2013. március 7., csütörtök

Patrik szülinapozás

Szombaton a mamáékkal ünnepeltünk.
vasárnap Gyuriékkal.
Hétfőn az oviban ünnepeltek.
Minden napra jutott egy egy torta.:))

Trambulint kapott Patrik, még szombaton délután felállították.
kapott egy SIGG kulacsot, és egy V-teches játékot.
ünneplés után 5óra tájban kidőlt:)
neki még annyira szüksége van a délutáni alvásra.


21 kg és 110 cm a Mi 4 évesünk! és együtt működött a védőnénivel:)
 
képek

2013. március 4., hétfő

4 éves Patrikunk

Isten éltesse a  nagyfiunkat!
Akit még lehet ölelgetni, puszilgatni, babusgatni!

Okos, értelmes, örökké, de örökké mosolygós, nagy szivű és szófogadatlan.Ő PATRIK.
Szereti a meséket, szeret énekelni, kérdezni, Milánnal játszani, és ugrálni, szaladni.
Imádjuk a meleg barna szemeit,  az érzékenységét, a szégyenlősségét....

Imádjuk!Nagyon nagyon!

2013. március 1., péntek

Megint eltelt 1 hét.
Jól vagyunk.
nem foglalkozunk a körülöttünk elsuhanó vírusokkal és betegségekkel.
Milcsi úszni járni, addig  a kicsikkel játszom, énekelgetünk.
Máté többet mocorog, ügyesen alszik. Délelőtt 10-, és du. 2-3 órát(kb2től). Babakocsiban!
4 óránként kap tejcsit, almapürével(párolt-turmixolt) etetjük fél7kor. pár kanál után köszöni nem kér többet.De legalább már nem fintorog hozzá:))

Bezzeg a Fiúk! Nagyon eszik, külön nekik is csinálok 1-1 nagy tállal.
Most nagyon megy a kalács, a mákos-diós tekercs is! műzli és az almapüré.és a paranyica sajt.

Végre láttunk napot a héten, sőt csütörtökön tavaszban érezhettük magunkat.

Szombaton délelőtt az Újszászi dédit látogattuk meg.
Kedden jön  a telefon, hogy elesett.... combnyaktörése lett, ezúttal a  másik lába. Csütörtökön műtötték, csípőprotézist kapott.
A szolnoki dédinknek tüdőgyulladása lett.
A Fiúk imaszándékként az oviban hol az egyik, hol a másik dédiért imádkoznak.


2013. február 22., péntek

Nyílt nap a katolikus iskolában

szerdán fél5re mentünk(kedden szülői volt az oviban, az igazgató úr tartotta) Milánnal.(a 2 kisebb Nagyival töltötte az estét)
4 csoportra osztották a gyerkőcöket, mi szülők is mehettünk velük.
Énekeltek, festettek, vonalhúzogattak, bibliai történetet meséltek, tornateremben ügyeskedtek. 4 helyen forogtak.
A tanító nénik nagyon aranyosak voltak-hogy nekünk ki lesz, még zsákbamacska sajnos-de reméljük marad a tendencia.
A Mustármagos gyerekek nagyon otthon voltak:) Olyan jó érzés volt.  Tudták a dalokat, hozzá tudtak szólni a Noé bárkája történethez...

amit kedden hallottam a szülőin abszolút megerősít  Bennünket abban, hogy jó utat választottunk, és ezt kell követnünk.

Milán is nagyon jól érezte magát. Igazi nagyfiú!
márc 5-6-7én lesz a jelentkezés. 50 kisiskolást vesznek fel.

2013. február 21., csütörtök

átrendeztem a szobát

nagyot néztek a fiúk, amikor kedden hazaértek az oviból.
de sokkal jobban szeretjük így.
Végre nem kell azt a ronda konvektort néznem és a hely is nagyobb lett.


Döbbenetes a hasonlóság

Játékot kerestünk, és régi fényképeket találtunk.
Máté és Patrik ...mintha az apja köpte volna ki Őket....







