2012. július 15., vasárnap

Lovas nemzet a magyar

 A Milléri Lovastanyán kezdtük a vasárnapot. 8ra mentünk(kicsit korai volt az ébresztő a Fiúknak, mostanában tovább szoktak aludni. Milcsi jobban van, bár az arca még mindig mintha nem az övé lenne)

Milcsi meglepően nem volt bátortalan. Kedves volt  a néni, "magas a ló", akit Csalogánynak hívnak. Milán ügyes volt, figyelmes, koncentrált. 20 percet lovagolt, aztán következett Patrik.
 Annyira édes volt:)







Bejelentkeztünk már  a következő hétvégére is. Egyenlőre nagy a lelkesedés.
CSak ajánlani tudjuk mindenkinek. Családias, szép környezetben nagyszerű hétvégi program. 
 

2012. július 14., szombat

Jobban

Milcsinek már hőemelkedése sincs.
Látszik, hogy szenved, ha nyel, mégis sokat iszik és ebédelt, vacsorázott. SZóval határozottan javul.
Délelőtt picit hosszan pihizett, addig Patrikkal színeztünk, vagdostunk, azán Milcsi nekiállt LEGOzni, délig abba se hagyta!

Patrik magának csepegtet a fülecskéjébe, aztán oldalt tartja  a fejét.),  olyan kis  ügyes , értelmes!

Dora és Diego mánia érte Őket utol.
Patrik Dorat nézne inkább(abból 2 rész van, már kívülről fújja), Milcsi Diegot(abból 6ra szaporodtunk)

Cicáztak





Vasárnap este kész lett a folyosó. APa és Milán  visszavitte  a szembeszomszéd Karcsi bácsinak a létrát, közben találtak egy kis cicát. Behozták, kicsit játszottak vele, tejet adtak neki és nevet, aztán visszavitték az utcára,nehogy keresse az anyukáját.





Kedd esti esőzés után:)

Dinnyeevésben verhetetelen. ÉS az egész lemegy. Egyszerre.

2012. július 13., péntek

szerda: egész nap pizsamában. a torkát fájlalja, csak fekszik, hol itt,hol ott.

csütörtök: napközben kicsit jobban volt, bár  a nyeléssel komoly gondjai akadtak. Estére újra belázasodott, éjjel hányt.
magas láza volt egész éjszaka, 9ig aludt, lázasan ébredt.

péntek: elvittük a doktornőhöz(persze éppen helyettesítették, apa ma nem dolgozott), tüszős mandula gyulladás, nagyon nagyon csúnya. ANtibiotikumot kapott. Délutánra hőemelkedés, nem beszél, nehezen nyel. de este már az udvaron játszottak.

Közben Patrik a fülét fájlalja, de csak reggelenete. megmutattuk. Külső hallójáratgyulladása van, cseppet kapott. szél.

Földön alszunk 3 paplanon, nyitott ablaknál, végre hűlt a levegő, ránk fúj a szél.
Patrik Nagyinál 2alszik napok óta. Keresztben-kasul....nem tudom nagyi hogy pihen így?!

Kész a folyosónk!!!!!!!!!!!!!



2012. július 12., csütörtök

Milcsi nyári torokgyulladása

3 gombóc fagyi. Torokfájás. Nem tud nyelni. (egész nap pizsamában van és mami kell) Éjszaka magas láz.

ugyanezt már "eljátszottuk" tavaly Madridban.Holnapra rendben lesz.

2012. július 10., kedd

Túl a nyaraláson


Idén is fantasztikusan jól és tartalmasra  sikerült a nyaraláunk. Ezúttal extra hosszú volt: 2 hetet töltöttünk Vera barátnőmékkel Spanyolországban és egy kis portugáliai kirucanáson.

