kalapban...
Állandóan fésülködnek. Milán mánia:)

Vasárnap délelőtt marihoz mentünk Újszászra.


Patrikkal elkezdtük Tibi bácsi úszótanfolyamát. Reggel fél8ra járunk.


 Nem lesz könnyű vele. Azt hiszi tud úszni, ha beledobjuk a 2 méteres vízbe sem süllyed el. tempózik, feje a víz alatt...ne ezt kiverni  agyerekből, nehéz lesz. Hozza a formáját ott is, elkalandozik(ha csak fele olyan érett lenne, mint Milán volt 4 évesen, de jó lenne! Szerintem hosszan járunk)

De első alkalommal, mikor Tibi bácsi látta, hogy vele már nem kell összebarátkoztatni a vizet, deszkát kapott, és kar-láb tempóznak. egyébként ügyes, csak annyira kisgyerek...
 
 

Ma Milcsi is jött velünk, Ő a mély vízben vízben úszik egyedül.
Biciklivel mentünk, Patrikot magam mögött vittem. A gyaloghídra kanyarodva elestünk. Szörnyű volt!Annyira megijedtem, mi történt a gyerekkel
  A kormány széle beleakadt az egyik oszlopba. hatalmasat estünk. Patrik karja plezúros. Én ütöttem magam és a szoknyám szakadt.
Nekem mumus a bicikli.

2013. június 16., vasárnap

Múlt heti képek

autógumi-csere
 Június 8-9ei repülőnapon voltunk. Mátét itthon hagytuk, csaka  2 naggyal mentünk. Délelőtt 4esben, délután Milán visszabiciklizett apával.


 Lilli nálunk aludt pénteken este.Először Milánnal talált közös hangot. Nagy komoly beszélgetések voltak, aztán Patrikkal...ment a játék.



2013. június 15., szombat

Ballagás

Milcsi elballagott az óvódától. Nagyon készült, szerintem izgult is. 4 évig volt kis ovis.
SZép volt a ballagásuk, a műsor. Főszerepe volt:), Patrik apa mellett ült.(ahogy Milán kiscsoportosként tette)
Gyuri atyától kaptak áldást, amikor átmentek a kiskapu alatt és nyakukba akasztották a tarisznyát.

megsirattam.(a héten többször is. mert tudom, Ő még nem érzi, hogy minek ért a végére.)
Szeretettel búcsúzott el óvónéniktől, dadus néniktől. Jó érzés volt látni, hogy mennyire szereti Őket!és viszont.
Hálásak vagyunk, hogy szeretettel nevelgették, gondját viselték a kicsifiunknak. Szeretett óvódába járni.


De most
Nagy izgalommal várja az iskolát. Hátizsákban a tolltartó, abban  a grafit és a színes ceruzák, vonalzó már sorakoznak.
 HAzaértünk a ballagásról, kisgatyára vetkőzött, és estig le se tette a tarisznyát. Így olvasta az autómotor újságot.

 

Újra darabosak az éjszakák. Sírósak. De a nappalok! MOSOLYGÓSAK!

Fiúk



2013. június 6., csütörtök

9 hónaposunk(aki éppen 18 hónapos ma)

Ül,
feláll, és áll, és áll...amíg el nem fárad. lecsüccsen, hacsak nem segítségért kiabál.
4kézláb mászik(végig a távot).
(és mindezeket 2 nap alatt produkálta)
6 fogacskája van.
Mindenevő. és jó étvágyú.
mamma-zik.
3szor kap még tejcsit.
2szer alszik napközben.
Éjjel 1-2szer " kiesik" a  cumi.

kérésre tapsikol, integet és halacskát utánoz(pampog)és rázza a fejét, hogy nem-nem:D

Egyszerűen Íííííímádjuk! Tündéri!
Imádja  a testvéreit! Patrikkal rokonabb  lelkek.

2013. június 3., hétfő

Görkorcsolya

SZombaton Milcsi egysoros görkorit vett magának a Decathlonban Így terveztük, megbeszéltük,saját pénzén veszi.
A védő felszerelést kapta tőlünk.
Patrik pár percet hisztizett, hogy ő is, ha nem kori, akkor roller....
Végül győzött a józan ész.

Milán első próbálkozása nagyon ügy.es volt. 3. alkalommal van ma rajta, kifejezetten gyorsan megy, esés nélkül.

Vasárnap együtt volt a kiscsapat:)

Visegrád

Szombaton délelőtt Szentendre-Visegrád útvonalon kirándulni indultunk.
Bíztunk benne, hogy a meteorológusok nem biztosak a dolgukban és remek időnk lesz!
És jól tettük, hogy elindultunk, mert az eső valóban elkerült bennünket, már éppen hazafelé indultunk, amikor csepergett.

Ismét tanultunk:ha elindulunk valahová, a neten nézzük meg, nyitva van-e, kedvezmény van-e stb.
Szentendrén megállni sem tudtunk a skanzennél, mert zárkörűrendezvény volt a T-homeosoknak:(
Így Visegrádon patak partoztunk, várat másztunk,  kilátásban gyönyörködtünk,  játszó parkoztunk és fagyiztunk.
Csodálatosa fekvése ennek a  városnak! Töredéke juthatna nekünk is;)





2013. június 1., szombat

2013. május 31., péntek

tehetséggondozás

 szerdán fél2kor bemutatót tartottak az iskolába készülők.
Milcsi bábelőadásban szerepelt, nagyot néztem, mit meg nem tanult!
Olyan igazi nagyfiús.