2013. február 18., hétfő

Jól vagyunk.
A múlt héten egyik este játszóházban voltak a Nagyok, már nagyon mehetnékjük volt.

Milán újra úszni jár, majdnem 2 hónap maradt ki, de szívesen megy. Apukája szerint a kondija gyengült.
Szombaton délelőtt apa unokatestvérét, Juditot és vőlegényét vártuk. Esküvői meghívót hoztak.:)
tervezünk;)
Délután Mollikáék jöttek játszani. Farsangosat (is) játszottunk

Vasárnap ünnepeltünk. A tortát ismét édesapa készítette(a Fiúkkal).



Máté reszelt alma levét kapott. hát...nem igazán szívesen nyammogta. édes sült tököt is adtunk egy fél borsószemnyit. nem sietünk, 6 hónapos koráig marad csak a  tej.

 Jó kisbaba. Édesen cseveg, ügyesen eljátszik, nagyokat hahotázik. Kezd szőkülni, és nagyon nő a haja:)
AZ éjszakák változóak: előfordul, hogy sikerül 2szer 1 órát aludnom, és van, hogy 1szer ébred, eszik, és alszik tovább. Mellettem, velem a kanapén reggelig:)
Imádja a hüvelykujjat rágicsálni.
7600g-ot mértek 5 hónaposan(Patriknál könnyebb:)) viszont szerintem sokkal hosszabb:)
A szemecskéje rendbejött, de le se merem írni, a szemész óta 1szer volt váladékos.




2013. február 11., hétfő

Hétvége

SZombat délelőtt volt az ovisfarsang.
Végül PAtrik méhecske lett(tavaly is), Milán tigris(3 alkalommal ugyanabban a jelmezben).
Patrik még előző nap gondolkozott, hogy vadász lesz, összekészültem hozzá, kartonból kalapja is lett, de végül  méhecske mellett maradt.
APa jegyet szedett, lufit fújt, pénteken fánkot sütöttünk a fánkevő versenyre, és sütit vittünk.
Felvonultak, óvó nénik báb előadással készültek, másfél óra után haza kívánkoztak.
Máté nagyival maradt itthon.
Ebéd után   mamát mentünk köszönteni(én vezettem, annyira, de annyira jóóóóóóóóóó vezetni az új autót!), édesen énekeltek, míg a tűzijáték égett.

Egésznap havaseső esett, estére már havazott, és vasárnap is.

Várkonyi térre mentek szánkózni.  APa húzta Milánt a faszánkón, Patrik hozzá volt kötve a műanyagcsúszkán. Így mentek vonatban. Apának meg volt a testedzés.

2013. február 8., péntek

Lecseréltük

végül megtaláltuk az igazit!
Egerbe mentünk érte, a miénket beszámították(11éves volt, fájó szívvel búcsúztunk tőle, hűséges kisautónk volt, 8 évig szolgált bennünket), 2008as Xsara Picassora cseréltük.
Mátét vittük magunkkal,jól viselte!8kor indultunk, 16 órára értünk Szolnokra.
Egyenesen  a fiúkért mentünk a oviba, nagyon örültek!
Szerintem hatalmas( és tojás):)
De szeretni fogjuk!

2013. február 6., szerda

Mínusz 1 Fog

Milcsinek újabb tejfoga esett ki-alsó, ezúttal nem várta meg Gyöngyit, alvásidőben alvás helyett kihúzta-már csak a lélek tartotta:)

5 hónapos

Máté 5 hónapos lett.
előkerültek a nagyobb méretű ruhák, én nem tudom, de úgy nő!!!!!!!
és ahogy szedegettem elő  melegítők, kiscipők....ezekben most mászott Patrik!És Úristen, már 4 éves!

továbbra is lustácska, nem forog, ügyesen játszik, beszélget, sokat mosolyog és hangosan nevet.
Délelőtt nem alszik, egymást szórakoztatjuk, éjszaka 1 szer ébred.
Báár, volt olyan éjszakánk kedden, hogy másfél órát aludtunk 11-fél1ig...aztán síííííííííííííííííííííírt, kisebb megszakításokkal, hosszan.