A repülőgép pontos volt, Madrid felett éppen elült  a vihar, a pilóta 2 mondata mindent elárult leszálláskor:( sad
1."az idő még éppen alkalmas a leszállásra."
2. "Lányok! (azaz legiutaskíserők) csüccs!"
Patrik nagyokat nevetett, mintha hullámvasúton ülne. Milcsi csak mosolygott. (Nem félt-pedig nagyon féltünk a tavalyi repülés után majd ezt hogy' viseli.) Mi nem találtuk olyan nagyon szórakoztatónak:(

Patrik  1 órát aludt   a gépen, Milcsi végig beszélte. És evett, mert egész nap nem evett izgalmában.(Vonattal mentünk a reptérre, Nagyi kísért bennünket)


Madridban első 2 nap 18 fok volt, egyik nap óriási jégesővel és csodálatos szivárvánnyal,
  majd borzasztóan nagy szél és hideg.Ennek ellenére Zoli lent  az udvaron rúgta a labdát  a  3 fiúcskával.



  Első hétvégén  Dani szülinapját ünnepeltük,   a kicsi fiúk főztek;) winking- spenótos lasagne-t. Isteni lett!
 
 
Dani  szobájában aludt  a 3 fiú(általában, de volt mindenféle variáció). Milcsi +Patrik emeletes ágy felső szintjén, Dani alattuk. Napközben Jól eljátszottak, ha volt rá alkalom. Olykor olykor összekaptak 1 -1 játékon, miért is ne ugyanaz kelljen kettőnek?  Édesek voltak nagyon! Este mindig  későn aludtak el(fél1-11 kor )
Amikor jobb idő lett ebéd után bemetróztunk a Manzanares partjára. 23fokot ígértek, 20faktoros naptejjel kenekedtünk, pirosra sült a mellkasom.
Gyönyörű a folyópart. Tiszta, rendezett és virágos.Játszóterekkel tűzdelve.
 

Hosszan sétáltunk, talán negyedét láttuk (nemrégen itt még autópálya ment, most mindez a föld alatt van, ilyen csodálatos parkkal a tetején). Jatszótereztünk sokat. jól elfáradtak a Fiúk is.
5. nap bérelt autóval  indultunk  Portugáliába. 1 napot töltöttünk   Lisszabonban.

11re érkeztünk meg, csodalatos éjjel kivilágitva.
A belváros szívében volt az apartmanunk.Gyönyörű volt, 20cm magas  lépcsőfokokon másztunk fel  45fokos meredek szűk lépcsőkön- Patrik 4kézláb -a 4.emeletre
Még némi szaladgálás után éjfél felé aludtak el a fiúk. 1 óra volt az idő eltolódás. Milán az úton se aludt,pedig este 5kor indultunk.
Végig autópályán repesztettük a Madrid-Lisszabon távot: 650km-t. Nagyon élvezte, hogy 150km/h volt az átlagsebességünk.(Renault Clio kombi dieselt kaptunk, vadi új.3.5litert evett .)

. 1 napot maradtunk a városban, reggel azonnal nyakunkba is  vettük.
 




 Ültünk a híres lisszaboni villamoson, tekergőztünk a szűk utcácskákon, megcsodáltuk a hatalmas hídját, gyönyörködtünk az óceánban, sőt a parton ebédeltünk, először élvezhettük az óceán  illatát.
 



 Délután egy különleges trópusi botanikus kertben csatangoltunk.

 Végül este érkeztünk a  kontinens legdélebbi csücskébe, Sagresbe. Itt volt a szállásunk.


 2 napot  Dél-Portugália óceánpartjainak felfedezésére szántunk.

Az első élmény fantasztikus volt. A gyerekeket nem tudtuk megállítani!


ÉS akkor sorra jöttek a partok. Vera kinézte egy képeslapról, és megtaláltuk:) 












Bátran mondhatjuk, a leggyönyörűbb strandokon jártunk.

















Mintha  a világ tetején ebédeltünk volna;)



  
Különlegesek a portugál partok  a sziklái miatt.




 
 Olyan nyugalom volt  a partokon, nem volt nehéz kikapcsolni és átadni magunkat a  végtelen kékségnek;)

 

Búcsúzóul chiringuitóztunk a parton :) Hallal, krumplival és vörösborral:)



 Végül a az óceánpartnak fájó szívvel búcsút mondva elindultunk felfelé, 1 nap Seviillában gyönyörködtünk. Lenyűgözően elegáns város! Minden épülete felújított, gyönyörű parkos, lila virágokban és roskadozó narancsokkal teli fákkal.


Még este elindultunk várost nézni. 3 fiú  a3 járgánnyal, hát nem volt könnyű!