2013. május 27., hétfő

gyereknapozás 10fokban esőben

 :)



Sokadik éve külföldön töltjük a gyereknapot. Így a szolnoki gyereknapi programokról eddig mindig lemaradtunk.Most az ovi mellett a Tisza-parton állították fel a játékokat, így a fiúk már napok óta látták a készülődést és várták, hogy végre vasárnap legyen és indulhassunk!
Most kilátogattunk a Tiszaligetbe kutya akadályversenyre(agilityre:), aztán a rózsakertbe a programokra.
Nagyon nagyon hideg volt. Esett, dörgött, a városban jégeső is volt. szerencsére Bennünket nem kapott el. Nem is áztunk, de annál inkább fáztunk.

Marcikáékkal beszéltünk meg 11re a dodzsemhez találkozót. Hát dodzsemezni nem lehetett, de 11kor a MustármagOvisok ott sorakoztak családostul. Így a sárkányvasutat a szivárványosok töltötték fel egy menetre:)
Olyan jó látni Őket, hogy mennyire szeretik egymást!

Itthon egy HABA kalózos társast kaptak . óriási sikerrel. Fújtató van hozzá, ezzel haladnak a hajók.Még szerencse, hogy rossz idő volt, és beszorultunk a  házba. és fűtenünk is kellett:)

2013. május 25., szombat

Konyha

mondhatnám,hogy készen vagyunk, de közben a kamrát is kipakoltuk, apa glettel, én festetem-darabosan.Így a rend még várat magára.
A konyhában még szegők,  függöny és egy -két apróság hiányzik.
lassan szokjuk.Egyedüli örömünk a nagy ablak.és a mindent bejáró FÉNY!




 Kibújt Máté 5. foga is. Mire postolok, már ki is nőtt.
Kúszik, az egész házon végig,tempós, sietnem kell, hogy elkapjam.
Próbál felkapaszkodni, a járókát teljesen le kellett tenni, mert feltérdel, félünk, hogy átborul.

APa jött le hozzá éjjel, gyorsan visszaaltatta, tejcsi nélkül.
MA fél8ig aludhattunk.:)
A nagyok náthásak.


2013. május 20., hétfő

Esküvő és lakodalom Visegrádon

Mentünk mindenestől.
Délben indultunk, miután az asztalossal Zoli bepakolt és útbaigazítottuk.

Fél3kor érkeztünk, és innen sodortak magukkal bennünket az események.Fantasztikus volt!
Csodálatos volt minden, a Fiúk is nagyon jól érezték magukat!


Fél 12kor indultunk haza.Addig Máté is fent volt. A karomon ült, együtt táncoltunk.
A Fiúk egy 2 éves kislányt pörgettek. Patrik  néha eltűnt az étterem játszóházában.


Illedelmesen viselkedett, az étteremben kifejezett ügyesek voltak!
hajnal 2 re kerültünk ágyba.
7kor ébresztő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

képek






2013. május 19., vasárnap

2013. május 14., kedd

konyha projekt-közeledünk

holnap már a festő jön. Állítólag csütörtökön kész.
Akkor TAKARÍTHATOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(mindenre lehet rajzolni:)))
pénteken-szombaton jön az asztalos a bútorral

Máté

Nyikorgatja  fogacskáit
nagyokat alszik a kiságyban is(2 napja 3-3  órát)
jobb kedvű
sokat nevet és sokat gagyarász
kifli morzsákat csipeget esténként

Végre a "régi":)
holnap kontroll

Iskolai szülő értekezlet

Még leírni is nehéz.
Hogy az első szülöttünk már iskolába megy.
Szinte hihetetlen, de igaz.

Mindig a legjobbat akarjuk NEKIK! A legjobb iskolát, a legjobb  tanítókat és a legideálisabb környezetet.

NAgy izgalommal mentünk Apával. Ki lesz a tanító néni, kikkel kerül egy osztályba?????
26vagy 27en lesznek egy osztályban, az ovis csoportársaival maradt. ennek nagyon örültünk.
Bemutatták a tanító néniket.
4et.
Titkon reméltük, csak ne az a 2 legyen....
Szerintem egy jó tanár gyerekszerető, határozott, következetes, lelkes, kedves, művelt és  igényes. és nem utolsó szempont  a tárgyi tudása sem.

Elsőre nem ítélünk, és nem minden a külső!
Bizakodunk.
és már nem kesergem-mint hazafelé, ahogy ballagtam. Egy világ dőlt össze bennem. Próbálom újra építeni.

Milánnak lelkesek voltunk, hogy tündérek a tanítónénijei.

ANnak kell lenniük!Tündéreknek!mert a legjobbat akarjuk NEKI!!!!

Olyan szééééééééééépek!





2013. május 12., vasárnap

Máté láztalan, rekedtes. És gyakran sírós-ha engem meglát.
Azt mondják a 3. gyereket is el lehet kényeztetni. ....HA sír felkapom.Mindig sír, mindig a kezemben van.

A konyha lassan halad. Közben újabb ötletek, alakítások. Szerdán festés és talán jövő szombaton a bútor is  a helyén lesz.

Milánt és Patrikot  Nagyi cirkuszba vitte.
Milánért Doniék jöttek fél4körül.Patrik sírva aludt el...