2013. február 2., szombat

Hétvége

 Pénteken kora este Kitti és Niki érkezett. Velünk töltötték a hétvégét.Patrik ismét hozta  a formáját.Kis esti meseolvasás nyugtatta meg.
Nagyon örültünk, hogy végre időt szakítottak ránk a lányok!

Máté jobban van, nem annyira náthás már, néha köhög, szépen szakad fel.
Este 9- reggel6ig aludt:)
Viszont délelőtt sem, és már este sem akar aludni. Max 5-10 percet.. elég neki az ebédutáni 3 órás alvás.????

Délután a pap bácsi jött házat szentelni. Milcsi ministrált.és Patrik:)
és Patrik még a pap bácsival is "incselkedett".
Köszönéskor tartotta  a markát, hogy csapjanak bele. Milánnak akkorát sikerült....én pirultam bele. De a pap bácsi tartotta, hogy még nagyobbat.

Milán

Óvó nénik szerint nagggyon naggyon és tényleg nagggyon jó gyerek. Rendszerető, felelősségtudó, szófogadó, segítőkész.... Ismét Ő kapta meg a jóság barikát.

Itthon  ezen a héten Patrikkal többször aprították egymást. Mintha Milán túl nagyfiúnak érezné magát Patrik gyerekes dolgaihoz. Néha meg órákig együtt eljátszanak, építenek, autóznak.

Patrik

nagyon nagyon ördög.
Már régen említeni akartam, 2-3 hónapja szótagokat sokszor ismétel.Mintha megakadna a lemez.
reméljük kinövi.


2013. január 30., szerda

Máté

Sokkal jobban van, ügyesen felköhögi, amit kell. Inhalálunk. AZ orrát továbbra is megállás nélkül szívjuk, cseppentünk.
Nagyokat alszik délutánonként.
A gyógyszert egyre nehezebb beadni, remélem ezek az ízek nem zavarják meg majd az 1 hónap múlva aktuális hozzátáplálást.

Az éjszakánk nyugodalmas volt, este 9- reggel 7ig aludt Máté!Ébredés nélkül. Patrik megelőzte:)

2013. január 29., kedd

Szemészet

Mára volt időpontunk a könnycsatornaátmosásra. ?ár napok óta görcsberándult a gyomrom, ha eszembe jutott.
Valami csodában reménykedtem....
És a csoda megtörtént!
A szemészorvos megvizsgálta-belevilágított mindkét szemébe valami lencsén keresztül-, azt mondta, hogy most teljesen rendben van a szeme.
(Elmondtam, hogy kötőhártyája volt, 3. szemcseppet kaptuk, hörghurutja van, így antibiotikumozzuk- 3 hét múlva ha váladékozna  a szeme, jönni kell.
SZívjuk az orrát napi 3szor, ha már nem lesz náthás akkor is-a szeme miatt.
Velem madarat lehetett volna fogatni!

Éjszaka végre aludtunk!9kor tettük le a 3 fiút.

2 kor ébredtem, jééééééé....visszaaludtam. 4.20.???akkor már lejöttem, rendben van-e Máté. SZépen aludt. 4.40kor ébredt, hogy éhes.Olyan kipihenten jöttem le hozzá. Már vissza se feküdem, Ő 9ig aludt.

2013. január 28., hétfő

Hétvége

Születési sorrendben

MILÁN

pénteken reggel Apával Szlovákiába indultak síelni.(Gépiparis tanárok)
Már akkor be volt zsongva, amikor a kölcsönzőbe indultak a   múlt héten.Csütörtökön elhozták a lécet, bakancsot, összepakolt magának, aprócska játékokat is tett a iskolás hátizsákba.
Palacsintát és muffint kért:)

Pénteken.1kor kezdtek, szombaton a kék pályán jött le. megtanult síelni, állítólag nagyon ügyesen megtanult!
nagyon élvezte!
több gyerek is volt, este játszottak, szaladgáltak a jól felfűtött faházakban, míg a felénőttek "buliztak".
vasárnap este 8ra értek haza.Már nagyon vártuk.
Jól érezték magukat!