Másnap Sevillát gyalogosan és lovaskocsin is bejártunk. Már az éjszakai városnézésen sóvárogva néztük a kocsin ülőket. Végül a 3 fiú paci simogatás közben-Vera tolmácsolásával-megegyezett egy kocsissal. Közel egy órát kocsikáztunk Sevilla belvárosának szűk utcácskáin.
Tapasoztunk a Katedrális lábánál. Végig sétáltunk a folyóparton, megcsodáltuk a madridi Retiroval veteksző parkját.


Végül 2040km-t taposott bele  APa az autóba:) Meg is veregette  a saját vállát:)

Másnap sem tartottunk siestát, Madrid környéki kirándulásra indultunk.(meglepően ügyesen  tájékozódtunk) Jól választottunk úti célt illetően.

 
 Patones  de Arriba egy nagyon nagyon nagyon régi városka  a hegyek között. Igazán különleges volt, a szűk utcácskák, az elhagyott helyek.

Egy víztározót látogattunk a hegyek között      





 
És akkor egy pár nap szieszta következett. DÉlutánonként meglátogattuk Madidban a kedvenc helyeinket. Retiróztunk, megcsodáljuk újra és újra a királyi Palotát,  Temple de Debodnál  játszóztunk.
 

Rengeteg gyümölcsöt ettünk. Miálan életeben nem evett annyit, mint  a 2 hét alatt.
eper ,dinnye, szőlő, banán, alma, körte, narancs....
 most megtanultunk egészségesen táplálkozni;) winking Verának köszönhetően.

Igazán feltöltődve, élményekkel teli, csodálatos látnivalókkal gazadagon, sokat tanulva tértünk HAZA.
A többi kép a két fenti, és az  alábbi linkekre kattintva vetíthető:

Életképek

Madridi képek

MAdrid környéke



2012. július 9., hétfő

Hőség

Tegnap egy cseppet kifogott rajtam. A kis templomban voltunk Nagyival, hajszál híján nem koppantam, időben leültem;)

és ezek után nekiálltam, 0-3 éves korig minden ruhácskát szortírozni, kimosni(már nem számolom hányadik adag, de tíz felett tartunk), és vasalni(klímánál vasaló deszka mellett ülök:D), majd dobozolni kor és évszak szerint. Így talán sok sok időt megspórolunk magunknak.

Kis pocaklakónk rengeteget mozog. én nem emlékszem egyik fiúra se, hogy ennyit evickéltek volna és ilyen erővel szerintem a 9.hónapban se rúgdostak. Patrik odateszi a kezét és nagyokat kacag. hatalmas erő van a kiscsöppben.(31.hét)

Mollika 6 éves lett


2012. július 7., szombat

Doni zsúr

Milán  a péntek délutánt Marcikáéknál töltötte Szajolban.

MA 5re zsúrra vittem a  2 fiút. Nagyon jól éreztük magunkat.

A folyosó nincs kész. Villanyszerelésbe is kezdtünk, aztán jön a  fürdő, konyha stb..... és még hol a vége...

Kánikula


2012. július 5., csütörtök

Nyári szünet

Gőzerővel angolozunk és matekozunk.

VAlami isteni sugallat ihletet adott.
http://www.ixl.com/  innen csináljuk Milcsivel a matekot.
www.starfall.com  innen Patrikkal.

és erre akadtunk a könyvesboltban, bár eredetileg ajándéknak vettük, de nem bírták ki. AZóta napi 1 dalocskával gazdagodunk. öröm őket nézni:) még nagyon lelkesek. Jól szórakozunk közben.




2012. július 4., szerda

2012. július 3., kedd

Volánnál teknőst néztünk


ez még az a teki, amit tavaly ősszel  apa mentett meg a "kidobástól".Féltünk, hogy túl éli-e  atelet a mocsáriakkal, de a mínusz 20fokot is kibírta Etelka.
Milcsi és Patrik is szinte a sajátjuknak tekintik.

AZtán külön busz hozott bennünket a városba.:) Csak Mi utaztunk rajta a telepről indult-APa intézte;)

Játszóztunk, aztán fagyiztunk ebben a  forróságban .

Mollika kedden ment el.