PATRIK

mikor megtudta Mari,hogy Milán síelni megy, meghívta Patrikot egy hétvégére Pestre.
végül nagyi vitte szombaton a 8.22es ICvel.
Délután cirkuszba mentek, metrozott, este nagykádban fürödhetett.Marival aludt.
Másnap kombínózott, Dunát néztek, IKEAba nem akart  játszóházazni.
fél4es busszal értek haza. sok sok könnyvvel, pónival....és tele élménnel!

MÁTÉ

kettecskén őriztük a házat.
borzasztóan náthás lett, egyhuzamban 20percnél többet ritkán alszik, nem kap levegőt.
csepegtetem, szívom állandóan a nóziját, sűrűbben etetem. sokszor és sokat sír, erőteljesen, hosszan és vigasztalhatatlanul.
Vasárnapra berekedt(1 hete nem aludtunk egyhuzamban másfél órát), ma elvittem a doktornénihez.
hörghurutja van, sajnos antibiotikumot is kapott.(ambroxolt, fenistilt).


(nekem már lázam nincs, de a jobb oldali mandulám nagyon fáj, nyelni nagyon fájdalmas)

2013. január 25., péntek

Máté fogacskái

Neman alszik jól éjszaka, sokszor és hosszan ébren van, éles hangon felsír.
Orra folyik-vízszerű, nyála ömlik, cumi nem kell, csak az ökle könyékig.
Gondolom a fogai törekszenek.
Visszatértünk a napközben 3óránként etetésre, hátha segítene a náthában, és a nyugisabb alvásban is.
én is gyorsabban gyógyulnék:)
Végül kedden fürdéskor Milán elsorolta egy fél mondatban, hogy tüdőgyulladás, kötőhártya gyulladás, skarlát is influenza  miatt 28ból 14en járnak.
Összenéztünk Apával, akkor ....maradtok!
Nekem éppen csak az a testrészem nem fájt, amim nincs.
Szerdától itthon volt a 3 fiú, nekem minden izületem, izmom fájt(olyan fájások jöttek, megálltak és mentek, a lábamon végig, mint amikor a szülést kezdtük), a derekam, a fejem. Nyelni nem tudtam. Esténként 39-39.6körüli lázam volt. 4 nap láz. Végül a fokhagyma, a grapefruit és citromos tea sem segített, így antibiotikumot kaptam.
Fogyókúrának kiváló volt.:)
Szóval nem jártak oviba  a héten, hogy a hétvégi progik nehogy dugába dőljenek, de erről majd később mesélünk.

2013. január 22., kedd

Palacsinta sütés

vacsora után jutott eszükbe, hogy palacsintát ennének.
De ŐK sütik!Ők tudják mi kell hozzá.
Egyedül pakoltak elő, közösen pakolták  atálba a hozzávalókat, én csak a mennyiségeket mondtam, és  ahabverőt dugtam be a  dugaljba.
A gáznál segítettem, és a 3.tól  a fordításnál:)
nagyon ügyesek voltak, és nagyon finomak lettek a palacsinták.

2013. január 19., szombat

APA SZÜLINAP

Végre havazott!
Délelőtta  Várkonyi térre mentek-apa húzta Őket oda-és haza is-, délután az udvarban csak ketten, lapátolták a havat, alagutat építettek a kupacból.

MA ünnepeltük apa szülinapját.(mézes tortát sütöttünk:)

4és fél hónapos

sajnos kötőhártya gyulladása lett Máténak.(oviban vannak, de én nem is gondoltam rá...)
Csúnya piros a szeme, és nagyon váladékos.


2013. január 18., péntek

Milán köhögése teljesen elmúlt. Úszni nem jár. Délutánonként LEGOzunk, kártyázunk, olvasunk.
A héten minden ebéd utáni mesét nagycsoportos mondott. Ma Milcsire került a sor, a héten sokat készülődött.
Kedden a szandabuci pékségben voltak, szerdán színházban. Mozgalmas hetük volt.
JA és övé a Jóság bari, nagyon jó volt a héten:)
Valóban, olyan komoly nagy fiú lett!

Patrik állítólag ügyes az oviban.
tegnap amikr mentem érte éppen egy nagycsoportos kislánnyal babáztak hátul, nem is akart hazajönni.

Végre eldöntötték, hogy ugyanannak öltöznek a farsang
on, mint tavaly.
Milcsi tigris(3.alkalom), Patrik méhecske (2. alkalom) lesz.
Máté szeme pár napig annyira szép volt, már örültem, hogy megússzuk a könnycsatorna átmosást, erre ma! nagyon váladékos, a délutáni alvás után össze is volt ragadva, nem tudta kinyitni.

Bogi jött ma.
A Dunántúlon hóakadályok vannak, itt, 3 mm hó. de azért apa kivitte Patrikot szánkózni:)

2013. január 14., hétfő

Napok

Rohannak a napok.
Milán még köhög, ritkán, de köhög. Mélyről, de már szakadozik fel.
ÍGy úszni nem jár.
AZért sem, mert síelni mennek Apával a hónap végén.
Pénteken voltaka  síkölcsönzőben, annyira, de annyira várta már, elmesélte akinek csak lehetett, hogy hová megy és hol volt...Ügyesen viselkedett.
rajzpályázatra készített rajzot az oviban, de óvó néni haza küldte, hogy elfogyotta  türelme a végére, fejezzük be itthon a vonalak rajzolását. Végül vasárnap  délelőtt újra kezdte. Vonalzót használt, nagyon élvezte.

AZ a címe, hogy" nagycsoportos vagyok".(az iskola tornaterme lenne)

Patrik álla  földdel találkozott pénteken az oviban-nem mentek ki, ezért az öltözőben ment a játék. hiába vitték 2 reggel is a szánkókat, azon a 2 nap bent maradtak.
Nagyon csúnya lila foltja lett, örültünk, hogy legalább a foga megmaradt.
Szorgalmasan tanulja a betűket,  a számok felismerése egyre jobban megy. megszámlálni már nagyon tud.
Kicsit megcsappant az étvágya, a pocakja is. Bár óvó nénik szerint nagyon jó étvágyú.

Most a kártyajátékok a slágerek. Milcsi továbbra is LEGOt szétszed, összeépít.
Patrik néha órákat maga is eljátszik-bölcsi hatás:)Milán erre nem képes.

Végre volt hó! Apával amikor csak lehetett mentek szánkózni. Valamelyik este voltak a Várkonyi téri domboknál,  tegnap a kisparkban szánkóztak.

Addig lebontottam a karácsonyfát.
felkerült a hinta. Máté óriásikat nevet benne. A fiúk lökdösték.

 Most állandóan a fejecskéjét emelgeti, felülne. HA hasra tesszük, a fenekét emelgeti, csúszik előre. Szeret gurogni, oldalára fordul.. SOkat mosolyog, és hosszan beszélget.
 Szereti, ha a hasát vagy a nyakát puszilgatjuk, hangosan kacag.
A kiságyban rövideket alszik , csak a levegőn, vagy babakocsiban alszik órákat.
4 óránként eszik, végre kialakította, hogy is a legjobb 8-12-16. ha itthon vagyok csak fürdi után, ha edzés nap, akkor fél7kor is kap tejcsit.
éjfél körül eszik, aztán reggelig alszik.
Cumisabb-sikerült rászoktatnom:( Mindig az öklét gyurmászolja  a szájában.
egyenlőre ennyi.;)

2013. január 9., szerda

4 hónaposunk

 HA zabpelyhet eszem sírós, egyébként nyugodt kisbaba.
Nézem a  Fiúknál, hogyan teltek a napok 4 hónaposan, de annyi haszontalan dolgot leírtam a blogban, a babanaplójukban, de amire most kíváncsi lennék, persze nincs rögzítve.
7 körül ébred, délelőtt  rövideket alszik-délután az udvaron hosszabbat.
este a fiúkkal alszik el továbbra is(szépen elaltatja magát) a karácsonyra kapott rongyi cicával alszik el.. éjfél körül eszik még egyszer, aztán reggelig alvás.4 óránként eszik, de valahogy olyan rosszul jönnek ki az időpontok, mert vagy a Fiúkért kéne menni, vagy edzés, vagy ...valami  miatt nem tudom kitalálni, hogy is lenne neki a legjobb!
Sokat beszélget-Milánnal fél órákat is!
NAgyokat kacag, és imád sikongatni.:)
Állandóan felülne. Erőlködik,a  fejecskéjét emelgeti.
Hasról hátra fordul, hátról hasra véletlenszerűen.

7350g , 67 cm(nagyobb, mint a nagyok voltak ennyi idősen)


 A szeme továbbra is csúnya, sőt, most nagyon csúnya váladékos. 29ére kaptunk időpontot könnycsatorna átmosásra. Valami csoda történhetne addig!






2013. január 8., kedd

Milán és a matematika

nem tudom, Milcsit mivel fogják a suliban lekötni.
tegnap este kérdezgettem:
-ha 1 dobozos tejet 2decis bögrékbe öntünk, hány bögre kell?
-Hát 5!
-és ha 2 és fél decis bögréket veszünk elő?
akkor 4!(de ezt azonnal  rávágja)
-becsapós jön. és ha 3 decis bögréink vannak.....és még be sem fejeztem.
-akkor marad 1 deci.


-melyik a nagyonn fél, vagy kétharmad?
-kétharmad.
-fél vagy háromnegyed?
-háromnegyed.

sok 8adikosnak gondot okozna.


rosszcsontok

hétfőn- több, mint 3 hét szünet után- elkezdtük az ovit. Nem nagyon akartak menni...
de én se nagyon találtam a helyem, sokat volt Máté a kezemben.
Féltem Patrikkal lesz-e gond, de végül nem volt semmi baj, se verekedés, se kiabálás.
Csak itthon kapjuk;)
Hiányoztak!

2013. január 3., csütörtök

Számok

Milán úgy, de úgy számol!szerintem egy-két gépiparis se tudná kiszámolni, amit Ő. Mostmár összead, kivon a 100as számkörben, de a 900-80-at is egy pillanat alatt rávágja, hogy 820, vagy 510-7!Néha tátva marad a szám.
Gyakran leül rajzolni is.

Patrik kérdez: Miért?Miből van?
Patrik még naggyon gyerek:)

Szünet meghosszabbítva

Olyan jókat aludtak, nagyokat pihentek, rohanásmentes hetek...nem akartam megtörni, oviba vinni Őket.
Tehát az én hibám, hogy....

Milcsi 2 hétig tartó náthája szünni nem akart, fejét fájlalta, ráadásul éjszakánként nagyon csúnya köhögés is társult mellé.
Szerdán elvittem doktornénihez, hogy hallgassa meg.
Arcüreggyulladása van, így antibiotikumot kapott,hogy gyorsabban gyógyuljon.

SZóval maradtunk.
MA is fél9ig aludt.
Bár Ő később alszik el, még Mátéval csevegnek lefekvés után. Patrik fél8kor elaludt este a kanapén.
Máté éjszaka is ébredt, hogy ne gagyogja fel a  Fiúkat, lejövök hozzá, de akkor már meg is etetem, így aludt vissza.

ma végre süt a nap!


2013. január 1., kedd

Szilveszter



Egésznap készülődtünk, Patrikkal sütöttünk, Apáék szerpentinekkel díszítették a  házat.
Doniékkal töltöttük a szilveszter estét. 7 kor vacsoráztunk.
A Fiúk játszottak, pörögtek, mi beszélgettünk. tüzijátékoztunk:)
Nagyi a színházban volt.
Mindenki kitartott éjfélig.(Patrik is!első koccintós szilvesztere)

Képek

Mátét a szokásos menetrend szerint fürdettem, etettem. Nagyi szobájában aludt. A petárdák durrogása sem zavarta.